Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΦΕΝΕ "γυναικεία υπόθεση" Νο 2


Recommended Posts

Πω πω, Όλια, τι άσχημο να σπάει δόντι και ειδικά μπροστινό... Θυμάμαι μια από τις συγκατοίκους που είχα όταν σπούδαζα είχε ξένο ένα από τα μπροστινά της δόντια, και μια μέρα έπεσε, οπότε πήρε τη τσάντα της, και πήγε Γιαννιτσά που ήταν ο οδοντίατρός της, χωρίς να ανοίξει καθόλου το στόμα της μέχρι να φτάσει στο ιατρείο του, και της το ξαναέβαλε!

Αλλά δεν κατάλαβα τι σχέση έχουν τα κεκάκια. Απλά έτυχε να σπάσει την ώρα που τα έφτιαχνες ή τα έφτιαχνες με τα δόντια; :P

Απ' ό,τι κατάλαβα, κι εσείς ίδια τιμή είχατε στην ταβέρνα. Εμένα μου είπε ο πατέρας μου θα μας δώσουν 500 ευρώ για το τραπέζι. Γενικά δεν τρελαίνομαι να παίρνω λεφτά από γονείς, αλλά με ένα μισθό κι έναν Αντρέα, τι να πρωτοπρολάβουμε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 977
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αννα Μαρια πηγα να ανοιξω τη βανιλια με το δοντι γιατι δεν ανοιγε ..Και μαζι με το καπακι εφυγε και το δοντι ..Αχ τι θα κανω και εχω και αλλα δοντι α που λειπουν αλλα το μπροστινο μου φαινεται καπως....Απο εκεινη την ωρα δεν εχω ανοιξει το στομα και δεν εφαγα και τιποτα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;; Έφυγε και η Δευτέρα..Κουράστηκα σήμερα. Εντωμεταξύ πάλι είχα ζαλάδες πριν φύγω για τη δουλειά. Γι' αυτό σας λέω..λέτε τελικά να φταίει η δουλειά και όχι η εγκυμοσύνη;;;; :lol::lol::lol:

Άννα Μαρία τέλεια με την ταβέρνα! Πολύ καλή τιμή και τα φαγητά αρκετά. Μια χαρά κοινώς! Όσο για τις προσκλήσεις, πολύ όμορφη ιδέα να τις φτιάξεις μόνη σου! Δεν είναι πολλές οι 30. Μήπως,όμως, να τυπώσεις το κείμενο στον υπολογιστή και να μην είναι χειρόγραφο;;Μου φαίνεται λίγο πρόχειρο το χειρόγραφο...Ποδήλατο εγώ έμαθα πριν 2 καλοκαίρια :lol::lol::lol: Είχα πάει Ζάκυνθο και στην πλατεία του Σολωμού νοίκιαζαν ποδήλατα. Είπα λοιπόν πως είναι καιρός να μάθω, νοίκιασα ένα και έμαθα :lol::lol: ...Όσο για το πρόγραμμα του Αντρέα θα φτιάξει, μην ανησυχείς. Υπομονή θέλει. Του Πάνου έφτιαξε 2 μηνών περίπου (κοιμόταν οχτάωρα το βράδυ) αλλά τότε έδωσα ξένο γάλα και ως γνωστόν είναι πιο βαρύ και ξαναπεινούν πιο αργά. Μπορεί να οφειλόταν και σ'αυτό...

Κατερίνα μου μην ανησυχείς με την περίοδο. Θα κάνεις εξετάσεις, θα εντοπίσετε το πρόβλημα και θα το αντιμετωπίσετε επιτυχώς!Όσο για το γιατρό είσαι τυχερή που τον είχες και στις 3 εγκυμοσύνες και είσαι δεμένη μαζί του. Εγώ ήμουν πολύ δεμένη με τον πρώτο που είχα (από 18 χρονών τον είχα). Ήταν στο Έλενα.Όταν όμως έμεινα έγκυος με απογοήτευσε. Είχα πάει για εξέταση 5,5 εβδομάδων και επειδή δεν ακούσαμε καρδιά (λογικό νομίζω...) μου έλεγε ότι τα πράγματα είναι πολύ σοβαρά, να κάνω ενέσεις κορτιζόνης στην κοιλιά, να κάθομαι ξάπλα στο κρεβάτι, να μην πάω διακοπές πουθενά(ήταν καλοκαίρι) και να κάνω εξετάσεις για θρομβοφιλία...Εγώ πανικοβλήθηκα και βούρκωσα χαμηλώνοντας το κεφάλι μου..Δεν έκλαψα, ούτε έκανα σαν υστερική. Απλώς βούρκωσα..Μου λέει τότε: "Ωχχχχ, δεν τα μπορώ αυτά..Με τα μυαλά που έχεις ούτε αυτό το μωρό πρόκειται να κρατήσεις, ούτε κανένα" :shock::shock::shock::shock: ......Εννοείται πως έστριψα και δεν ξαναπάτησα ποτέ σ' αυτον. Από τότε και έπειτα δεν μπορούσα να στεριώσω σε κανέναν. Λες και έφαγα κατάρα από τον μ...ακα. Τέλος πάντων..Τα θυμάμαι και συγχύζομαι. Γι΄αυτό σου λέω, είσαι πολύ τυχερή!

Άμα κάνω κοριτσάκι, θέλουμε το Δημητράκη για γαμπρό! ΟΚ;;;;;;;;

Καγκουράκι σε 3 βδομαδούλες μπορεί να το νιώσεις το νινί! Λένε πως το δεύτερο το νιώθεις πιο γρήγορα. Εγώ νομίζω πως τοτε μια γυναίκα συνειδητοποιεί πως έχει μωρό μέσα της..Επίσης τότε αρχίζει και το άγχος..Δε θα ξεχάσω με τον Πάνο...Έπαιρνα συνέχεια τηλ. τον άντρα μου και του έλεγα ότι δεν το ακούω...Τον είχα πρήξει :lol::lol::lol::lol: Είναι καλύτερα η Αγγελικούλα σήμερα;;;;;

Όσο για τα 2 κιλά είσαι μια χαρά! Τόσα έχω βάλει και εγώ αλλά είμαι 9 εβδομάδων και κάτι λίγο και όχι 14 προς 15 που είσαι εσύ...

Βρε Όλια μου κρίμα με το δοντάκι σου....Αφού κι εσύ έχεις θέμα με τα δόντια, τι το ήθελες το άνοιγμα της βανίλιας με το στόμα;;;;; Θα στο φτιάξουν, μην ανησυχείς. Εντωμεταξύ εγώ διάβασα: "Πήγα να κάνω κΑκάκια και μου έσπασε το δόντι"...Η Άννα Μαρία αναρωτήθηκε τι σχέση έχουν τα κεκάκια με το δόντι και εγώ η στραβή αναρωτιόμουν τι σχέση έχουν τα κΑκάκια με το δόντι :lol::lol::lol::lol: Όλα τα λεφτά! Γελούσα μόνη μου με τη στραβομάρα μου :lol::lol: Θα σου βάλει μια θηκούλα και όλα θα είναι ΟΚ!

