Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φιλενάδες μου γλυκιές σας αποχαιρετώ με αγάπη


Recommended Posts

Μαρικάκι μου αγαπημένο,

καλή ανάρρωση!!!!!!!!!!!!!

σ'αγαπάμε πολύ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σε σκέφτομαι πολύ να το ξέρεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Όλα θα πάνε τέλεια είμαι σίγουρη!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:x:x Φιλενάδες μου γλυκιές, την περασμένη εβδομάδα είδα την χειρούργο. Η πορεία της αναρρωσής μου είναι πολύ καλή. Τελικά ολόκληρο το στήθος μου ήταν καρκινικό και μερικά κύταρρα είχαν μόλις ξεφύγει σε έναν λεμφαδένα. Ευτυχώς αυτού του είδους η μετάσταση θεωρείται μικρή. Την άλλη εβδομάδα έχω ραντεβού με την ογκολόγο που θα κανονίσει την χημειοθεραπεία. Το μεγάλο σοκ για μένα είναι ότι μου προτείνουν να κόψω και το άλλο στήθος!!!! Δυστυχώς ο λοβιακός καρκίνος έχει ένα 20% πιθανότητα εμφάνισης και στο άλλο στήθος μέσα στα επόμενα χρόνια. Τέλος πάντων, αυτό θα το δούμε...

Ρώτησα εάν υπάρχει περίπτωση στο μέλλον να κάνω εξωσωματική με δανεικό και μου απάντησαν πως δεν μπορώ. Όπως σας έγραψα και στην αρχική μου ανακοίνωση, ο καρκίνος μου θρεφόταν με εστραδιόλη και προγεστερόνη, δηλαδή με τις δύο βασικότερες γυναικίες ορμόνες. Οπότε δεν μπορώ να πάρω φάρμακα και χωρίς εστραδιόλη και προγεστερόνη δεν υπάρχει περίπτωση να έχω μια επιτυχημένη κύηση στην ηλικία μου.

Για μένα εξακολουθεί να είναι ένα μεγάλο μυστήριο πως γίνεται τον περασμένο Απρίλιο να έχω εξεταστεί στο στήθος απο γυναικολόγο και μέχρι τον Δεκέμβριο να είναι ολόκληρο το στήθος μου καρκινικό!!!!

Η χειρούργος μου είπε ότι ο λοβιακός καρκίνος εύκολα ξεγελάει τον γυναικολόγο, γιατί δίνει την εντύπωση ενός υγιούς μαστού με πυκνά τυχώματα. Και δυστυχώς η μαστογραφία δεν τον βλέπει... το μόνο που δείχνει είναι την σμίκρυνση του στήθους, η οποία είναι πάντα ύποπτη...

Αυτά είναι τα δικά μου νέα μέχρι στιγμής.

Σας φιλώ όλες, :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*σας εύχομαι να περάσετε ήρεμα, οικογενειακά Χριστούγεννα και χαρούμενη Πρωτοχρονιά, περιτριγυρισμένες από τους ανθρώπους που αγαπάτε και που σας αγαπούν. Στις προσδοκόμενες μανούλες εύχομαι να αφήσετε για λίγο τις έννοιες στην άκρη. Το 2012 θα φέρει καινούργιες ευκαιρίες και νέες, υποσχόμενες προσπάθειες. Στις ήδη μανούλες εύχομαι να χαίρονται τα παιδάκια τους, τις οικογένειές τους και τα μωράκια τους, γιατί είναι το μεγαλύτερο δώρο της ζωής τους.

Καλά Χριστούγεννα και Ευτυχισμένο το Νέο Έτος, με υγεία και πολλά-πολλά μωράκια. :x :X :x :X :x :X :x :X :x :X :x :X

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marikaki μου γλυκό χαίρομαι πολύ που είσαι καλά, που δεν μας εγκατέλειψες, που μας σκέφτεσαι και μας επισκέπτεσαι συχνά πυκνά :P:P:P

Σου προτείνω να ακολουθήσεις τις οδηγίες των γιατρών σου, έτσι θα έχεις το μυαλό σου ήσυχο. Καταλαβαίνω ότι δεν είναι εύκολο, αλλά είσαι δυνατό κορίτσι, μας το έχεις αποδείξει πολλές φορές.

