Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2012!Νο3!γεννάμε!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γειά σας και πάλι κορίτσια, έριξα έναν ωραίο υπνάκο .....

Να ρωτήσω κάτι θερμόμετρο έχετε πάρει? και αν ναι τι είδος? ποιο είναι πιο βολικό? του λεπτού που μπαίνει στον πωπω (έτσι θυμάμαι μας έλεγαν στη σχολή ότι θερμομετρούμε τα μωρά) ή και αυτά που μπαίνουν στο αυτί είναι καλά? κυκλοφορούν και κάτι άλλα που μετράς στο μέτωπο........

Η δευτερομανούλες τι χρησιμοποιούν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μμ κι εγω Κικη παρομοιως!! ;) Πολυ καλη ερωτηση ειχα κι εγω την απορια.. Επισης αν εχετε παρει γαζες .. υπαρχουν στα φαρμακεια φανταζομαι ? και ποιο σαμπουαν-αφρολουτρο?Μου αρεσε η συσκευασια του fissan ,αλλα δεν ξερω μηπως να παρω κατι πιο οικολογικο οπως της weleda.. :?

Αντεγραψα τη λιστουλα της Ναν μιας και εχει μπει στον μηνα της, δεν θα μπαινει συχνα οπως μου ειπε , οποτε την ανελαβα εγω που γενναω αργοτερα.. αν καποια θελει μια αλλαγη ή αν κατι λειπει απο το ονομα της ας μου πει!

Κορινα μακαρι να τα καταφερουμε ετσι φυσικα και ωραια. Νομιζω για την ωκυτοκινη καλο ειναι να συνεννοηθουμε με τους γιατρους μας.. Ασε σκεφτομαι ποσα πρεππει να δηλωσουμε πριν τον τοκετο που απορω αν θα προλαβουμε εκεινη την ωρα.. Ωκυτοκινη, βλαστοκυτταρα, αποκλειστικος θηλασμος, rooming in.. θα τους πρηξω σιγουρα δεν υπαρχει περιπτωση!! :lol:

φιλακια σε ολες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξύπνησα κι εγώωωωωωωωω... πωπω έριξα ένα ύπνο τρικούβερτο. Έστρωσα και το κρεβατάκι του μπεμπη και είμαστε πλέον κομπλέ για την άφιξη.

Σεξ.. 2-3 φορές το μήνα αλλά καμία σχέση.. τι να κάνουμε δεν μπορούμε να τα χουμε όλα.

Θερμόμετρο εγώ για πρωτη φορα πήρα κατι καινουριο.. το θερμόμετρο πιπίλα.. αλλά έχω και από αυτά που μπάινουνε στο αυτάκι.Με βολεψανε στα άλλα παιδια.

Όσο αφορά τον τοκετό, και τα δύο μου παιδιά τα γέννησα εντελώς φυσιολογικά, χωρίς επισκληρίδιο χωρίς τιποτα.. και φανταστείτε ότι οι πόνοι ήταν με πρόκληση άρα πιο δυνατοί...'οπως βλέπετε τους αντεξα μια χαρα..γιατί έτσι λέω να κάνω και τώρα καλώς εχόντων των πραγμάτων.

Πωπω ούτε θυμάμαι τι γράψατε μια μια.. alzheimer ηλικίας ή εγκυμοσύνης άραγε? χαχαχα

Επανέρχομαι αργότερα

μάκιαααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοιλουμπίτσες!

Διαβάζω υπέροχα νεα!!!

Μιμικα να σας ζήσει το μωρούλι σας, γερό κ καλότυχο να είναι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Καλώς ηρθε αλλο ενα ανθρωπάκι στον κόσμο μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αντε τώρα περιμένουμε τα άλλα μας κοριτσάκια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Γιωτούλα το ονομα Ευα είναι υπέροχο, αντε καλες βολτούλες, πότε πέρασαν 40 μερες????!!!!!

Ιωαννα καλώς ηρθες, με το καλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μια χαρά μεγαλώνουν τα μωράκια μας, σουπερ τα κιλάκια τους!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τζενούλα κορμάρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Θερμόμετρο κικη μου, εγω εχω ενα ψηφιακο κ ενα απο αυτά που σημαδεύουν στο μέτωπο. Το δευτερο δεν ειναι κ πολύ σιγουρο, αλλα βλέπω στο περίπου όταν ΄χρειάζεται. Νομίζω οτι το απλο ψηφιακό για αρχη είναι μια χαρά.

