Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο17! H τσιρίδα πάει σύννεφο!! :)


Recommended Posts

Να τα εκατοστήσει η Νικη μας και ότι επιθυμεί΄η καρδούλα της.... :D

διοσακι μου ρυζαλευρο της νουνού του δίνω...κ γλείφεται.................... :D

καλά έκανες γιατι σκοπευω να βαλω κ φωτο του μπέμπη ................. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κοριτσια!!!!!!!!!!!

σημερα ξυπνησα και ειμαι μες στη χαρα!!!χωρις λογο!!!!!εχω κανει με την μπεμπα 2 κατασκευες,χορεψαμε τραγουδησαμε καναμε τουμπες στο κρεβατι και τωρα κοιμηθηκε ξερη!χαχα!!!την αποτελειωσα!

συμφωνω και εγω χρυσα ας μην μπαινουν προσωπα που δεν γνωριζουμε.αν και εισαι παλια εσυ και ξερεις τους τελειως ασχετους!

ακομη προσπαθω να βαλω φωτο,που θα παει θα τα καταφερω!κατι παιζει παντως,κολαει λιγακι!

ΝΙΚΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ χρονια σου πολλα,πολυχρονη οτι επιθυμεις κοριτσακι μου!!!να σε χαιρονται οι αντρες σου!!!!

νικολ καλη αρχη με την κρεμουλα!!!και τι να πω υπομονη μωρε!

μαρακι κανε κουραγιο!θα στρωσουν τα πραγματα που θα παει!

χρυσταλενη περασατε καλα??φανταζομαι το μυαλο σου λολο στον μπεμπη θα ηταν!τι αγχος και αυτο ρε παιδι μου!

παω να προσπαθησω παλι για φωτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παρασκευη τελεια!!!

Παντα τετοια καλη διαθεση να εχεις!!!!

Εγω εννοω ατομα τα οποια δενε χουν καμια σχεση με τις μανουλες καλοκαιρινες 2011.

Για μενα δενε χουν λογο να ειναι μελη στην ομαδα μας

Ειναι η προσωπικη μου γνωμη, εαν θελετε να τους βαζω μεσα να μου πειτε, εγω απλα λεω να μη τους βαζουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Παρασκευή!! Την αποτελείωσες τη μικρή ε??? :lol::lol::lol::lol:

Χρύσα πολύ καλά έκανες! Συμφωνώ μαζί σου... αλλιώς δεν έχει νόημα η πριβε ομάδα...

Νικόλ ωραίο είναι αυτό το ρυζάλευρο το έδινε η συννυφάδα μου και έχω δοκιμάσει... αλλά πολύ γλυκό δεν είναι? Εμάς ο γιατρός απο το νοσοκομείο μας είχε πεί αν χρειαστεί να βάλουμε κάποια στιγμή ρυζάλευρο μέσα στο φρούτο η στη σούπα για να γίνει πιο κρεμώδες να πάρουμε κάποιο που να μην έχει ούτε γάλα ούτε ζάχαρη... εγώ παρήγγειλα της Hole(το βιολογικό) απο το Pharmacy4u να έχω σε περίπτωση που χρειαστεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάω να κάνω καμιά δουλειά και θα ξανάρθω... ο άντρας μου φτιάχνει ψαρόσουπα και δεν θα έχω μαγείρεμα σήμερα... τουλάχιστον να κάνω καμιά άλλη δουλίτσα! Φιλάκια προς το παρόν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδιαααααα....εγω σημερα πιαστηκα με τα ρουχα των παιδιων...για αλλ μια φορα κ μου εφαγε ολη την μερα....τι ρουχομανι βρε παιδι μου,τελειωμο δεν εχουν..μονο σκουπα προλαβα κ εβαλα το πρωι....τωρα η μπεμπα κοιμαται διπλα μου κ η μεγαλη εμεινε στην γιαγια της να κανουν τσουρεκια :D:D:D ο μπαμπας μας πηγε για τσιπουσι στην καφετερια :D:D....

η δικια μου εδω κ πολλα βραδυα το εχει παρει συνηθειο κ γυρω στις 4 με 5 αρχισει τα τραγουδια....ευτυχως δεν κλαει,απλα τραγουδαει κ βγαζει φωνουλες....της δινω την πιπιλα μπας κ σταματησει κ αποκοιμηθει αλλα φτου την πεταει :lol::lol::lol::lol: την αφηνω κ εγω κ οταν ψιλογκρινιασει την παιρνει κ αποκοιμιεται....φυσικα κ δεν την ταιζω εκεινη την ωρα απλα την αφηνω κ τραγουδαει.αντε να δουμε ποτε θα το κοψει....

κνονισατε κατι για πρωτοχρονια?εμεις θα κανουμε αλλαγη μονοι μας στο σπιτι,λογω των παιδιων...θα ερθει κ η μαμα μου γιατι θα ειναι μονη της....κ μετα την αλλαγη θα παμε στην νονα μας για χαρτακι κ κρασακι....βεβαια τι κοραγιο θα εχω την αλλη μερα δεν ξερω με το ξενυχτι αλλα δεν πειραζει,μια μερα ειναι....σαν αρρωστη θα ειμαι....μετα την μερα της πρωτοχρονιας θα φμε στην κουνιαδα μου που γιορταζει ο μπατζανακης μου κ το βραδυ παλι εκει για ποτο

χρυσα συμφωνω μαζι σου για την ομαδα γιατι οπως ειπε κ η γιεληζ τοτε δεν εχει λογο υπαρξης η ομαδα...οποια θελει μπορει να γραψει εδω στο ποστ που ειμαστε ανοιχτες....τι καλα ερχεται κ οινουργιο μωρακι...με το καλο!!!!

