Μετάβαση σε περιεχόμενο

ορμόνη AMH !!


Recommended Posts

Αχ τι μου θύμισες!!!!Όταν με έβαλε ο γιατρός μου να την κάνω και πήρα τα αποτελέσματα πήγα σε 5!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! γιατρούς να μου τα εξηγήσουν αλλά και για να μας δώσουν την δική τους ερμηνεία!!

Κατ'αρχήν η ΑΜΗ ΠΡΕΠΕΙ να γίνει την τρίτη μέρα της περιόδου ΜΑΖΙ με την FSH και την Inhibin B!!!!Αλλιώς μόνη δεν έχει αξία!!!!

Εγώ εαν θυμάμαι καλά,οι ΦΤ ξεκινάγανε απο 15,7 και και ειχα 15,6.Οχι τίποτα το ιδιαίτερο αλλά έλεγα 31 χρονών κοριτσάκι είμαι γιατί να μην έχω παραπάνω!!

Η ΑΜΗ είναι πολύ καινόυργια και οι ίδιοι οι γιατροί δεν ξέρουν να την αξιολογήσουν καλά!Το ξέρατε οτι εαν έχεις πολύ υψηλή ΑΜΗ υποδηλώνει και πρόβλημα?!?!?!?

Η γνώμη μου είναι,να περάσουν οι γιορτές και μετά να πας με όλες τις εξετάσεις για ICSI!Εμείς με χάλια σπέρμα αλλά ΑΠΕΙΡΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ απο την πλευρά μου (ίσως βοήθησε και το πτυχίο μου), με την δεύτερη τα καταφέραμε,δεν μας κοροίδεψε κανένας (γιατί πίστεψε με γίνεται και αυτό) και τώρα,πρώτα ο Θεός,περιμένουμε το φασολάκι μας!

Ααααααα και η ΑΜΗ πρέπει να γίνεται σε μεγάλομαιευτήριο μιας και τα γνωστά διαγνωστικά δεν έχουν το απαραίτητο αντιδραστήριο και την στέλνουν εκτός!Όχι και το καλύτερο να κάνει βόλτες το αίμα σου με παπάκι στην Αθήνα!!

Φιλία! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τι μου θύμισες!!!!Όταν με έβαλε ο γιατρός μου να την κάνω και πήρα τα αποτελέσματα πήγα σε 5!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! γιατρούς να μου τα εξηγήσουν αλλά και για να μας δώσουν την δική τους ερμηνεία!!

Κατ'αρχήν η ΑΜΗ ΠΡΕΠΕΙ να γίνει την τρίτη μέρα της περιόδου ΜΑΖΙ με την FSH και την Inhibin B!!!!Αλλιώς μόνη δεν έχει αξία!!!!

Εγώ εαν θυμάμαι καλά,οι ΦΤ ξεκινάγανε απο 15,7 και και ειχα 15,6.Οχι τίποτα το ιδιαίτερο αλλά έλεγα 31 χρονών κοριτσάκι είμαι γιατί να μην έχω παραπάνω!!

Η ΑΜΗ είναι πολύ καινόυργια και οι ίδιοι οι γιατροί δεν ξέρουν να την αξιολογήσουν καλά!Το ξέρατε οτι εαν έχεις πολύ υψηλή ΑΜΗ υποδηλώνει και πρόβλημα?!?!?!?

Η γνώμη μου είναι,να περάσουν οι γιορτές και μετά να πας με όλες τις εξετάσεις για ICSI!Εμείς με χάλια σπέρμα αλλά ΑΠΕΙΡΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ απο την πλευρά μου (ίσως βοήθησε και το πτυχίο μου), με την δεύτερη τα καταφέραμε,δεν μας κοροίδεψε κανένας (γιατί πίστεψε με γίνεται και αυτό) και τώρα,πρώτα ο Θεός,περιμένουμε το φασολάκι μας!

Ααααααα και η ΑΜΗ πρέπει να γίνεται σε μεγάλομαιευτήριο μιας και τα γνωστά διαγνωστικά δεν έχουν το απαραίτητο αντιδραστήριο και την στέλνουν εκτός!Όχι και το καλύτερο να κάνει βόλτες το αίμα σου με παπάκι στην Αθήνα!!

Φιλία! :D

εγώ την έκανα 2ρη μέρα του κύκλου μου σε συνδυασμό με άλλες ορμόνες όπως και την fsh

αλλά την Inhibin B δεν την ξέρω. Σε πυρηνικό τις έχω κάνει.

Έτσι και αλλιώς μετά της γιορτές γιατί έχουμε ανοιχτεί πολύ με το σπίτι και δεν έχουμε την οικονομική άνεση... θα την ψάξω λίγο και με τα δημόσια να δω τι γίνεται.

Όσο για τα λαμόγια ξέρω καλά, υπάρχουν πολλά.

Με το καλό να πάρεις αγκαλιά το φασολάκι σου !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...