Χριστίνα μου θα ήθελα κι εγώ να έχω γιατρό από το Έλενα γιατί στα ιδιωτικά πετάς τα λεφτά σου. Η κολλητή μου γέννησε σε μονόκλινο στο Έλενα (στα καινούρια του 5ου ορόφου) και ήταν φανταστικά. Δεν υπήρχε η σούπερ εξυπηρέτηση αλλά τι έγινε;;; Όλα τα υπόλοιπα ήταν μια χαρά. Μετά όμως από αυτό που έπαθα με τον 1ο μου γιατρό που ήταν στο Έλενα έφυγα τρέχοντας.Τώρα βρήκα αυτόν που μου έκανε κλικ και δε θα ξαναρίσκαρα να αλλάξω γιατρό για να γεννήσω στο Έλενα..Θα το ήθελα αλλά σημασία πια έχει που βρήκα γιατρό που με ενέπνευσε...

Μαράκι μου στεναχωρήθηκα με το Στεφανάκο σου....40 πυρετό το μικράκι;;;; :(:(:( Πάλι καλά που άλλαξες παιδίατρο και όλα πήγαν καλά! Περαστικά εύχομαι...

Πάντως-όπως είπε και η Άννα Μαρία- ούτε εγώ εμπιστεύομαι το ένστικτό μου και πολύ φοβάμαι μήπως κάνω ποτέ μαλακία....Ευτυχώς που ο άντρας μου φοβάται και πάντα θέλει να το ψάχνει πολύ...

Χτες το βράδυ είδα όνειρο: Γέννησα λέει ένα κοριτσάκι που ήταν ΙΔΙΟ εγώ και είχα πάθει λέει τρελό έρωτα μαζί του!!!! Εντωμεταξύ πάντα συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο από αυτό που βλέπω στο όνειρό μου..Άρα πάλι θα κάνω αγοράκι και πάλι θα μοιάζει στον άντρα μου :roll::roll::roll: Και καλά να κάνω πάλι αγοράκι (είναι και επιθυμία του Πανούλη), αλλά να μη μου μοιάσει ούτε αυτό;;;;;;; :evil::evil::lol::lol::lol:

Φιλάκια πολλά κοριτσάκια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φιλεναδες!!!

ο Δημητρακης μου συναχωθηκε απο χθες και ο καημενουλης ξυπνουσε το βραδυ και φωναζε μαμα μυτη μου,ειχε βουλωσει η μυτουλα του και δεν μπορουσε να παρει ανασα και καθως βαζει το δαχτυλο πιπιλα δεν μπορουσε να κοιμηθει το μικρο μου,του εβαλα ορο και τον- ρουφηξα αρκετες φορες ωσπου να ηρεμησει,τωρα κοιμαται ακομα αφου δεν μπορεσει να ησυχασει το βραδυ και ειχαμε κλεισει και ραντεβου για εμβολιο σημερα αλλα μαλλον θα το ακυρωσω

Μαρακι μου πολυ στεναχωρεθηκα με τον Στεφανακο,περαστικα συντομα ευχομαι και ο Δημητρης μου ειχε περασει βρογχειολιτιδα οταν ηταν 40 ημερων τα εισπνεομενα πηγαιναν συννεφο αλλα γλυτωσαμε το νοσοκομειο τουλαχιστον,κατι δεν μου πηγαινε καλα στον γιατρο σας απο την αρχη που ειχε συνεχεια βηχα το παιδι,τι να πω ανευθυνοι τελειως και εμπιστευομαστε τα παιδακια μας σαυτους,νοσηλευτηκε ο Στεφανακος ή το ξεπερασατε;;οταν μπορεσεις γραψε μας νεα

οσο για το μητρικο ενστικτο που λετε εγω πιστευω οτι λιγο πολυ δουλευει σε ολες μας και οταν ερχεται η κακια στιγμη που να μην ερθει ποτε για κανεναν μας τοτε το καταλαβαινουμε και σιγουρα ολες ετσι νιωθουμε το εχουμε ξαναπει απο την ωρα που αρχιζει η εγκυμοσυνη το αγχος ολο και μεγαλωνει καθως μεγαλωνει και το παιδι και συνεχιζεται για παντα

Ανθη μου δεκτη η προταση να γινουμε συμπεθερες,γελασα οταν το διαβασα που μας καπαρωνεις απο τωρα :lol::lol: να ειναι γερο το μωρακι σου και να συμπεθεριασουμε :D:D,τι μ...ς ο γιατρος αν ειναι δυνατον 5 βδομαδων και να ακουσετε καρδουλα που το ειδε αυτο;;πως κρατηθηκες και δεν τον εβρισες αλλα θα μου πεις πρωτο μωρο ηταν τι να ηξερες κι εσυ;οντως απο τη στιγμη που θα το καταλαβεις για πρωτη φορα αρχιζει κι αλλο αγχος ,γιατι δεν το ακουω συνεχεια και τι γινεται και αλλα τετοια,ο Νικος μου ηταν τυλιγμενος με τον ομφαλιο λωρο και πηγαινα συνεχεια για καρδιοτοκογραφο και μετρουσα να με χτυπαει τουλαχιστον 10 φορες τη μερα,το τι αγχος ειχα περασει δε λεγεται και πηρε και ολο το μηνα ,μπραβο σου που εμαθες ποδηλατο σε τετοια ηλικια,το λεω γιατι οταν ημαστε παιδια δεν φοβομαστε και δεν υπολογιζουμε το πεσιμο, δεν φοβοσουνα μηπως πεσεις και χτυπησεις;;

Ολια μου τι επαθες;κι εγω τις βανιλιες με τα δοντια τις ανοιγω παντα :o η αδερφη μου ειχε σπασει το δοντι της μεσα στις γιορτες και πηγε της το κολησαν και το εφτιαξε μετα

Κατερινακι εγω τον Νικο τον καταλαβα στην 20η βδομαδα και τον Γιωργο στη 18η που ηταν δευτερος,οντως τα δευτερα τα ακους νωριτερα,πως ειναι η Αγγελικουλα σημερα;;2 κιλα ειπες εβαλες και εγω το ιδιο :lol::lol: και δεν ειμαι και εγκυος η γουρουνα :lol::lol:

Αννα Μαρια εγω πιστευω οτι αν τα γραψεις με ενα ωραιο στυλο θα ειναι ομορφα και χειρογραφα,ο Δημητρης που θηλαζε μεχρι 8 μηνων ξυπνουσε μια φορα για πιπιλισμα μετα που αποθηλασε κοιμοταν ολο το βραδυ σερι τους πρωτους μηνες βεβαια ξυπνουσε συχνοτερα,οι αλλοι δυο που ετρωγαν ξενο απο τριων μηνων κοιμοταν λο το βραδυ,νωρις ειναι ακομα εχεις δρομο μπροστα σου ακομα,καλα ρε τρελαρα τι ηθελες εσυ να γεννησεις και η κοιλια να ειναι γραμμωμενη;;ειδα που το εγραψες στο αλλο ποστ αλλα το σχολιαζω εδω μην το ξεχασω,λογικο ειναι να χαλαρωσουν οι μυς και θελει καιρο να επανελθει το σωμα,εννια μηνες φουσκωνες τι ηθελες οπως τις ταινιες γεννανε και σαν να μη συμβαινει τιποτα;;φορανε το στενο τζην και οιυτε γατα ουτε ζημια πολυ βαιζεσαι σιγα σιγα θα επανελθεις,

α!καλα ωσπου να τελειωσω το ποστ,ξυπνησε ο Δημητρακος!!

