Μετάβαση σε περιεχόμενο

το εξπρές του βυζονυχτίου νο.56- Ε ε ε ε έρχεται!!!


Recommended Posts

Kαλημέρα! [smilie=sad4.gif][smilie=sad4.gif][smilie=sad4.gif]

Έλιωσα στον πυρετό και στον πόνο! :evil:

Ουφ!

Σήμερα λίιιιιιγο καλύτερα, αλλά δεν μπορώ να καταπιώ ούτε το σάλιο μου... Πονώ! :(

ΠΟΛΥαγαπημένη μου συμπεθερούλα... :x:x:x:x:x

Χρόνια πολλά και ΚΑΛΑ για το γαμπρουδάκι μου, να ζήσει σαν τα ψηλά βουνά! :D

Να 'χει πάντα υγεία και χαρά στη ζωούλα του κι αν είναι της μοίρας τους γραφτό... να ευτυχήσουν παρέα με το κοριτσάκι μου!!! :lol:[smilie=love6.gif]

Να τον χαίρεστε αγαπημένη μου Παναγιωτούλα!!!!! :YMHUG:

Να του δώσεις ένα γλυκό φιλάκι από 'μένα!!!!!!! :-*

Εύχομαι γρήγορα περαστικά κι ελπίζω να τα πούμε σύντομα!!!

Σας φιλώ γλυκά όλες! [smilie=love5.gif]

Συγχωρέστε με, αλλά δεν έχω πολλά κουράγια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

παιρνω τηλ στον παιδικο να ρωτισω τι κανει ο Χριστοφορος γιατι μου παραπονεθηκε και ο Ο για στομαχικες διαταραχες..

και μου λενε οτι ειναι ανισυχητηκα ισυχος!!!!!!

Χαλια ειμαι γμτ..

τετοιο χαλι πραγματικα εχω να νιοσω απο τις αρχε ςτηε εγκυμοσυνηυς μου..με τη διαφορα οτι ποναιε ολο μου το σωμα και εχω ενα κεφαλι καζανι.

Εγω ετοιμαζω τις Χριστουγεννιατηκες καρτες του γραφειου...

ευτυχως εχω δακτηλοβρεκτηρα και δεν θα χρειαστει να γλειψω ολα τα γραμματοσημα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχα δακτυλοβρέχτη τον λέμε εμείς ,οπως και ο διακορευτής χαχαχαχαχαχαχα μερικες φορες εγώ τα γλύφω!!και τους λέω μην με κλωνοποιήσετε!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: σε λίγο θα παω να πάρω το κορίτσι μου!!!το πρωι δεν ήθελε να παει σχολείο ,τη ρωτω δεν θελεις να πας γτ νομιζεις οτι θα μεινω σπιτι?ναι μου λεει ,δεν φορας στολή... :shock::shock::shock::shock::shock::lol::lol::lol::lol: ειστε κακη επιρροή εχθες στο μπαλέτο ηταν μια μαμα που γεννησε προσφατα το 3ο ... διδυμα τα πρωτα... κατι τη ρωτησε η δασκαλα γ το μωρο κ λεει ξυπναω 2 φορες το βραδυ...αλλα πειναει και δεν μπορω...τη λεει τι να κανεις αμα κλαιει?πεταγομαι εγω σαν την τσουτσου...θα το ταϊσεις τι θα κανεις? λες ε?λεει η δασκαλα ,της απανταω εσυ εχεις ρολοι στο στομαχι? -οχι μου λεει... - Ναι ,αλλα ο παιδιατρος μου ειπε να το ταιζω στο 3ωρο..... λεει η μαμα ,της λέω ΘΗΛΑΖΕΙς? οχι μου λεει δεν εχω πολυ γαλα και ο παιδιατρος μου είπε να το βαζω στο στηθος αλλα δεν εχω πολυ γαλα ... εγώ :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted: βαλτο στο στηθος γ να κατεβει το γαλα ..(το γαλα προφανως θα το στειλεικαποια θεϊκή δύναμη σε λίτρα :twisted::twisted::twisted::twisted: ) ... Η μαμα ε δεν μπορω εκνευριζεται..... :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted: μετα φυσικα τομετανιωσα που ανακατευτηκα...μανα που εχει αλλα 2 παιδια κ ρωτάει τον παιδίατρο καθε ποτε να ταιζει το μωρο.... τα λέει όλα....ποτε θα ξυπνήσουν να καταλαβουν οτι δεν ειναι ΘΕΟΙ? οπως οταν ακουω οτι θελουνε να κοιμηθουνε.... :twisted::twisted::twisted::twisted: ρε παιδια μανα γτ εγινα?γ να ειναι η ζωή μου όπως ήταν κ πριν?

