Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΘΙΝΟΠΟΡΙΝΕΣ Κ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 20011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν1


Recommended Posts

Κοριτσακια μου, επιστρέφω στις παλιές καλες συνήθειες..δλδ το μεταμεσονυχτιο μαμμυ..

Ρε κορίτσια εμένα ακόμα τρέχει γάλα απο το στήθος και μάλιστα αρκετό σε σημείο που αν δεν έχω βάλει επιθεματα θηλασμου η αν μετακινήθηκαν γίνομαι χάλια..στην αρχη νόμιζα πως αυτο συνέβαινε μέχρι να εδραιωθεί η γαλούχ ια αλλα πέρασαν σχεδόν τρεις μήνες απο τότε που γεννησα(ουαουυυυυυ) κι ακόμα έτσι είναι..και ειδικα την ώρα που θηλαζω απο το ένα στήθος λ,τρέχει απο το άλλο..κι οχι τπτ άλλο αλλα κι αυτα τα επιθεματα δεν είναι και τόσο φθηνά..κάνουν σχεδόν δέκα ευρώ και θέλω καθε βδομάδα..δοκίμασα και αυτα απο το mothercare που είναι λόγο πιο φθηνά κι εχει 80 μέσα αλλα δεν είναι αδιάβροχα γμτ..χρησιμοποιω της bibi ..

Γιωτακι, Αθήνα εμένα χρόνια.εκει ζει η οικογένεια μου,απο Λευκάδα είμαι.στην κυπρο βρέθηκα λόγω του αντρουλη μου..ανεβαίνω συχνα αλλα τώρα έχω να έρθω απο τον Γενάρη..μεσολάβησε η εγκυμοσυνη κι απέφευγε ταξίδια με αεροπλανο και μου φαίνεται κάπως που έχω να έρθω τόσο καιρο..ανυπομονω αλλα έχω και μια αγωνία επειδη πρώτη φορα ταξιδεύει κι ο μικρός,μηπως τον πειράζουν τα αυτακια του..αν θα κουβαλησω και καρότσι και κάθισμα αυτοκινήτου..κι ελπίζω να μην εχει απεργίες και καθυστερήσεις και θα είναι ταλαιπωρία μεγάλη με ένα βρέφος στο αεροδρόμιο..

Ευη μου,ακόμα στην καλαθουνα κάνει νανακια η μιλα?οσο για τον θηλασμο κι εμεις κάπως έτσι..όπου πάμε θηλασουμε..ακόμα και στο αυτοκίνητο και μάλιστα πολυ συχνα..άμα θέλει να φάει ο δικός μου γίνεται χαμός..πρέπει να φάει εκείνη την ώρα που πειναει..δεν περιμένει λεπτο..έχω παρατηρήσει όμως ότι κατα τις 8 το απόγευμα όσο και να πίεζε το στήθος δεν βγάζει σταγόνα γάλα..όλη την ημέρα βγάζει κανονικα αλλα το απόγευμα τίποτα..

Παραγγειλαμε και το flexibath ..θα παει κατευθείαν στο σπίτι στην Αθήνα για να τον κάνουμε μπανακι όσο θα είμαστε εκει και μετα θα το πάρουμε μαζι μας αφου λογικά χωράει στην βαλίτσα..την σοφι την καμιλοπαρδαλη του την πήρε δώρο η μαμα μου..καλα ο μικρός εχει πλάκα γιατι βάζει ολόκληρο το χέρι στο στόμα του..δεν πιπιλαει απλα το δάχτυλο του..

