Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2012!Νο3!γεννάμε!!!


Recommended Posts

Ιωάννα μου καλώς μας ήρθες, καλό κουράγιο.. και όλα να σου πάνε καλά!!! Ενέσεις κορτιζόνης έκανα και εγώ.. καθώς και στο προηγούμενο παιδι μου (αυτό είναι το τρίτο), φάρμακα για συσπάσεις αβέρτα, πηγαινοέρχομαι τρεις την ώρα στο γιατρό.. αλλά τουλάχιστον δεν είμαι ξάπλα..έχω τις επιλογές του καναπέ της πολυθρόνας του κρεβατιού.. αλλά αποφεύγω τα πολλά πολλά. Υπομονή κούκλα.. φάγαμε το βόδι.. μας έμεινε η ουρά και θα κρατάμε τα ζουζουνια μας αγκαλίτσα σε λίγο.

Αν θες πες μας ημερομηνία , φύλλο (αν ξέρεις) και κλινική/νοσοκομείο που θα γεννήσεις για να σε βάλει η nan στη λίστα μας. Επίσης αν χρησιμοποιείς facebook οι περισότερες είμαστε και εκεί.. κάνε add εμένα να σε βάλω κι εκεί στο γκρουπάκι με τις υπόλοιπες. Jenny Giannopoulou .... ίδια φωτογραφία με εδώ.

Φιλιά πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Rose με το καλό κοπέλα μου! Εύχομαι όλα να πάνε καλά με εσένα και την μπεμπούλα σου και σε λίγες ώρες να κάνετε αγκαλίτσες και χαδάκια!

Ιωάννα καλως ήρθες στο παρεάκι μας! Υπομονή και κουράγιο να σου ευχηθώ! Μπορώ να σε καταλάβω έστω και λίγο γιατί και εγώ μέχρι και τον 4ο ήμουν ξάπλα. Εύχομαι να πάνε όλα καλά σε εσένα και στο μπεμπάκι σου και να είσαι σίγουρη ότι όταν το πάρεις υγιαίστατο στην αγκαλιά σου θα τα ξεχάσεις όλα!

Εμείς κορίτσια σήμερα είμαστε καλύτερα! Δεν έχουμε κολοικούς σήμερα και ηρέμησε η ψυχή μου. Κοιμάται συνεχώς. Κατάφερα να κάνω και λίγες δουλίτσες επιτέλους. Ήρθε σήμερα και η γιατρός γιατί γίναμε 3 εβδομάδων και βάλαμε μισό κιλό σε 15 μέρες και 3 ολόκληρους πόντους! Είναι υγιαίστατη απλά επειδή έχει εμφανίσει λίγη ξυροδερμία στο σωματάκι της μου είπε να της βάλω μια μαλακτική κρεμούλα της frezyderm και αν δε φύγει τότε θα πρέπει να βγάλω από τη διατροφή μου το γάλα και το γιαούρτι. Μακάρι να φύγει με την κρεμούλα και να μη χρειαστεί να στερηθώ το γάλα, γιατί 9 μήνες στην εγκυμοσύνη μου έφερνε αναγούλα και δεν μπορούσα να πιω ούτε μια γουλιά, και τώρα το ευχαριστιέμαι πολύ. Τι να κάνουμε αν πρέπει θα κάνω υπομονή λίγο ακόμη.

Αχ κορίτσια διαβάζω για τις ατονίες και την κούραση που νιώθετε και σας καταλαβαίνω απόλυτα. Κάντε υπομονή λίγο έμεινε ακόμη για όλες σας. Εγώ πλέον έχω αναρρώσει εντελώς και δεν το πιστεύω ότι πλέον μπορώ να κινούμαι με τόση ευκολία και να κάνω πράγματα που τόσους μήνες ήταν απαγορευμένα. Ενα μόνο "απαγορευμένο" μένει να κάνουμε ;) που πλέον έχουμε ξεχάσει και πως γίνεται :D αλλά πρέπει πρώτα να σαραντίσουμε και μετά!