μετα με μιλουσε η δασκάλα του χορού ,την έκοψα δικιά μας και αυτή :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

....μια φορα να μην κοψει το αβγολεμονο πολλα ζητάω?

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

πώς το βάζεις? θέλει και αυτό την τέχνη του!!!! ;)

η θεία μου όταν το βάζει στην σούπα δίνει και φιλάκια για να μην κόψει λέει!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

εγώ, αν θυμάμαι καλά γιατί έχω να κάνω από π.Χ!!!, πρόσθετα στο αυγό λίγο από τον χυμό της σούπας και μετά το έβαζα στην κατσαρόλα, έτσι ώστε να πάρει την θερμοκρασία της σούπας!!! ;)

Μιτσάκη ακόμη άρρωστη είσαι? περαστικά :x:x

Χρύσα ελπίζω τουλάχιστον ο Φωφός να μην έχει τίποτα :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτα ΘΕΑΑΑΑ!!!!!!!

Κοιτα τα σκατιαρικα αμα τουςκοψπυμε τη ρουτινα αρχιζουν να ντιδραν...

2 φορες βαριομουν να κανω μπανιο τον Χ...και πλεων μου λεει οχι σημερα μπανιο..νανι κανουμε....και παει και χωνετε κατω απο το παπλωμα το σκατουλι..

αλλα η μαμα..θεααα..

ναι ρε δεν το ηξερες..το γαλα για να κατευει πρεπει να κανεις δειση στον μεγαλο Μανιτου...

πες κυρα μου δεν προλαβαινω...δεν μπορω, δεν αντεχω..βαριεμαι στην τελικη..αλλα τι να πεις...

μη θηλαζουν χιλια χρονια..εγω δεν ανακατευομαι..ο καθενας κανει οτι καλητερο θεωρει εκεινος σωστο για το παιδι του....

Αργη ο φοφος ειναι ανισυχητηκα ισυχος...οποτε..μετα την ιστεριασ που βαρεσε το προι ειναι μια χαρα εμενα ποναει ολο το σωμα μου...

δωξα το θεο σε θεματα στομαχιο εντερων δεν ειχαμε κρουσματα εως τωρα παλη καλα

Γιωτα εκοψε το αυγολεμονο;;;..πωπω..εχω να κανω κατι χρονια..

Παντως παιδια στο θεμα διατροφη και εχοντας προσφατο το περιστατηκο με τη γνωστη μου της οποιας η μικρη ειναι τσιλιβιθρα και εντελως αφαγη...διαβασα και το κειμενο της μαμας στο σαιτ της Ολιβιας...μηπως να την καλεσω για καφε και να της συστισω να δει γιατρο;;; μηπως να της συστισω το σαιτ;;;

Το συζητουσαμε και με τη Βενετια στο Τηλ οτι παιδια που δεν ρονε ΤΙΠΟΤΑ σαν τον Φιλιππακο πχ κατι τα βασανιζει...

μετ αθυμηθηκα τον Μανωλακι της αφρος..τιποτα ρε παιδια..ουτε τα σουβλακια ουτε οι πατατες το συγκηνισαν....αλλα τουλαχιστων αυτος θηλαζει

αλλα η Αφρο εφαρμοζει ακρος δημοκρατηκες διαδικασιες και τον ταιζει..

ο Χριστοφορος παλη ειναι με τις μερες του..αλλες φορες τρωει τον αμπακα..αλλες τιποτα...οποτε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

k nai βαλαμε 3 καθισματακι στο αμαξι :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymparty::ymparty:

κακη επιρροη ειστε :lol::lol:8-)8-)8-)8-):mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

παναγιωτα μου να χαιρεσαι το νικολα σου...οτι επιθυμεις..σε φιλωωωω

αναστασιασ δε καταλαβα..εσυ γτ εκανες το λαθος?ααφου εσυ δε το ξερες :roll::roll::roll:

σε 2 μερες φευγω κ ειμαι ετσι :cry::cry::cry::cry::cry:

μετα ξανα μοναξια :!::!::!: που λεει ο λογος.. :roll::roll::roll::roll:

σας φιλω..γωγω θα ερθετε καλεεεεεεεεεεεεεεεεε :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε γαμώτο μου δεν προλαβαίνω να σας διαβάσω.... :cry::cry::cry::cry::evil::evil::evil: Γαμώ τη δουλειά μου μέσα... :twisted::twisted::twisted:

Είμαι άρρωστη με βήχα και μίξες...Οι μικρές νομίζω "έχτισαν" ανοσοποιητικό και τα περνάνε όλα ελαφρά... :roll::roll: Εκτός αν συνήθισα εγώ το βήχα και τις μίξες τους... :lol::lol::lol:

Θου όοοοοχι...Δε θα έρθουμε τελικά... :cry::cry::cry::cry::cry::cry: Του Γ. του έκοψαν την άδεια που είχε.... :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted: Και τώρα εκτός από τη 10ημερη άδεια του χρωστάνε και τα 18 ρεπό που του έχουν κόψει... :twisted::twisted::twisted:

Εγώ τρεχω... :?:? Ευτυχώς για τα υπόλοιπα έχω μαμά και πεθερά.... :D:D:D:D

Την Παρασκευή μου έγραψε ένα σημείωμα η δασκάλα της Ιως και μου έλεγε να αλλάξω τη μέθοδο της τιμωρίας.... :oops::oops::oops: Να μην τη βάζω καθόλου, γιατί φέρνει το αντίθετο αποτέλεσμα...Να της μιλάω πολύ, ήρεμα και να της δείχνω την αγάπη μου....Έτσι θα ξεπεράσει τα δαγκώματα κλπ.... :roll::roll::roll: Νιώθω ότι με άδειασε λίγο... :oops::oops::cry::cry::cry: Σα να μου λέει ότι δεν είμαι καλή μαμά...Ότι δεν "ακούω" το παιδί μου...Στενοχωρήθηκα... :cry::cry::cry: Αλλά την άκουσα και άρχισα να το εφαρμόζω... :roll::roll::roll: Και μάλλον είχε δίκιο....Η Ιω χτυπάει την μπέμπα και με κοιτάζει περιμένοντας να τη βάλω τιμωρία... :?:?:? Δεν τη βάζω, της μιλάω γλυκά, την αγκαλιάζω, της εξηγώ γιατί δεν πρέπει να χτυπάει και με κοιτάζει έκπληκτη.... :shock::shock::shock::shock: Της αρέσει....Αλλά εξακολουθεί να χτυπάει... :?:?:?:?:?:? Η δασκάλα της μου έγραψε χθες ότι ήταν πάρα πολύ καλή, πολύ πιο ορεξάτη, πολύ πιο χαρούμενη... :roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Χαίρομαι αν είναι έτσι, αλλά ένιωσα ότι με άδειασε η δασκάλα...Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνετε... :roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Συγκινήθηκα με τη φωτο της Νατάσας...Αυτή είχε στο προφιλ της όταν την πρωτογνώρισα.... :D:D:D Και της Γιώτας θυμάμαι.... :x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιωτίνι μου χρόνια πολλάαααααα....Να χαιρεσαι τον Νικόλα σου..Να είναι γερός, τυχερός κι ευτυχισμένος...Να τον καμαρώσεις γαμπρούλη τον κούκλο σου.... :x:x:x:x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εσύ τι τιμωρία την έβαζες? και γιατί? επειδή χτυπούσε την μπέμπα? :?: αυτό δεν λέγαμε και στην Θούλη, να μην τιμωρεί τον Ντόντο αν χτυπά τον Παντελάκο? ξέχασες? :?:

και τώρα είσαι και offline, μετά από 2 μέρες πάλι!!! :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΕΚΔΟΤΟ

Ηταν δύο Πόντιοι δημοτικοί υπάλληλοι και δούλευαν πυρετωδώς μέσα στο καταμεσήμερο...

Ο ένας έσκαβε, έσκαβε, έσκαβε και έφτιαχνε τρύπες, και ο άλλος τον ακολουθούσε και τις γέμιζε ξανά με χώμα.Ενας περαστικός που τους χάζευε, απόρησε τι κάνανε αφού ο ένας έσκαβε και ο άλλος ξαναγέμιζε τις τρύπες.