Αναστασακι, είναι απόλυτα φυσιολογικό αυτο που νιώθεις..εγω με τον άντρα μου είμαστε μαζι 7-8 χρόνια και ποτε δεν φτάσαμε κοντα στον χωρισμό όσο κι αν κάποιοι το προσπάθησαν πολυ κι είναι κάτι που το παραδέχεται κι εκείνος..τώρα με τον ερχομό του παιδιού τα πράγματα δυσκόλεψαν παρα πολυ..σε σημείο που εγω του ζήτησα να χωρησουμε γιατι βαρέθηκα την αναισθησια του..δεν είχα καθόλου ούτε βοήθεια ούτε στήριξη..δεν είναι τυχαίο βέβαια ότι εκείνο τον καιρο που έγινε το σκηνικό αυτο τον είχαν πλησιάσει πολυ η αδερφη του κι η μανα του και του έκαναν πλύση εγκεφάλου για να φαίνονται εγω η κακιά νύφη που την χτύπησαν οι όρμονες και τρελαθηκε..οι άντρες μάλλον θέλουν πιο πολυ χρόνο να δεχτούν την αλλαγή αυτη στη ζωη τους..χωρίς βέβαια να σημαίνει ότι δεν είναι έτοιμοι να γίνουν μπαμπάδες..απλα προσπάθησε να μην τον αφήσεις να επιρρεαζετε απο τρίτους..αυτοι κάνουν πόλλη ζημιά ..

Πάντως τώρα ρόχαλιζει δίπλα μου τόσο δυνατά που σείεται το κρεβάτι ..μου ερχεται να πάρω το αι πάντ και να του δώσω μια..με ξεκουφανε..

Λυδιακι,Μαρακι 12, Νιά,Μαρακι σαρ ,μυριαμακι, Νασιουκο,δωράκι,βασουλα,Βάνεσσακι,Άννα Μαρία ..φιλία στα μωρακια σας..

Μαντι άντε περιμένουμε κι εσένα τώρα..

Ααα, βασουλα,εχει και στην Λεμεσο γυναικολογο που ασχολείται πολυ με θέματα θηλασμου..βασικα αυτη κάνει γιογκα σε εγκυμονουσες , συμβουλεύει για θηλασμο κτλ..δεν ξέρω αν είναι εγκεκριμένη σύμβουλος αλλα θυμάμαι ο γιατρός μου μου είχε πει αν έχω απορίες να πάω να την επισκεφθώ αλλα με κάλυψε το μαμμυ κι η σελ του παπαβεντζη..εγω θα σου πρότεινα να διαβάσεις τα άρθρα του παπαβεντζη ..εχει πολλα χρήσιμα πράγματα..ακόμα και ο τρόπος που πιάνουμε εμεις το στήθος για να το προσφέρουμε στο μωρο εχει σημασία για το πόσο γάλα θα βγάλει κι αν θα αδειάσει..

Περιμένω να ξυπνήσει το μωρο να θηλασω..με έστησε όμως κι άπλωσα μεγάλο σεντόνι..τι να κάνω τώρα να τον ξύπνησω??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρααααα σε ολα τα κοριτσάκια και στα μωράκια.

Αγγελικούλα μου και εμένα ο μπέμπης βάζει όλο το χεράκι μέσα στο στόμα...και νευριάζει κιόλας που του το βγάζω :lol::lol:

Σήμερα πάμε για τα πρώτα εμβόλια :o για να δούμε τι θα κάνει;;;

Ο μπέμπης μου χτες και προχτές κοιμήθηκε 22.30 και ξύπνησε 4.30 του έδωσα πιπίλα και κοιμήθηκε ως τις 7 το πρωί!!!!!!!! :shock::shock::shock: καλά αν πεινούσε δε θα γινόταν αυτό... :lol: αλλά είχε φάει καλά...και έτσι και εγώ αφού δεν έκλαψε δεν το σήκωσα να φάει.

ο δικός σου γιόκας τι κάνει;; σε τρελαίνει φαντάζομαι και εσένα!!!!!!!

φιλακιααααααααααα

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας κοριτσια...