Το σημαντικό είναι να είσαι εσύ καλά και όλα τα άλλα θα έρθουν. Τι και αν δεν μπορέσουμε να κάνουμε δικά μας παιδια;;;;; Τόσα μωράκια αναζητούν μια ζεστή αγκαλιά!!!! Και εσύ έχεις πολύ αγαπη να δώσεις. Γονείς είναι αυτοί που μεγαλώνουν ένα παιδάκι και όχι αυτοί που το γεννάνε. Όλα θα πάνε καλά. Καλές γιορτές και εύχομαι το 2012 να είναι για όλες μας πιο τυχερό :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Κωσταντίνα μου :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Ναι, θα κάνω ότι προτείνουν οι γιατροί, αν και φοβάμαι πολύ τις παρενέργειες. Μπήκα στο χορό και θα χορέψω!!! Δεν με πειράζει που δεν θα κάνουμε δικό μας παιδί. Το μόνο που θέλω αυτή τη στιγμή είναι να ζήσω! Εύχομαι να μου δώσει ο Θεός αρκετά ακόμα χρόνια με τον άντρα μου και να ζήσουμε μια ευτυχισμένη ζωή. Σε αυτή τη ζωή δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα. Είμαι εντελώς φιλοσοφημένη και έχω ηρεμία ψυχής. Εάν θέλεις να δώσεις αγάπη, υπάρχουν και άλλοι τρόποι. Όρεξη να έχει κανείς και υπάρχουν ιδρύματα και νοσοκομεία με παιδιά που δίνουν και αυτά μάχη για τη ζωή τους. Όταν ξεπεράσω αυτή τη δοκιμασία, τότε θα σκεφτώ πως θα προχωρήσω τη ζωή μου, ώστε να αισθάνομαι πλήρης.

Σε φιλώ φιλενάδα, και σου εύχομαι πολύ γρήγορα αποκτήσεις αυτό που επιθυμεί η καρδιά σου: μια επιτυχημένη εγκυμοσύνη και ένα υγιές μωράκι στην αγκαλιά σου :x:x:x:x:x:x:x:YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*):ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε μαρικακι!!το τελευταιο σου μνμ ηταν το πιο γλυκο...θελει πολυ δυναμη ολο αυτο..χαιρομαι που εχεις ηρεμια ψυχης και που θες να ζησεις αυτο μετραει!ευχομαι να ζησεις πολλα πολλα ομορφα χρονια και αν τελικα δεν κανεις δικο σου παιδι να βρεις πολλα παιδακια να τους δωσεις την αγαπη σου!εχεις ενα ανθρωπο που σε αγαπα διπλα σου και χερο χερι θα προχωρησετε!!Σου στελνω δυναμη και αγαπη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρικακι γλυκο, χαιρομαι παρα πολυ που ολα πανε καλα και θελω να σου ευχηθω να περασεις τις καλυτερες γιορτες κοντα στους ανθρωπους που αγαπας και που ειμαι σιγουρη πως σε λατρευουν!!Ειμαι βεβαιη πως θα βρεις τροπο να δωσεις αγαπη ακομα και αν δεν κανεις δικο σου παιδι, το κανεις ηδη οποτε ειναι ευκολο και φυσικο για σενα! Ειμαστε εδω για σενα με τον τροπο που μπορουμε, καλη συνεχεια και καλη δυναμη!!Σε φιλω :x:x:x:x:x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαίρομαι που όλα πήγαν καλά, Marikaki μου, κ εύχομαι να πάνε ακόμη καλύτερα κ να μη χρειαστεί τίποτε άλλο, πέρα απο τη θεραπεία που θα λάβεις για κάποιο διάστημα.

προέχει τώρα ο δικός σου οργανισμός, η δική σου ζωή, που θα δεις, είναι όοοοολη δική σου! όλα θα πάνε καλά! %%-

ο Θεός είναι μεγάλος κοριτσάκι μου! η ηλικία σου όμως δεν είναι δα κ κάτι τρομερό.. η μητέρα ενός μαθητή μου, τον έκανε στα 28 της, μετά δεν ερχόταν άλλο παιδί με τίποτα κ τελικά ήρθε στο έξαφνο στα 44 της :o , όταν νόμιζε πως απλά δεν είχε πια περίοδο... για να μην αναφέρω τόσες περιπτώσεις όπου παλιά οι γυναίκες μέχρι τα 50 γεννούσαν γενικότερα..