νικη πολυχρονηηηηηηηηηηη!!!!!

καλημερα παρασκευη κ νικολ......

παω να στειλω μειλ στον αδερφο μου κ επιστρεφω...αν δεν ξυπνησει η μπεμπα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου τι κάνετε???Ευτυχώς Γιελιζ που μου έστειλες πρόσκληση για την ομάδα γιατι όταν πατούσα συμμετοχή δεν μου εβγαζε επιλογές ναι/οχι.

Πήγαμε ξανα στο γιατρο, ευτυχώς ο λαιμός δεν ειναι πια κόκκινος και τα ακροαστικά του καλά!!!! :D Να τελειώσει μου έιπε την αντιβίωση και να του δινω το φυτικό σιροπάκι για το βήχα. Δεν εβαλε και κιλά...αφου αλλαξε εντελώς το πρόγραμμα του και δεν τρώει όπως πριν.Στο μεταξύ μου είπε να τον ξεκινησω σιγα σιγα με πατατούλα, καροτο, κολοκύθι και γενικά να του δινω όταν τρωμε φτάνει να είναι αναλατα και χωρίς πιπέρι.Για πορτοκάλι μας έιπε μετά τον 6ο μήνα. Βασικά αυτο το ελευθερο που μου δίνει με αγχωνει λιγο!! :roll:

Χρυσταλλένη μου του έβαλα χθες νησιαστο και ειδα τεράστια διαφορά!!!!Επιτέλους!

Περάσατε καλά εσείς??Λογικό που είχες το μικρό συνέχεια στο μυαλό σου, αλλά πού και πού χρειάζεται να κάνουμε και καμιά έξοδο.

Χρύσα μου με το καλό να έρθει το ανηψάκι...καλοκαιρινό κι αυτό!!!!Συμφωνώ για την ομαδα...καλύτερα εμεις που μιλάμε κι εδώ.

Γιελιζ μου ευχαριστώ πολύ που με σκέφτεσαι...με συγκίνησε το μήνυμα σου. Κάνετε και συνδυασμούς φρούτων εσείς ε???Κι εμείς όπου να'ναι.

Νικόλ μου ειναι γκρινιαρούλης κι ο δικός σου μικρός???

Παρασκευή μου την κούρασες την μικρή??? :lol: Μπραβο για το κέφι σας!

Συμπεθέρα μου...ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ και ευτυχισμένα.Να εισαι πάντα γερή και να σε χαίρεται η οικογένεια σου...Αντε και του χρόνου με το γιο!!!! :D:D

Θύμαστε που σας είπα για τη νονά που είναι έγκυος?Πήγε χθες για την αυχενική και δεν χτυπουσε καρδούλα.Την έκανα αποξεση...Πολύ στεναχωρέθηκα...

Στις 6 εχω ραντεβού στην οδοντίατρο... :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!!

Χρυσα αμολα τα σκυλια.Οποιος πλησιαζει στην ομαδα να φοβαται.Συμφωνω μαζι σας!!!Ας ειμαστε πριβε.

Με το καλο να εθει το ανιψακι σου!!!!

Γιελιζακι τυχερη που μαγειρευει ο αντρας σου.Εμενα ουτρε αβγο δεν ξερει να κανει και δεν θελει και να μαθει το κ@λοπαιδο μου!!!Ειναι σημαντικη βοηθεια που και που να μαγειρευει και καποιος αλλος.

Παρασκευη τι κανεις;καλε κανετε και κωλοτουμπες εσεις;Ζηλεψα και θα του κανω κι εγω.Συνηθως δεν παιζουμε πολυ για να μην βγαζει γουλιες.

Τα αλλα κοριτσακια τι κανετε;

Αδελφη ψυχη μου να σε χαιρομαστε!!!Και του χρονου μωρο μου!!!

[smilie=occasion13.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δΙΟΣΑΚΙ μου ναι ειναι γλυκό η αλήθεια είναι......μμμμ με ποβληματισες τωρα...θα ρωτησω τη ντοκτορ τη γνωμη της....μη μου μαθει στα γλυκα κ μου φερνει τα ξυνα στο κεφαλι..... :D

Μαρακι μου καλυτερευετε χαίρομαι πολύυυυυ...αντε θα πάρει κ το βάρος του σιγα σιγα...κ εμεις 300γρ. πήραμε μη νομίζεις με σκάει για να πιει γάλα ..κ απο το δικό μου δεν ξέρω τι τραβαει....

σισακι μου καλησπέρα.....και Τονια

φευγωωωωωωωωωωωωωωωω...........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια!Σας ευχαριστω ολες παρα πολυ για τις υπεροχες ευχες σας!Να ειστε ολες καλα και τα μπεμπακια ακομα καλυτερα! :D Περσυ τετοιες μερες εμαθα πως ειμαι εγκυος κα φετος γιοτραζω μαζι με την κορακλα μου,τελεια!Δεν θα κανουμε κατι σημερα,ο αντρας μου δουλευει νυχτα.Θα κοψουμε αργοτερα την τουρτα που μου πηρε η μαμα μου ετσι για το καλο.Θα ηθελα να καλεσω κοσμο αλλα ρε κοριτσια την παραμονη που ειχα κοσμο ψοφισα με τις ετοιμασιες.Δεν αντεχω παλι...

