Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΦΕΝΕ "γυναικεία υπόθεση" Νο 2


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 977
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κορίτσια!!!! Είστε όλες καλά;;;

Εγώ θέλω να κάτσω σε έναν καναπέ και να μη σηκωθώ από εκεί για κανένα λόγο. Να μην κάνω ΤΙΠΟΤΑ! Γίνεται;;;; Πολλά ζητάω ε;;; Κουρασμένη νιώθω...Έχω πολλά στο μυαλό μου και κοντεύει να εκραγεί. Θα γεράσω πριν από την ώρα μου μου φαίνεται :?:?:?:? Παρόλ' αυτά προσπαθώ να βλέπω τη φωτεινή πλευρά της ζωής όπως λέει και το τραγουδάκι!

Μαράκι μου τη δίνει πολύ να τσακώνομαι με τον άντρα μου στις διακοπές και σε καταλαβαίνω απόλυτα. Μου συμβαίνει σχεδόν σε όλες τις διακοπές αυτό :?:?:?:lol::lol::lol::lol: Φροντίζω τουλάχιστον να μη γίνεται τις τελευταίες μέρες ώστε να μη φεύγω με πικρή γεύση όπως λες κι εσύ :lol::lol::lol:

Άννα Μαρία ευτυχώς που δεν ήρθε η ξαδέρφη σου! Βρήκες την ηρεμία σου ;) ! Πάντως έχεις δίκιο.Οι τελευταίες μέρες της εγκυμοσύνης δεν περνούν με τίποτα..Εγώ τον είχα τρελάνει τον άντρα μου. Τον είχα γυρίσει 2 φορές από τη δουλειά γιατί νόμιζα πως γεννούσα :lol::lol::lol: Ερχόταν ο καψερός και του έλεγα ότι οι πόνοι σταμάτησαν :lol::lol::lol::lol: Όταν τελικά με έπιασαν οι πόνοι γέννας ήταν πολύ διαφορετικοί και δεν άφηναν καμία αμφιβολία ότι η γέννα έφτασε. Τα νερά μου τα έσπασε ο γιατρός και το θυμάμαι ακόμα. Μιλάμε για πολύυυυ πόνο. Μακάρι να σου σπάσουν από μόνα τους!

Κατερίνα τα περάσατε οικογενειακώς τα γενεθλιάκια σου ε;; Ωραία! Μακάρι να δοκιμάζαμε κι εμείς λίγο γλυκάκι....Πείνασα πάλι...

Όσο για το ΣΚ που έρχεται το έχω απομυθοποιήσει...Μόνο το Σάββατο κάπως ξεκουράζομαι αν εξαιρέσεις το σούπερ μάρκετ και κάτι άλλες δουλίτσες που κάνω. Η Κυριακή φεύγει διορθώνοντας και διαβάζοντας και πριν προλάβω να το καταλάβω έρχεται η Δευτέρα ξανά. Τα Χριστούγεννα περιμένω τώρα!

Αλίνα περαστικά σας! Κυκλοφορούν πολλές ιώσεις αυτή την εποχή. Ξέχασα να σε ρωτήσω την προηγούμενη φορά. Ο 8ος κύκλος των νοικοκυρών σε απόγνωση είναι καλός;;; Μου αρέσει κι εμένα αυτή η σειρά!

Ρε κορίτσια για δώστε και καμιά ιδέα για μεσημεριανά φαγητά. Φτιάχνω μπιφτέκια, κοτόπουλο, μοσχαράκι με γαρνιτούρα πουρέ, ρύζι, χυλοπιτάκια ή μακαρόνια, φακές, ψάρι με σούπα λαχανικών, γιουβαρλάκια και παστίτσιο. Με αυτά παίζω κάθε εβδομάδα αλλά επαναλαμβάνομαι. Αυτά τα φαγητά αρέσουν και στον Πάνο. Δεν τα τρώει και όλα. Μπορεί να φάει όλο το πιάτο αν έχουμε κάποιο φαγητό από αυτά, αλλά αν του κάνω κάτι που δεν του πολυαρέσει δε θα φάει τίποτα. Προτείνετε κανα φαγητάκι που σε γενικές γραμμές αρέσει και στα παιδάκια. Μη μου πείτε μόνο για φασολάκια (τα σιχαίνομαι) ή άλλα όσπρια (δεν τα τρώει ο Πάνος)..Θέλω ιδέες!

