Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΦΕΝΕ "γυναικεία υπόθεση" Νο 2


Recommended Posts

Ανθή, συμφωνώ για τα ονόματα! Κι εγώ είμαι του κλασικού. Δε μ' αρέσουν τα διάφορα "σπάνια" και "δήθεν". Όπως επίσης και τα "σπάνια" ονόματα παππούδων-γιαγιάδων που τα δίνουν με το ζόρι στα παιδιά. Μια γνωστή μου τη βγάλανε Νικοδήμα απ' τον παππού της που λεγόταν Νικόδημος!!! Και από το δημοτικό τη φωνάζουν Μίνα. Καμία σχέση, όπως το Γκόλφω με το Έφη, αλλά φαντάζεσαι να λένε ένα κοριτσάκι Νικοδήμα;;;

Όσο για τα τάματα, συμφωνώ μαζί σου. Θεωρώ λάθος να γίνεται ένα δήθεν τάμα από τους γονείς για να αποφευχθεί το όνομα κάποιου παππού, όπως επίσης λάθος είναι και να γίνεται το τάμα ως λύση απελπισίας, ενώ προηγουμένως το ζευγάρι δεν είχε καμία σχέση με Θεό. Είναι άλλοι, όμως, οι οποίοι το κάνουν μέσα απ' την ψυχή τους. Π.χ. μια ξαδέλφη μου παιδεύτηκαν πάρα πολύ μέχρι να κάνουν παιδιά, και τελικά έκανε τρία (ένα κοριτσάκι και δίδυμα αγοράκια) με εξωσωματικές. Τα δύο από τα τρία παιδιά τα έταξε και έβγαλε μόνο τα ονόματα των αγίων στους οποίους έταξε τα μωρά. Στο τρίτο παιδί έδωσε το όνομα του πατέρα της, αν και, πιστεύω ότι, αν το είχε τάξει κι αυτό, δε θα διαμαρτυρόταν κανείς.

Χαζομάρα πάντως των πεθερικών σου που επέμεναν να βγει το όνομα του πεθερού δεύτερο μετά το Παναγιώτης που ήταν τάμα. Έτσι χάθηκε τελείως το όνομα του πεθερού.

Κάλη, άντε βρε, έβαλες το φυτικό σαμπουάν και πάλι έκανε πρόβλημα;... Δεν είναι να εμπιστεύεσαι τίποτα τελικά... Εγώ σήμερα έκοβα κρεμμύδια και με τσούξανε τα μάτια μου, και μου λέει ο άντρας μου "γιατί δε φοράς τους φακούς σου;". Επειδή με τους φακούς κλείνει το μάτι και δε τσούζει. Του εξήγησα ότι στο σπίτι δε φοράω τους φακούς, αλλά και γενικά αυτήν την περίοδο τους αποφεύγω, λόγω ξηροφθαλμίας που έχω στην εγκυμοσύνη. Και τι μου λέει;;;; Γιατί δε βάζεις κολλύριο; Έλεοοοοοοοοος!!!!!!!!! Θ' αρχίσω να βάζω φάρμακα χωρίς έλεγχο και χωρίς συνταγή γιατρού στην εγκυμοσύνη!!!

Όσο για τα δόντια, είναι μεγάλος μπελάς... Μακάρι να μην ταλαιπωρηθείτε πολύ...

Πόπη, αυτά που έλεγες για το φαγητό του μικρού δεν τα πολυκατάλαβα. Ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό!!!

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 977
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κουκλες

σημερα κανανε παρελαση τα βλασταρια μου,τελικα μονο ο Γιωργος εκανε με φουστανελα,στο δημοτικο δεν ειχαν τμημα με παραδοσιακες στολες και ετσι ο Νικος μου εκανε με μπλε παντελονι και ασπρο πουκαμισο,καμαρωσα παλι η μανα :lol::lol: τι πραμα κι αυτο καθε φορα συγκινουμαι λες και κανουν πρωτη φορα παρελαση με παιρνουν τα ζουμια τα παλικαρακια μου μεγαλωνουν :cry::lol::lol: ,του χρονου θα κανει και ο μπομπιρας με τον παιδικο σταθμο,παντως τα μικρουλια εχουν πολυ πλακα το ενα παει απο δω το αλλο απο κει και δεν μπορουν να τα μαζεψουν :lol::lol:

Καλη μαλλον εσυ εισαι η δικια μου αδερφη ψυχη μια με τις τουρτες και οι δυο,τωρα με τα δοντια και χθες εντοπισα μια ΨΕΙΡΑΑ!!πανικος με επιασε :o:twisted::twisted: σημερα εχει ξεψειρισμα εξονυχιστικο φαρμακα κτλ και προσεχως να παμε για κουρεμα γιατι σαν να πολυμεγαλωσαν τα μαλλια τους και δεν μπορω τετοια, το paraplus θα παει συννεφο τα νευρααααα μου!!!και για τα δοντια που λες ο δικος μου εκανε το πρωτο σφραγισματακι ευτυχως σε δοντι που θα αλλαξει αλλα εχει αλλες δυο μικρες τρυπουλες που πρεπει να τις κανουμε,και πλενει τα δοντια καθημερινα ρε στο καλο τι να πω ,κι αυτοι οι οδοντιατροι μια σταλια τρυπουλα σαν κανονικο σφραγισμα 30ε μας πηρε ,οσο για τα νυχια σου τι να πω μαρεσουν πολυ αλλα εγω συνεχεια με τα νερα και τις δουλειες ειμαι δεν μενει νυχι ουτε για δειγμα αφου μπορεις και τα συντηρεις καλα κανεις,να τα προσεχεις ομως με τη γενικη να βαζεις γαντια μηπως και τα σωσεις

Πιπιτσα υπομονη κοπελα μου,τι αλλα συμπτωματα εχει και κατευθειαν το ταλαιπωρειτε το μωρο,η παιδιατρος τι λεει,μηπως εχει κολικους και τζαμπα θα φαει την ταλαιπωρια μωρε,κριμα ειναι μικρουλι ειναι......αν εχει μυξουλες να του ριχνεις φυσιολογικο ορο και να του ρουφας τις μυξουλες με την συσκευη,οσο για το σπιτι προεχει το μωρο ασε τις δουλειες σε οποιον αρεσουμε να λες!!!

