Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια χειμωνα/Τα πρωτα μας γενεθλια+σπορακι


Recommended Posts

καλημερα κοριτσια!σημερα ειμαι ολιγον τεζα...ευτυχως σηκωθηκα πρωι μαγειρεψα και τωρα εχω ξεμπερδεψει.το μπεμπακι πλεον το νιωθω ακομα και οταν ειμαι ορθια...οταν κουνιεται πηγαινει και η κοιλια αναλογος περα δωθε και κανει καρουμπαλακια.εχει μεγαλωσει πια το καμαρι μου,ανυπομονω να δω το προσωπακι του!σε λιγες μερες μπαινω στον 6ο πως περναει ο καιρος!ο γιαννακης δεν εχει καταλαβει φυσικα τι βρισκεται μεσα στη κοιλιτσα,αλλα τελευταια την κοιταει λιγο καχυποπτα σα να καταλαβαινει οτι κατι παιζει :lol::lol::lol::lol:

παω να ξεκουραστω λιγουλακι γιατι μετα θα παμε βολτιτσα και το απογευμα εχουμε παιδιατρο :? ,απ'οτι ειδα ειστε ολες καλα φιλακια πολλα :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερακοριτσια,τι κανετε?Εμεισ μια χαρα ,περασαμε ενα ωραιο σαβ/κο ,πηγαμε στο χωριο ου αι βασιλ στα αηδονακια και χαρηκαν τα μικρα κυριωσ ο μεγαλος ξετρελαθηκε ....!!!!!

Σημερα εχω την εντυπωση γιορταζει ο μικρος τησ Αλικης?Χρονια πολλα να τον χαιρεστε!!!!

θα μπω αργοτερα γιατι εχω δουλιτσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!!!

Κάθισα ένα λεπτό να πάρω μία ανάσα γιατί κ για μένα αυτό το Σ/Κ ήταν φωτιά!!! Το Σάββατο γενική, την Κυριακή ότι έμεινε κ τις μισές ετοιμασίες για τη γιορτή του Σπύρου μου… τα άλλα μισά σήμερα!!

Ευγενία όλα καλά με το γάλα? Του αρέσει το νουλάκ?

Κατερινάκι μεγαλώνει κ αυτό το σκατούλι κ κουνιέται?

Κ εγώ σκέφτομαι πως πέρυσι τέτοια μέρα στόλισα το σπίτι έφτιαξα τους λουκουμάδες μου όπως κάθε χρόνο κ χάιδευα το ποδαράκι του στην κοιλίτσα μου…. φέτος του κάνω τη γιορτούλα του!!!!!

Ελίζα μου τώρα σε είδα… ναι γιορτάζουμε.. σ’ευχαριστώ πολύ πολύ!!! Να χαίρεσαι κ εσύ τα μωρά σου πάντα καλότυχα!!!

Πάω να συνεχίσω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλίκη μου χρόνια πολλά στον γιόκα σου!! Να χαίρεται το όνομα του και να είναι πάντα ευτυχισμένος!!

Δεν μπορώ να πω ότι τρελάθηκε με το NOULAC...ρώτησα τον παιδιατρο για το εβαπορέ και μου είπε ότι παρουσιάζει λιγότερες αλλεργίες από το φρέσκο. Να το δώσω για κανένα μήνα - 2 μηνο και μετά μπορώ να περάσω σε φρέσκο. Εγώ μάλλον θα συνεχίσω την σκόνη απλά θέλω να τον ρωτήσω αν κάνει σε αυτή την φάση να πιει σκόνη ή προτιμάμε εβαπορέ (αν και χθες του έβαλα σκόνη αντί για εβαπορέ.... :roll::roll::roll: γιατί μου ήταν λίγο δύσκολο να κουβαλάω εβαπορέ στον νονό του).

Το βασικό για εμένα είναι να μην τον πειράζει και φτου φτου φτου μέχρι τώρα δεν έχει εμφανίσει τπτ. ΟΚ οι εξετάσεις αλλά και πάλι είχα την φοβία μου...

Λέω αύριο η μεθαύριο να πάω στην πεθερά μου να δει τον μικρό γιατί έχουν πάθει τρέλα (κυριώς ο κουνιάδος μου) και θέλουν μια φορά την εβδομάδα να τον βλέπουν..πόσο βαριέμαιιιιιι.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κουκλες...

Γηρισαμε και εμεις απο το σχολειο, ο μικρος κοιμηθικε στο καροτσι και τον μετεφερα στην κουνια του να σινεχισει τον υπνακο του...

Πρην αρχισουμε το διαβαζμα με την Φλωρα ειπα να πω ενα γεια γιατι πιος ξερει τι ωρα θα ξεμπερδεψω με δαφτην...

