Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 11! ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ!!


Recommended Posts

θελω γνωμες γιατι τα εχω παρει κρανιο... χθες ειχε δεκατα απο το βραδυ κ μετα ειναι μια χαρα αν παμε δυο ωρες μια επισκεψη το απογευμα ειναι τοσο εηκλημα;;; με εχουν φορτωσει τυψεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 966
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ir8ame!!!!!!!

3ekiname soupitses tin 1i evdomada koloki8aki,karoto,patata,selino k ligo elaiolado k lemonaki..2i evdomada pros8etoume k kotopoulaki k 3i evdomada to antika8istoue me vodino..Dikaioumaste na valoume an 8eloume k kalampoki,marouli,fasolaki k spanaxi oxi ola mazi ennoeitai alla ta dikaioute ola auta k an 8elw kanw sindiasmous me auta..I mikri exei liges mi3oules alla den einai tipota k na sinexisoume to 8alassino nero..Aaa apo tin mera pou genni8ike exei ligo fisima stin kardia alla den tin anisixouse ka8olou aplws mia pelatissa tis paidiatrou mou akirwse to rantevou tis sto kardiologo sto nosokomeio k pire til i paidiatros k to kanonise k to pira egw giati kleinoun rantevou gia to martio :o mou eipe na min agxw8w den einai tipoa alla kalitera na vgoume apo tin ennoia..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο μου,δεν είσαι άχρηστη,μην το ξαναπείς,απλά χρειάζεται συνέπεια,σταθερότητα κ υπομονή.καλύτερα θα έλεγα να μην την σηκώνεις,την καθησυχάζεις ενώ είναι στο κρεβατάκι της,εγώ την αγκαλιάζω ενώ είναι ξαπλωμενη,τη φιλάω,της λέω πως είμαι εδώ κ είναι ώρα να ξεκουραστεί.

Ανδρια,ελπίζω να πάνε όλα καλά με την εξέταση!καλη αρχή στα λαχανικά!

Εγω είμαι πολύ χαρούμενη,σήμερα έφαγε πρώτη φορά όλη του σούπα με πατάτα κ καρότο.σε λίγο θα ξεκινήσουμε κ κρεατάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο μου δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα λιγο δυσκολο να ζητησει μονη της την ανεξαρτησια της. Μπορει ομως να το κανει και να μην το καταλαβεις. Αφησε την λιγο να κλαψει, δεν χαθηκε ο κοσμος. Αυτο που εκανε η Δαναη ηταν πολυ σωστο. Ετσι και ο δικος μου και τωρα κοιμομαστε μια χαρα την νυχτα. Του εδωσα ενα μαξιλαρι και το παιρνει αγκαλιτσα και κοιματε.

Τα δεκατα δεν ειναι τπτ μπορει να ποναγαν τα δοντακια της και γι'αυτο. Ασ τους να λενε οτι θελουν ΠΟΛΥ καλη μανα εισαι!

Κοριτσια μου εγω τρεχω τα πρωινα με καποια χαρτια, γτ εαν ξεκηνησω δουλεια δεν θα μπορω να κανω τπτ.

Joanaki χορταινει μια χαρα ο μικρος, εμενα θελει διπλα του δεν θελει να φαει. Εχθες την νυχτα ξυπνησε στις 3, δεν συκωθηκα απλα γρινιαξε λιγο και μετα 5 και 20 για να φαει.

Σουλα μου να κανεις καθε φορα copy το κειμενο που γραφεις.

Γωγω μου το 9 κιλο ειναι αρκετα μεγαλο. Σημερα φαγαμε κοτοπουλακι με μπεικον και κρεμα γαλακτος και συνοδευτικο ρυζι. Θα φτιαξω πιο μετα τυροπιτα και εαν τα καταφερω κατι κουλουρακια.

Παω τον μεγαλο αγγλικα και τα λεμε μετα.

Ανδρια αντε καλη αρχη με τις σουπιτσες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Se euxaristoume!!!!