Πρέπει να παω κ εγω γιατρούλη, θα τον παρω τηλ. να κανονίσουμε

Εχτές η μαιμουδιτσα μου κοιμηθηκε στην μαμα μου κ εμεις βγήκαμε για σοκολατούλα κ σινεμα κ περάσαμε πολυ ομορφα!!!!!!!!!!! Ειδαμε τον Σερλο χολμς κ πραγματικα ήταν πολυ καλή ταινια, την ευχαριστηθηκαμε. Φυσικα εγω αγκαλια με τις τουαλέτες, το γνωστο τρελο κατούρημα ;) .Μετα καναμε τρελεές αγκαλίτσες κ τελικα κοιμηθηκαμε πολυ αργα κ περάσαμε πολυ ωραια.

Μεγειες τα πραγματάκια σε οσες ψωνίσατε!!!!!!!!!!!

Σήμερα θα αμαρτήσουμε, ο αντρούλης μου θα φτιάξει βάφλες..αντε ουτε αυριο δεν θα κάνω εξετάσεις...

φιλάκια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ Φροσάκι πήρα της Penaten, δηλάδή θα μου το φέρει η μαμά από Γερμανία μαζί με κρεμούλες και ένα λαδάκι για μασάζ...... γενικά μου αρέσουν πολύ τα προϊόντα της, μόνο για την περιοχή της πάνας πήρα της weleda είναι πάρα πολύ καλή, είναι βέβαια λίγο πιο ακριβές από άλλες όπως η sudocream(και αυτή πολύ καλή είναι)

Ευχαριστούμε Τζενάκι και ανθρωπάκι!!!!

Ανθρωπάκι ρομαντζάδα ε? μια χαρά σας βρίσκω......

Κορίτσια υπομονή να κάνουμε και θα στρώσουμε και στο θέμα του σεξ :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια θερμομετρο αυτιου απο οσα γνωριζω καλο ειναι να μην χρησιμοποιητε γιατι λενε οτι προκαλει ωτιτηδες......εγω εχω ενα απλο ψηφιακο και ενα μετωπου.....το δευτερο πολυ γρηγορο απλα πρεπει να μετριεται η θερμοκρασια στο κροταφο και φυσικα να μην ειναι ζεστο εκεινο το σημειο πχ κοιμοταν απο εκεινη τη πλευρα το μωρο.....για μενα ειναι το πιο ευχρηστο αν μαθεις να το χρησιμοποιεις σωστα....δηλαδη απλα διαβαζεις τις οδηγιες πραγμα που πολυ δεν το κανουν.....

αυριο παω στη γιατρο.......αλλα ακομα δεν εχω καθαρισει τελειως......βασικα δεν εχω αιμα.....αλλα κατι σαν υγρα χρωματισμενα :?:roll: σορυ για την περιγραφη....

τωρα για το τοκετο που λετε....δε ξερω προσωπικα οι πονοι οι δικοι μου μεχρι 6 εκατοστα διαστολη που ειχα ηταν πολυ ανεκτικοι......αλλα οι ξενοι πονοι ειναι αφορητοι για μενα τουλαχιστον.....βεβαια δεν ειχα παρακολουθησει καποιο μαθημα ποτε.....και τωρα στο τριτο που ηθελα να παω να κανω μαθηματα ανωδυνου τοκετου δεν μπορουσα λογω παιδιων.....αλλα πιστευω οτι οσες εχουν κανει θα τους βοηθησουν πολυ...τωρα οσες θελετε πρεπει να συνεννοηθειτε με τους γιατρους σας να μη σας βαλουν στον ορο.....επισης το πιο βολικο απο ολα που καταλαβα τωρα ειναι το περπατημα την ωρα που πονας.....οσο περιμενα σπιτι και ποναγα περπαταγα και ο πονος ηταν πολυ υποφερτος.....αλλα δυσκολα το κανουν στα μεγαλα μαιευτηρια...... :twisted::twisted::twisted:

ιωαννα καλως μας ηρθες και με το καλο το δευτερο παιδακι σου.......αντε περιμενουμε νεα σου απο το γιατρο......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εγω απο θερμομετρο ειχα το ψηφιακο για μασχαλη,στομα και ποπο και χθες πηρα αυτιου και πιπιλα θερμομετρο...οποτε εχουμε ποικιλια(αχρειαστα να ειναι)!