Α δε σας είπα, τα κιλά της εγκυμοσύνης σχεδόν τα έχασα! :shock: Είχα πάρει 11 και τώρα έχω χάσει τα 10! Ο θηλασμός τουλάχιστον σε εμένα βοήθησε πολύ. Βέβαια θέλω να χάσω και ακόμη 10 αν γίνεται γιατί πριν να μείνω έγκυος είχα ξεφύγει αλλά σιγά σιγά. Αυτό που ακόμη έχω είναι ένα ξαχαρβάλωμα στην κοιλιά! Σκέφτομαι τώρα που είναι πολύ καλύτερα και η τομή μου να πάρω κανένα κορσέ μήπως και καλυτερέψει λίγο. Οι δευτερομανούλες φορέσατε κορσέ; Μετά από καισαρική κάνει άραγε;

Κορίτσια σας αφήνω να πάω να κοιμηθώ γιατί ποιος ξερει τι σχέδια έχει η μικρή για το βράδυ.

Φιλάκια πολλά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια.αν και μερικές απο εσάς προσπαθησατε να με πεισετε να γέννησω φυσιολογικά ;) ,εγω η φοβιστρο μπαίνω σε μια ώρα στην κλινική για ΚΤ με επισκληριδιο.!!εύχομαι όλα να πανε καλα!!θα σας γράψω για την εμπειρία μου μόλις μπορέσω.η Παναγία να είναι πάντα κοντά μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalnmera koritsakia m k apo mena katarxas

rose me t kalo m'enan pono p lene euxomai oooola kala kai perimenoume nea!!!!

evinicolas1980 d exei snmasia o tro[pos snmasia exei oti gevvas kai esu me t kaloooooooooo perimenoume me agwnia [smilie=blob1.gif] duo duo ta ninakia duo duooooooooooooo!!!!!

iwanna mou kalws nr8es stnv pareoula mas upomovn koritsaki m 8elei kai mn skas d 8a s'afnsoume va viwseis mova3ia!!!!!!axxxxx koritsoudia m oute gia pswmi d exw kouragio na paw...gia na mn sas pw oti me t zori,t polu zori mageireuww....poly atonia kai m'exoun piasei pali oi ypvnlies tns arxns....ponakia xamnla exete???egw exw eidika ta vradia gia ligo...normal????telika pemptn 8a paw gia doppler ante na doume ti ginetai xaxa

oups bourique krima....

MaDi m teleia n boubou s kai teleia kai esu pou ola ta exases amesws!!!!!!!ax 8elw k egwwwwwwwwwwwww [smilie=angel13.gif]

bravo tzenoula ola kala twra stnv avamovn eimaste kai gia seva!!!!!!!

d 8umamai kati allo kai prepei na paw oaed twra kai d avtexwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww

makia moukia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσαρες μου τι κανετε??? αχ τι ευχαριστα νεαααααααα

rose με το καλο κοριτσακι μου με ενα πονο γερο κ δυνατο το μωρακι σου.... αντε αυτα ειναι με το καλο να γυρησετε σπιτακι σας...

κοριτσακια μου ειμαι με τη μαμα μ και τρεχουμε να πληνουμε καθε μερα .... εχω κ κατι πονακια κ δεν πολυ μπαινω, ξαπλα ....

ελπιζω να ειστε ολες καλαααααα αντε περναει ο καιρος ερχοντε τα μωρακια μας :D

να προσεχετε κ πολλα φιλια σε ολες.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοιλουμπιτσες!!!

Με το καλο rose d kai evinikolas,na ferete ston kosmo ygiestata kai kalotuxa mwrakia!!!Ιωαννα μου κουραγιο,ειναι πολυ δυσκολο αυτο που περνας αλλα να σκεφτεσαι οτι πλεον φτανεις στο τελος και να εχεις θετικη σκεψη για ολα!!! :D Εμεις πηγαμε χθες για ντοπλερ,ολα καλα η μπεμπουλα μας 2100 εχει φτασει και ολες οι μετρησεις ηταν πολυ καλες!Μετα πηγαμε στο λητω και ψωνισαμε οτι μας ειχε απομεινει(αποστειρωτη,θερμαντηρα,πιπιλες,μπιμπερο,ενδοεπικοινωνια,ιονιστη-υγραντηρα,μαξιλαρι θηλασμου και ενα σωρο αλλα πραγματακια μεχρι και ειδικο καδο για τις πανες)πιστευω απο αγορες για το μωρο εμεις πλεον τελειωσαμε,2-3 πραγματα να μενουν ακομα! :D:D:D Σε 1-2 βδομαδες θα φτιαξω και τη βαλιτσα!

