Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤ ΝΤ ΛΕΜ Ν13


Recommended Posts

Εδω κι εμειςςςςς............φαγαμε και το ματι γαριδα ακομα....γιατι δεν κοιμασαι βρε φραουλιτσα? αχα σαν να σφιγγεται...κακακια μαλλον.....αντε να δουμε τι λαφυρα πιασαμε.....

Αννα Μαρια σαν την συμπεθερα μου θα τερματισεις κι εσυ.....αντε λιγο εμεινε με το καλο!! :D

Δωρακι δινω και ξενο δινω και στηθος να δουμε τι θα γινει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 909
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κι απο μένα..

Η ώρα είναι σχεδόν έξι κι ο μικρός μόλις κοιμήθηκε..την θηλασα 9:30 κοιμήθηκε στις δέκα και ξύπνησε στις Πέντε..δεν μου το εχει ξανακάνει αυτο αλλα η αλήθεια είναι ότι μου άρεσε που κοιμήθηκα λίγο παραπάνω..πρώτη φορα έμεινε το στήθος εφτά ώρες ανεκμετάλλευτο..ξύπνησα κι ήμουν μουσκιδι τα επιθεματα δεν κρατανε τίποτα μετα απο τόσες ώρες..σουτιέν και πιτζαμες έγιναν χάλια..τον θηλασα μόνο απο το ένα αφου έπινε σαν αχορταγος και κοιμήθηκε..τώρα το άλλο με ψιλοποναει και δεν ξέρω τι να κάνω..

Χθες ήταν λίγο φουλ η μέρα..δεν πρόλαβα να μπω γιατι έκανα δουλειές μιας και ήταν και ο άντρας μου σπίτι αλλα πάλι το μωρο κολλημένο πάνω μου ήταν..

Δεν διάβασα τα νέακια σας..ελπίζω να είστε όλες καλα..

Η Άννα Μαρία βλεπω είναι ακόμα εδω..κατα τα αλλα φοβόταν ότι θα γεννήσει πρόωρα. Χαχαχα..σε βλεπω να πηγαίνεις με πρόκληση ..

Λυδιακι, σε περιμένουμε κι εσένα απο μέρα σε μέρα..

Γιωτα κανόνισε κι εσυ..λες να γεννήσεις πριν την Άννα Μαρία?

Δωράκι,μην εχεις αμφιβολίες για το γαλατακι σου..είναι κρίμα να δώσεις συμπλήρωμα αφου δεν το έκανες μέχρι τώρα..

Αναστασακι, δεν διάβασα τι σε προβληματίζει αλλα υποθέτω οι θηλασμος και το θέμα συμπλήρωμα..σε καταλαβαίνω ρε φιλεναδα γιατι κι εμένα πήρες συμπλήρωμα κάποιες φορές κι αυτο απο δική μου ανασφάλεια και αδυναμία..κι εμένα ήταν λίγο μικρουλης μωρε στεναχώριαμπουν ότι δεν τρώει αρκετά αλλα η ζυγαριά έδειχνε το αντίθετο..και παρ όλα αυτα εγω πάλι πιστεύω ότι δεν τρώει καλα..

Να θυμάσαι όμως ένα πράγμα..το γαλατακι που εχεις τώρα είναι αυτο ακριβώς που προβλέπει η φύση για την φραουλιτσα..το στήθος εχει την ικανότητα να παράγει διαφορετικό γάλα για το καθε παιδι..το δικο μου γάλα δεν είναι ίδιο με το δικο σου..ούτε αυτο που εχει τώρα θα είναι ιδιο με αυτο που θα εχεις σε μια επόμενη εγκυμοσυνη..άρα αυτο που εχεις τώρα είναι αυτο που χρειάζεται το μικρο σου φραουλοκοριτσακι...