Αλινα μου πρεπει να καλυφτει ολη με ζαχαροπαστα πρωτα δεν θα σταματαει η τρουφα εκτος αν την κανω ολη με σαντυγι αλλα με ζαχαροπαστα θα ειναι πιο ωραια,καλε κι αλλον αντρα να εχω δεν με λυπασαι με τοσους αντρες θελεις να μου φορτωσεις και τον δικο σου :lol::lol: ελεος :o:lol:

Αννα Μαρια τι ονομα κι αυτο ακου Νικοδημα τελικα εχει πολυ τρελα ο κοσμος,εγω δεν εχω τετοια κολληματα στον τριτο λεγαμε να βγαλουμε κανενα πιο περιεργο μη φανταστειτε Αλεξανδρος ή Ορφεας μεχρι εκει αλλα τελικα τον ειπαμε στην μαμα μου και τελειωσε το θεμα

Ανθη αντε παλι ολο βολτιτσες εισαι ;):lol: μια που ειναι και αργια καλα να περασετε!!!εμενα το Φλωρα μια χαρα μου ακουγεται για κοριτσι, καλα για αγορι δεν το συζητω,αν τρως τοσο πολυ καθε μερα και δεν παχαινεις εισαι πολυ τυχερη και παστιτσιο και κρουασν μετα :o:o:D ελα κι απο εδω να βοηθησεις με τα γλυκα μου γιατι με βλεπω να γινομαι γουρουνα παλι με τους πειρασμους μεσα στο σπιτι μου :o:lol:

αυτα τα ολιγα οι υπολοιπες που ειστε οεοοοοοοο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα, Ορφέα έβγαλε ο θείος μου τον τρίτο του γιό!!! Όχι ότι τα άλλα του παιδιά έχουν νορμάλ ονόματα. Τον πρώτο τον λένε Σπύρο, αλλά του έδωσε δεύτερο όνομα (όχι από βάφτιση) Είλος (μη ρωτάτε). Το δεύτερο γιό τον βάφτισαν Γιώργο-Γκάρεθ (μην σχολιάσετε), τον τρίτο Ορφέα και του έδωσαν και δεύτερο όνομα Θορ, και την κόρη Ελένη, με δεύτερο όνομα Αίθρα. Οκ, έχω λίγο περίεργο θείο...

Το Φλώρος παλιότερα δινόταν σε αγόρια στην Κύπρο. Τώρα, μόνο που το σκέφτομαι, γελάω... Απορώ πραγματικά... Ούτε το Φλώρα μου αρέσει όμως.

Όσο για τις παρελάσεις, δε συμφωνώ με τις μαθητικές παρελάσεις, παρ' όλο που παρέλαυνα από τη β' γυμνασίου μέχρι τη γ' λυκείου και στη γ' γυμνασίου ήμουν σημαιοφόρος και στη γ' λυκείου παραστάτης της σημαίας. Αλλά τώρα διαφωνώ τελείως με τις μαθητικές παρελάσεις. Εμάς εδώ, πάντως, τα δημοτικά δεν παρελαύνουν. Αλλά οι πρόσκοποι που παρελαύνουν, μαζεύουν όλα τα μικρά και είναι ένας χαμός!!!! Το ένα πάει από δω, το άλλο από κει, το ένα παραπατάει, του άλλου του λύνονται τα κορδόνια!! Πλάκα έχουν.

Ωχ, ήρθε η μάνα μου να με πρήξει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσαρες μου!!!!!κατερινα λες οντως να ειμαστε αδερφες ψυχες?τι εγινε με την ψειρα?την κατατροπωσες την ριμαδιασμενη?αχ τι αγχοςκι αυτες οι ψειρες πια!μου ειπε μια κοπελα για μια λοσιον που την βαζεις στο κεφαλακι του παιδιου σε μικρη ποσοτητα και με το αρωμα της (πασχαλια μυριζει) διωχνει τις ψειρες κι ετσι δεν κολλαει το παιδακιεμας στην ταξη μας βαζουν τα περισσοτερα παιδακια!τωρα απο δευτερα θα παω να παρω κι εγω!!οσο για τα νυχια κι εγω επειδη μου αρεσει πααααρα πολυ η μαγειρικη οοοολη την ημερα ειμαι μεσα στην κουζινα και μεσα στα νερα.επισης επειδη η δουλεια μου ειναι να φτιαχνω διαφορα αξεσουαρ και ασχολουμε με κολλες,χρωματα κτλ παρολαυτα ομως κρατανε 1 μηνα τα νυχια μου!τα κανω γαλλικο και ειμαι σουπερ για ενα μηνα!δεν παθαινουν απολυτως τιποτα,εκτος κι αν καταφερεις να το σπασεις!εγω τα εχω καταβολευτει!βεβαια καλυτερα νομιζω πως θα τα ξερει η σουλα αφου ειναι η δουλεια της αυτη αν καταλαβα καλα!οσο για την τιμουλα ανθη μου εμενα επειδη μου τα κανει η ξαδερφη μου απο 45 ευρω μου παιρνει 30!ειναι λιγο ακριβη αλλα εχει και πολυ φθηνοτερες!η θεια μου τα κανει 25 ευρω και μια φιλη μου 20!για μενα που μου αρεσει να ειναι περιποιημενα τα νυχια μου και λογω δουλειας αλλα και κουζινας χαλανε αμεσως αν τα κανω ενα απλο μανικιουρ,αξιζουν και με το παραπανω αυτα τα χρηματα!επισης μπορεις να τα βαψεις απο πανω οτι χρωμα θελεις!!!!!!η διαδικασια κραταει περιπου μια ωρα μαζι και με λιγο κουσκουσακι!!!!!!!

πινελοπιτσα μου ευχομαι να μην ειναι τιποτα το σημαντικο!!!!!!!να του δωσεις ενα ρουφηχτο φιλακι στο σβερκακι του!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια

Το ματάκι μας ευτυχώς καλύτερα ξεπρήστηκε και είναι κόκκινο μόνο εκεί που έχει το τσιμπηματάκι.

