Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΦΕΝΕ "γυναικεία υπόθεση" Νο 2


Recommended Posts

Γιατι να τη μεταφερετε; Δεν θες να τον βαλεις ακομα μονο του ε; Εγω στους 4 μηνες τον πηγα στο δωματιο του γιατι κι εμενα δεν χωραγε πια, ειναι διπλα απο το δικο μας, αλλα τις πρωτες νυχτες δεν κοιμηθηκα καθολου, μετα συνηθισα...

Το ξερω αυτο που λες με το κρεβατι, αλλα δεν μπορω να αντισταθω!Εν τω μεταξυ, καποια στιγμη με μια ιωση που εβηχε συνεχεια αρχισε αυτο, που ξυπναγε καθε τρεις και λιγο και δεν κοιμοταν με τιποτα, τον κουνουσα, τον τραγουδουσα τιποτα και μετα κι εγω εξαντλημενη τον επαιρνα στο κρεβατι να τον προσεχω και να τον ηρεμησω και καταληγαμε να κοιμομαστε μαζι, μετα μας καλαρεσε και δεν ξεκολλαγαμε!

Ετσι ακριβως Μαρακι! Δεν μπορω, λιωνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 977
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χριστίνα, ναι, δε θέλω ακόμα να τον αφήσω μόνο του. Μέχρι τον πρώτο χρόνο τουλάχιστον τον θέλω στο δωμάτιό μου. Και η παιδιατρική, άλλωστε, συστήνει τουλάχιστον για έξι μήνες να είναι το μωρό στο δωμάτιο των γονιών.

Μαρία, ναι, σούπερ είναι, και έχω σκάσει δύο μέρες τώρα που τον πλησιάζω με μάσκα. Φυσικά τώρα μου πέρασε, αλλά είπα να τη φορέσω και σήμερα προληπτικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, πλησιάζουμε τις εκατό σελίδες! Πρέπει να σκεφτούμε το όνομα του καινούριου μας καφέ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε παλι μπουρου μπουρου γεμισατε ενα σωρο σελιδες :o:D δεν ειναι να λειψει λιγο κανεις εδω μεσα χανει επεισοδια μετα..............αντε το γεμισαμε και το Νο 2 ποια θα βαφτισει το 3;;γραψτε ιδεες να δουμε ποια θα ειναι η καλυτερη

εδω παλι χιονισε σημερα και αυριο τα σχολεια μας θα ειναι κλειστα,το κρυο συνεχιζεται βεβαια αυτες τις μερες πανω απο το μηδεν δεν ανεβηκε η θερμοκρασια μπρρρρρρ,σημερα καναμε και συνελευση με τα κοριτσια για το νηπιαγωγειο,θα κανουμε αποκριατικο παρτυ και θα παμε να μαζεψουμε δωρα,αυριο το πρωι εχω ραντεβου για τεστ παπ και να ρωτησω επιτελους και για το θεμα μου για την περιοδο και το απογευμα θα παμε για κουρεμα, παραμεγαλωσαν τα μαλλια τους ,αυτα τα νεα μας

Αννα Μαρια εγω δεν τους ειχα καθολου στο δικο μας δωματιο κοιμομουνα εγω εκει μεχρι τριων μηνων περιπου και μετα μονοι τους,μονο τον Δημητρη απο ελειψη χωρου τον ειχα μαζι μας στην αρχη και τον εβαλα μονο του περιπου 4 μηνων,δεν ειχαν κανενα προβλημα,εγω πιστευω οτι οταν το μωρο αρχιζει να καταλαβαινει την παρουσια των γονιων του μετα ειναι δυσκολα να κοιμηθει μονο του στο δωματιο,μεχρι τον χρονο ειναι πολυ κατα τη γνωμη μου παντα,πιστευω μετα θα δυσκολευτει μονο του,κι εγω εβαζα το μουσικο περιστρεφομενο στο κρεβατι και ο Δημητρης ειδικα το λατρευε πριν λιγους μηνες το βγαλαμε μονο μαυτο κοιμοταν,αλλα τον πρωτο καιρο τους κουνουσα ολους,τυχερη εισαι παντως που καθεται τοση πολυ ωρα στο ρηλαξ,τα δικα μου με το ζορι καθοταν,ειδικα ο Γιωργος συνεχεια στην αγκαλια τον ειχα και εφτιαχνα δουλειες,οσο για τον αντρα σου τι να πω,σιγουρα οταν ειναι τοσο μικρα βαριουνται να ασχολουνται πολυ μαζι τους,οταν μεγαλωσει ομως θα ζηταει απο μονος του παιχνιδια και δεν νομιζω να μπορει να του αρνηθει και τοτε....τον βλεπω κι αυτο στον υπολογιστη απο μια σταλια να παιζει παιχνιδια με τον μπαμπα του :o:D ,πολυ πρωτοτυπες στολες ειχες απο μικρη,εγω μια σπανιολα θυμαμαι ειχα και μετα ντυνομουνα κι εγω αντρας

Ανθη ευχομαι να πανε ολα καλα και να μην χρειαστεις φαρμακα............,ο Πανουλης δεν θελει στολη;ισως αν δει αλλα παιδακια να θελησει κι αυτος να μασακρευτει,τα δικα μου εχουν πειρατη,ινδιανο,σπαιντερμαν, ταυρομαχο,ζορο και κοκορα και να φανταστειτε δεν εχουμε αγορασει ουτε μια στολη ολες μας τις εδωσαν τα μεγαλυτερα ξαδερφια τους και μια ειχε αγορασει η μαμα μου

Κατερινιω ακου γαιδαρος πως της ηρθε;;ο δικος μου εχει πολλες στολες απο τους αλλους,τις δοκιμασαμε σημερα και ηταν μεσα στην τρελη χαρα,εχουμε μαιμουδακι,ποντικακι,κλοουν και μουσικο

Μαρακι καντε αγκαλιτσες τωρα που ειναι μικρος ακομα γιατι οσο μεγαλωνουν δεν θελουν και πολλα,τον μικρο μου τον παιρνω τον ζουλαω,τον γαργαλαω και ξεκαρδιζεται μεχρι εκει ομως πολλες αγκαλιες δεν θελει το σκατο,οι μεγαλοι χαιδευονται καμια φορα αλλα σπανια :o:lol::lol:

Χριστινακι πολυ σε χαιρομαι που εισαι τοσο αισιοδοξη και δεν το βαζεις κατω........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα, είχες πει παλιά να το βγάλουμε "Το καφέ με τις γκαστρωμένες", και σκέφτηκα να το πούμε Καφενέ "Μανούλες και γκαστρούλες". Αλλά πάλι, είναι λες και αποκλείουμε αυτές που δεν είναι ούτε το ένα, ούτε το άλλο, απλά προσπαθούν.