Λενακιμμου, τι κανείς?πονακια?μην φοβάσαι , δεν σε βλεπω να γενιάς αυτές τις μέρες ..πάρε χαρτάκι με νούμερο και περίμενε στην σειρά σου..φιλία στον κουκλο τον ανάσταση..καλε είδα μια φωτο στο φέις που είναι πάνω σε μηχανή κι ένιωσα..τι παιδι είναι αυτο καλε?!σκετη γλυκα!φιλεναδα θα κάνω κόρη και τον θέλω για γαμπρό..δεν με νοιάζει αν τον εχεις προξενεψει αλλού..να τον ξε προξενεψεις..

Δεν μπήκα στις άλλες σελ να δώ τι γράψτε..ρίχνω έναν υπνακο κι επιστρέφω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικουλα μεχρι να δω τελικα τι θα τρωει η φραουλιτσα δεν θα ηρεμησω....μολις βαλουμε και αυτο σε σειρα πιστευω τα πραγματα θα ειναι πιο ηρεμα για ολους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!

αγγελικουλα σε αφησε ο μικρος και κοιμηθηκες σερι ε?τωρα θα αρχισει να αποκτα σιγα σιγα τα ωραρια του!

αναστασουλα μου καλα λενε τα κοριτσια!συμβουλεψου και καποιον συμβουλο θηλασμου και ηρεμησε ρε κοριτσακι μου λιγακι. . .!ξερω τις ανησυχιες σου και καταλαβαινω, και γω στη θεση σου ετσι θα αντιδρουσα!μιλα ξανα και με τον παιδιατρο σου, αν δεις οτι ο θηλασμος δεν σου βγαινει να βρειτε λυσεις, θα σε βοηθησει πιστευω!

αννα μαρια μου εδω και συ ε?ο αντρικος καλα ειναι?θα πας ξανα σημερα γιατρο?περιμενουμε νεα σου!

λυδιακι μου πονακια εχεις και συ ε?εισαι στην 38η βδομαδα, δικαιολογημενα νιωθεις ετσι!ετοιμαζεται η εκπληξουλα!

λενακι μου εχεις πονακια?λες να προλαβεις την αννα μαρια?για να δουμε!

γιωτακι που εισαι?εισαι καλα?

νιακι μου τι κανουν τα διδυμακια σου?

φιλακια κοπελες μου και να χετε μια ομορφη μερα!

Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ ΔΙΠΛΑ ΜΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσακια "..... Αναστασία μου εγω έχω νοικιάσει απο το ιασω του εμπορίου είναι όλα χάλια απο ότι είδα οπότε το πήρα απο εκει για ένα μηνα και βλέπουμε........

Και εγω να μην την Ματιασω το βραδάκι κοιμάται 4 με 5 ωριτσες μονοκοματες χααχαχα. Μια χαρα είναι για τόσο μωρο αλλα μου έχουν πει ότι. Πρέπει να τρώει στο τρίωρο και έτσι βάζω το ρολόι και την ταισω σήμερα όμως κοιμήθηκα χιχιχιχι ..."

Σήμερα περιμένουμε και τον θείο μας τον μεγάλο απο γερμανιααααααα ερχετε το αδελφακι μου για μια εβδομάδα άντε να μου πουν να πάρω και το αγοράκι μου και μετα να στολισουμε και το σπιτάκι μας πολυ το έχω αργήσει φέτος χαχαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!

αγγελικουλα σε αφησε ο μικρος και κοιμηθηκες σερι ε?τωρα θα αρχισει να αποκτα σιγα σιγα τα ωραρια του!

αναστασουλα μου καλα λενε τα κοριτσια!συμβουλεψου και καποιον συμβουλο θηλασμου και ηρεμησε ρε κοριτσακι μου λιγακι. . .!ξερω τις ανησυχιες σου και καταλαβαινω, και γω στη θεση σου ετσι θα αντιδρουσα!μιλα ξανα και με τον παιδιατρο σου, αν δεις οτι ο θηλασμος δεν σου βγαινει να βρειτε λυσεις, θα σε βοηθησει πιστευω!