Τι να μαγειρεψω σημερα...? :roll:

Φιλακιααα σε ολες και ξεκουρασηηηη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια!!!!

αυξανομαστε....!!!!! τι καλα....!!! εβινικολα σημασια εχει οτι σε λιγες ωρες θα κρατας αγκαλιτσα το μωρακι σου!!! με το καλο.....!!!!

ιωαννα καλως ηρθες στην παρεα μας! ποσο εβδομαδων εισαι? υπομονη...σιγουρα ειναι πολυ δυσκολο ολο αυτο και ειδικα με ενα μικρο παιδακι μεσα στο σπιτι!

καλε το πρωι ξυπνησα απο την πεινα! εφαγα και ξανακοιμηθηκα! :shock: δεν το εχω ξανακανει ποτε στην ζωη μου!!!!

εβιτακι οντως χαθηκες! θα γεννησης και δεν θα σε καταλαβουμε!!!

μαντι τελεια που εξαφανιστηκαν τα κιλακια!!! και πολυ γρηγορα!!! ειναι καλα και η μπουμπου σου... τι αλλο θες!!!

εγω απο κιλα εχω παρει αρκετα! και τα πειρα ολα στον 6-7 μηνα! τωρα στις γιορτες με τοσο φαγητο και γλυκα και δεν πειρα τιποτα! συνολο εχω 16...! :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου,

Με το καλο το μωρακι της μιμικας να ερθει χωρις κοπο και υγιεστατο, εβινικολας με το καλο κι εσυ να πανε ολααααα καλα ευχομαι !!

Τζενουλα μια χαρα ο μπεμπακος σου στα κιλα σουπερ !! ξεκουρασουυυυυυ να μεινει λιγο ακομα μεσα ο κολοτουμπας...κι εγω αν και ειναι πολυ νωρις ακομα εχω πολλα πονακια περιοδου πρωινα και βραδυνα συνηθος και οταν κλωτσαει χαμηλα ειναι απιστευτο το βαρος και ο πονος που νιωθω...

Ναν ξεκουραση και παλι ξεκουραση και το περπατημα τελειο εμενα ο ντοκτορ δεν με αφηνει να περπαταω ακομα...

Νινακι μια χαρα ο μικρος, πηρε και θεση τελεια!! κι απο κιλακια μια χαρα

Ιωαννα μου καλωσορισες και υπομονη δυσκολη η κατασταση σου αλλα ειμαστε εδω για παρεουλα και συμπαρασταση η καθεμια μας ολο και κατι εχει καθε μερα :lol: να το συζηταμε!! ολα καλα να πανε!!

Για τη συναντηση κι εγω την επομενη βδομαδα ειμαι μεσα (να μαστε καλα) και το μαλ με βολευει :) Κικιτσα απ οτι εχω καταλαβει μενουμε αρκετα κοντα οποτε αν θες περναω και σε παιρνω εγω να παμε μαζι να εχω παρεουλα κι εγω στην διαδρομη ...(να με φυσικα καλα πρωτα ο θεος)

Παππυ μες στα κεφακια μπραβοοοο ετσι πρεπειιι να ξυπνας ευχομαι παντα ετσι.

Twigy μου νωμιζω το χω ξαναγραψει αλλα κατσε να σου πω εγω τι εκανα για τη δυσκοιλιοτητα και μεχρι τωρα ψιλοσωθηκα (εγω ειχα μεγαλο προβλημα κατω απο 30 λεπτα δεν εκανα καθε φορα στην τουαλετα,

Λοιπον καθε πρωι τρωω μετα το πρωινο 3 αποξηραμενα δαμασκινα(τα παιρνω στο σουπερ μαρκετ) μεσα στην μερα τρωω ενα ακτινιδιο (οχι καθε μερα αλλα οποτε..)και αν δεν παω για μια μερα τουαλετα στο γιαουρτακι μου προσθετο 2 κουταλιες του γλυκου benefibra( φυτικες ινες σε σκονη απο το φαρμακειο) και εχω πια ξεχασει τι παει να πει ζορι.....προς το παρον τουλαχιστον φτου φτου !! δεν εχεις να χασεις κατι δοκιμασε το ....

