Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια χειμωνα/Τα πρωτα μας γενεθλια+σπορακι


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

συμφωνω Αννα!!!! μηπως μοιαζει και λιγο στον μπαμπα του;κατι στα φρυδια μου το λεει.... 8-)

Αχ βρε Μαριέττα,το σε ποιον μοιάζει είναι μεγάλο θέμα....και στους δυο μας!Θα μας δείτε το Σάββατο και θα ψηφίσετε!!αχαχαχα!!Νομίζω μάτια-φρύδια-πουλάκι είναι του μπαμπά και όόόόόλα τα υπόλοιπα τα πήραμε από την μαμά!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σας, όλες σας και για τις ευχές σας. Γιορτάζω το Πάσχα όπως σωστά θυμάται η Ελενίτσα μας αλλά πάντα καλοδεχούμενες οι ευχές εννοείται.

Δεν πρόκειται να σας ψυχοπλακώσω εννοείται μέρες που είναι, αρκετά έχετε κι εσείς στο κεφάλι σας. Άλλοστε δεν μπορεί να αλλάξει τίποτα όσο κι αν το συζητήσουμε. Τέλοσπαντων μην νομίζεται ότι δεν θέλω να το μοιραστώ μαζί σας αλλά νομίζω ότι δεν πρέπει. Και με την Ειρηνούλα που το μοιράστηκά κακώς και το έκανα γιατί την στεναχώρησα κι αυτήν και μάλιστα μέσα στα διαβάσματα της. Δόξα το Θεό όμως τα κατάφερε μια χαρά και πλέον είναι μία πτυχιούχα γιατρός και μια αξιέπαινη μανούλα!

Ίνα μου να χαίρεσαι την πανέξυπνη κοράκλα σου και φυσικά και την μανούλα σου! Εύχομαι να είναι πάντα γερές, τίποτα άλλο δεν έχει σημασία.

Ευάκι μου περαστικά στην Φλωρίτσα, εύχομαι να της περάσει γρήγορα και να μην κολλήσει τον Τριανταφυλλάκο.

Αννούλα ο Άκης σου είναι μια ζωγραφιά! Το Σάββατό που θα τον δω με το καλό θα το ζουλίξω!

Μαριεττάκι μου τι εννοείς ακριβώς όταν λες ότι ο Ηλίας φτύνει τον τοίχο;;;;

Πού είσαι βρε Παναγιώτα;;; Όλα καλά;;; Μην ξαναχαθείς οκ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι μου τα πολλά λόγια είναι φτώχια.

Ενα μόνο θα σου πω όσον αφορά την πεθερά σου.

ΜΗΝ ΖΟΡΙΖΕΣΑΙ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ. ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ.

Κάνε ότι είναι σωστότερο κατα την γνώμη σου ώστε να μην ταλαιπωρήσεις το παιδί σου κι εσένα, χωρίς να δώσεις εξηγήσεις σε ΚΑΝΕΝΑΝ. Ούτε να τσακωθείς χρειάζεται, ούτε να νευριάσεις, ούτε τίποτα.

Κανονικά θα έπρεπε να σεβαστουν την κατάστασή σου (την εγκυμοσύνη σου δηλαδή) και να μην πιέζουν καταστάσεις. ΤΕΛΟΣ.

Ξέχασα να ευχηθώ στο Ευγενάκι να περάσουν καλά και με το καλό να πραγματοποιήσουν τους στόχους τους. Άντε Ευγενάκι μου να είσαι η επόμενη εγκυούλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Μαριέττα,το σε ποιον μοιάζει είναι μεγάλο θέμα....και στους δυο μας!Θα μας δείτε το Σάββατο και θα ψηφίσετε!!αχαχαχα!!Νομίζω μάτια-φρύδια-πουλάκι είναι του μπαμπά και όόόόόλα τα υπόλοιπα τα πήραμε από την μαμά!! :lol::lol::lol:

απο τα JYMBO τι πηρατε; 8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου τι κανετε?μολις γυρισαμε απο το γιατρο,ολα καλα η μπουμπα μου ειναι αψογη!δεν της αρεσε που ο γιατρος επιανε ζορικα τη κοιλια και ειχε μαζευτει σε ενα σημειο.