η ηλικία σου είναι μια χαρά, εσύ είσαι μια χαρά, να ξέρεις νιώθω απίστευτο θαυμασμό για την προσωπικότητά σου, που αν κ ξεδιπλώνεται σε έναν τέτοιο χώρο, όπως το διαδίκτυο, νομίζω δείχνει πολλά για την καλοσύνη και τη μαχητικότητα που διαθέτεις.

Σε φιλώ κ σου εύχομαι καλές γιορτές, αν κ φυσικά θα είμαστε εδώ και όλο κ θα τα πούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twiggy και demie_14 σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια, σας φιλώ και σας στέλνω τις ευχές μου και την αγάπη μου :-*:-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*:x:x:x:x:x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρικακι μια χαρα !!!!!!!!!!! η πληρης αναρρωση σου ειναι κοντα και σου κλεινει το ματι.... Ειμαι σιγουρη οτι θα κανεις οτι χρειαστει και μην ανησυχεις για το στηθος νομιζω τα ταμεια καλυπτουν πλαστικη και θα γινεις παμελα αντερσον (ο καιρος γαρ εγγυς).... Αναφορικα με τη μητροτητα οταν ολα αυτα αποτελουν αναμνηση να υιοθετησεις και να δωσεις την αγαπη σου σε ενα παιδι που σε χρειαζεται κι εχει αναγκη απο εσενα μια μανα με τοσο τσαμπουκα και τρυφεροτητα σιναμα. Περιμενουμε νεα σου φιλια στα μουτρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρικάκι μου δεν ξέρω αν με θυμάσαι είμαι η Χρυσταλλένη ειχαμε μιλήσει παλαιότερα.

Εύχομαι όλα να σου πάνε καλά. Την αισιοδοξία σου και τη καλή σου διάθεση να την αξιοποιήσεις τώρα και είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά.

Φιλιά πολλά και θα μαθαίνω τα νέα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και όταν αναρρώσεις με το καλό σκέψου την υιοθεσία. Θα ταν πολύ τυχερό να χει μια μανούλα σαν έσενα. Είσαι τόσο καλό πλάσμα - θυμάμαι τις συμβουλές που μας έδινες. Εχεις τόση αγάπη να ΄του προσφέρεις.Σκέψου το :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρικακι, μπραβο σου που το εχεις φιλοσοφισει οπως λες ,γιατι αυτο δειχνει οτι εχεις μεγαλη δυναμη ψυχης και η καλη ψυχολογια σιγουρα βοηθαει.

Ευχομαι να πανε ολα καλα απο εδω και περα και να μην ξαναταλαιπωριθεις γλυκια μου!!

Κοιτα τωρα που ειναι οι γιορτες να περασεις καλα να ξεχαστεις οσο γινεται και να κανεις οτι σε ευχαριστει!!!

Οταν αργοτερα ηρεμησετε , κοιταξτε το θεμα της υοθεσιας , πραγματικα σας αξιζει ενα παιδακι ,εχεις πολλα πραγματα να του δωσεις!!! :YMHUG::YMHUG::YMHUG::x:x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΙΚΑΚΙ ΓΛΥΚΟ ΠΟΣΟ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ Η ΑΝΑΡΡΩΣΗ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ. ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΗ ΚΟΠΕΛΑ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΔΙΚΑΙΩΘΕΙΣ.

ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΤΟΥ ΔΙΚΟΥ ΣΟΥ ΑΓΩΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΓΕΜΙΣΕΙ ΕΥΤΥΧΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΣΟΥ.

ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΟΜΟΡΦΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΑΓΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΤΟ 2012 ΝΑ ΣΟΥ ΧΑΡΙΖΕΙ ΜΟΝΟ ΧΑΜΟΓΕΛΑ.

ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ!

ΣΕ ΘΑΥΜΑΖΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΙΚΑΚΙ ΜΑΣ.....ΧΑΡΗΚΑ ΜΕ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΝΕΑ......

ΟΝΤΩΣ ΕΙΣΑΙ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΕ ΛΟΓΙΚΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΦΙΛΟΣΟΦΗΣΕΙ ΤΗΝ ΖΩΗ...ΚΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΙΣ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΠΛΕΟΝ!

ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΣΟΥ ΟΜΟΡΦΑ.....ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΑΚΗ ΑΝΑΜΝΗΣΗ.....ΤΟΤΕ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΔΙΟΧΕΤΕΥΣΕΙΣ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΣΟΥ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΣΟΥ.