πολλα φιλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Ευτυχώς κοιμηθήκαμε καλύτερα χτες βράδι. Δε μας ταλαιπώρησε το Αντρικάκι.

Σήμερα το πρόγραμμα έχει πολλές δουλειές, γιατί αύριο θα έρθουν οι κυρίες επί των τιμών (=οι φίλες της θείας μου). Έχω και τη μάνα μου να με πρήζει να καθαρίσω, λες και θα δεχτώ κόσμο και θα έχω το σπίτι βρώμικο. Μάλλον με μπερδεύει με την πεθερά μου...

Ανθή, τι να πω για τον πρώτο σου γιατρό... Μα είναι δυνατόν; Ευτυχώς εμένα ο δικός μου ήταν πολύ οκ όταν είχα την αποβολή. Στον Αντρέα πάλι με άγχωνε με το ουρεόπλασμα, αν θυμάστε, αλλά ευτυχώς επιβίωσα!

Για τις προσκλήσεις, το σκεφτόμουν κάπως καλλιγραφικό το κείμενο, με ένα ορισμένο τύπο γραμμάτων, όχι απλά να το γράψω και τέλος. Σκέφτηκα να κόψω ένα-ένα τα γράμματα και να τα κολλήσω, αλλά θα μου βγει η πίστη!

Όλια, κι εγώ με το δόντι τις ανοίγω τις βανίλιες, δεν ανοίγουν αλλιώς. Κι ο Μαμαλάκης με το δόντι τις άνοιγε! Αλλά πλέον βάζω εκχύλισμα βανίλιας, κι όχι βανιλίνη.

Κατερίνα, όχι βρε, δεν περίμενα να έχω γραμμωμένους κοιλιακούς, άσε που χάρηκα που έφυγε τόσο γρήγορα η κοιλιά! Αλλά σκάω που δεν μπορώ ν' αρχίσω κοιλιακούς από τώρα, λόγω της %&)(*$&καισαρικής...

Άντε, σας κλείνω να πάω για κανένα μαγείρεμα. Το μενού σήμερα έχει τσιπούρα ψητή με πατάτες, καρότα και κρεμμύδια!

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μη φας πολλα κρεμμυδια θα τρελαθει στα αερια ο Αντρεας :D:D ,πηρα κι εγω εκχυλισμα βανιλιας αλλα ειναι λιγο ακριβουτσικο σε σχεση με τις βανιλιες και ετσι παιρνω κι απο τα δυο,βιαστικη θα προλαβεις να κανεις και κοιλιακους :o:lol::lol:

εβαλα φωτο στο προφιλ μου να μας καμαρωσετε πως μεγαλωσαμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό απόγευμα κοριτσάκια,

μπαίνω βιαστικά γιατι πρέπει να φύγω σε λίγο έχω πάει την μικρή στη μαμά μου και θα πάω να την πάρω. Σήμερα ήταν καλά το ζουζούνι μου ξύπνησε χωρίς πυρετό και την πήγα στην μαμά μου για να κάτσω να κάνω λίγο το σπίτι.

Περαστικά στον Στεφανάκο ελπίζω να είναι καλά και να μην περάσει τίποτε άλλο, κρίμα να βασανίζετε έτσι τόσο μικρό παιδάκι απο λάθος γιατρού. μαράκι καλά έκανες και πήρες και άλλη γνώμη και τελικά άλλαξες γιατρο.

Αννα Μαρία δεν χρειάζετε να έχεις θέμα στη βάπτιση να κάνεις οτι σου αρέσει. Και εγώ δεν είχα στολίσει την εκκλησία με μπαλονια και τέτοια μόνο μια γυρλάντα με λουλούδια γύρω απο την κολυμπήθρα βάλαμε την οποια μετά είπαμε και στόλισαν την εικόνα του Αγίου της εκκλησίας.

Ολια περαστικά για το δοντάκι ελπίζω να μην μπεις σε μεγάλες περιπέτεις με τον οδοντίατρο, θέλουν και ένα σψρό λεφτά γιατι όλο και κάτι άλλο σου βρίσκουν.

Ανθή έχεις πέσει σε κάτι γιατρούς που τους βρίσκεις απορώ ελπίζω ο τωρινός να είναι εξαίρεση. Σε αντίθεση με τον δικό σου επειδή και εγώ έκανα 8 ώρες να γεννήσω ο άνθρωπος δεν έφυγε στιγμή ήταν μαζί μου συνεχώς. Οπότε απο θέμα γυναικολόγου και παιδιάτρου προς το παρών είμαι πολύ ικανοποιημένη. Επίσης μακάρι να το νοιώσω νωρίτερα γιατι συμφωνώ οτι τότε πραγματικά συνηδητοποιείς οτι κάτι είναι εκει μέσα. Εντωμεταξύ η χειρότερη περίοδος είναι απο τότε που θα σταματήσουν τα συμπτώματα μέχρι να το νοιώσεις και εγώ βρίσκομαι σε αυτή τη φάση τώρα και τρελένομαι.

Κατερινάκι περαστικά στον Δημητράκι και απο δω να γίνει γρήγορα καλά ο μικρούλης σου. Είδα και τις φωτο σας κουκλιά είναι, καλά έχετε ειδικά καρφάκια για τα παπούτσια για τον πάγο, τέτοια είχα δει στην Νορβηγία δεν ήξερα οτι βρίσκεις και εδώ.