Χθες συναντήθηκα με μανούλες από το mammy που έχουμε γεννήσει τα παιδάκια μας καντά, πήγαμε σε παιδότοπο και περάσαμε πολύ όμορφα, τα ζουζούνια ξεσάλωσαν ελαφρώς και εμείς τα είπαμε λιγάκι.

Σήμερα είμασταν σε κάτι φίλους μας απο το πρωί, η Αγγελική ξεσάλωσε στο παιχνίδι γιατι ήταν και άλλα τρία παιδάκια, γυρίσαμε σπίτι κατα τις 8 και έπεσε ξερή για ύπνο.

Αννα Μαρία είπες και εσύ να διαβάσει κάτι αντικειμενικό και επιστημονικό ο άντρας σου και έπεσες στην περίπτωση. Αφού δεν είναι σίγουρος τι θέλει και εσύ πως θα νιώθεις καλύτερα μην τον πιέσεις. Νομίζω οτι όσοι έχουν μπει μέσα σίγουρα το θέλουν πολύ και δεν έχουν ενδοιασμούς. Συγνώμη ο θείος σου που τα βρήκε αυτά τα ονόματα και για τα τέσσερα παιδιά :o:o:o:o

Αθανασία καλά να περάσετε στις διακοπούλες να ξεκουραστείτε και να ανανεωθείτε!

Κάλι ευτυχώς που δεν ήταν κάτι στο κεφαλάκι και απλά ερεθίστηκε από το σαμπουάν, τώρα για τον οδοντίατρο ελπίζω να μην ταλαιπωρηθεί πολύ η Κωνσταντίνα σου και να μη το πάρει απο φόβο, όντως ευτυχώς που είναι της οικογενείας γιατι οι τιμές τους τσούζουν.

Ανθή μου αργία σήμερα σαββατοκύριακο απο αύριο σε θέλω στα πάνω σου! Καλά τι ονόματα τα πεθερικά σου πολύ σπάνια :o:o

Πιπίτσα ελπίζω να μην έχει τίποτα του αντράκι σου είναι μικρούλη ακόμα και τα έχουν αυτά, υπομονή να έχεις και να είστε όλο αγκαλίτσες. Απο ονόματα το Αγγελος μου αρέσει δεν ξέρω μου βγάζει μια αρχοντιά, το Αλέξανδρος ωραίο αλλά ακούγετε και πολύ.

Κατερινιώ μου τα καμάρωσες πάλι τα αγοράκια σου, να μας βάλεις και φώτο να τα δούμε. Βρήκες και εσύ την αδερφή ψυχή σου εδω μέσα :lol::lol::lol: εντόπισες κι άλλες ψείρες???

Καλε πόσα έγραψα ε και σεις μπουρου μπουρου ολη την ώρα... :D:D:D πολύ μου αρέσουμε :D:D:D

Κοριτσάκια σας φιλώ όλες

πάω να δω ΄24΄δεν έχει και τιποτα η τηλεόραση το έχουμε πάρει σε dvd και έχουμε κολλήσει με τον άντρα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ, έσκασα σήμερα απ' το φαΐ. Φτου μου και πάλι φτου μου... Έφαγα γίγαντες το μεσημέρι, μετά έφαγα λίγο κέικ και μετά μια κρέπα με κοτόπουλο, τυρί, πιπεριά και καλαμπόκι. Οκ, τώρα που τα γράφω δεν είναι και τόσα πολλά, αλλά με φούσκωσε πολύ η κρέπα... Σαν τούβλο κάθισε στο στομάχι μου... Η κοιλία μου, μου φαίνεται πιο τεράστια από ποτέ...

Κάλη, πρόσεχε με τη λοσιόν, δεν ξέρεις μήπως προκαλέσει πάλι καμιά αλλεργία.

Τα νύχια μου εγώ τα έχω κάνει μόνο μία φορά: στο γάμο μου, και ήταν πολύ απλή δουλειά. Δεν είχα πάει σε ειδική νυχού. Απλά μου τα βάψανε σε απαλό ροζάκι, και κολλήσαμε πάνω σε ένα-δύο νύχια κάτι πολύ απλά λευκά λουλουδάκια και στρασάκια. Σε νυχού δεν έχω πάει ποτέ μου. Στην Κύπρο το έχουν παρακάνει, το τι βάζουν στα νύχια τους είναι απίστευτο. Πέρα απ' τα ψεύτικα νύχια που τα βάζουν κι έχουν κάτι χέρια σα μάγισσες, κολλάνε πάνω τα μαλλιά της κεφαλής τους. Μια μαθήτριά μου μια φορά είχε κάτι τεράστια τιγρέ νύχια με κολλημένα πάνω ανάγλυφα τριανταφυλλάκια!!! Το γαλλικό δε μ' αρέσει, γιατί είναι λες και δεν έχεις κάνει μανικιούρ, αφού στα βάφουν στο χρώμα του νυχιού.

Τώρα, βέβαια, εγώ, ούτε λόγος για να βάψω νύχια! Έχω ξεβάψει κι αυτά των ποδιών, μήπως σπάσουν τα νερά και τρέχω τελευταία στιγμή με το ασετόν!!!! :P

Καγκουράκι, τι ωραία που κάνατε συνάντηση!!! Εμείς εδώ να δω πότε θα αξιωθούμε να συναντηθούμε!

Καλά, ο θείος μου είναι λίγο ειδική περίπτωση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρες καλησπερα κι απο εμενα!!χαθηκα λιγο σημερα, μια με το μαγειρεμα, μια οι δουλειες κλπ κλπ και τωρα επιτελους λεμε να αραξουμε με το αντρακι μου να δουμε μια ταινιουλα.μετα απο πολυυυυ καιρο!!!

αννα μαρια μου καλα κανεις με τα νυχακια.εμενα ο γυναικολογος δεν μ αφηνε στην εγκυμοσυνη να τα βαψω γιατι περνανε οι χρωστικες στο νινι.οσο για φαι ασε καλητερα να μην διαβασετε τι εφαγα σημερα και ειδικα εσυ κατερινα!!νομιζω οτι το παρακανα με τα ενδιαμεσα!!