Οσο για το σεξ,λιγα πραγματα και εμεις αν και απο ορεξουλες εχουμε και οι δυο :lol: ,αλλα φοβαμαι απο εδω και περα...τι σας εχουν πει,επιτρεπεται?Γιατι οι αποψεις μοιραζονται...ναι,οχι,με προφυλαξη,χωρις,και οι συσπασεις...?!?!Τι να πω...αυτο το "like a virgin" πολυ το πιστευω οτι θα συμβει μετα... :lol::lol::lol:

Αχ,αντε τωρα ποιες εχουν σειρα να γεννησουν....? :D

[smilie=blob1.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob1.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω απο θερμομετρο εχω παρει ενα απλο ψηφιακο! στην αρχη μας ειχε παρει η πεθερα μου αυτο που μετραει απο το μετωπο αλλα με το που το ειδε ο αντρας εφριξε! τοση ακτινοβολια λεει κατευθειαν στο κεφαλι του παιδιου? και πηγαμε και το αλλαξαμε! ηταν και πολυ ακριβο για θερμομετρο! πιπιλα γενικα θα την αποφυγω και ετσι δεν επελεξα το θερμομετρο πιπιλα!

αφρολουτρο εχω της τζονσον και λεω να παρω και ενα fissαn, γαζες εχω παρει (για εμενα) αντι για επιθεματα στηθους!

οσο για τον τοκετο και την επιδκληριδιο και εγω θα ηθελα χωρις...! ειπαμε με τον γιατρο οτι θα το αποφασισουμε εκεινη την στιγμη!

τελεια η βολτουλα τζενακι! σιγουρα χρειαζεται και αυτο...!

η επομενη με βαση τις πητ ειναι η κατερινα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έκανα ένα διάλειμμα από το σίδερο, δεν σταματάει και το τηλέφωνο όλη μέρα να χτυπάει.....

κάτι σεντονάκια έμειναν και τέλος με το σίδερο κορίτσια!!!!

Φροσύνα, γάζες έχει στα φαρμακεία και πήρα και στα Jumbo κάποιες αποστειρωμένες μικρές...... μου έχει φέρει και ένας φίλος από το νοσοκομείο που δουλευει αποστειρωμένες....

Αλήθεια από σελτεδάκια πόσα έχετε πάρει και αυτά λερώνονται εύκολα, ε? Μανούλες για πεςτε την εμπειρία σας........

Κορίτσια μακάρι σας το εύχομαι να μπορέσετε να γεννήσετε φυσιολογικά χωρίς επισκληρίδιο!!!!

Άντε πάω να συνεχίσω το σιδέρωμα.....αν δεν τα πούμε απόψε θα τα πούμε το πρωι......φιλάκια και καλό βράδυ προς το παρόν (γιατί έδώ γύρω θα είμαι) ..... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rose να σου ζήσει η μπεμπούλα, να είναι γερή και τυχερή!!!

Μία μέρα δεν μπήκα και κοντεύετε να γεννήσετε όλες καλέ... Evinikolas γέννησες;;;

Twiggy, Κική και Σοφία είμαι μέσα για την άλλη βδομάδα απλά δεν ξέρω ποια μέρα. Στείλτε μου pm.

Θερμόμετρο εγώ είχα πάρει στην αρχή για το μέτωπο αλλά δεν με πολυβόλεψε κι έτσι πήρα ψηφιακό μασχάλης. Γάζες Twiggy λες για τον αφαλό;;; Γενικά γάζες από φαρμακείο αλλά για τον αφαλό έχει κάτι ωραίες οι chicco που έχουν μέσα και ένα προστατευτικό του αφαλού. Αφρόλουτρο-σαμπουάν έχω πάρει βιολογικά τα earth mama angel baby, σας τα βάζω να τα δειτε, εγώ βέβαια τα παρήγγειλα από το iherb.com που είναι πιο φτηνά. http://www.earthmamaangelbaby.com/ Όποια θέλει έχω κουπόνι 5€ να σας στείλω κωδικό. Γενικά προτιμώ οργανικά- βιολογικά προιόντα για το μωρό.