Esteila to viografiko mou se mia etaireia pou 8eloun kopela sto tmima pwlisewn k mpika stin istioselida tous na dw ti eidos douleia einai..Eida pws dia8etoun plousia poikilia proiontwn gia anagkes dimosiwn k idiotikwn forewn (sxoleia, nipiagwgeia, paidikoi sta8moi, a8litika swmateia, a8litika kentra ktl) pou drastiropoiountai sto xwro tou a8litismou k tis 4ixagwgeias k en8ousiastika me tis photos tous exoun spitakia,trampolina, kounies, trampales, tsouli8res ktl k mou ir8e na ta agorasw ola axxxx trella8ika pote 8a megalwsei i Victoria mou na tin paw parka? =))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα σημερα χτυπησε παλαμακια μονος του!! Ειμαι χαζομαμα τρελαθηκα!!!!!

Ηρθε και το δεμα της γιαγιας. του εστειλε τελεια ρουχα και πιτζαμες με τον Μικυ. δεν μιλαμε για τιμες οτι ειναι στην μιση τιμη απ'οτι εδω!! Και ποιοτητα ανωτερη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπαίνω στα γρήγορα να σας πω πως η μητέρα μου βγήκε από το χειρουργείο, ο γιατρός ήταν ευχαριστημένος, τώρα είναι στην εντατική (θα μείνει δυο μέρες), μένει να μας δείξει η βιοψία αν οι καρκινικές εστίες που αφαιρέθηκαν είναι νεκρωμένες. Αν δεν είναι, θα χρειαστεί κι άλλη χημειοθεραπεία.

Είμαι ανακουφισμένη αλλά νομίζω πως θα ησυχάσω ολότελα μόνο σε δυο βδομάδες που θα γυρίσει και θα τη δω από κοντά.

Συγγνώμη που δε γράφω πολλά για όλες σας, είναι μια περίεργη βδομάδα...

Γράφω μόνο περαστικά στα μωράκια που είναι άρρωστα και μπράβο για όλα τα καινούρια κατορθώματα που διάβασα!

Βάσω ελπίζω να βρει σύντομα ο άντρας σου άλλη δουλειά, υπομονή και κουράγια!!

Ο Άρης ταλαιπωρείται κι αυτός πολύ με τα δόντια του, έχουν ξεμυτίσει δύο, το ένα έχει βγει πιο πολύ, το άλλο είναι χαμηλά ακόμα. Βγαίνουν με αργό ρυθμό και τον πονάνε. Διανύουμε και βδομάδα άλματος ανάπτυξης και γενικώς έχουμε αρκετή γκρίνια και φουλ μαμακίαση, κοιμάται μόνο κοντά μου!

Κι εδώ να πω... μπράβο στις μανούλες που θέλησαν και κατάφεραν να κοιμούνται τα μωράκια μόνα τους. Δε σημαίνει όμως πως όλα τα μωρά πρέπει να κάνουν το ίδιο. Είναι απόλυτα φυσικό να ξυπνάει ένα μωρό τη νύχτα, είναι επίσης απόλυτα φυσικό να ζητάει την ασφάλεια της αγκαλιάς της μαμάς. Και ναι, εγώ πιστεύω πως έρχεται η ώρα που από μόνα τους ζητούν την ανεξαρτησία τους.

Άφρο μου και όποια άλλη έχει θέμα με τον ύπνο, ακολουθήστε το ένστικτό σας και τις ανάγκες του μωρού!

http://www.mitrikosthilasmos.com/2011/1 ... eping.html

http://www.eimaimama.gr/2011/11/voithei ... matai.html

Σαμανθούλα μπράβο για την αυχενική και μπράβο υπομονή να μη μάθετε το φύλο... εγώ δε θα άντεχα!

Άντρια συγχαρητήρια για τη νύφη σου, με το καλό το μωράκι!

Φιλιά πολλά σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δάφνη μου,ελπίζω κ εύχομαι να πάνε όλα καλά κ να ανακουφιστείτε!θυμήθηκα που πριν από 12 χρόνια κ η δική μου μανούλα εγχειρίστηκε στο στήθος κ από τότε είναι μια χαρά κ τη χαιρόμαστε!καλά αποτελέσματα!με γεια κ τα δοντάκια!!!!έτσι,τα καλά-δυστυχώς-κόποις κώνται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πρώτη φορά φτιάχνω μαρμελάδα λεμόνι,μιας κ έχουμε πολλά λεμόνια που μας έφερε ο θείος του κώστα κ δεν ξέρω τι να τα κάνω.αν δεν θήλαζα θα έφτιαχνα limoncello!!!yamiieeeee!!!είπα λοιπόν να φτιάξω μαρμελάδα κ αν πετύχει να την πάω στο μπαμπά ότα ανέβουμε για χριστούγεννα.θα σας πω αργότερα αν τρώγεται... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια και νταντι!!!