Λέει λοιπόν σ' αυτόν που έσκαβε:

"Πραγματικά εκτιμώ τη δουλειά που κάνετε και το ότι δουλέυετε με τόση όρεξη για την πόλη μας, αλλά τι στο διάολο κάνετε, αφού ο άλλος έρχεται και σου ξαναγεμίζει τις τρύπες που σκάβεις!;"και ο Πόντιος απαντάει:"Αστείο πρέπει να φαίνεται, ε; ...αλλά αυτός που φυτεύει τα δέντρα είναι άρρωστος σήμερα!"...

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Θούλη :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρτζιιιι κάθε φορά που χτύπαγε είτε εμάς είτε την μπέμπα είτε έκανε κάποια αταξία, της έλεγα πήγαινε αμέσως τιμωρία.... :?:?:?:? Και πήγαινε σε ένα σημείο που της είχα ορίσει και καθόταν για 2-3 λεπτά μέχρι να της πω εγώ ότι τελείωσε ο χρόνος της τιμωρίας.... :roll::roll::roll::roll: Όταν τελείωνε, τη ρωτούσα τι λάθος έκανε, μου έλεγε, ζητούσε συγγνώμη, κάναμε αγκαλίτσα και τέλος... :roll::roll::roll::roll::roll: Τέτοια τιμωρία την έβαζα...Άλλοτε πήγαινε μόνη της, άλλοτε την έβαζα με το ζόρι, με κλάματα κλπ... :roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω μου κριμα που δεν θα ερθετε τελικα... :(:(:(

οσο για την τιμωρια...

κοιτα...εγω αφιεροσνω πολυ χρονο στον Χριστοφορο..

ερχομαι σπιτι και κραταω το νινι στο μαρσηπο και παιζω με τον χριστοφορο..τον χαιδευω κλπ, η αφινω τον μικρο στο κρεβατι του να παιζει με το μομπιλ....η τον βαζω στο γυμναστηριο καια σχολουμε με τον Χριστοφορο..πχ κανουμε μαζι δουλιες..χτες μαγειρεψαμε αρακα κλπ κλπ..οσο μπορω διλαδη..

οταν ερχετε ο Ο και απασχολει τον μεγαλο παιζω με τον μικρο οσο μπορω...μετα φου κοιμηθει ο Χριστοφορος τον απολαμβανω απολυτα

Αλλα τον Χριστοφορο τον εμαθα να με βοηθαει με τον μικρο..πχ του λεω πηγενε φερε μου την πανα...παει μου τη φερνει..λεω πηγενε πετα την βρωμικη πανα..παιε την πεταει...του λεω φερε μου φορμακι κλπ...και του δειχνω συνεχει πως αγαπαμε και χαιδευουμε το νινι στο ποδαρακι οχι στο κεφαλι ε καμια φορα τον χαιδευει και στο κεφαλι αλλα πολλες φορες του φευγουν μερικε ςμπουφλες οποτε παλη ηρεμα του λεω οοοχχιι..δεν χτυπαμε τον γιανακη..τον χαιδευουμε..

Τωρα βεβαια διανυει την φαση αγαπης με τον μικρο και δεν τον κοπαναει..αλλα ειναι προσωρινο..πιστευω πως λαχταραει να του φερει κατακεφαλα τον ανδρεα-εκσκαφεα..αλλα τον εμποριζει που ειμαι στο οπτικο του πεδιο :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

argi :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted: καλο ομως :lol::lol::lol:

γωγω :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

καλε τι νιωθεις κενη..πραξε κ οτι βολεψει

χρυσα φιλια

μολις εφαγα 2 κομαται μπακλαβα

απο τοτε που ηρθα μια βδομαδα εχω φαει 5 σοκολατες κ ενα κιλο μερεντα,ΕΛΕΟΣ

σημερα περνω τα αποτελεσματα :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγώ αν κάνει αταξία μπορείς να τυην βάλεις τιμωρία, αλλά αν χτυπαέι την μπέμπα δεν πρέπει γιατί θα το ξανακάνει......καλύτερο από όλα είναι να μην αφήνεις από το οπτικόσ ου πεδίο την μπέμπα έτσι ώστε να μην έχει η Ιω την ευκαιρία να την χτυπήσει....αυτό όμως είναι δύσκολο να γίνει στην πράξη......απλά κάνεις αυτό που κάνει η Χρύσα.......κουβέντα και εξήγηση και φιλάκι....γιατί και τα πρώτα ζηλεύουν, ασθάνονται ότι έχασαν την απόλυτη αγάπη και προσοχή που τους είχαν οι γονείς τους πριν έρθει ο εισβολεας!!! :roll::roll::roll::roll:

αλλά πάει και σπάσει την τηλεόραση σαφώς και θέλει κάποια τιμωρία!!!!

