Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΦΕΝΕ "γυναικεία υπόθεση" Νο 2


Recommended Posts

Ανθουλα μου, ειμαι χαλαρη γενικα, αλλα εχω και ορια. Φυσικα δεν του δινουν ο,τι θελουν παντα με ρωτανε τι να δωσουν, στις ποσοτητες εχουμε ενα θεμα, το στουμπωνει η πεθερα μου να φαει ας πουμε ολο το μπολ μεχρι πανω η και τα 2 γιαουρτια αντι για 1μισι που τρωει συνηθως. Αλλα αυτος δεν χαμπαριαζει,αμα πραγματικα χορτασει κλεινει το στομα και δεν το ανοιγει ουτε με τρυπανι. Απλα εγω αμα θα δω οτι χορταινει δεν θα επιμεινω ενω η πεθερουλα μου θα επιμεινε μεχρι να μην τρωει με τιποτα...

Μια φορα οταν ηταν 2-3 μηνων του εδωσαν μελι! Οταν ημασταν εμεις μωρα μας εδιναν, δεν ηξεραν οτι δεν κανει, εγω επαθα εμφραγμα βεβαια και ευτυχως δεν συνεβη τιποτα, αλλα μολις καταλαβαν ποσο σοβαρο μπορει να ηταν φοβηθηκαν τοσο που με παιρνουν τηλεφωνο ακομα και για το παραμικρο, αν και συνηθως προλαβαινω και δινω εγω οδηγιες απο την αρχη.

Φυσικα η μανα ξερει καλυτερα, αλλα μην το λες, γιατι οταν με το καλο γινεις γιαγια, μαλλον κι εσυ οπως ολες μας θα πεσεις στην παγιδα της πειρας, της εμπειριας και θα σου φαινονται ολα λαθος!...

Αντε να δουμε, γιατι υποφερει το μωρακι μου!

Δημητρη-Μιχαλη θα τον πουμε.

Καλη ξεκουραση!

Αννα Μαρια, αντε καλη αρχη με τα εμβολια! Ελπιζω να το περασει εντελως στο ντουκου!

Ρανια καλησπερα!

Σοφουκι καλησπερα και σε σενα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 977
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσάκια τι κάνετε?Πόσα γραψατε καλέ???Και τι να πρωτοσχολιάσω!

Ανθή μου είδες το εμβρυάκι σου! Τι ωραία που είναι...Νοσταλγώ αυτη την περίοδο...ωραια φάση!

Να σκεφτεσαι θετικά, να χαμογελά και θα δεις ότι και η κούραση δεν θα σου φαίνεται τόση πολύ.

Το Καγκουράκι εγκυάκι τι κάνει?

Αννα Μαρία πολύ γέλασα με τη θεία...απιστευτη!!! Πάλι καλά που το δώρα είναι σχετικά ουδέτερο!!! :D

:D Βάλατε εμβόλιο? Αντε καλή αρχή...ευχομαι να εχετε ηρεμο βράδυ.

Χριστινάκι είναι αρρωστο το μικρο σου?

Οι υπόλοιπες τι κάνετε?

Εμεις καλά ειμαστε.Βηχα εχει ο μικρος αλλα ειμαστε κάπως καλύτερα.Το θεμα ειναι οτι δεν πινει το γάλα του. Κρεμούλες τρωει αλλα το γαλα δεν το θελει με τιποτα. Και τι να κανω? Σκεφτηκα να του αλλαξω δοκιμαστικα το γαλα.Λετε να ειναι απο την ιωση και να γκρινιαζει??? :roll:

Φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσαρες!!!!!τι μου κανετε?εμεις δεν πηγαμε ουτε χθες σχολειο αλλα ουτε και σημερα!!!η κωνσταντινα ενω ειναι μια χαρα ολη την ημερα το βραδακι κανει δεκατα.χθες παλι ειχε 37,8.αντε να δουμε σημερα!!!!!!

ανθη μου οσο γι αυτο που λετε με την αννα μαρια εμενα δεν μου φαινετε και πολυ "ξενο"!!!!οταν γεννησα η μικρη μπηκε θερμοκοιτιδα και δεν με ρωτησε/ειπε ΚΑΝΕΙΣ για το αν θελω να θηλασω.ημουν ΑΣΧΕΤΗ με τα παντα!στ'αληθεια δεν ηξερα τι μου γινοταν!οταν γυρισαμε σπιτι μετα απο 7 μερες ηρθε μια "παιδιατρος" για να δει το μωρο και να μου πει τι θα γινει και με τον θηλασμο.ειδε,τι ειδε δεν ξερω αυτη και μου ειπε: μπαααα!!!!δεν βλεπω να καταφερνεις να θηλασεις!δεν εχεις καθολου γαλα και καθολου θηλη επισης.παρε αυτα τα χαπια για να σου κοπει τελειως να μην εχεις προβλημα και δινε μονο ξενο γαλα στο μωρο! ετσι εκανα κι εγω κι οταν με ρωτουσε καποιος αν θηλαζω εγω του ελεγα οχι γιατι δεν εχω γαλα!!!!απο τοτε που μπηκα στο μαμμυ ξυπνησα κι εμαθα καποια βασικα πραγματακια!οποτε δεν μου φαινεται καθολου παραξενη αυτη η απαντηση!

γενικα την γεννηση και τους πρωτους μηνες της κωνσταντινας δεν τα χαρηκα καθολου!ουτε θηλασμο ουτε τιποτα!!!!γι αυτο αν τελικα μπορεσω και κανω δευτερο παιδακι θα ηθελα να ρουφαω την καααααθε του στιγμη!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@maraki

Οχι δεν ειναι αρρωστος, εχει ενα μπουκωμα μηνες τωρα και η γιατρος λεει οτι ειναι απο τα δοντακια του, ξυνεται και δαγκωνει ο,τι βρει, για αυτο λεω οτι υποφερει!

Εσενα ο μικρος μηπως ειναι μπουκωμενος και δεν μπορει να αναπνευσει οταν πινει γαλα; Γιατι κι εμενα το εχει παθει, κουραζοταν και δεν επινε σχεδον καθολου...

@κ.τ.κ.

Περαστικουυυυλιααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάλη, περαστικά στη μικρή σου!