Αυτο το παιδι θα με αποτελιωσει μια ωρα αρχιτερα κοριτσια σας το λεω :?:?:?

Αλικη να χαιρεσε τον Σπυρακο σου παντα γερος και ευτυχιζμενος να ειναι...

Ευγενια ολα καλα με το γαλα εε??? Πιο του εδοσες τελικα???

Αννα δεν μενω κοντα στην Μενεμενη, ειμαι Νεα πολητια Ευοσμου (αν εχεις ακουστα?) κοντα στο παρκο κικλοφοριακης αγογης. Ελα εσυ και μην σε νιαζει θα σε παραλαβω εγω απο καπιο σημιο. Παντος ειναι πιο ευκολο απο περιφεριακο να ερθεις..

Κατερινα κλοτσαει το μπεμπακι σου??? Να δεις που αυτο θα βγει και θα περπαταει αμεσος :lol::lol::lol::lol::lol:

Ελισα, Μαιρουλα καλημερα καλη εβδομαδα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τυχερες οι μανες που εκαναν αγορια μονο στην ιδεα οτι μεγαλωνω ενα κοριτσακι σαν ενα ομορφο λουλουδακι και μια μερα θα περναει και αυτο τα σαββατοκυριακα κανοντας δουλειες :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Ισως μεχρι τοτε να υπαρχουν τα ρομποτακια που θα περπατανε και θα καθαριζουν!!!

Εγω φτιαχνω ενα βουνο για σιδερο!ακομα δεν το τελειωσα οταν θα μεγαλωσει πολυ θα αρχισω.

Σημερα ξεκινησα διαιτα!Ευη ελα να κανουμε παρεα!!

Σπιρετο μικρουλη Χρονια Πολλα !!!

Κατερινακι αν δεν το ειχα χασει το εμβριακι μου το καλοκαιρι τωρα θα ημουν στο μηνα μου.Κουραγιο κοριτσακι τελειωνει αλλα προσπαθησε να το ευχαριστηθεις και λιγο. :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μενα κοριτσαρες...Αλικη πολυχρονος ο μικρος σου παντα γερος και υγιης να ειναι και ολα τα αλλα ερχονται...

Απο το πρωι και εγω τωρα ξελασκαρα λιγο κοριτσια..κοιμηθηκε και καθισα και εγω να χαλαρωσω...

Αν και πρεπει να κανω μπανιο αμαν να μην προλαβαινεις τιποτα να κανεις μωρε...ουτε ενα μπανιο με τη ησυχια σου..

Αννουλα μπραβο τον Ακη...Δηλ απο νεογεννητο καθε βραδυ σε ξυπναει ακομα βρε Αννιω...Πω πω δεν θα το αντεχα...εμενα με καλομαθε απο 3-4 μηνων κοιμαται ολο το βραδυ και κατι τετοιο τωρα μου φαινεται βουνο....τα ξεχασα τα δικα μου τα ξενυχτια τοτε...

Κατσε να ρθει αργοτερα και αλλο μπεμπε και να δεις πως θα τα ξαναθυμηθω..

Αν και εγω δεν θηλασα μονο τις 10 πρωτες μερες για αυτο ισως αρχισε να κοιμαται νωρις ολο το βραδυ...δεν ξερω βεβαια αν ισχυει κατι τετοιο υποθετω..

Κατερινακι ειναι το πιο τελειο να νιωθεις το μωρακι μεσα να κανει περα δωθε..ποσο μου λειψε....αντε σιγα σιγα ποτε θα φτασει ο καιρος δεν θα το καταλαβεις....και εγω αλλα πιστευω και ολες μας αυτο ελεγα...αντε να βγει να δω το προσωπακι του..με το καλο με το καλο.....και ελπιζω αυτο να μοιαζει εσενα γιατι στη φωτο της αννουλας δεν μου φαινεται ο μικρος οτι σου μοιαζει....

Α και στειλε να μας να μας πεις τι σου ειπε τελικα ο παιδιατρος για το φλεγον θεμα που μας απασχολει.

Αυτα κοριτσια,,ευχομαι σε ολους καλη εβδομαδα και με πολλα πολλα νεα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εσεις κοριτσια που σας βλεπω οτι ειστε On line ελατε και εσεις στην παρεα μας να σας γνωρισουμε,,,να μοιραστουμε τα κατορθωματα των μονακριβων παιδιων.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας!!!!

Σπύρο μου,χρόνια σου πολλά και ευτυχισμένα!!!Να σε χαίρονται οι γονείς σου!!!

Εύη,συζητάμε με τον Γιώργο να έρθουμε να μείνουμε Θεσσαλονίκη....Πως είναι τα πράγματα εκεί από δουλειές??