Μαντι μου μια χαρα η μικρουλα μακαρι να τις περασαν ετσι αποτομα οι κολικοι να ηρεμησετε λιγακι. εχασες τα κιλακια ολα σχεδον ε? γαμωτι εγω δεν θελω να χασω ουτε ενα μετα τη γεννα θελω να τα κρατησω τα κιλακια ουφ ελπιζω να μη λειτουργησει και για μενα ετσι ο θηλασμος (μου αρεσουν τα μαγουλακια μου ποτε δεν ειχα και τωρα μοιαζω πια ανθρωπος και οχι καχεκτικουλι χεχε) :lol::lol:

Ποπο λογοδιαροια με επιασε σημερα επιτελους σημερα παω τζαμπο ειμαι απαραδεκτη δεν εχω κανει τιποτα ακομα ουτε πλυσιμο ουτε σιδερομα ουτε ψωνια ουτε βαλιτσα να δω ποτε θα τελειωσωωωωω......

Α την πεμπτη παω στο Ηρα για ενα σεμηναριο με μαια που εχουν δωρεαν για τα μελη τους αντε να δουμε τι θα μας πει

φιλακια πολλα θα μπω αργοτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες!!!

Ροζε και Ευηνικολας με το καλο τα μωρακια σας!! Να πανε ολα καλα και συντομα να τα εχετε στην αγκαλια σας.. :):) Αρχιζουμε να γεμιζουμε μωρακια σιγα σιγα.. Θα μας την κανει και η Εβιτα ξαφνικα μου φαινεται ;) , να ξεκουραζεσαι μικρουλα!!

Ιωαννα καλως ηρθες στην παρεα μας.. τι να σου πω χιλια μπραβο για το κουραγιο και τη δυναμη σου! Ευχομαι ολα να πανε καλα και ολη η ταλαιπωρια να ξεχαστει μολις αντικρυσεις το μωρακι σου! Εμεις εδω ειμαστε για να μην βαρεθεις ποτε, ειμαστε και πολυλογουδες!! :P Αν θελεις πες μας περισσοτερα για τη λιστα και βαλε και ενα τικερακι να σε παρακολουθουμε..

Αχ Σοφακι να εισαι καλα, τα σημειωσα ολα, θα παω φαρμακειο να το παρω γιατι ενω δεν συμβαινει συχνα νομιζω οτι οσο φουσκωνω θα χειροτερεψει και ειναι μαρτυριο!! Μην ανησυχεις κι εγω τιποτα σχεδον δεν εχω κανει, απο βδομαδα που αρχιζουν οι εκπτωσεις θα τα πλακωσω ολα τα ψωνια να τελειωνω :oops:

Μαριαπαπα κι εγω ξυπναω μεσα στην πεινα, ασε την Παρασκευη εχω γιατρο να δω ποσα κιλα πηρα τον τελευταιο μηνα των γιιορτων:o

Ελινουλινι με ' γεια τα πραγματακια, αντε να χαλαρωσεις τωρα..Η μπεμπα μια χαρα..

Ευακι και Κικη να ξεκουραζεστε, ειπαμε κουβαλατε διπλο φορτιο!!

Μαντι μου μπραβο η μικρη που ειναικαλυτερα.. Ειδες ο θηλασμος ε? Πολυ χαιρομαι που τα εχεις καταφερει και παει καλα, να μας δινεις συμβουλες συντομα. Στυλακι εγινες παλι ε? ;) Αντε κοντευουν οι μερες, να σαραντισεις να θυμηθεις πως ειναι και οι φουλ αγαπουλες !! ;)

πολλα φιλια σε ολες, τρεχω λιγο με τη δουλιτσα αλλα το απογευμα θα ειμαι πιο χαλαρη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!! Ωραία νεα διαβάζω!!!!

Rose και evinicolas όλα καλα να πάνε. Να γεννησετε και οι δυο με έναν πόνο και να κρατήστε αγκαλιτσα σας τα υγειεστατα μωράκια σας.

Ιωάννα καλώς ήρθες στην παρέα μας. Υπομονή κοριτσάκι μου. Είναι μεγάλο ζόρι να μην πρέπει να κινήσε αλλα σκέψου ότι σε λίγο καιρο θα έχεις και το δεύτερο νινακι αγκαλιτσα και όλα θα ξεχαστούν. Αξίζει τον κοπο ;)

Madi μου εγω φορέας κορσε απο τη δεύτερη μέρα!!! Βέβαια δεν είχα κάνει καισαρικη. Δεν ξερω μετα απο πόσο καιρο κάνει απο την καισαρικη. Πάντως με βοήθησε πολυ να μαζευτεί γρήγορα η κοιλιά μου, γιατι ήταν χάλια...