Αυτά τα νέα μου και για σήμερα!

Πολλά φιλάκια σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...τι κάνετε?? Εμένα μου ήρθε περίοδος και είμαι λίγο χάλια...αστε που μάλλον αρρώστησα κιόλας γιατί με πονάει ο λαιμός...Ο Στεφανάκος μου καλά είναι, αν και μου βγάζει πολλά σάλια και προσπαθει να φάει τα χέρια του!!! :D

Αννα Μαρία λογικό να νιώθεις έτσι...λες να ήρθε η στιγμή??? Το μωρό έχει πάρει θεση φαντάζομαι ε??

Αλίνα μου μάλλον κάποια ίωση θα είναι ή θα φάγατε όλοι κάτι που σας πείραξε...Ελπίζω να είστε καλύτερα σήμερα...

Ανθή μου σε καταλαβαινω απόλυτα!! Κι εγώ αυτό λέω να κάνω σήμερα...να μείνω όλη μέρα στον καναπέ...αν τα καταφέρω!!!Εσύ γιατί τα βλέπεις όλα μαύρα????

Για το θέμα διακοπών και με τους άντρες μας...αστα...να σου πω την αληθεια δεν θυμαμαι και γιατι με εκνευρισε...χαζομάρες!!!! :lol::lol::lol:

Εμένα που μου έσπασε τα νερά ο γιατρος τίποτα δεν κατάλαβα...αλλά τους πόνους τους υπερκατάλαβα!!! :lol::lol::lol::lol:

Τα κεφτεδάκια δεν του αρέσουν?? Αρακάς???Καμιά μπριζόλα,μακαρόνια τορτελίνια, κατσε να σκεφτώ και τίποτα άλλο και θα σου πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Ουφ, πήγα πριν με τη μάνα μου για να αγοράσουμε δώρα για την κόρη του ξάδελφού μου που θα της κάνουν γενέθλια την Κυριακή και πήρα κι εγώ μια μπλούζα, αλλά κουράστηκα πάρα πολύ. Νομιζα ότι θα πέσω κάτω μέσα στο κατάστημα... Με ζάλισε και η μάνα μου που υποτίθεται προσπαθούσε να αποφύγει τις λακούβες και οδηγούσε σα μεθυσμένος που κάνει οκτάρια, ήρθε κι έδεσε...

Ανθή, πάλι καλά που δεν ήρθε η ξαδέλφη... Όποτε έρχεται, με το που φεύγω απ' το δωμάτιο ανοίγει το λάπτοπ και κολλάει. Ή, αν το έχω βάλει σε άλλο δωμάτιο, πάει και το βρίσκει. Ή της στέλνουν συνέχεια μηνύματα ή την παίρνουν τηλέφωνο και μιλάει με τις ώρες... Δεν ξέρω ρε παιδιά, εμείς δεν ήμασταν έτσι. Φυσικά εμείς ούτε ίντερνετ είχαμε, ούτε κινητά, αλλά τουλάχιστον, το μυαλό μας ήταν σε μεγάλο βαθμό μέσα στο κεφάλι μας. Τώρα η ξαδέλφη μου κλείνει τα δεκαέξι αυτό το μήνα και εδώ και δυο-τρία χρόνια βγαίνει μέχρι πολύ αργά, πηγαίνει σε κλαμπ, χορεύει πάνω στο μπαρ, βγάζει κάτι φωτογραφίες με τη γλώσσα έξω ή αγκαλιασμένη με αγόρια και τις βάζει στο φέισμπουκ, πίνει αλκοόλ από δεκατριών χρονών... Ανησυχώ πολύ, αλλά τι μπορώ να κάνω, όταν η ίδια η μάνα της τη ντύνει σαν πουτάνα, τη βάφει, τη χτενίζει και τη στέλνει έξω να διασκεδάσει;;;

Τέλος πάντων...

Για φαγητά που λες, μπορείς να φτιάξεις φασολάκια ή άλλα όσπρια. :P

Ένα σωρό φαγητά έχει βρε! Αυτήν την εποχή μπορείς να φτιάξεις σπανακόρυζο, λαχανόρυζο, πρασόρυζο, χοιρινό με πατάτες στο φούρνο ή λεμονάτο στην κατσαρόλα, χοιρινό με λάχανο, χοιρινό πρασοσέλινο, πατάτες γιαχνί, μοσχαράκι ή κοτόπουλο σούπα αβγολέμονο ή χορτόσουπα, ρολό κιμά με αβγό ή λαχανικά, λαχανοντολμάδες, γιουβέτσι με μοσχαράκι, κοτόπουλο ή χοιρινό, μπριζόλες. Θα σου πουν και οι άλλες ένα σωρό ιδέες. Επίσης, μπορείς να ψάξεις και στις συνταγές της παρέας!