Γιώτα,από τότε που γεννήθηκε το καμάρι μου,κοιμήθηκα 1-2 νύχτες σερί....Άσεεε έχω συνηθίσει όμως...Φταίει και ο θηλασμός λίγο λόγω του ότι το παιδί έχει ανάγκη από την επαφή,όχι ότι πεινάει...Δεν πειράζει όμως...χαλάλι!Ξύπνησε ο μικρός!Σας αφήνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μολις γυρισαμε απο παιδιατρο ουφ!εριξε μιλαμε πολυυ κλαμα αφου δε μπορουσα να μιλησω με το γιατρο!

ολα καλα κινητικα δεν του εκανε καμια εντυπωση που δε περπαταει ακομα ουτε οτι δεν μιλαει.αφου λεει κανει βηματακια οταν τον κρατας απο τα χερακια και μπαμπαλιζει ολα καλα απλα θελει το χρονο του ηρεμησα κι εγω προστοπαρον...τωρα σε κανα δυο βδομαδες παλι περιμενετε να σας ξαναπριξω με αυτα που θα με ξαναπιασει η μουρλα!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ξεκιναμε αυγουλακι και σε 20 μερες θα τρωει πια κανονικα οτι τρωμε κι εμεις χωρις καμια διαφορα!σε αυτα που ειπε οχι ειναι σνακ τυπου τσιπσ-γαριδακια-γλυκα-σοκολατες-οστρακοειδη-ξηρους καρπους-αλλαντικα εκτος απο γαλοπουλα

το φαγητο πλεον θα το τρωει λιωμενο με το πιρουνακι και αμα κουραζεται και εχει αφησει πολυ το υπολοιπο στο μυλο

επισεις ξεκιναμε βραδυνο μακαρονακια με τυρι,η πατατες η χυλοπιτες,και μετα οσο γαλατακι θελει

τελος το γαλα του το αλλαξε και σε λιγο θα του παιρνω το φρεσκο της advance

αυτα κοριτσια μου,σας τα εγραψα κατεβατο γιατι ξερω συζηταγατε για τη διατροφη αυτες της μερες.

υψος 76,5 βαρος 10,520.

φιλακια παω να τη πεσω γιατι το μπεμπονι μου(οπως λεει και η ευη)διαμαρτυρεται με τεντωματα. :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα μανουλια....

Κατερινα σας ειπε να τρωει κανονικα οτι τρωτε και εσεις εεε??? Με το αλατι τι γινετε? Κανονικα η αναλατα??

Μονο ο δικος μου ο γιατρος μου φενετε απαγορεβει το αλατι μεχρι τα 2...

Αυριο θα κανω φασολαδα και λεω να του δοσω απο το ιδιο φαγιτο....

Παντος οταν αρχισει να μιλαει ο Γιαννακης το πρωτο που θα κανει ειναι να σου τα ψαλει ενα χερακι που βαλθικες με το ζορι να τον κανεις προβλιματικο....Ασε το παιδι ισιχο καλε να κανει τα πραγματα με τον ριθμο του...

Αννα εδω νομιζω πως ειναι χιροτερα τα πραγματα απο την Αθηνα, (ετσι λενε στης ειδησεις τουλαχιστον)

Σαν τι ψαχνει ο αντρας σου?? Τι μπορει να κανει?? Οπιον και να ρωτισεις σου λεει πως τους μιωσαν το ωραριο η οτι εχουν να περνουν χροστουμενα μηνων.....

Ινα αρχισες διαιτα εεε??? Μες στις γιορτες ρε σι πως θα τα καταφερεις??? Εγω σημερα ζυγιστικα και ειμαι

+2 κιλα X(X(X(X( Γιαυτο σημερα εφαγα πιο light απο αλες μερες αλλα σιγα να μην μπορεσω να το κρατισω.....

Γιωτα τι κανεις?? Ολα καλα με την σουσουραδα σου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου είμαι λιώμα από την κούραση.

Διάβασα τα νλεα σας θα σχολιάσω άλλη ώρα.

Θέλω μόνο να ευχυθώ στον Σπυράκο ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!

Αλίκη μου να τον χαίρεσαι και να τον καμαρώνεις όπως ποθείς!!!!

Φιλάκια πολλά σε όλες, θα τα πούμε από αύριο.

Καληνύχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

αλικακι μου να χαιρεσαι τον σπυρακο σου!!!να ειναι παντα ενα γερο και χαρουμενο παιδακι!

εγω λεω σημερα να τον αφησω λιγο στη μανα μου και να παω κανα κομμωτηριο πουεχω κατι χρονια και να βγω για κανα καφεδακι με μια φιλη μου,ουφ κοριτσια πολυ κλεισουρα γι'αυτο ειπα σημερα να κανω τη διαφορα,δε δικαιουμαι κι εγω ενα χριστουγενιατικο δωρο στον εαυτο μου?ε μα!