Στο δωμάτιο του Αντρέα να κοιμηθώ δε γίνεται, εκτός κι αν βάλουμε ράντζο. Να τον αφήσω μόνο του πάλι δε θέλω. Είναι πάρα πολύ νωρίς μου φαίνεται. Όλες μου οι φίλες τα άφηναν μέχρι το χρόνο τουλάχιστον τα παιδιά στο δωμάτιό τους. Μια φίλη μου το γιό της τον άφησε μέχρι δύο χρονών περίπου, αλλά αυτό το βρίσκω υπερβολικό. Η μάνα μου, πάλι, κοιμόταν στο δωμάτιο των γονιών της μέχρι 13 χρονών που παντρεύτηκε η αδελφή της και έφυγε από το σπίτι και πήρε το δωμάτιό της !!!!!!!!!!!!!

Αποκριάτικο πάρτι ε; Τέλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια μανουλες και γκαστρουλες καλο μου ακουγεται,αλλα εχεις δικιο ομως που λες οτι αποκλειουμε καποια κοριτσια που ισως να θελησουν να μπουν :o πως να το πουμε τοτε;;;δεν μου κατεβαινει τιποτα.............

εγω λεω μηπως δυσκολευτεις να τον βγαλεις μετα γιαυτο σου το λεω,εσυ παλι θα κρινεις καλυτερα τι α ειναι καλυτερα για το παιδι σου,ειπαμε το ενστικτο ;);) ,εγραψα κι αλλα στο προηγουμενο ποστ

ντυσου κι ελα στο παρτυ μας :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χι χι, τι να ντυθώ λες; Α! Θα ντυθώ έγκυος!!!

Μπορεί να δυσκολευτώ μετά, αλλά τώρα μου φαίνεται αδιανόητο να τον βάλω μόνο του. Άλλωστε, είναι μόνο δύο μηνών!

Ξέρω γω... Πώς να το πούμε το καφέ; Καφενέ "γκαστρωθείτε ελεύθερα"; :P :P :P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κούκλες

για άλλο ένα βράδυ είμαι πολύ κουρασμένη και κλείνουν τα μάτια μου αλλά είστε η παρεούλα μου και δεν μπορώ να μην πω ένα γεια.

Ανθή περιμένουμε νέα απο το γιατρό σου ελπίζω να σου πει το σωστότερο για σένα και το μπεμπάκι σου.

Αγκαλίτσες χρειάζονται τα βρεφάκια και σίγουρα δεν κακομαθαίνουν. Τώρα για το θέμα του ύπνου και εγώ 4 μηνών την έβαλα στην κούνια στο δωμάτιο της το οποιο είναι δίπλα στο δικό μας. Ο χρόνος Αννα Μαρία μου φαίνεται πολύ γιατι μέχρι τότε καταλαβαίνει πολύ καλά το που βρίσκετε και το να τον αλλάξεις τότε δωμάτιο ίσως του φανει κάπως. Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου για τον ύπνο στο κρεβάτι των γονιών. Και μένα κάποια στιγμή που έβλεπα οτι πάει να μου ξεφύγει η κατάσταση ευτυχώς το πρόλαβα και δεν έχουμε τέτοιο θέμα κοιμάτε στο κρεβάτι της βέβαια για να την πάρει ο ύπνος πρέπει να ξαπλώσω μαζί της. Αλλά θα ξυπνήσει την νύχτα θα πιει γάλα και πάλι στο κρεβάτι της.

Κοριτσάκια μου καλο βράδυ σε όλες δεν σχολιάζω κάτι άλλο γιατι είμαι πολύ κουρασμένη σας φιλώ όμως όλες.

Α οι δύο τελευταία τίτλοι μου αρέσουν πολύ :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Είστε καλά;; Σήμερα πήγα στον ενδοκρινολόγο. Του έδειξα τις εξετάσεις μου και μου είπε να πάρω χάπι (μικρή δόση). Πήρα το γυναικολόγο αμέσως τηλ. ελπίζοντας πως θα μου πει να μην το πάρω αλλά μάταια ήλπιζα..Μου είπε συγκεκριμένα ότι αν δεν ήμουν έγκυος θα μπορούσα να μην το πάρω και να το ελέγχω.Τώρα δεν μπορώ γιατί μπορεί να ανέβει απότομα και να προκαλέσω ζημιά στο νινί (ακόμα και στον εγκέφαλο λέει-νοημοσύνη, επιδόσεις στο σχολείο κλπ κλπ). Αντιλαμβάνεστε λοιπόν ότι δεν μου έμειναν περιθώρια να κάνω του κεφαλιού μου. Ακόμα και να υπερβάλλει και αυτός και ο ενδοκρινολόγος, δεν μπορώ να το ρισκάρω...Τέλος πάντων..Τα πάντα για το καλό του μωρού...

Άλλα νέα. Σήμερα το ανακοίνωσα και στον εργοδότη μου. Δεν μπορώ να πω ότι πέταξε και από τη χαρά του. Αφού με ρώτησε πότε γεννάω και τι σκοπό έχω για του χρόνου και αφού ησύχασε που του είπα ότι γεννάω Αύγουστο τότε άρχισε να με ρωτάει αν έμαθα φύλο, ότι θα ήταν ωραίο να είχα και μια κόρη κλπ κλπ. Πάει και αυτό.......Είχα άγχος. Έτρεμε το πόδι μου. Δεν τις μπορώ τις ανακοινώσεις. Αφού μπήκα στο γραφείο του και του λέω: "Θέλω να σας πω. Είμαι έγκυος".. Έτσι στο καπάκι :lol::lol::lol:

Άννα Μαρία ο άντρας σου σε βοηθά πολύ απ' ό,τι διάβαζω..Μήπως είσαι λίγο αυστηρή μαζί του; Ε δεν είναι κακό που θέλει να κάνει και τα δικά του μέσα στην ημέρα..Είναι απολύτως λογικό θα έλεγα. Όσο για τον Αντρίκο σου ΚΥΡΙΟΣ! Και ο Πάνος καθόταν στο ριλάξ αλλά όχι για τόση ώρα..Με τίποτα..Οι στολές σου πολύ πρωτότυπες!!! Ειδικά η μοδίστρα! Πολύ μπροστά η μαμά σου!!