Καλά, κι εμένα που δεν ήμουν άσχετη, κανείς δε με ρώτησε αν θέλω να θηλάσω, ούτε και αν θέλω να δώσουν γλυκόζη. Έδωσαν και γλυκόζη και ξένο γάλα, αλλά η αλήθεια είναι ότι ήμουν τόοοοοοσο χάλια που και να ήθελα να θηλάσω την πρώτη μέρα, δεν μπορούσα... Τον έβαλα, βέβαια, στο στήθος, αλλά για ελάχιστα λεπτά. Παρ' όλα αυτά, το θεώρησαν αυτονόητο ότι θα θηλάσω αφού δεν είπα ότι δε θέλω, και από τη δεύτερη μέρα μου τον έφερναν κάθε φορά που πεινούσε. Μετά, όμως, του έδιναν και ξένο... Πάλι καλά που ο παιδίατρος υποστήριζε το θηλασμό και δε μου είπε άσχετα. Καλά, η δική σου όμως... Πώς το κατάλαβε ότι δεν έχεις γάλα; Έχει ακτίνες Χ στα μάτια;

Μαρία, χάρηκα που είναι καλύτερα ο Στεφανάκος!

Χριστίνα,μακάρι να ηρεμήσει κι ο δικός σου.

Ο Αντρίκος ευτυχώς ακόμα δεν ανέβασε πυρετό. Γκρινιάζει αρκετά, αλλά οκ, σε λογικά πλαίσια. Ο άντρας μου δέκα λεπτά τον κρατάει και τα φτύνει... Για τίποτα δεν είναι. Θεωρεί ότι όταν πάρει τον μικρό πρέπει να τον κοιμήσει και δεν καταλαβαίνει ότι μπορεί και να τον κρατήσει και να παίξουν. Εγώ τον παίζω για ώρες, του τραγουδάω, του μιλάω. Αλλά αύριο που θα περάσουν τα χρόνια θα καταλάβει τι χάνει για να κάθεται στον υπολογιστή να παίζει παιχνίδια και θα τραβάει τα μαλλιά του. Αλλά είναι τόοοσο ανώριμος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας

βραδυνή σήμερα παρά το κρύο είμασταν σχεδόν ολη μέρα έξω. Το πρωί είχα κάτι δουλειές μετά την πήγα λίγο κούνιες το μεσημέρι στη μαμά μου και το απογευμα πήγαμε και σε έναν παιδότοπο. Την ξεθέωσα μπας και κοιμόταν καμια ώρα νωρίτερα αλλά τίποτα πήγε δέκα και για να κοιμηθεί...

Ανθή το 148 εγώ το θεωρώ οσο και το 150. Εμένα κάτι μου λέει οτι θα κάνεις κοριτσάκι. Η Αγγελική στην αυχενική είχε 154, τώρα το bebe στην αυχενική είχε 188 και μετά απο δύο βδομάδες 152. Δεν νομίζω οτι μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα.

Αννα Μαρία μην αγχώνεσε για τον εμβόλιο δεν κάνουν σε όλα τα παιδάκια πυρετό ούτε φουσκώνουν τα μπουτάκια. Απ όλα όσα έχει κάνει η Αγγελική μια φορά μονο φούσκωσε το μπουτάκι και πυρετό απο εμβόλιο δεν μου έκανε ποτέ. Οσο για την ανάπτυξη μια χαρά ο Αντρίκος αυτό και μονο λέει οτι το γαλατάκι της μανούλας του φτάνει και του περισσεύει να πεις στην πεθερά.

Μαράκι χαίρομαι που είναι καλύτερα ο Στεφανάκος. Για το γάλα ελπίζω να περνάει κάποια φάση και να το ξεπεράσει σε λίγες μέρες.

Χριστίνα άντε να βγάλει τα δοντάκια να ηρεμήσει. Πότε με το καλό η βάπτιση? θα τον φωνάζετε και με τα δύο ονόματα? Οσο για την δουλεια που με ρώτησες είμαι χημικός μηχανικός και μέχρι τώρα δούλευα σε εργαστήρια.

Κάλι περαστικά στην Κωνσταντίνα σου, αχ αυτά τα άτιμα τα δέκατα...

Καληνύχτα σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου! Είστε όλες καλά;;;

Κατερινάκι μου όντως δε στέκουν αυτά που λένε για τους σφυγμούς..Ειναι γεγονός. Το φύλο,όμως, εξαρτάται 100% από τον άντρα και στην οικογένεια του δικού μου άντρα κάνουν ΜΟΝΟ αγόρια :shock::shock::shock: ..Αντέθετα στη δική μου κυριαρχούν τα κορίτσια!!! Για να είμαι ειλικρινής θα ήθελα πολύ να έχω και μια κορούλα αλλά ο Πανούλης μου ζητάει συνέχεια αγοράκι το ζουζούνι!!! Χιχι! Μου αρέσει αυτή η αγωνία!!! Εσύ τι ήθελες να είναι το δεύτερο;;;

Άννα Μαρία καλή αρχή με τα εμβόλια! Ο Πάνος δε σήκωσε ποτέ πυρετό πάντως. Μόνο μια φορούλα κάτι δέκατα..Αχ αυτή η πεθερά...Αφού δεν ξέρει την τύφλα της περί θηλασμού, τι μιλάει;;;; Ευτυχώς που δεν είστε κοντά γιατί θα σου έσπαγε το νευρικό σύστημα..Μην τσαντίζεσαι με τον άντρα σου. Οι άντρες έχουν διαφορετική νοοτροπία από τις γυναίκες. Όταν μεγαλώσει ο Αντρίκος και αρχίσει να μιλάει-περπατάει θα δεις ότι θα παίζουν πολύ περισσότερο..Πολλοί άντρες θεωρούν περίεργο να μιλάνε σε ένα μωρό, να τραγουδούν κλπ κλπ. Αφού σε βοηθά σε όλα με το μωρό τότε όλα είναι ΟΚ!