διαβασα τα νεα σας παρεα με 2 πιτες μπιφτεκι!!νοστιμοτατα , λοιπον, τα νεα σας!!! :lol::lol:

δαφνη, πολυ χαιρομαι που ολα πηγαν καλα με την εγχειριση, και ευχομαι γρηγορη αναρρωση και καλα αποτελεσματα στις εξετασεις!!δαναη, χαζομαμα, καλη επιτυχια στην μαρμελαδα!!! :lol: μπραβο και στην αλλη χαζομαμα μας, που εκανε το παιδακι της παλαμακια!!!ευτυχως ο διονυσης κοιμαται καλυτερα!!!

ελενα, πολυ καλη η αυχενικη, και χαρας στο κουραγιο σας, εγω θα ηθελα να ξερω το φυλο του παιδιου για να φτιαξω το δωματιο!!!σουλακι, η κορακλα σου δεν πιανεται, εμενα ακομα δεν εχει γυρισει απο ανασκελα μπρουμυτα, κι εσενα κοντευει να περπατησει!!!αντρια καλη αρχη με τις σουπιτσες σας!!!

αναστασια, τελεια!!!ειμαι σιγουρη οτι με τετοιο γελαστο μωρο οι φωτο θα ειναι τελειες!!καλοφωτιστη και καλη χριστιανη!!!πως θα τη φωναζετε;;;βασιληκη, πολυ λυπαμαι για τον αντρα σου....τουλαχιστον πηρε αποζημιωση;;;; η γκιλι νταιετ εκλεισε γενικα, η μονο "το καταστημα" που δουλευε ο αντρας σου;;; ειμαστε κι εμεις στην ιδια φαση, αλλα προσπαθω μα ειμαι αισιοδοξη, και το ιδιο ευχομαι και για σενα.... αφροδιτη, για το θεμα του υπνου, πανω-κατω ακολουθησα τον τροπο της δαναης, μονο που η δικια μου δεν εκλαιγε, απλα γκρινιαζε, οποτε την επαιρνα αγκαλια ηρεμουσε και μετα την αφηνα να κοιμηθει στην κουνια της...ξερω ομως οτι καθε παιδι ειναι διαφορετικο, και οτι αν η μπεμπα μου εκλαιγε , το πιθανοτερο ειναι να μην την αφηνα στην κουνια της....προσπαθω να θυμαμαι παντα, οτι το μωρο μου δεν κακομαθαινει με αγκαλιες και φιλια ( ο,τι και να λενε οι καλοθελητες ) ισα-ισα χτιζει εναν υγιη συναισθηματικο κοσμο....θυμαστε που ειχα παθει μια φρικη πριν καμια 10ρια μερες που βαζει η αθηνα το χερι στο στομα;;;κανα 2 μερες αργοτερα, καταλαβα οτι το παιδι μου θα μου δειξει τι χρειαζεται, και οχι εγω τι επιβαλλει η κοινωνια...συμφωνω με τη δαφνη, πρεπει να ακουμε τις αναγκες του μωρου μας!!!

οι υπολοιπες που ειστε;;;γιουλη, ειρηνη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον , εχω ΝΕΑ!!! σκασανε μυτη τα 2 κατω ΔΟΝΤΑΚΙΑ!!!! τα ψιλοπηρα ειδηση τη δευτερα, αλλα δεν ημουν σιγουρη και χτες και σημερα τα εδαν και ο αντρας μου και η πεθερα μου!!!πιστευω οτι μεχρι την αλλη εβδομαδα θα εχουν βγει κανονικα, τι λετε;;;;στο θηλασμο, με ενοχλει, οταν με δαγκωνει, αφου εχει τελειωσει με το φαι της και χαζευει, αλλα τοτε της το βγαζω, και δεν το κανει παντα.....ισως την ενοχλουν τωρα, που δεν εχουν βγει κανονικα, γιατι χτες ειχε πολλη γκρινια, και στο τσακ ημουν να της δωσω ντεοπον γιατι μου εδινε την εντυπωση οτι κατι τη βασανιζε.....σημερα ομως, ηταν καλα!!!επισης, απο τη δευτερα, τρωει τον αμπακο!!!λες και την εχουμε κανα μηνα νηστικη, κατεβαζει το γαλα αμασητο, που λενε, γκλουπ-γκλουπ...μηπως περναει κανα αλμα;;;;

