Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ 2012


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 266
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Geia sas koritsia!! Piga jumbo epitelous! Ti to ithela kiolas simera...ginotan tis kakomoiras!

Telika pira mia Xristougenniatiki kaltsoula apo autes pou kremas sto dentro, polu wraia einai....kai skeftomai apo eksw na grapsw tin imerominia pithanou toketou kai mesa na balw ton uperuxo (an kai den deixnei kai polla alla pisteuw tha katalabei) kai na to steilw sta petherika mou! Pws sas fainetai??

Kata ta alla egw simera ekana merikes douleies, alla me epiase enas ponos xamila kai stamatisa...meta eftiaksa kai xristougeniatika mpiskota/koulourakia! Wraia itan!

Twra psinw kai mia pitsa na doume mia tainia me ton antrouli mou...(oxi oti den mou exei anoiksei h oreksi ligaki e??)

Kalo bradu koritsia!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia! Ti kanete? Kai egw Meleti blepw!

Na stoliseis Delphine einai wraia kai sou allazei ti diathesi!

Koritsia thelw na sas kanw mia erwtisi! Prepei na exei kleisei

tin 12 ebdomada gia na kaneis auxeniki? Poso nwris mporw na tin kanw?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera elena!!nai...tin 13 vdomada me 14 to polu kanoun ayxeniki..perimeno na gyrisei o andras mou..leipei ektos!!ta exo sto proto orofo ta xristougeniatika k den leei..einai varia gia na ta anevaso..stin meleti eida pou itan stolismena k zilepsa!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενα νομιζω οτι πρεπει να εισαι από 11-μεχρι 13 και 6-πρέπει το μωράκι να ειναι πάνω από 5 εκατοστά.εγω στο γιώργο ήμουν 13 ακριβώς αλλά το μωρό (13 και 4-75,2 χιλιοστά)

τώρα πάω ακριβώς μία εβδομάδα λιγότερο ακριβώς 12 εβδομάδων κλεισμένες.νομίζω ότι όσο πιο νωρίς τόσο πιο μικρή πρέπει να βγει η τιμη της αυχενικής.να φανταστείς στο γιώργο είχε βγει 2,1 και μου φανηκε πολυ αλλα τελικά τα ποσοστά με τις εξετασεις αιματος ηταν πολυ μικρα (1/15000 για down και 1/130000 για άλλες τρισωμιες

στη φίλη μου που ειχε αυχενικη 1,4 και ιδια ηλικια με μενα(παιζει και αυτο ρολο πολυ) αλλά είχε παει νωρίτερα για αυχενικη (το μωρό ηταν 66 χιλιοστά) ειχαν βγει παλι καλα αλλα όχι τοσο όσο εμενα-τι καλα να περασει και αυτο και να εχουμε ολες καλα αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Euxaristw koritsia, den ta iksera auta...apla to skeftomoun na allaksw to rantebou kai na to kanw pio nwris gia na teleiwnei kai auto alla isws to afisw ekei pou einai telika giati stis 20/12 pou exw rantebou egw tha eimai 12 ebdomadwn kai 4 imerwn. Opotw mallon den prepei na paw pio nwris.

Delphine nai kalitera ase ta stolidia mexri na erthei o antras sou! Kane ligo upomoni!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια! Θέλω και γω καφέ και τηλεόρασηηηηηηημ και πάπλωμα και κανα κεικ σοκολάτα και βουτήματα και καρτουν και και και..........

Αντ' αυτου είμαι στη δουλειά και ξεκλέβω λίγο για να διαβσω νέα σας.

Εν το μεταξύ ενω μέχρι τώρα όλα ήταν μια χαρά, εδώ και 3 μέρες έχω απίστευτη ναυτία ειδικά το βράδυ. Δεν καταλαβαινω γιατί. Ευτυχώς δεν κάνω εμετούς, αλλά είναι ταλαιπωρία. Υποτίθεται ότι αν είναι να εχεις ναυτία, έχεις από την αρχή και κάπου εδώ σου περνάει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

etsi einai opos leei i charoula..proxtes pou piga stn giatro mou eipe oti eimai 12 vdomadon k to moro 4,5ekat.k mou leei apo tora metrame 7 meres gia ayxeniki..opote 13 vdomadon k logika liga ekat.mallon parapano sto moro..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μα τι στο καλό? περίεργο δεν είναι?