Αγγελικουλα με εκανες και γελασα με το ipad!!! :lol::lol: Ετσι οπως τα λες ειναι ...κι εγω πιστευω οτι οι αντρες θελουν περισσοτερο χρονο αλλα ας βαλουν λιγο τον εγκεφαλο τους να σκεφτει..μας αφηνουν με ενα παιδι στο σπιτι ολη μερα να τα βγαλουμε περα,αυτοι πανε να δουλεψουν και πιστευουν πως ετσι κανουν το μεγαλυτερο εργο να φερνουν λεφτα στο σπιτι και δεν σκεφτονται την ψυχολογικη υποστηριξη....αυτο σκεφτομαι πως να του το δωσω να το καταλαβει....μου ειπε και το αλλο το ωραιο πως ακομα δεν ειμαι ετοιμη να οδηγησω και θα αποφασισει αυτος ποτε γιατι εχω ψυχολογικα ακομα..εγω δηλαδη ειμαι ψυχακιας που διορθωνεται ομως και αυτος ειναι τρελος που δεν διορθωνεται!!!Και εμεις εχουμε επιρροες απο τριτους απο το τελειο δίδυμο πεθερα-κορη και ποτε θα τις παρει ο διαολος δεν ξερω.....

Δεν ξερω μηπως πρεπει να τον ταρακουνισω με καποιο τροπο......

Πως πατε οι αλλες?Συμπεθερουλα νταβατζη στο κεφαλι μου δεν θελω αλλα θα την κοψω σιγα σιγα και ουτε θα το καταλαβει!!!!

Λυδια μου ναι ξερω ολες περναμε δυσκολα αλλα δεν μπορω να το χωνεψω οτι εχω εγω το ζορι και πρεπει παντα να στηριζω εγω!!!

Ευη μου στο τσακ ειμαι να αρχισω τα ψυχοφαρμακα αλλα δεν θα τους κανω το χατηρι..ηδη εχασα το θηλασμο απο τις μ....ς τους γιατι με εκαναν σκατα ψυχολογικα και δεν ειχα κουραγιο και υπομονη..... τι να πω...φταιμε που αφηνουμε τους τριτους να επεμβαινουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Εμείς κοιμηθήκαμε σχετικά καλά χτες! Τον κοίμισα το βράδι στο σαλόνι, τον έβαλα στην καλαθούνα του κατά τις δωδεκάμιση και άρχισε αμέεεεεσως να κλαίει. Τον πήρα στο κρεβάτι, τον θήλασα λίγο, τον κοίμισα και ευτυχώς κοιμήθηκε 1.30-6.30. Μετά κοιμήθηκε κατά τις 7.30, τον έβαλα 8 παρά στο πορτ μπεμπέ, και σε ένα λεπτό άρχισαν να μας χτυπάνε τα κουδούνια οι εργάτες του Αποχετευτικού για να μετακινήσουμε το αμάξι (υποτίθεται είχαν τελειώσει). Ξύπνησε πάλι, αν και δε νομίζω να έφταιγε το κουδούνι, και τον πήρα αγκαλιά, εγώ καθιστή στο κρεβάτι, και κοιμηθήκαμε κι οι δύο καμιά ώρα. Ουφ, δεν ξέρω αν είναι και πολύ σωστό αυτό, αλλά τι να κάνω; Να τον αφήνω να κλαίει και να ουρλιάζει; Ποιος θα βγει κερδισμένος έτσι;

Κορίτσια, μεγάλο κακό οι πεθερές και οι κουνιάδες. Ευτυχώς εγώ δεν έχω κουνιάδες και η πεθερά είναι μακριά, αλλά βλέπετε ότι και από μακριά την κάνει τη ζημιά της... Πιστεύω ότι και ο πιο ευαίσθητος και καλλιεργημένος άντρας δυσκολεύεται να προσαρμοστεί στον ερχομό ενός μωρού (όχι ότι εμείς δε δυσκολευόμαστε, αν μιλήσω για μένα τουλάχιστον). Είναι πολύ δύσκολος ο πρώτος καιρός, φαντάζομαι σιγά σιγά θα στρώσουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια.....

και εμεις καλα κοιμηθηκαμε χθες βραδυ......απο τις 10 και 30 μεχρι τις 2 μετα την εβαλα στο κρεβατι γιατι δε τη παλευα αλλιως και ξυπνησε ξανα στις 6 το πρωι...τελεια μας βρισκω...τωρα κοιμαται η μπουμπουκιτσα μας....

