Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 11! ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ!!


Recommended Posts

Γειά σας!

Τι να πω? Με καλύψατε όλες! Μαυρίζει η καρδιά μου βρε κορίτσια...

Έχω ανάγκη να ξεχαστώ λιγάκι απ'την πραγματικότητα γτ θα με πάρει από κάτω. Εμείς έχουμε δύο μισθούς, αλλά κι ένα δάνειο 820 ευρώ + 130 ε του αυτοκινήτου = 950 ε ... αγορές που καναμε προ κρίσης. Κανείς δεν φανταζόταν τι θα συμβεί...

Λέω πάλι καλά που έχω άδεια ανατροφής παιδιού μέχρι τον μάιο, αλλά μετά τι θα κάνω? Λεφτά για παιδικό δεν υπάρχουν και οι δυό μας με τον άντρα μου κάνουμε βάρδιες (πρωί, απόγευμα, νύχτα) και δουλεύουμε και ΣΚ και αργίες! Θέλω να ελπίζω! Θέλω να έχουμε υγεία και κάτι θα γίνει! Αν χάσουμε την υγεία μας τότε καταλαβαίνουμε ότι όλα τα υπόλοιπα θα μπορούσαμε να τα καταφέρουμε! Και έχουμε πολλά παραδείγματα στην παρέα μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 966
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ελάτε να ανέβουμε λίγο!!!!!δεν βοηθάει να πέφτουμε,όσο ανθρώπινο κ αν είναι!!

Λοιπόν,η μικρή πάλι μόνο δυο κουταλάκια έφαγε...σνιφφφ!και το πρωί από τη φρουτόκρεμα ούτε τη μισή!θα πάρω την παιδίατρο τηλ να μου πει κανενα κόλπο!

Γωγώ,δεν ξέρω αν επιτρέπεται το λάχανο,το κουνουπίδι πάντως μας είπε ότι απαγορεύεται πριν τον 8ο μήνα.

Κ εγώ το ρυζάλευρο της frezylac της δίνω γιατί είναι το μόνο χωρίς γλυκαντικές ύλες.νόστιμο είναι :D

εγώ είχα να βγω από το σπίτι από την παρασκευή :o γιατί με τέτοιο καιρό προτιμούσα το χουχούλιασμα!επειδή θα σάλταιρνα βγήκα ΜΟΝΗ (επιτέλους!!!!) μια βόλτα να πάρω δώρο για τη μανούλα μου που γιορτάζει τη Δευτέρα κ της πήρα το καινούριο βιβλίο της Hislop το οποίο κυκλοφόρησε μόλις.

Σας φιλώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Τι να πω? Με καλύψατε όλες! Μαυρίζει η καρδιά μου βρε κορίτσια...

Έχω ανάγκη να ξεχαστώ λιγάκι απ'την πραγματικότητα γτ θα με πάρει από κάτω. Εμείς έχουμε δύο μισθούς, αλλά κι ένα δάνειο 820 ευρώ + 130 ε του αυτοκινήτου = 950 ε ... αγορές που καναμε προ κρίσης. Κανείς δεν φανταζόταν τι θα συμβεί...

Λέω πάλι καλά που έχω άδεια ανατροφής παιδιού μέχρι τον μάιο, αλλά μετά τι θα κάνω? Λεφτά για παιδικό δεν υπάρχουν και οι δυό μας με τον άντρα μου κάνουμε βάρδιες (πρωί, απόγευμα, νύχτα) και δουλεύουμε και ΣΚ και αργίες! Θέλω να ελπίζω! Θέλω να έχουμε υγεία και κάτι θα γίνει! Αν χάσουμε την υγεία μας τότε καταλαβαίνουμε ότι όλα τα υπόλοιπα θα μπορούσαμε να τα καταφέρουμε! Και έχουμε πολλά παραδείγματα στην παρέα μας!

K emeis mono dosi daneiou 730 evro ektos to revma,nero,4wnia,ipoxrewseis (gamous,vaftiseis), asfaleies k adeies kikloforias autokinitwns (exoume 3) k to 1 pou exei o andras mou einai k agwnstiko pou mas katatrwei k eimaste MONO me ena mis8o..I adeia mitrotitas exei teleiwsei edw k 1,5 mina :(..Ax pername diskola alla prepei na paroume ta panw mas giati an ligisoume k emeis kaikame..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανδρια,τώρα διαβάζω κάποια γερμανικά,αλλά είχα διαβάσει πέρυσι κ μου άρεσε πολύ το 'ολες οι μέρες' υης Ισαμπέλ Αλλιέντε που είναι από τις αγαπημένες μου.μετά από αυτό έγραψε κ το 'νησί κάτω από τη θάλασσα',δεν το εχω διαβάσει όμως ακόμη.το καινούριο της χίσλοπ που πηρα σήμερα λέγεται 'το νήμα'.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!

Ανδρια εγω θα σου προτεινα Χωρις Χειροκροτημα της Λενα Μαντα, Το θροισμα της λευκας της Πανταζη. Εχω αδυναμια μεγαλη στα βιβλια και το καλοκαιρι τα λιωνω στο διαβασμα. Αυτο το καιρο δεν προλαβαινω. Απλα διαβαζω ελληνες συγγραφεις.