αννα μαρια μου εδω και συ ε?ο αντρικος καλα ειναι?θα πας ξανα σημερα γιατρο?περιμενουμε νεα σου!

λυδιακι μου πονακια εχεις και συ ε?εισαι στην 38η βδομαδα, δικαιολογημενα νιωθεις ετσι!ετοιμαζεται η εκπληξουλα!

λενακι μου εχεις πονακια?λες να προλαβεις την αννα μαρια?για να δουμε!

γιωτακι που εισαι?εισαι καλα?

νιακι μου τι κανουν τα διδυμακια σου?

φιλακια κοπελες μου και να χετε μια ομορφη μερα!

Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ ΔΙΠΛΑ ΜΑΣ!

Μια χαρα είμαστε κοριτσάκι μου απλά ο μικρός κάνει κολπακια απο τώρα χαχαχαχα...πιστεύω να τον πάρω σήμερα αύριο....σε φιλω γλυκα.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στα κορίτσια!!!

Νιάκι μου εύχομαι σήμερα να πάρετε τον μικρούλη σπίτι φιλενάδα!!!

Η ζουζουνίτσα σου άψογη από τώρα, μπράβο το κοριτσάκι!!!

Με το καλό να δεχτείς και το αδερφάκι σου σήμερα!!!

Αγγελικούλα συμπεθέρα μου πολύ καλός ο γαμπρούλης μου, θα σου

φτιάξει ένα πρόγραμμα τέλειο!!Δώστου φιλιά στο πατουσάκι!!

Άννα Μαρία μου πως πάει ο Αντρίκος;

Γλυκιά Λυδία πλησιάζεις και εσύ κοριτσάκι μου, φίλησέ μου την εκπληξούλα!!

Βάσω μου καλημέρα φιλιά στο κοριτσάκι σου!!!

Αναστασάκο μου λίγη υπομονή και όλα θα φτιάξουν, η φραουλίτσα θα βρει

τους ρυθμούς της!!

Λενάκι μπούκωμα καλό μου, περαστικά!!!!!!!!ο Αναστασάκος σου φοβερή φάτσα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsakia mou!!!!!!

hrthame kai emeis perasame poly wraia sto eksoxikouli!!!!!!!!!

o mikros apsogos!!!!hremos....hsyxos koimatai kanonika oso fasaria kai na exei!!ftou ftou ftou......to manaraki mou!!!!!!!!

hlianaki ti paidi evgales pali?????????ti koukli einai ayto???????????????ftou ftou ftou na ton xairese kai na ton kamarwneis opws kai ta alla 2 sou ta paidakia!!!!!!!!

anna mariaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaapou eisai????????????????????????ti es tha geniseis shmera????????????mou aresei pou koroideves tis alles...xaxaxaxaxa oriste kai esy ta idia kaneis!!!ante na doume kai ton antriko sou!!!!!!!!!

aggelikoula mou ante siga siga strwnei kai o mikroulis sou apo ypno!!!!!!!!!teleia!!!!na ksekourazese kai esy!!!!!!!

h giwta pou einai?????????lete na genise??????????xmmmmmmmm kati mou leei pws nai!!!!!!

lydiaki ante konteveis kai esy koritsaki!!!!!!!!

sympetheroulaaaaaaaaaaa me to kalo na dexteite ton aderfouli sou!!!!!!!Kai elpizw shmera ayrio na erthei kai o mikroulis sas spitaki tou!!!!!!!!!ta pio omorfa xristouggena tha exoume oles mas fetos!!!!!!!!!!

egw thelw na paw jumbo aytes tis meres na allaxw kati formakia pou mas eferan kai einai mikra kai tha tou parw stolh agiou vassilh!!!!!!!xixixixixiixixi!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραα επιτελους λειτουργειιι εγραφα ενα ολοκληρο κατεβατο εχτες για να μην δουλευει στο τελος το σαιτ..πφφφ

Γραφω μια γρηγορα στην Αναστασια και θα μπω παλι απογευματακι...Αναστασια λοιποννν

