Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΦΕΝΕ "γυναικεία υπόθεση" Νο 2


Recommended Posts

Πω πω ρε κορίτσια, εδώ ακόμα καλοκαίρι είναι... Με σεντόνι κοιμόμαστε. Σήμερα το πρωί που πήγαμε εκκλησία, στο αμάξι έλεγε 19 βαθμοί! Αλλά η αλήθεια είναι ότι δε θέλω να χειμωνιάσει, γιατί δεν έχω χειμερινά φαρδιά ρούχα. Τώρα τη βγάζω με κάτι ριχτές μπλούζες, που είναι φθινοπωρινές, όχι χειμωνιάτικες. Βρήκα κι ένα παντελόνι, το οποίο φοράω χωρίς να το κουμπώνω καθόλου, και το φοράω με τις φαρδιές, μακριές μπλούζες και δε φαίνεται τίποτα! Χτες έβαλα και το τζιν μου, μια χαρά μου πήγε!!! Εννοείται ότι δεν κούμπωνε, δεν το συζητώ αφού έχω την κοιλιά, αλλά με ενόχλησε λίγο όταν κάθισα και το έβγαλα. Μετά πονούσα, μου έκανε κάτι σαν κράμπα μάλλον... Ευτυχώς πέρασε. Αλλά αν χειμωνιάσει θα έχω πρόβλημα, και δε θέλω να πάω να ψωνίσω ρούχα για μερικές βδομάδες...

Κατερίνα, θα έρχομαι στο χωριό σου για Χριστούγεννα! Αυτά είναι που μ' αρέσουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 977
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κατερινα μαζι με την αννα μαρια αν δεν σε πειραζει θα ερθω κι εγω τα χριστουγεννα!!καλα???????θα σε βοηθαω και στην κουζινα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κούκλες

και μένα μου αρέσουν τα χριστούγεννα βέβαια δεν είναι όπως όταν είμαστε εμείς παιδιά αλλά και πάλι είναι πολύ χουχουλιάρικα. Εγώ στολίζω μέσα Νοέμβρη, βασικά πρώτη φορά στόλισα τόσο νωρίς το 2009 που περίμενα να γεννήσω τον Δεκέμβρη, και επειδή το χάρηκα που ήταν στολισμένο το σπίτι για πολύ καιρό το καθιέρωσα. Στολίζω το δέντρο το τζάκι και την εξώπορτα, όχι τίποτε άλλο. Τα υπερβολικά στολισμένα μπαλκόνια δεν μου αρέσουν ειδικά στην Αθήνα μερικοί το παρακάνουν.

Εγώ είχα ζητήσει απο τον Αι Βασίλη να μου στείλει ένα μπεμπάκι ε και επειδή μάλλον δεν προλάβαινε όταν του το ζήτησα στα επόμενα χριστούγεννα το είχα στην αγκαλιά μου ;);) .

Αυτά για την ώρα τα κατορθώματα της μικρής μου θα σας τα γράψω αργότερα

Σας φιλώ όλες!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελατε κοριτσια μου σας περιμενω θα περασουμε ονειρεμενα χριστουγεννα ;);) εγω με την Καλη θα μαγειρευουμε και οι αλλες θα τρωτε :D:D

παρεμπιπτοντως Καλη τι cup cakes κανεις αρχισες να αναλαμβανεις επαγγελματικα;;;

Κατερινακι με συγκινησες μαυτο που εγραψες με τον αγιο Βασιλη δεν ξερεις καμια φορα μπορει τα επομενα χριστουγεννα να εχεις αλλο ενα μπεμπακι στην αγκαλια σου ;):) ,διαβασα τα κατορθωματα της ταλιμπανιτσας σου :lol::lol: φανταζομαι και να κλαις και να γελας ειναι :lol::lol: εχω αντιμετωπισει απειρες τετοιες καταστασεις και απο τους αλλους και απο τον Δημητρη τωρα, προχτες βγηκαμε λιγο εξω και ανοιξε το λαστιχο και εγινε μουσκεμα μετα πηγε στις λασπες και ηρθε κι εδεσε ωσπου να τον παρουμε χαμπαρι ειχε γινει @#$@!$%^ :lol::lol: γερα να ειναι μωρε να κανουν αταξιες αυτα μενουν αλλωστε