εχω μια ερωτησουλα,χθες παρελειψα να ρωτησω το γιατρο.τα δικα σας τρωνε σαλατα με το μεσημεριανο φαγητο?κι αν ναι μπορουμε να τα δωσουμε ολα?δεν μου ειπε παντως οτι δεν κανει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια γλυκά!!!!!Τι κάνετε??Εγώ έχω πονοκέφαλο!!!Ο μικρός βγάζει και άλλο δοντάκι και μου έκανε νούμερα τη νύχτα!!Κάτι τέτοιες στιγμές λέω ευτυχώς που θηλάζω ακόμα....τον μπουκώνω με το στήθος και ξανακοιμάμαι!!!! :lol:

Εύη,κι εγώ πολλές φορές δίνω στον Άκη να φάει λίγο από το φαγητό μας γιατί λιγουρεύεται και τις περισσότερες φορές,δεν αλατίζω το φαγητό,βγάζω λίγο σε ένα πιατάκι για το παιδί και μετά αλατίζω και αφήνω να πάρει μια βράση ακόμα.Καλό είναι να τρώνε όσο το δυνατόν λιγότερο αλάτι για όσο γίνεται περισσότερο καιρό!!Όλα με μέτρο δηλαδή,να μην τρελλαινόμαστε κιόλας!!!

Από δουλειά ψάχνει κάτι σε πωλητής,φύλακας ασφαλείας,οδηγός,αποθηκάριος...Το καλό είναι ότι έχω κοντά τους γονείς μου και ίσως να έβρισκα κι εγώ κάτι για part time!Αν ακούσεις κάτι πες μου!!

Κατερινάκι,μια χαρά είναι το αντράκι σου!Μπράβο!!! :D Να βγεις κορίτσι μου να ξεσκάσεις λίγο...Μακάρι να μπορούσα κι εγώ...Με έχει πάρει από κάτω τελευταία....

Φιλάκιαααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλες....Και παλι κοιμησα την σουσουραδα οπως λεει η Ευη και μπηκα να σας διαβασω...

Ευη μου η μικρη μου ζωηρευει οπως ολα τα παιδια φανταζομαι οταν αρχιζουν να καταλαβαινουν οτι μπορουν να εξερευνουν ολο το σπιτι...αρχισε να μπουσουλαει πιο γρηγορα και πιστευω οτι μεχρι τελος του μηνα να παει σφαιρα....απλα βρε κοριτσια ενω μπουσουλαει καποια στιγμη βαριεται και ερχεται προς εμενα να τη σηκωσω...και οχι να την κραταω αγκαλεια αλλα να την πιανω να κανει βηματακια...εχω καταλαβει οτι πιο πολυ της αρεσει αυτο παρα να μπουσουλαει...αλλα ρε κοριτσια παει με τις μυτες δεν παταει σταθαρε ετσι κανουν στην αρχη???Παλι με τις αποριες μου εγω σορυ.

Και ακομα αρχισε να σηκωνεται στο κρεβατακι στο παρκο δειλα δειλα και στον καναπε αλλα ειδικα στον καναπε που δεν μπορει να πιαστει σταθερα να γατζωθει να το πω,,,πεφτει μπουμ με τον ποπο κατω...Και εδω παλι να ρωτησω ετσι κανουν μεχρι να σταθεροποιηθει καλα το σωμα της τι να πω δεν ξερω..

Αυτα με τη σουσουραδα μου...

Κοριτσια σε ολη την Ελλαδα χαμος γινεται απο δουλειες...Δεν νομιζω να υπαρχει περιοχη που να ειναι σε καλυτερη μοιρα...Παντου απολυουν μειωνουν ωραρια,μισθους...πολυ χαλια!!!

Κατερινιω ολα καλα με τον Γιαννακη ειδες....Αχ τωρα οντως με το αγχος που τραβηξες αφιερωσε την ημερα σε σενα κοριτσι μου να χαλαρωσεις λιγο,,,να χαλαρωσει και το μπεμπονι.....

Γιατι βρε Ευη μου βιαζεσαι να τον δωσεις αλατι???μονο κακο κανει το ατιμο και οχι καλο...αν συνηθισει τα φαγητα αναλατα ετσι θα τα τρωει μια ζωη...Και ακομα καλυτερα να σου πω..απλα καταλαβαινω οτι θελουμε ολες καποια στιγμη να τρωνε απο τα δικα μας φαγητα...Ετσι καλυτερα να μαγειρευουμε χωρις αλατι η εστω με ελαχιστο και στο δικο μας πιατο προσθετουμε το αλατι...ε καλυτερα δεν θα ειναι???/Να μην μαθουν και τα παιδια μας στο αλατι...Ειμαι καμμενη για αυτο στο αλλο με τριπλο bybus του πατερα μου....λατρεια στο αλατι ειχε..