Μαρία, κι εγώ θέλω να μείνω όλη μέρα στον καναπέεεεεεε!!!!!!!!!

Ναι, πήρε θέση από το τέλος Σεπτεμβρίου! Ουφ, ουφ, ουφ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρία τώρα με το παραμικρό θα κουράζεσαι...

Παντως πόσο δίκιο έχεις...ποσο άλλαξαν οι καιροι...Εμείς δεν είμασταν έτσι...26 χρονων είμαι κι όμως με τους μικροτερους βλέπω τεραστιες διαφορές...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια τι κάνετε

εγώ ειμαι στη δουλεια και δεν έχω πολύ όρεξη, βασικά περιμένω να σχολάσω.

Αννα Μαρία με γεια τη μπλουζα αχ αυτές οι τελευταίες μέρες δεν περνάν με τίποτα για τα νερά που ρωτάς εγω δεν κατάλαβα πότε τα έχασα, μάλλον τα έχανα λίγο λίγο γιατι είχα πάει 39w στο γιατρο και ήταν όλα καλά και ξανα πήγα 39w και 6d και μου λέει οτι δεν βλέπει να μου έχουν μείνει και πολλά (γι αυτό πήγα και στο μαιευτήριο χωρίς βαλίτσα, αν θυμάσαι που στο είχα γράψει). Στο μαιευτήριο οταν πήγα τουαλέτα πρέπει να μου έφυγαν και όσα μου είχαν μείνει (δεν είμαι και σίγουρη) και όταν πήγε να μου σπάσει τις μεμβράνες ο γιατρός για να φύγουν όσα έβλεπε πριν λίγο στον υπέρηχο δεν έβγαλα σταγόνα, δεν θυμάμαι να πόνεσα όμως τότε.

Μαράκι περίοδος και αρρωστούλα μαζί δύσκολος συνδυασμός, ελπίζω να μην ταλαιπωρηθείς πολύ.

Ανθούλα σου στέλνω μια αγκαλια για να νιώσεις καλύτερα

Φιλια σε όλες!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω, Καγκουράκι, με φρίκαρες τώρα. Δεν έβλεπες καθόλου υγρά σε εσώρουχο/σερβιετάκι; Ελπίζω να μη μου συμβεί κάτι τέτοιο, γιατί πρέπει να έχουμε χρόνο για την ενδοφλέβια αντιβίωση.

Πάντως, η βαλίτσα είναι έτοιμη! Χτες βράδι την κλείσαμε κιόλας!

Ρε κορίτσια, δε σας είπα, εδώ και λίγο καιρό ο τοίχος του διαδρόμου ανάμεσα στις πόρτες των δύο μπάνιων έχει αρχίσει να κάνει υγρασία χαμηλά. Δεν είναι μούχλα, απλά έβγαλε υγρασία. Φέραμε υδραυλικό και μας είπε ότι δεν είναι σπασμένοι σωλήνες, απλά δεν έχει καλή μόνωση το μπάνιο. Ήρθε και μας μόνωσε με ειδική σιλικόνη το μπάνιο, την τουαλέτα και το νιπτήρα, και όντως βλέπω ότι τώρα δεν εξαφανίζεται το νερό μέσα στα πλακάκια. Αφήνουμε όλη μέρα ανοιχτά να αερίζεται το σπίτι, αλλά χτες βράδι είδα ότι και ο άλλος τοίχος του διαδρόμου, δίπλα από την πόρτα του δεύτερου μπάνιου άρχισε χαμηλά να βγάζει υγρασία. Στεναχωρέθηκα πάρα πολύ, και φοβάμαι μήπως πάθει κάτι ο Αντρέας από την υγρασία. Ευτυχώς σε κανένα δωμάτιο δεν έχει υγρασία, ούτε στο σαλόνι, ούτε στην κουζίνα. Αλλά ανησυχώ, γιατί ο άντρας μου έπαθε βρογχικό άσθμα από την υγρασία που είχαν στο πρώτο σπίτι που μένανε. Βέβαια, εκεί στάζανε οι τοίχοι και ήταν σε όλο το σπίτι, όχι μόνο σε ένα-δύο σημεία, και κάπνιζε και ο πατέρας του όλη μέρα μες στα μούτρα του. Αλλά αγχώνομαι... :( :( :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουράκι οντως δυσκολος συνδυασμος, αλλά θα περάσει πού θα πάει...Εχω και μια τρελλη ορεξη για γλυκά, και δεν ξερω τι να φάω!!!