Αννα Μαρια μην φορας τα στενα σου τζην δεν ειναι καλα να σε σφιγγουν,τα δικα μου παντως στον 8ο μηνα για να μην πω νωριτερα δεν ανεβαιναν ουτε μεχρι το γονατο :lol::lol: καλα εσεις εχετε καλοκαιρι ακομα απο Μαιο εμεις παλι τετοιες θερμοκρασιες ,ποτε χειμωνιαζει συνηθως εκει;;;

παω να κανω κρουασανακια για τα παιδια σας φιλω ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν χθες η μικρή μου έβαψε με κηρομπογιες πάτωμα (μάρμαρο), τοίχο (λευκός) και την μία πλευρά του ηχείου (ξύλινο) και πήρε και το μαύρο δεν της άρεσε κάνα πιο ανοιχτό χρώμα. Ευτυχώς πάτωμα και ηχείο καθάρισαν εύκολα με σαπουνόνερο τον τοίχο τον τρίβω από χθές και μόνο με jif καθάρισε.

Και σήμερα αποκτήσαμε ένα ωραιότατο καρούμπαλο. Ανέβηκε στην πλάτη του καναπέ και έσκασε με το κεφάλι στο μάρμαρο το γκουπ ήταν τόσο δυνατό αφού στην αρχή νόμιζα οτι έπεσε ένα ξύλινο ράφι που είχε εκει δίπλα ο άντρας μου. Κλάψαμε αρκετά αλλά οταν πήγα να της βάλω πάγο και μετά βούτυρο ήθελε να βάλει μόνη της...θα με τρελάνει να κλαίει και να λέει μόνη μόνη....

Παρεπιπτώντος το βούτυρο κάνει καλή δουλεια δεν έχει μαυρίσει καθόλου.

Κατερινάκι όντως γερά να ναι και τέτοια έχουν να δουν τα μάτια μας πολλά. Εγώ με το χτύπημα ήμουν πολύ ήρεμη ο άντρας μου έπαθε σοκ αφού είχε ξεκινήσει να κάνει δουλεια στο μπροστινό μπαλκόνι, βάζει μια αντλία νερού για να έχουμε σταθερή παροχή γιατι είμαστε στον 5ο και καμιά φορά δεν έχει πολύ πίεση το νερό και μετά την παράτησε...και έπαιζε μαζί της συνέχειαγια να είναι σίγουρος οτι είναι καλά. Α το καρότσι είναι ακόμα στο δωμάτιο (μου έχει πει και σήμερα οτι θα το ανεβάσει πατάρι) αλλά έχει ανοίξει άλλες δουλειες και δεν το βλέπω να ανεβαίνει ακόμα πατάρι :evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και πάλι!

Ουφ, αυτές τις μέρες νιώθω συνέχεια στουμπωμένη απ' το φαγητό, και δεν τρώω και πολύ... Κανονικά, όπως πάντα... Νιώθω λες και έχω φάει ένα βόδι και μου έχει φτάσει μέχρι το λαιμό...

Κατερίνα, κι εγώ μαγειρεύω! Προτιμώ τη μαγειρική απ' τη ζαχαροπλαστική, όμως!!!

Καγκουράκι, άσε τα μπαλκόνια-υπερπαραγωγές τα Χριστούγεννα δεν τα αντέχω με τίποτα! Δεν μπορώ να τα βλέπω, με πονάνε τα μάτια μου!!! Είναι φρικαλέα! Για να μην πω για την ενέργεια που καταναλώνουν. Εγώ πέρσι απλά στόλισα ένα δέντρο, με φάτνη από κάτω κι ένα στεφάνι στην εξώπορτα. Αλλά πέρσι ήταν και λίγο μελαγχολικά Χριστούγεννα για μένα, γιατί σκεφτόμουν την αποβολή που είχα. Ενώ την είχα ξεπεράσει αμέσως, εντούτοις τις μέρες των γιορτών τη ξαναθυμήθηκα. Φέτος ελπίζω να είναι διαφορετικά!!! Αλλά πάλι, δε θα κάνουμε κανένα τρελό στολισμό, μάλλον πάλι δέντρο-φάτνη-στεφάνι!