Χριστίνα μου τι είναι αυτά τα σπιθουράκια;; Μήπως του έδωσες κάτι που δεν είχε ξαναφάει και τον πείραξε;;; Θα περιμένουμε τα νέα σου από το δερματολόγο.Πώς πάνε οι προσπάθειες να ξαναμάθει να κοιμάται στο κρεβάτι του;; Πόση ώρα κλαίει μέχρι να ξανακοιμηθεί;;; Να προσέχεις μόνο μήπως κάνει καμιά κίνηση να σκαρφαλώσει στα κάγκελα και πέσει από την κούνια...

Είναι λογικό να του αρέσει να κοιμάται στο κρεβάτι σας. Ο Πάνος το έκανε πολύ και τον τελευταίο καιρό ερχόταν όλο και πιο νωρίς το βράδυ σε εμάς(κοιμάται σε κρεβάτι και έτσι μπορεί να σηκωθεί).Του είπαμε λοιπόν ότι άμα ξυπνάει και έρχεται σ' εμάς θα του πάρει το κρεβάτι ο παλιατζής και από τότε ή που έρχεται το πρωί σε μας και κοιμάται καμιά ώρα ακόμα ή που ξυπνάει κατευθείαν στο κρεβάτι του. Όταν είναι άρρωστος πάντα τον παίρνω στο κρεβάτι μου και συνήθως διώχνω τον άντρα μου για να είμαστε πιο άνετοι :lol::lol::lol:

Μαράκι δεν τον κόβω να ζηλέψει και να θέλει να ντυθεί κάτι. Έχουμε από πέρυσι μια στολή μίκυ μάους και πάω για πλάκα να του βάλω τα αυτιά και τα βγάζει στο δευτερόλεπτο. Όταν όμως τα φοράω εγώ και κάνω πως είμαι ο Μίκυ Μάους ξεκαρδίζεται....

Κατερίνα μου πολλά τα νέα σας! Κουρεύτηκαν τα ζουζούνια;; Άντε, επιτέλους θα πας και στο γυναικολόγο σου για να σου λύσει όλες τις απορίες! Θα περιμένουμε να μας πεις νέα! Πάντως ωραία που έκλεισαν τα σχολεία για λίγο. Θα ξεκουραστείτε (τα παιδιά τουλάχιστον , για σένα δεν παίρνω και όρκο..). Και στην Αθήνα κάνει πολύ κρύο...Το βράδυ που σχολάω, μέχρι να μπω στο αυτοκίνητο νιώθω ότι θα μείνω :shock::shock::shock: Εσείς τουλάχιστον είστε συνηθισμένοι σε τέτοιες θερμοκρασίες..

Τον Πάνο τον έβγαλα από το δωμάτιό μου όταν ήταν 11 μηνών..Δεν ένιωθα καλά να τον βγάλω νωρίτερα. Δεν ήθελα με τίποτα. Δεν είχαμε πρόβλημα όταν πήγε στο δωμάτιό του. Καμία αλλαγή..Γενικώς πάντως λένε ότι μέχρι 6 μηνών καλό είναι να κοιμούνται στο δωμάτιο των γονιών γιατί κινδυνεύουν από διάφορα-το βασικότερο άπνοια - αιφνίδιος βρεφικός θάνατος κλπ..όταν ο Πάνος ήταν 2 ή 3 μηνών έπαθε αναρρόφηση και άρχισε να βγάζει γάλα από τη μύτη..Αν δεν ήμουν δίπλα του να τον πάρω χαμπάρι και να τον σηκώσω δεν ξέρω τι θα μπορούσε να έχει συμβεί...Δεν έκλαιγε, απλά δυσκολευ'οταν να ανασάνει :?:?:? Ίσως γι' αυτό να πανικοβλήθηκα και να τον έβγαλα μετά τόσο αργά...Ένιωθα όμως σιγουριά!

Έχετε πάρα πολλές στολές! Ποικιλία μεγάλη!!! Τέλεια θα περάσετε στο αποκριάτικο πάρτυ!

Καγκουράκι μου πώς τα πας με εγκυμοσύνη και Αγγελικούλα μαζί;; Τρέχεις και δε φτάνεις ε;;; Εγώ είμαι πολύ καλύτερα. Το στομάχι μου μια χαρά και οι ζαλάδες ελάχιστες! Να ρωτήσω και κάτι άσχετο;; Μήνα κάθε πότε αλλάζουμε;;; Εγώ πχ που έχω ΠΗΤ 26-08 αλλάζω κάθε 26 του μήνα;; Καλά τα θυμάμαι από τον Πάνο;;;;;;;

Όσο για το νέο καφέ, λέω να μην το περιορίσουμε στα γκαστρώματα...Μπορούμε να πούμε κάτι πιο γενικό όπως "μια γλυκιά παρεούλα"- full time moms- μια ζεστή αγκαλιά- γυναικείες κουβέντες(αυτό βέβαια θυμίζει τον τωρινό τίτλο) κ.ά. Δε θέλω να γίνω πάλι εγώ η νονά..Απλά κάνω προτάσεις. Επίσης, μπορούμε να σκεφτούμε ποια κοπέλα θα ανοίξει το καινούριο καφενεδάκι κι εκείνη με τη σειρά της να αποφασίσει τίτλο και θα είναι έκπληξη!!! Τι λέτε γι' αυτό;;;;

Αυτάαααα!!! Α, ξέχασα να σας ευχηθώ ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ!!!!