σας γλυκοφιλω!!παω για ταινιουλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!!!

Σήμερα περάσαμε όμορφα! Πήγαμε στην παρέλαση και μετά για καφέ και φαγητό. Φάγαμε πολύ, γελάσαμε, ξεκουραστήκαμε! Μαζί μας ήταν η αδεφή μου με τον άντρα της και τα παιδιά της και οι γονείς μας! Ακόμα φουσκωμένη είμαι :?:?:roll::roll::roll: ...Στην παρέλαση τα περισσότερα παιδιά ή που δε γύρισαν κεφάλι στους επισήμους ή που το γύρισαν προς την άλλη κατεύθυνση...Το χάρηκα. Δεν τα αντέχω άλλο τα καθάρματα της εξουσίας :evil::evil::evil::evil:

Κατερίνα μου ψειρούλες ο μικρός;;; Ελπίζω να το πρόλαβες και να μην κολλήσουν και τα υπόλοιπα ;) !Όσο για τα σφραγισματάκια κρίμα :(:( .Μικρούλης τα ξεκίνησε..Μα και αυτός ο οδοντίατρος το χρέωσε κανονικά;;;

Μακάρι πάντως να μην πάχαινα. Εννοείται πως δεν τρώω έτσι κάθε μέρα. Ξέρεις τι κάνω;; Θα φάω κάποιες μέρες πολύ (σχετικά) και όταν δω ότι έχω πάρει κιλό ράβω το στόμα μου μέχρι να το χάσω. Έτσι μένω σταθερή.Παίρνω κιλό, χάνω κιλό :lol::lol::lol::lol: Πάντως οι καταχρήσεις συνήθως γίνονται σε γλυκά.Σου αρέσει το Φλώρα :shock::shock::shock: ;;;;;;;;;;Ούτε καν. Δεν μου αρέσει ΚΑΘΟΛΟΥ....

Άννα Μαρία μας έχεις διηγηθεί τα απίστευτα περιστατικά με ονόματα παιδιών!!!Μα καλά πού τα βρίσκουν;;;;Νικοδήμα, Είλος, Γκάρεθ, Θορ, Αίθρα..Πού τα βρήκαν :shock::shock::shock: ;;;;;;;Το Γκάρεθ και το Θορ πώς προέκυψαν;; Είναι ξένη η γυναίκα του;;;;;;Όσο για τον πεθερό μου, πράγματι το καταδίκασε το όνομά του.Εμένα, όμως, αυτό δεν με πειράζει και πολύ ;);););) . Το Αύγουστος το σιχαίνομαι..Καθόλου δεν μου αρέσει αυτό το όνομα. Χάθηκε ο κόσμος να τον λένε Παύλο, Φίλιππο, Αλέξανδρο (σαν τον μπαμπά μου), Μάρκο, Δημήτρη κλπ κλπ κλπ;;;;;;;;;;;Όσο για το Φλώρος το είπα για πλάκα και έμεινα όταν διάβασα ότι στην Κύπρο το έδιναν παλιά αυτό το όνομα :shock::shock: Ειλικρινά το είπα για να γελάσουμε :lol::lol::lol: .....Ντόινκ.......

Πιπίτσα ούτε εγώ κατάλαβα τι ακριβώς έχει ο μικρός σου. Πάντως του δίνεις πολύ γάλα για την ηλικία του. Έχεις ρωτήσει παιδίατρο;; Είναι τουλάχιστον δικό σου;; Για το ξένο γάλα ξέρω σίγουρα ότι δεν κάνει να δίνεις όσο θες και όποτε θες. Πρέπει να υπάρχει πρόγραμμα. Αντίθετα στο θηλασμό δίνεις στήθος όποτε το ζητάει το μωρό. Ο γιατρός σου είπε να κάνετε εξετάσεις στο παιδί;;; Ανησύχησε για κάτι;; Είχατε ενδείξεις άλλες εκτός του κλάματος;;;; Ένα μωράκι-παιδάκι περνά ΠΟΛΛΕΣ ΦΑΣΕΙΣ. Φάσεις ανήσυχου ύπνου, ανορεξίας, κλάματος, ηρεμίας κλπ κλπ κλπ. Μην αγχώνεσαι τόσο στην κάθε αλλαγή του μωρού σου.Κατά τη γνώμη μου κάνε ό,τι σε συμβουλεύει ο γιατρός σου ;);) Όσο για τον ελεύθερο χρόνο είναι λογικό να μην υπάρχει. Σιγά σιγά θα αποκτήσεις και από αυτόν! Είναι πολύ νινάκι ακόμα.

Κάλλη μου δεν μου είπες, όμως, πώς πρέπει να το ζητήσω αυτό το βάψιμο από την μανικιουρίστ;; Μόνιμο, τζελ πώς;;;;;;; Για μόνιμο πάντως που είχα ζητήσει μου είχαν πει 60 ευρώ :shock::shock::shock::shock::shock: και μάλιστα μου δήλωσαν ότι αν κάνω δουλειές θα χαλάσουν. Σιγά μην έδινα 60 ευρώ για νύχια.....Δεν υπήρχε περίπτωση.

Άννα Μαρία το γαλλικό δεν είναι στο χρώμα των νυχιών. Γίνεται με άσπρο μανό στο πάνω μέρος και το υπόλοιπο ή γαλατί ή ροζάκι ανοιχτό. Είναι πολύ ωραίο και διακριτικό. Όσο για τα τεράστια νύχια τα τιγρέ με την Άρτα και τα Γιάννενα πάνω..δε θα σχολιάσω :lol::lol::lol: Μου τη δίνουν τα ψεύτικα και τα τεράστια νύχια. Εντελώς μαγίστικα...

Κατερίνα (Kangaroo) ξεσάλωσε η Αγγελικούλα! Θα το ευχαριστήθηκε πολύ η μπουμπούκα ;);):D . Είδες ονόματα τα πεθερικά μου;;; Όταν γνώρισα τον άντρα μου και μου είπε πώς λένε τους γονείς του νόμιζα πως μου έκανε πλάκα :lol::lol::lol::lol: Μα Αύγουστος;;;; Φλώρα;;;;;; :shock::shock::shock::shock:

Αλίνα καλή η ταινία;; Ποια είδατε;; Εμένα πάντως και οι 3 γιατροί από τους οποίους πέρασα στην εγκυμοσύνη με άφηναν να βάφω τα νύχια μου. Έβαφα των ποδιών θυμάμαι το καλοκαιράκι.