Εχθές πήγα jumbo και πήρα κάτι μικροπραγματακια που ήθελα. Πήγα στο ΛΗΤΩ να πάρω ιδέες απο τιμές γιατι το Σάββατο θα πάω στο περιστέρι στο mother baby να ψωνίσω τα υπόλοιπα.

Την Κυριακή έχω γιατρουλη. Αχ κοριτσάκια μου αύριο μπαίνω στην 37η εβδομάδα!!! Αρχίζει η αντίστροφη μέτρηση. Η κοιλια μου είναι πολυ χαμηλά και δεν έχω κι εγω αντοχές για Πολλά Πολλά.

Ναν μου να ξεκουράζεται καρδιά μου, σε νοιώθω απόλυτα. Μαζι θα κοιλοποναμε στις 9/2 :lol::lol: .

Φιλακια πρός το παρόν, πάω να δω μη καεί το ψωμάκι μου. :-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοιλουμπίτσες!!!!! έχουμε και σήμερα γεννητούρια? τι καλά!!!! άντε με το καλό εβινικολα, με ένα πόνο, να πάνε όλα καλά!!!!!!!

Εβάκι εγώ χθες ήμουν έτσι με ατονία.....αυτά θα τα έχουμε από δω και πέρα....θα κάνουμε υπομονή και θα περάσει...... και πολύ προσοχή ε.....

Σοφάκι που μένεις? εγώ Πετρούπολη, άμα βολευει μια χαρά να κανονίσουμε μαζί!!!!!!

:lol::lol: σου αρέσουν τα μαγουλάκια σου ε? μακάρι να μην τα ξαναχαλάσεις, καλά ψώνια στα jumbo!!!

Εγώ ευτυχώς κορίτσια δεν έχω πλεον καθόλου δυσκοιλιότητα φτου φτου........ πίνω κάθε πρωί ένα ποτήρι φρέσκο πορτοκάλι και νομίζω ότι με βοηθάει.... αιμοραϊδες έχω όμως λίγες :( όχι κάτι ιδιαίτερο όμως......Ούτε πονάκια ακόμα δεν με έχουν πιάσει, μόνο όταν γυρίζουν με πονάει η κύστη με πιέζουν πολύ......

Ελίνα μια χαρά η μπουμπού, τέλεια, μεγεια και τα πραγματάκια....και εμένα αυτά μου λείπουν ακόμα αποστειρωτής, μπιμπερό, ενδοεπικοινωνία, και κάτι μικροπράγματα...

Κορίτσια από σελτεδάκια πόσα έχετε πάρει? επειδή δεν πήρα πολλά μόνο 5 λέω μήπως να πάρω κι άλλα?

Μαρία πρωινές λιγούρες? :lol::lol::lol: το έχω πάθει και εγώ... έχει φέρει ο καλός μου μετά από βραδυνή βάρδυα 7 το πρωί τυρόπιτα ζεστή ζεστή....την τσάκισα και μετά πάλι ύπνο :lol::lol::lol:

Εβιτάκι μας έλειψες...... να μην χάνεσαι να μαθαίνουμε νέα σου.... άντε η μαμά θα σε έχει στα ώπα ώπα τώρα....... εγώ τις 'εστειλα φωτό στο κινητό να δει το δωμάτιο μας και την κοιλουμπίτσα μου και έπαθε σοκ, μου λεει λες και είμαι στο μήνα μου φαίνομαι........ :lol::lol: μιλάμε μεγαλώνει ραγδαία αφού και η ξαδέρφη μου είχε να με δει 2 εβδομάδες και έπαθε σοκ...... :lol::lol:

Μάντι μπράβο βρε θηρίο τα 'εχασες όλα τα κιά ε? μακάρι και εμέις να τα χάσουμε έτσι γρήγορα..... ευτυχώς ηρ'εμησε η μικρούλα και δεν πονάει άλλο .... το σεξάκι το έχουμε ξεχάσει ε? =))=)) που να δεις εμείς που έχουμε σχεδόν από το Πάσχα (λόγω εξωσωματικής) και με έχει πιάσει μια λύσσα του κωλοτρίβομαι του δικού μου και μου λεει φύγε κράτα τις ορέξης για μετά :lol::lol::lol: έχουμε ξεχάσει πως γίνεται :lol::lol:

Αυτά προς το παρόν, εγώ σήμερα θα κάνω συκωτάκι με πατατούλες..... τα λέμε αργότερα

Φιλούρες κούκλες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΝΕΑ......... ΔΕΝ ΚΡΑΤΗΘΗΚΑ ΚΑΙ ΕΣΤΕΙΛΑ ΜΗΝΥΜΑ ΣΤΗΝ ΜΙΜΗ ΜΑΣ...