ΣΕ ΦΙΛΩ ......Η ΣΚΕΨΗ ΜΑΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marikaki mou.....glyko mou marikaki!!exw kairo na mpw k twra eida to thema!!!

thelw panw apo ola na sou dwsw synxaritiria kai na ypoklithw sto proswpo sou!!exeis apistefti dynami psyxis kai xairomai poly gia afto!!me exeis syginisei paaara poly!!!eimai sigouri gia sena pw tha ta katafereis na kseperaseis kai afto to empodio na na kaneis tin yperoxi oikogeneia pou sou aksizei re kopelia se olo tis to megaleio!!!!ti na pw??afta pou niwthw afti ti stigmi einai aperigrapta!!eimai poly sigkinimeni!!aksizeis paaaara polla!!!!tha eimai edw gia na mathainw nea sou!!kai tha se skeftomai panta!!!proxwra mprosta k mi masas pouthena!!eimaste oles edw gia sena!!!!se thaymazw toso!!de thelw k na epanalambanomai!!!!sou efxomai kali epityxia se olous tous tomeis!!!se filw poly glyka!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Μαρικακι ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ σου ευχομαι με υγεια,προσωπικη και οικογενειακη ευτυχια,τυχη και οτι αλλο επιθυμεις!!!

φιλακια πολλα!!!xxxxxxxxxx

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρικάκι μου καλή χρονιά!!!! Σου στέλνω 2012 ευχές και το δίσεκτο να αποδειχτεί για σένα η πιο τυχερή σου χρονιά!!!!!!!!!!! Σε όλους τους τομείς!!!!!!!!!

Φιλάκια πολλά και να προσέχεις τον εαυτό σου πάνω απ'όλα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mαρικάκι μου ευχομαι το 2012 να είναι μια υπέροχη χρονιά για σένα με πολύυυυυυυυυυυυυ υγεία και με πολύ τύχη για να πραγματοποιηθούν τα όνειρά σου...........τα φιλια μου και τη θετική μου ενέργεια να πάνε όλα θετικά..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μέσα από την καρδιά μου :x :X :x :X :x :X, σας ευχαριστώ που σε αυτές τις δύσκολες στιγμές δεν με ξεχνάτε...

Αύριο αποχαιρετώ τους γονείς μου, που ευτυχώς ήταν στο πλάι μου τους τελευταίους 2 μήνες και την ερχόμενη Τετάρτη θα κάνω την πρώτη χημειοθεραπεία.

Ο δρόμος είναι μακρύς και πολύ ανηφορικός... Θα συγκεντρωθώ στον εαυτό μου για να ανταπεξέλθω. Ελπίζω το τέλος του 2012 να με βρεί και πάλι γερή και δυνατή. Αλλά έως τότε θα περάσω δια πυρός και σιδήρου.

Δεν ξέρω σε τι κατάσταση θα βρίσκομαι τους επόμενους 4-6 μήνες, αλλά όταν μπορώ θα συνδέομαι να σας διαβάζω.

Πολλά φιλιά :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG: και ο Θεός βοηθός :ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray:%%-%%-%%-%%-%%-%%-%%-%%-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύχομαι το 2012 να είναι μια τυχερή χρονιά και να διώξει οριστικά όλες τις αναποδιές του προηγούμενου χρόνου... όλη μου τη θετική ενέργεια, να πάει καλά η θεραπεία Μαρικάκι κ σύντομα μα πολύ σύντομα να είσαι όχι μόνο κάποιες φορές, αλλά συνέχεια κοντά μας. φιλάκια! %%-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρικάκι μου!!!!!!!!!!

Υπέροχη μου κοπέλα!!!!!!

Μέσα από την ψυχή μου σου εύχομαι να είναι ετούτη η τυχερή σου χρονιά!!!!!!!

Να πάνε όόόόόόόόλα κατευχήν και οι θεραπείες σου να έχουνε το πλέον επιθυμητό αποτέλεσμα!!!!!

Συνέχισε με όλη σου τη δύναμη τον αγώνα σου & ο Θεός μας θα σε δικαιώσει!!!!!!!!!

Θερμά φιλιά!!!!!!!!

Να χαμογελάς!!!!!!! Όσο δύσκολο κι αν είναι!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...