και όπως μας είπε και ο φιλος παιδοψυχολόγος η τιμωρία πρέπει να αλλάζει σύμφωνα με την ηλικία του παιδιού και αν το παιδί πάει μόνο του στην τιμωρία σημαίνει ότι για εκείνον δεν έχει καμμιά σημασία πλεόν και ο γονεάς πρέπει να αλλάξει το είδος της τιμωρίας!!! :!:

με πέταξεέξω :evil: ευτυχώς είχα κάνει κόπυ, αλλιώς δεν θα θυμόμουν τι είχα γράψει!!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσάκι μου κι εμείς τα κάνουμε αυτά....Με βοηθάει όταν θα αλλάξω την μπέμπα, να μου φέρει πάνα, να πετάξει τη βρώμικη, να μου φέρει μωρομάντηλα, κρέμα κλπ..Όταν κλαίει και έχω δουλειά, της λέω παίξε μαζί της να μην κλαίει και παίρνει κουδουνίστρες-μαράκες κλπ και τις κουνάει και της λέει "Μπεμπουλίνι μου μην κλαιςς..."Και φυσικά και θα τη χαϊδέψει και θα τη φιλήσει και θα τη γλείψει.... :shock::shock::lol::lol::lol:

ΑΛΛΑ θα τη χτυπήσει κιόλας...Δε θα πάει να τη χτυπήσει ποτέ ευθέως...Παντα υπόγεια...Θα τη φιλάει, θα της σκάσει μια δαγκωνιά...

Θα κάθεται κάτω στο πάτωμα να παίζει, θα πάει να τη σπρώξει πίσω και θα πέσει η μικρή και θα χτυπήσει το κεφάλι...

Θα τη χαϊδευει στα μάγουλα, θα της σκάσει μια τσιμπια και καλά σαν χάδι... :roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Εγώ επειδή σχολάω και αργά, όταν πάω σπίτι ασχολούμαι μόνο με την Ιω...Την μπέμπα την παίρνω μόνο για να τη θηλάσω.... :oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops: Ντρέπομαι που το λέω....Αλλά ετσι είναι...Την μπέμπα την παίζω ελάχιστα μπροστά στην Ιω και τη φιλάω και τη ρουφάω μόνο όταν δεν είναι μπορστά η μεγάλη.... :roll::roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλά αποτελέσματα,Θου

Γωγω τι φωτο ειχα?δεν θυμαμαι!!!και εγω δεν γουσταρω να μου κανουν υποδείξεις!!!!!!!!!! 8-)

άλλωστε είμαι τέλεια!!!

Αργυρώ αυτά τα φέρνει ο Αη Νικόλας? πες μας λίγα γ το μύθο του..

Χρύσα μιλάς γ κακοφαγα?4 μινι μπαμπυμπελ ανοιξε κ τα εφαγα εγώ!!επίσης εχω φάει 4 παξιμάδια με μελι κ κανελα,5 μπισκοτακια με ζαχαροπαστα,ενα πιατο κοτοσουπα ,3 κοτομπουκιές ,τα 4 κασερακια που ανεφερα πιο πανω και θέλω και άλλο!!!!!!!!!!!!!!!!! :?:?:?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θούλη καλά αποτελέσματα, να μας τα πεις!!! :)

γιατί και η ατιμωρησία δεν είναι καλό....κάνω κάτι κακό, δεν πρέπει να έχει κάποια επίπτωση πάνω μου?

αλλιώς τα παιδιά θα μεγαλώσουν με την σκέψη ότι, ακόμη και ενήλικες, οτιδήποτε και να κάνουν κανείς δεν θα τους τιμωρήσει!!! :!:

έτσι το βλέπω εγώ!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θου δε νιώθω κενή....Αισθάνομαι κάπως περίεργα.... :roll::roll::roll: Σα να με άδειασε η δασκάλα της... :oops::oops::oops::oops::oops::oops:

Αρτζιιιι επειδή πλέον η τιμωρία δεν πιάνει, έχω αρχίσει και της στερώ προνόμια...Κάνει μαλακία, της λέω "Δε θα φας κουλουράκι" ή "Δε θα δεις Μίκυ Μαους..." :roll::roll::roll::roll:

Να σας πω τι έκανε την Κυριακή η Ιω στη μικρή και έχασα 30 χρόνια από τη ζωή μου...