Όσο για τον κυπριακό χειμώνα, κανονικά παλιότερα τέτοια εποχή φορούσαμε μπουφάν, καλσόν, γενικά, έκανε κρύο. Τα τελευταία χρόνια δυστυχώς ο χειμώνας αργεί όλο και περισσότερο. Πέρσι τέλη Νοεμβρίου καταλάβαμε πραγματικό κρύο. Θυμάμαι ήταν του αγίου Ανδρέα η πρώτη φορά που είδα την ανάσα μου το βράδι (για μέρα δεν το συζητάμε καν)!!! Φέτος με βολεύει, αλλά πού θα πάει αυτή η ιστορία με το κλίμα;

Καγκουράκι (τώρα είδα το ποστ), εμένα η ξαδέλφη μου έχει κάνει κάτι πολύ τρελά. Δεν ξέρω αν σας τα έχω ξαναπεί. Μια φορά έκλεισε το γάτο στο ψυγείο, και μια άλλη άδειασε πάνω του ένα ολόκληρο μπουκάλι υγρό πιάτων, και μετά τον πλένανε κι άφριζε!!!! Έχει κάνει κι άλλα...

Εγώ σήμερα απ' τον άντρα μου δεν έχω παράπονο. Βγάλαμε κάποια χειμωνιάτικα, δηλαδή εγώ έβγαλα τα δικά μου, μια που τα καλοκαιρινά, ούτως ή άλλως δεν μπορώ πλέον να τα φορέσω, κι αυτός διάλεξε μερικά πουλόβερ και πυτζάμες και έβαλε σε σακούλες κάτι υπερβολικά καλοκαιρινά ρούχα, και ανέβασε τα καλοκαιρινά πάνω στη ντουλάπα. Έβαλε πλυντήριο, το άπλωσε, πέταξε σκουπίδια και τώρα πλένει και τα πιάτα!

Το αυτοκόλλητο πάνω στο τζάμι του παιδικού αποφάσισε (χωρίς να προσπαθήσει καθόλου) ότι δε βγαίνει. :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου!!!!!κατερινακι μου φανταζομαι πως θα τρομαξες απο το χτυπημα!εμενα μια μερα περυσι ενω ημουν στην κρεβατοκαμαρα μου ακουσα εναν "τρελο" ηχο απο το δωματιο της μικρης (διπλα) χωρις κλαματα χωρις τιποτα και το πρωτο πραγμα που σκεφτηκα ηταν οτι παει σκοτωθηκε!φοβομουν να παω να δω!!!!!μ'επιασε ταχυπαλμια και παω μεσα και τη να δω?ειχε ανοιξει ολα (4) τα συρταρια της συρταριερας της,πανω στην οποια ειχαμε την παλια τηλεοραση του σαλονιου και για να παρει κατι που δεν εφτανε ανεβηκε πανω στο τελευταιο συρταρι και γυρισε ολη η συρταριερα πανω της και η τηλεοραση οπως επεσε την χτυπησε στην μεση ευτυχως ελαφρα!!!!!το πως δεν εσκασε η τηλεοραση δεν ξερω!ηταν απο τις παλιες της "χοντρες"!!!!!!δεν ξερω ποση ωρα καναμε να συνελθουμε μετα!τρομαξε κι αυτη παρα πολυ,γι αυτο και δεν αντεδρασε με κλαματα ή φωνες!!!!!

αννα μαρια μου κι εγω την υπερκαταναλωση του ρευματος σκεφτομαι γι'αυτο στο μπαλκονι μου στολιζω πανω στα καγκελα απ'ακρη σ'ακρη κοκκινα φαναρακια ενωμενα μεταξυ τους με πρασινη κορδελα τα οποια τα βαζω ρεσω καθε βραδυ και ειναι πολυ ομορφα,διακριτικα και οικονομικα!!!!!

οσο για μεσα στο σπιτι στολιζω το δεντρο μου φυσικα,το παραθυρο της κουζινας,την τραπεζαρια μου και την πορτα!εμεινε τιποτα αλλο?καλα λιγο και το τζακι!!!!!!χι χι χι!!!ή μαλλον χο χο χο!!!!!!!!