Εχανες υγρα και δεν το κατάλαβες???Ηταν ο μονιμος φόβος μου στην εγκυμοσύνη ειδικά στο τέλος...μηπως χάνω νερά απο το σακο και δεν το καταλάβω !!!!Γι'αυτο καθε φορά που πήγαινα στο γιατρο του γκρίνιαζα!!!οκ εγω λογω ιστορικού πήγαινα ανα 2 βδομάδες στο γιατρο, αλλά ειδικά στο τελος με είχε πιάσει πανικος...αφου μια βδομάδα πριν γεννησω ειχα παει χωρις ραντεβου και μου λεει κι ο ανθρωπος αφου ολα ειναι καλά γιατι αγχωνεσαι και σχεδον έβαλα τα κλαματα και του λεω δενθελω να παει κάτι στραβα τωρα που φτάσαμε στο τελος...τα θυμαμαι και συγκινουμαι...πώς πέρασε ο καιρός.... :D

Αννα Μαρία μου ο αντρας μου ασχολείται με αυτά στη δουλειά του...ξέρω πως υπάρχει ένα φαρμακο για την υγρασια, αλλά εχει φερει κι απο το εξωτερικο μια μηχανη την οποια την νοικιαζει στον πελάτη και τραβαει την υγρασια...κι αφου στεγνωσουν οι τοιχοι μετά μπορούν να φτιαχτουν.Η μοναδική στην Κύπρο, και σε όσους την εχει πάρει εχουν ενθουσιαστει γιατι οταν δεις τους κουβαδες νερο που βγαζει φρικαρεις με την υγρασια που είχε στο σπίτι σου!!Αν θες σου δινω το τηλ του να σε ενημερώσει ή αν θες κάποια πληροφορια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία, αν δεν στεγνώσει σε λίγο καιρό ή αν βγάλει κι άλλη υγρασία, θα τον χρειαστώ τον άντρα σου οπωσδήποτε!!! Δεν μπορώ να καταλάβω πάντως από πού βγαίνει η υγρασία...

Εγώ αγχώνομαι για εκατομμύρια πράγματα. Κατ' αρχήν ήταν μέχρι να ακούσουμε καρδιά. Μετά ήταν μήπως την επόμενη φορά δεν ακούσουμε πάλι καρδιά. Μετά ήταν ο φόβος για πρόωρο τοκετό λόγω μολύνσεων. Μετά με έπιαναν κάτι ταχυπαλμίες και συσπάσεις μέσα στον Αύγουστο και νόμιζα ότι πάλι έχω πρόβλημα. Μετά φοβόμουν ότι χάνω υγρά... Αφήστε που, όποτε δεν ένιωθα το μωρό για λίγο, τρελαινόμουν απ' το άγχος. Κι όταν γεννηθεί φαντάζομαι άγχος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οποτε χρειαστεις πες μου Αννα Μαρια..

Τωρα για το αγχος που λες, κι εγω ειχα για τα παντα....οκ ηταν κ η απωλεια που ειχα πριν σε προχωρημενη εγκυμοσυνη αλλα με το που γεννησα εφυγε κ το αγχος κ ολα....λες κ ημουν μανουλα μια ζωη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααα, Μαρία, ήξερα ότι είχες απώλεια, αλλά όχι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη... Λόγω τραχήλου ε; Κι εγώ είχα απώλεια, αλλά ήταν τόσο νωρίς που σχεδόν δεν το κατάλαβα.

Λοιπόν, θα περάσω τις φωτογραφίες του παιδικού δωματίου και θα σας τις βάλω να τις δείτε, αν τα καταφέρω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια ημουν 22 εβδομαδων κ γεννησα κανονικα αλλα ηταν πολυ μικρο το κοριτσακι μου κ μολις γεννηθηκε δεν αντεξε κ πεθανε... :(

Αντε βαλε φωτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεύτερη φώτο.