αναστασια ειναι αυτο που λεω εγω......ενα μωρο ειδικα το πρωτο ειναι εισβολεας σε ενα σπιτι...αλλαζει τα παντα...τις συνηθειες μας την ανεξαρτησια μας,τα θελω μας....και καπου εκει ζοριζομαστε ειδικα οι αντρες που αργουν να αντιληφθουν οτι γινανε μπαμπαδες η απλα το απαρνιουνται τον πρωτο καιρο...ετσι λοιπον ερχονται οι τσακωμοι,οι εντασεις και η αποσταση.......σιγα σιγα φτιαχνουν τα πραγματα....μονα τους....ηρεμουμε και εμεις που κακως η καλως το πρωτο καιρο εχουμε τα διαβολια μας......ορμονες στο φουλ...

αγγελικουλα φιλια στον κουκλο τον γιο σου.....

ανναμαρια εγω καθε βραδυ που ξυπναει την βαζω στο κρεβατι....δεν μπορω αλλιως.....

το εκανα και στον ιασονα αυτο....δεν μαθαινουν στο κρεβατι μην αγχωνεσαι....

μαρακι με το καλο το πρωτο σας εμβολιο.....καλα ο γιος σου τελειο ωραριο υπνου......χαχαχα.....

θυμαμαι και τα δυο ξεκινησαν να μου κοιμουνται 12ωρο απο 30ημερων,....ειχα καλα παιδακια....βεβαια ο ιασονας απο 3 μηνων και μετα ηταν απελπισια στον υπνο....

δεν θυμαμαι κατι αλλο.......φιλιααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α!!!!λυδιακι ολο ξεχναω να σου πω οτι γεννησες την κορη σου την ιδια μερα που γεννησα και εγω τον ιασονακο μου....5 δεκεμβρη με διαφορα βεβαια 2 χρονων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιώτα, εγώ δεν τον βάζω στο κρεβάτι μας. Κάθομαι με την πλάτη ακουμπισμένη στο μαξιλάρι, τον κρατάω αγκαλιά, βάζω ένα μαξιλάρι να τον στηρίζει,και κοιμόμαστε. Φοβάμαι να τον βάλω στο κρεβάτι. Νομίζω ότι θα τον πλακώσω, αλλά κυρίως, φοβάμαι μήπως τον καλύψω με την κουβέρτα μας και σκάσει... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανουλιτσες...τι κάνετε?

Πολυ ερημια στο ποστακι μας..λίγο το γιορτινό κλίμα , λίγο τα μωρακια μας..παει ερήμωσε το ένδοξο ποστακι μας!πανε οι μέρες που γράφαμε πάνω απο δέκα σελ την ημέρα..ελπίζω να επανέλθουμε σύντομα..

Εμεις σήμερα είμαστε σπιτάκι..είναι λίγο παράξενος κι αυτός ο καιρός..μια σύννεφια κι ένα κακό και μετα τσουπ ξεπροβάλλει ο ήλιος..αλλα φυσάει και κάνει λίγο κρύο και τον έβγαλα βόλτα λίγο στον κήπο και κοιμήθηκε..

Αναστασακι μου, δώσε λίγο χρόνο στον άντρα σου και να δεις που σε λίγο καιρο θα πάθει μεγάλο έρωτα με την φραουλιτσα ο άντρας σου..είναι ακόμα μικρά τώρα και οι άντρες μας λογικό είναι να μην έχουν το ίδιο δέσιμο με μας (προς το παρόν) αφου εμεις είμαστε όλοι μέρα απο πάνω τους..θα του περάσει..όσο για την οδήγηση, η αλήθεια είναι ότι ούτε εγω οδήγησα ακόμα με τον μικρο στο πίσω κάθισμα..αν και ο άντρας μου με ενθαρρύνει συνέχεια και λέει πως είναι καιρός να ξεκινήσω , εγω έχω μια μικρη φοβία..

Καλα, για πεθεροκουνιαδες , δεν το συζητώ...κι εγω θα ήθελα να μην υπήρχαν ..πάντως οι δικές μου έχουν κάνει χοντρές μαλακιες και τις τελευταίες μέρες το παρα έχεσαν σε σημείο που ειπα στον άντρα μου ότι δεν θέλω να έχω ούτε διπλωματικές σχέσεις μαζι τους..