επισημως, ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ με υγεια και ολους τους αγαπημενους μας κοντα μας!!!! ΣΤΟΛΙΣΑΜΕ ΤΟ ΔΕΝΤΡΟ ΜΑΣ!!!το σπιτι βεβαια ειναι ανω-κατω γιατι εχω ενα εκατομμυριο χριστουγεννιατικα και καμια δεκαρια κουτες στο σαλονι, αλλα μεχρι το ΣΚ θα εχω στολισει ολο το σπιτι!!!!

αυτα, ειμαι πολυ χαρουμενη, και ευχομαι σε ολες και ολους να πανε ολα καλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://museum.thetech.org/ugenetics/eyeCalc/eyecalculator.html Gia ta matakia twn mwrwn sas..Kanete to na doume ti 8a vgei gia to diko sas paidaki :D..Emena vgike mple 37,5% prasino 12,5% k kafe 50% :( :(

20% μπλε, 29 % πρασινο και 50 % καφε.....βρε κοριτσια, η δικια μου τωρα ειναι 5,5 μηνων, δεν μπορω να πω με ασφαλεια το χρωμα των ματιων της, η πρεπει να περιμενω να παει 6 μηνων;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη μου,με γεια!!!!!συγκινήθηκες κ εσύ?!?!?!σε 2-3 εβδομάδες θα βγουν τελείως κ θα είναι εμφανή,τουλάχιστον έτσι έγινε με τη Μυρτώ!αντέ,με το καλό και τα επομενα κ καλές μάσες!!!μεγαλώνουν τα ζουζουνάκια μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και της Μυρτώς δεν έχει καθαρίσει ακόμη,μέχρι πριν κανένα μήνα ήταν γκριζομπλε,τώρα είναι γκριζο γύρω γύρω κ καφέ στο κέντρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη μου,με γεια!!!!!συγκινήθηκες κ εσύ?!?!?!σε 2-3 εβδομάδες θα βγουν τελείως κ θα είναι εμφανή,τουλάχιστον έτσι έγινε με τη Μυρτώ!αντέ,με το καλό και τα επομενα κ καλές μάσες!!!μεγαλώνουν τα ζουζουνάκια μας!!!

ναι ναι , δαναη!!!!πω πω, λεω, θα εχουμε και δοντακια!!!ααα θελει 2-3 εβδομαδες εεε;;; οκ, τοτε τα χριστουγεννα θα ειμαστε κι εμεις κουνελακια!!!

οχι τοποτε αλλο, πρωτη φορα, πεσαμε μεσα στον τιτλο ενος τοπικ!!!τις αλλες φορες δεν προλαβαιναμε!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και της Μυρτώς δεν έχει καθαρίσει ακόμη,μέχρι πριν κανένα μήνα ήταν γκριζομπλε,τώρα είναι γκριζο γύρω γύρω κ καφέ στο κέντρο

και της δικης μου, καπως ετσι ειναι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
    • Εγώ κοριτσάκι μου είχα από την 5η βδομάδα αίμα και καφέ μέχρι τον 4ο μήνα.. Αποκολλησουλες ήταν κ όλα πήγανε καλά!! Ή που το έχασες κ έγινε κάπου εκεί ανάμεσα ή που άλλαξε ο κύκλος σου αυτό το μήνα. Εγώ πχ τους 4-5 τελευταίους μήνες είχα ωορρηξία 11η μέρα βάσει τεστ κ αυτό το μήνα είχα θετικό 14η..  Καλούς διπλασιασμούς κοριτσάρα μου!!! Με το καλοοοοοοο
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...