Φιλάκια πολλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Μας ταλαιπώρησε λίγο ο Αντρεάκης το βράδι. Κοιμήθηκε όλο το απόγευμα και το βράδι, μέχρι τη μία και κάτι, και όταν πήγε ο άντρας μου να τον μεταφέρει από το ριλάξ στο πορτ μπεμπέ, ξύπνησε... Τον τάισα, του βάλαμε το μουσικό του παιχνίδι, και μετά τον ξαναέβαλα στο στήθος και κοιμήθηκε. Αλλά πήγε τρεις παρά. Κοιμήθηκα κι εγώ μαζί του, και κατά τις τρεις και κάτι τον έβαλα στο πορτ μπεμπέ. Ξύπνησε πέντε, κοιμήθηκε πεντέμιση, ξαναξύπνησε οκτώ παρά, ξανακοιμήθηκε σε κάποια φάση, ούτε που θυμάμαι από τη νύστα που είχα... Πάντως, το καλό του είναι ότι δεν ξυπνά ποτέ του για να γκρινιάξει. Μόνο επειδή πεινά.

Ανθή, ό,τι είναι καλύτερο για το νινάκι. Τι να κάνεις, αν χρειάζεται να πάρεις το χάπι, μην το συζητάς. Εγώ θυμάσαι, έκανα και τις ενέσεις για τη θρομβοφιλία μέχρι 17η εβδομάδα, και ένα κάρο αντιβιώσεις πήρα για τις μολύνσεις, τώρα πλέον ούτε που τα θυμάμαι!

Όσο για το πότε αλλάζεις μήνα, εγώ μετρούσα με τις εβδομάδες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάτησα "υποβολή" στο προηγούμενο μήνυμα, γιατί έκλαιγε ο Αντρίκος, και δεν ήθελα να χαθούν όλα όσα έγραψα.

Συνεχίζω:

Α καλάααααααα............. Διάβασα το μήνυμα της Ανθής το πρωί (δικό μου πρωί, κατά τις 12 δηλαδή), έφυγα και πήγα στην τράπεζα, και μετά γύρισα, μαγείρεψα και κάθισα να γράψω. Οπότε ετοιμάζομαι να γράψω ότι προτείνω για τίτλο του καινούριου καφέ το Καφενέ "Γλυκειά παρεούλα"!!!!!!!! Πέρασε στο υποσυνείδητό μου αυτό που έγραψε η Ανθή και νόμιζα ότι το σκέφτηκα εγώ!!!

Α, θέλετε να το βγάλουμε Καφενέ "Κορίτσια για φίλημα";;;

Καγκουράκι, φιλούρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κάνετε? ΕΜεις καλά...στο σπιτι..Κι οπως λέει κι η Ανθη αύριο επιτέλους Παρασκευή. Τωρα περιμένω ενα ξαδερφο του αντρα μου που θα ερθει να μας δει γιατι δεν μπορεσε να ερθει στη βαφτιση.

Το Σ/Κ θα μεταφερουμε τον μικρό στο δωμάτιο του, μιας και το αναφερατε! Μας εφερε και δωρο ο αδερφος μου καμερα-ασυρματο, αν και το δωμάτιο του ειναι διπλα.Για να δούμε πως θα αντιδράσει...

Αννα Μαρία νομιζω πως 6-7 μηνων ειναι καλό να ειναι μαζι με τους γονείς το μωρό. Σας ταλαιπωρησε χθες?Τουλάχιστον δεν γκρίνιαζε..

Κατερινάκι περιμένουμε νέα απο το γυναικολογο. Δεν πηγαν σχολείο τα μικρα??

Καγκουράκι ξεκουράστηκες καθόλου??

Ανθη ολα καλά με το αφεντικο σου...αντε να χαλαρωσεις και να απολαύσεις την εγκυμοσυνη σου. Για το χαπι μην στεναχωριέσαι, αφου ειναι για το καλό του μπεμπέ χαλάλι.

Χριστινάκι τι κάνετε εσείς?

Η Κάλλι πού χαθηκε? Ευχομαι να ειναι καλά...

Α Ανθη καθε 26 αλλαζεις μηνα..

Τι άλλο ήθελα να σχολιάσω???Δεν θυμάμαι!!!

:lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα στη γλυκεια μας παρεα!

Ανθη μου μη στεναχωριεσαι, ενα μικρο χαπακι ειναι, αντισταθμιζουμε παντα το καλο που μας κανει και παμε παρακατω! Κι εμενα δεν μου αρεσει να ανακοινωνω πραγματα στη δουλεια κυριως, αλλα τι να κανεις...

Ο μπεμπης το εχει αυτο μηνες με τις κοκκινιλες αλλα 10 μερες τωρα περιπου εχει γινει πολυ εντονο, λεγαμε οτι φταιει η πιπιλα αλλα εχει επεκταθει και στα μαγουλα του, σαν εκζεμα ειναι, η παιδιατρος μου εχει δωσει διαφορες κρεμες αλλα δεν λειτουργουν, οποτε αυριο πρωι παω δερματολογο να δω τι τρεχει, τιποτα δεν θα ειναι σοβαρο, απλα να δωσουμε την καταλληλη αγωγη.

Παμε τα βηματα ενα ενα στον υπνο. Τωρα ειμαστε στη φαση που τον κοιμιζω αγκαλια και τον παω στην κουνια του, οπου καποια στιγμη ξυπναει και καταλαβαινει οτι δεν ειμαστε αγκαλιτσα και αρχιζει την κλαψα! Πολυυυυυ κλαμα ομως! Κανενα 5λεπτο σιγουρα, μετα ξανακοιμαται και περιμενω να κοιμηθει καλα καλα να παω να τον σκεπασω, γιατι εχει ξεσκεπαστει στο μεταξυ...κι ετσι ειναι μονιμως μπουκωμενος...Το επομενο βημα ειναι να αρχισει παλι να κοιμαται εντελως μονος του.