Άννα Μαρία, θελουμε κι άλλες φωτο του αντρικου..

Γιωτακι, κι εγω τον βάζω στο κρεβάτι άμα ξυπνήσει στις εφτα και θέλει να θηλασει..ξαπλωνουμε κι οι δυο και θηλαζει ο μικρός ..προσέχω βέβαια αρκετα..στις αρχές θυμώνε ο άντρας μου αλλα τώρα μόλις ξυπνήσει ο μικρός , κάνει χώρο κι απλώνει σελτεδακι να τον βάλουμε..

Βέβαια εκείνη την ώρα ξυπνάει κι ο άντρας μου και σηκώνεται οπότε μένουμε μόνο εγω και το μωρο..

Δεν ξέρω αν είναι σωστό η λάθος αλλα τουλαχιστον το απολαμβάνουμε κι οι δυο μας..μόλις εγω σηκώθω ο μικρός ξυπνάει και κλαίει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικουλα μου με την μικρη δεν το συζητω ειναι ξετρελαμενος.....η μεταξυ μας σχεσεις ειναι καπως..δεν ξερω βεβαια αν παιζει ρολο και το σεξ :oops: εχει ξεχασει πως ειναι μαλλον και τον πειραζει...μετα απο ποσο καιρο επιτρεπεται ξερετε? :oops:

Και εμας ο καιρος ειναι καπως....φυσαει,βρεχει....χειμωνιασε.....μου αρεσε ο χειμωνας παντα αλλα πλεον αλλαξα....προτειμω τις υπολοιπες εποχες γιατι μπορεις να βγεις εξω....

Ολες τρεχουμε και δεν φτανουμε πλεον με τα μωρα μας,που να βρουμε χρονο για εδω..αν και περιμενα στις αρχες πως δεν θα μπορω να μπαινω καθολου...τελικα κατι καταφερα....η αληθεια ειναι πως με βοηθαει να μπαινω εδω να τα λεμε μαζι .....αχ ποτε θα ερθουμε στους ωραιους ρυθμους μας,με βολτες χαρες και γελια οπως πριν!!!! :?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασακι, αν εχεις τελειώσει με τα λοχεια , νομίζω επιτρέπεται..καλα, οχι ότι το απαγορεύει κανείς και πιο πριν..εγω θυμάμαι περίμενα να σαραντησω και να πάω γιατρο και μετα να ξεκινήσουμε να "ποτισουμε τον μαίντανο" αλλα δεν έγινε έτσι..πότισαμε αρκετα αργότερα..κι εμένα παραπονιοταν ότι το ξέχασα κτλ αλλα λογικό είναι..έχουν κι αυτοι το δίκιο τους..μετα απο τόσο καιρο είναι πολυ διαφορετικά..ΑΣΕ που είναι και το μωρο δίπλα και νιώθεις κάπως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανναμαρια και αναστασακι πλεον ο ΠΟΥ υποστηριζει να κοιμαται η μανα μαζι με το νεογεννητο μωρακι.....απο ενστικτο και μονο δεν το πλακωνεις οσο κουρασμενη και να εισαι....μονο οι ναρκωτικες ουσιες μπορουν να επιτρεψουν κατι τετοιο...επισης δεν τη σκεπαζω με τη δικια μου κουβερτα αλλα με την δικια της.....

εγω βασικα εχω χρονο να μπαινω γιατι ειμαι απαλαγμενη απο τις δουλειες του σπιτιου μιας και ειμαι στη μαμα μου ακομα,οποτε το χρονο μου τον αφιερωνω στα παιδια μου και εδω.....συνηθως θηλαζω και σας γραφω...χαχαχα......

αναστασια σεξ μετα το σαραντισμο μπορεις...βεβαια καλο ειναι να πας πρωτα στο γυναικολογο σου.....αχ!!!!!ποτε θα ερθει η ωρα....... :oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλεναδομανουλες και εγκυουλα εδω και εγωωω...εχτες ημουνα πρωο απογευμα μαγαζι και εχω ενα σπιτιιι ελεος την Τεταρτη το εκανα και σε μια μερα εγινε παλι χαλια μιλαμε για πολυ χαλια βαρεθικααα...ουφφ...