Αυτά σας χαιρετώ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου τι κάνετε???Σας έχασα...βασικά σας διάβασα και δεν κατάφερα να γράψω και σε αυτό το ποστ...Σας ενημερωσε νομιζω πάνω κάτω η Αννα Μαρία...Θα σας τα πω κι εγώ αναλυτικά...Από Παρασκευή βράδυ πυρετός 39-40...τον πάω στο γιατρο και λέει όλα ειναι μια χαρα είναι απο το εμβόλιο.Το βραδυ ηρεμει λίγο και ετσι πήγαμε και στον Βερτη.Ειναι πολύ κοντά το σπιτι μας απο εκεί που πήγαμε έτσι με το παραμικρό θα γυριζαμε.Κυριακή πρωί συνεχίζει πυρετός και συνεχόμενο κλάμα...Περιττο να σας πω ότι την Κυριακη την περάσαμε να τον κρατάμε αγκαλιά εξαντλημένο με συνεχόμενο πυρετό και κλάμα.Στο μεταξύ τον είχαμε ξαναπαει στο γιατρο ο οποιος λεει βρογχικα και η λυση του ήταν κορτιζόνες και αντιβιωση!!!Ευτυχως μου έκοψε και δεν τα εδωσε γιατι μου ξαναεδωσε κοριτζονη οταν ηταν αρρωστος μες στις γιορτες και δεν μου ειχε αρεσει. Τελικά πήρα το μεσημερι μια αλλη παιδιατρο η οποια μου έδωσε σωστες οδηγιες για τα αντιπυρετικά και κάπως ηρεμησε το πουλάκι μου.Τη Δευτερα ΄πηρα αδεια και το πηγα σε αυτη την παιδιατρο η οποια μου εδωσε εισπνεομενες μασκουλες και αντιβιωση για την βροχειολιτιδα. Το μωράκι μου μειωσε τον πυρετο εκτος απο χθες βραδυ που ανεβασε 40 πάλι αλλά δεν μπορούσε και να φαει, μεχρι τωρα δηλαδη και μου έκανε εμετούς.Φτασαμε σε σημεια αφυδατωσης αλλα το παλευουμε...Νομιζω πως σημερα ειναι αρκετά καλύτερα...

πολύ ζόρι βρε κοριτσια...κλαίω κι εγώ μαζί του καθε φορά...Ελπιζω να ειναι και το τελευταιο μας...

Σας διαβασα αλλα μολις γυρισε ο αντρας μου και δεν προλαβαινω...ελπιζω να τα καταφερω πιο μετά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν....

Όλια περαστικά με το δόντι....Κι εγώ κακάκια διάβασα!!!:oops::lol::lol:

Κατερίνα μου μην στεναχωριεσαι για το δοντάκι του μικρού..θα βγει άλλο πιο γερο.Εγώ όταν ημουν μικρή μου έβαλε τρικλοποδιά ο αδερφος μου και μου έφυγαν και τα 3 μπροστινά δόντια!!!! :shock: Φαντάζεσαι πώς ήμουν???Ούτε να το θυμάμαι θελω..Αργοτερα στο γυμνάσιο κτύπησα στα συγκρουόμενα το μπροστινό δόντι και κοπηκε λιγο αλλα μου το έφτιαξε ο οδοντίατρος και δεν φαίνεται τίποτα!!!

Να χαιρεσαι τον αντρούλη σου για τις προάλλες σου είπα???Περαστικά και στο μικρο!

Αννα Μαρία να χαίρεσαι κι εσύ τον άντρα σου για την Κυριακή...Να χαιρεστε την οικογένεια σας!Καταληξατε τελικά για ταβέρνα???? Σορρυ που δεν σε ενημερωσα γι'άυτη που ηταν να ρωτησω αλλα καταλαβαινεις δεν μου εμεινε μυαλό!!!! Πολύ καλή τιμή βρήκατε. Κι εμεις τις προσκλήσεις τις έφτιαξα εγώ...θα σας βαλω φωτο κάποια στιγμή!

Κάλλι μου λογικό να στεναχωριέσαι για το κινητο αλλά μπροστά σε αυτά που γίνονται πάλι καλά που ήταν μονο αυτό...ε????Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά..Να χαίρεσαι και εσύ τον άντρα σου!!!

Οι εγκυούλες μας????

Ανθή μου λες να σου προκαλούν ζαλάδες τα παιδιά ή οι διορθώσεις???? :lol::lol: Υπομονή και θα δεις οτι όταν αρχισει το μικρό να ρίχνει κλωτσίδι θα το καταλάβεις για τα καλά!!!

Καγκουρακι πώς είναι η Αγγελική???Κι αυτή ίωση???Περαστικά σας!!! Εσύ λογικά όπου να'ναι θα νιώσεις το μικρό...

Κλαιει ο μικρος σας αφηνω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου!!!!!!!!!

μαρακι μου περαστικα σας βρε κοπελα μου!αχ τι περασε το πουλακι μου!!!!!!ευχομαι να περασει γρηγορα τωρα που πηρατε την σωστη αγωγη!μια τεραστια αγκαλια κι απο μενα!!!!!!!

ολια τι επαθες κι εσυ βρε κοριτσακι μου!!!!!αχ και δεν μπορω καθολου τα παρε δωσε με τους οδοντιατρους!καθε επισκεψη και μια περιουσια!!!!ευχομαι να σου το κανει γρηγορα,ανωδινα και οικονομικα!!!!!

κατερινακι μου περαστικα στον δημητρακη σου!

κατερινακι-καγκουρακι χαιρομαι που ειναι καλα η αγγελικουλα σου!!!!!!!οσο για το εμβρυακι σου,μην φοβασαι βρε χαζουλα!ολα τελεια θα πανε!!!!!

αννα μαρια κι εμενα παντως θα μου αρεζε να τα γραψεις εσυ τα προσκλητηρια!!!!θα ειναι πιο "προσωπικα"!τελειωσες με τις δουλειες??????ειναι ετοιμο το σπιτι για την αυριανη προσελευση των κυριων των τιμων?????

ανθη μου τραβηξες πολλα κι εσυ με το θεμα του γιατρου!!!για μενα παντως παιζει πολυυυυυυ μεγαλο ρολο ο γιατρος!!!!κι εγω αν μπορουσα να αφησω τον γιατρο μου θα εψαχνα καποιον που να ξεγενναει σε δημοσιο νοσοκομειο και ιιιιιισως τωρα να ειχα και δευτερο παιδακι.θα εβαζα μπρος πολυ νωριτερα και δεν θα ειχα το αγχος που εχω τωρα!απο την μια προσπαθω και θελω σαν τρελη να κανω δευτερο μπεμπε κι απο την αλλη οποτε εχω καθυστερηση με πιανει τρελος πανικος μηπως ειμαι και πως θα τα βγαλουμε περα!!!!!!σας ειχα πει νομιζω πως δεν παω καλα ετσι????ευχομαι αυτος ο γιατρος να ειναι Ο τελειος για σενα!!

αλινα,αθανασια,μαρια που χαθηκατε καλε?μαυρη πετρα ριξατε πισω σας!!!!!