Στη βιβλιοθήκη θα μπουν και κάτι άλλα βιβλία και στην πολυθρόνα ένα γαλάζιο μαξιλαράκι. Το γαλάζιο στην άκρη αριστερά είναι η βαλίτσα μου!

post-9441-13873938008473_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 2 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΣΤΟ ΣΩΜΑΤΑΚΙ ΤΟΥ ΕΝΑ ΚΟΚΚΙΝΟ ΣΗΜΑΔΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΟΒΑΡΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΑ ΑΓΓΕΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΦΥΓΕΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΩΝ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΠΑΜΕ ΣΕ ΕΝΑΝ ΠΑΙΔΟΧΕΙΡΟΥΡΓΟ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΑΦΑΙΡΕΣΕΙ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DIMAKI γειά σου, καλύτερα να κάνεις ένα ξεχωριστό ποστ για να πάρεις περισσότερες απαντήσεις. Εγώ πάντως δεν έχω ιδέα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες

λιγο ελειψα και ενα σωρο γραψατε παλι δεν σας προλαβαινω :!::!: ειδικα εσενα Αννα Μαρια σε ολες τις σελιδες παρουσα εισαι δεν λειπεις απο καμια συζητηση :o:lol::lol: κατσε να βγει ο Αντρικος και θα σου πω μετα :lol::lol: δεν θα προλαβαινεις να σερφαρεις ασυστολα :-p:-*

σημερα ειχαμε συνελευση με το Δ.Σ. του νηπιαγωγειου και συζητησαμε για τα ημερολογια και για τα δωρα χριστουγεννων για τα παιδακια μας,μαλλον σε ημερολογιο με φωτογραφια θα καταληξουμε και σε παραμυθι για δωρακι,κοντευουν τα χριστουγεννα και δεν το πηρα χαμπαρι ακομα!!!

Αννα Μαρια εισαι πολυ γλυκια εγκυουλα!!!μονο κοιλια παντως εχεις ουτε καν στηθος δεν φαινεται,αν εβλεπες εμενα στο μηνα μου το στηθος ητν μεγαλυτερο απο την κοιλια :lol::lol: πολυ πραμαααα!!!και το δωματιο του Ανδρεα ειναι πολυ ομορφο με το καλο να ερθει ο πριγκιπακος σας!!λες για τα νερα που περιμενεις να σπασουν ετσι περιμενα κι εγω στον πρωτο αλλα δεν εσπασαν,δεν ειναι απαραιτητο,στους δυο πρωτους πηγα με πονους και μου τα εσπασαν εκει οπου και δεν καταλαβα καθολου πονο,και στον τριτο πηγα για προκληση μιας και εκλεινα τον μηνα μου και δεν ελεγε να βγει και παλι μου τα εσπασε ο γιατρος

Αλινακι ειστε καλυτερα;;περαστικα συντομα ευχομαι,παντως κυκλοφορουν ιωσεις,ο μεγαλος μου ειχε πολυ βηχα αυτες τις μερες και φλεγματα καθε μερα ξυπνουσε απο τις 5 το πρωι απο το βηχα και δεν ξανακοιμοταν,αλλα τωρα ειναι καλυτερα ευτυχως και ο μικρος κατι φλεγματακια κι αυτος με πολυ λιγο βηχα

Ολια ο Νικολακης σου ειναι καλυτερα;;;

dimaki ο ανηψιος μου οταν γεννηθηκε ειχε ενα εντονο κοκκινο σημαδι στο ματι,τον ειδε γιατρος και τους ειχε πει οτι θα φυγει καθως μεγαλωνει κι ετσι εγινε τωρα ειναι 11 χρ.και δεν φαινεται τιποτα πια,με τον καιρο καθαρισε,ανοιξε νεο ποστ να ακουσεις κι αλλες γνωμες δεν νομιζω να ειναι κατι

Μαρακι μου γλυκο δεν ηξερα οτι περασες τετοια μεγαλη ταλαιπωρια κοπελα μου,εχεις ενα αγγελακι στον ουρανο να σε φυλαει!!!!περαστικα και για τον λαιμο σου,κι εμενα με ενοχλει λιγο παλι αυτες τις μερες και δεν μπορω παλι να αρρωσταινω......