Είμαι με μαμά και πεθερά σπίτι και φτιάχνω μελομακάρονα...Έρχεται στην κουζίνα μαμά και πεθερά να δουν κάτι...(Η κουζίνα είναι ενιαία με το καθιστικό)...Η Ιω έπαιζε με τα παιχνίδια της, η μπέμπα καθόταν στο καρεκλάκι του φαγητού....Γυρίζει η μάνα μου και τι να δει..... :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Η Ιω είχε πάρει ένα σακουλάκι Bake Rolls που τρώγαμε και τάιζε το μωρό..... :o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o Άρχισε η μάνα μου να φωνάζει "Το κορίτσι...Χριστέ μου....Θα πνιγεί..."Γυρίζω, η Ιω αρχίζει να κλαίει, βάζω το χέρι στο στόμα της μπέμπας και της βγάζω χωρίς καμία υπερβολή μια χούφτα κομματάκια από τα Bake Rolls.... :o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o Αυτά είχαν αρχίσει να μουλιάζουν στο στόμα της....Αν είχε πάει να τα καταπιεί, θα είχε πνιγεί..... :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry: Έπαθα σοκ...Έτρεμα ολόκληρη.....

Απορώ που βρήκα την υπομονή και δεν την έσπασα στο ξύλο την Ιω...Αντιθέτως, την πήρα αγκαλιά, της είπα ότι δεν πρέπει να το ξανακάνει ποτέ αυτό, ότι η μπέμπα δεν μπορεί να φάει γιατί είναι μικρουλα και μπορεί να πνιγεί και να πεθάνει και να μην έχει αδερφούλα.... :oops::oops::oops::oops::?:?:?:?:?:?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα έχουμε ομιλία στον παιδικό για λογοθεραπεία και πρόληψη αν και έχω πολλές δουλειές θα πάω γιατί μ'ενδιαφέρει πολύ το θέμα.

Χρύσα περαστικά, μάλλον ίωση είναι

Αναστασία :o:o:o:o:o είδες τι κάνουν οι κακές παρέες? :lol::lol:

Αργυρώ :lol::lol::lol::lol::lol::lol: για το ανέκδοτο

Γωγώ κρίμα που δεν θα έρθετε :(:(:( και μην αισθάνεσαι άσχημα, εσύ για καλό το έκανες

Θου καλά αποτελέσματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα πανεμορφες!

ειμαστε καλυτερα!ακομη δεν ανεβασαμε πυρετο,απο χθες μεσημερι..αρα μαλλον γλιτωνουμε τον παιδιατρο! :D:D:D:D:D:D:D:D

λενα ο αναστασης πηγε τελικα στην ορκωμοσια;

εχεις ακομη καιρο εσυ..φεεεετα οπως λες! :lol::lol::lol:

εγω πρωτοχρονιατικη παντως σε θελω!ετσι ηθελα κ τη νατασα περσι..κ μου΄κατσε! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

ρε συ..εγω εχω την αισθηση οτι ο γιωργος περνα πολυ πιο ελαφρα τις ιωσεις απο ο,τι αν δε θηλαζε..για παραδειγμα τωρα..ηταν πολυ ασχημα..κ πηρε 4 φορες σε 3 ημερες αντιπυρετικο..κ αυτο με το σταγονομετρο..ισως αν πηγαινα παιδιατρο να με πλακωνε στις αντιβιωσεις γιατι ολο κ θα ηταν ερεθισμενα αυτια.λαιμος,αμυγδαλες..

επισης,ξαναρχισε να θηλαζει,που σημαινει οτο βρισκει παρηγορια κ ηρεμει ετσι..

σιγουρα αρρωσταινει,αλλα νομιζω πιο ηπια..

τωρα μπορει κ να λεω ο,τι θελω να βλεπω! ;)

αναστασακι :lol::lol::lol::lol::lol::lol: μα με βρεγμενο μαλλι κ με τα ποδια;; :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: κ εμενα μου ελειψες.. :(

εγω..θα κανω μια αποκαλυψη που ακομη τη σκεφτομαι κ χτυπα η καρδια μου.. :roll::roll:

πριν κανα δυο εβδομαδες θα πηγαινα να παρω τον γιωργο απο τον παιδικο..το καθισματακι το ειχα βγαλει την προηγουμενη επειδη ηταν η σειρα μου να οδηγησω για το σχολειο κ δε χωρουσαμε 5 ατομα μεσα..ο χ. ειχε παρει τον μικρο εκεινη την ημερα με το αλλο αυτοκινητο που εχουμε κ εκει καθισματακι..