Στον τοκετό τώρα εγώ προσπάθησα να μην κάνω επισκληρίδιο αλλά στο τέλος δεν άντεξα κορίτσια... :? Και σκεφτείτε ότι δεν έκανα και πολύ ώρα αλλά πάντως το προσπάθησα...

Δεν θυμάμαι τι άλλο γράψατε... :oops:

Ιωάννα καλώς ήλθες και κουράγιο. Μεγάλη δύναμη έχες!!!

Τζένη βάλε με κι εμένα στο group στο facebook, σου έκανα add.

Κική εγώ σελτεδάκια είχα 8 και δεν με έφταναν γιατί μόλις άνοιγα την πάνα κατουρούσε το συντριβανάκι μου και όλα χάλια... Γι' αυτό πάρε περισσότερα.

Καλό βράδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιποοοοοοοοον, εγω απο θερμομετρα τα εχω ολα -εκτος του αυτιου- και το μονο που με βολευει ειναι το ψηφιακο στη μασχαλη.απο σαμπουαν και αφρολουτρο χρησιμοποιώ απο τη γεννηση του μικρου μεχρι και σημερα της frezyderm και ειμαι εξαιρετικα ευχαριστημενη,το ιδιο θα χρησιμοποιησω και στο μικρουλι μας οταν ερθει.τωρα εχω αρχισει να πλενω τον μεγαλο και με proderm -για οικονομια...-και ευτυχως το δερμα του ανταποκρινεται μια χαρα χωρις ξηροτητες και αλλεργιες.οσον αφορα στα λαδακια, οπως τα πηρα έτσι τα πέταξα μετα τη ληξη τους γιατι τα χρησιμοποιησα ελαχιστες φορες.ειναι στην ιδιοσυγκρασια μου να μη βαζω στο δερμα του μωρου πολλα-πολλα.αφου κρεμα για τα συγκαματα εβαζα μονο μια φορα την ημερα, χωρις κανενα προβλημα.βεβαια μετα τον 6 μηνα που εμφανιστηκε η ατοπικη δερματιτιδα, στραφηκαμε αμεσως στα φαρμακευτικα προιοντα, οποτε ο,τι ειχα γλιτώσει απο πάστωμα πριν, το αναπληρωσα μετα! :(

οσον αφορα στα σελτεδακια, ειχα απειρα -περιπου 20-.ειχε αγορασει η μαμα μου απο την αιολου με το μετρο και τα κοψαμε εμεις στο μεγεθος της αλλαξιερας αλλα και μερικα μικροτερα -να χωρανε στη τσαντα αλλαγης- και ετσι λυσαμε το προβλημα σχετικα οικονομικα.αν εχετε κι αλλες αποριες, ρωτατε κι ο,τι ξέρω, θα το λέω!να περναει και η ωρα....

α!οσο για την ωκυτοκινη -την ατιμη- εμενα με το που μου τη βαλανε γκανιαξα.δεν ηξερα βεβαια εκ των προτερων τι συνέβη και με το που μου έβαλαν ορό μου ρθε ο ουρανος σφοντήλι, αλλα εκ των υστερων το εμαθα.αν προκυψει ενδεχομενο φ.τ σε αυτη την εγκυμοσυνη θα συζητησω με το γιατρο μου το συγκεκριμενο θεμα και θα σας ενημερωσω.μαλιστα θυμαμαι οτι με λυπηθηκαν οι μαιες και μου χαμηλωσαν τη δοση σε καποια φαση για να γινουν πιο αραιες οι συσπασεις και να προλαβαινω να ηρεμω λιγο.ρε τι μου θυμησατε τωρα...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalnmera kouklares oles kala ap'oti diavazw...diavazw kai agxwnomai kai aporw me t eauto m pou akoma d exw agorasei vasika pragmata an exei kapoia lista as m tn steilei gt me vlepw na 3exnaw ta misa!!!!! koritsoudia m ...n mutn sas matwnei???????????

emena t 1o trimnvo kai twra pali....

kai ugra polla ugra...