αναστασια μου οτι κι αν ειναι σεβαστο αμα δε θες να μιλησεις οποτε θες αλλωστε εμεις εδω θα ειμαστε.εγω να ξαναευχιθω να ειναι περαστικο και να πανε ολα καλα.εχεις δικιο οτι δεν εχω να δωσω λογαριασμο σε κανεναν...απλα ποτε ποτε πρεπει να το ακουω γιατι το εχω λιγο στο χαρακτηρα μου να υποκυπτω οποτε θελω λιγη στηριξη σε αυτο...και τη παιρνω και με το παραπανω απο σας ολες φυσικα!

μαριετακι που εισαι?τι εγινε ηρθε η Γκορτζο για καφε και εξαφανιστηκες???φανταζομαι θα περνατε πολυ καλα γι'αυτο! :lol::lol::lol::lol::lol:

αννα ο ακουλης σου ειναι για ζουλιγμα θα το ξαναπω!!!!αχ μωρε ολες μιλατε για μπουσουληματα και περπατηματα και μου φαινεται τοσο παραξενο!ο γιαννακης μου πηρε απο τη μανα του τη τεμπελα οπως ειπε και η αναστασια και βαριεται ακομα.βεβαια θελει συνεχως να το κραταμε να περπαταει και μας εχει φυγει η μεση οικογενειακως.μπουσουλαει σερνοντας μονο προς τα πισω και οταν προσπαθει να σηκωθει στη κουνια του καταφερνει μονο στο ενα γονατο.αλλα και αυτο σε σχεση με πριν για μας ειναι κατορθωμα γιουπι!!!

κρητικομαρακι που εισαι???

ρουλα?εχει καμια νεα απο τη ρουλα?εχει καιρο να μπει.

ευη μου περαστικα και παλι!

καληνυχτα μανουλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nατασσακι!!!!!! οταν λεω οτι ο Ηλιας φτυνει τον τοιχο,εννοω τον φτυνει κανονικα!!!το παιδι μου το εμαθα απο νωρις καλους τροπους :lol::lol: κι εγω μικρη το σαλιο το ειχα στο τσεπακι μου!!! ολα τα καλα απο μενα τα παιρνει!!!

μολις κοιμησα τον Ηλια,παω να κανω ενα τσιγαρο,να διαλογιστω γιατι εχω να γραψω για την Κατερινα!!της το χρωσταω!!!

α! το απογευμα ηρθε η χοντρη!!εντωμεταξυ τον μικρο τον πηρε ο υπνος στις 17:00 για μεσημερι κι οταν ηρθε η κυρια 18:30 το παιδι ακομα κοιμοταν...οταν ξυπνησε στις 19:15,η κυρια επρεπε να φυγει!!!

τι καλο παιδακι που εχω!!!!! ενταξει!! μια μια να με βριζει!!!!

δεν αντεχα κορες την κλαψα της!!αχ!! δεν ειμαι καλα ελεγε και ξαναλεγε!!! εγω:ΣΗΜΑΣΙΑ!!!!!!!!ΠΕΡΑ ΒΡΕΧΕΙ!!!αν και βρεχει σε ολη την Ελλαδα απο το πρωι!!! 8-}8-}8-} ντοιγνκ!!!με εχει πιασει μαλακια...επανερχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι μου έτσι ήμουν κι εγώ μέχρι πρότινος. Αλλά βαρέθηκα να με καβαλάνε και να λένε όλοι "ένα μωρέ η Νατασούλα είναι καλό παιδί δεν θα φέρει αντίρρηση" και έτσι πήρα ανάποδες στροφές και δεν υπολογίζω τίποτα πλέον ώστε να μην χαλάω την ψυχική μου ηρεμία και πολύ περισσότερο του παιδιού μου.

Θα δεις, θα σκληρύνεις κι εσύ, οι καταστάσεις σε κάνουν.

Καληνύχτα κορίτσια κι από μένα. Θα τα πούμε αύριο.

Μαρριετάκι τώρα σε είδα.

Καλά έκανες και δεν της εδινες σημασία. Και ο Ηλίας το έχει πιάσει το νόημα μου φαίνεται....