εμεις κοριτσια δεν ειμαστε και πολυ καλα!ηρθε η σειρα μας κι αρρωστησαμε!το σπορακι μου απο χθες φτερνιζοταν,βουλωσε η μυτουλα της,γυαλιζαν και δακρυζαν τα ματακια της κι ετσι ειπα να την κρατησω σημερα σπιτι!μεχρι το μεσημερι καλα αλλα μετα αρχισε να πεφτει η διαθεση της και να γινεται καπως!δεν ειχε ορεξη να φαει και το θερομετρο εδειξε 37,8.δεν ειναι πυρετος αλλα δεν ειναι και νορμαλ!την εδωσα ντεπον και τωρα περιμενω να ξυπνησει για να δω τι παιζει!κοιμηθηκε αργα οποτε το βραδυ μας βλεπω να το ξενυχταμε!το κακο ειναι οτι αυριο εχουν να πανε στο θεατρο και το περιμενε πως και πως!θα στεναχωρεθει πααααρα πολυ τωρα αμα την πω οτι δεν θα παει,αλλα τι να κανω???εχει μια βδομαδα που μας το ειπαν και καταλαβαινετε!!!

σας κουτσομπολεψα ολες ή εμεινε καμια απ'εξω καλε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι παλι!!!

Κατερινακι οχι καλε που τα ειδες τα καρφια στα παπουτσια μας;γαλοτσες φορανε στα χιονια,σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια στις φωτο μου και για τα περαστικα

Μαρακι σε ευχαριστω κι εσενα κοπελα μου περαστικα και στο Στεφανακο συντομα ευχομαι,εισπνεομενα αρχισατε ε;;το κακο ειναι οτι θα τα παιρνεται για πολυ καιρο ωσπου να στρωσει,καλα εκανες και αλλαξες γιατρο και αργησες κιολας

Καλη μου να σε λεω συμπεθερα τελικα τι θα γινει δεν μου ειπες :lol::lol:,κριμα μωρε η καημενουλα θα χασει το θεατρο :o:( περαστικα συντομα ευχομαι στην κουκλιτσα σου και νυφουλα μου ;) και βαλε μπρος για δευτερο και μην το σκεφτεσαι τοσο πολυ ολοι λιγο πολυ χαλια ειμαστε απο οικονομικης αποψης τι να κανουμε;;

Αννα Μαρια τι εγινε με τις κυριες επι των τιμων;;φανταζομαι ιστοριες που θα εχεις να μας πεις παλι :o:lol::lol:

Ολια τι εγινε με το δοντι σου πηγες στο γιατρο;;

φιλια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Καλά βρε, πόσα γράψατε;

Ένα σωρό δουλειές έκανα σήμερα, ευτυχώς τελειώσαμε με το καθάρισμα, κι αύριο έχουμε μόνο συμμάζεμα και τελειώματα στα φαγητά. Θα φέρει η μάνα μου σπανακοπιτάκια και τυροπιτάκια που είχε φτιάξει και τα είχε στην κατάψυξη, θα κάνει και μια κοτόπιτα λέει, κι έφτιαξα κι εγώ σήμερα μια σοκολατίνα με πορτοκάλι, την οποία θα γλασάρω αύριο, και τις προάλλες ετοίμασα τυλιχτά μπακλαβαδάκια και τα έβαλα στην κατάψυξη και θα τα ψήσω αύριο. Νομίζω είναι αρκετά όλα αυτά. Έβγαλα και το καλό σερβίτσιο και το έπλυνα, δηλαδή τις κούπες για το τσάι, τα φλιτζανάκια για τον καφέ, τη τσαγιέρα, τη ζαχαριέρα, τέτοια πράγματα... Αφού τα έχω, γιατί να μην τα χρησιμοποιώ και να τα έχω κλεισμένα στον μπουφέ;

Θα σας ενημερώσω αύριο πώς πήγε η δεξίωση του πρέσβη!

Καγκουράκι, συμφωνώ, η χειρότερη περίοδος είναι αυτή. Δεν έχεις τα συμπτώματα για σιγουριά, αλλά ούτε και καταλαβαίνεις το μωρό...

Μαρία, σου είπα και στο φέισμπουκ, περαστικά στον Στεφανάκο! Ποια ταβέρνα ρε, πλάκα κάνεις; Με τόσα που περάσατε, θα είχες στο μυαλό σου την ταβέρνα μου; Αλλά έτσι από περιέργεια, όταν και αν θυμηθείς, ρώτα, γιατί έχω απορία ποια ταβέρνα είναι σ' εκείνη την περιοχή. Εκεί είναι το πατρικό μου και δεν ξέρω καμιά ταβέρνα...

Κάλη, περαστικά στη μικρή σου... Ωχ... Θα χάσει το θέατρο ε; Εγώ θυμάμαι είχα αρρωστήσει στην α' δημοτικού και είχα χάσει την πρώτη μας εκδρομή. Το τι κλάμα έκανααα.... Φανταζόμουν τους συμμαθητές μου σε ένα καταπράσινο λειβάδι να τρέχουν αμέριμνοι (όπως στο "Μικρό σπίτι στο λειβάδι", μόνο που τότε δεν είχε αρχίσει να το προβάλλει σ' εμάς), κι εγώ ήμουν στο κρεβάτι κι έσκαγα. Όταν κάποια στιγμή πήγαμε με τους γονείς μου στην τοποθεσία της εκδρομής, είδα ότι ήταν μια απαίσια παραλία γεμάτη κοτρώνες!

Πηγαίνετε μαζί στο θέατρο όταν αναρρώσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πηγα στο γιατρο τελικα μου το εφτιαξε μια χαρα το δοντι μου εκανε και καθαρισμο που ειχα να κανω κατι χρονια αλλα εχει και συνεχεια γιατι εχω να κανω και αλλα σφραγισματα και να περασω και κατι δοντια που βγηκαν..Βλεπω να τελειωνω καλοκαιρι...Παντως πολυ καλη η γιατρος ..Δεν καταλαβα τιποτα..

Μαρακι περαστικα στοο Στεφανακο...Τι τραβηξε ο καημενουλης...

Κατερινακι και ο Δημητρακης αρρωστησε?Ειναι καλυτερα σημερα?Εγω οταν εχει μυξες το βραδυ του βαζω το παιδικο οtrivin γιατι βοηθαει στην αναπνοη... Και πολλους ορους..

Αννα Μαρια ηρθαν οι καλεσμενες???Τι εγινε?

Ανθη νευριασα μ αυτα που εγραψες γιατον πρωην γιατρο..Καλα εκανες και τον αλλαξες...

Καλυ περαστικα και στη ζουζουνα σου..Ειναι καλυτερα?