aaaaaaaaaa oso gia t sex eee ki emeis pia araia kai pou...mexri twra peripou mia fora tnv evdomada,afou perasame t paniko t prwtou kairou p eixe piasei t kalo m kai twra.....t exei piasei o panikos t teleutaiwn mnvwv xaxaxax vevaia k egw twra eimai pio prosextikn kai fovitsiara...d niw8w kai polu aneta alla...ok 8a tnv palepsoume nomizw ligo apo'dw ligo apo'kei xaxa ola kala!!!

lew na fame fakes snmera an kai variemai na tis ka8ariswwwwwwwwww

ti kairos einai k autos koitazw e3w kai d 8elw na kouvn8w...n8ela ws dia mageias na anave t tzaki (gt variemai na t'anapsw)ws dia mageias na etoimazotan t fagnto kai ooooola mia xaroula!!!!!!!

\:D/

favtazomai ta idiwtika leitourgoun kanonika etsi???d exoun apergies klp gt paw aurio!!!

aaaa kiki m eipe o giatros se4 meres 8a 3eroun sigoura gia ta asfalistika tameia mas kai tn sumvasn me to rea alla mallon 8a ginei!!!!!!!les na gevvnsoume mazi????????????????????8a prepei n'alla3oume tnl an sumvei auto!!!!

cu laterrrrrrr makiaaaaaa :-* se ooooles

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερες καλημερες , τι κρυο κι αυτο μπρρρρ....

Μπουρικ μια χαρα η ευα σας θα αρχισει τα ξεπορτισματα τωρα χιχι , με τον παπα κλεινεις ραντεβου γι αυτο?η απλα πας πρωι και μετα τη λειτουργια σου δινει την ευχη?

Κορινακι μου αυτο του λεω κι εγω, ρε μπεμπακο αντι να κανεις σβουρες και να με κλωτσας ολημερης φαε τιποτα μπας και παρεις κανα κιλο ''αλλα τιποτα αυτος εκει'' και δωσε πονο στο λαο...

Εμεις κοριτσια απο σεξ υοκ 3 φορες σε ολη την εγκυμοσυνη, κι αυτο στην αρχη τωρα τιποτα ξηρασια , ο αντρας μου ουτε να το ακουσει , φοβαται λεει για το μωρο ασε που το νιωθει να κουνιεται και αγχωνεται ....χεχε τι να πω υπομονη εχουμε καιρο για τετοια...

Εγω κοριτσια για την μυτη το βουλωμα και το αιμα αστα βραστα απο τον 3 μήνα εχω βουλβμενη μυτη,βουλομενο το αριστερο αυτι μονιμος ,πονοκεφαλος καθημερινος απο την ιγμοριτιδα και δοσε....καθε μήνα για 5 μερες μου επιτρεπουν ενα σπρει για τη μυτη και καθε μερα ειμαι με φυσιολογικο ορο 5 φορες την ημερα , τελειο εεεεε

Ιωαννα μου στο ιδιο μαιευτηριο γενναμε και πολυ κοντα δυο μερες διαφορα αλλα αν θα κανεις καισαρικη δεν σε προλαβαινω :)

Εγω κοριτσια θα κανω επισκληριδιο παρολο που φοβαμαι τις παρενεργειες , αμφιταλαναταιβομαι βεβαια αλλα θα την κανω.

Θερμομετρο εγω λεω να παρω του ποπου αν κι εβλεπα το μπεμπε της κουμπαρας μου να μην το πολυαπολαμβανει απλα το θεορω λιγο ποιο ακριβες (δεν ειμαι και γνωστης βεβαια...)

πφφφ τα ξεχασα ολα βρε τι επαθα....

τα λεμε ποιο μετα παω να φαω πρωινουλι και σημερα εχω παραγγειλει απο την πεθερα φρικασε χααχχα (μαγειριτσα ηθελα κανονικα αλλα ειπα να μην την ταλαιπωρησω πολυ.......ακου τι μουρθε να φαωωωωω)

φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες!! Αχ φαινεται με εχει πιασει αγχος με τις αγορες γιατι εβλεπα στον υπνο μου οτι ημουν στα μαγαζια και δεν ηξερα τι να παρω :o Κατα τα αλλα καλα ομως!!!Εσεις ολες ηθικο ακμαιο?