Χρυσα μου και εγω συμφωνω,να ειμαστε μονο εμεις μελη της ομαδας.Αλλιως δεν εχει νοημα το πριβε...Για να βαζουμε και φωτος χωρις φοβο.Συγχαρητηρια για την κουνιαδα σου,με το καλο!Και εγω 13/8 γεννησα!

Συμπεθερα ευτυχως που ειναι καλυτερα ο Στεφανακος!Μην στεναχωριεσαι για τα κιλα.Ειναι λογικο αφου ηταν αρρωστουλης!Λυπαμαι πολυ για την νονα σας...

Παρασκευη παντα ετσι χαρουμενη να εισαι!

Νικολ,του αρεσε το ρυζαλευρο του μπεμπακου;

Μιχαελα,Τονια,Γιελιζ και τα υπολοιπα κοριτσακια τι κανετε;

Ευηηηηη!Χαχαχα!Η ατιμη η Σοφη φταιει για τα κιλα!Και εμενα 60 ποντους ειναι,πανε πακετο οι μινιατουρες μας,αν και εσενα ειναι πιο μικρουλα αρα και ψηλοτερη. ;)

Εμεις παραμονη θα κανουμε μονοι μας,γιατι ο αντρας μου δουλευει νυχτα,παει στις 11 στην δουλεια.Θα κοψουμε νωριτερα την βασιλοπιτα και μετα θα καθισω να αλλαξω χρονο με την μαμα μου και την μπεμπα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω ειμαι παλι.......η μπεμπα το εριξε στον βαθυ :?:?:? εφτιαξα την μπομπο μας...σας βαζω φωτο να την δειτε...ελπιζω να ξεχωριζει....ειναι μονο η μπομπο κ στο χοντρο κορδονια θα κρεμασω το προσκλητηριο σε σχημα πεταλουδας που ειχα βαλει φωτο πιο παλια....

νικη δεν πειρζει τοου χρονου θα ειστε ολοι μαζι....κ εμεις τοσα χρονια μονο περυσι καναμε πρωτοχρονια με κοσμο που η κορη μου ηταν 4....τα 4 προυγουμενα χρονια αλλαζαμε χρονια μονοι μας με τον αντρα μου...την ωρα της αλλαγης πηγαιναμε πανω απο το κρεβατακι της που κοιμοταν κ αλλαζαμε την χρονια,οι τρεις μας αγκαλια...ουφ συγκινηθικα που τα θυμηθηκα....φετος κατι αναλογο θ κανουμε...πανω απο τα κρεβατακια τους :D:D:D

τονια συμφωνω....καλα ειναι ναξερουν κ κατι....ο δικος μου δεν πολυ ασχολειται αλλα που κ που κατι κανει....του τυπου μακαρονια ή φτιαχνει μονος του να φαει....κατι ειναι κ αυτο ;););)

μαρακι πηγες σε αλλον τελικα?μην σε χαλαει αυτο το free....στην αρχη θα αρχισει με τα γνωστα,χορτοσουπες,κρεατοσουπες κλπ αλλα μετα μπορεις να του δινεις να δοκιμαζει γευσεις....ο δικος μας ειναι του τυπου οτι τρωμε εμεις αλλα αν οχι αναλατο εντελως,εστω ελαχιστο....εκτος απο τις τροφες που δινουμε μετα τον 1ο χρονο......

ωχ κριμα μωρε για την κοπελα....πολυ λυπηθηκα που το διαβασα...

καλα δεν μελετουσα τιποτα αλλο....ξυπνησε :lol::lol::lol:

post-13071-13873938422604_thumb.jpg

post-13071-13873938423721_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ήρθαμε πάλι...

Μιχαέλα τραγουδιάρα μας βγήκε η μικρή σου!! :lol::lol::lol:

Τόνια μου η αλήθεια είναι ότι με το μαγείρεμα με βοηθάει πολύ ο καλός μου...αλλά έλα που μετά η κουζίνα μοιάζει βομβαρδισμένη... :lol::lol: τώρα τελείωσα το συμμάζεμα... αλλά χαλάλι τουθ γιατί κάνει τέλεια φαγητά! Φάγαμε κιόλας και τώρα πίνει και ο Κερεμ το γαλατάκι του..

δΙΟΣΑΚΙ μου ναι ειναι γλυκό η αλήθεια είναι......μμμμ με ποβληματισες τωρα...θα ρωτησω τη ντοκτορ τη γνωμη της....μη μου μαθει στα γλυκα κ μου φερνει τα ξυνα στο κεφαλι..... :D

Ακριβώς...αν συνηθίσει στα γλυκά δεν θα θέλει τα φρούτα μετά... άσε που δεν είναι και ότι καλύτερο η ζάχαρη... Όπως και το αλάτι...

Μαράκι μου.. :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG: χαίρομαι πααααρα πολυ που είναι καλύτερα ο Στεφανάκος!!! Δεν πειράζει που δεν έβαλε κιλάκια.. αρρωστούλης ήταν!! Ο παιδιατρός σας πολύ χαλαρός είναι μάλλον.. εμάς και οι 2 για το πορτοκάλι είπαν μετά τον 8ο - 9ο :?:?:?