Αυτα κοριτσαρες περιμενω παρεα για καφε σημερα σας αφηνω λοιπον θα σας διαβασω αργοτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα!!!!!

Σας ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου για τις ευχές σας….. εύχομαι όλα τα μικρά μας να είναι τόσο ευτυχισμένα όσο οι μανούλες τους τη στιγμή που τα αντίκρισαν για πρώτη φορά!!!! Κ περισσότερο…. αν αυτό γίνεται!!!!

Εχθές έφτιαξα ένα σωρό πράγματα μόνο που πολλοί δεν κατάφεραν να έρθουν γιατί ήταν άρρωστοι… κ αυτοί μου είπαν πως θα έρθουν στα γενέθλια!!!! Που θα χωρέσουμε?????

Αννούλα τώρα είδα το βίντεο του Άκη!!! Μια χαρά δεν φοβάται τίποτα!! Μπράβο το παιδάκι μας!!! Ο δικός μου μου βγάζει τα χέρια να μην τον κρατάω κ στέκεται ώρα μόνος του, αλλά βήμα διστάζει να κάνει κ πέφτει σαν τούβλο προκειμένου να έρθει σε μένα……?

Ευγενία κ εγώ το έχω ακούσει για τα εβαπορέ γιατί είναι πιο επεξεργασμένα. Όπως επίσης λένε πως η σκόνη καλύτερα να αποφεύγεται λόγω ζάχαρης που περιέχει. Επειδή μάλλον κ εμείς για εβαπορέ πάμε να ξέρω τι με περιμένει…

Ίνα σήμερα οι γυναίκες είναι πιο τσαούσες μην την φοβάσαι τη μικρή… άσε που μπορεί να βρεί ένα καλό αγοράκι που να την βοηθάει σε όλα!!!!

Εύη κ εμάς η παιδίατρος μας είπε μετά το χρόνο κανονικά μαζί μας να τρώει το παιδί!!! Βέβαια κ εγώ έχω ακούσει ότι μέχρι τα 18-24 καλό είναι να αποφεύγεται για τους νεφρούς!!!

Κατερίνα μου μια χαρά ο Γιάννης σου!!! Φτου φτου

Γιώτα έτσι κάνουν βρε…. θα μάθει. Αργότερα όταν τα πηγαίνει καλύτερα, αν συνεχίζει με τις μύτες, να της βάλεις παπουτσάκια για να της κρατάνε τα ποδαράκια…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα...

Πονάω...πονάνε τα χέρια μου και η πλάτη μου...σιδέρωνα από τις 4 το απόγευμα μέχρι τις 11:30 με κάτι διαλείμματα για να ταισω τον μικρό, να τον κάνω μπάνιο, να πάω σουπερ μάρκετ...και ακόμα έχω 3 κουρτινες και 2 πλυντήρια ρούχων...μια χαρά. Αλλά σήμερα δεν θα κάνω τπτ. Θα έρθει η πεθερά μου τελικά με τον κουνιάδο μου να δουν τον μικρό και θα την αράξω και εγώ λίγο. Αύριο θέλω να βγω για ποτάκι με μια φιλη μου το βράδυ..θέλω να ξεσκάσω και εγώ λίγο..τώρα αν θα πάω είναι άλλο θέμα!!! Κατερινάκι είναι απαραίτητη η έξοδος και η περιποίηση. Και εγώ δεν προλαβαίνω να κάνω τπτ. Τα μαλλιά κάθε δυο μήνες γιατί τα άσπρα πλέον κάνουν μπαμ. Φρύδι κάθε 2 εβδομάδες. Νύχια ποτέ...

[smilie=sad5.gif][smilie=sad5.gif][smilie=sad5.gif]

Ο Νώντας είναι μια χαρά - τον πέρνει ο παππούς στον κήπο πίσω και παίζει με τα χώματα και δεν του κάνει καρδιά να ξαναμπεί στο σπίτι. Εμείς έχουμε αρχίσει και του δίνουμε κανονικό φαγητό δικό μας. Αν κάποιες μέρες έχουμε κανένα πολύ περίεργο τότε μόνο του φτιάχνει η μάνα μου άλλο.