Κι εγω απο αρρωστια την πατησα, εδιωξα κι εγω τον αντρα μου :roll: και καλομαθε ο κυριος, τον ματιασα που κοιμοταν ολομοναχος! Του ανοιγα το παρκο απο το φερμουαρ, επαιζε μεχρι να εξαντληθει στο χαλι και μετα χωνοταν στο παρκο μονος του και κοιμοταν! Οσο κοσμο και να ειχε το σαλονι. Τωρα χωρις αγκαλια τιποτα! Τη δικη μου αγκαλια, μονο οταν λειπω εγω κουρνιαζει στον μπαμπα η στη γιαγια, αν ειμαι εγω δεν παιζει αυτο. Τεσπα, σιγα σιγα θα στρωσει ελπιζω...

Αννα Μαρια δεν διαφωνω 2 μηνες ειναι πολυ νωρις, καλο ειναι να μεταφερεται το παιδι οταν εχει αρχισει να αφυπνιζεται, να αντιδρα στο περιβαλλον και να κουνιεται στον υπνο, ωστε αν ω μη γενοιτο κατι συμβει να αντιδρασει και το ιδιο οτο μωρο ωστε να το καταλαβει και η μανα. Πιστεψε με και στο διπλανο δωματιο με ενα αχ η μια διαφορετικη ανασα του θα πεταγεσαι!

Καγκουρακι πως ειναι η μικρη; Η εγκυμοσυνη καλα;

Μαρακι μου καλα ειμαστε, εξω δεν τον εχω βγαλει καθολου με αυτο το κρυο και εχει αρχισει να τρελαινεται ο μικρος, αλλα υπομονη. Ο Στεφανακος;

Κατερινακι μου αυτη την εποχη δεν ειμαι ακριβως αισιοδοξη, απλα δεν ημουν ποτε ο ανθρωπος που εδινε μεγαλη βαση στο οικονομικο. Πιστευω πως δεν θα πεινασουμε, εστω και με λιγα θα περασουμε. Αλλα σκεφτομαι εγω, τι κοσμος ειναι αυτος που θα μεγαλωσει ο Δημητρακης μου, ποση κακια, ποση βαρβαροτητα, ποση ψευτια θα γνωρισει, φοβαμαι τους ανθρωπους γιατι επαψαν να ειναι ανθρωποι, τα αλλα ολα παλευονται, η καταντια αυτη ομως...σταματω εδω γιατι θα σας προκαλεσω καταθλιψη...γενικα παντως ναι, ειμαι και αισιοδοξος και δυνατος ανθρωπος.

Αντε περιμενουμε κι απο σενα νεα απο το δοκτωρα.

Φιλια σε ολες και στα μπεμπακια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία, ευτυχώς ο Αντρίκος δεν γκρινιάζει το βράδι. Ξυπνά μόνο για να φάει. Καμιά φορά μπορεί να μην κοιμάται, αλλά σπάνια, και συνήθως κάθεται ήσυχος και κοιτάει γύρω γύρω χωρίς να κλαίει, αλλά μόνο στην αγκαλιά, αν τον βάλουμε στο πορτ μπεμπέ του κλαίει!

Χριστίνα, μακάρι να μην είναι τίποτα τα σπιθουράκια.

Κατερίνα, τι έγινε με τον γυναικολόγο; Θα πάρω κι εγώ αύριο τον δικό μου... Από τότε που γέννησα δεν έχω καθαρίσει τελείως... Πάω να καθαρίσω και ξαναρχίζει αίμα. Αυτές τις μέρες είχα κόκκινο, ειδικά τη μέρα που ανέβασα και τα δέκατα. Χτες πήγε να σταματήσει, σήμερα πάλι έχω. Λίγο μεν, αλλά έχω...

Ανθή, εγώ πέρσι δεν ήθελα να πω στη διευθύντρια για την εγκυμοσύνη μου. Αρχικά δεν το είχα πει σε κανέναν απολύτως μέχρι ν' ακούσουμε καρδιά, και επειδή ήμουν πολύ χάλια εκείνες τις πρώτες μέρες και έπαιρνα συνέχεια άδεια, τους είπα ότι έχω πολλές ζαλάδες (όντως είχα). Τελικά, τη μέρα που άκουσα καρδιά, πάλι δεν πήγα σχολείο, γιατί είχε βάλει τέτοιο πρόγραμμα η διευθύντρια που δε θα είχα ούτε μια κενή ώρα και θα εξαντλούμουν. Είχα και τις ζαλάδες... Οπότε παίρνω το Βοηθό Διευθυντή που μας έκανε τον οδηγό και του λέω "έχω δύο νέα, ένα καλό κι ένα κακό. Το καλό είναι ότι είμαι έγκυος, το κακό είναι ότι δε θα έρθω σχολείο σήμερα". Το λέει μετά αυτός στη διευθύντρια και με πήρε αυτή και μου έκανε παράπονα ότι και καλά έπρεπε να πάρω αυτήν για να της το πω και να κουβεντιάσουμε. Μετά όταν πήρα άδεια για ένα μήνα για να μη μου σπάσουν τα νεύρα, το ανακοίνωσε σε όλους τους συναδέλφους στη συνεδρίαση!!! Αν είναι δυνατόν! Χωρίς να με ρωτήσει αν θέλω να το πω...

Άντε, σας κλείνω γιατί κλαίει ο μικρός, και παιδεύεται ο άντρας μου να τον κοιμίσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α! Τα κατάφερε και τον κοίμισε τελικά!!!

Που λέτε, όντως με βοηθά ο άντρας μου, αλλά θέλει να βοηθά με τους δικούς του ρυθμούς. Π.χ. μπορεί εγώ να είμαι έτοιμη να σωριαστώ κι αυτός να μου λέει "θα έρθω σε μία ώρα να τον πάρω. Τώρα άστον στο καρότσι". Και το βασικότερο πρόβλημα είναι ότι, όλη μέρα φωνάζει. Παλιότερα δεν ήταν έτσι, τώρα έχει πολλά νεύρα. Δυστυχώς αυτό προέρχεται από το προβληματικό περιβάλλον στο οποίο μεγάλωσε. Οι γονείς του όλη μέρα τσακώνονταν και δέρνονταν (μου έχει πει ότι μια φορά ο πατέρας του κάρφωσε πιρούνι στο μπούτι της μάνας του πάνω σε καβγά), ο παππούς του έδερνε τη γιαγιά του, ο πατέρας του σκότωνε στο ξύλο τα παιδιά του, όλοι τους όλη μέρα βρίζουν και φωνάζουν. Τα αδέλφια του είναι νευρικά επίσης και όλη μέρα φωνάζουν και τσακώνονται, ο δεύτερος αδελφός έχει ένα σπίτι κόλαση, καθημερινά μες στους καβγάδες και τις φωνές, το παιδί του είναι προβληματικό (σας έχω ξαναπεί), ο μικρός είναι ό,τι να 'ναι... Ο δικός μου πώς να ξεφύγει απ' αυτό το χάλι; Τόσα χρόνια δεν ήταν έτσι, αλλά πιστεύω ότι του τη βάρεσε η υποχρεωτική αεργία, σε συνδυασμό με την πίεση που φέρνει ένα παιδί στο σπίτι.