Λυπάμαι πολύ για τη νονά σας... αλλά ξέρουμε και οι 2 πολύ καλά ότι είναι καλύτερα που έγινε τώρα που ήταν στην αρχή παρά αργότερα...

Νίκη μου πολλά φιλιά στη μινιατούρα σου!!! :D:D

Και εμείς μόνοιι μας θα είμαστε τη πρωτοχρονιά.. ίσως έρθουν και οι γονείς μου... δεν ξέρω.

Μιχαέλα τέλεια η μπομπο!!! Με το καλόοο!!

Για το αλάτι είχα διαβάσει ότι δεν κάνει να δίνουμε στα μωρά γιατί δεν μπορούν να το διαχειριστούν όπως πρέπει τα νεφρά τους... και μπορεί να δημιουργήσει πολύ σοβαρά προβλήματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιεληζ κ εμας η παιδιατρος που πηγαινα την μεγαλη μας ειχε πει κατηγορηματικα οχι αλατι μεχρι 1,5 χρονων....για να νοστημιζει το φαγητο της εβαζα ενα κομματακι φετα....οχι αγελαδινο.....

αυτος ο παιδιατρος ξερω πως δινει απο ολα τα φαγητα αλλα χωρις αλατι παντα....τωρα να θελεις λεει εσυ μπορεις να βαζεις 5 κοκους....βεβαια αν το μωρο το τρωει αναλατο ποιος ο λογος να το βαλεις....συμφωνω μαζι σου για τους λογους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι είναι Μιχαέλα μου... αν το τρώει το μωρό ανάλατο ποιός ο λόγος να βάζεις? Μπορούμε να μην τρώμε και εμείς? Καλο θα μας κάνει, κακό δεν θα μας κάνει... Εγώ που δεν έτρωγα μετά τον 6ο στην εγκυμοσύνη μια χαρά ήμουν...

Πάω να ξαπλώσω λίγο αγκαλίτσα με τον Κερεμ, κλείνουν τα μάτια του! :D:D Τα λέμε μετά! Φιλάκιααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ λετε για υπνους κ σας ζηλευω στο σπιτι μου υπνος ειναι λεξη σπανια...μιας και δεν υπαρχει χθες η μικρη κοιμηθηκε 2 την παιδευα απο τις 11,30 και απο τις 2 εως τις 5,30 ξυπνουσε καθε τεταρτο κ τσιριζε την ταισα 5,30 και 6,30 κοιμηθηκε ησυχα μετα ο μεγαλος ξυπναει 9 και το μεσημερι ενω κοιμαται ο μεγαλος μου η μικρη μπορει να κοιμηθει μπορει κ οχι κ αν κοιμηθηει θα ξυπνησει παλι 2-6 φορες σιγουρα οποτε παλι γιοκ σπανια κοιμαμαι καλα τους 2 τελευταιους μηνες...μιλαμε πολυ γκρινιααααααααααααααααααααααα.......ειλικρινα ωρες ωρες θα σκασω....μα γιατι δενκοιμαται και γκρινιαζει ολη τη μερα ταισμενη αλλαγμενη και εκει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες τι κάνετε???

Ελπίζω να μου είσαστε όόόόλες καλά!!!!!!

Εμείς έχουμε κορίτσια μου σήμερα……. απίστευτη γκρίνια…… παραπονιάρικο κλάμα συνέχεια….. δεν με αφήνει να φύγω από κοντά του…… μου γραπώνει τα χέρια με όόόόόόόση δύναμη μπορεί να έχει ο φραντζολάκης μου!!!!! Πήγα νωρίτερα για πιπί μου (αφού είχε κοιμηθεί 1,5 ώρα πάνω μου & κόντεψα να κατουρηθώ!!!!) και με το που βγήκα απ’ το δωμάτιο μου βαλάντωσε!!!!! Κόντεψε να του κοπεί η ανάσα!!!!! Και του είχα μιλήσει όπως του μιλάω πάντααααα…… η μαμά θα πάει πιπί…… εννοείται πως δεν μπορεί να καταλάβει είναι πολύ μικρός…… αλλά πάντοτε ηρεμεί σαν ακούει την φωνή μου…… αααχχχχ τι να πωωωω…... καλά να είναι η ψυχίτσα μου….. δε λέω…..

Προφανώς μας τρελαίνουνε τα δοντάκια…… αχ να βγει το 1ο να μου ησυχάσει λιγουλάκι…… το μασητικό κόντεψε να το λιώσει!!!!! Τρώει τα χέρια του με μεγάάάάλη μανίααααα!!!!! Τώρα τον ξάπλωσα δίπλα μου στον καναπέ γιατί έπρεπε ν’ αρμεχθώ….. άμα δεν ευκαιρήσω για κάποιες ώρες καίγομαι!!!!!! (όταν είμαι μόνη μου με το νινί αρκετές φορές το καθυστερώ πολύ!!!!)

Λέμε από αύριο να το καθιερώσουμε μετά το μεσημεριανό γαλατάκι του μπόμπου μου….. να την πέφτουμε για νανάκια-αγκαλίτσα…… αρκετές μέρες τώρα έχει γκρινίτσα μπόλικη τα απογεύματα!!!!! Έτσι ένα δυωράκι μόνο….. δε χρειάζεται περισσότερο….. να ηρεμεί εκείνος να ξεκουράζομαι κι εγώ…..