ΓΕΝΝΗΣΕΕΕΕΕΕΕΕΕ [smilie=blob1.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif][smilie=angel13.gif]

ΓΕΝΝΗΣΕ ΣΤΗΣ 7 :10, ΟΛΑ ΚΑΛΑ, Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΕΙΝΑΙ 3100 ΓΡ. ΚΑΙ ΟΠΩς ΛΕΕΙ ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΕΣ!!!!!!

Να τους ζήσει λοιπόν και να την δουν όπως επιθυμούν, να 'ναι πάντα καλότυχη η μπουμπού!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειααααααααααα σας κι από μένα!! Σήμερα πέρασα τη νύχτα του Αγίου Βαρθολομαίου γιατί η λιγούρω έφαγα αργά δυο κομμάτια τυρόπιτα και μετά όλο το βράδυ με πέθαναν οι καούρες και οι ξυνίλες... μάτι δεν έκλεισα. Το πρωί κατά τις 9 πήγα να ξυπνήσω τον άντρα μου γιατί αυτή τη βδομ'αδα κάθεται και το ρίχνει στις ξάπλες.. και αυτός με πήρε αγκαλίτσα και με κοίμησε και ξανασηκώθηκα στις 11. Είμαι λίγο όπως καταλαβαίνετε στα... χαμένα αλλά τι να κάνουμε.. μες το πρόγραμμα είναι.

Rose και evinicolas περιμένουμε νέα και φωτογραφίες απ τα μπεμπάκιαααααααααααα. Τι καλά!! Πωπω ρε κορίτσια πότε ήταν που πρωτογνωριστήκαμε και τώρα... έφτασε και η ώρα μας... σα χθες μου φαίνεται.

Από πράγματα το μόνο που μου λείπει είναι η ενδοεπικοινωνία.. κατά τα άλλα είμαι έτοιμη.. σήμερα στρώνω και το κρεβατάκι μας επιτέλους!!!

Μάντι μαγεία δίαιτα ο θηλασμός.. ξέρω. Όσο για τον κορσέ εγώ έβαλα και στα δύο και ξέροντας από άλλεσ μαμαδες με το που βγάλανε τα ράματα τις καισαρικής βάλανε όλες... βοηθάει αρκετα αν και θα σας λυπήσω... η κοιλίτσα δε θα γίνει ποτέ ξανά ακριβώς όπως πριν.. αλλά σιγά μωρέ.. τα νινάκια μας θα κοιτάμε ή τις κοιλίτσες? Να κοιτάξτε θα σας βάλω μια φωτογραφία απο περυσι το καλοκαίρι να δείτε την δική μου στα 37 μου και με δυο παιδια... αν και δε φαίνονται καθαρά οι ραγάδες...υπάρχουν

dsc00071fk.jpg

Άντε πάλι πολυλογία με έπιασε... πάω στον καναπεδάκο μου και τα λέμε μετά μπουμπούκες μου.. Φιλάκια σε όλες !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααααααααααααααααααααααααααα Μιμή μου να σας ζήσει να είναι πάντα γερή και δυνατή και να την δείτε όπως θέλετεεεεεεεεεεεεεεεεεεε [smilie=blob1.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob1.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob9.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mimi μ να σας ζήσει το κοριτσακι σας παντα γερο ,υγιες και τυχαιρο να ναι!!!!!!!!!!

Κικι μου εγω μενω ιλιον ειμαστε αρκετα κοντα νομιζω στειλε μου πμ που στην πετρουπολη εισαι και διευθυνση και αν κανονισουμε το βαζω στο gps και ερχομαι....ναι μου αρεσουν τα κιλακια μου και τα μαγουλακια μουυυυ πρωτη φορα εχω φτασει 52 κιλα στη ζωη μου χεχε

εγω φτιαχνω αρακα σημερα ετσι κατι λαδερο για αλλαγη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια......