Αλήθεια, γιατί δεν κάνει να έχεις βαμμένα νύχια όταν γεννάς;;;; Δεν το έχω ξανακούσει...

Αυτά! Και πάλι σεντόνι έγραψα. Δε βαριέστε να με διαβάζετε;;;; :lol::lol::lol: Ελπίζω όχι...

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑ :-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας! Εμείς εδώ είμαστε σα γύφτικο παζάρι... Ήρθε το πρωί ο υδραυλικός κι έβαλε μια ειδική κόλλα στους αρμούς γύρω γύρω στο μπάνιο και το νιπτήρα. Το μπάνιο είναι σα γιαπί, μυρίζει κιόλας... Κατεβάσαμε χτες τα χειμερινά, γιατί το βράδι κάνει κρύο, και έχουμε τώρα τις σακούλες μέσα στο παιδικό, χωρίς να μπορούμε να κάνουμε την αλλαγή με τα καλοκαιρινά, γιατί τη μέρα έχει ζέστη και είναι σαν καλοκαίρι... Οπότε, είμαστε ένα χάλι εδώ μέσα. Και δεν μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε το μπάνιο κιόλας μέχρι αύριο. Ευτυχώς έχουμε και δεύτερο, αλλά χωρίς μπανιέρα, πράγμα που σημαίνει ότι πρέπει να κάνουμε μπάνιο στους γονείς μου.

Τώρα θα πάμε να πάρουμε το χαλάκι για το παιδικό, να παραγγείλουμε το στόρι του παιδικού και να πάρουμε και το μπανάκι του μωρού από το μαγαζί των γονιών μου.

Χτες ήρθε η μάνα μου (μας έπρηξε εννοείται), και μας έφερε την κουρτίνα του δωματίου μας. Είχαμε πάρει το ύφασμα και μας την έραψε αυτή, μια που ξέρει, να μην πληρώνουμε και εξτρά για την κατασκευή. Έγινε πάρα πολύ ωραία και έχει αλλάξει χαρακτήρα όλο το δωμάτιο!!!

Ανθή, ο θείος μου δεν έχει ξένη γυναίκα, αλλά έχει ένα κόλλημα με τις μυθολογίες. Το Αίθρα και το Είλος προέρχονται από την ελληνική μυθολογία, το Θορ από την σκανδιναβική και το Γκάρεθ από την αγγλική. Είναι λίγο ειδική περίπτωση θείου! :P

Όσο για τα νύχια, δεν πρέπει να έχεις βαμμένα στη γέννα και γενικά σε οποιαδήποτε επέμβαση κάνεις, επειδή ελέγχουν τα νύχια, αν γίνουν μπλε σημαίνει υπάρχει πρόβλημα, τώρα τι πρόβλημα δε θυμάμαι, γιατί έχω και ένα αλτσχάιμερ λόγω εγκυμοσύνης! Πάντως κι εγώ τα νύχια των ποδιών τα είχα βαμμένα όλο το καλοκαίρι. Όσο για το γαλλικό, αφού το φυσικό χρώμα του νυχιού είναι άσπρο από πάνω και ροζ από κάτω, άρα, είναι λες και αναπαράγεις το νύχι σου! Είναι λες και βάφεις τα μαλλιά σου στο φυσικό τους χρώμα! Έτσι το βλέπω εγώ δηλαδή...

Πάω να ετοιμαστώ πριν ξανακολλήσει στον υπολογιστή και αλλάξει γνώμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανθη τελικα δεν ειδαμε ταινια γιατι ειχε περασει ηδη η ωρα αλλα κατεβασαμε 8 κυκλο desperate wifes και κολλησαμε ειδαμε τα 2 πρωτα επεισοδια!!την λατερυω αυτη τη σειρα και ευτηχως κολλησα και το αντρακι μου και χαζευουμε παρεουλα!!

για νυχακια και μαλλια ειχε πει ο γιατρουλης να το αποφυγω γιατι ειδικα τα εντονα χρωματα πανε κατευθειαν στο μωρο.και μαλιστα χαριτολογωντας μου χε πει δεν θα παθουμε κατι αν δεν βαψουμε νυχακι 9μηνες ε??δεν ειναι ζωτικης σημασιας για σενα ε?? ε οχι βεβαια ειχα πει.μια φιλη μου με αλλον γυναικολογο ειχε κακοπερασει, ηταν αυστηρος στα παντα!!οποτε εγω δεν χαλιομουν γιατι μονο αυτα μου χε κοψει και κατι αλλο για το πρωτο 3μηνο!!! ;)

μεγεια την κουρτινουλα αννα μαρια και ολα τα νεα καλουδια που θα παρετε!!αντε γρηγορα γρηγορα!!ετοιμαστειται!!ο υιος ερχεται!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kangaroo τι τσιμπηματακι λες??εχασα επεισοδια??περαστικουλια!!

κατερινακι ψειρουλες?????!!ασε καλητερα να μην στειλω τον αντρα μου ...την γλιτωσες!οσο για την τουρτιτσα εχεις δικιο,ειδες πως φανηκε η ασχετη???προσπαθησα ομως!!

αααααα κατερινα μην μπεις να διαβασεις τα χτεσινα μου γευματα...απλα προσπερασε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας ομορφες!!!!!τι κανετε?εμεις εχουμε ψωφισει!απο το πρωι κατεβασαμε κουρτινες,πλεναμε οοοοολα τα καλυματα του καναπε,στρωσαμε τα χαλακια μας,καναμε τζαμια κτλ κτλ,πηραμε και κατι τρελα γυρονια και μολις φαγαμε και απλωσαμε τις φοβερες κορμαρες μας στον πεντακαθαρο καναπε μας!!!!!!!!!!!εμεινε μονο να σιδερωσω αυριο τις κουρτινες του σαλονιου,να τις κρεμασω και ειμαι κομπλε!!!!!βεβαια αυριο δεν ξερω τι θα πρωτοκανω γιατι εχουμε ενα παρτυ και μου ζητησαν να τους κανω 50-60 cupcakes.ποτε θα τα προλαβω δεν ξερω αλλα επειδη ειμαι αισιοδοξος ανθρωπος ,ελπιζω...!!!!!!!