κατερινα μου γλυκια,φτιαχνω κυριως cupcakes και μπισκοτοσπιτα (τα χριστουγεννα) και τα πουλαω σε γνωστους και φιλους!!!!!περυσι εκανα για μενα μπισκοτοσπιτα για να στολισω την τραπεζαρια μου κι οποιος ερχοταν στο σπιτι με ρωτουσε αν τα πουλαω.στην αρχη τα εκανα ετσι αλλα οταν ειδα οτι ολο και πιο πολλοι ζητουσαν αρχισα να τα πουλαω!ετσι εστησα μια τοσο δα μικρη "επιχειρηση" και τωρα οποιος μου ζητησει του κανω!την περασμενη βδομαδα εκανα κεκακια για μια βαφτιση!μου ειχαν ξαναζητησει αλλα ειχα αρνηθει γιατι δεν ηξερα πως να τα στολισω!απο τοτε ομως που μου εδειξε μια φιλη την ζαχαροπαστα "σωθηκα"!!σ'ευχαριστω πολυ πολυ!απο τωρα σκεφτομαι πως θα στολισω τις βασιλοπιτες μου με την ζαχαροπαστα!φανταζομαι πως θα γινουν τελειες!!!!!

πολλα φιλακια σε ολες σας κουκλες!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλιτσες...Εχω μερες να μπω αλλα δεν ημουν και πολυ στο σπιτι αυτες τις μερες..Χθες το απογευμα επιτελους βγηκα για καφε μονη με φιλες ...

Δεν προλαβα να διαβασω και πολλα γραψατε ποσες σελιδες..Ελπιζω να στε ολες καλα..Εγω εχω αρρωστο το Νικολακη ..με μυξουλες .Ευτυχως εχει διαθεση..

Την τριτη πεθανε και η γιαγια του αντραμου και ειχαμε και κηδεια..Η καημενη ηταν στο κρεβατι τρια χρονια και την ειχε η πεθερα μου στο σπιτι..Αφου να φανταστειτε σ αυτα τα τρια χρονια η πεθερα ειχε ερθει στο σπιτι πολυ λιγες φορε ς..Ευτυχως η καημενη ξεκουραστηκε γιατι τωρα τελευταια ηταν πολυ χαλια..

Καλη διαβασα αυτο που παθατε περσυ με την μικρη σας ..Φανταζομαι σοκ και σεις και η μικρη..

Εμενα σημερα το απογευμα που σιδερωνα ακουμπησε με ενα δακτυλακι το σιδερο και καηκε ο καημενουλης ..Εκλαιγε ποση ωρα και δεν μπορουσα να τον ηρεμησω ..Συνεχεια εδειχνε το δακτυλακι του...

Κανγκουρακι τι εγινε με το καρουμπαλο της μικρης?Θελουν πολυ προσοχη

Κοριτσια και μενα μ αρεσουν τα Χριστουγεννα αλλα βαριεμαι το ξεστολισμα ...και φετος δεν εχω και πολυ διαθεση...ελπιζω να αλλαξει ως τοτε...

Αννα Μαρια μια χαρα ο καιρος στην Κυπρο ..τι καλα να ειχαμε και μεις 19 βαθμους...

Αυτα κοριτσια ...φιλια πολλα σε ολες και καλο βραδυ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!!ολια περαστικουλια σας!!!!κατερινακι πως παει το καρουμπαλακι σας????οι υπολοιπες τι κανετε????εμεις ειμαστε καλα,πηγαμε χθες στο παρτυ,το καταευχαριστηθηκε η κωνσταντινα μου και οταν γυρισαμε καναμε μπανακι κι επεσε ξερη!!!!αυτα απο μενα!!!!φιλακια σε ολες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Σήμερα είχα γιατρό. Ο μικρός πήγε περίπου τρία κιλά, και όλα φυσιολογικά! Λέει, τα πυοσφαίρια μειώθηκαν (απίστευτο μου φαίνεται!), και δε θα κάνουμε ακόμα καλλιέργεια κολπικού υγρού. Πάντως την ενδοφλέβια αντιβίωση δε νομίζω ότι τη γλιτώνω.

Ήρθαν και τα τελευταία βρακάκια που περιμέναμε (τα βάζουμε ως προστατευτικό πάνω από τις υφασμάτινες πάνες) και θα πάμε το απόγευμα απ' το ταχυδρομείο να τα πάρουμε, για να βάλουμε επιτέλους και το τελευταίο μας πλυντήριο!

