Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 11! ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 966
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Poli katatopistiko..Einai poli epikindino k den to i3era..I3era pws iparxei periptwsi atiximatos alla oxi k etsi..Akomi i3era pws den kanei gia ta podarakia tous giati patane mono tis mites twn podiwn tous k oxi olo tin patousa k meta ante trexa se or8opaidikous ktl..Se euxaristoume!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω παααααρα πολυ για ολες τις ευχες ολων σας....Σημερα κλεινω τα 26...ΑΑΑΑΑΑΑΑχ!!!!θα τα πουμε αυριο....να ειστε ολες καλα ,εσεις και η οικογενεια σας.....Να χαιρεστε τα παιδακια σας!!!!Σας φιλω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγώ,χωρίς να έχω ασχοληθεί πολύ με το θέμα,ξέρω ότι οι νέοι παιδίατροι δεν τις συστήνουν.το παιδί θα περπατήσει όταν είναι ωριμο κ έτοιμο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανδρια,της Χισλοπ ειχε 19 ευρώ,δεν ξέρω πως είναι οι τιμές στην Κύπρο.καλή ανάγνωση!

Η μικρή μόλις κοιμήθηκε!καλό βραδάκι σε όλες/όλους!Αναστασία μου,ελπίζω να κοιμηθήτε καλύτερα σήμερα!κάποια έγραψε ότι οταν κοιμουνται τη μέρα περισσότερο κοιμούνται το βράδυ καλύτερα,έχει να κάνει μάλλον με την υπερένταση που συσσωρεύεται από την κούραση της ημέρας κ το βράδυ δυσκολεύονται να κοιμηθούν.πάντως η Μυρτώ που την ημέρα κάνει μόνο 1-2 15λεπτους ύπνους,το βράδυ ξεραίνεται...τι να πω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω μου εγω θα σου ελεγα να παρεις. Ηδη ειναι συνηθισμενη η Χριστινα στο χταποδακι της αρα με την στρατα θα σου γυρναει σ'ολο το σπιτι. Ο Αλεξανδρος μπηκε απο 4 μηνων και περπατησε 9.5 μηνων. Δηλαδη εαν δεν ειχε μπει θα περπατουσε ποσο πιο νωρις;

Εμεις θελουμε να παρουμε αλλα εχουμε σοβαρο προβλημα με το χωρο. Ειναι μικρο και θα το γρεμισει!!!!! Ο παιδιατρος δεν αφηνει γτ πρεπει να κανει σωστα την δουλεια του απο κει και περα εσυ αποφασιζεις τι θα κανεις. Δεν κανεις κακο εαν την βαλεις για λιγη ωρα το πρωι και λιη το απογευμα. Δεν κανει να την εχεις ολη μερα μεσα γι'αυτο φωναζουν οι γιατροι, και ομως υπαρχουν τετοιες μαναδες!!!

Καναμε τα εμβολια μας το πρωι και τον εξετασε η γιατρος του Ικα. Ειδε τα πανω ουλα αρκετα πρησμενα και γι'αυτο ξυπναει την νυχτα.

Ξερετε σκεφτομαι οτι ολα αυτα καποτε θα μας λειψουν! Τα ξενυχτια, τα κλαματα, οι ανυσηχιες!!!

Το βιβλιο Το θροισμα της λευκας , Αφρο μου μου αρεσε επειδη ειχε πλουσιο λεξικο. Καινουργιες λεξεις, αλλα η υποθεση γνωριμη.

Ανδρια ολα αυτα τα βιβλια κοστιζουν 16-18ε.

Αφρο δεν εχετε βγαλει δοντακι ακομη; θυμαμαι που μας ειχε πει οτι τι ειχες δει. μαλλον κατι λαθος θυμαμαι;

Αναστασια τελεια η φωτο! οπως και της Δαναης!! Εγω ποτε θα κανω μια κορουλα;; Εσεις ξερετε; :lol::lol::lol:

Παω να απλωσω τα ρουχα μου για να ξαπλωσω την κορμαρα πελορια μετα!!!!!!!