πρωτον αμα θες να το παλαιψεις ακομα ειναι ποολυυυ νωρις και ετσι ολα μπορουν να γινου

Τις εβδομαδες που ειναι τωρα η δικια σου εμενα ετρωγε 40γρ..εβγαζα μια φορα την εβδομαδα να δω ποσο βγαζω και μετα ρωταγα τη γιατρο ποσο πρεπει να τρωει και εκεινη μου εκανε εναν υπολογισμο με βδομαδες κιλα και ποσα γευματα και μου εβγαζε ακριβως ποσα πρεπει να φαει..παραπανω απο 40 δεν εβγαζα οποτε καλα ειναι για εμενα τα 35..τα 100 τα επιασα πολυυυυ αργοτερα δηλαδη οσο ημουνα ερετρια και εβγαλα για να παω κομμωτηριο εβγαλα 110γρ για να καταλαβεις..επισης αμα δινει συνεχεια μπουκαλι και δεν ενοοω μονο ξενο γενικα μπουκαλι..θα μαθει στην ευκολη ροη και μετα δεν θα θελει να προσπαθησει στο στηθος..οτι ειπε και η Λενα μιλα με συμβουλο θηλασμου μιλα και στο facebook με κοπελες απο το γκρουπ και απο τον παιδιατρο και μπες και στο σαιτ του μητρικου θηλασμου θα σε βοηθησει πααρα πολυ..εμενα με βοηθησε αν παλι νομιζεις οτι δεν αντεχεις την αγωνια ποσο τρωει γιατι ακομα και να εδραιωθει η γαλουχια οπως εμενα τωρα παααντα σκεφτομαι μολις κλαψει βρε μπααας και δεν τρωει..τελικα δεν ειανι αυτο ειναι οτι τρεχει πολυυ το γαλα και την ενοχλει..εχεις σκεφτεις μηπως κλαιει για αυτο??παντως γνωμη μου παντα μην βγαζεις τοσο συχνα γευματα με το θηλαστρο το απλο γιατι δεν τραβαει οοσο θελει το μωρο το μωρο ακομα και αν δεν του φτασει θα τραβιξει ενας αδενας ειναι και οσο χρειαζεται το μωρο θα βγαλει και ετσι την επομενη φορα θα ξερει και ηδη θα εχει ετοιμασει περισσοτερο μια κοπελα που ξερω εδω στο μαμμυ απο την αρχη ειχε νοσοκομειακο θηλαστρο τωρα μετα απο 4 μηνες βγαζει μοοονο 40γρ και το παιδι δεν πιανει πλεον με τπτ το στηθος..ειναι βεβαια πολυς ο καιρος με το μπιμπερο και δεν υπαρχει περιπτωση τωρα που καλοεμαθε στο γρηγορο να προσπαθησει..εμενα παλι η δικια μου μολις πιει απο μπιμπερο επειδη τελειωνει γρηγορα νομιζει οτι πειναει και δεν εχει νανουριστει για να κοιμηθει αλλο και αυτο εε??χαχαυπομονη και ολα θα φτιαξουν εμας πλεον εχει γινει παιχνιδι...μονο το οτι εγω γενικα κοιμαμαι νωρις και αυτη αλλαξε το ωραριο και θελει να τρωει τελευταιο 11-12 με σκοτωνει...ενω ειχαμε τελευτιοα 9-9.30...αλλα τι να την κανω...φιλακιαα Αννα Μαριααα οταν ξυπνησεις περιμενουμε να μας πεις αν γεννησεςςςςς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες....Ευη μου μου ανεβασες αρκετα το ηθικο με αυτα που εγραψες....αν ειναι ετσι τοτε μια χαρα ειμαι...σημερα καταλαβα οτι φουσκωσε το στηθος μου και ειναι διαφορετικο.Μολις ξυπνησε η μικρη,της εδωσα απο το ενα στηθος για 20 λεπτα και κοιμηθηκε χωρις να ψαξει να ξανα φαει!Ωρε λετε να χορτασε και αν αρχισε να δουλευει η παραγωγη? :) Να δουμε τι θα κανει μολις ξυπνησει.....και θα σας ξανα ενημερωσω οποια μπορει να με βοηθησει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Σας διάβαζα αλλά δε σχολιάζω, γιατί έχω μια σημαντική δουλειά και δεν προλαβαίνω.