Μακάρι να άντεχα να κάτσω να κουτσομπολέψουμε λιγάκι. Έχω ανάγκη από λίγο χαβαλέ αλλά κλείνουν τα μάτια μου και δυστυχώς δουλεύω αύριο. Έσυ μια χαρά της γκαβάτζωσες τις Πέμπτες και τις κόλλησες με τις Παρασκευές που κάθεσαι ε;

Εγώ αύτη και την άλλη Παρασκευή δουλεύω λόγω φόρτου εργασίας αλλά ούτως ή άλλως τελειώνει αυτό το μειωμένο δυστυχώς τέλος Φεβρουαρίου γαμώτο και μετά τα κεφάλια μέσα....

Καληνύχτα λοιπόν και πάλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και παλι κουκλες....

Και τα καλα σινεχιζωντε........Δεν χριαζετε να σχολιασετε απλη ενιμεροση κανω.....

Πρην καναδυο ωρες ανεβασε 40,3 και κοντεψα να παθω εγγεφαλικο :o:o:o

Πιρα στον γιατρο μας και μου ειπε να ξεκινισω την αντιβιοση που μας εδωσε αλλα η Φλωρα την ξερασε σε ολο το δοματιο της δεφτερολεπτα μετα που της την εδωσα.... :ymsick::ymsick::ymsick:

Εκει που ημουν ετιμη να τεζαρω εχω ξαφνικα μια ιπερενταση αλο πραμα :-\ :-\

Απο το πολυ καθαριζμα θα ειναι και τα μπινελικια που εριξα στον αντρα μου γιατι ειχε κατσικοθει μεσα στην τουαλετα και δεν προλαβε το παιδι να ξερασει μεσα στην χεστρα...

Τελος παντον σας εχω ζαλισει με τα δικα μου, να ηταν και τπτ ευχαριστα παει στον κορακα.....

Αναστασια τι εχεις κουκλα μου????? Δεν θελω να σε πιεσω για να μας πεις τι εχεις απλα εγω τωρα ανισιχω και εχω βαλει χιλια κακα πραγματα στο μιαλο μου...Μακαρι να μην ειναι κανενα απο αυτα που περνανε απο το μιαλο μου. Παντος οποτε θελεις ειμαι διαθεσιμη να σε ακουσω και μην φοβασε ειμαι σκλιρω καριδι αντεχω.... :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχουμε και λεμε: και μονο η ηλιθια ΕΠΙΜΟΝΗ της να πατε,χωρις να υπολογιζει την κουραση σου και την ταλαιπωρια του Γιαννακη,αυτο με εξοργιζει :evil::evil: και αυτοματως θα με εκανε να ΜΗΝ ΠΗΓΑΙΝΑ!!

και μονο που σκεφτομαι τον αντρα σου να κλαει σαν μικρο παιδι μετα το μπουρου μπουρου της,αυτο με κανει ΕΞΑΛΛΗ :twisted::twisted:

και μονο που σας βαζει με τον τροπο της και τσακωνεστε σαν ζευγαρι,αυτο με κανει να θελω να την στειλω στον....εξω απο δω!!!

Κατερινα,επειδη κι εμεις ειμαστε καλεσμενοι παραμονη Πρωτοχρονιας στην συνυφαδα μου,σκεφτομαι να παμε μονο για την μασα κατα τις 20:00 και γυρω στις 23:00 θα πω στον Μανο να μας φερει σπιτι,να ταισω τον μικρο και μεχρι να κοιμηθει θα εχει παει 24:00,θα κανουμε αλλαγη του χρονου οι δυο μας με το μωρο στο σπιτι μας!!! και μετα να παει στην μανουλα του,στον αδελφουλη του,στην νυφουλα του,στα ανιψακια του και σε οποια γκομενα βρει μπροστα του!!!!

ΔΕ ΘΑ ΒΑΛΩ ΣΕ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΤΟΝ ΗΛΙΑ ο κοσμος να χαλασει!!!

οποτε αν θες,πηγαινετε να φατε ολοι σαν οικογενεια και γυριστε σπιτακι σας την ωρα που θα πεσει για υπνο ο μικρος..οποτε και αυτη θα το βουλωσει,κι εσυ θα εισαι καλα με το αγορι σου κι ουτε γατα ουτε ζημια!!

παιζει αυτο;

μπορει καποιοι να λενε:και τι εγινε να βγει το μωρο μια φορα εξω απο τα νερα του;εγω το θεωρω βουνο,γιατι μετα εσυ θα φας το πακετο να νανουριζεις τον Γιαννη σε ξενο περιβαλλον,να κοιμηθεις χωρις ανεση ενδεχομενως κι εγκυος γυναικα..κι ολα αυτα για το χατηρι της Λουλους!!!ΔΕ ΣΦΑΞΑΜΕ!!!