ανθη μου για τα νυχακια σου θα ζητησεις τζελ.εγω κανω μονιμο γαλλικο γιατι μου αρεσει παααρα πολυ το γαλλικο κι οποτε θελω να το βαψω αλλο χρωμα περναω απλα μια βαση για να μην "λερωσω" το τζελ και τα βαφω οτι χρωμα θελω!!!!!!!εγω παντως επειδη μου αρεσει να ειναι περιποιημενα τα νυχια μου εχω "σωθει" μ'αυτο γιατι δεν εχω να βαφω και νυχια ολη την ωρα και να περιμενω και 10 ωρες να στεγνωσουν και να χαλανε απο την πρωτη μερα!!!!!θα σου βαλω φωτο να τα δεις!οσο για τα λεφτα που λες οτι σου ζητησαν ειναι παααααρα πολλα!!!!!!ποτε δεν εχω δωσει τοσα λεφτα για νυχια,ουτε καν οταν παντρευτηκα που μου΄καναν δηθεν νυφικο!ψαξτο παντως αν σε ενδιαφερει!θα βρεις πολυ φθηνοτερα!η ξεδερφη μου που μου τα κανει θα κατευει αθηνα,αν σε ενδιαφερει πες μου.στην γλυφαδα θα μενει!

αχ κοριτσια τωρα που βαλαμε τα "χειμωνιατικα μας" αρχισα να ονειρευομαι τα χριστουγεννα!!!!καλα την τριτη ειδα κι ενα σπιτι που ειχε στολισμενο δεντρο!σοκαριστικα!ειπαμε μας αρεσουν τα χριστουγεννα αλλα οχι κι ετσι!!!!!αν στολιζουμε δεντρο απο τον οκτωμβρη τοτε τον ιανουαριο θα πρεπει να βαφουμε τα αυγα!!!!! :lol::lol::lol::lol: τελος παντων!!!

αληθεια εσας σας αρεσουν τα χριστουγεννα???????ποτε στολιζετε δεντρο?

ανθη θα προσπαθησω να σου στειλω τη φωτο!φιλακια!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε καλο χειμωνα KTK!!!εμενα αυτο που μου εχει μεινει ειναι να πλυνω τους καναπεδες κι ολο το αποφευγω γιατι δεν το εχω ξανακανει και εγχωνομαι!!λεω να κανω πρωτα την πολυθρονα και αν πετυχει να προχωρησω και στα υπολοιπα.αληθεια το εχει κανει καμια με αυτες τις ειδικες σκουπες με σαμπουαν???

αχ λατρευω χριστουγεννα!!!!!!!!μια ζωη οταν στολιζα δεντρο κοιμομουν στον καναπε!πεθαινω για ολα αυτα τα φωτακια και τισ στολισμενες βιτρινες και αυλες!!ειμαι περιεργη να δω και πως θα αντιδρασει ο δημητρακης φετος που καταλαβαινει πιο πολλα.εχουμε παρει και στολη να ντυθει ο αντρας μου (βεβαια φετος που μετακομοισαμε δεν εχουμε τζακι αλλα δεν πειραζει!!).

καλα στολισαν ηδη??ε ειπαμε!!εμεις αρχες δεκεμβρη συνηθως.

Το μονο που με αγχωνει ειναι τα γλυκα!!εχω μια εξαρτηση στα μελλομακαρονα και φετος θα πρεπει να συγκρατηθω!!οπωσδηποτε!!

τι ειναι τα cupcakes? ατομικα κεκακια ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανθουλα μου αυτα ειναι τα νυχια μου!!!!!!

αλινα μου κι εγω τρελαινομαι για ολα αυτα τα λαμπιονια και τα δεντρα!!!!!στολιζω σχεδον ολο το σπιτι,και μου αρεσει πολυυυυυυ!!!!!!!!!τα περισσοτερα μεσα στο σπιτι ειναι δικες μου κατασκευες!τρελαινομαι να κατασκευαζω χριστουγεννιατικα "μπιχλιμπιδια"!!!εγω συνηθως στολιζω τελη νοεμβρη!αχ περιμενω πως και πως να ερθουν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

post-2628-13873937959613_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανθουλα μου αυτα ειναι τα νυχια μου!!!!!!

αλινα μου κι εγω τρελαινομαι για ολα αυτα τα λαμπιονια και τα δεντρα!!!!!στολιζω σχεδον ολο το σπιτι,και μου αρεσει πολυυυυυυ!!!!!!!!!τα περισσοτερα μεσα στο σπιτι ειναι δικες μου κατασκευες!τρελαινομαι να κατασκευαζω χριστουγεννιατικα "μπιχλιμπιδια"!!!εγω συνηθως στολιζω τελη νοεμβρη!αχ περιμενω πως και πως να ερθουν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

κι απο πισω φοντο το μαμμυ στον υπολογιστη!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Εγώ πήγα πριν με την κουμπάρα μου σε μια εκδήλωση για έναν Κύπριο λαϊκό ζωγράφο. Τι ήταν αυτό όμως; Είχαμε διαβάσει στην πρόσκληση ότι θα είχε έκθεση έργων και ομιλία από μια ιστορικό τέχνης. Τελικά, είχε καμιά δεκαριά έργα, απ' τα οποίο μόνο δύο ήταν αυθεντικά, τα υπόλοιπα αναπαραγωγές, η ομιλία κράτησε περίπου δέκα λεπτά, και μετά ακολούθησε ένας τρελός αχταρμάς από τραγούδια και παραδοσιακούς χορούς. Το τι ανακάτεψαν είναι απίστευτο... Κυπριακούς παραδοσιακούς (από παιδιά, από εφήβους, από μεγάλους), ηπειρώτικα, νησιώτικα, κρητικά, τσιφτετέλια, ζεϊμπέκικα. Ήταν χωρίς ειρμό, όμως, δεν ξέραμε και πότε θα τελειώσει και θέλαμε να κόψουμε φλέβες.