Λοιπόν, πήγαμε γιατρό, όλα καλά, μου είπε να πάω Τετάρτη απ' τα χαράματα (8 το πρωί, έλεοοοοοοος) να εξετάσει τον τράχηλο, αν έχω διαστολή και να πάμε για γέννα. Τώρα δεν ξέρω αν δεν έχω διαστολή τι θα γίνει, ελπίζω να γυρίσω σπίτι μου και να κοιμηθώ σαν άνθρωπος!

:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω είμαι κι εγω..

Γράφω ένα μνμ απο τις δέκα..πάω να το πόσταρω και το έχασα..τέλεια..φανταστικά..υπέροχα..δεν θα νευριασω όμως γιατι αρκετά με νευριασαν τα πεθερικά μου το Σκ..

Ηλιαννα και Χριστίνα τα αγοράκια σας είναι κουκλια ζωγραφιστα ..φτου φτου..

Αναστασακι χαιρομαι που τα καταφέρει..μικρά βήματα καθε φορα..είχες κι εσυ την εντύπωση (όπως κι εγω) ότι ο θηλασμος είναι κάτι φυσικό αλλα θέλει πολυ κόπο φιλενάδα..και παράταξη το προς το παρόν το θηλαστρο..θυμάσαι πριν γεννήσεις που έλεγες ότι θέλεις να πάρεις και σου έλεγα περίμενε..κι εγω όταν αγόρασα νόμιζα ότι θα μου λύσει όλα μου τα προβλήματα με το θηλασμο..τελικα ούτε δέκα μλ δεν έβγαλα και το καταχωνιασα στην ντουλάπα..

Δώρακι , εσυ συμπεθερα δεν εχεις άλλη επιλογή..πρέπει να θηλασεις αλλιώς θα σε κρεμάσουν..ξερεις εσυ..

Βάσω, Νιά, μυριαμακι, ευη, λυδιακι, Νασιουκο,μαρακι12, λενακι, γιωτακι,Νιά, και όλα τα είς -ακί σας στέλνω τα φιλία μου

Βρε Άννα είσαι εδω?σε λίγο θα σου τραγουδάμε ...δεν γέννας κυρά Μαρία δεν γένν ας, δεν γέννας ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικουλα κι εγω ετσι λεω να το παρκαρω στο ντουλαπι το θηλαστρο και να αρχισω να δινω αποκλειστικα στηθος,μονο αν δω οτι πειναει τρελα μετα απο θηλασμο θα της δωσω λιγακι συμπληρωμα.Τωρα εχει ηδη 3 ωρες και ακομα κοιμαται, αλλα υποψιαζομαι πως χορτασε και δεν ξυπναει...σας ενημερωνω οταν ξυπνησει,θα δωσω στηθος για να δουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα που πήγα στο γιατρό, όταν ήρθε η νοσοκόμα να με βγάλει από τον καρδιοτοκογράφο, με ρώτησε αν θα θηλάσω. Της είπα "ναι" και μου είπε ότι τη δεύτερη μέρα αρχίζουμε να θηλάζουμε, γιατί την πρώτη μέρα είναι πολύ ταλαιπωρημένη η γυναίκα από τη γέννα, και επίσης, δεν έχει γάλα. Της είπα ότι αν είμαι καλά, θέλω να θηλάσω από την πρώτη μέρα, κι αυτή φάνηκε να μην το θεωρεί απαραίτητο. Ουφ, ελπίζω να είναι η αγγλίδα νοσοκόμα τη μέρα που θα γεννήσω, που είναι η μόνη που υποστηρίζει 100% το θηλασμό. Φυσικά και όλες οι άλλες τον υποστηρίζουν, και μου λένε ότι είναι ό,τι καλύτερο, αλλά μάλλον θεωρούν ότι χρειάζεται και το ξένο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασάκο μπράβο κοριτσάκι μου, είδες άρχισε ληδη η βελτίωση!!!!!τέλεια!!!!!