Δεν ξέρω αν νιώθετε κι εσείς έτσι κορίτσια μου….. ούτε θυμάμαι αν σας το ‘χω ξαναπεί….. αλλά τις τελευταίες μέρες είμαι πολύ φορτισμένη!!!!! Κλαίω με το παραμικρό!!!! Φεύγει η πιο σημαντική χρονιά της ζωής μου…… η χρονιά που έγινα μανούλα!!!! Εύχομαι τη νέα χρονιά να γίνω η δυναμική μανούλα που θα καμαρώνει ο γιουβαρλάκης μου!!!!! Κι επιτέλους….. να βάλω μυαλό….. να ράψω το στόμα και να καταφέρω να χάσω πολλάάάά κιλά!!!!! Όχι από θέμα εμφάνισης!!!!! Αλλά να είμαι υγιής για τον γιο μου!!!!!

Με τη νέα χρονιά ο μπόμπος μας θα μπει στην κούνια του!!!! Η ξαδελφούλα που μας έχει δώσει πόόόόόσα πράγματα από τα παιδάκια της μας έδωσε και την κούνια….. σε ουδέτερο μπεζ χρώμα κι ωραίο σχεδιάκι!!!! Θα μας βάλει ο μαραγκός μας ροδάκια του έχουμε παραγγείλει και συρταριέρα!!!! Ο μικρός μου αποκτά τα 1α του επιπλάκια!!!!! Λέω να πάρω κι αυτοκολλητάκια να τη διακοσμήσουμε!!!!

Η πεθερούλα μου τελικά είναι καλύτερα!!!! Με αντιβίωση βέβαια και θα κάνει κι άλλες εξετάσεις!!!! Πνευμονία έπαθε….. μια φλεγμονή στον πνεύμονα….. δεν κολλάει όμως της είπε ο Πνευμονολόγος….. οπότε μπορεί να δει το νινί….. για Ρεβεγιόν εκείνοι δεν κάνουνε τίποτε…. το σκέφτομαι….. να τους έλεγα να έρθουν εδώ??? Να λέγαμε και στη μάνα μου??? Αλλά….. είμαστε στριμωχτά ρε παιδάκι μου….. το τραπέζι στην κουζίνα….. πού θα φάμε….. πού θα παίξουμε το χαρτάκι μας….. μπαααααα…… δεεεεεεεεε νομίζω…..

Χαιρετώ…… πάω να μου γραπώσει πάλι το χέρι ο μπόμπος…… αυτή η ομάδα που λέτε τι είναι???

Υ.Σ.: Κορίτσια….. όποιες δίνετε ξένο γάλα….. ξέρετε πόσο καιρό μπορεί να μείνει ανοιχτό το κουτί??? Υπάρχει ενδεχόμενο να δώσω απόψε αργά….. το έχουμε περιορίσει πάάάάρα πολύύύύύ!!!!! Ζήτημα αν θα πιεί μια φορά στις 2-3 μέρες!!!!! Θα είναι η 1η φορά που θα το χαρώ να πετάξω κάτι!!!!! Νομίζω πως το έχω 2-3 βδομάδες ανοιχτό….. μήπως δεν κάνει???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GEIA SAS KORITSAKIA MOU!!!!!!!!!

MOLIS GYRISAME APO TA EMVOLIA TA EPANALHPTIKA!!!!!!!

PONESE MWRE ALLA ME TO POU TON PHRA AGGALITSA TSAK STAMATHSE!!!!!!!TWRA KOIMATAIIIIIIIIIII MAKARI NA MHN MOU KANEI PYRETO KAI GRINIA!!!!!!!!

TON VRHKE PARA POLY KALO TON MPEMPOULH MOU STHN KAMPHLES ANAPTHKSIS EINAI STA ANWTERA MAS EIPE O GIATROS!!!!!!!

STAMATAME THN APOSTEIRWSH APO SHMERA!!!!!!!!!EPITELOUS!!!!!!

EIMASTE 6.800 64 PONTOUS!!!!!!!!!