Λες να κάνω κι εγώ τα ίδια όταν γίνω πεθερά :lol::lol::lol::lol: ;;;;Είναι αυτό που λέμε, μεγάλη μπουκιά φάε, μεγάλη κουβέντα μην πεις :lol::lol::lol: Αν γράφουμε ακόμα στο mammy να μου θυμήσεις τι έλεγα :lol::lol::lol::lol::lol:

Χριστίνα μου αφού σε ακούει η πεθερά τότε ΟΚ. Η δικιά μου δίνει αυτά που θα πω αλλά μπορεί να δώσει και extra πράγματα. Θυμάμαι όταν ήταν ο Πάνος 4 μηνών είχαμε πάει διακοπές στο εξοχικό των πεθερικών..Κάθε πρωί λοιπόν που ο Πάνος ξυπνούσε, με το που τον άκουγε έμπαινε στο δωμάτιο για να τον πάρει να τον ταϊσει για να κοιμηθούμε και καλά. Δεν την άφησα ούτε μια φορά και μου την έδινε αυτό που έκανε..Μπορεί όντως να το έκανε από καλοσύνη αλλά εγώ τα έπαιρνα :evil::evil::evil: Αφού νευρίαζα που δε θήλαζα για μη μπορεί να το ταΐσει ποτέ..Τι να πω, μπορεί να είμαι εγώ η υπερβολική αλλά κολλάω απίστευτα σε κάποια πράγματα...Αν δεν την έβλεπα να τρέχει σα κοράκι να τον πάρει δε θα είχα αυτό το σκεπτικό..Τσαντιζόμουν που δε με ρωτούσε αν μπορεί να τον ταΐσει εκείνη..Ένιωθα ότι απειλούμαι, ότι με ακυρώνει ως μάνα....Γενικά μου φέρεται πολύ καλά και ποτέ δεν έχει ανακατευτεί σε κάτι. Μόνο αυτό το θέμα έχω μαζί της...

Πώς θα τον φωνάζετε τον μικρό;;Δημήτρη ή Μιχάλη;; Τα ονόματα των παππούδων είναι;; Εύχομαι σύντομα να ηρεμήσει από τα δοντάκια του..Όσο για το μέλι που του έδωσαν...θα είχα πάθει εγκεφαλικό...

Κάλλη μου εγώ όταν γέννησα ήξερα τα πάντα για το θηλασμό. Ήξερα ότι δεν υπάρχει γυναίκα χωρίς γάλα.Απλά υπάρχουν άλλες με λιγότερο και άλλες με περισσότερο. Όλες όμως μπορούν να ταΐσουν αποκλειστικά το παιδί τους με το γάλα τους. Το ίδιο μου είπε και ο παιδίατρος του Πάνου όταν ήρθε να τον δει στο μαιευτήριο. Αντίθετα, ο γυναικολόγος που είχα, όταν γέννησα άνοιξε τη ρόμπα που φορούσα, είδε το στήθος μου και είπε ότι αποκλείεται να τα καταφέρω να θηλάσω λόγω θηλής. Τόσο μαλάκας ήταν. Τα φτερά μου έκοψε..Και η παιδίατρός σου όμως δεν πάει πίσω....Από θεωρία λοιπόν ήμουν πρώτη. Στην πράξη τα βρήκα μπαστούνια.Τέλος πάντων. Δνε πιστεύω πάντως ότι όσες λένε πως δεν έχουν γάλα το πιστεύουν κιόλας. Νομίζω ότι οι περισσότερες ξέρουν πως έχουν απλά ντρέπονται να πουν πως επέλεξαν να μη θηλάσουν για να μην τις πουν κακές μάνες...Εσύ ήσουν ιδιαίτερη περίπτωση γιατί έπεσες σε άσχετη παιδίατρο με το θηλασμό.Περαστικά στην Κωνσταντίνα σου! Πολύ καλά κάνεις που δεν την έστειλες σχολείο για να αναρρώσει πλήρως! Πήρες καινούριο κινητάκι;;;

Αυτά κοριτσάρες μου και για σήμερα. Πάω να χαλαρώσω στο κρεβατάκι μου! Αύριο είπα στον άντρα μου να αναλάβει τον Πάνο όταν ξυπνήσει και να με αφήσουν να κοιμηθώ μέχρι τελικής πτώσης! Βέβαια, όποτε λέω ότι θα κοιμηθώ πολύ ΠΑΝΤΑ κάτι τυχαίνει και τελικά κοιμάμαι σκατά...Φαρμακόγλωσσα Σαββατογεννημένη :lol::lol::lol:

Φιλάκια πολλά!!!!!!!!!! :evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρανια καλησπερα!

Σοφουκι καλησπερα και σε σενα!

Βρε Χριστίνα μου ποια είναι η Ράνια και το Σοφούκι;;;; Έχω κολλήσει.....

Επίσης να σας πω ότι οι νευριασμένες φατσούλες δίπλα από το φιλάκια που σας έστειλα είναι ΑΚΥΡΕΣ :lol::lol::lol: Και κάτι τελευταίο: Οφείλω λόγω ιδιότητας να διορθώσω το Η που μου ξέφυγε στο ρήμα θυμίσεις.. :lol::lol::lol:

Μαράκι μου μάλλον λόγω ίωσης δεν πίνει γαλατάκι ο Στεφανάκος..Θα δεις που θα επανέλθει! Ο παλιοβήχας αργεί να φύγει..Θέλει υπομονή. Να μου τον φιλήσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα καλημερα!

Αννα Μαρια μου μην ανησυχεις, εμεις ποτε δεν ανεβασαμε πυρετο απο εμβολιο ως τωρα, δεν ειναι απαραιτητο οτι θα εχει καποια παρενεργεια, ισως λιγο γκρινιτσα παραπανω...

Μη στεναχωριεσαι για τον αντρα σου, πολλοι αντρες ειναι ετσι, θελουν το χρονο τους, να μεγαλωσει το παιδι, να νιωθουν οτι μπορουν να συνεννοηθουν. Εμενα ο δικος μου αντρας απο την πρωτη στιγμη ασχοληθηκε πολυ, αλλα μια περιοδο που ειχε γκρινια με κολικους και δοντακια, πελαγωνε οταν εκλαιγε και πηγαινε να το αποφυγει στο 10λεπτο κι εμενα με φωναζε, ομως μετα που για ενα διαστημα δουλευε 12-14 ωρες ΚΑΘΕ μερα και δεν τον εβλεπε καθολου, του ελειψε τοσο που μετα δεν ξεκολλουσε. Ο καθενας εχει τους ρυθμους και τον τροπο του...

Καγκουρακι, θα δουμε για τη βαφτιση, γιατι ο αντρας μου ειναι ανεργος κι εγω δουλευω part time, μολις μαζεψουμε λεφτα, λεμε η ανοιξη η φθινοπωρο. Δημητρη θα το φωναζουμε, το Μιχαλης ειναι απο ταμα δικο μου.

Ανθη μου κι εγω εγκεφαλικο επαθα, απλα ξερω οτι δεν το εκαναν απο κακο, αλλα πολλες φορες η αγνοια ειναι πολυ επικινδυνη. Μετα απο αυτο η πεθερα μου φοβηθηκε τοσο πολυ, γιατι του εχει και τρελη αδυναμια, που δεν το ξανακανε. Ετσι πιστευω δηλαδη...