Όσο για τις αταξίες των παιδιών σας, συμφωνώ μ' αυτό που λέει η Κατερίνα: αυτά μένουν! Τι να θυμόμαστε δηλαδή απ' τα παιδιά, πόσο φρόνιμα ήταν, ότι δεν τα ακούγαμε καθόλου, κι ότι όλη μέρα αποβλακώνονταν στην τηλεόραση; Καλύτερα να είναι άτακτα, αυτό δείχνει ότι είναι έξυπνα, δημιουργικά, ότι έχουν καλό νευρικό σύστημα, κ.λπ. Κάπως σαν τον Ανδρέα μου δηλαδή! :P :P :P :P :P :P :P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλίτσες

Ολια περαστικά στον Νικόλα!

Αννα Μαρία έχεις μπει στην τελική ευθεία και ο μπεμπάκος μια χαρά στα κιλά του. Μην αγχώνεσαι για τον τοκετό όλα θα πάνε καλά :)

Και μένα μ΄αρέσουν τα ζωηρά και δραστήρια παιδάκια , δείχνουν οτι είναι έξυπνα και οτι ενδιαφέρονται για τα πράγματα γύρω τους.

Κάλι τι τέλεια πραγματάκαι φτιάχνεις είσαι καλλιτεχνική φύση... μπισκοτόσπιτα αχ θέλω και εγώ...δείχνουν τόσο χριστουγενιάτικα και εορταστικά, βάλε μας φώτο να δούμε. Πουλάς και εκτός Θεσσαλονίκης?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουράκι, είδες πώς πέρασε ο καιρός; Απίστευτο μου φαίνεται! Τώρα είναι στην κοιλιά μου, αύριο θα γεννηθεί, και μεθαύριο θα μου φέρει μια ξινή ξυλαγγούρω και θα μου πει "μάνα, αυτή είναι η γυναίκα της ζωής μου"... :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

Κάλη, μπισκοτόσπιτα που λες είναι αυτά με το ψωμάκι από τζίντζερ; Εγώ ούτε στα πιο τρελά μου όνειρα να φτιάξω τέτοιο πράγμα. Με τη ζαχαροπλαστική δεν το έχω και πολύ, ίσως γιατί δεν έχω ασχοληθεί πολύ. Προτιμώ τη μαγειρική!!!

Όσο για τα cupcakes, δεν είναι απαραίτητο να τα γλασάρεις με ζαχαρόπαστα. Μπορείς να φτιάξεις ένα γλάσο από γκανάζ ή από σαντιγί, τυρί κρέμα και κάποιο αρωματικό, από πάνω μπορείς να γαρνίρεις με τρούφα ή ξηρούς καρπούς ή κερασάκι ή οτιδήποτε άλλο. Παρακολουθώ ένα αμερικάνικο κανάλι μαγειρικής το Food Network και όλο τέτοια δείχνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου λειψατεεεε!!μια μερα δεν εγραψα και μου φανηκε αιωνας!! ηρθαν τα πεθερικα χτες κι ο νονος του μικρου και το ριξαμε εξω!!εγω πλακωθηκα στα κρασακια, ο πεθερος στο ουισκι και οι υπολοιποι στο τσαι!!!καλα ηταν επι την επιρρεια αλκοολ ολα φαινονται ομορφα!!

καγκουρακι περαστικουλια ...διαβασα για το καρουμπαλακι σας και σε καταλαβαινω απολυτα!!καθε φορα που χτυπαει ο δημητρης ειναι ψυχοφθορα!και δυστηχως ειναι πολυ συχνα!!γερα να ναι τα παιδακια μας!!παντως ρε κοριτσια τι εχει μεσα το βουτυρο και κανει τετοια θαυματα???απιστευτο!!ακου να μαθαινεις αννα-μαρια!!

κατερινακι ερχομαι και εγω για χριστουγεννα το αποφασισα!!βαλεμε στο σπιτακι στον κηπο δεν πειραζει, να τρωω απο τα χερακια σου και απο τα χερακια της καλι μπισκοτοσπιτακια!!!!μιαμι!!!