Αγγελικούλα σε σύγχησαν τα πεθερικά διαβάζω;;;Μα πως έγινε αυτό;;

Γράψτους εκεί που ξέρεις.....

Άννα Μαρία φθάνει ο Αντρίκος!!!!!

Χριστινάκι τι όμορφη οικογένεια είναι αυτή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δωράκι τα παλια μου τα παπούτσια αξίζουν πολυ περισσότερο Απο κάτι τέτοιους τύπους..

Τώρα που ειπα παπούτσια, το σκυλάκι μου το Σάββατο ου έφαγε κατι all Star ροζ λιλα που είχα φάει τον κόσμο να τα βρω..του άρεσε που είναι λαστιχενια μπροστά..

Ααα, κορίτσια , απο το Σάββατο έχω μικρές σταγόνες αίμα ..είχα τελειώσει καιρο τώρα με τα λοχεια..για περίοδος δεν μου φαίνεται όμως..τι λέτε να είναι?την Παρασκευή που πήγα στον γιατρο δεν με ελέγξε εσωτερικά απλα πίεσε την κοιλια μήτρα και τομή και που είπε ότι περίοδο μπορει να άργησε να δώ..

Ξέρω πως άμα θηλασεις αργεί συνήθως..εγω θηλαζω αλλα γιατι έχω αυτο το αιματακι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Αννα Μαρία αυτό και εγώ το ακούω από πολλές ότι την πρώτη μέρα δεν θηλαζει η γυναίκα και μάλιστα έχω ακούσει ότι όταν κάνεις καισαρική θηλάζεις από την 3η μέρα! :shock: Τότε πάει το πρωτόγαλα που είναι τόσο σημαντικό για το έμβρυο έτσι δεν είναι. Εγώ λέω ότι θα το προσπαθήσω από την 1η μέρα και ότι καταφέρω, εκτός βέβαια αν είμαι τόσο χάλια που θα μου είναι αδύνατον να την κρατήσω στα χέρια μου.

Αναστασία χαίρομαι που αρχίζουν και καλυτερεύουν τα πράγματα. Μακάρι να συνεχίσει έτσι η μικρή και σύντομα να μη χρειάζεται να δίνεις καθόλου ξένο.

Λένα μη φοβάσαι ο γαμπρούλης μας δε θα βγει τόσο νωρίς θα περιμένει και την νύφη για να έχουν κοντά τα γενέθλιά τους και να τα γιορτάζουν μαζί!

Αγγελική πολύ τον χαλβαδιάζεις τον Αναστασάκο της συμπεθέρας μου! :D Κανόνισε τώρα που θα γεννηθεί και ο μικρός που θα ναι ακόμη πιο κούκλος, να μην έχουμε μαλλιοτραβήγματα! ~x( Είναι καπαρωμένος ο μικρός ΟΚ; :D:D Όταν θα κάνεις εσύ την κόρη με το καλό, ας κάνει τότε η συμπεθέρα μου ένα τρίτο παλίκαρο για πάρτι σας!

Νομίζω σε αυτό το ποστάκι έχουμε τα πιο όμορφα μωράκια! Η μια φωτογραφία είναι καλύτερη από την άλλη! Είναι κουκλιά όλα τα μωράκια σας κορίτσια να τα χαίρεστε! Μπορεί να σας παιδεύουν τώρα στην αρχή αλλά υπομονή και θα στρώσουν!

Οι υπόλοιπες τελευταίες εγκυούλες τι κάνουν; Άννα Μαρία εσύ έχεις βαλθεί να περιμένεις μέχρι και εμένα νομίζω! Γιώτα που είσαι; Δεν πιστεύω να γέννησες; Λυδία και Βάσω βαστάτε γερά έχουμε λίγο ακόμα!