Φιλακια σε ολα τα αλλα κοριτσια που δεν εγραψα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπώω ο αρχηγός μπήκε μέσα κ μας έστειλε....απαντησε στα πάντα :D

Καλά θα δώ για την στράτα,ο γιατρός μου δεν είναι αρνητικός αλλά επιτρέπει για καμιά ωρίτσα το πρωί κ το απογευμα,σωστά τα λές...απορώ με τις μάνες που είναι στον κόσμο τους...

Ναι θα μας λείψουν όλα αυτά,θα τελειώσουν κ οι βαπτίσεις,θα έρθουν γενέθλεια,γιορτές,θα βγάλουν όλα τα μωράκια μας δόντια κ θα μας βγάζουν μια γλώσσα 3 χιλιόμετρα :shock:

Που να θυμούνται αυτά τις θυσίες μας κ την κουρασή μας...ΑΧΧ βρε μάνα,τώρα σε καταλαβαίνω κ μου το λέγες "οταν κανεις παιδιά,θα καταλάβεις"..."Σιγά μωρέ,μην με ζαλίζεις τώρα" της έλεγα :lol:

Αχχ έκανα το μπανάκι μου,έχω μαγειρέψει για αυριο,μόνο σιδέρωμα εχει μείνει κ βρηκα όλες τις πιπίλες που είχα χάσει...η μία ξέρετε που ηταν???Στην τσέπη του μπουρνουζιου μου καλοοοοο????

Τώρα θα έρθει κ ο συζυγος αλλά εγώ θέλω να πιώ γαλατάκι κ να κοιμηθώ.

Ω ναι λατρεύω το γάλα κ κάθε φορά που ταίζω την κορούλα μου το πρωί,δεν σας κρύβω ότι ζηλεύω.....θέλω κ εμένα να μου φτιάχνουν γάλα!!!!!

ΝΤΡΟΠΗ !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσάκια!τι κάνετε?χάθηκα πάλι αλλα δεν σταματάω δευτερόλεπτο...φευγει και ο αντρας μου ταξιδια συνέχεια,ο μεγαλος μου ειναι σε ηλικία που όλο κάτι θέλει..ο μικρος τα δικα του..οποτε καταλαβαίνετε!!εμεις δοντάκια γιοκ αν και κάτω εχουν φουσκώσει..απο τροφες τρωει τα παντα πλεον(φρουτα,κρεμα,κρεατοσουπα) και σε μεγαλη ποσοτητα μαλιστα..και οποτε θελει και στηθος.βεβαια ενω απο 2 μηνων κοιμοταν 9-8 το πρωι εχει αρχισει να ξυπναει τα βραδια για γαλατακι...και αναρωτιεμαι ενω τρωει και στερεα γινεται να μην χορταινει?

γεωργιανα χρονια σας πολλα!γεροι να στε κι εσεις και τα παιδακια σας για μια ζωη!οσο για την κορούλα κι εγω τα ιδια λεω..σου το ευχομαι παντως!

δαναη καλοφωτιστη η μυρτούλα σας!κουκλες...δεν το συζητω!και το φορεματακι απλα τελειο!απλο χωρις την αρτα κ τα γιαννενα...θεικο..ξετρελαθηκα..

γιουλακι πολύχρονη!!!να σε χαιρονται τα αντρακια σου!

σαμανθα με το καλο και το 2ο ζουζουνακι σας!!

φιλακια σε ολες!ευχομαι με το καλο οι βαφτισεις και γερα δοντακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωργιαννα εεχει φανει μια μυτη πολυ καιρο αλλα ως εκει εμενα με προβληματιζει οτι τα πανω ειναι φουλ φουσκωμενα χαμηλα και τα βλεπω αλλα δε βγαινουν τα κατω ομως κοριτσια ειναι ΤΕΛΕΙΩΣ ανετοιμα σα νεογεννητο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπαίνω βιαστική και νυσταγμένη...