Στη φάση που πήραμε τις τσάντες μας και ετοιμαστήκαμε να την κάνουμε, ευτυχώωωως τελείωσε!!!

Μετά πήγαμε με μια παρέα για καφέ.

Κάλι, εμένα πιο πολύ το Πάσχα μου αρέσει. Τα Χριστούγεννα όχι και τόσο. Τον Άη Βασίλη δεν το συζητούμε, ΤΟΝ ΜΙΣΩ, ΤΟΝ ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ, ΤΟΝ ΑΠΕΧΘΑΝΟΜΑΙ. Δε θέλω ούτε να τον βλέπω. Μου αρέσουν τα έθιμα που έχουμε, τα μελομακάρονα (να τα φτιάχνω, όχι να τα τρώω), το στόλισμα του δέντρου, τα κάλαντα, η εκκλησία το πρωί, έχω ωραίες αναμνήσεις από τα παιδικά μου Χριστούγεννα, αλλά τώρα μου φαίνεται ότι έχουν ξεφτιλίσει τα πάντα και δε μ' αρέσουν καθόλου. Αλλά όχι μόνο τώρα, ανέκαθεν προτιμούσα το Πάσχα.

Εγώ δέντρο στολίζω μέσα Δεκέμβρη. Μικρή πάντως, στολίζαμε όλο το σπίτι. Και στα δωμάτιά μας με τον αδελφό μου στολίζαμε δέντρο και βάζαμε κι ένα σωρό άλλες διακοσμήσεις και είχαμε φτιάξει διάφορα διακοσμητικά κι εμείς και η μάνα μου. Η μάνα μου είχε φτιάξει μάλιστα μια κατασκευή από κρεμάστρες (αυτές που κρεμάμε τα ρούχα), τις οποίες είχε τυλίξει με χρυσόχαρτο + κορδέλες + διάφορα άλλα και κρεμούσε εκεί τις κάρτες που μας έστελναν. Τώρα πλέον κι αυτό το έθιμο με τις κάρτες έχει εκλείψει...

Τέλος πάντων, δεν είμαι και μεγάλη φαν των Χριστουγέννων όπως τα έχουν καταντήσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνω οτι εχουν αλλαξει πααααααρα πολυ τα χριστουγεννα απο τοτε που ειμασταν εμεις παιδια αλλα εγω προσπαθω οοοσο μπορω να κραταω ολες "τις παραδοσεις" που ειχαμε εμεις!!!!!!και για μενα φυσικα αλλα περισσοτερο για την κωνσταντινα!!!!!!!οσο για τον αγιο βασιλη,τον αγαπω,τον λατρευω και πανω απ'ολα "τον πιστευω"!!!!!!!!μ'εναν αλλο,δικο μου τροπο τον πιστευω!!!!με κανει να νιωθω αισιοδοξα!!!!!!!!ειναι σαν να μου λεει πως ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!!!!!καθε χριστουγεννα πραγματοποιω κι ενα ονειρο μου!ειτε μικρο ειτε μεγαλο!!!!!το μονο που με στεναχωρει ειναι που η κωνσταντινα μου δεν θα μπορεσει να πει καλαντα οπως λεγαμε εμεις!ολα τ'αλλα τα βολευουμε :lol::lol::lol: !!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμένα με στεναχωρούν τα κάλαντα... Εμείς πηγαίναμε με το κατηχητικό, απ' τα χαράματα (μιλάμε απ' τις έξι η ώρα το πρωί, χωρίς υπερβολή!!!), κι απορώ πραγματικά πώς και μας άνοιγαν! Κι όχι μόνο μας άνοιγαν, αλλά αυτές που μας άνοιγαν ήταν νοικοκυρές που είχαν αρχίσει από ώρα τις δουλειές του σπιτιού. Τώρα αν μου χτυπήσουν το κουδούνι στις έξι το πρωί δε νομίζω ότι θα μπω καν στον κόπο να σηκωθώ ν' ανοίξω!!! Κι εννοείται ότι τα λεφτά τα δίναμε σε φιλανθρωπίες, δεν τα κρατούσαμε εμείς.

Πέρσι δεν ήρθε κανένα παιδάκι να μας πει τα κάλαντα. Στο μαγαζί των γονιών μου πηγαίνουν διάφοροι, και καμιά φορά και στο σπίτι τους, αλλά είναι πολύ θλιβερό. Τις περισσότερες φορές είναι κάποιο παιδί, συνήθως Ρωσσοποντιάκι, με σκούφο του Άη Βασίλη, λέει 2-3 στίχους και μετά περιμένει τα λεφτά, και στη γωνία είναι κάποιος, συνήθως μια γιαγιά και το περιμένει. Επιχείρηση κανονική. Όσο για τα Κυπριάκια που λένε τα κάλαντα, ούτε τα λόγια ξέρουν, ούτε τη μουσική και λένε ό,τι να 'ναι.

Να μην πω για τις αισχρές αμερικάνικες "χριστουγεννιάτικες" ταινίες που "ξεχνάνε" να αναφέρουν τη γέννηση του Χριστού και ασχολούνται ΜΟΝΟ με τον "Σάντα". Αυτά δεν τα αντέχω με ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!

Κατά τα άλλα, ωραία τα Χριστούγεννα, αλλά καλύτερο το Πάσχα, γιατί είναι πολύ πιο πλούσιο σε εκκλησιαστικές ακολουθίες, έθιμα, παραδόσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, εν τω μεταξύ, κι εμείς είδαμε σήμερα ένα σούπερ μάρκετ που είχε απ' έξω Χριστουγεννιάτικο δέντρο! Έλεος ρε παιδιά, είπαμε! Σε λίγο θα στολίζουμε δέντρα παράλληλα με τα μπάνια στη θάλασσα. Τι "σε λίγο" δηλαδή, που ακόμα οι τουρίστες κάνουν μπάνια!