Βρε συ, αφου ειναι τοσο καλη η πεθερα σου, ενταξει μην το παιρνεις τοσο βαρια, ειναι γιαγια, νομιζει οτι κανει το καλυτερο για να σας βοηθησει. βεβαια το να μπαινει στο δωματιο σας ετσι ειναι λιγο βαρυ, καλο ειναι να της το κοψετε αν ξαναπατε, ο αντρας σου δηλαδη. Μηπως δεν το βλεπει πολυ το μωρο και το λαχταραει;

Παντως οι παππουδες ειναι πολυυυ της υπερβολης. Οταν ημασταν μικρα ο μπαμπας μου ειχε δωσει στην αδερφη μου μια στον πισινο κι ηταν μπροστα ο παππους μου κι εγινε της τρελης, ηθελε να φωναξει την αστυνομια για κακοποιηση!!!!! που οταν ο ιδιος ηταν πατερας τις εριχνε συχνα στα παιδια του!

Δημητρης ηταν ο πεθερος μου, που τον υπεραγαπουσα και Μιχαλης ειναι ταμα.Δημητρακη θα τον λεμε, αλλα θα τα γιορταζουμε και τα δυο.

Χαχαχ! Αστο, ξεχνα το, ηταν απο αλλο ποστ και μπερδευτηκα και τους απαντησα εδω! :oops::lol:

Φιλακιαααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε? Εμεις καλά, τα ίδια όπως τα ξέρετε.Για το γάλα τώρα καταφερα χθες βραδυ και ηπιε 120μλ.Τωρα το πρωι δεν ετρωγε με τιποτα και στις 10 εφαγε φρουτοκρεμα.Στις 11 τον δοκιμασα και ηπιε 30μλ γαλα και πριν απο λιγο ακομα 30μλ.Θα προσπαθω να του δινω συχνα να δουμε τι θα κανουμε.Ειναι γκρινιαρούλης σημερα, δεν ξεκολλα απο πάνω μου. :?

Αννα Μαρία τα πρωτα εμβολια νομιζω πως δεν εχουν και ιδιαιτερες παρενέργειες. Πώς πέρασε το βράδυ σας. Καμια φορά οι άντρες θέλουν με το ζόρι να τα κοιμησουν η αληθεια ειναι... :lol: Τουλαχιστον σε βοηθα σε άλλα.

Ανθή μου εγώ και στις δυο εγκυμοσυνες τη διαφορά την ειδα στο στηθος.Στο πρωτο που έχασα και ηταν κοριτσι τι στηθος πονούσε απιστευτα πολύ και τριπλασιαστηκε!!! Στον Στεφανο μου ενιωθα ενοχληση στο στηθος και φουσκωμα αλλα μεχρι εκει.Και στις 2 πάντως όσοι με εβλεπαν έπεφταν μεσα για το φυλο!

Καταφερες να κοιμηθεις σήμερα?

Χριστινάκι με το καλό η βάφτιση σας. Κι εμενα ο αντρας μου ειναι φορες που οταν γκρινιαζει δεν αντεχει πολύ και με φωναζει αλλα του παίζει αρκετά δεν εχω παράπονο.Τωρα τον εβαλα να τον κραταει αυτος στο μπανιο γιατι τα χερια μου με πονάνε και ενθουσιαζεται με το νερο και δεν καθεται.Ασε που και στο μπανιο προσπαθει να σηκωθει!!!

Καγκουράκι βλέπω κάνατε μπολικες βολτούλες χθες και ζηλευω!!! :lol:

Ανυπομονω να ερθει η ανοιξη και να βολτάρω με τον μικρο!!

Κάλλι μου άτιμα δέκατα!Καλά κανεις και την αφηνεις στο σπιτι, τουλάχιστον αν ειναι καμια ιωση να μην επεκταθει.

Οι υπόλοιπες??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κούκλες τι κάνετε?

Αχ κουράστηκα πολύ σήμερα το πρωί η μικρή δεν άφηνε τίποτα ορθιο και εγώ απο πίσω να μαζεύω συνεχώς. Εχω ένα θέμα την τελευταία βδομάδα με τον ύπνο της κοιμάτε πολύ αργά κατα τις 11 και πάλι αφού έχει στριφογυρίσει καμια ώρα στο κρεβάτι και έχει ζητήσει ένα κάρο πράγματα με αφορμή να σηκωθεί. Το χθεσινό δεν έπιασε και σήμερα δεν την κοιμησα καθόλου το μεσημέρι. Απο τις 7 ήταν σαν ζόμπι οποτε την έκανα μπανάκι, γαλατάκι και κοιμάτε απο τις 8 και 20 και μάλιστα την πήρε ο ύπνος σε 5 λεπτά. Είναι όμως λύση αυτή να της κόψω τον μεσημεριανό ύπνο απο τώρα δεν είναι πολύ μικρή.

Μαράκι θα συνέλθει ο μικρός και θα βρει πάλι τους ρυθμούς του έχει περάσει μεγάλη ταλαιπωρία.

Ανθή σου αρέσει η αγωνία αυτή για το φύλο. Τώρα στο δεύτερο δεν είχα προτιμηση για το φύλο κάτι μέσα μου μου έλεγε οτι θα είναι αγόρι. Στο πρώτο ήθελα αγόρι αλλά πριν κάνω την αυχενική πάλι είχα διαίσθηση οτι θα είναι κορίτσι. Ο άντρας σου τι λεει? Ο δικός μου πάντως τώρα στο δεύτερο δεν τον ένοιαζε λεει αφού βγήκε η κορη ας είναι γερό και οτι φύλο έρθει.

Αννα Μαρία που είσαι σήμερα και δεν έχει κινηση το καφέ?

Κατερινιώ χάθηκες και εσύ τι κάνουν τα αντράκια σου?

Χριστίνα μια χαρά είναι άνοιξη ή φθινόπωρο για βάπτιση.

Κάλι καλύτερα η μικρούλα σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Σας διάβαζα όλη μέρα, αλλά δε βρήκα την ευκαιρία να γράψω...