Σήμερα συζητήσαμε ήρεμα κι ωραία, και υποσχεθήκαμε και οι δύο να είμαστε πιο ήρεμοι, γιατί η αλήθεια είναι ότι κι εγώ όταν ξεπεράσω τα όριά μου, αρχίζω και φωνάζω.

Ελπίζω να το τηρήσει, γιατί δεν αντέχω άλλο σε τόσο χάλια κλίμα, και κυρίως, είναι επιβλαβές και για τον Αντρεάκη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου,

Σήμερα είδα το μπεμπάκι μου, δεν το είχα στο πρόγραμμα αλλά χρειαζόμουν ένα χαρτί απο τον γιατρό μου για τις εξετάσεις που είχα κάνει για να πάρω τα χρήματα απο το ταμείο μου, και μου λεει μιας και ήρθες έλα να το δούμε. Είχε μεγαλώσει πολύ απο την τελευταία φορά που το είδα, δεν του έκανε καμια μέτρηση αλλά και μονο που το είδα μου ήταν αρκετό.

Αννα Μαρία δεν ήταν καλή η νύχτα σας ε, ε σήμερα δεν θα σε κουράσει θα δεις. Τώρα για τον άντρα σου τι να πω αν έχει βιώσει τέτοιες καταστάσεις ελπίζω να είναι ο ίδιος ήρεμος είναι το μωρό είναι το θέμα της δουλειάς που μπορεί να τον αγχώνει...θα βρείτε πάντως τις ισορροπίες σας είναι νωρίς ακόμα και οι αλλαγές πολλές για έναν άντρα. Ολα καλά θα πάνε.

Ανθή είδες που τελικά το χαπάκι είναι για καλό δικό σου αλλά και του μωρού. Με τον θυροειδή είχες θέμα απο πριν ή τώρα στην εγκυμοσύνη σου προέκυψε, θέλω να πω πως το έψαξες? Μήνα αλλάζεις κάθε 26, μια χαρά τα θυμάσαι. Το είπες και στο αφεντικό σου τι άγχος και αυτό. Θυμάμαι εγώ του το είχα πει στον 5ο δεν πήγαινε και άλλο, αλλά δυο φορές που προσπάθησα να του το πω με είχαν προλάβει άλλοι στη δουλειά και επειδή δεν ήταν και ο πιο ήρεμος άνθρωπος ήθελα να τον πετύχω σε καλή μέρα. Τη μια μετά την αυχενική του είχε πει κάποιος άλλος οτι θα εφευγε σε δύο μήνες γιατι είχε δώσει ΑΣΕΠ ΚΑΙ διορίστηκε καθηγητής και μετά στον τέταρτο του ανακοινώνει εγκυμοσύνη μια άλλη κοπέλα η οποια ήθελε να σταματήσει με αναρρωτικές απο τότε.

Μαράκι μια χαρά θα είναι ο Στεφανάκος στο δικό του δωμάτιο, για μας τις μανούλες είναι λίγο δύσκολο στην αρχή, πάντως ένα είναι σίγουρο κοιμόμαστε με το ένα αυτί ανοιχτό πάντα.

Χριστίνα ελπίζω να βρείτε λύση με τον δερματολόγο και να μην ταλαιπωρηθεί άλλο ο μικρός σου, μήπως είναι σε κάτι αλλεργικός. Και με τον ύπνο που θα πάει θα τα καταφέρεις πάλι σιγά σιγά αφού κοιμόταν μόνος του παλια θα τα καταφέρει. Εμένα κάποια στιγμή το καλοκαιρι κοιμόταν αγκαλια μου και με το που την έβαζα στην κούνια ξύπναγε, την κοιμιζα στο κρεβάτι μας και μετά απο ώρα την έβαζα στην κούνια και πάλι ξυπναγε και ξανα τα ίδια, δεν άντεχα άλλο. Και μόλις την έβαλα απο κούνια σε κρεβάτι δεν το ξαναέκανε τι να πω ένοιωθε εγκλωβισμένη εκεί...έχε και αυτή τη λύση για δοκιμή αν και είναι μικρούλης ακομα ο δικός σου.

Κατερινιώ τι νέα έχεις απο τον γιατρό σου?

Κάλι είσαι καλύτερα?

Φιλιά σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου τι κανετε?χαθηκα λιγο αλλα με τα κρυωματα,τις αρρωστειες μας κτλ δεν προλαβαινα να γραψω!εμπαινα σας διαβαζα αλλα μετα δεν ειχα κουραγιο να γραψω!τωρα εκανα το αντιθετο ομως!ειπα να γραψω χωρις να σας διαβασω :oops::oops::oops::oops::oops::oops: γιατι παλι δεν θα εδινα σημεια ζωης!!!!!!εγω ειμαι καλα πλεον,να'ναι καλα η αντιβιωση!η μικρη συνεχιζει να κανει σαν τρενο στον υπνο της απο το μπουκωμα αλλα το καταπολεμαμε οσο μπορουμε με το φυσιομερ!τωρα ειναι αρρωστος ο αντρας μου!χθες εκανε πυρετο αλλα ευτυχως σημερα απ'οτι λεει ειναι λιγο καλυτερα!!!!

αχ κοριτσια χθες ειδα ενα βιντεακι που μου αρεσε παρα πολυ και ηθελα να σας το βαλω να το δειτε!

