Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜ Ν11


Recommended Posts

Γειά σας κοριτσάκια!

Χριστίνα, το Άγγελος μ' αρέσει πάρα πολύ! Αν και του δικού σου νομίζω του πάει κάτι πιο τσαχπίνικο! :P Πάντως εγώ το Άγγελος το σκέφτομαι αν κάνω δεύτερο αγόρι, αφού την πεθερά τη λένε Αγγελική και το Παναγιώτης που λένε τον πεθερό δε μ' αρέσει ιδιαίτερα.

Μύριαμ, ακόμα ε; Ε, πού θα πάει, ήρθε η ώρα σου!

Μαρία, αύριο θα πάω στον οφθαλμίατρο, να δούμε τι θα μου πει.

Αναστασία έτσι! Ψυχολογικά δε θα είμαστε ποτέ έτοιμες!!!

Σας φιλώ γιατί έκανα το τρομερό λάθος να καθίσω στο μεγάλο υπολογιστή και ήρθε ο τσάρος να με σηκώσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 949
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσάκια μου όμορφα καλησπέρα...;)

Αναστασία μου δεν ξέρω πραγματικά...την τελευταία φορά που πήγα στον γιατρό το αμνιακό ήταν μια χαρά.....του είπα ότι έχω αρκετά υγρά και μου απήντησε ότι είναι φυσιολογικό....αλλά δεν παύει να ανησυχώ και πάλι... :roll::roll: ...

Παρεμπιπτόντως μας ήρθε και εμας την Παρασκευή η συρταριέρα και ήδη έχω ξεκινήσει τα πλυσίματα.....βεβαια χθες με την μαμά κάναμε γενική....έκανε για την ακρίβεια η καημενούλα η μανούλα μου και εγώ όσο μπορούσα βοηθούσα.....αλλάξαμε κουρτίνες, βάλαμε χαλάκια κτλ.......ετοιμάσαμε και το παιδικό.....το μόνο που έμεινε τώρα είναι να βάλω τα δικά μου ρούχα και πράγματα στην βαλίτσα και να αρχίσω να σιδερώνω τα ρουχάκια του μωρού και να τα τοποθετώ στην συρταριέρα του...:)......

πολλά φιλάκια σε όλες....;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινάκι μια χαρά ήσυχος είναι για την ώρα ο μπεμπάκος μου!

Δε μπορώ να πω. Ευτυχώς, δόξα το Θεό έχω και τον αντρούλη μου σήμερα....που όλο μου λέει ξεκουράσου εγώ ειμαι εδώ σήμερα......αν μπορούσε θα τον θήλαζε κιόλας!!!!! :lol::lol:

Τον αγαπώ πιο πολύ τον άντρα μου τώρα με τον ερχομό του μπέμπη και εκείνος συνέχεια το ίδιο λέει!!!!!!

Συμπεθέρα έτοιμα και τα ρουχαλάχια της νύφης μου μπράβο!!!!!

Μυριαμ πονάκια βλέπω, πετρώματα....τουλάχιστον εσένα σε ειδοποιεί για την εμφάνισή του!!!!!

Λυδάκι ετοιμάζεσαι και εσύ σιγά σιγά, καλά κάνεις...μην τα αφήνεις για το τέλος, θα είναι έτοιμα και εσύ χαλαρή απλά θα περιμένεις τον ερχομό του αστεριού σου!!!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λυδιακι μου, βαλε φωτο να δουμε το δωματιακι σας!!!με το καλο κοριτσακι μου και το δικο σας μωρακι!!!

χριστινακι, τελειο ονομα το αγγελος!!!ψηφιζω δαγκωτο!του ταιριαζει πολυ αφου ειναι σαν αγγελακι!!!

μαρακι, ετσι αισθανομαι κι εγω για τον αντρουλη μου τον τελευταιο καιρο!!!τον αγαπαω πιο πολυ και ειναι πολυ καλος μαζι μου!!!!με βοηθα σε ολα και με εχει σαν το κοριτσακι του!!!!

που ειστε ολες βρε????καλα, η νασια μετα το παστιτσιο σιγιυρα θα γεννησε!!!λοιπον, απο δω και περα οποια θελει να γεννησει, θα τρωει παστιτσιο!!!αχ, τι θελω και μιλαω για φαγητα???παλι πεινασα!!!α, αννα μαρια, τελικα ζυγιστηκα κι εγω σημερα και ειμαι στα +14.κανα 16 αρι θα παω ως το τελος φανταζομαι!!!ενταξει δε με αγχωνει, γιατι ειμαι πολυ πειθαρχημενη σε τετοια θεματα και το θελω πολυ να επανελθω στα κανονικα μου.να χασω τα κιλα, να κανω ανταυγειες και γενικα να ξαναβρω τη χαμενη μου θυληκοτητα!!!!