Παω να κανουμε το εμβολιο μας και θα τα πουμε μετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανδρια,το "ολες οι μέρες" είναι αυτοβιογραφικό κ πραγματεύεται το θέμα της οικογένειας,τη σχέση άνδρα-γυναίκας κ.α.Τα άλλα δυο δεν τα εχω διαβάσει όπως σου είπα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιουλη χρονια πολλα! :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

αντρια μ.χ του αλεξακης, η καρδια της μαργαριτας αλεξακης, της αλιεντε αυτο που ειπε η δαναη ειναι ωραιο και το ευα λουνα της ιδιας, τωρα διαβαζω ενα αγγλικο του hornby, εμενα μ αρεσουν κ τα κλασικα αν δεν εχεις διαβασει τυπου το εκκρεμες του φουκω του εκο κλπ αλλα δεν ξερω το στυλ σου καθολου π.χ εγω τυπου μπεστ σελλερ ελληνικα που θυμιζουν αρλεκιν δε διαβαζω αλλα βοηθα μας πες τι σ αρεσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Τα ξενύχτια συνεχίζονται! Χτες βράδυ κοιμήθηκε 2 :shock:

Ξύπνησε στις 3, στις 5, στις 8 και τέλος στις 10 που σηκωθήκαμε....

και όλη τη μέρα δεν την κοίμησα αρκετά επίτηδες για να είναι πιο νυσταγμένη το βράδυ!

Τι συμβαίνει? Απορώ......................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια σου Πολλά Γιουλη κ απο εδώ,να χαίρεσαι τον γιόκα σου !!!

Αναστασία απίστευτο τόσο αναστατος ύπνος,νομίζω έχει να κάνει με το παιδί τελικά......

Εγώ έχω το "Το σπίτι δίπλα στο ποτάμι"της Λενα Μαντά,εχω ακουσει καλές κριτικές κ ξεκινάει ομορφα,αλλα περιμένω τις διακοπές για να το διαβάσω γτ στην 1η παράγραφο κοιμάμαι...

Δανάη η ξαδέρφη θα γεννησει το Καπάκη κ αυτή με τον Παπαθωμά!!!Εσυ αυτον είχες?Ειναι καλο νοσοκομειο ε?

Πολύ τρεξιμο απο το πρωί,τα έχω παίξει.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου,τι λέει ο/η παιδίατρος?μπορείς να κάνεις κάτι?

Γωγώ κ εγώ στην κλινική του Καπάκη γέννησα (με αλλο γυναικολόγο,Μαρινάκης λέγεται) κ έμεινα πολύ ευχαριστημένη,οι μαίες ήταν πολύ καλές,πήγαινα κ μου έδειχναν το μπάνιο του μωρού,με βοήθησαν με το θηλασμό.να της πεις να ζητησει μόλις βγει με το καλό το μωράκι να το βάλουν αμέσως στο στήθος της για την πρώτη θηλαστική κινηση,να κατέβει το γάλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άφρο, λες? Δηλαδή δεν είμαι η μόνη?

Δανάη, ο παιδίατρος μου είπε ότι είναι απ'τα δόντια. Κάποια παιδιά το περνάνε πιο δύσκολα! Και οι πιο ζόρικες ώρες είναι οι νυχτερινές!

Από την παρασκευή που είχαμε πάει για εμβόλιο μας είχε πει ότι οι επόμενες 10 μέρες θα είναι δύσκολες....

Τι να πώ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια!!υπομονη βρε κοριτσια με τον υπνο...πολυ ζορι, φανταζομαι τι περνανε τα καημενα τα μωρακια με τα δοντακια τους και δεν μπορουν να κοιμηθουν.... :( αναστασια, εχω παρατηρησει με τη δικη μου, οτι οσο πιο πολυ κοιμαται μεσα στην ημερα, τοσο πιο ηρεμα κοιμαται τη νυχτα, ενω αντιθετα, οταν δεν πολυκοιμαται την ημερα, δυσκολευεται και τη νυχτα...

ωραια τα βιβλια, εχω να πιασω στα χερια μου, απο περυσι το καλοκαιρι στις διακοπες....τωρα, οποτε εχω χρονο χανομαι στο ιντερνετ, ρε γμτ....

κοριτσια, γιορταζει η γιουλη η ο αλεξης;;;δεν καταλαβα, αλλα ευχομαι κι εγω ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!

η μπουμπου κοιμαται, εγω μαγειρεψα και σιδερωσα, και τωρα την περιμενω να ξυπνησει για μαμ και παιχνιδι!!!μου ελειψε η σκατουλα μου, γιατι το βραδυ ξυπνησε 2 φορες για φαγητο στις 4 και στις 7 , ετσι αργησαμε να σηκωθουμε το πρωι... :oops::oops:

αυτα τα δικα μου, τα λεμε αργοτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Teleiwsa k to spiti apo tin geniki k ir8a stin mama mou k efaga..I mikri koimate k ka8e treis k ligo paw k tis dinw tin pipila , evi3e 2-3 fores euxomai na min mou arrwstisei..An einai avrio 8a petaxtw sto vivliopwleio na diale3w vivlio..Peripou posa stoixizoun? Panw apo 20 evro? Gia na proetoimasw ton george apo4e :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εσείς θα πάρετε στράτα κ αν ναί,υπάρχουν καποιες προδιαγραφές για να διαλέξουμε?

Εχετε υπόψην καμία.........?

Βασικά διαβασα καπου ότι στην Αμερική δεν τις επιτρέπουν.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...