Άννα χαράς το κουράγιο σου να ξενυχτάς ακόμα με τον θηλασμό. Εγώ το έκανα μέχρι τον 6ο μήνα. Μετά όταν ξεκίνησε ξένο γάλα το σταμάτησε μόνος του..πάλι καλά γιατί το καλοκαίρι ήθελα να κάνω άλλου τύπου ξενύχτια στις διακοπές μας :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα για σαλάτα δεν μας είπε… αλλά αν εννοείς μαρούλι ίσως κ να είναι λίγο επικίνδυνο το φύλλο ακόμη. Ξέρω κ εγώ… δεν θέλουν καλό μάσημα τα λαχανικά? Εμάς απλά μας ανέφερε ότι μπορεί να μασουλάει την πιπεριά (κ κάτι άλλα ωμά που δεν θυμάμαι) αλλά εγώ την θεωρώ λίγο βαριά….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια και απο μενα

Τις προαλες ειδα μια γνωστη μου που δεν καταφερε να κανει παιδακι ειναι γυρω στα 45 αλλα ειναι σαν να μην γερναει ποτε περιποιημενη καλοντημενη χτενισμενη κλπ κλπ Εγω διπλα της ημουν λες και ειχα τελειωσει τη φασινα και βγηκα να απλωσω ρουχα.

Αννα χωρις περεξηγηση αλλα μια φιλη θηλασε και τα δυο παιδια της απο ενα χρονο και ποτε δεν τους ταιζε τη νυχτα.Μηπως την επαφη την εχεις αναγκη εσυ περισσοτερο απο τον Ακη.Να ξερεις οτι οσο περναει ο καιρος πιο δυσκολα θα αλλαξει.Το λεω γιατι χρειαζονται περισσοτερο να κοιμουνται ολο το βραδυ απο το γαλα.εκεινη την ωρα δεν πεινανε.

Οσο για το θεμα δουλειας εδω τα πραγματα ειναι χαλια εκτος αν καταφερετε κατι σε ξενοδοχειο για το καλοκαιρι που και εκει ειναι δυσκολα.Μετα τα Χριστουγεννα ξεκινανε οι αιτησεις.

Αυτα παω για κανα πιατο γιατι φωναζουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!! τι κάνετε; έχω ανοιχτό το μάμυ από το πρωί και σιγά σιγά με πολλά διαλείμματα κατάφερα να διαβάσω τις τελευταίες 7 σελίδες που είχα χάσει!!!

Χαίρομαι που είστε καλά, θα προσπαθήσω να ξαναμπώ αργότερα αν κοιμηθεί η μικρή το απόγευμα να σχολιάσω, διάβασα πολλάααα και τα σημείωνα για να μην τα ξεχάσω :lol::lol: !

Σας ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου για τις ευχές σας για τα γενέθλια της Αφροδίτης, μην στενοχωριέστε άλλωστε 40 μέρες λένε ότι κρατάνε τα πανηγύρια :D ! Αλίκη να χαίρεσαι τον γιόκα σου που γιόρταζε χθες, πάντα γερός να είναι και να σε κάνει υπερήφανη. Νομίζω ότι είσαι η πρώτη που γιόρτασε επίσημα το όνομα του μωρού της εδώ ή κάνω λάθος; :roll: Α είναι και η Ρηνιώ που γιόρτασε το δεύτερο όνομα του Γρηγόρη!

Αυτά λοιπόν προς το παρόν σας αφήνω γιατί σχολάω, έχω να κάνω και μια στάση να αγοράσω ηλεκτρική σκούπα γιατί μας χάλασε (παίζει να τη χάλασε και η Αφροδίτη !!!), υπόσχομαι να προσπαθήσω να ξαναμπώ από το σπίτι.

Φιλάκιααααααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορες γεια και χαρα!!!

σας διαβαζω αλλα δεν εχω οχι χρονο,κουραγιο να κατσω να σχολιασω τα λεγομενα σας!! ντρεπομαι,αλλα λεω την αληθεια!!

ειμαι γραφειο τωρα,περιμενω να σχολασω να παω στο σπιτι να δω το παιδακι μου και να πλακωθω παλι και παλι στις δουλειες του σπιτιου...φαγητο,πλυντηριο,σιδερο καμια σκουπα,μαζεμα κλπ...

κι αυτο που με τρελλαινει περισσοτερο ειναι οτι ο μικρος δε με θελει καθολου αυτες τις μερες...με κοιταει απο μακρυα,παω να τον αγκαλιασω και μου φευγει τρεχοντας στο δωματιο του....αφου με βλεπει να κανω δουλειες,αφου δε παιζω μαζι του γιατι να ασχοληθει κι εκεινος με την μαμα του;τουλαχιστον ο Μανος παιζει με τον Ηλια κι ετσι το παιδακι γελαει και φωναζει...η μονη επαφη με το μωρο μου ειναι την ωρα που του δινω το γαλα το πρωι,το βραδυ,την ωρα που τον αλλαζω και τον κανω μπανιο και λιγη αγκαλιτσα αναμεσα στις δουλειες...ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΟ!!!!!!!!! νιωθω οτι στερουμαι το παιδι μου εξαιτιας αυτων που με περιμενουν οταν γυρναω απο το γραφειο...και τι να κανω;να αφησω τις δουλειες;και ποιος να μου τις κανει;η μαμα μου ή η πεθερα μου;καμια απο τις δυο δε θελω...γυναικα να πληρωνουμε δεν ειμαστε για τετοια...οποτε!!!!