Το πρωί (μεσημέρι για τον κανονικό κόσμο), ήρθε ο υδραυλικός. Τελικά ανακαλύψαμε το πρόβλημα: είναι η μπανιέρα και κυρίως το σιφόνι, το οποίο δεν εφαρμόζει καλά. Τώρα δυστυχώς το άλλο Σαββάτο θα μπορέσει να έρθει να το φτιάξει... Έτσι σήμερα, πήγαμε και κάναμε μπάνιο στη μάνα μου. Τον Αντρέα τον κάναμε εδώ φυσικά, και μετά ο άντρας μου έριξε το νερό απ' το μπανάκι του στην τουαλέτα, αντί στη μπανιέρα. Αλλά πολύ ζόρι να πρέπει να ξεσπιτωνόμαστε για να κάνουμε ένα μπάνιο της προκοπής... Φυσικά, μακάρι να είναι αυτά τα προβλήματά μας...

Λέμε ότι έχουμε εμείς πρόβλημα με υγρασία, αλλά ακούστε τι έπαθαν οι γονείς μου. Το σπίτι τους έχει ελαττωματική στέγη από την κατασκευή του. Φυσικά, όλα αυτά τα χρόνια, από το '83 που το έκτισαν, δεν αξιώθηκαν να την φτιάξουν, κι έκαναν μόνο μπαλώματα, με αποτέλεσμα κάθε φορά που βρέχει, να στάζει όλος ο πάνω όροφος. Κάποια δωμάτια έχουν μεγαλύτερο πρόβλημα, κυρίως αυτά των γονιών και του αδελφού μου. Τα ταβάνια είναι ψευδοτάβανα, έχουν μαυρίσει στις άκρες, και σήμερα στο δωμάτιο της μάνας μου το ταβάνι έσκασε σε ένα σημείο και βγήκαν μανιτάρια!!!!! Δεν κάνω πλάκα!!!!! Ίουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Για το θηλασμό που λέτε, εγώ πιστεύω ότι οι περισσότερες γυναίκες που λένε ότι δεν έχουν ή δεν είχαν γάλα, το πιστεύουν κιόλας, γιατί έτσι τους είπαν οι παιδίατροι, οι μαίες, οι γυναικολόγοι, οι μανάδες και οι πεθερές τους... Δυστυχώς υπάρχει τεράστια παραπληροφόρηση στο θέμα. Όταν ήρθε μια φίλη μου, που έχει ένα αγοράκι 16 μηνών, με ρώτησε τι γάλα πίνει ο Αντρέας, και της είπα "το δικό μου" και μου λέει "α, τι ωραία που έχεις γάλα και θηλάζεις... Εγώ δεν είχα... Εεε, δηλαδή, δεν ξέρω... Εεε, δηλαδή, δεν ήμουν σίγουρη... εεε... και έδινα και ξένο... έτσι δεν ξέρω αν είχα ή όχι". Η πολιτική των περισσότερων μαιευτηρίων και των περισσότερων παιδιάτρων είναι "δίνει συμπλήρωμα να χορταίνει το παιδί", με αποτέλεσμα να προκαλείται τρομερή ανασφάλεια στις νέες μητέρες σε σχέση με το γάλα τους... Αφήστε που στα περισσότερα μαιευτήρια δεν παίρνουν το παιδί στη μάνα να το θηλάσει. Σ' αυτήν την κοπέλα, το άφηναν 2-3 λεπτά, και της έλεγαν "αφού ακόμα δεν έχεις γάλα, δεν έχει νόημα να θηλάζεις". Σε άλλες δεν τα έπαιρναν καν τα παιδιά. Οπότε πώς να κατέβει το γάλα, πώς να εδραιωθεί γαλουχία, πώς να έχουν αυτοπεποίθηση για να μπορέσουν να θηλάσουν;

Χριστίνα, όντως ο παππούδες τα παίζουν με τα εγγόνια τους! Ο πεθερός μου τα παιδιά του (τρία αγόρια) τα σκότωνε στο ξύλο. Μιλάμε για τρελό ξύλο, όχι αστεία (πώς να μη βγει νευρικός ο δικός μου;). Και με την εγγονή του είναι μη μου άπτου. Μην την ακουμπήσει κανείς, μην της μιλήσει άσχημα κανείς. Ένα Πάσχα τον έτρεχε σε όλα τα βιβλιοπωλεία να της βρει αυτοκόλλητα για τα αβγά και όταν επιτέλους βρήκε και της έφερε, δεν της άρεσαν!!! Κοινώς, τους εχει καβαλλήσει η μικρή.

Δε σχολιάζω 'άλλα, γιατί ξύπνησε και θέλει κουδουνίστρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μωρε με θυμαστε εμενα ή με ξεχασατε????κοριτσια πραγματικα πηζω.δουλευω υπερωριες καθημερινα αλλα και τα σαββατα (απληρωτες φυσικα αλλα εχε χαρη που ειμαι με συμβαση και πασχιζω να την ανανεωσω αλλα δυστηχως δεν βλεπω φως....)

μου λειψατε κ λυπαμαι που δεν προλαβαινω να κατσω να διαβασω τα νεακαι σας!!εχω μεινει πολυ πισω!!!

αννα μαρια μου συμφωνω απολυτα μαζι σου για το θεμα του θηλασμου.ευτηχως η μαια μου μ ειχε προειδοποιησει γιατι αν περιμενα απο τις νοσοκομες στο νοσοκομειο ο δημητρακης δεν θα χε πει ουτε μια σταγονα!!!μου βαζαν τις φωνες!!και μαλιστα κ μια παιδιατρος μου χε πει δεν πρεπει να εχω αποκλειστικο μητρικο θηλασμο κ το παιδι συνεχεια στο δωματιο, πρεπει να τους το δινω. γιατι λεω??γιατι δεν τρεφεται σωστα κ δεν παιρνει βαρος λεει.ωραια της λεω ποσο θα πρεπε να ειναι τωρα σε κιλα ρωταω??κ λεει τοσα.οκ της λεω ζυγισετο και οταν τον ζυγιζε το κλεισε εντελως.μια χαρα τρεφοταν το παιδακι μου.και ακομα οταν πληγιασα και εβγαζα αιμα απο το στηθος απο τα δαγκωματα παλι δεν τα παρατησα.εβγαζα με θηλαστρο.υπομονη κ επιμονη!! φιλακια στο μερμυγκακι σου!!

εδω κοριτσια παρα πολυ κρυοα...μπρρρρρ

οσο για υγρασιες κλπ αστε μην μιλησω.ολα στραβα...ξενοικιαστηκε ενα σπιτι που χει η γιαγια μ και ζει απο αυτο και εχει ενα καρο θεματα να φτιαχτουν για να νοικιαστει ξανα αλλα που χρηματα ρε κοριτσια??ενα καρο απληρωτους λογαριασμους εχουμε και παλι δεν περισευουν!!