Εμένα δεν με ενοχλούν οι μυρωδιες, απλά ανακατευομαι συνεχώς. Λες να φταίει κάτι από αυτά που πίνω? μαγνήσιο , σίδηρος ή ασβέστιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι παίρνω και ασβέστιο. Το σίδηρο με άδειο στομάχι μου είπε και 2 ώρες τουλάχιστον πριν το γεύμα. Μου είπε ν ατο παίρνω με ένα χυμό. Το πάιρνω γύρω στις 2 το μέσημέρι αλλά οι ανακατωσούρες δεν ξεκινούν τότε. Γίνονται έντονες το απόγευμα και ειδικά το βράδυ και συνεχίσζουν και το πρωί, και τωρα που σας μιλάω. Θα τον ρωτήσω μήπως μου πέφτουν βαριά όλα αυτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ego ta pino proi.. meta apo kamia ora troo k proino..apla mou eipe na min troo oti exei sxesi me asvestio mesa se aytin tin ora giati roufaei to sidiro k einai axristo meta.den kanei tin xrisi to sidiro oso prepei.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μήπως ρώτησε καμία αν μπορούμε να βάψουμε το μαλλί?

Εχω πάθει το εξής. Δεν έχω κάνει ΤΙΠΟΤΑ στα μαλλιά μου ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ. Ε λοιπόν βρήκα την ωρα να κάνω αντάυγες (πριν μείνω έγκυος) οι οποίες τώρα εχουν ανοιξει και είναι χαλια. Γαμώτο. Σκέφτομαι μήπως να περάσω μια φυτική βαφή στο χρωμα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kai egw pairnw asbestio. Emena mou eipe misi wra prin to fagito na pinw to sidiro,

isws epeidi einai se ugri morfi na aporofatai pio grigora den kserw, to fusiofol pairnw pou exei kai foliko mesa.Kai mou eipe meta to fagito na pairnw to asbestio. Isws arxisw na to pinw ligo argotera afou aporofaei to sidiro den to iksera auto.

Apo oti katalaba o kathe giatros exei ta dika tou. Twra swsto h lathos poios kserei.

Matka egw bafw ta mallia mou kai prin 2-3 ebdomades pou ithela na ta bapsw, piga se ena kommwtirio

pou exei kai bafes xwris oksizene. Esu mporeis na pareis kai futiki apo farmakeio. Oi antabies epitrepontai giati den akoumpaei to derma. Tin epomeni bafi mallon kai egw apto farmakeio tha tin parw.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

k ego ma futiki ta evapsa..den anteksa!!o giatros mou eipe meta tin ayxeniki mporo na kano antayies!!oi antayvies einai akundines opos k i futiki bafi..pira tis korre..exei oraia myrodia..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elena εγώ παίρνω το Feofol που επίσης έχει φυλλικό μέσα, αλλά είναι σε κάψουλα όχι σε υγρή μορφή.

Κορίτσια θα τον ρωτήσω και αν είναι θα πάρω μία φυτική. Ανταύγιες δεν θέλω, από την ώρα που τις έκανα το μετάνιωσα. Θα τα περάσω μία στο φυσικό μου και όσο καλυφθούν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα αν και λιγο καθυστερημενα και απο μενα... με τη μικρη στο σπιτι ειναι λιγο δυσκολα να συνδεθω...

κοριτσια εγω περνω μονο φολλυκο οξυ και τιποτα αλλο οταν θα παω για την αυχενικη που θα δει και τις εξετασεις μαλλον θα ξεκινησω σιδερο. θα ειμαι 11 +5ημερων στην αυχενικη μου. παντως για τα μαλλια που λετε εγω τα εβαψα στη κορη μου μετα το τεταρτο, κανονικη βαφη και με ανταυγιες. φετος εβαψα τα μαλλια μου το σεπτεμβρη αρκετα σκουρα με κοκκινες εντονες ανταυγιες θα αργησει πολυ να ανοιξει η ριζα - οι ανταυγιες ηδη ανοιξαν - και θα τα βαψω κατα τον 7ο παλι

χαρουλα μου την αλλαξα την ημερομηνια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλεκα ευχαριστω!αντε να το κανουμε και αυτο και να ειναι καλα τα μωρακια-μετα πιστευω θα χαλαρωσουμε αρκετα.

αλεκα εσυ δεν ειπες οτι εισαι απο το αγρινιο?θα πατε τα χριστουγεννα εμεις -πρωτα ο θεος- θα παμε!το θελω και εγω-αντε να γυρισει ο αντρας μου απο τον καναδα γιατι βαρεθηκα στη μαμα μου-θελω το σπίτι μου!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...