Εγω κοιμισα τον Νικολακη και ειμαι μονη γιατι ο αντρας μου ειναι βραδυ..Ευτυχως καθεται αυριο μεχρι και την παρασκευη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια νομιζα οτι ηταν σημερα ..Ολα ετοιμα λοιπον ..Βλεπω τωρα στις ειδησεις οτι πεθανε ο σκηνοθετης Aγγελοπουλος..Κριμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;;;; Είμαι πολύυυυυ κουρασμένη και πολύυυυυ πεινασμένη....Αυτή η Δευτέρα και η Τρίτη με τσακίζουν....Σκέφτομαι ώρες ώρες (όλο και πιο συχνά τον τελευταίο καιρό) ότι θα ήθελα πολύ να δουλεύω πολύ λιγότερο και να αφιερώνω πολύ περισσότερο χρόνο στον Πάνο. Το νιώθω ρε γαμώτο ότι το παιδάκι μου με χρειάζεται περισσότερο..Το βλέπω....Δεν ξέρω τι θα κάνω αλλά θα προσπαθήσω να το αλλάξω αυτό. Οι συνθήκες μπορεί τώρα να μην το επιτρέπουν αλλά δε θα είναι μια ζωή έτσι..Από τις 3 το μεσημέρι ως τις 10 το βράδυ το παιδί ήταν με την πεθερά μου. Καλή, χρυσή αλλά ΔΕ ΓΟΥΣΤΑΡΩ. Εντωμεταξύ αν όλα πάνε καλά με την εγκυμοσύνη μου θα πρέπει να αφήνω ένα μωρούλι τόοοοοοσο δα από 40 ημερών στις γιαγιάδες....Τρέλα με πιάνει...Sorry που σας πρήζω αλλά νιώθω πολύ σκ..τα τον τελευταίο καιρό με αυτό το θέμα. Γι' αυτό ΛΑΤΡΕΥΩ το καλοκαίρι. Το παιδί μου περνά τη μέρα του ΜΑΖΙ ΜΟΥ. Πόσο ανάγκη το έχω και το έχει αυτό...

Είδες Κατερίνα τι έχω τραβήξει από γιατρούς;; Άσε..Μεγάλο άγχος πέρασες με το Νίκο σου βρε κορίτσι μου...Τυλιγμένος με το λώρο ε;;; Τέλος καλό, όλα καλά! Όσο για το ποδήλατο παραδόξως δε φοβήθηκα μην πέσω..Ένιωσα τόσο όμορφα όταν ισορρόπησα που δε σκέφτηκα τον κίνδυνο..Έχω να κάνω ποδήλατο από τότε..Λένε όμως ότι αυτό δεν ξεχνιέται :lol::lol::lol::lol:Α, ξέχασα να σου πω ότι οι φωτό που έβαλες στο προφίλ σου είναι φανταστικές και οι γιοι σου ΠΑΙΔΑΡΟΙ!!! Να τα χαίρεσαι τα αγοράκια σου! Περαστικά στο Δημητράκη σου....

Άννα Μαρία μία μία σας έχει ο Αντρίκος με το βραδινό ύπνο ε;;; :lol::lol::lol: Είναι τόοοοσο μικρούλι ακόμα..Μια σταλίτσα!!!!Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη έκανα εξετάσεις και μου βρήκαν ουρεόπλασμα..Βέβαια κανείς από τους γιατρούς που είχα δεν έσκασε γι' αυτό..Τώρα όμως ο γιατρός που έχω είναι λίγο ψείρας και τρέμω στην ιδέα μήπως ζητήσει κολπική καλλιέργεια και έχω ακόμα ουρεόπλασμα...Δε θέλω με τίποτα να με αγχώσει..Αφού στον Πάνο δεν είχα πρόβλημα γιατί να έχω τώρα άλλωστε;;; Τέλος πάντων..

Καγκουράκι μου κι εγώ ελπίζω να στεριώσω αυτή τη φορά στο γιατρό που επέλεξα..Μακάρι να μην έχω πάλι απρόοπτα..Φαίνεται όμως λογικός, καλός, υπεύθυνος. Έχω ακούσει και πολύ καλά σχόλια για εκείνον..Έχεις δίκιο ότι αγχώνεσαι όταν δεν έχεις σημάδια πως το μπεμπέ είναι καλά. Κάνε υπομονή κανά μήνα και θα αρχίσουν πάλι τα σημάδια από τα ποδαράκια του μπεμπούλη σου αυτή τη φορά!!!! Πολύ χαίρομαι που η Αγγελικούλα σου είναι καλά!

Αχ βρε Μαράκι μου, τρελό ζόρι πέρασες με το Στεφανάκο σου :(:(:(:(:( Φαντάζομαι πως θα ήταν η ψυχολογία σου...Εύχομαι να ήταν η τελευταία σας ταλαιπωρία! Να μου τον φιλήσεις το ζουζούνο!

Κάλλη μου αρρωστούλα και η Κωνσταντίνα σου;;;; Περαστικά βρε κοπέλα μου να είναι.....Αχ αυτές οι ιώσεις..Αχχχχχ....Όσο γι' αυτό που λες σε καταλαβαίνω απόλυτα. Ήθελα κι εγώ πολύ να είμαι έγκυος και όταν τελικά το τεστ βγήκε θετικό πανικοβλήθηκα λιγάκι :lol::lol::lol: Οι γυναίκες γενικώς δε στέκουν και πολύ στα καλά τους μάλλον :lol::lol::lol::lol:

Όλια μου πάει και αυτό με το δοντάκι...Από εδώ και πέρα να είσαι πιο προσεκτική!!!!! Καμία δουλειά με τα δοντάκια...Υπομονή και όλα θα γίνουν! Όσο για το οτριβίν, του βάζω κι εγώ αλλά αποτέλεσμα δε βλέπω...Σε 20 λεπτά ξαναμπουκώνει...

Πάω να κοιμηθώ...Νύσταξα επιτέλους...Είναι και πειραγμένο το στομάχι μου πάλι...χάλια.

Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε ολες!!!!!!!τι κανετε?εγω τελικα την εστειλα την μικρη γιατι το ηθελε παααααρα πολυ!δεν ειχε τιποτα βασικα απλα αν δεν ηταν η εκδρομη θα την κρατουσα προληπτικα!ευχομαι να μην την πατησουμε!!!το πρωι ειχε τελειο καιρο αλλα τωρα αρχισε να βρεχει και να ψιλοφυσαει!!ευτυχως την εβαλα ενα βυνιλ μπουφανακι που ειναι αδιαβροχο,βαλαμε και γαλοτσες κι ευχομαι να πανε ολα καλα!!!!!!

μαρακι μου πως ειναι ο στεφανακος σου?????ειναι καλυτερα???

αννα μαρια περιμενουμε τις μοναδικες ιστοριες σου απο την δεξιωση!!!!!!με τρελες λεπτομερειες οπως μονο εσυ ξερεις!!!!

κατερινα μου φυσικα και να με αποκαλεις συμπεθερα!!!!!!!θυμασαι οταν λεγαμε οτι ειμαστε αδερφες ψυχες????τυχαιο που θα συμπεθεριασουμε????δεν νομιζω!!!!!!!παω να ψαξω καλε τις φωτο σου (γιατι ειμαι κι ασχετη) να δω τον γαμπρουλη μου!