επειδη τον τελευταιο καιρο κοριτσια ο παππουκος και η λατρεμενη μου γιαγιακα δεν ειναι και παρα πολυ καλα,τους εξυπηρετω εγω κανοντας καποιες δουλειες τους ή πηγαινοντας τους οπου χρειαζεται και βλεπω οτι τα πραγματα ειναι ακριβως οπως τα λεει αυτο το βιντεακι!!!!!τελικα ειναι πολυ δυσκολο πραγμα τα γηρατεια!!!

αυτα απο μενα!θα προσπαθησω να μπω κι αυριο να σας διαβασω για να μπορω να σας σχολιασω κιολας!!!!!!!!πολλα φιλακια σε ολες σας!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;;; Για άυριο ακύρωσα όλα τα μαθήματα γιατί δυστυχώς πέθανε ο πεθερός της αδερφής μου σήμερα και η κηδεία θα γίνει αύριο το πρωί...Λυπήθηκα πολύ αλλά είχε τραβήξει μεγάλη ταλαιπωρία τα τελευταία 2 χρόνια...Τέλος πάντων...

Άννα Μαρία το κορίτσια για φίλημα μου αρέσει πολύ!!!! Μεγάλες ψωνάρες είμαστε τελικά :lol::lol::lol::lol: Σε βοηθά πολύ ο άντρας σου! Δεν έχει σημασία που έχει τους δικούς του ρυθμούς....Σημασία έχει που σε νοιάζεται και σε βοηθά!!!! Όσο για τα νεύρα, τι να πω..Μπορεί να φταίνε τα βιώματα που έχει, μπορεί και το γεγονός ότι δε δουλεύει, η αλλαγή στη ζωή σας κ.ά. Όλοι οι άνθρωποι έχουν νεύρα. Άλλοι συχνότερα και άλλοι σπανιότερα..Πρέπει τουλάχιστον να προσπαθούμε να είμαστε όσο πιο ήρεμοι γίνεται μπροστά στα παιδάκια μας..Δεν το καταφέρνω πάντα αλλά το παλεύω όσο γίνεται περισσότερο...

Κατερινάκι μου δεν είναι τέλειο να βλέπουμε το νινί στον υπέρηχο;;; Εξέταση για θυροειδή δεν είχα κάνει ΠΟΤΕ στη ζωή μου οπότε δεν ξέρω αν προυπήρχε το πρόβλημα. Με έβαλε ο γιατρός να κάνω..Βγήκε αυξημένη η τιμή και με έστειλε σε ενδοκρινολόγο..Ευτυχώς που με έβαλε. Μάλλον όμως από την εγκυμοσύνη προκλήθηκε γιατί είχα κάνει μια δίαιτα πριν 1 χρόνο και έχανα κανονικότατα κιλά..Αν είχα δε θα έχανα..

Πέμπτο μήνα το είπες στη δουλειά;;; Μα σε προλάβαιναν πάντα άλλοι;;;;; Αν αργούσες λίγο ακόμα θα τον έπαιρνες τηλέφωνο κατευθείαν από το μαιευτήριο :lol::lol::lol::lol:

Χριστίνα τίποτα δε θα έχει ο Δημητράκης σου! Κάνεις πολύ καλά που τον πας σε δερματολόγο για να σου δώσει τη σωστή αγωγή να ξεμπερδέψετε! Το θέμα του ύπνου είναι μεγάλη υπόθεση...Πολλά σκαμπανεβάσματα...Καλά κάνεις και το έχεις βάλει πείσμα. Ο Πάνος από 2 μηνών κοιμόταν οχτάωρα το βράδυ αλλά μεγαλώνοντας έκανε κάτι κουλά. Δεν είχα αντοχές να μείνω ξύπνια μέχρι να κοιμηθεί και έτσι τον έπαιρνα στο κρεβάτι. Λίγο οι αρρώστιες, λίγο οι φάσεις που πέρασε με τον ύπνο το συνήθισε το κρεβάτι μου. Ευτυχώς τώρα το έκοψε αλλά και πάλι αρκετά πρωινά έρχεται.

Κάλλη μου χαίρομαι που είσαι καλύτερα! Έδρασε η αντιβίωση! Εγώ πάντως δεν το θέλω το χιόνι. Μόνο αν είμαι κλεισμένη στο σπίτι και το χαζεύω από το τζάμι. Διαφορετικά μια μεγάλη ταλαιπωρία είναι...

Μαράκι μου η πρώτη αλλαγή για το Στεφανάκο σου ε;;; Μεγαλώνει το ζουζουνάκι σου!!!! θα πάει και στο δικό του δωμάτιο!!! Απίστευτο μου φαίνεται πόσο γρήγορα περνά ο καιρός..τρομακτικά γρήγορα...

Κορίτσια πάω να κοιμηθώ γιατί αύριο θα κουτουλάω...

Φιλάκια πολλά!

ΥΓ. Αν φτιάξετε το καφενεδάκι ΝΟ 3 να το γράψετε πρώτα εδώ! Πολλές φορές μπαίνω μόνο στις δημοσιεύσεις μου και δε βλέπω τα υπόλοιπα ενεργά θέματα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας! Δε γράφω πολλά και δε σχολιάζω.

Το πρωί (δικό μου πρωί=12 το μεσημέρι) πήγαμε με τον Αντρεάκη για ψώνια. Πρώτη φορά τον πήρα μόνη μου στο αμάξι και μετά με το σλινγκ. Τέλεια ήταν! Πήρα θήλαστρο και πάντα για την κούνια του!

Τώρα έχω κάτι δουλίτσες γιατί έχουμε επίσκεψη το απόγευμα, μια φίλη μου που έχω πάνω από χρόνο να τη δω.

Θα τα πούμε μετά.

Αν συμφωνείτε με το "Κορίτσια για φίλημα" πείτε το τώρα, αλλιώς όποια διαφωνεί, θα σωπάσει για πάντα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρία βολτούλα με τον μικρό στο σλινγκ τέλεια τέλεια αντε δεν θα μαζεύεστε τώρα

Οσο για τον τίτλο συμφωνώ αντε άνοιξε το καινούριο θεματάκι γιατι φτάσαμε τις 98 σελίδες

Ανθή σε ρώτησα για τον θυροειδή γιατι χθες που είδα το μωράκι είχε πάλι υψηλούς καλμούς 179/min, βέβαια μου είπε οτι αν δεν είχε προηγηθεί η μέτρηση στις 12 εβδομάδες και το έβλεπε τώρα πρώτη φορά με περισσότερους παλμούς δεν θα τον ανησυχούσε και αμέσως μετά με ρωτάει αν έχω θυροειδή. Του είπα οτι και εγώ δεν το έχω ψάξει ποτέ αλλά δεν μου είπε τίποτα για εξετάσεις.