ουφφφφφφφφφφφφφφ παω στον δημητρακο γιατι σκαρφαλωνει στο συνθετο!!!

σας φιλωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες,δεν σας προλαβαινω δεν ειναι να χαθει κανεις εδω μεσα χανει επεισοδια μετα :o:lol::lol:

χαθηκα λιγο με τα τρεχαματα αυτες τις μερες,χθες ειχε γενεθλια ο αντρουλης μου και εκανα μια μικρη ετοιμασια,ηρθε η αδερφη μου με τον αντρα της και καθησαμε λιγο ειπιαμε ενα κρασακι και τα ειπαμε λιγο,κατα τα αλλα τα ιδια

και μιας που συνεχιζετε το θεμα περι θηλασμου,εγω πιστευω οτι δεν υπαρχει γυναικα που δεν εχει γαλα,απλα δεν υπαρχουν οι καταλληλοι ανθρωποι γυρω της για να βοηθησουν,το πιο ευκολο ειναι να πουμε δεν ειχα γαλα,θελει πολυ επιμονη και υπομονη για να επιτυχει ο θηλασμος,τα περασα και το ξερω και ηθελα τοσο πολυ να θηλασω και στους δυο πρωτους μου αλλα δεν με βοηθησε κανενας γιατρος και δεν ηξερα κι εγω οσα θα επρεπε και φυσικα δεν τα καταφερα στον τριτο ομως το εψαξα πολυ και ετσι τα καταφερα,και ενας ακομα μεγαλος παραγοντας ειναι και το μωρο αν ειναι συνεχεια μεσα στη γκρινια δεν βοηθαει καθολου αντιθετα με το αν ειναι ηρεμο ετσι δεν ειναι;

Αννα Μαρια τα δικα μου δεν ειχαν ιδιαιτερα συμπτωματα απο τα εμβολια,ο Δημητρης ειχε κανει πυρετο μια φορα τα αλλα δυο τιποτα,μια χαρα η αναπτυξη του αν δεν εφτανε το γαλα σου δεν θα εβαζε τοσο,ετσι να πεις σε καθε κακοπροεραιτο(ουπς το εγραψα σωστα η Ανθη παραφυλαει με τα ορθογραφικα λαθη ακου εκει το Η καποιος το προσεξε τρελη :lol::lol: )

και θιξατε κι αλλο θεμα με τις πεθερες παλι, κι εγω φοβαμαι οτι θα γινω κακη πεθερα με τρεις γιους αλοιμονο στις νυφες μου :lol::lol:

Καλη περαστικα στην κουκλιτσα μας γρηγορα ευχομαι,με τις ψειρες τι κανατε;τι πραμα κι αυτο φετος;παλι ξεψειρισματα ειχαμε,τους εβαλα φαρμακο παλι σημερα και απο βδομαδα παμε για κουρεμα εχω βαρεθει πια :o:evil::evil:

Κατερινακι κι εμενα νωρις μου φαινεται να της κοψεις τον μεσημεριανο υπνο αλλα αν κοιμαται τοσο αργα το βραδυ τι να την κανεις;;θελεις να ηρεμησεις και να ξεκουραστεις κι εσυ να τρεχεις μεχρι το βραδυ; :o δυσκολο πραγμα να μην κοιμουνται παντως,τα μεγαλα μου γυρω στα 3μιση κοψαν τον μεσημεριανο υπνο,με το γαλα τι κανατε τελικα;;της δινεις σκονη ή φρεσκο;;ο Δημητρης αυτες τις μερες ηπιε φρεσκο μαζι με δημητριακα,μια χαρα το κατεβασε,μολις τελειωσει το κουτι λεω να του αρχισω φρεσκο και δεν ρωταω καν την παιδιατρο

Ανθη κατι εχω ακουσει για τους παλμους που λες αλλα δεν εδινα ποτε σημασια αν και εγω ειχα μια σιγουρια σε ολα οτι ηταν αγορια απο την αρχη και δεν επεσα εξω,σιγουρα ο Πανουλης θα θελει αγορι θα κανουνε καλη παρεουλα,αλλα το παν ειναι να ειναι γερο φυσικα

Μαρακι μηπωε περναει φαση με το γαλα,περιμενε λιγες μερες μην του το αλλαζεις ακομα μπορει να στρωσει παλι,ισως βγαζει και κανενα δοντακι..............

Χριστινακι δυσκολα κι εσεις που ειναι ανεργος ο αντρας σου πως τα βγαζετε περα;;;

σεντονι απλωσα δεν θυμαμαι κατι αλλο,πολλα φιλια σε ολες κοριτσια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να τον χαιρεσαι κατερινακι!!!τουρτιτσα εφτιαξες να ζηλεψω παλι?????η δικια μου η μωβ δεν βγηκε μωβ τελικα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι γάλα πινει σκονη και το θηρίο θέλει να είναι δίπλα οταν της το φτιάχνω μάλιστα θέλει να ρίχνει μόνη της τη σκόνη μη τυχόν και την ξεγελάσουμε... θα της δώσω λίγο ακομα σκονή και μετά θα την αρχίσω mix με φρέσκο μέχρι να πίνει μόνο φρέσκο.

Φρέσκο με δημητριακά έχει φάει απο τα δικά μου και δεν έχει διαμαρτηρηθεί

Εγώ που ρώτησα την παιδίατρο μου είπε αν θέλω να προτιμήσω τα φρέσκα μακράς διαρκείας και αν είναι και εμπλουτισμένα σε ασβέστιο σίδηρο ακόμα καλύτερα.

Α πολύχρονος και ο αντρούλης σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλινακι μου σε ευχαριστω ,οχι δεν εκανα τουρτα επειδη βαλαμε και οι δυο μας μερικα κιλακια και επειδη θα την τρωγαμε εμεις δεν με αφησε να φτιαξω και με το δικιο του,αλμυρα μεζεδακια εφτιαξα μονο και τσιμπησαμε λιγο :roll: ,ειχα βεβαια κατι τρουφακια και του εβαλα εκει το κερακι και το εσβησε :roll::D ,γιατι δεν σου βγηκε το μωβ;;

ευχαριστω Κατερινακι κι εγω λεω να του αρχισω NOYNOY kid στο χαρτινο οχι το εβαπορε αυτο εδινα και στους αλλους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!τι κανετε?εγω οχι και πολυ καλα!ευτυχως η μικρη μου ειναι ενταξει (σχεδον),μονο ενα μπουκωματακι μας εμεινε το οποιο καταπολεμαμε με φυσιομερ!εγω ομως παλι χαλια ειμαι!αμυγδαλυτιδα!εχω απιστευτο πονο στις αμυγδαλες,ο οποιος δεν ανακουφιζεται με τιποτα!αυριο κατα πασα πιθανοτητα θα παω να τσιμπησω μια αντιβιωσουλα γιατι δεν παλευεται με τιποτα αυτος ο πονος!!!!!!φετος μ'εχει ταραξει!ολο το χειμωνα αρρωστη τον περασα!κουραστηκα πια!!!!!