ολια μπραβο βρε κοριτσι μου!!!!!το ειχα ενα αγχος,λες κι εσπασε το δικο μου δοντι!!!τελειωσε κι αυτο!!!μηπως μπορεις να μου πεις που ειναι αυτη η γιατρος?γιατι κι εγω ψαχνω!!!!βασικα ειναι οδοντιατρος ο ξαδερφος του αντρα μου,εκει που πηγαμε και την μικρη αλλα εχει το ιατρειο του στους νεους επιβατες!εμεις μενουμε χαριλαου και δεν ειναι και οτι καλυτερο να πηγαινουμε εκει!εσυ μου ειχες πει οτι μενεις περαια ή αλλη κοπελα και μπερδευομαι???

ανθη μου υπομονη κοριτσακι μου!!!!!!!η αντιστροφη μετρηση γαι το καλοκαιρακι αρχισε!!!!!εγω απο τη στιγμη που αλλαζει ο χρονος νιωθω οτι ερχομαστε ολο και πιο κοντα!!!!!!ασε που ερχεται και το πασχα για ενα τελειο διαλειμμα!!!!!!!!

κατερινακι η αγγελικουλα ειναι καλα τωρα ετσι?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΕΡΙΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!ΤΟΝ ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΤΟΝ ΓΙΟ ΣΟΥ!!!!!καλε τι τελειες φωτο ειναι αυτες??αχ ειδικα εκει που σε "βοηθαει" ο μικρος σου στην κουζινα ειναι οοοολα τα λεφτα!!!!!!!!!!να σου ζησουν κοπελα μου!!!τελεια οικογενεια!!!!!φτου φτου μην σας ματιαξω!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας

Μαράκι περαστικά και πάλι στον Στεφανάκο

Κάλι δεν το έχασε τελικά το θέατρο η μικρή, της άρεσε? Ελπίζω να είναι τελείως καλά και μην έχεις τρεχάματα.

Ολια ευτυχώς ολα καλά με το δοντάκι και προσοχή την επομενη φορά που θα φτιάξεις κεκάκια :lol::lol:

Αννα Μαρία περιμένουμε περιγραφή για να βγάλεις το καλό σερβίτσιο φαντάζομαι επισημότητες το κοκκινο χαλί μη ξεχάσεις ...

Ανθή φτάσαμε στα μισά της βδομάδας αυριο Πέμπτη :D οσο για τον Πανούλη ξέρεις εσυ καμια μανούλα που να μη θέλει να είναι οσες περισσότερες ώρες μπορεί με τα παιδάκια της. Το μωρούλι γιατι λες τόσο νωρίς οτι θα το κρατάνε οι γιαγιάδες θα πρέπει απο την καινουρια σχολική χρονιά να δουλεύεις κανονικά?

Πάω να ξυπνήσω τον ταλιμπάν γιατι θα χοροπηδάει πάλι μέχρι τις 11-12 το βράδυ

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου τι κάνετε???Εμεις τα ιδια....Με επιασε κι εμενα και εχω τρελλο βηχα!!!Με πονάει το στήθος κάθε φορά που βήχω...κι ο μικρός εχει βηχα...Απο πυρετο μου έκανε τα ξημερωματα 39,5 κι απο τοτε δεν ξανακανε..Ελπιζω να ηταν και το τελευταίο μας! Τουλάχιστον χωρις βηχα εχει και λιγη ορεξη για παιχνιδι!!! Προσπαθω να σας γραψω και χτυπα το πληκτρολογιο! :lol: Προφανως θελει νας ευχαριστησει για τα περαστικα!

Ολια μου πάλι καλά που ξεμπερδεψες με το δοντι...

Κάλλι μου πώς περασε η μικρη στο θεατρο?Ειναι καλά σημερα?

Αννα Μαρια για την ταβερνα Αποστολος Αντρεας ελεγα...πώς πάει η συναξη? :lol::lol:

Ανθη μου δεν θα εχεις καθολου αδεια αφου με το καλο γεννησεις?Προτεινω προς το παρον να χαλαρωσεις κ να απολαυσεις την εγκυμοσυνη σου...ειναι δυσκολες οι ωρες που δουλευεις η αλήθεια ειναι...

Καγκουρακι τι κανετε?Η μικρη?

Κατερνακι ομορφοοικογενεια!!!!!!!!!! :D

Φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σε ολες τις μανουλες! Πωπω ποσα γραψατε παλι! Δεν προλαβαινω να συζητησουμε οπως θα ηθελα, αλλα εν ταχει, να πω περαστικα σε ολα τα αρρωστα ζουζουνακια, ειναι οι ιωσεις σε εξαρση, σαν τα κοτοπουλα πεφτουν τα κακομοιρουλια! Αλλα, περαστικο ειναι ευτυχως!

Κι εγω νιωθω τυψεις που αφηνω απο τις 3 μεχρι τις 11 το μωρο στη μαμα και στην πεθερα μου, μαλλον περιπου την ιδια δουλεια κανουμε εμεις απο οσα εχω καταλαβει...

Οσο για αυτα που διαβαζω για τους γιατρους, τι να πω πια! Απο που θα σου ερθει δεν ξερεις ουτε ποιον να εμπιστευτεις! Επιμενω στο ενστικτο και δει στο μητρικο, στανταρ υπαρχει κι αν προκυψει κουφια η ωρα αναγκη θα κανει εμφανιση!

Φιλια πολλα σε ολα τα πανεμορφα πανεμορφα μπουμπουκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Πριν λίγο τελείωσε η "σύναξη"!!! :D:D:D:D Ωραία ήταν, αλλά κάθε μέρα μειωνόταν ο αριθμός των καλεσμένων, λόγω ασθενειών, και τελικά έξι ήρθαν, οκτώ με μένα και τη μάνα μου. Έτσι είχαμε φτιάξει περίπου 1800 πράγματα και έμειναν, όπως πάντα... Σας είπα, έκανε η μάνα μου σπανακοπιτάκια, τυροπιτάκια και κοτόπιτα κι εγώ σοκολατίνα με πορτοκάλι και τυλιχτά μπακλαβαδάκια με αμύγδαλο. Αλλά επειδή θα ερχόταν και μια θεία μου με την ξαδέλφη μου (πάνω από 80 η θεία, και πάνω από 55 η ξαδέλφη), και η θεία νηστεύει (λόγω Τετάρτης), κάθισε η μάνα μου και έφτιαξε ελιοπιτάκια τυλιχτά και χαλβά σιμιγδαλένιο (ενώ υπήρχαν σπανακοπιτάκια και μπακλαβαδάκια, όλα νηστίσιμα). Και τελικά πήραν τελευταία στιγμή ότι δε θα έρθουν, γιατί η θεία δεν ήταν καλά (έχει την καρδιά της, και 1200 άλλα προβλήματα) και η ξαδέλφη είπε ότι δε θα έρθει ούτε αυτή, γιατί έχει κρύο (σήμερα είχε 17 βαθμούς).