Τα φιλιά μου σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια το Βανεσσακι τι κανει, καιρο εχω να το διαβασω εκτος κι αν μου ξεφυγε....μολις πριν λιγο ενω ειχε μια ωρα που εφαγε η φραουλιτσα,εκανε ενα ξεσπασμα-κλαμα και εμεινα καγκελο....καλα λεω πεινασε κι ολας....και τελικα σταματησε αμεσως και ξανακοιμηθηκε....πως το μεταφραζουμε αυτο? κακακια?ακομα δεν την κοιταξα μην την ξυπνησω....ηταν ενα ασχημο ονειρο?.....μηπως κολικος? καλε βοηθειααααααααααααα εναν μεταφραστη!!!! :o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασακι μου βρεεεε μην παει ο νου σου οτι πειναει αμεσως μολις κλαψει..δυσκολο μενν αλλα στην 1 ωρα λιγο δυσκολο...εμενα πολλες φορες εκει που τρωει ριχνει ενα κλααααμα...τελικα η θελει να ρευτει η η ροη ειναι δυνατηηη ασε το θηλαστρο και πιασε το στηθος..μονο ετσι θα αυξησεις και την παραγωγη...μια χαρα το 20λεπτο ητανε..βεβαια μπορει να σου φαει και σε 10πτο..το ειχε κανει και εμενα και απορουσα αν χορτασε...Αννα Μαριααα δεν χρειαζεται να εχει διαστολη ο τραχυλος για να πει οτι γεννας..στην πορεια και οταν σου βαλουν πονους αν αδεν εχεις θα αρχισει να ανοιγει..επισης βοηθαει πολυ και η επισκληριδιος να ανοιξει πιο γρηγορα...Χριστινιωω τι να πω για τον κουκλο απλα αγαπωω..αα δεν ειπα και για το Χρηστακοο τον ειδα εχτες αλλα με πεταξε εξω με το προβλημα που ειχε οποτε το ξεχασα μεταα ωρε κατι κουκλια το μαμμυυυ...καλε η μπουρεκακη που ειναι??γεννησε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsakia!

ti m kanete?

anastasako m na deis p kathe mera tha nai kaliteri ap tin proigoumeni!i mikri tha vrei tous ruthmous tis, tha to deis kai ola ma ola tha nai kalitera!

madi m ligo akomi kai gia mas alla kai gia sena!sto telos den tha uparxei egkioula s auto to foroum!tha to metonomasoume se manoules, prwta O THEOS!

giwtoula m p eisai kale?

anna maria to xw akousei k gw oti tin 3i mera katevainei to gala!as mas poune kai oi nees manoules p xeroun kalitera!

aggelikoula ti kanei o mpempis?se ekneurisan ta petherika e?axxxxx min lamvaneis kanena upopsi!astous ekei!

dwroula m ti kanei i mpempa?kala eiste?

filakia kopela m!kalo sas vradi!

O THEOS KAI H PANAGIA MAZI MAS!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πω για το γαλα..εγω το πρωτο βραδυ δεν θηλασα..και μου λενε εε εκανε επισκληριδιο δεν το καταλαβα εκεινη τη στιγμη και τι που εκανα...δεν παει στο γαλα αλλα μου ειπε η γυναικολογος οτι το κανουν γιατι ειμαι κουρασμενη και οντως την αλλη μερα που προσπαθησα..ειπαμε δεν εχω και θηλεςςς μεχρι να το βρουμε το οποιο δεν το βρικαμε και με την πρωτηη...κουραστικα πολυυυ...τελικα ομως ενω πηρε 3 μονο γευματα μετα το θηλασμο ξενο...μετα το θηλασμο παντα ετσιιι...μετα δεν ξαναχρειαστικε ειχε κατεβει για τα καλα το γαλα και χορταινε με το δικο μου..το περιοεργο ειναι που το στηθος γινοτανε νααααα...και ισα που ετρωγε 30γρ...χιχιχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειάς σας φιλεναδίτσες μου τι κάνετε;;;

Εμείς χτες βγήκαμε την πρώτη μας βολτούλα πήγαμε πήραμε ευχή και πήγαμε στη βάπτιση του ξαδερφούλη μας. Του άρεσε η βόλτα κοιμήθηκε αρκετά χτες.