Γιούλη μου κι από εδώ σου εύχομαι πολύχρονη κι ευτυχισμένη!!

Αναστασία κι εμείς δύσκολο ύπνο έχουμε τις τελευταίες μέρες, βγάζουμε δοντάκια και περνάμε και άλμα ανάπτυξης... Χθες κοιμηθήκαμε στις 2 με πολύ κλάμα και μόνο μετά από ντεπόν. Επίσης θέλουμε πολλέεες αγκαλίτσες!

Γωγώ πρόσφατα είχα μιλήσει με μια φυσικοθεραπεύτρια για παιδιά) ασχολείται με τα παιδάκια κάποιων φίλων μας που έχουν θέμα) και είχε πει ρητά όχι στις στράτες και πως η μεγαλύτερη χάρη που μπορούμε να κάνουμε στο παιδί μας είναι να το έχουμε όσο περισσότερο μπορούμε στο πάτωμα.

Τζοανάκι χαίρομαι που διαβάζω νέα σου. Αυτό με τα νυχτερινά ξυπνήματα για θηλασμό το κάνουν πολλά μωράκια όταν μπαίνουν στις στέρεες, ο μικρός σίγουρα χορταίνει αλλά θέλει την επαφή μαζί σου κι επίσης προσπαθεί μ'αυτό το τρόπο να διατηρήσει την παραγωγή σου.

Φιλιά πολλά και στις υπόλοιπες, πέφτω κάτω από τη νύστα! [smilie=sleepy1.gif][smilie=sleepy1.gif][smilie=sleepy1.gif][smilie=sleepy1.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,καλημέρα!!!

Γωγώ μου,δεν είναι καθόλου ντροπή να θέλεις να σου ετοιμάσουν κ σενα γαλατάκι κ να σε φροντίσουν!εμείς ψυχή δεν έχουμε?!?!?!εγώ το σιχαίνομαι το γάλα αλλά είπα σήμερα στον κώστα να μου ετοιμάσει πρωινό όσο εγώ χουζούρευα με τη μικρή στο κρεβάτι.αχχχχ πως μ'αρεσει ο ύπνος!!

Ιωάννα,welcome back!το βράδυ τον θηλάζεις πριν κοιμηθεί?σ'ευχαριστούμε για τις ευχές!

Δάφνη, κανένα νέο από τη μητέρα σου?καλά ο Άρης είναι απιθανος,χθες χάζευα τις φωτο του!!!

Αφρο,στη Μυρτώ από τη στιγμή που φάνηκε η μυτούλα,όπως λες,σε 4-5 μέρες ξεπετάχτηκε το δοντάκι κ τώρα πια είναι κ τα δυο μεγάλα,σαν το λαγουδάκι. :lol:

Πάντως το πάτωμα η μικρή το χαίρεται,της το έχω φτιάξει σαν παιδότοπο κ κάνει συνέχεια βαρελάκια.εχω βάλει κ μαξιλάρια γύρω γύρω για να μην παίρνει δρόμο.βέβαια εχω συνεχεια το νου μου κ κοιτάζω αλλά κ η παιδίατρος μας είπε ότι ειναι το καλύτερο.στο ρελαξ τη βάζω μόνο οταν τρωμε εμείς για να μας κάνει παρέα κ όταν γκρινιάζει κ δεν θέλει άλλο πάτωμα.στο πάρκο θα την ξαναβάλω όταν θα ετοιμάζεται να σηκωθεί για να βοηθηθεί από τις λαβές κ το δίχτυ.

Σήμερα έχω ΠΑΛΙ συνάντηση με τον υπεύθυνο γιατί δεν μου έδωσε απαντηση από το τηλ. χθες.εχω φορτώσει...είμαι σε επικοινωνία με το συλλογο μας για τις επομενες κινήσεις μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Κοριτσια μου σημερα ειμαι λιγο ανυσηχη. Ταξιδευει η αδελφη μου για Αμερικα!! Ηταν διακοπες στην Ρουμανια με τους φιλους της και εφυγε απο κει. Θα φτασει το βραδυ αργα στην μαμακα μου.