λεω στον χ. την επομενη να το βαλει..ε παω κ εγω στον παιδικο,παιρνω τον γιωργο,παω να τον δεσω..οι ζωνες ηταν τοσο στενες,τις ειχε σφιξει ο χ. κ δεν κουμπωναν με τιποτα!μα να προσπαθω να τις χαλαρωσω,τζιφοσ! :shock::shock:

ειδακ αποειδα,βαζω τον γιωργο πισω,τον δενω κ με τη ζωνη του αυτοκινητου κ ξεκιναω σαν την κοτα!ολο ελεγα"το παιδι μου,αχ παναγια μου,να φτασουμε σπιτι"

ηταν κ ωρα αιχμης,ημουν κ στη λαγκαδά..χαμος γινοταν!

ξαφνικα βλεπω απο τον καθρεφτη τον γιωργο να εχει βγαλει τη ζωνη κ να ειναι ορθιος πισω! :shock::shock::shock::shock::shock:

ουρλιαξα τοσο δυνατα..ουρλιαζα ως το σπιτι..δεν ειχε κ πουθενα να σταματησω!

οταν εφτασα πηρα τηλ. κ ξεχεσα τον χ.! :evil::evil::evil::evil::evil::(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

δεν μπορουσα να συνελθω..α πα πα!

ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟΝ ΝΙΚΟΛΑ!Πάντα γερός ,τυχερός κ ευτυχισμενος να ειναι!πώς ειναι σημερα;

γωγουλα κ εγω ετσι θα αισθανομουν,για το αδειασμα λεω..αλλα σκεψου οτι το κανει για να σε βοηθησει! ;) αστο να παει!

κριμα για την αδεια του γιωργου! :(

χρυσα περαστικα σας!

σας φιλω ολες ανεξαιρετως!θα επανελθω αργοτερα..φιλακαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!

ουφ ανεβασα πιεση σημερα..

ξαφνικα δεν ενιωθα καθολου καλα κ μτρηθηκα κ ειχα 13.5 μεγαλη κ 9 τη μικρη κ 120 παλμους

η γιατρος μου ειπε να κοψω τελειως το αλατι κ αν εχω μεχρι αυριο να παω να κανω κατι εξετασεις..

αυριο το απογευμα εχουμε κ ραντεβου ετσι κ αλλιως, τωρα βεβαια εχει πεσει στα φυσιολογικα για μενα.. 11 μγαλη κ 7 η μικρη ελπιζω να ηταν τυχαιο

χαχαχαχα βικυ λες να κρατησω τοσο???? μεχρι τις 19??? :lol:

παναγιωταααααααα να χαιρεσαι το νικολακη σου!! γερος δυνατος κ παντα ευτυχισμενος!!!!

πως ειναι σημερα?

καλε που ειναι ολα αυτα στον ευοσμο με τα μανικουρια???? για πες!

αργυρουλα εδω οχι μονο ξεπερνανε μερικες φορες τα 50χλμ αλλα με τετοια λακουβα στους δρομους νομιζεις οτι θα πεταχτεις εξω απο το παραθυρο μερικες φορες!

χρυσα ελπιζω να ειναι περαστικο

αναστασια απα πα πα πα πα φτου σου :lol::lol:

αχ ελενα θελω κ εγω χιονιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

αφρο σε ειδα στον υπνο μου, ειδα οτι ησουν εγκυος σε διδυμα κοριτσια :lol::lol:

αχ γιωτα θελω κ εγω κοτοσουπα αυγολεμονο!!

γωγουλα κριμα μωρε που δε θα ερθετε... κ ο τολης μου ελεγε να κρατηθω λιγο ακομα να σας δουμε :lol::lol::lol::lol: οσο για τη δασκαλα μη νιωθεις ασχημα, ειναι καλο που υπαρχει καποια επικοινωνια μεταξυ δασκαλας-μαμας

ιουλια ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επιτελους καθησα λιγο .

ολη μερα κανω δουλειες ...ο Κ αν και σπιτι δεν με βοηθαει πιο πολλα προβληματα βγαζει ...