APO TON ALLO MHNA KSEKINAME KREMOULAAAAAAAAA!!!!!!!MAS EIPE ANALWGA TO VAROS TOU THA KSEKINHSOUME H FROUTOKREMA H KREMA VANILIA!!!!!!!!!!!!ANYPOMONW TOSO POLY!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουφφ φιλεναδες ειμαιιι να σκασωωω οχι δηλαδη μπορει και να σας φανει χαζομαρα αλλα εμενα με εχει πειραξει τοοοσοο...μερικες μπορει να σας φανει ακυρο η αλλες ξερετε απο το facebook οτι τα χω παρει...εκει λοιπον που ετοιμαζομαι να κοιμηθω και εχω παρει το κινητο να μπω να δω λιγο τι παιζει να χαλαρωσω βλεπωω φωτο που εχει ανεβαζει μια "φιλη" που εχει θεατρικη ομαδα....εκανε event με Αγιο Βασιλη ξωτικα και τετοια με εργαστηρι και facepainting και μενωω..γιατι θα μου πεις...γιατι εγω εχω φαει ωωρες και ωωρες να πηγαινω σε καθε παιδικη παρασταση που εκανε στα διαλειματα να διασκεδαζω τα παιδια χωρις πληρωμη αλλα και σε πλατειες μεσα στο κρυο να μοιραζω μπαλονια στα παιδακια δωρεαννν για να μαζευεται κοσμος να πουλαει εισιτηρια και να κανω σε διαλειματα των παραστασεων facepainting δωρεαν παντα..για να μην βαριουνται τα παιδια..θα μου πεις γιατι το εκανες..πρωτον ειπαμε φιλη...και δευτερον οκ μοιραζα καρτουλες και με εβλεπε ο κοσμος για να δει την δουλεια μου και πας και κανεις προγραμμα και δεν μου λεει καν τιποτα εγω δεν το λεω απο την μερια ντε και καλα να πληρωθω αλλα για να φερει αλλα ατομα και δεν λεω πολλα μπορει μονο 2 για βαψιμο και τετοια τα αλλα με το εργαστηρι μονοι τους πρεπει να τα εκαναν..σιγουρα πληρωσε και δεν περασε κανν να με ενημερωσει και μου τα κωτσαρει στο ιντερνετ..μιλαμε νερυριασα τοοοσο ποε δεν μπορω να κοιμηθω....μωρε διεγραψα ολη την ομαδα και τα παιδια της ακομα τοοοσο αχτη εχω..μικρος τοπος εδωω συγνωμη αν γινομαι παραλογη εμενα λογικο μου φαινεται αυτη τη στιγμη..οχι το λεω γιατι μου λεει ο αντρας μου εε και τι θα πεις..λεω κατσε να ερθει να ζητησει λευτα για χορηγια...το κανουν πολλλλλυυυ αυτο εδω και θα δεις απαντησει...αχχ μιλαμεεεε παω να σκασωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρετώ τη νυχτερινή βάρδια!!

Τι μου κάνετε κοριτσάκια μου??? Εμείς μια χαρά... κοιμήθηκαν τα αγόρια μου και είπα να σερφάρω λίγο... βρήκα ένα σαιτ για να παραγγείλω σπόρους απο διάφορα λουλούδια... πολύ μάρεσε και έχω κολλήσει! :lol::lol:

Ιφιγένεια άντε να στρώσει η μικρή με τον ύπνο να ξεκουραστείς και εσύ λίγο... μέχρι τότε κουράγιο!

Πιπίτσα μου βγάζετε δοντάκι ε? Άντε με το καλό! Όσο για το γάλα σκόνη νομίζω ότι είναι η 3 η 4 εβδομάδες που μπορεί να μείνει ανοιχτό... γιατί δεν κοιτάς πάνω στο κουτί? θα το γράφει στάνταρ....

Χριστινάκι μεγαλωσεεεε ο μπέμπης σουυ!!! Ολόκληρος άντρας έγινε!!! Φτού φτού!! Περαστικούλια για τα εμβόλια!

Εύη μου έχεις δίκιο να θυμώνεις... απλά μην χαλάς την ηρεμία σου για κανέναν... δεν αξίζει! Ο θυμός είναι γλυκός αλλά μετά αφήνει πικρή γεύση... Εγώ θα έλεγα απλά να αδιαφορήσεις... ;);) Δώσε από ένα φιλάκι στα αστεράκια σου και γράψτους όλους εκεί που ξέρεις! :D:D:D Κοιμήσου τώρα γιατί αύριο θα σε τρέχει πάλι η Μίλα!! ;);)

Α Πιπίτσα μην το ξεχάσω... η ομάδα μας είναι εδώ... http://www.mammyland.com/koinotita/manoules-me-paidakia-stin-idia-ilikia/kalokairina-morakia-2011-Private-Edition αν θές να γίνεις μέλος. Την ανοίξαμε για να βάζουμε άνετα φωτό και να τις βλέπουμε μόνο εμείς.

Σας αφήνω τώρα, πάω να διαλέξω τι χρώμα τουλίπες θα έχω την άνοιξη στον κήπο μου!! :lol::lol:

Τα λέμε αύριο πάλι!

Καληνύχτα και όνειρα γλυκά! Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευη μου δωσε τοπο στην οργη,εχεις τα δικια σου αλλα που να τα βρεις????????γιαυτο αστο να περασει!εσυ εκανες το καλο με ολη σου την καρδια και δυστυχως καποιες φορες περιμενουμε μια επιβραβευση,ενα καλο λογο αλλα ερχεται το ακριβως αντιθετο...κανε το καλο και ριξτο στο γυαλο!μην σου ριχνει τη διαθεση,δεν αξιζει.

εχω αυπνιες σημερα!θα σερνομαι το πρωι!

γιελιζ οσο και αν προσπαθω να κρατησω φυτο ζωντανο δεν μπορω με τιποτα.και μου αρεσουν τοοοοσο πολυ!!!στολιζω την ανοιξη το μπαλκονι μου και το καλοκαιρι δεν υπαρχουν γιατι τα αμελω και ξεραινονται!εχω 2 κολαχοες που παλι καλα ειναι ανθεκτικες και ζουνε ακομη απο την ανοιξη!!!οχι να χω κηπο,κουραστηκα και μονο που τοπες!χχχ!

ονειρα γλυκα σε οοοοολες!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια τσουπράκια!!!!! Τι μου κάνετε???