Η νυχτα ηταν ΧΑΛΙΑ, δεν θυμαμαι ποσες φορες ξυπνησα απο τις 12 μεχρι τις 3. Μετα δεν αντεξα τον πηρα διπλα μου και κοιμηθηκαμε αγκαλια. Ξερω οτι δεν ειναι σωστο αλλα δεν αντεχω αλλο. Να φανταστιτε τον Αλεξανδρο σπανια τον επαιρνα διπλα μου την νυχτα, παντα ημουνα πολυ αυστηρη μαζι του και ηθελα να μου γινει ανεξαρτητος.

Γωγω μου θα ερθω εγω να σου φτιαχνω το γαλατακι σου, αλλα εχω ενα προβλημα δεν ξερω που εβαλα το μπιμπερο σου!!!!! και εμενα μου αρεσει πολυ το γαλα, με πρηζει ομως.

Ανδρια κριμα που δεν μενουμε κοντα να σου εδεινα εγω βιβλια , εχω αρκετα στην βιβλιοθηκη.

Αφροδιτη αυριο γινεσε νονα; και κατι αλλο ηθελα να σου πω αλλα το Αλτσχαιμερ δεν μου επιτρεπει :lol::lol::lol:

Παω να φτιαξω κοτοπουλο με σως μουσταρδας, ιδεα του ανδρα μου. Πρωτη φορα θα το φτιαξω.

Ιωαννα ελπιζω να σε βλεπουμε πιο συχνα!!

Αφρο μου μαλλον δεν ειναι δοντι. τα δοντακια μας αμεσως μεγαλωσανε με το που φανηκαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Γεωργιάννα μου,τι να πω?κουράγιο!τι άλλο να κάνεις?δεν θα μπορουσαν να βγάλουν δοντάκια χωρίς να ταλαιπωρούνται?σ'αευχαριστώ για την ευχή αλλά ό,τι και να τους πω ή τους γράψω τις αποφάσεις τους τις έχουν πάρει,όπως φαίνεται...

Αφροδίτη,αντε με το καλό κ άξια,που λένε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gewrgianna mou se euxaristw alla distixws menoume makria :? ..

K emena einai poli idiotropi tis teleutaies 2-3 meres, proxtes to vradi 3ipnise stis 1 k eklaige tin pira agkalia k amesws koimi8ike panw mou k e4es to ekane pali stis 11, den 3erw kriwnei k molis tin parw zestenete i vlepei efialti k molis tin valw stin agaklia mou irema..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανδρια,για να διαπιστώσεις αν κρυώνεις πιάνεις το στήθος της κ το σβερκάκι της.αν είναι ζεστά είναι οκ!

Λοιπόν,αυτό που μου είπε είναι να πάρω μέχρι αρχες Γενάρη κ τους υπόλοιπους 3 μήνες σε μορφή μειωμένου ωραρίου είτε 6ωρο για 1 χρόνο είτε 7ωρο για 2 χρόνια.Αν κ θύμωσα,σκέφτηκα ότι το 6ωρο είναι καλύτερο ωστε να την βλεπω περισσότερο,το πρωι θα είναι με τον κώστα,θα επιστρέφω εγώ στις 3 για να φεύγει ο κωστας για τα μαθήματα.τον ρώτησα αν θα το παίρνω τις ώρες που βολεύει εμένα ή τη μονάδα,και μου ειπε αυτό θα το κανονίσω εγώ,να φευγω όποτε με εξυπηρετεί.κάθε εμπόδιο για καλό λοιπόν,γιατί αν έπαιρνα όλους τους μήνες (μέχρι Απρίλιο δηλ) θα επέστρεφα μετά στη δουλειά κατευθείαν 8ωρο κ θα την έβλεπα λιγότερο.

Παω να χωνέχω τα μακαρόνια με τον κιμά που μόλις έφαγα.το σπίτι μοσχομύρισε,έφτιαξα μια ηπειρώτικη πίτα και ενα κέικ μήλου γιατί το απόγευμα θα εχουμε επισκέψεις.

Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου έστειλαν σήμερα ένα mail για εναν νεαρό που πήγε να μιλήσει στο κινητό του ενώ αυτό φόρτιζε κ πέρασε το ρεύμα από το φορτιστή κ τον σκότωσε.Σας το γράφω εδώ γιατί δεν έχω τα e-mail σας.Προσοχή λοιπόν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζουζούνες, μπαίνω στα γρήγορα να σας πω ένα γεια!

Ετοιμαζόμαστε πυρετωδώς για τη βάφτιση :lol:

Σήμερα έρχεται ο αδελφός μου με την κοπελιά του και αύριο ο μπαμπάς μου, και η θεία μου με τον ξάδελφό μου!

Αχ! Ελπίζω να μην κάνει πολύ κρύο την κυριακή!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειαααααααααααα σας!!!!

ελπιζω να ειστε ολες και ολοι καλα!!!εμεις εχουμε ετοιμασιες για αυριο, εβγαλα φρυδια μουστακι και εκανα νυχια, που δυστυχως μου χαλασαν λιγο γιατι εφτιαξα τα μαλλια της μαμας μου με το σεσουαρ, αλλα δεν πειραζει.... :( πηραμε χαλακι της μπεμπας σημερα απο το ικεα, και πιατακια και κουταλακια για οταν θα ξεκινησουμε τις κρεμες!!!

διαβασα τα νεα σας, δεν πολυθυμαμαι τωρα λεπτομερειες...παντως, καποια ειπε οτι θα μας λειψουν ολα αυτα τα ξυπνηματα και συμφωνω, γιατι εγω δεν ταλαιπωρηθηκα ιδιαιτερα, παντα κοιμοταν ολη τη νυχτα...τον τελευταιο μηνα ξυπναει 1-2 φορες για μαμ και μετα ξανακοιμαται, και θελω να σας πω οτι πεφτω για υπνο κατα τις 12 και περιμενω να ξυπνησει μες στη νυχτα να την ταισω για να την ξαναδω και να την ξαναεχω στην αγκαλια μου.... [smilie=love4.gif][smilie=love4.gif] εχω παθει μεγαλη αγαπη, και δεν το περιμενα βρε παιδια, αλλα την βλεπω και λιωνω....

αυριο θα γινεται χαμος, θα σας πω λεπτομερειες την κυριακη!!!

αναστασια, με το καλο να βαφτισετε τη γιωργια σας, και να ειναι μια πολυ ομορφη μερα για ολη την οικογενεια!!!!

ευχαριστω και για τις ευχες σας!!!!

δαναη, τελικα τακτοποιηθηκε το θεμα της δουλειας!!!μπραβο!!!

γωγω, εγω το γαλα το πινω αντι για νερο, τωρα που θηλαζω, ασυμφορη με λεει ο γιωργος!!! :lol::lol:

φιλια σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα φίλες μου :D Κ στον φίλο μας που λείπει τελευταία ;)

Εγώ σημερα πήγα στην μάνα μου,αλλά πήγα να την πάρω απο την δουλειά στην Ν.Σμύρνη κ μετα πήγαμε Πατησια...ουφφ ευτυχως δεν είχε πολύ κίνηση στην Εθνική.

Η Χριστινα έφαγε παντζαρι-πατατα-καρότο κ ψίχα ψωμιού...της άρεσε πολύ!!!

Εχει γίνει πολύ ζωηρή όμως,η μάνα μου δεν το πιστευε,βαριέται τα παιχνίδια της ευκολα,όσο κ να της τα αλλάζω,βαριεται το πάρκο,το mobile κουνια,το χταποδάκι-στράτα κ θέλει μόνο να σηκώνεται όρθια συνέχεια...κάνει ανναρίχηση παντού,πράγμα που σημαίνει συνεχεια δίπλα της...κ γενικότερα με το που στρίβω γωνία ουρλιάζει!

Με ξεκάνει εντελώς.