Ευχαριστω για τα τιπς, γαζες θελω και για τον αφαλο και ως επιθεματα στηθους.. οποτε Νινακι θα παρω αυτες της chicco που λες και τις αλλες απο φαρμακειο. Βρε κοριτσια οταν λεμε σελτεδακια εννοουμε τις πανες αγκαλιας ή αυτα που βαζουμε πανω απο το στρωμα για να μην βρεχεται? :? Απο τις πρωτες εχω αγορασει 3 αλλα σκοπευω να παρω κι αλλες... απο τα δευτερα εχω 2 για το λικνο που θα μου δωσουν.. να παρω κι αλλα μαλλον ε? Για αλλαξιερα εχω στρωματακι και πηρα και καλυμα, αλλα αν λερωνεται τοσο συχνα οπως λετε να παρω κι αλλο.. ουφ!! Τωρα ξανακανω λιστες , τι θελω απο ποιο μαγαζι να τελειωνουμε!! Α ηθελα να σας πω επισης οτι sudocrem στελνουν δωρο δειγματακι το babyspace και panaten στελνει η λιμπερο. Ειναι μικρες συσκευασιες αλλα σκεφτομαι οτι ειναι ιδανικες για την τσαντα μας στις βολτες αργοτερα.. ;)

Αραγε τι να κανουν η Ευηνικολας και το σκιουρακι? Ελπιζω ολα να πηγαινουν καλα και συντομα να εχουμε νεα...Και απο τη Ροζε φυσικα!!

Σας φιλω για να δουλεψω λιγακι και τα λεμε αργοτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα εγκυόυλες και φρεσκομανουλες. Τ´ι κανετε; Ψωφοκρυο σήμερα!!!! Για χουχουλιασμα είναι!!!

Σελτεδακια κοριτσάκια χρειαζόμαστε μπόλικα , καμία δεκαριά. Μόλις τα γδυσεις τα μικρούλα κατουριουνται αμέσως τις περισσότερες φορές, λόγω αλλαγής της θερμοκρασίας. Χριαζομαστε και Σελτεδακια για τα κρεβατακια τους, γιατι πολλές φορές υπάρχουν διαρροές και απο τσισα και κακά!!!!

Θερμόμετρο εγω εμπιστεύομαι το κλασικό του λεπτού. Έχω δοκιμάσει τα περισσότερα απο τα ηλεκτρονικά του εμπορίου και πραγματικα έχω ξοδέψει αρκετά χρήματα για διάφορα θερμόμετρα και κατάληγω στο κλασικό. Το καθένα έδειχνε τα δικα του!!!

Οοο για την επισκληρηδιο, έκανα στον γιο μου και θα ξανά κανω και στη μικρή. Πραγματικα ευχαριστήθηκα τη γέννα και δεν ταλαιπωρηθηκα καθόλου. Υπάρχουν βέβαια και πιθανές παρενέργειες, όπως σε κάθε φάρμακο, αλλα θεωρώ ότι το ρίσκο είναι πολυ μικρο και το να απόλαυσω τη γέννα είναι αρκετά σημαντικό. Καλα δεν είναι ότι δεν πόνος και καθόλου απλά πόνας λιγότερο. Αφού μου δίνεται αυτη η δυνατότητα γιατι να μην το κανω;

Κανένα νέο απο την ροζε και την ευηνικολας είχαμε;;; Πως πάνε;;;

Αχ βρε κοριτσια δεν έχω συνειδητοποιήσει ακόμα ότι σε 3 εβδομαδες το πολυ θα κρατάω τη μπαμπούλα μου αγκαλια!!!! Θα αλλάξει η ζωή όλων μας για πάντα!!! Αυτο με αγχωνει βέβαια λίγο, αλλα θα τα καταφέρουμε!!!!!

Πάω να δω το γιουβετσακι μου, μη μου κολλήσει!!! Εσείς τ´ι καλο μαγειρέψατε;

Φιλακια σε ολες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια κοριτσακια!!!!! τι κανετε??? χουχουλιαρικη μερα και η σημερινη!!!

εγω τιποτα το συγκλονιστικο... ηρθε μια φιλη για καφεδακι! και μου εφερε η ατιμη κατι ταρτακια κολαση!!! μετα περιμενω τον αδερφουλη μου με την κοπελα του!!!

εβακι νομιζω οτι πρεπει να αρχισεις, θα βαρυνεις και αλλο και μετα δεν θα μπορεις να βγεις για ψωνια!