Οκ, συμπαθητικές κυριούλες οι φίλες της θείας μου, εν τω μεταξύ δεν μου τις σύστησε και δεν ήξερα ποια ήταν ποια και ντρεπόμουν να ρωτήσω, κι ευτυχώς κατάλαβα από τα συμφραζόμενα! Έβγαλα τις πορσελάνες, τα κρύσταλλα, τα βελούδα και τα μετάξια! :P

Αλλά πολλή κούραση ρε κορίτσια... Είναι δύσκολο όταν έχεις τόσο μικρό μωρό να δέχεσαι τόσες επισκέψεις... Και να ετοιμάζεις και τόσα πράγματα, να είναι το σπίτι στην εντέλεια... Αφήστε που ήθελε η θεία μου να το κάνουμε στη μάνα μου, γιατί-όπως είπε της μάνας μου-το δικό της σπίτι είναι πιο συγυρισμένο απ' το δικό μου, οπότε έπρεπε να είναι όλα τέλεια για να την αποστομώσω...

Επειδή άπλωσα τεράστιο σεντόνι, κλείνω και θα ξαναγράψω για να σας σχολιάσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, τελικά δεν ήταν τόσο τεράστιο το σεντόνι!

Που λέτε, Ανθή, πολύ άσχημο αυτό... Αφού εγώ νιώθω τύψεις που κάνω δουλειές και δεν είμαι συνέχεια με τον Αντρίκο... Εν τω μεταξύ, τώρα κάθεται μόνος του ήσυχος, ακόμα κι αν κοιμάται και ξυπνήσει! Πριν που ήρθαν οι θείες, τον είχαμε στο δωμάτιό του και κοιμόταν. Σε κάποια φάση, όπως φεύγανε, πάει η θεία μου να τον δει, κι έρχεται και μου λέει ότι είναι ξύπνιος ο μικρός. Πηγαίνω και τον βλέπω με κάτι ματάρες να! να κάθεται ήσυχος-ήσυχος! Αφήστε χτες που καθόταν ήσυχος στο ριλάξ μιάμιση ώρα. Εγώ έκανα δουλειές στην κουζίνα (έπλενα το καλό σερβίτσιο!), και τον είχε ο άντρας μου δίπλα του. Ο άντρας μου κολλημένος στο λάπτοπ, και κάθε λίγο γυρνούσε και του έλεγε κάτι του στιλ "πού είσαι ρε Αντρεάκι", κι εγώ του έλεγα να αφήσει τον υπολογιστή και τις χαζομάρες για να ασχοληθεί με τον μικρό. Είναι πολύ άσχημο να ασχολούμαστε με ανοησίες και να μη δίνουμε σημασία στα παιδιά... (για τον άντρα μου λέω).

Ουφ, κι εγώ όταν θα γυρίσω στη δουλειά θα είναι τριών μηνών ο Αντρίκος... Ευτυχώς δε δουλεύω πάρα πολλές ώρες! Θα τον προσέχει ο άντρας μου (ποιος θα προσέχει ποιον;). Ελπίζω να μην κολλάει στον υπολογιστή και να τον γράφει το μικρό.

Θυμάσαι εγώ με το ουρεόπλασμα; Τα είχα παίξει, και συνέχεια αγχωνόμουν ότι θα γεννούσα πρόωρα. Και τελικά γέννησα 39+4, κι αν δεν ήταν η προεκλαμψία, μπορεί και να γεννούσα 40+, αφού όταν πήγα εκείνη τη μέρα στην κλινική, ο τράχηλος ήταν ακόμα πολύ σκληρός και τα νερά δεν είχαν σπάσει.

Κάλη, για πες για το θέατρο. Της άρεσε της μικρής; Από Θεσσαλονίκη κι εσύ; Γιατί νόμιζα Αθήνα τόσο καιρό;

Μαρία, αν θυμάσαι όταν μου είπες για την ταβέρνα στην περιοχή Καρφούρ, σε ρώτησα αν είναι ο "Απόστολος Ανδρέας"!!! Δεν έχει άλλη εκεί. Όντως, ωραία ταβέρνα είναι, αλλά είναι πιο πολύ σουβλατζίδικο. Δεν το σκέφτηκα καθόλου για βάφτιση εκεί. Πάντως πηγαίνουμε συχνά και μας αρέσουν και τα φαγητά και οι μεζέδες του. Σ' αυτήν την ταβέρνα είναι ο σερβιτόρος που μοιάζει με άντρα, αλλά είναι γυναίκα (χωρίς εγχειρίσεις, κανονική γυναίκα), που σας έλεγα παλιότερα.

Άντε, μακάρι να αναρρώσει πλήρως ο Στεφανάκος. Και-καλού κακού-κάντε κι έναν αγιασμό!

Χριστίνα, εσύ τι δουλειά κάνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@αννα μαρια

Χαρας στο κουραγιο σου παντως!

Λοιπον κοιτα να το ευχαριστηθεις τωρα που καθεται ο Αντρικος ησυχος στο ριλαξ και στην κουνια του γιατι μολις ξεπεταχτει και ειδικα μολις αρχισει το μπουσουλημα το ξεχνας αυτο!

Κι εγω ειχα ουρεοπλασμα και μου ειχαν πει 3 γιατροι οτι 8 στις 10 εγκυους το εχει και δεν ειναι ανησυχητικο, ενω στο ιντερνετ ειχα διαβασει για αποβολες και κινδυνο θανατου της μητερας και εκλαιγα με μαυρο δακρυ! Ευτυχως δεν ηταν καν θεμα!

Δουλευω σε κεντρο ξενων γλωσσων, υπευθυνη λειτουργιας, απο τις 4 εως τις 10 και μιση το βραδυ, απο τις 3 ως τις 11 και λειπω απο το σπιτι.

Εσυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστίνα, εμένα ο γιατρός μου, μου είχε πει για το ουρεόπλασμα ότι μπορεί να αδυνατίσει τους υμένες του σάκου και να σπάσουν πρόωρα τα νερά. Μία ήταν χαλαρός κι αστειευόταν, μία με άγχωνε (όταν ξυπνούσε στραβά προφανώς). Αυτά στο ίντερνετ τα είχα διαβάσει κι εγώ, αλλά δεν είχα δώσει πολλή σημασία. Αυτό που με άγχωνε ήταν ο πρόωρος τοκετός. Και τελικά είχα φτάσει σχεδόν σαράντα εβδομάδων και δεν έλεγα να γεννήσω! Αφού όταν έφτασαν στο μάμμυ τα νέα ότι γεννάω, με κορόιδευαν, γιατί δεν πίστευαν ότι πήρα επιτέλους την απόφαση να γεννήσω! :P

Εγώ δουλεύω σε εσπερινό σχολείο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...