Ευτυχώς έχει 4ημερο ο Χρήστος κ θα βοηθήσει την κατάσταση.

Αύριο έχω το μνημόσυνο του πατερούλη μου,ενα τρισάγιο δλδ για τα 2 χρόνια που έφυγε...πως περνάει ο καιρός αλλά μου φαίνεται κ σαν χτες που τον είχα στο σπιτάκι μου,πριν κλείσει τα μάτια του.

Τελος πάντων....μην σας σταναχωρώ,δεν θέλω!

Αφροδίτη θυσιασες τα νυχάκια σου για χατήρι της μανούλας,χαλάλι της βρε!! :D

Δανάη χαίρομαι που βρεθηκε λυση με την δουλειά,όλα θα μπουν σε πρόγραμμα σιγά σιγά,μακαρι να μπορουσαμε να μεγαλώναμε τα παιδακια μας all the time αλλα δυστυχως,δυσκολες εποχες.

Απο την αλλη κανει καλο να ξεφευγουμε κ λιγο....καλή αρχή σου εύχομαι!

Αναστασία με το καλό η Γεωργιτσα μας να κάνει μπλουμ κ να το χαρεί...χιχι....Κορίσια σορρυ δεν έχω κουραγιο να γραψω κατι αλλο....σας αγαπώ όλες:!!!Παω να τσιμπήσω καμια βλακεια κ νανι!!!

Καληνυχτα στις μανούλες κ στα γλυκα μας μωράκια!!!Νανιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χθες το βραδυ ΠΡΩΤΗ φορα η μικρη κοιμηθηκε στο παρκοκρεββατο χωρις να με θελει ανα εικοσι λεπτα χαλαρωσα εκανα μπανιο κ πεσαμε για νανι χωρις να ειναι αναμεσα μας ουαου... Λεω λοιπον η γκαντεμοστομη: κανας φουρνος θα γκρεμιστηκε... Σε πεντε λεπτα σπασαν οι σωληνες στην ταρατσα και πλημμυρισε η πολυκατοικια, χαλασε το καλοριφερ νερα ορδες... εσπασε το μπόιλερ του απο κατω και κατι σωληνες εμεις ειμαστε στο νοικι και μας γραφουνε (καινουρια πολυκατοικια) η μικρη δεν ξυπνησε μαζεψα τα νερα κι ο γιαννης ετρεξε να σωσει την αποθηκη ... και κλειστηκε στο ασανσερ γιατι πλημμυρισε κι αυτο να απεγκλωβιζουν το γιαννη εγω να μη μπορω να παω γιατι ειχα το μωρο να τσαλαβουτα η φατσα στα σκαλια και κατοπι να μπιστα χαρουμενη στα πρωην καθαρα χαλακια μου (ξανα καθαριστηριο) βγηκε ο γιαννης εγινε ενα μινι βραχυκυκλωμα να βρωμα καμμενο ,χεζομαι πανω μου και τελικα κοιμηθηκαμε στη μανα μου... Σημερα βραδυ γυρισαμε γιατι σηκωσε και πιεση η γιαγιακα μου κ πηγα απο κει... Καλοριφερ χαλασμενο και ασανσερ τα αλλα υπο επισκευη...