μακαρι να πληρωσουν οι ασφαλιστηκες τα μαιευτηρια! να γλιτωσουμε και τα δυο χιλιαρικα!μακαρι...

τοσα πολλα σελτεδακια χρειαζονται??? εγω εχω 4 και νομιζα οτι ηταν αρκετα! :shock:

δεν εχω μαγειρεμα σημερα! εχω παστιτσιο απο εχθες! :D

αχ δεν μπορω να περιμενω αλλο..... θελω τον μπεμπη μου αγκαλια μουουουουουου!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια και από 'μενα!!!! βλέπω όλες μια χαρά σήμερα!!!! μ' αρέσει πολύ αυτό το κρύο και η βροχούλα, αχ τέλεια γαι σπιτάκι και χουχουλιασμα!!!!

έχω τρεις ώρες στο τηλέφωνο, τώρα τέλειωσα μου πιάστηκε το αυτί και το χέρι :lol::lol::lol:

Διάβασα στα γρήγορα τα νέα σας......

Πρέπει να πάω και να μαγειρέψω.....εμείς σήμερα έχουμε ψαράκι γλωσσίτσες πανέ με πουρέ!!!!!

Εβάκι ξεκίνα γιατί ώντος δεν θα έχεις αντοχές, είναι πολλά αυτά που θέλουμε ......

Σελτεδάκια εγώ πήρα μόνο 5, άρα και εγώ πρέπει να πάρω κι άλλα...... Φροσάκι σελτεδάκια είναι αυτά με το πλαστικό από κάτω, θα χρειστείς και να πέρνεις μαζί σου όταν πας κάπου γιατί θα το αλλάζεις εκεί, επίσης πάνω και στην αλλαξιέρα βολεύουν γιατί άμα λερωθεί το πλένεις ενώ το κάλυμμα πόσα να πάρεις? ενώ τα σελτεδάκια είναι πρακτικά,τσακ το στρώνεις και έτοιμο.....και δεν λερώνεις και από κάτω.......

σελτεδάκια έχω πάρει πολλά 24, είναι και δύο τα ζουζούνια οπότε είπα θα λερώνουμε σίγουρα αρκετά......

Θερμόμετρο και εγώ με βλέπω στο κλασσικό τρόπο στο πωπώ και κανά ψηφιακό θα πάρω.....

Σας αφήνω να βάλω το φαγητό, θα τα πούμε σε λίγο πάλι.....φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε βρε κοριτσια μου? καλησπέρα και απο εμενα. Πήγα το γιο μου σχολειο και μετα μεχρι τις 12 λαγοκοιμόμουν στον καναπε. Μιλάμε για πολύ ατονία. Μετά ειπα να σηκωθω εβαλα μπιφτέκια με πατατες στο φουρνο, αερισα λιγο το σπίτι, εστρωσα κρεβάτια τα βασικά τελος παντων. Και εγω θα παω στα τζάμπο για κανα σελτεδάκι ακόμα και μια βάση για μέσα στην μπανιερα του μπέμπη θυμάμαι στον γιο μου του αρεσε πολύ.

Παραγγείλαμε για το παιδικό αλλά και όσο θα ειναι μαζί μας ενα καινουργιο θερμαντικό σωμα νορβιγικής κατασκευής θερμοπομπος λεγεται πολλες θα το εχετε ακουσει, που ειναι και υγιεινο δεν ξηραίνει ατμόσφαιρα και ειναι και οικονομικό στην κατανάλωση ρεύματος. Γεννιουνται τα μικρούλια μας μεσα στο καταχειμωνο και θα πρεπει να τα αλλάζουμε ταιζουμε κλπ μεσα στην νυχτα. Οποτε κατι τετοιο το θεωρησα απαραιτητο. Α σημερα ειδα στον υπνο μου οτι εσπασαν τα νερά μου. Ξυπνησα το πρωι και ψαχνόμουνα να δω μήπως εγινε στην πραγματικότητα!

και εγω γαζούλες αποστειρωμενες πηρα απο το φαρμακειο που ειναι και παμφθηνες και θα παρω και αλλες, τα επιθεματα στηθους εμενα μαλλον μου προκάλεσαν την ζημιά στο πρωτο μου παιδι. Αγορασα και την λανολινη της μεντέλα να την εχω απο το μαιευτήριο να προλάβω τα χειρότερα.