Εγώ 2η συνεχόμενη μέρα σηκώθηκα αχάραγα για άρμεγμα!!!! Το μωράκι μου δε θυμάμαι πότε τον έβαλα τελευταία φορά στο στήθος κι ούτε ασχολούμαι πλέον….. γιατί να αγχωθώ & να στενοχωρηθώ αλλά και γιατί να τον κάνω να βαλαντώσει στο κλάμα??? Κρίμα δεν είναι μωρέ??? Είναι τελειωμένη υπόθεση πια….. μου αρκεί που πίνει το γάλα μου απ’ το μπιμπερό….. όχι απλά το πίνει το εξαφανίζει σε χρόνο DT!!!! Και τώρα το πρωί…. με το που το έβγαλα το ήπιε!!!!! Δε γίνεται πιο φρέσκο!!!!!

Σήμερα έχω να κάνω….. ουυυυυυυ…… ένα σωρό δουλειές!!!! Και τη Βασιλόπιτά μας βεβαίως-βεβαίως…… όπου αν τα καταφέρω θα γράψω με λιωμένη σοκολάτα “My Heart Belongs to Papa” ααααχχχχ μακάρι να μπορέσω μη με πιάσει άγχος & τρέμουνε τα χέρια μου….. αλλά αυτό θα γίνει αύριο!!!!

Επίσης έχω μπόόόόόόλικη καθαριότητα….. ηλεκτρική* σφουγγάρισμα* ξεσκόνισμα* τζάμια* σίδεροοοο…… και γενικότερα συμμάζεμα….. θέλω το σπίτι (όσο γίνεται δλδ. με μωράκι!!!) να μοιάζει σπίτι….. όχι αχούρι!!!! Κι ότι προλάβω σήμερα τα πιο πολλά όμως….. ελπίζοντας να με αφήσει ο απαιτητικός λουκουμάς μου!!!!

Κοριτσάκια….. μπανάκι μαζί με τα νινάκια σας κάνετε??? Εμάς….. όχι απλώς του αρέσει….. ξετρελαίνεται κι αρχίζει….. το τραγούδι!!!!! Ηρεμεί επίσης από οποιαδήποτε ενόχληση ή πονάκια και πέφτει ξερός για ύπνο….. και κοιμάται βαθιά….. άσε που κοντεύουμε να καθιερώσουμε τον ύπνο-σερί….. κοιμάται ψιλοαργά βέβαια….. μετά το βραδινό του γάλα….. μπορεί και 11-12….. και ξυπνά κατευθείαν το πρωί!!!! Κι επειδή χορταίνει ύπνο κι είναι ξεκούραστος ξυπνάει μέσα στις γλύκες και στα χαμόγελα!!!!! :D:D:D

Από τις 5 του μηνός που κλείνουμε τους 5 μήνες κι αρχίζουμε φρουτόκρεμα (αχλαδάκι) θα πρέπει σιγά-σιγά πια να μπούμε σε πρόγραμμα και να έχουμε standard ώρες για κάθε γεύμα…… θα παιδευτούμε λιγουλάκι στην αρχή αλλά μια χαρά θα πάει!!!!! Κι αν έχουμε το τελευταίο μας γαλατάκι εκεί κάπου στις 11-11.30 μια χαρά θα κοιμάται σερί!!!!! Μακάρι…. θα δούμε….. εκτός πάντως από τους 3 πρώτους πολύύύύ δύσκολους μήνες στο θέμα ύπνος-ξενύχτι….. θα ήμουν αχάριστη να έχω παράπονο….. μου βγήκε υπναρούλης το καμάρι μου!!!! Έμοιασε τη μάνα του!!!! Εμένα…. όταν με αφήνεις…. ξεχνάω να ξυπνήσω!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σήμερα θα μας πάρει ο μπαμπάς απ’ το Φαρμακείο το κολλυριάκι Tobrex γιατί δυό μέρες τώρα έχουμε πολύύύύύύ τσιμπλίτσα και δακρυάκια….. αχ πώς θα το βάζουμε το κολλύριο??? Εδώ μεγάλοι άνθρωποι και δεν είναι καθόλου εύκολο….. γμτ…. με την κρεμούλα συνεχίζουμε ακάθεκτοι και σε πολύ χαλαρούς ρυθμούς….. μια κουταλίτσα αν τρώμε κάθε φορά είμαστε πολύ ευχαριστημένοι λέει η Παιδίατρος….. το τρώει όλο….. αλλά με κλαματάκι….. εεεεε μέχρι να συνηθίσουμε στο κουταλάκι….. :roll::roll::roll::roll::roll:

Ασκησούλες κάνετε καλέ με τα μωρά σας??? Εμείς κάνουμε…… ουυυυυυ…… μόλις έρθει ο μπαμπάς μας πλένει χέρια βάζει αντισηπτικούλι κι έρχεται….. καθόμαστε στο κρεβάτι και τον σηκώνουμε απ’ τα χεράκια να καθίσει καλά στον πωπουδάκο του….. τον βάζουμε όρθιο να σταθεί στα ποδαράκια του κρατώντας τον από μασχαλίτσες…… τον βάζουμε μπρούμυτα στο γυμναστήριο με μια πετσετούλα τυλιγμένη ρολό στο στέρνο του για να σηκώνει πιο ψηλά το κεφαλάκι…… τον βάζουμε να κάθεται με μαξιλάρες στην πλατούλα του….. εντάξει για τα 2 τελευταία δεν τρελαινόμαστε αλλά δε δυσφορούμε κιόλας όπως τις 1ες μέρες…… έχουμε αρχίσει να τα συνηθίζουμε πια….. είναι ψιλοτεμπελάκος πάντως….. απ’ την άλλη δεν μας κυνηγάει και κανείς!!!!! Όταν μάθει να κάθεται κανονικά θα πάρουμε και το καρεκλάκι του φαγητού…… αυτό που κάνει πριν προλάβεις να τον πάρεις χαμπάρι είναι να συρθεί απ’ τη θέση που είναι….. κι από οριζόντια…… να βρεθεί διαγώνια!!!!! :lol::lol::lol:

Αυτά από μας…..