εσεις τι κανετε?κατερινακι κι εμενα δυστυχως ετσι ειναι η κωνσταντινα!αμα δεν περασουμε τις 11 δεν παμε για υπνο!κοψαμε και τον μεσημεριανο υπνο αλλα δυστυχως τιποτα!!!!

αννα μαρια μεχρι εδω ακουγεται η κουδουνιστρα σας!!!!ακομα την βαρας?????παντως εγω κοριτσια ΤΟΤΕ το πιστεψα οτι δεν ειχα γαλα!και τοσο καημο που το'χω μια μερα ειδα στον υπνο μου οτι γεννησα και μου εδωσαν το παιδι αμεσως να το θηλασω!!!!!!!!νομιζω οτι δεν εχω δει ποτε ξανα στη ζωη μου τοσο ζωντανο και συγκλονιστικο ονειρο!!!!!!αυτο που λενε : ο νηστικος καρβελια ονειρευεται!!!!τω πρωι που ξυπνησα ενιωθα μια απιστευτη ευτυχια!!!!!!αχ βαχ!!!!!!!(μην με κοροιδευεται γι αυτα που γραφω!σας βλεπω εγω αν γελατε!!!)

αννα μαρια με τις τιμες που εχουν φτασει τα μανιταρια να νιωθετε τυχεροι που παραγετε μονοι σας!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

ανθη μου ακομα δυστυχως δεν πηρα κινητο!!!!φραγκα γιοκ!!!!!περιμενω να δω μηπως μου δωσει η κοπελα του αδερφου μου την επιδοτηση της γιατι αυτη δεν ασχολειται με κινητα κι εχει ενα ισα ισα για να μιλαει!οποτε δεν νομιζω να την χρησιμοποιησει!!!μακαρι!!!!!

χριστινα δυσκολα κι εσεις βλεπω την περνατε!υπομονη πρεπει να κανουμε!μακαρι να υπηρχαν δουλειες!!!!

συμπεθερα να χαιρομαστε τον συμπεθερο!!!!!!!!να ειναι γερος και να σας χαιρεται!!!!!!!οσο για τις ψειρες δεν κολλησαμε προς το παρον!την βαζω καθε πρωι λοσιον για να μην κολλαει!!!δεν ξερω αν κανει δουλεια παντως ακομα δεν ειδα "επισκεψεις"!!!!!

αλινακι μου τι κανεις?ο μικρος ειναι ενταξει?θυμαμαι τελευταια που ταλαιπωριοσασταν!!!!!οσο για την δουλεια κανε υπομονη κοριτσακι μου (εκει πατανε κι αυτοι),γιατι τα πραγματα ειναι δυσκολα!δυστυχως δεν υπαρχουν πολυτελειες!!!!!

μαρακι μου ο στεφανακος σου ειναι καλα????εσυ?να του δωσεις ενα ρουφηχτο φιλακι στις μαγουλαρες του!!!!

ΠΟΝΑΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Κατερίνα, να χαίρεσαι τον αντρούλη σου! Κι εμένα είχε γενέθλια την περασμένη Κυριακή και ο μικρός μηνογενέθλια (σας το είπα, άλλωστε), αλλά τούρτα πήραμε (φτου να σου χαθούμε!) και πήρε κεράκι 2, γιατί ο Αντρίκος έκλεινε δύο μηνών, το άναψε και το έσβησαν μαζί. Οκ, ο άντρας μου το έσβησε, αλλά είπαμε ότι το έσβησαν μαζί!

Στο καλοπροαίρετος έγραψες ανάποδα τα ε! Θα σου βάλει κακό βαθμό η Ανθή!

Αλίνα, πού χάθηκες; Να μπαίνεις πιο συχνά βρε! Κάναμε και καινούριο ποστ για κιλά! :P

Κάλη, περαστικά... Εγώ τις είχα βγάλει τις αμυγδαλές μου, αλλά είχα πάθει πριν μερικά χρόνια οξεία πυώδη ρινοφαρυγγίτιδα... Τέτοιο πράγμα, ούτε στον χειρότερο εχθρό μου... Ήταν ένας εφιάλτης. Αφού θα ορκιζόμουν στο δεύτερο πτυχίο μου και δεν πήγα στην ορκωμοσία και ορκίστηκα την επόμενη φορά...

Για τα συμπτώματα που λέτε, εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα, όπως και η Μαρία, ένα στήθος τούμπανο! Στη δεύτερη πάλι, το στήθος ήταν ξεφούσκωτο και παρέμεινε σχετικά ξεφούσκωτο καθ' όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης. Αφού στην αρχή έλεγα ότι αποκλείεται με τέτοιο στήθος να είμαι έγκυος! Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα τρελές λιγούρες ενώ στη δεύτερη μου κόπηκε η όρεξη! Σωτήριο αυτό!

Οι εγκυούλες μας τι κάνουν;

Σήμερα περιμένουμε μια επίσκεψη κι έχω σπανακοπιτάκια και τυροπιτάκια από προχτές, τα οποία έβαλα στην κατάψυξη! Έφτιαξα και μια κρέμα καραμέλα, δική μου εννοείται, όχι του κουτιού. Ελπίζω να είναι και η τελευταία επίσκεψη γιατί δεν αντέχω άλλα γλυκά εδώ μέσα...

Κι ο άντρας μου έχει πάρει κιλά, αλλά δεν καταλαβαίνει τίποτα. Σα βόδι τρώει. Προχτές κάναμε καλαμαράκια κι έφαγε ένα τόνο, του λέω "φτάνει" και μου κάνει "άσε με να φάω να το φχαριστηθώ". Τόσο κοιλιόδουλος... Και σήμερα θέλει να παραγγείλουμε πίτσα...