Βρε κοριτσια ακουω για συμβαση των ιδιωτικών και δεν το πολυπιστευω. Ενα οικονομικό δωμάτιο στα ιδιωτικά εχει γυρω στο διχίλιαρο αυτά που δίνουν τα ταμεια ειναι πολύ λιγότερα. Στην κατάσταση που ειναι τα ταμεια ειναι δυνατόν να δινουν τόσα λεφτά? Εμάνα κουλό μου φαίνεται αλλά μακάρι να κάνω λάθος.

Αυτά για την ώρα σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαλιστα παμε να φορτωσουμε σελτεδακια λοιπον!!! :o

Καλη ορεξη σε ολες, λιχουδιες βλεπω φτιαχνετε παλι! Εγω για φασολακια με βλεπω..

Ναν κοντευεις κι εσυ, οσο πιο χαλαρα μπορεις ε? Να σε ρωτησω για τη μπανιερα... κοιταω και βλεπω οτι υπαρχει καποια (onda λεγεται) που εχει ενσωματωμενη αυτη τη βαση για να μη γλιστραει το μωρο.. Επισης εχει και καποιες βασεις που ακουμπανε στη μεγαλη μπανιερα για να μη σκυβεις.. Λες να βολευει το συστημα γιατι γενικα το συνολο βγαινει καπου στα 60 ευρω ή τσαμπα τα λεφτα! :? Εσυ που ακουμπας τη μπανιεριτσα για να μη σου βγαινει η μεση??!! Και ναι, απεφυγε τα επιθεματα, θυμασαι τι μας ειπε η μαια.. να παρουμε ολες γαζες! Αααα επισης, πηρα εγω τη λιστα αν θελεις να απαλλαχτεις...

φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

molis teleiwsa tis fakes m anapsa telika k tzaki kai eimai araxtn xaxaxa

thn paraskeun mallon prwta o 8eos erxonte kai ta epiplakia mas opote meta d me pairnei 3ekinaw foul agores plusimo siderwma klp....ax ti teleiaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!

koritsia oles ta exete etoimasei ta dwmatiakia?????molis er8oun me t kalo dld ta stnvoume n oxi???

twiggy m emena n vufn t antra m pou exei 2 paidia eixe parei mpanaki ap'ta jumbo kai extra vasn jumbo episns an d kanw la8os meta3u mpanieras kai vasns evaze gia na einai sigourn kai avtiolis8ntiko pataki...alla t mpanaki auto d t allazei me tpt....nomizw fisser price einai

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σε ολες...μου κανετε ωραια παρεα...ευτηχως δεν γςεννησα ακομα!!!!χιχιχι..αυτο παντως για τα ιδιωτικα και τα ταμεια μαλλον ειναι αληθεια απλως ειναι θεμα χρονου...μπορει και να μην προλαβουμε εμεις ομως..... :cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Twiggy σε ευχαριστώ πολύ για την λίστα! θα την ενημερώνω και εγω μέχρι να γεννησω αλλά μετα μαlλον δεν με βλέπω να προλαβαινω τον πρώτο καιρό. Εγω ειχα παρει eνα μπανάκι φθηνο απο τα Jumbo pou ομως ήταν ετσι φτιαγμένο που δεξια αριστερα σκάλωνε στα χείλη της μπανιερας. δεν ξερω αν καταλαβαινεις τι λεω. Γενικά το μπανακι πρεπει να ειναι ψηλά αλλιως σου βγαινει η μεση απο το σκυψιμο. και εγω για μεσα ειχα αγορασει ενα σφουγκαρι απο τα Jumbo αλλά υπαρχουν και κατι ωραιες βάσεις που λεω να πάρω τώρα. Γενικά ανεξαρτητως μάρκας να ειναι ψηλά αλλιως εχει ταλαιπωρία η υπόθεση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α και εγω θερμόμετρο ψηφιακό εχω που ειναι και για μασχαλιτσα και για πωπουλη. Απλά θυμαμαι μου ειχε πει ο παιδιατρός οτι ο πωπουλης δειχνει παντα λιγο ανεβασμενη την θερμοκρασια αλλά παλι για νεογεννητα ειναι καιτο πιο βολικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...