ακομα και το πρωι οταν ξυπναει και ειμαι ακομα σπιτι πριν το γραφειο,δεν με πολυθελει...αυτα βεβαια γινονται τις δυο τελ.μερες....τι κανω λαθος;

οσες δεν εργαζεστε,ναι μεν λειπουν καποια χρηματα επιπλεον απο το σπιτι ενδεχομενως,αλλα για σκεφτειτε κι αυτα που γραφω;

φιλια κορες!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριετα ειναι αδικο το να μην μπορεις να χαρεις το παιδι σου.Εμεις ειμαστε καμια συνεχεια μαζι και οταν ασχολουμαι με κατι αλλο νιωθω τυψεις που δεν της δινω σημασια.

Δες αν μπορεις να αλλαξεις λιγο το προγραμμα σου.Να βαζεις σκουπα οταν ειναι ξυπνιος και να κανεις τα υπολοιπα οταν κοιμαται.Ειναι δυσκολο να ξενυχτας αλλα δοκιμασε το να δεις μηπως σε βολευει.

Ισως αν οταν κανεις καποια δουλεια παιζεις και μαζι του!Οταν πλενω πιατα η μικρη καθεται στα ποδια μου και παιζουμε

Ειναι δυσκολο να δουλευεις και να εισαι και μαμα αλλα δυστχως δεν γινεται διαφορετικα.

Εγω θα ζητουσα λιγο βοηθεια απο τη μαμα μου οχι πολλα ισως μονο το σιδερο!

Κατα τ αλλα φαση ειναι θα του περασει.Καλη δυναμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ Ελένη μου πολύχρονη να είναι κ η Αφροδιτούλα σου!!!

Όχι δεν είμαι η πρώτη…. είναι σίγουρα ο Νικόλας της Μαιρούλας κ προφανώς της Ειρήνης ο μικρός (λέω προφανώς γιατί δεν την γνωρίζω είμαι πολύ καινούρια :P )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να 'μαι πάλι, πίσω στο σπίτι παρέα με το μωρό που κοιμάται και μια καινούρια σκούπα :mrgreen:

Αχ βρε Μαριέττα, σε καταλαβαίνω απόλυτα, τα ίδια έλεγα κι εγώ πριν λίγο καιρό θυμάσαι; απλά τώρα μου φαίνεται ότι έχω αρχίσει και συμβιβάζομαι με την καθημερινή μου ταλαιπωρία, πλέον έγινε και αυτό συνήθεια. Λέξεις του τύπου "ξεκούραση" ή "προσωπικος χρόνος" είναι πλέον άγνωστες, για αυτό και είχα εξαφανιστεί μερικές μέρες. Όμως σιγά σιγά αποδέχτηκα ότι έτσι θα είναι πλέον η ζωή μου και προσαρμόστηκα, και αυτό που κάνω είναι αυτό που είπε και η Ινα, προσπαθώ να κάνω δουλειές παρέα με την Αφροδίτη (για αυτό και μου διέλυσε την παλιά σκούπα :lol: ) αλλιώς δεν θα προλαβαίνω καθόλου να χαρώ το παιδί μου. Είμαι τόσο ευτυχισμένη και περήφανη για το κοριτσάκι μου και αυτό τις περισσότερες μέρες με κάνει να ξεχνάω την κούρασή μου.

Λοιπόν, φτιάξτε καφέ ή βάλτε σανγκριά ή ανάψτε τσιγάρο, αρχίζω το σχολιασμό!!! Παρακαλάτε να ξυπνήσει η μικρή για να απαλαχθείτε από μένα :lol:

Γιώτα και η Αφροδίτη όταν ξεκίνησε να κάνει βηματάκια στις μύτες περπατούσε, τα περισσότερα παιδάκια νομίζω έτσι ξεκινάνε. Μη σε ανησυχεί καθόλου σιγά σιγά θα το σταματήσει, η δικιά μου τώρα που περπάτησε πατάει κανονικά το ποδαράκι της.