Ελπίζω να τον πείσω να προσέξει λίγο τη διατροφή του, γιατί είναι και για την υγεία του επικίνδυνο. Όλη μέρα κάθεται στον υπολογιστή, δεν κινείται καθόλου, τρώει το καταπέτασμα, βάζει ένα κιλό αλάτι στο φαγητό του, τρώει συνέχεια γλυκά, τον βλέπω να καταλήγει με τετραγλυκερίδια όπως ο πατέρας του..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια τι κάνετε? Σας διαβασα αλλα δεν θα σχολιασω πολλά...Σημερα με εχει πιασει απιστευτη βαρεμαρα!!!

Κατερινα μου να χαιρεσαι τον άντρα σου!!!

Αλίνα καλως μας ηρθες πάλι! Εχεις πολύ τρέξιμο ε???

Καγκουράκι αστην να παιζει αρκετη ωρα μήπως και κουραστει και κοιμηθεί πιο νωρίς.

Κάλλι μου περαστικά σου! Ασχημο πράγμα η αμυγδαλιτιδα! Πάλι καλά που η μικρή είναι καλά. Ο Στεφανάκος μυο ανταποδίδει τα φιλιά!!! :D

Αννα Μαρία κι εγώ τα ιδια με εσένα!! Στην πρωτη ετρωγα πολύ...στη δευτερη εγκυμοσυνη απο τον 5ο μηνα αρχισα να τρωω.Τωρα στον Στεφανο εκτος απο αυτο δεν ηθελα το κρεας για αρκετο καιρο. :roll:

Λοιπόν σας αφηνω..θα τα πούμε κι αυριο αφου δεν θα εχω σχολείο!!!ΓΙΟΥΠΙ!!!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κούκλες

Νομίζω μου έχει ανοίξει η όρεξη τις δυο τρεις τελευταίες μέρες ολο κάτι θέλω να τρώω και απο την άλλη νοιώθω και δυσπεψία.

Το πρωί πήγα τη μικρή στο θέατρο στην Dora, μια χαρά κάθισε και επειδή ήταν και καλά διαδραστικό συμμετείχε κιολας το μαιμούδι μου, αφού μη με κοροιδεψετε αλλά συγκινήθηκα και έβαλα τα κλάματα όπως την έβλεπα.

Αλινα δεν σε ξεχάσαμε, πολύ δουλίτσα βλέπω ελπίζω να είναι για καλό και να στην αναναιώσουν την σύμβαση γιατι είναι πολύ δύσκολα τα πράγματα.

Κάλι ευτυχώς που η Κωνσταντίνα σου είναι καλύτερα, περαστικά και σε σένα.

Αννα Μαρία κι άλλες επισκέψεις αυτά είναι σαραντίζει το μωρό και μετά για κάνα μήνα έρχονται ολοι, μπράβο πάντως που κάθε φορά έχεις την όρεξη να φτιάχνεις και κάτι. Ποιους περιμένεις αυτή τη φορά...φαντάσου να ήταν και οι συγγενείς του άντρα σου εκεί μέχρι το Πάσχα θα είχες επισκέψεις :lol::lol::lol:

Μαράκι δεν έχεις σχολείο αύριο και θα ευχαριστηθείς τον Στεφανάκο σου. Ασε όσο και να κουραστεί δεν κοιμάτε πιο νωρίς εδώ και τις μέρες που την πάω κολυμβητήριο και γυρίζουμε σπίτι κατα τις 8-8μιση πάλι μετά είναι μες στη τρελή χαρά

Πολλά φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και πάλι!

Ένα φιλικό ζευγάρι ήρθαν, αλλά επειδή η ώρα που ήρθαν δεν ήταν και η καλύτερη, δηλαδή ήρθαν στις εφτάμιση-οκτώ παρά, ώρα του φαγητού, παραγγείλαμε πίτσα, εκτός από τα πιτάκια, και σκάσαμε... Κι όταν ήρθε η ώρα του γλυκού δεν ήθελε κανείιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιςςςςςςςςςςςςςςςςς!!!!!!!!!! Και δε φάγανεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ααααααααααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρία πάλι επισκέψεις ε???Υπομονή...Από ότι κατάλαβες τα γλυκά θα τα φας εσύ!!! :lol::lol:

Κατερινάκι - Καγκουράκι σε καταλαβαινω απολυτα!! Εγώ στις σχολικές γιορτες των σχολείων που είμαι καθε φορά, που δεν ειναι δικά μου παιδιά και πάντα συγκινούμαι...ακομα και με τα πιο χαζά!!! :lol::lol:

Πρέπει να ηταν ωραία η Ντορα!!!

Για τον Στεφανάκο μου θα τον απολαυσω κι αυριο!!! Χθες και σημερα το περάσαμε αυτοκολλητοι.Δεν κατεβαινει απο μενα και οταν παιρνει ο μπαμπας του και με δει βαζει τα κλαματα.Διαβατα οτι στην βδομαδα που ειμαστε παθαινουν το αγχος αποχωρισμου - προσκολληση στη μανα κατι τετοιο....!!!

Πάλι δεν εφαγε ικανοποιητικα αν και σημερα ζητουσε πιο πολύ γαλα...Ηπιε στις 7 παρα 60 μλ και στις 9 άλλα 60 και κοιμηθηκε.Στεναχωριεμαι πολύ που δεν τρωει όπως πριν... :roll:

Καλο βραδυ σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ, θα γίνω ένα τεράστιο βαρέλι. Θα με βλέπετε στο δρόμο και θα μοιάζω με το κοριτσάκι από την ταινία "Ο Τσάρλι και το εργοστάσιο σοκολάτας" που μεταμορφώθηκε σε βατόμουρο (πριν την στίψουν).

Μαρία, είδες, σιγά σιγά θα αρχίσει να επανέρχεται ο Στεφανάκος!

Πωπω αυτήν την Ντόρα να μην την μπορώ καθόλου! Δεν την αντέχω, θέλω να τη σκοτώσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρία να δω οταν ο Αντρίκος σου ζητάει Ντόρα και Ντιέγκο τι θα λες....

Καλά δεν έφαγαν γλυκό, δεν ξέρουν τι έχασαν, πάντα αφήνεις λιγο χώρο για γλυκάκι...

Μαράκι η παράσταση για παιδάκια κάτω των 5 μια χαρά ήταν, να βλέπεις ενα ολόκληρο θέατρο μια να χοροπηδά μια να σηκώνουν τα χεράκια πολύ το χάρηκα. Το άγχος αποχωρισμου νομιζω ειναι πιο μετά κατα τον 8ο μήνα γιατι τότε καταλαβαίνουν οτι ουπς εγω και η μαμά δεν ειμαστε ένα τελικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...