εμενα Αγγελικη μου το flexibath με εχει βολεψει πολυ βεβαια εχω και βαση απο το παλιο μπανακι και το βαζω εκει πανω και δεν χρειαζεται να σκηβω και τετοια..

Αναστασια οταν τελειωσουν τα λοχεια μπορεις να θυμηθεις παλι το αθλημα αλλα καλυτερα να πας πρωτα να σε δει ο γυναικολογος σου εμενα στην πρωτη γεννα μου εδωσε μετα τα λοχεια μια κρεμα κολπικη να βαλω για μια βδομαδα αυτη τη φορα τιποτα αλλα αν θυμαστε μου ειχε δημιουργηθει κατι που επρεπε να το κοψει...αχχ πονοοοος....εγω της ζητησα να μου κανει και μια καλλιεργεια κολπικου υγρου μιας και εχω αλλεργια στις σερβιετες και ολο προβληματα μου δημιουργουν και με τοσο καιρο που φοραγα φοβηθικα αλλα τιποτα..παντως ποναει...μαρτυραω καθε φορα βεβαια ολο και πιο λιγο αλλα...ποναει..τωρα φταιει οτι με εραψε πολυ οτι δεν εχουμε περιοδο νομιζω ολα μαζι...

το κινεζακι το εχω μεσα στο κρεβατι να με αφησει λιγο χιχιχ εχω το τζακι αναμενο και δεν μπορω να κοιμηθω ειναι ο αντρας μου με το χριστοφορο στο ποδοσφαιρο και μου επεσε ο κληρος να το προσεχω...ουφ...την εχει δει η μικρη καθε 2 ωρες να τρωει με εχει ξεκανει...ξεκιναει απο τις 3 το πρωι μεχρι τις 11 το βραδυ 2 μερες τωρα...αφου απο το πολυ φαι κανει συνεχεια κακα..σαν νεογεννητο ενα πραγμα..μεχρι την πλατη το σκατο...μπλιαχχχ...κανα αλμα θα περναει το πουλακι μου και αυτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ςΓεια σας κοριτσακια μου!

Βλεπω οτι μιλατε για τις σχεσεις με τον αντρουλη σας!Εμεις ειμαστε μια χαρα γιατι χρειαζομαι και στηριξη με τη προσπαθεια που κανω με το θηλασμο και καθε μερα τα παω και καλυτερα γιατι με βοηθαει και ηθικα και ο αντρας μου γιατι και γω συνεχως ειμαι ετοιμη να κλαψω. . . Ετσι χωρις ουσιαστικο λογο!Σημερα πηγαμε και για το τεστ ακοης και ολα ειναι μια χαρα!ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ!

Μετα πηγαμε και παιδιατρο,βαλαμε και 60γραμμαρια!η γιατρος μας ειπε οτι ειναι καλα γιατι τις πρωτες μερες χανουνε βαρος!και με εβαλε και θηλασα εκει και απο οτι μου ειπε η μικρη δειχνει σημαντικη βελτιωση στη σχεση της με το στηθος και αυτο μιυ ειπε ειναι λογω της επιμονης μου!θα δειξει. . .!εκανα πολυ κλαμα γι αυτο το θεμα και απ το αγχος και την στεναχωρια κοντεψα να τα χασω!δεν τα παρατησα ομως!κανω οτι μπορω και βλεοω καθε μερα βελτιωση!εγω θα ξερω οτι προσπαθησα και εκανα οτι μπορουσα για να μη νιωθω τυψεις!

Ελπιζω ολες να στε καλα κοριτσακια μου!

Να χετε πιστη και ολα θα διορθωθουν!

Φιλακια σε ολες!

Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΝΑ ΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΜΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικουλα πιστεψε με δεν τρελαινομαι για σεξ τωρα,δεν ξερω,ισως και αυτο που λες ειναι και το μωρο διπλα τι να πω!!!Τεταρτη παω στο γιατρο να δουμε τι θα πει.Περιοδος αφαντη προς το παρον!! Ποτε ερχεται κανονικα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μουυυυυυυυυυυυυυυ.....τί κάνετε?.......πώς είναι το ηθικό μας?????.....

ελπίζω να είμαστε όλες οι μάνούλες καλά και οι εγκυούλες μας, η Μάντι μας και η Στάμι μας επίσης..;)))

σας στέλνω τα φιλιά μου....πηγαίνω να ταίσω την μικρούλα μου...;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!!!!

ΑΥΡΙΟ Η ΑΠΟΨΕ ΓΕΝΝΑΜΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΑΧ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ ΒΑΛΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΣΟΥ:::::)))))

ΠΗΓΑ ΧΤΕΣ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΗΜΕΡΩΝ Κ ΑΝ ΑΠΟΨΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΤΙΣ 7 ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ!!!!ΣΤΕΛΤΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΘΕΤΙΚΗ ΣΑΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑ!!!

ΤΑ ΕΧΩ ΧΑΜΕΝΑ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΩΡΕΣ ΘΑ ΕΧΩ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΝΕΑ ΜΟΥ ΣΥΝΤΟΜΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε με το καλό Στάμι μου...να υποδεχτείτε το τέταρτο μέλος της οικογένειας σας...:)......όλα θα πάνε κατ' ευχήν...πολλά γλυκά φιλάκια κοριτσάρα μου...;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταμυ, με το καλο κορίτσι μου..καλως να δεχθείτε το μωρακι σας!

Λυδιακι, τα φιλία μου στο κοριτσακι σας!

Αναστασακι, εμένα δεκα μερεσ μετα τον σαραντισμο μου ήρθε κάτι σαν περίοδος αλλα δεν θα το έλεγα και περίοδο ακριβώς..μάλλον με λοχεια έμοιαζαν ..ξερεις, λίγες σταγόνες καθε μέρα στο χαρτί οχι στο σερβίρεται .και κράτησε καμία βδομάδα..ο γιατρός μου λέει πως δεν υπάρχει στάνταρ χρόνος για το ποτε θα έρθει η περίοδος..συνήθως άμα θηλασεις αργεί αλλα δεν είναι και απόλυτο αυτο..

Βρε κορίτσια,σήμερα ο μικρός δεν θέλει να θηλασει..έκατσε πολυ λίγο στο στήθος..σαν να μην εχει όρεξη μου φαίνεται..εν τω μεταξύ εχει μειώσει πολυ τους χρόνους θηλασμου..τον βάζω στο στήθος και σπαρταραει στο κλάμα..φοβάμαι μηπως ξεκίνησε να μειώνεται η παραγωγή μου γιατι τον τελευταίο καιρο τρώει λιγότερο ο μικρός..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κούκλες τι μου κάνετε ?? εμείς είμαστε καλ είχα να μπω κανά δυο μερουλες αλλα τρέχουμε αρκετά χαχαχαχαχα..δεν διάβασα τίποτα αν μπορέσω θα το κάνω πιο μετα ....

Απο ότι ειδΑ όμως γεννάει η σταμμυ με το καλο κοριτσάκι μου να φέρεις στον κόσμο το μωρακι σου....

Μήπως γέννησε η Madi μας και δεν το έχω πάρει χαμπάρι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stammy μου με το καλο να ερθει το μωρακι σας,ολα καλα θα πανε!!!

Αγγελικουλα μηπως παιζει κανενα αλμα αναπτυξης?λεω εγω τωρα....γιατι να μειωθει η παραγωγη ετσι ξαφνικα?

Νια μου τι κανουν τα ζουζουνακια σου, σε τρεχουν τα γλυκουλια?Καλα να ειναι μωρε κι ας μας παιδευουν,για αυτα ζουμε τωρα!!!

Λυδια μου θα ανεβει το ηθικο που θα παει?Φιλακια στη μικρουλα σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φίλες μου!!!