αννα μαρια μου μην αγχωνεσαι απο τωρα με τετοια!!ασε που ετσι που καταντησαμε θα παρακαλαμε να φερει γυναικα γιατι απ οτι βλεπεις τα αγορακια την σημερον ημερα ειναι λιγο "μπερδεμενα"!!!!κι αυτα μανουλες εχουν και περιμεναν την νυφη την ξυνη αλλα τους εσκασε Μπαμπης!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχαχαχαχαχαχαχα, Αλίνα, έχω σκεφτεί και το ενδεχόμενο του Μπάμπη!!! Αλλά δεν αγχώνομαι βρε! Πλάκα κάνω!

Δε σας είπα και το καλυτερότερο: έρχεται πριν λίγο ο άντρας μου και μου λέει "Το ένα από τα παιγνίδια που έπαιζα το παράτησα, γιατί έρχεται το παιδί μου τώρα". ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΟΟΟΟΟΟΟ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηρωϊκες στιγμες αννα μαρια .... σημειωσε την ημερομηνια!! σου ευχομαι να το ακους απο εδω και περα πολυ πολυ συχνα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου

καλα Καλη το μονο σιγουρο ειναι οτι ειμαστε αδερφες ψυχες,μολις διαβασα για τα σπιτακια εμεινα ,τα χριστουγεννα ειχα φτιαξει κι εγω στα γενεθλια του Δηητρη και τα εδωσα στα παιδακια,τωρα για να πουλαω δεν το σκεφτηκα ποτε,Κατερινα ειχα βαλει και φωτο στην ομαδα αν μπεις θα την δεις, δυστηχως οι υπολοιπες δεν μπορειτε να τα δειτε αν βρω τη φωτο θα τη βαλω,οσο για τη ζαχαροπαστα εσυ ησουν ετοιμη παιδι μου μια ωθηση ηθελες μονο αλοιμονο!!! :D:D

Ολια συλυπητηρια για τη γιαγια,αφου ηταν αρρωστη ησυχασε η γυναικα κι αυτη και η πεθερα σου,ο Νικολακης καλα ειναι;;

Κατερινιω ειδες που το βιταμ κανει θαυματα;;οταν το ειχα πρωτογραψει στο αλλο ποστ καποια κοριτσια με κοροιδευαν :o:o:lol: και τα δυο τα μεγαλα μου τα εχω ραψει τα κεφαλια και απο πεσιματα και χτυπηματα απειρα τι να λεω τωρα και απο θαυμαστα κατορθωματα αλλα τοσα :lol::lol:

Αλινα ελα εσυ κι εχω και υπογειο να σε βαλω :lol::lol: ακου εκει στο σπιτακι του κηπου :lol::lol:

Αννα Μαρια καλα εσυ το πας πολυ μακρια :o:lol: κατσε ρε ακομα δεν βγηκε το μωρο,λογικο ειναι να δυσκολευεσαι με το φαγητο,το μωρο πλεον καταλαμβανει ολοκληρη την κοιλια σου το στομαχι πιεζεται αντε υπομονη ακομη λιγο εχεις!!!

η Μαρια μας ποτε γυρναει απο Κρητη;;

και η Αθανασια και η αλλη Μαρια εξαφανιστηκαν παλι :o:o

Ανθη κι εσυ χαθηκες αυτες τις μερες,το ρικαμε στις βολτες;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ, Όλια, ξέχασα να γράψω τα συλληπητήρια για τη γιαγιά... :(

Αφού ήταν μεγάλη και ταλαιπωρήθηκε, καλύτερα να ξεκουραστεί κι αυτή και οι γύρω της...

Κατερίνα, πλάκα έκανα βρε! Απλά συνειδητοποιώ πόσο γρήγορα περνά ο καιρός, και είπα να το εκφράσω κάπως πιο παραστατικά! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οντως Αννα Μαρια περναει πολυ γρηγορα ο καιρος,βλεπω φωτο με τα παιδια μου μωρα και λεω ποτε ηταν ετσι και ποτε μεγαλωσαν σαν να μην περασε μια μερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kaτερινακι μου εγω μπορω να σου τα στειλω κι εκτος θεσσαλονικης!εσυ δεν ξερω πως θα τα παραλαβεις!!!! :lol::lol::lol::lol:

αννα μαρια μου τα μπισκοτοσπιτακια μου ειναι απο μπισκοτο βρωμης τα οποια φτιαχνω με τα χερακια μου και μετα τα συρναμολογω και φτιαχνω και την χιονισμενη αυλη τους.μεχρι και σκυλακι με σκυλοσπιτο εχουν!θα σας βαλω 3-4 φωτο να δειτε!!!!!!!οσο για τα cupcakes τα στολιζω με πολλους και διαφορους τροπους αλλα για βαφτιση νομιζω πως το ιδανικοτερο ειναι η ζαχαροπαστα!!!!!!!