Ανθη επειδη ξερω ποσο δυσκολα ειναι τα παιδια με το φαγητο και αυτα που σου προτεινε η Αννα Μαρια δεν προκειτε να τα φαει ειδικα ο αρακας εγω σου προτεινω να κανεις παραλαγες π.χ μακαρονια στο φουρνο ογκρατεν με τυρια,ή ακομα και τις χυλοπιτες εγω τις κανω ασπρες με τυρια και λιγο κρεμα,κρεατοσουπα με μοσχαρι και λαχανικα,μακαρονια με καροτο και κολοκυθακι ο μονος τροπος που τρωνε το κολοκυθακι στο φαγητο τα δικα μου,μακαρονια με κιμα,πατατες αντι για τηγανητες στο φουρνο στη λαδοκολα γινονται σαν τηγανητες αλλα δεν ειναι,σουβλακι κοτοπουλο, θα σκεφτω και θα σου πω κι αλλα...........

αδερφη ψυχη Καλη που εισαι;;;πως παει το σχολειο;;περιμενω διευκρινησεις για τα σπιτακια σου!!!

Αθανασια που εισαι κι εσυ χαθηκες παλι.....τι καιρο κανει στην ομορφη Σαντορινη;;

πολλα φιλια σε ολες κοροτσια μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα, κι εγώ αυτό πιστεύω, ότι μετά δε θα μπορώ να μπαίνω και πολύ! Πάντως η Μαρία μας μπαίνει περισσότερο απ' το αναμενόμενο!!!

Καλά, το στήθος μου είχε μεγαλώσει κιόλας σε κάποια φάση, αλλά μετά ξεφούσκωσε. Αγχώθηκα και για το θηλασμό, αλλά απ' ό,τι μου έχουν πει και έχω διαβάσει, μετά κατεβαίνει το γάλα, όχι πριν, οπότε δε χρειάζεται να φουσκώσει από τώρα.

Α, να σας ρωτήσω ρε κορίτσια! Οι πόνοι της γέννας πώς είναι; Σαν πάρα πολύ δυνατοί πόνοι περιόδου ή κάπως αλλιώς; Για να ξέρω πότε να πάω στο μαιευτήριο, μην τρέχω κάθε τρεις και λίγο και γυρνάω πίσω μετά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια οταν σε πιασουν πονοι γεννας θα ειναι σαν της περιοδου αλλα ποιο δυνατοι,δεν ειναι συνεχομενοι απλα ερχονται και φευγουν θα χρονομετρησεις και θα δεις τη συχνοτητα τους μπορει να ειναι ανα 15 λεπτα στην αρχη και μετα θα γινονται πιο συχνοι,μπορει ομως και να ειναι ακανονιστοι,θα το καταλαβεις μην ανυσηχεις,στον δευτερο μου ειχα ακανονιστους πονους μια ανα μισαωρο μετα ανα δεκαλεπτο και ξανα μισαωρο και ενα μπερδεμα ξεκινησαμε και στο αυτοκινητο ελεγα ε σιγα θα με διωξουν και οταν πηγα ειχα ηδη διαστολη 4 ,α και κατι αλλο μπορει να σκουπιστεις και να δεις βλεννα με λιγο αιματακι κι αυτο σημαινει εναρξη τοκετου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, ναι, τα ξέρω αυτά: νερά που τρέχουν, βλέννα κιτρινωπή ή με αίμα, αίμα γενικώς, πόνοι σε καθορισμένα χρονικά διαστήματα. Απλά δεν ήξερα πώς είναι αυτοί οι πόνοι, και λέω κάτσε να ρωτήσω! Μη με πιάσει η μέση μου και νομίζω ότι γεννάω!!! :P :P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, τώρα είδα τα φαγητά που προτείνεις στην Ανθή... Μμμμμμ.... Άκου δεν πρόκειται να φάει τα δικά μου...

Και το μοσχάρι σούπα με λαχανικά ΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΚΙ ΕΓΩ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω ακουσει γυναικες που γεννανε και ποναει η μεση τους,εγω παντως κοιλοπονουσα μεση δεν καταλαβα θα το καταλαβεις μην ανυσηχεις........τι γλυκια προσμονη που ειναι ομως θελω κι εγω παλιιιιι!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, της μάνας μου της πονούσε η μέση και όχι η κοιλιά! Ε, φαντάζομαι όταν με πιάσουν κάτι τρελοί πόνοι αυτοί θα είναι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...