Στάμμυ με το καλό κοριτσάκι μου να γίνεις μανούλα και πάλι,

θα περιμένουμε νέα σου!!!

Αναστασάκο μην στεναχωριέσαι και εμένα μου πήρε καιρό να έρθω στα

ίσια μου με τον άντρα μου.είναι λογικό είναι μια μεγάλη αλλαγή.Βέβαια σε

καμία περίπτωση δεν τους δικαιολογώ αλλά τέλος πάντων!εγώ ήμουν στην

τσίτα συνέχεια, εκείνος στην κοσμάρα του έκανε το πρόγραμμα του σαν να

μην συμβαίνει τίποτα...και καταλαβαίνεις!!Τώρα είμαστε μια χαρά.Δώσε

λίγο χρόνο στον άντρα σου και θα είσαστε μια χαρούλα!!Φιλιά στη φραουλίτσα!!

Αγγελικούλα συμπεθέρα μου πιστέυω θα περνάει κάποια φάση ο μικρός Χάρης, μην

ανησυχείς.Άσε που μπορεί να τρώει πιο γρήγορα απλώς και όχι λιγότερο.Φιλησέ μου

το γλυκούλι!!

Γλυκιά Λυδία φιλιά στη μπεμπουλίτσα σου!

Βάσω μου κάνεις μεγάλη προσπάθεια κοριτσάκι μου μπράβο!!!!!!!!!και θα δεις που

όλα θα πάνε μια χαρούλα!!

Φιλιά σε όλες τις μανούλες και την εγκυούλα μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαλάλι τους το τρέξιμο κορίτσια καλα να είναι και θα βρω τους ρυθμούς μου που θα παει......μόλις εκανα μπανακι και ετοιμασω φαγακι να φάμε .....σας φιλω και σας αφήνω προς το παρόν τα λέμε μετα πάλι .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταμούλα, με το καλόοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αγγελική, κι εγώ πιστεύω ότι απλά τρώει πιο γρήγορα, όχι λιγότερο. Κάνει κακά και τσίσα και κοιμάται; Αν ναι, τότε είναι χορτασμένος!

Αναστασία, κι εγώ, ενώ πριν γεννήσω έλεγα πότε θα γεννήσω να κάνω σεξ, τώρα δεν θέλω καθόλου... Ένα πρωί εκεί που κοιμόμουν είχα οργασμό στον ύπνο μου και ξύπνησα, και πονούσα αρκετά εσωτερικά... Άλλωστε, ακόμα δε μου έχει σταματήσει το αίμα, η τομή της καισαρικής είναι πρησμένη, δεν είμαι για τέτοια πράγματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Για εμένα, μπορεί και τσάμπα να το σκέφτεσαι.. μετά από τρίμηνη καταστολή των ενδογενών ορμονών δεν ξέρεις αν θα είναι καλές οι ορμόνες στην πρώτη εμμηνόρροια για να προχωρήσετε σε διέγερση.. μίλα με το γιατρό σου κάνε τις εξετάσεις σου δείτε πως θα είναι ο κύκλος σου και το αποφασίζετε τότε με το γιατρό σου..! Εγώ τουλάχιστον και σύμφωνα με αυτά που έχουν αναφέρει κορίτσια στο παρελθόν με ενδομητριωση, αν έπαιρνα το οκ από το γιατρό μου να προχωρήσουμε θα το έκανα τώρα που θεωρητικά η ενδομητριωση είναι σε ύφεση και οι πιθανότητες καλύτερες..
    • It is one of the well-known complications following in vitro fertilization (IVF) with embryo transfer (ET). The incidence of ectopic pregnancy is estimated to be 2.1–8.6% of clinical pregnancy after IVF-ET, which is 4 times higher than natural conceptions. No significant difference could be demonstrated on the incidence of EP in fresh IVF cycles vs. frozen/thawed cycles in a large cohort of patients. Donor egg recipients were found to have a significantly lower incidence of ectopic pregnancy compared with standard IVF patients. Πηγή: Pubmed  Ισχύει.. του εναντίον δηλαδή, η εξωσωματική αυξάνει τις πιθανότητες..
    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...