Και σήμερα τον πήγα βόλτα με το καρότσι του…τι ωραία παρέα ρε κορίτσιαααααααα!!!!!

Λενάκι μου πώς είσαι;; περαστικά σου!!!!!!

Λυδία μου πώς πας με τα πονάκια;;; φιλάκια στην εκπληξούλα!!

Αναστασία μου και εμένα υπήρξε μια βδομάδα που κατά τα λεγόμενα της δικής μου ζύγισης ο μικρούλης μου πήρε 60γρ μόνο σε μια βδομάδα….

Αλλά δε του έδωσα ξένο με τίποτα!!!!!

Στην επόμενη ζύγιση τώρα φαίνεται ότι έχει πάρει βάρος…και εγώ είχα αγχωθεί αλλά επέμενα στο δικό μου.

Η φραουλίτσα τρώει μην ανησυχείς…δε βρέχει τις πάνες της;;; δεν τις λερώνει;;;

Φαίνεται και από αυτά αν το γάλα σου είναι καλό.

Βασούλα πώς είσαι κοριτσάκι μου;; το μπεμπάκι σου;;;

Άννα Μαρία ακόμα εδώ;;;;

Της αδερφής μου της το έδωσαν να θηλάσει μόλις γεννήθηκε, εμένα βέβαια λόγω του θέματος ίσα ίσα μου το έδωσαν.

Αλλά για να μη γίνει τίποτα χρησιμοποίησα το θήλαστρο για να αρχίσει κανονικά η διαδικασία..

Αγγελικούλα μου τι κάνει το αγοράκι σου;;

Πώς τα πάτε το βράδυ;;

Εμείς για την ώρα κοιμόμαστε ένα πεντάωρο το βράδυ,,,,ελπίζω να συνεχίσει έτσι!!

Χριστινάκι Ηλιαννάκι κουκλιάαααααααααα ζωγραφιστά τα μωρά σας!!!

να τα χαίρεστε!!!!!

Μάντι πως τα πας κοριτσακι μου ;; η κοράκλα σου καλά, κλωτσάει;;;;;;

Ευούλα μου φιλάκια!!!!!!!!

Είσαστε καλά;;;

Γιωτάκι τι έγινε μήπως γέννησες;;;;;;;;;;;;;;;;;

url=http://lilypie.com]Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ, από χτες άρχισα και πονάω. Μαζί με τις συσπάσεις έχω και πόνο τώρα... Αρκετό πόνο μάλιστα. Δεν πέφτω κάτω να χτυπιέμαι, αλλά πονάω... Ουφ, μακάρι να μην προλάβουμε την Τετάρτη και να μη χρειαστεί να ξυπνήσω απ' τα χαράματα. :P

Μου έχει μπει η ιδέα ότι θα γεννήσω αύριο, αλλά δε νομίζω... :)

Εύη, δεν ξέρω τι θα γίνει αν δεν έχω τελικά διαστολή την Τετάρτη, δε μου το ξεκαθάρισε.

Κορίτσια, απ' όσο έχω ακούσει και διαβάσει, γάλα υπάρχει από την πρώτη μέρα, το πάρα πολύ ωφέλιμο για το μωρό πρωτόγαλα. Είναι ελάχιστο, αλλά το νεογέννητο την πρώτη μέρα πόσο θέλει για να χορτάσει; Ελάχιστο, όσο και το πρωτόγαλα. Ελπίζω να μην είμαι πάααρα πολύ χάλια, και να μπορέσω να θηλάσω από την πρώτη μέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...