μα οποτε ειναι σπιτι ο Μ γινετε αλλο παιδακι ...οτικαι να του πω μη ..."μπαμπαααααααααα" :twisted::twisted::twisted::twisted:

και ο Κ οποτε θελει να τον μαλωσει η να τον σταματησει απο κατι βαζει εμενα ... :twisted::twisted::twisted:

σημερα αρπαχτικαμε λιγο γιατι οποτε τα βλεπει σκουρα του βαζει η παιδικα να δει η να παιζει ενα παιχνιδι στον υπολογ.....του ειπα οτι το εχει αποβλακοσει το παιδι και οτι αυτο φταιει που δεν μιλαει ακομα οπς τα παιδακια της ηλικιας του ,οτι το παιδι πρεπει να παιζει να ζωγραφιζει να κανει διαφορα και οχι να βλεπει τν η να παιζει σαν αποβλακομενο το ζουμα ....και ολλα αυτα γιατι το εβαλε να παιζει ζουμα και εκεινο κολλησε τοσο που δεν πηγενε για τσισα ....τα πηρα στο κρανιο το εκλεισα και τον εβαλα χερι τον Κ .

Φυσικα το παιδι οταν ειναι εδω ο Κ θελει να παιζει μαζι του αλλα ο Κ θελει την ηρεμια του να σερφαρει :twisted:

μου λεει μετα οτι μηπως υπερβαλω .....

απο χθες μου εχει χαλασει 5 μπαλες ο Μ :twisted:

σημερα ξυπνησε στις 5 και πηγε κατω απο το δεντρο και εκατσε ...περιμενε τα δωρα του αγιου Βασιλη :lol:

Γωγω και εγω το ιδιο λαθος κανω εδω και μερικες ευδομαδες ...αλλα μου γυριζουν τα λαμπακια οταν τον βλεπω να κανει να κλαιει το μικρο ....α δεν σας ειπα εχω παρει βαλεριανα για να μην εχω πολλα νευρα :oops: αν δεν πιασει η βαλεριανα θα καταφυγω στο χασισι :lol::lol::lol:

λενα !!!!!!!!φτου φτου φτου φτου φτου :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ιουλια μου δεν ξερεις πως να μεγαλωσεις τις ζωνες η δεν γινετε οταν ειναι το καθισμα δεμενο?

εμας και στα δυο εχει ενα κουμπακι που το πατας (εκει που ειναι τα ποδια κατω απο το υφασμα) και μεγαλωνεις η μικραινεις τις ζωνες .τρομερο αυτο που εζησες !!! :o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μα ποσο μου ελειψε το παιχνιδι με το πιεσομετρο! :lol::lol::lol::lol::lol:

κατω σας εβαζα ολους στους παλμους! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

λενακι εγω στο ειπα,αλλα κανεις πως δε με ακους!πρωτοχρονια λεμε θα γεννησεις! ;):D:geek::geek::geek::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

για το αλλο δε σχολιαζω.. :roll::roll::roll:

σας επα;να πω κ κατι διαφορετικο να ευθυμησουμε..

ενας μαθητης μου της γ λυκειου ειναι ερωτευμενος,λεμε τωρα ,μαζι μου! :o:o:o

τον βλεπω πως με κοιταει..αλλα κανω οτι δεν καταλαβαινω..ηρθαν κατι συμμαθητες του κ μου λενε"κυρια καντε κατι,ο μανωλης μας εχει πρηξει,μεχρι κ στον υπνο του σας βλεπει"! :shock::shock::shock::shock:

κ σταδιαλειμματα ολο ερχεται δηθεν να μου πει κατι κ μου λεει"ποσο τυχερος ειναι οαντρας σας" κ κατι τετοια..παντα σχολιαζει τί φοραω,τα μαλλια μου,μεχρι κ το αρωμα μου! :shock::shock:

δεν ξερω πώς να το διαχειριστω..μεχρι στιγμης κανω οτι δεν καταλαβαινω,αλλαζω θεμα κ προσπαθω να παραμεινω ανεκφραστη..

ελα Παναγια μου στα καλα καθουμενα! :shock::shock::shock::shock:

για την τιμωρια,να πω μονο πως θεωρω τη στερηση προνομιων πιο αποτελεσματικη μεθοδο!φυσικα προηγουνατι οι αγκαλιες κ οι ατελειωτες συζητησεις!για τα παιδια μας λεω,ε! ;)

αφρο δεν ξερω :oops::oops: θα πω του χ. να μου δειξει..κουμπακι δε βρηκα.. :?

φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...