αλινα θα τα τσακισουμε!!!μιαμ μιαμ!!!αν και η αληθεια ειναι οτι λυπασαι παααααρα πολυ να τα σπασεις!!!!!!παντως εκτος απο το σκυλακι που το φτιαχνω απο χαρτι,ολα τα αλλα τρωγονται κανονικα!!!!!

κατερινακι οσο ετοιμη κι αν ημουν για την ζαχαροπαστα σιγουρα δεν το ηξερα,τουλαχιστον πριν το σηζητησουμε!!!!!γ'αυτο σ'ευχαριστω για μια ακομα μια φορα!!!!!!!θα περιμενουμε φωτο,οκ???????

θα προσπαθησω να σας βαλω φωτος!!!!!

η μαρια και η αθανασια ποτε γυρνανε?????η ανθουλα που χαθηκε?????η μαρια???????τι εγινε βρε κοριτσια?διαλυομαστε????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάλη, το μπισκοτόσπιτο να υποθέσω ότι έχει και πολλή διακόσμηση από ζάχαρη, κ.λπ; Γιατί σκέτο μπισκότο βρώμης πόσο ωραίο να είναι; Πώς είναι δηλαδή, τραγανό ή μαλακό;

Πω πω, πριν λίγο έκανε κάτι κινήσεις ο μικρός κι έσπρωχνε προς τα κάτω και πόνεσα μέσα στον κόλπο. Δεν ήταν η πρώτη φορά, βέβαια, είναι καιρός που κάνει αυτά τα κόλπα, αλλά τώρα νομίζω πόνεσα περισσότερο από τις άλλες φορές. Αφού για μερικές στιγμές νόμισα ότι σπάσανε τα νερά, γιατί άρχισε να με πονάει και η μέση.

Αααααααααααααααααααααααααααααααααααααα, φρίκαρααααααααααααααα!!!!!!!!!!! Υπάρχει ένας άνθρωπος μέσα στην κοιλιά μουυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι τραγανο κι ειναι στολισμενο ολο απο γασσο και ζαχαρωτα!!!!!!

οσο κοντευεις θα εχεις ολο και περισσοτερα τετοια!!!!!!ερχετε ο ανδρικος σου κοριτσακι μου!!!!!!ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

post-2628-13873937973167_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χααααχαααχαχαχ!!αργησες λιγο αλλα το καταλαβες!!!!

πλακα πλακα δεν το χα σκεφτει ετσι!μπορει και εγω να χα φρικαρει! :o τωρα που το σκεφτομαι εγω ειχα φρικαρει πριν γεννησω γιατι δεν θα το εχω στην κοιλια μου, να το αισθανομαι , να νιωθω την καθε του κινηση!!!για σκεψου ομως..... σε λιγο το ανθρωπακι θα χουχουλιαζει στην αγκαλιτσα σου!!

ολια και απο μενα τα συλληπητηρια για την γιαγια σου.ειχα ριξει γρηγορη ματια πριν για να προλαβω ολα αυτα που ειπαν οι κουτσομπολιτσες εδω και δεν το πηρα χαμπαρι.να εισαι καλα να την θυμασαι.

κατερινακι εκλεισε για το υπογειο!!!ζαχαροπαστα σου ρχομαι!!!!