δημητρουλα να σου ζησει η μπεμπουλα σας.......να ειναι γερη και καλοτυχη......αντε μια μια γεννατε....

ευη με το καλο....φανταζομαι θα εχεις γεννησει και εσυ.....να σου ζησει......

εμεις σαραντησαμε σημερα....πηγαμε στην εκκλησια το πρωι...μας εδωσε ευχουλα.....και με ρωτησε αν εχουμε αποφασισει ποιο ονομα θα δωσουμε στη μικρη.....του το ειπα και μου απο δω και περα να την φωναζουμε με το ονομα της και οχι μπεμπα....΄μεγαλωσαμε και μας λενε ευα!! :D:D

μαντι πλεον λενε να μην χρησιμοποιουμε κορσεδες γιατι αδυναμουν τους μυες της κοιλιας και μενει πλαδαρη......

πο πο καλε δεν θυμαμαι τιποτα......σας διαβασα τοσο αποσπασματικα που μπλοκαρα τωρα.....

anyway επανερχομαι σε λιγο :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μιμη να την χαιρεστε την μικρουλα σας!!!!! παντα γερη, δυνατη και καλοτυχη να ειναι!!!!!!! :D:D:D περιμενουμε αναλυτικη περιγραφη ολου του τοκετου!!!!!!

τι εγινε ομως κοριτσια ολες οι νυφες θα γεννηθουνε πρωτες??? αντε να αρχισουνε και τα αντρακια μας!!! :lol::lol:

σοφακι αν τα χασεις ολα πες μου να σου δωσω εγω... προ εγκυμοσυνης ειχα 10 περισσευουμενα για ωρα αναγκης... με μεγαλη χαρα να σε βοηθησω!!!!

οποτε μπουρικακι δωσε ενα μεγαλο φιλι απο εμενα στην ΕΥΑ μας!!!!!!!

μοντελακι τζενουλα....!

αχ... και εμεις εχουμε ξεχασει το αθλημα! σε ολη την εγκυμοσυνη 3 φορες :(:( προσπαθω να τον τουμπαρω τωρα που ειμαστε στον ενατο και λενε οτι βοηθαει!!!! για να δουμε!!!! :D

εγω σημερα θα φτιαξω παστιτσιο! μου το ζητησε ο αντρουλης μου και δεν μπορω να του χαλασω χατιρι...! (μεταξυ μας μερες το λιγουρευομαι) :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει Μιμη μου το μπεμπακι. Γερό και δυνατό να είναι.

Περιμένουμε νεα και απο την άλλη μανούλα εεε....

Μεγεια τα πραγματάκια σε οποίες αγόρασαν.

Το ψωμάκι μου έγινε τέλειο!!! Έφαγα και τις φακούλες μου και ήρθα κι έγινα τούμπανο!!!! Με έπιασε και μια νύστα.... Πάω να ξαπλώσω μέχρι να έρθει ο μικρός απο το σχολείο.

Φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιμή να σας ζήσει η μπεμπούλα!! Να είναι πάντα γερή κι ευτυχισμένη!!

Evinicolas και skiouraki με το καλό και τα δικά σας τα μωράκια!!

Σοφία μπορεί να είναι μικρό το μπεμπάκι σου αλλά από δύναμη καλά πάει ε??

Ιωάννα καλώς μας ήρθες, υπομονή και να σου πάνε όλα τέλεια!!

Σκέφτεται καμιά σας να γεννήσει εντελώς φυσιολογικά, χωρίς επισκληρίδιο?? Οι μαίες που μας κάνουν μάθημα στο Ιπποκράτειο έχουν αρχίσει να με πείθουν να δοκιμάσω, αλλά φυσικά εκείνη την ώρα δεν ξέρω κατά πόσο μπορουν να τηρηθούν τέτοιου είδους αποφάσεις...

Από χτες ο μπέμπης μου δεν κάθεται σε ησυχία, κουνιέται συνέχεια. Ελπίζω τουλάχιστον με τόσο κούνημα να γυρίσει επιτέλους!

Όσο για το σεξ, εμείς το τιμάμε μόνο 2 (το πολύ 3) φορές το μήνα αλλά ρε κορίτσια δεν έχει καμία σχέση με πριν. Αλλά που θα πάει, θα έρθει ξανά η ώρα του...