οποτε πηγαινετε,φορα το πιο χαρουμενο χαμογελο σου,ντυσου ομορφα και βαψου για να σκασει η κυρια και μετα παρε την οικογενεια σου και σπιτακι σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α ρε Ευη!!!

τα νευρα τσαταλια απο την κουραση,αλλα τι τα βαζεις με τον καημενο τον αντρα σου;τι φταιει ο ανθρωπος;απλα δεν υπηρξε το σωστο timing!!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιγα λιγο πισω και διαβασα τα τελευτεα νεα οσον αφορα την πεθερα της Κατερινας και τα εχω παρει για αλη μια φορα.....Ρε σις αυτη ειναι κλινικη περιπτοση. Δεν φροντισε κανεις να της μαθει τι σιμενει το ΟΧΙ....Εκει που εχει φτασει το πραγμα εγω νομιζω πως θα της τα ελεγα εξω απο τα δοντια γιατι με το μαλακο δεν πιανει μου φενετε σε ανεσθιτους ανθρωπους....

Την επομενη φορα που θα μου ελεγε μια απο τα ιδια θα την ροτουσα εφθεος ποση ντροπη κουβαλαει πανο της και αν ευχαριστιετε οταν σας βαζει να τσακονεστε με τον αντρα σου??? Τι μανες ιπαρχουν ρε σι?? Ακομι θα την ρωτουσα ποσο αγαπαει τον γιο της γιατι με αυτα που κανει διχνει οτι αγαπαει μονο τον εαυτουλη της αφου δεν σεβετε καμια αποφαση του....

Εγω μετα απο τοση φασαρια για το ολο θεμα νομιζω πως δεν θα πιγενα ουτε για φαγιτο για να μαθει πως μεχρι εκει την περνει και την αλη φορα να το σκεφτει πολυ πρην αρχισει τις μακακιες....

Ωρες ωρες με αυτα που περιγραφεις Κατερινα εχω την εσθιση πως θελει να σου σπασει τον τσαμπουκα για να καταλαβεις πως με την σισιλιανα δεν παιζουνε αλλα νομιζω πως ηρθε ο καιρος καπιος να την βαλει στην θεση της την μανουλα :evil::evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eυη η γυναικα ειναι κουκουρουκου!! ειναι απο αυτες που θελουν να γινεται παντα το δικο της,κακομαθημενες απο το αντρα τους κυριως και απο το περιβαλλον τους μετα κι αυταρχικες μεχρι κοκκαλο!!!

ειναι κι η Κατερινα μικρη,σου λεει:θα την κανω εγω παιχνιδακι στα χερια μου,ειναι κι ευαισθητη και εγκυος..δε θελει και πολυ η Κατερινα να τρελαινεται και να τσακωνεται με τον αντρα της...κι αυτος θυμα ειναι!! φαντασου καταπιεση που θα εχει φαει στην ζωη του!! τι να λεμε γαμωτο!!

Κατερινα συγνωμη που μιλαμε πισω απο την πλατη σου,αλλα το με το θεμα πεθερα,κοντευουμε να κανουμε διατριβη!!!

και σε λιγα χρονια,εμεις θα ειμαστε χειροτερες!!! :-s:-s:-s:-s:-s:-s:-?:-?:-?:-?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μαλλον παω να την πεσω,αν και απο τον καφε που ηπια το απογευμα δε μου κολλαει υπνος!!

γυρισε και το αγορι μου απο βολτα νυχτερινη με εναν φιλο του!! ειδατε ποση δημοκρατια εχουμε στο σπιτικο μας;θα του χαλασω εγω χατηρι;να μαγειρευω,να πλενω,να σιδερωνω,να φροντιζω το παιδακι μου,να μαλακιζομαι με την μανουλα του ολο το απογευμα,να απλωνω ρουχα ξανα το βραδυ και ο κυριος:θα παω για ενα ποτακι με τον Χρηστο!!τωρα Χρηστος,Χριστινα δεν εχει και πολυ σημασια :twisted::twisted:

κι εγω που ζηταω να παω να βαψω τα μαλλακια μου,που εχει φτασει το ασπρο στον σβερκο,τι μου λεει;θα πω στην μαμα μου να ερθει για να μου κανει παρεα!! μη μεινει ο κυριος με τον γιο του ενα δυωρο μονος!!θελει και την μανουλα!!!!