ΚΤΚ πλακα μας κανεις??????τι ομορφια ειναι αυτη>?????θα σε παρω μαζι μου στο υπογειο της κατερινας!!τελικα delivery κανεις????αξια κοριτσακι μπραβο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κ εγώ ακριβώς το ίδιο στον ύπνο! Πάντα ξεκινάω στο πλάι, από αριστερά μου είπε κυρίως ο γιατρός μου κ πάντα ξυπνάω ανάσκελα. Γυρνάω χωρίς να το καταλαβαίνω. Βέβαια εγώ ποτέ δεν ένιωσα ενόχληση στα ανάσκελα.
    • Εγώ πάντως ξεκίνησα να ετοιμάζω σιγά σιγά το δωμάτιο της (βέβαια κούνια, συρταριερα κτλ τα ειχα) για να μπορώ να ξεθάψω τα ρούχα της πρώτης κ να αρχίσω να τα πλένω, σιδερωνω κτλ.  Επειδή 10-25 Ιουλίου θα πάμε διακοπές θέλω μέχρι τον Ιούνιο να τα έχω έτοιμα αυτά, μην αφήσω πολλά για τον τελευταίο μήνα. Οπότε εγώ πιστεύω πως καλά είναι να ξεκινήσεις τα ψώνια σιγά σιγά. Τους μήνες εγώ τους υπολογίζω με την ΠΗΤ κ όχι με τις εβδομάδες. Δηλαδή εγώ που έχω ΠΗΤ 28/8 κάθε 28 αλλάζω μήνα. 28 Μαΐου θα μπω στον 7ο. Δεν ξέρω αν σε βοηθάει έτσι.
    • @Kate1992 @Naty_ @Elli13 χαίρομαι που ακούω τα νέα σας και τα συμπτώματα σας! Κάπως με καθησυχαζουν κι εμένα γιατί κι εγώ έχω κάποιες μέρες που νιώθω πολύ έγκυος κι άλλες που το ξεχνάω 😅 τις προάλλες ανησυχούσα ότι τα συμπτώματα δεν είναι πολύ έντονα και με το που έκανα αυτή τη σκέψη, ήμουν στο σούπερ μάρκετ, μου ρθε ένα κύμα ναυτίας περιποιημένο, κι λέω αχ το σποράκι μου υπενθυμίζει ότι είναι εδώ ❤️❤️ Αλλά γενικά κι εμένα οι κράμπες σταμάτησαν, τώρα που είπε η Κέιτ για το μαγνήσιο, συνειδητοποίησα ότι η πολυβιταμινη που παίρνω έχει μέσα και μαγνήσιο οπότε μπορεί να παίζει ρόλο. Έχω ναυτίες κυρίως το πρωί αλλά ποτέ δεν έχω κάνει εμετό και μες τη μέρα με πιάνουν και καούρες έντονες αλλά σταματούν μετά από κάποια λεπτά. Νιώθω ότι κουράζομαι εύκολα, κοιμάμαι στάνταρ μία ώρα το μεσημέρι που δεν είναι κάτι που κάνω συνήθως, δλδ εκτός εγκυμοσύνης. Και το στήθος συνεχίζει να πονάει απλά λίγο λιγότερο πλέον γι'αυτό και ανησύχησα. Είναι κι αυτά τα συμπτώματα που απ' τη μια μας τη δίνουν απ' την άλλη όμως μας καθησυχαζουν - μια τρέλα 🤣🤣 σήμερα είμαι 6+1 και πραγματικά δε βλέπω την ώρα να πάω στο ραντεβού την τρίτη 🙏🙏🙏
    • Εσύ όπως αισθάνεσαι κορίτσι μου ❤️ είναι σημαντικό και για την ψυχική υγεία και ηρεμία 🙏 και για σένα και για τον άνδρα σου ✨ εμείς βέβαια σου ευχόμαστε να έρθει όσο πιο σύντομα 🤞🤞🤞 να χαίρεσαι την όμορφη οικογένεια σας 😍
    • Καλημέρα κορίτσια μου!!!!εχθές περάσαμε σούπερ στο πάρτυ!!!σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας 😘 να είστε καλά!!! Έχω αρχίσει να έχω πονακια ωορρηξίας οπότε άρχισα τα τέστ...βέβαια εχθές είχαμε και επαφή....για να δούμε... Κορίτσια έχω πάρει μια απόφαση...θα προσπαθήσω έως και Γενάρη του 25 μετά σταματάω...θα κλείσω 3,5 χρόνια προσπαθειας τότε... σταματάω μετά τις προσπαθειες...εννοώ δεν ξαναμετραω γόνιμες ...ούτε στοχευμένες επαφές... τίποτα... εύχομαι να έρθει έως τότε... Φτάνει τόσο....μετα τα παρατάω...και δόξα Τω θεώ έχω δύο αγοράκια...🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...