Χριστινάκι μου….. μια χαρά ο κούκλος σου!!!! Μπράβο!!!!! Εμείς σταματάμε την αποστείρωση με το νέο έτος!!!!

Ευάκι μου….. μην μου στενοχωριέσαι καλό μου μέρες που είναι….. έχεις δίκιο που τα πήρες δε λέω….. αλλά μη χαλάς τη ζαχαρένια σου για κανέναν!!!!

Γιελιζάκι μου ευχαριστώ πολύ για το link της ομάδας….. ναι….. μάλλον δοντάκι....

Παρασκευή μου την κουράζεις τη ζουζούνα σου πολύ εεεεε…..

Χαιρετώ…..

Μόλις έφαγα το πρωινούλι μου & πάω να φτιάξω 1 ωραιότατο φραπεδάκι να κάνω τις δουλειές μου…. ο μπόμπος μου είναι αραχτός στο ρηλαξάκι του….. τραγουδά κι ενίοτε κατατρώει τα χεράκια του!!!!! Θα επιχειρήσω να βάλω ηλεκτρική σκούπα σε λίγο….. είμαι περίεργη να δω πώς θα αντιδράσει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!Τι κάνετε? Εμείς καλύτερα κι επιτέλους ο μπεμπης μου βρήκε την όρεξη του κι έφαγε κανονικά σήμερα!!! Ηπιε το πρωι το γαλατάκι του, άδειασε την κρεμούλα του και κάναμε κι άλλη!!!! Αντε να βρίσκουμε τους ρυθμούς μας πάλι.Χθες τον άφησα με τον μπαμπά του όταν πήγα οδοντίατρο και κοιμόταν αρκετή ώρα κι ετσι το βράδυ πήγε 11 να κοιμηθεί!!!! :shock: Ειχε κέφια και όρεξη για παιχνίδι...ειχα κι εγώ τρελλη κουραση και πολλά να κάνω και εκνευριζομουν :cry::cry:

Σήμερα να δειτε πόσα έχω να κάνω αλλά να δω πώς θα τα καταφέρω.Πρεπει να πάω και στο μαγαζι που θα γίνει η δεξιωση για την βάφτιση να τους πω πόσα ατομα θα είμαστε, και να καταλήξουμε για το μενου. Πρεπει να πεταχτώ και τζαμπο (ειναι διπλα απο το μαγαζι) για να παρω και 2 δωράκια.

Παρασκευή μου τελικά ο φωτογράφος εμάς μας ειπε 1150 ευρώ με ψηφιακά αλμπουμ, ένα για μας κι ενα για το νονο συν όλα τα υπολοιπα.

Πιπίτσα μου τι εννοεις αν κάνουμε μπανάκι μαζι με τα μωρά????Ο Στεφανάκος μου κάνει μπανιο στο δικό του το μπανάκι. Καλές δουλιτσες !

Α και για το γαλα γράφει πάνω στο κουτί...νομιζω 3-4 βδομάδες.

Γιελιζ μου βρηκες δουλειά με τα λουλούδια ΄τώρα???Ελα κι εδώ γιατι τα εχω καταστρέψει όλα!!! :lol::lol: Μ'αρεσει να τα βλέπω αλλα δεν τα πάω καλά στη φροντίδα τους!!! :lol::lol:

Συμπεθέρα καλά έκανες και δεν καλεσες κόσμο.Ειναι πολύ δύσκολο με το μωρό.Κι εγω κουράστηκα πολύ που ειχα συνεχόμενα 2 μέρες κόσμο.Αντε του χρονου θα είστε όλοι μαζί.

Εμεις μάλλον θα πάμε στα ξαδέρφια του καλού μου.

Μιχαέλα μου πολύ ωραία η μπομπονιέρα σας!!Χρυσοχέρα...θα σας βάλω και τα δικά μου κάποια στιγμή.

Εύη μου μην συγχύζεσαι, δεν αξίζει..Εχεις τα δίκια σου σίγουρα αλλά τι να κάνουμε αχαριστια!!

Τι άλλο γραψατε, δεν θυμάμαι...

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μου γλικες.

επειδη δεν ξερω αν θα προλαβω να μπω αυριο και θα φυγω για ψωνια και δουλειες..μπαινω να σας ευχηθω καλη χρονια.

μακαρη το 2012 να φερει να καλυτερα σε σας και στις οικογεννιες σας. να σας δινουν τα παιδιακια σας απιστευτες χαρες γιατι αυτη η ηλικια ειναι η καλυτερη για μενα.

Σας φιλω ολες μια προς μια.

Θα τα ξαναπουμε τωρα απο τη νεα χρονια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...