Χτες βράδι είχε λίγο κρύο κι είπα να βάλω κουβέρτα. Μετά είπα ότι είναι λίγο υπερβολικό, κι έβαλα απλά ένα δεύτερο χοντρό σεντόνι. Ε, λοιπόν, ξύπνησα κατά τις έξι το πρωί λουσμένη στον ιδρώτα και το έβγαλα το δεύτερο σεντόνι, γιατί θα έσκαγα. Ο άντρας μου το είχε πετάξει κι είχε ξεσκεπαστεί τελείως! Και σήμερα που πήγαμε για τα ψώνια, έβαλα μια πάρα πολύ λεπτή μακρυμάνικη μπλούζα, κι έσκασα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα μαρια πλακα μας κανεις καλε?εμεις φοραμε χοντρα μπουφαν κανονικοτατα και το βραδυ σκεπαζομαστε με 2 κουβερτες!ασε το καλοριφερ!αρχισαμε νωρις νωρις να το αναβουμε!!!!!!μ'αρεσει ομως!!!!!τρελαινομαι για χουχουλιασμα και ...... χιονι!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπαααα, για να καταλάβεις, τώρα κάθομαι με T-shirt, φόρμα, κάλτσες και καλοκαιρινές παντόφλες! Ο άντρας μου κάθεται με σορτσάκι και φανελάκι! Κάναμε πρόοδο!!! Πριν από ένα μήνα εγώ φορούσα σορτσάκι και φανελάκι, κι αυτός καθόταν μόνο με το σώβρακο!!!

Αφού πριν από τέσσερα χρόνια είχα έρθει τέτοια εποχή, τέλος Οκτωβρίου Κύπρο από τη Θεσσαλονίκη που έμενα τότε, για κάτι εξετάσεις για μια θέση. Στη Θεσσαλονίκη δεν έκανε πολύ κρύο, έτσι έφυγα με μακρυμάνικη μπλούζα, φουλάρι, καλσόν και παλτό. Έρχομαι Κύπρο, βγαίνω απ' το αεροπλάνο, βράδι κιόλας, και με χτυπάει μια ζέστη... Ούτε γι' αστείο να βάλω το παλτό!!! Με τη λεπτή μπλούζα κι έσκαγα!

Και είχα φέρει μόνο φθινοπωρινά/χειμωνιάτικα ρούχα και δεν είχα τι να φορέσω!!!

Κάθε χρόνο το καλοκαίρι κρατάει όλο και πιο πολύ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τωρα που ειδα τα νυχακια σουΚΠΤ αναπολησα τελευταια φορα που τα ειχα περιποιηθει κι εγω...στην βαπτιση νομιζω ηταν!!!μου αρεσει και εμενα το γαλλικο, απλο και διακριτικο και ταιριαζει στο χερι μου.

αννα μαρια πολυ ζηλευω το κλιμα σας.εγω το πρωι κατεβασα το ψιλο μας παπλωμα γιατι την ειχα δαγκωσει!!εβαλα και στον μικρο κουβερτουλα αλλα δεν του αρεσει να σκεπαζεται αντιθετως εκνευριζεται!!οσο για θερμανση και πετρελαιο το καθυστερω με νυχια και με δοντια!!οικονομια στην οικονομια οσο δεν βρισκω δουλεια τα κεφαλια μεσα....

ναι στο χουχουλιασμα (τωρα ειδικα που εφερα το παπλωμα), ναι στο χιονι (οτι φυτα ηταν να μου καψει παει τα καψε), ναι στα χριστουγεννα (με ολο το πακετακι απο στολισμα,δωρα εως γλυκακια) , ναι στον αι βασιλη (θετικη ενεργεια!!) χωρις αυτο να σημαινει οτι εχουμε ξεχασει την σημασια για τις αγιες αυτες μερες ... απλα μας αρεσει να μενουμε παιδια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες

πρωινοι,πρωινοι ειμαστε σημερα δεν μπορουμε βλεπετε να συντοντιστουμε με την νεα ωρα ακομα,στις 7 ακριβως στο ποδι ο Δημητρακος μου,μην κοιμηθουμε λιγο παραπανω :o:lol: λες και εχουμε να μοιρασουμε το γαλα :lol::lol:

χθες ολο το απογευμα γυρνουσαμε πηγαμε σε δυο γενεθλια και ο αντρουλης μου ολη νυχτα ξενυχτησε βγαλανε τσιπουρα με τον πεθερο μου και ακομα δεν ηρθε(πιστευω να ξερετε τι ειναι),ευτυχως μας κανει καλουτσικο καιρο αυτες τις μερες,μη φανταστειτε ηλιο βγαζει αλλα εχουμε κρυο,χθες το στις 8μηση που γυρνουσαμε απο τα γενεθλια ειχε 6 βαθμους,φανταστειτε πρωι και βραδυ τι γινεται,ηδη εχουμε βαλει τα παπλωματα εδω και καιρο και τα κοντομανικα εχουν μαζευτει εδω και πολυ καιρο....

Αννα Μαρια τι να πω λες και εκει ειναι αλλος Θεος τελειως διαφορετικο κλιμα...........

Καλη πολυ ωραια τα νυχακια σου περηποιημενα και ομορφα,τις ψειρες τελικα τις ξεκαναμε δεν βρισκω κατι προς το παρον και αυριο πανε για κουρεμα μην ξανακολλησουμε με τα σχολεια και δεν μπορω καθολου,

οσο για τα χριστουγεννα μαρεσουν πολυ αν και τελευταια πιστευω οτι εχουν γινει τελειως εμπορικες αυτες οι γιορτες αλλα δεν στολιζω πολυ νωρις μεσα δεκεμβρη,ευτυχως εμεις εδω που ζουμε ειναι λιγο διαφορετικα απο τις μεγαλες πολεις,το ζουμε λιγο διαφοερετικα,οι συγχωριανοι μας περιμενουν τα παιδια μου πως και πως να πουνε τα καλαντα μιας και δεν υπαρχουν αλλα παιδια στην ηλικια τους,μικροτερα και πολυ μεγαλυτερα εχουμε αλλα σαν τα δικα μου δεν ειναι αλλα κι ετσι μας δεχονται με χαρα

σας αφηνω ηρθε ο αντρουλης μου να φαμε πρωινο ,θα ξαναμπω μετα παλι φιλιααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...