ελεος Θεε μου!!!! τι τραβαμε κι εμεις οι ............Μανουλες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

καληνυχτα κορες!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο τα JYMBO τι πηρατε; 8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}

Αννα!!! ξαναδιαβαζα προς τα πισω και επεσε παλι το ματι μου στα λεγομενα σου και γελω μονη μου!!παιζει το πουλακι να το ειχε παρει απο αλλου; =))=))=))

ημαρτον!! η μαλακια με εχει χτυπησει στο κεφαλι!!!

σταματαω εδω κοριτσια,γιατι αυριο θα γελατε ολες μαζι μου!!!ΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΓΕΛΙΟ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΜΕ!!ΟΠΟΤΕ ΣΑΣ ΔΙΝΩ ΤΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΝΑ ΓΕΛΑΤΕ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΟΛΗ ΜΕΡΑ...ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!καλα βρε καμια δεν εχει ανοιξει καινουργιο θεματακι???ως λοιπον παλια που ανοιξα το προηγουμενο θεματακι μας λεω να ριξω το κληρο στη μαριετα την χιουμοριστα της παρεας να μας μπει και ο καινουργιος χρονος ευθυμα με καλη διαθεση!!!!!

μαριετα περιμενουμε ε???ελπιζω να μη με βριζεις τωρα! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακαι...πω πω πολυ χειμωνας ηρθε!αχ μωρα καλα ειναι αλλα ας σταματαγε λιγο η βροχη ,θελω να παρω κατι δωρακια να δουμε ποτε θα τα καταφερω!

Λοιπον χθες δεν μπηκα να γραψω ...χρονια πολλα στην μικρουλα Αναστασια να την χαιρεστε!

Συγχαρητηρια και στο Ειρηνακι μασ!

Αχ τι αλλο ειπατε?Αν θυμαμαι καλα η Αναστασια εχει καποιο προβλημα?Αναστασια οτι να ειναι ευχομαι να περασει γρηγορα!

Δεν θυμαμαι τιποτα αλλο συγνωμη!

Φιλακια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και συνεχιζω...!καλα δε ντρεπεστε καθολου να θαβετε την αξιαγαπητη και αξιοτιμη πεθερα μου πισω απο τη πλατη μου????φτου σας! :lol::lol::lol::lol::lol:=))=))=))=))=)) ευη μου εχω τσακωθει μια φορα στα βαφτισια,μιλησα εξω απο τα δοντια και ειπα τι με ενοχλει,μαζευτικανε για λιγες μερες και μετα τα ιδια.αφου τα κανουν επειτηδες για να με τσαντισουν δε ξαναδινω σημασια κιας καιγομαι μεσα μου!λεω να εφαρμοσω τη τακτικη του "τρελου που περα βρεχει "καλη η ωρα σα τη μαριετα...να δουμε ποσο γρηγορα θα τη στειλω κι εγω στο ψυχιατρο.ε δε θα με τρελανει αυτη εγω θα τη τρελανω!για φαγητο δε θα παμε ουτε νωρις..σκληρο αλλα με εχει νευριασει πολυ αυτη τη φορα και δε ξαναπερναει το δικο της τελος!φυσικα μεσα μου νιωθω χαλια και πολλες τυψεις που υπαρχει αυτο το κλιμα....αλλα δε ξαναλυγιζω το εχω υποσχεθει στον εαυτο μου.θα σκληρυνω μαλλον με το καιρο οπως λεει και η αναστασια.αυτη τη μεγαλη μερα τη περιμενω πως και πως!!!να μη μου καιγεται καρφακι για τις μα.....ες τους!γιατι μεχρι στιγμης δεν εχω χαρει καθολου το γαμο μου και τα παιδακια μο εξαιτιας τους.

ρε ευη γιατι εκανε εμετο την αντιβιωση?μηπως την ενοχλει η συγκεκριμενη?