Φιλιά σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα στα ομορφα κοριτσια, που ειναι οντως για φιλημα, οποτε τι πιο ταιριαστο!

Αννα Μαρια, υπεροχες οι πρωτες βολτες με το μωρο! Και που να δεις αργοτερα οταν θα αντιδρα στα γυρω ερεθισματα, θα βγαζει φωνουλες και θα γελαει! Οσο για τον καλο σου, αυτα τα βιωματα ειναι μεγαλη δουλεια και θελει προσοχη και βοηθεια ο αντρουλης σου για να μην φτασετε κι εσεις σε τετοια σημεια. Θελει ηρεμια και ψυχραιμια απο μερους σου πρωτα, ωστε να τον παροτρυνεις κι εκεινον...Οσο για το μωρο, εχεις δικιο, οι φωνες ειναι το τελευταιο που χρειαζεται. Μια φορα με τον αντρα μου οταν ηταν ο μπεμπακος 3-4 μηνων καναμε εναν καβγα απιστευτο, φωνες κακο, σπασαμε και κατι γυαλικα, κοιμοταν αυτος, ηταν η εποχη που ουτε βομβα δεν τον ξυπναγε! Ξυπνησε ομως κι αρχισε να κλαιει τοσο δυνατα και τοσο γοερα και δεν σταματαγε με τιποτα, τον πηραμε στο κρεβατι και κατσαμε αγκαλιτσα και οι τρεις και μονο οταν μας ειδε ετσι μονιασμενους και τον χαιδευαμε και του ψιθυριζαμε ηρεμησε και ξανακοιμηθηκε...Απο τοτε ορκιστηκαμε οτι θα κανουμε ο,τι μπορουμε να μην τον ξανακανουμε ετσι! Και αν δεν μπορουμε θα χωρισουμε, το παιδι δεν φταιει σε τιποτα! Υπομονη λοιπον και επιμονη και κυριως ηρεμια.Η ανεργια απο μονη της ειναι πολυ δυσκολη ποσω μαλλον οταν εχεις και ενα παιδι να θρεψεις!

Καγκουρακι μου δεν ειναι υπεροχο να βλεπεις το μωρακι να κινειται μεσα σου;

Ο μπεμπακος ειναι καλα. Εχει μια παθηση που λεγεται ατοπικη δερματιτιδα και ειναι κληρονομικη, κατι τετοιο ειχα κι εγω σαν παιδι και το αλλεργικο ασθμα που εχω ειναι μερος της ιδιας ασθενειας, αλλα ευτυχως δεν ειναι απαραιτητο οτι θα εκδηλωσει και ασθμα, ελπιζω να το αποφυγουμε αυτο! Παντως θα το εχει μεχρι 7 η 12 χρονων, αλλοτε σε εξαρση και αλλοτε σε υφεση και θα βαζουμε κρεμουλες. Ειναι οντως μικρουλης για κρεβατι, αλλα δεν νομιζω να νιωθει περιορισμενος, θελει αγκαλιες. Να δεις τι γλυκες μου κανει πριν σκαρφαλωσει διπλα μου στον καναπε να χωθει στην αγκαλια μου! Αλλα αυτο δεν με πειραζει, ας τον μοιμιζω αγκαλιτσα, να μην ξυπναει μετα στην κουνια του θελω!Ευχαριστω!

ΚΤΚ περαστικα στους παππουδες σου! Και στον αντρουλη σου βεβαια! Και καλο κουραγιο!

Ανθη μου ειδες το ιδιο παθαμε και οι δυο! Καλα εισαι κοριτσακι μου; Εμεις μια χαρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Ήρθε αυτή η φίλη μου που σας έλεγα με την κόρη της, αλλά κάθισαν γύρω στη μία ώρα και έφυγαν, γιατί η μικρή ήταν πολύ ανήσυχη. Η κοπέλα αυτή είναι και συνάδελφος και μου έλεγε για την αίτηση μετάθεσης που έκανα. Και φυσικά, συνειδητοποίησα ότι εγώ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ότι έπρεπε να την κάνουμε. Είναι αίτηση μετάθεσης αν θέλεις να φύγεις ή μη μετάθεσης, αν θέλεις να μείνεις. Εγώ δεν την έκανα και η διορία έληξεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Τώρα θα μπλέξω με τη γραφειοκρατίαααααααα........!!!!!!!!!!!! Ουφφφφφφφφφ........ Αν θυμάστε πέρσι είχε ξεχάσει ο άντρας μου να κάνει αίτηση για αντικαταστάσεις... :( Τελικά έστειλε επιστολή και τον δέχτηκαν. Αλλά τώρα θα μπλέξω... Ουφ, ουφ, ουφ...

Αυτή η αίτηση είναι για τους μόνιμους και εγώ φέτος μονιμοποιήθηκα, οπότε δεν ήξερα πότε πρέπει να την κάνουμε, και εννοείται, με τον Αντρίκο έχω χάσει το μυαλό μου... Δε με ενημέρωσε και κανείς απ' το σχολείο... :( :( :(

Ουφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφ.............................................

Χριστίνα, περαστικά στον μικρό!

Ο Αντρεάκης ήδη μας κάνει κάτι ναζάκια και μας τρελαίνει. Μας κοιτάει και γελάει, λέει αγού, και έχει αρχίσει να βγάζει φωνούλες! Φαντάζομαι όταν θα μεγαλώσει λίγο ακόμα!

Καγκουράκι, θέλω πάρα πολύ να πηγαίνουμε βόλτες, αλλά είναι πολύ άστατος ο καιρός αυτήν την περίοδο...

Άντε, τρέχω ν' ανοίξω το καινούριο καφέ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...