αααα η μπεμπα ξυπνησε κατα τη μεταφορα 2.30 το πρωι και απο την υπερενταση κοιμηθηκε εξι μιση και ξυπνησε 8 , σημερα εχει κοιμηθει τρια τεταρτα η ωρα ειναι δωδεκα μιση και μολις την εδωσα στο γιαννη για να την κοιμησει.... Δεν προλαβα να σας διαβασω ολες θα το κανω το πρωι ειμαι αποκαμωμενη και δε βλεπω φως στο τουνελ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κοριτσι μου γλυκο καλο μηνα με υγεια κ υπομονη.  Σφιξε τη καρδια σου και προχωρα στο επομενο βημα. Ευχομαι αν παρεις την αποφαση της εξωσωματικης ,και γω αυτη θα παρω, ειναι οντως μονοδρομος για καποιες απο εμας. Ευχομαι ο,τι αποφαση παρεις του χρονου τετοιο καιρο να κρατας αγκαλια το μωρακι σου...οσο για την αποβολη στην εξωσωματικη ονυως κανεις δε μπορει να μας εγγυηθει αλλα εσυ θα κανεις αυτο που γεμιζει κ σε κανει να νοιωθεις καλα. Ειναο δυσκολος ο δρομος της εξωσωματικης τ ξερω κ απο το περιβαλλον μου αλλα ολα θα πανε καλα γτ υπαρχει η επιστημη....παρε το χρονο σου να ηρεμησεις ψυχικα κ βρςς τη δυναμη να προχωρησεις . Σου στελνω μια μεγαλη αγκαλια  κ ευχομαι να ερθει το θαυμα με οποιο τροπο🙏🙏❤️❤️
    • Καλησπέρα κορίτσι μου!!!  στην δεύτερη εγκυμοσύνη μου είχα κ εγώ καφέ υγρά κ ήταν από αποκόλληση. Συνήθως τα καφέ υγρά λένε δεν είναι ανησυχητικό αλλά εγώ έκανα το λάθος κ δν έδωσα σημασία με αποτέλεσμα η αποκόλληση να μεγαλώσει (κ εγώ στο πρώτο τρίμηνο είχα).  Κολπικά έπαιρνα κ εγώ προγεστερονη 3 φορές την ημέρα κ όντως είχα κομματάκια από το χάπι.  Γεννήθηκε υγιέστατος ο γιος μου κ όλα πήγαν καλά.  στην Τρίτη μου εγκυμοσύνη τώρα πάλι είχα λίγο καφέ αίμα  ευτυχώς προς το παρόν δν υπάρχει κάποια αποκόλληση αλλά θέλει προσοχή λόγω ιστορικού.    Τώρα στην περίπτωσή σου αφού κάνατε υπέρηχο ξέρεις ότι το αίμα είναι από τις μικρές αυτές αποκολλήσεις κ αφού ο/η γιατρος  είναι ενήμερος/η τότε θα σε παρακολουθεί στενά. Όλα θα πάνε καλά κ να κάθεσαι όσο μπορείς ή να ξαπλώνεις.  μεσα σε 3 εβδ εμένα είχε υποχωρήσει η αποκόλληση.    γραψε μας τα νεα σου ❤️ έχε πίστη! Πολλές γυναίκες αντιμετωπίζουν αποκολλήσεις στο πρώτο τρίμηνο! 
    • Καλησπέρα! Όχι τίποτα απολύτως, βασικα δεν μου το είχαν αναφέρει καν σαν κάτι ανησυχητικό! Απλά καταλαβαίνεις, εγώ ψάχνοντας τρελάθηκα! Ο εμβρυολογος  μου χε πει ακριβώς ότι και σε σένα, ότι μπορεί να χρειαστεί να κάνω δεύτερη Doppler, όμως ο γυναικολόγος μου έκρινε ότι δεν χρειαζόταν.
    • Καλησπέρα εγω είχα καφέ υγρά από την 7 εβδ έως και την 9 εβδ τα είχα στο σκούπισμα όταν πηγαινε τουαλέτα το πρωί την υπόλοιπη μέρα δεν έβγαζα.. απλά ήταν διαφορετικά αυτά τα υγρά σε σχέση με την περιόδου τα καφέ.. δεν ήταν τόσο σκούρα..  εμένα μου είχε πει επειδή ήταν χαμηλά ο πλακούντας έβλεπα αυτά τα υγρά και να μην ανησυχώ.. έπαιρνα 3 utrogestan την ημέρα τωρα είμαι 8 μηνών και περιμένω τον Αύγουστο να γεννήσω Με το καλό 😊 
    • Να και κάτι διαφορετικό… προς το μπλε λοιπόν ❤️ για να δουμεεεε    γράψε μας όποτε βρεις χρόνο πως πήγε στον γιατρό! 🙏🏼😊
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...