αλικη,ινα που ειστε?καθε μερα τα δικα σας μηνυματα διαβαζω πρωτα κι αρχιζω και ανησυχω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ελιζα!κι εγω εχω αρκετες δουλειες εξω που εχουν παει πισω λογω βροχης αστα!τι κανουν τα παιδακια σου ξεσαλωνουν?ο δικος μου εδω και μερες εχει γκρινια..σημερα ηθελε να τον πηγαινω στο συνθετο να ανοιγει τα ντουλαπια και να μου βγαζει εξω τα πιατα και τα σχετικα.....αμμμμ δε!ειχαμε μαχη....δε φτανει που τσαντιζεται που δεν τον αφηνω να μου κανει το σπιτι λαμπογιαλο στο τελος μου βαζει τα χερια στη μεση και με κοιταει κατσουφης λες και με μισει!με τα χερακια στη μεση ειναι ολα τα λεφτα πολυυυ γελιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες!!!!

Όταν έχει θέμα πεθερά μπορεί να γραφτούν 200 σελίδες σε λίγες ώρες!!!! :o:o

2-3 μέρες έχω τεμπελιάσει… έχει έρθει η μαμά μου, αφήνω το Σπύρο κ κοιμάμαι. Τώρα έχουμε κάνει πρόγραμμα με τον άντρα μου για τις γιορτές… :roll: να βγούμε κ εμείς λίγο!!! Μάλλον πεθερικά δεν θα έρθουν κ αν κ με τη μανούλα μου τσακώνομαι γιατί θέλει να κάνει τα δικά της :twisted: θα εκμεταλλευτώ την παρουσία της!!!!

Κορίτσια ερώτηση για τις μανούλες που τα μικρά τους έχουν χρονίσει!!!!

Εμείς ξεκινήσαμε τα φαγητά τα δικά μας… οι ποσότητες που τρώει τώρα είναι πολύ μικρότερες μάλλον δεν του αρέσει πολύ η υφή των τροφών ή κουράζεται να τα μασάει…. Εσείς συνεχίσατε μέχρι να συνηθίσουν?? Τι ποσότητες έτρωγαν τα δικά σας?? Η παιδίατρος μου είπε σε καμία περίπτωση να μην γυρίσω πίσω κ ότι σιγά σιγά θα μάθει!!! Αλλά ξέρω κ εγώ!!!

Εύη μου κ πάλι περαστικά σας!!

Νατάσσα μου να πάνε όλα καλά ότι κ να είναι…..!!!!

Καλημέρα Ελίζάκι!!!! Πως πήγε το καφεδάκι σου?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα αλικη,εμεις ξεκηναμε σε δυο βδομαδες να τρωμε κανονικα.ο δικος μου παιδιατρος μου ειπε να του δινω οσο φαει λιωμενο με το πιρουνακι,και το υπολοιπο αν δε τρωει να του το πολτοποιω και να του το δινω...και οσο φαει.δε ξερω να σου πω περισσοτερα γιατι στην ουσια δεν εχουμε ξεκινησει ακομα.γενικα ομως αυτο που ειπε να πολτοποιω το υπολοιπο μο ακουστηκε λιγο περιεργο.τι λετε οι υπολοιπες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξυπνησε το αντρακι μου...αν εχει καμια το κινητο της μαριετας μας ας της πει να ανοιξει το καινουργιο θεματακι!αλλιως αν δε τη βρισκουμε ας το ανοιξει καποια αλλη μανουλα με καλη διαθεση και θετικη ενεργεια.εγω δε θελω να το ανοιξω γιατι ειμαι λιγο στις μαυρες μου τελευταια και δε θελω να το ανοιξω με αρνητικη ενεργια....πρεπει να ειναι γουρικο το θεματακι μας!!!φιλια ελπιζω να μπορεσω να επανελθω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Κατερίνα μου κ εγώ μέχρι τώρα δεν του τα έλιωνα τελείως κ έτρωγε μια χαρά!!!! Το φαγητό όμως το δικό μας είναι εντελώς διαφορετικό κ αν κ το τρώει, του αρέσει δεν καταφέρνει να φάει κανονική ποσότητα.. τώρα βέβαια η ποσότητα που λέω εγώ κανονική μπορεί να είναι υπερβολική για τον ίδιο… απλά μέχρι τώρα έτρωγε 550 γρ. κ έχει περιοριστεί σε 1 πιατάκι που δεν το τελειώνει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...