Κατερινάκι χαίρομαι που σε ηρέμησαν τα λόγια του παιδιάτρου από τις ανησυχίες σου. Μια χαρά είναι ο Γιαννάκης, θα στα κάνει όλα μαζεμένα! βρε λες να σου κάνει τσαλιμάκια γιατί αντιλαμβάνεται ότι σε λίγο καιρό θα έχει ανταγωνισμό;; β' επιπέδου πότε θα κάνεις; Είδα και τις φωτό σας με την Αννούλα, είσαι μια γλύκα με την κοιλίτσα σου φτου φτου!

Αννα εσύ πως είσαι τώρα ψυχολογικά; ο Ακης υπέροχος στο βιντεάκι!! όσο για το θέμα της δουλειάς συμφωνώ με τις υπόλοιπες, σε όποια πόλη και να πας όλα παντού ίδια είναι.... εκτός αν μετακομίσετε για να έχεις τη μαμά σου κοντά να σε βοηθάει και για να μπορείς κι εσύ να βρεις μια δουλίτσα όπως είπες. Εδώ όμως έχετε σπίτι, εκεί; Σκεφτείτε το οι δυό σας με τον αντρούλη σου και καλή τύχη σε ό,τι και αν αποφασίσετε!

Συμπεθέρα τελικά εσύ το έχεις σίγουρο ότι θα πας Σουηδία ή ακόμα το σκέφτεστε, δεν έχω καταλάβει.. Αλλά σου ξεκαθαρίζω από τώρα το εξής: ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΘΑ ΜΕΝΕΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΤΗΣ ΝΥΦΗΣ 8-} Πέρα από την πλάκα πως είναι ο Τριανταφυλλος μετά το χτύπημα; καλά θα πάθω σοκ αν μου συμβεί κάτι αντίστοιχο, χαρά στο κουράγιο σου.

Μαράκι, τα λόγια πλέον είναι τόσο φτωχά για να σχολιάσουμε τα καμώματα του Μανωλιού!! πρωτοπόρος σε όλα του μπράβο το παιδάκι μας! εσύ όμως αξίζεις ένα μεγαλύτερο μπράβο για την ψυχραιμία που έχεις και το κουράγιο σου, είσαι υπέροχη μαμά και ελπίζω σύντομα να έχεις κι άλλο ένα ζουζουνάκι στην αγκαλιά σου.

Ινα λυπάμαι για τη δουλειά αλλά μη σε παίρνει από κάτω, θα βρεις καλύτερη συμφωνώ με αυτό που σου είπε η Μαρία.

Νατάσσα τέλος οι ιώσεις ελπίζω ε;; είστε όλοι καλά; θα τα πούμε κι από κοντά την παραμονή ;)

Αχ να δω τι άλλο θυμάμαι... τι;; δεν αντέχετε άλλο; χα χα τόσο καιρό έλειπα θα τα πω μαζεμένα! Α για το στολισμό κάτι λεγατε, στόλισα κι εγώ το Σαββατο και ούτε η δικιά μου πηγαίνει στο δέντρο, πήγε 2-3 φορές στην αρχή, φώναζε μπα (μπάλα δηλαδή), πήγε να αρπάξει μια της είπα μη και τώρα δεν πολυπλησιάζει.

Το αυγό τις πρώτες μέρες το έτρωγε, τώρα με το που το μυρίζει δεν ανοίγει καθόλου το στόμα της ούτε να δοκιμάσει... πειράζει πολύ αν δεν τρώει; τι να κάνω;

Επίσης θυμάμαι κάτι για μασάζ που γράφατε... δεν κάθεται με τίποτα, τι μασάζ εδώ για να της αλλάξω πάνα θέλω κανένα τέταρτο γιατί δεν κάθεται, που να κάτσει για μασάζ! της βάζω λίγη κρεμούλα στα γρήγορα και τέλος.

Χθες το απόγευμα μόλις γύρισα σπίτι ήθελε όλο αγκαλιές και μου φάνηκε περίεργο. Ψιλιασμένη επειδή ήμουν άρρωστη κι εγώ, της έβαλα θερμόμετρο και είχε 37,5, έχει και βήχα. Σήμερα όμως είναι μια χαρά, μόνο λίγο ξερόβηχα έχει. Τι να πω, μήπως ήταν από τα δόντια; μακάρι να μην την έχω κολλήσει η κακούργα μάνα.

Ακούω μια φωνούλα, μάλλον ξύπνησε. Αντε τυχερούλες, τη γλιτώσατε δεν γράφω άλλα! Πάω δεν την έχω δει από το πρωί και μου έλειψε, τι έρωτας κι αυτός που να είχα γιό!! Πολλά φιλάκια σε όλες!

καλησπέρα Αλίκη, ναι είναι και ο Νικόλας!! να τον χαίρεσαι Μαιρούλα δεν σου ευχήθηκα η γαϊδούρα!

Αντε πάωωωωω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...