Πολλά φιλιά σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και απο μενα...τι κρυο ειναι αυτο σημερα???απο οτι καταλαβατε δεν γεννησα ακομα χιχιχι...χαιρομαι....αλλα δεν με αφηνουν να κανω τιποτα και δεν περναει η ωρα....γιαυτο μπαινω εδω και μου κανετε εσεις τελεια παρεα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άρε sexy mother Τζένη, κορμάρα!!!!!!!!!!!

Σοφάκι θα σου στείλω πμ.......

Πω πω πότε πέρασαν 40 μέρες μπουρίκ μου? άντε τώρα βολτούλες ελεύθερα με το ευάκι!!!!

ααααα κορίτσια εγώ είμαι η πιο στερημένη :ymblushing: .....

λέτε να νοιώσω πάλι σαν την πρώτη φορά? :lol::lol::lol: παρθενάκι στα 34......

Φάγαμε και εμείς τώρα και είμαι τούμπανο ....θα ξαπλώσω σε λίγο λίγο και μετά λέω να σιδερώσω τα λίγα ρουχαλάκια που έχουν μείνει να τελειώνω.........

Μάκια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ροζε μου ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ!!! [smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif] ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΗ ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΥΧΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΓΕΜΙΣΕΤΕ ΦΙΛΑΚΙΑ!!!Καλη λοχεια σου ευχομαι και περιμενουμε νεα σας...

Κορινα κι εγω αρχισα μαθηματα ανωδυνου και σκεφτομαι να μην κανω επισκληριδιο, αλλα δεν ξρω εκεινη την ωρα τι θα γινει.. Η μαια (πεθερουλα) ειναι κατά, η γιατρος μου λεει οτι συνηθως κανουν γιατι οι πονοι ειναι ανυποφοροι.. θα δουμε τι θα γινει!!! Απο σεξ κι εμεις πολυ λιγο και φυσικα δεν ειναι το ιδιο.. Αντε με το καλο να γεννησουμε, να σαραντισουμε να θυμηθουμε τα παλια!!! Ναι Κικη 'Like a virgin' φαση θα ειναι φανταζομαι ;)

Μπουρικ καλες βολτες με τη γλυκια Ευα!!!

Παππυ κουραγιο, εδω ειμαστε να μην βαριεσαι και πολυ!!

Αντε ακολουθουν πολλα μωρακια....σας φιλω γιατι ακομα δεν τελειωσα τη δουλεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια.τωρα διαβασα τις απαντησεις σας και ευχαριστω πολυ για τη στηριξη σας.εβαλα και τικερακι, οπως βλεπετε διανυω την 34 εβδομαδα, και πλεον οι μερες δεν περνανε με τιποτα!θα γεννησω τον δευτερο γιο μου -πρωτα ο Θεός- στο Μητέρα, εκεί που γέννησα και τον πρωτο.ΠΗΤ εχω 27-2 αλλα ολα ειναι πολυ ρευστα καθως κατα πασα πιθανοτητα θα γεννησω με προγραμματισμενη καισαρικη λογω του πλακουντα οποτε ειθισται να τα παιρνουν 2 εβδομαδες νωριτερα νομιζω.το καλο ειναι οτι αυριο το μεσημερι εχω ραντεβου με τον γιατρο και πιστευω θα παρουμε αποφασεις, καθως η κατασταση ειναι μη αναστρεψιμη, και αν το μωρο δεν εχει παρει θεση ηδη, δεν προκειται επ ουδενι να το κανει στην πορεια καθως το εμποδιζει ο χαμηλος πλακουντας.οπως και να χει θα βγω απο το σπιτι (ουαου) και ειναι και αυτο μια παρηγοριά.θα σας ενημερωσω με την πρωτη ευκαιρια για τα νεα μου..καλο μεσημερι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Twiggy εμάς οι μαίες μας είπαν ότι οι πόνοι μια χαρά αντέχονται αν κάνεις τις ειδικές αναπνοές, αρκεί να μην σου βάλουν καθόλου ωκιτοκίνη στο μαιευτήριο (κάτι που κάνουν σε όλες, μέσω του ορού, χωρίς καν να ρωτήσουν, αλλά φαντάζομαι έχουμε το δικαίωμα να τους πούμε να μην το κάνουν).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...