αντε, μπειτε να πειτε κανενα νεο!!!βαριεμαι μονη μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου βανεσσάκι...;).....είμαι και εγώ εδώ απλά παράλληλα γράφω και μια αγωγούλα...:)...τί κάνεις κοριτσάκι μου?....ο αντρούλης σου ήρθε καθόλου από Αθήνα?....πώς βλέπει τα πράγματα?...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πατριωτάκι εδώ είμαι.....

γύρισα πρίν λίγο από την μαμά μου, τζίφος με το παστίτσιο......προς το παρόν δεν γέννησα :lol: Εκτός αν με πιάσει αργότερα!!!!!!!!! :mrgreen:

Ζυγίστηκα το μεσημέρι, είμαι στα +15...καλά είναι αν σκεφτώ τα 21-22 κιλά που είχα βάλει στην Μαρία μου!

Τιτινάκι κι εμένα μου αρέσει το Άγγελος!!!!!!!

Συμπεθέρα πώς είσαι????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άστα Μίκι μου :lol: τίποτα δεν έγινε (ακόμα!!!!!!!!!)....να δοκιμάσω κανένα άλλο φαγητό?????? Ο παστουρμάς κάνει τίποτα ή τζάμπα θα βρωμίσω το σπίτι??????? :o

Άννα Μαρία μου εμένα δεν θα μου "κολλήσεις" με τίποτα θεϊκές ατάκες σαν αυτές που έλεγες στο Μαράκι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπα, Νάσια, δεν έχω έμπνευση! :P

Α, δε σας είπα. Σήμερα που πήγαμε στη μάνα μου, είδα το "Βιβλίο του μωρού", αυτό το σαν ημερολόγιο, που γράφεις τα διάφορα σχετικά με το μωρό σου, αυτό που είχαν για μένα. Κοιτούσα διάφορα, και είχε ένα ειδικό τμήμα για τα φαγητά που έτρωγα. Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο άλλαξαν τα πράγματα στη βρεφική διατροφή από το 1980-81. Στο δεύτερο μήνα μου είχαν δώσει, εκτός από γάλα, και ένα κουταλάκι χυμό φρούτου! Τέταρτο μήνα μου έδωσαν αβγό! Έβδομο μήνα, μου έδιναν κανονικό φαγητό, ό,τι έτρωγαν οι γονείς μου δηλαδή, με αλάτι κι απ' όλα, αλλά πολτοποιημένα. Έμεινα μιλάμε...

Για να μην πω για τις προσπάθειες της μάνας μου να μου δώσει ντε και καλά μπιμπερό και δεν το έπαιρνα, έτσι αναγκάστηκε να με θηλάζει αποκλειστικά για έντεκα μήνες!!! :twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχα.....παστουρμάαααααααααα...... :lol::lol::lol: ........τόλμησε το.......σίγουρα θα έχει αποτέλεσμα....θα την κάνει με ελαφρά πηδηματάκια η μικρή....χιχιχιχιι..... :lol::lol::lol:....όπως και να έχει Νασιούλα μου σύντομα θα την κρατάς αγκαλίτσα..;)

Άννα Μαρία μου......και πολύ καλά έκαναν οι μαμάδες μας.......μήπως δεν γίναμε υγιείς άνθρωποι?....δεν μεγαλώσαμε σωστά...?.....θεωρώ ότι όλα χρειάζονται και από λίγο.....προσωπικά είχα μια φίλη που έδωσε στο παιδάκι της σοκολάτα να φάει όταν έγινε 5 χρονών....έγκλημα για μένα.... :o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία μου όταν η κόρη μου ήταν δύο μηνών που ψάχναμε για καλό παιδίατρο είχαμε πάει σε έναν - μεγάλος σε ηλικία (της παλιάς σχολής) - μου είχε δώσει ασβέστιο σε σταγόνες για το μωρό και μου είχε πεί να της το δίνω με λίγο χυμό πορτοκάλι! Τότε δεν ήξερα ότι το πορτοκάλι μπορεί να προκαλέσει σοβαρές αλλεργίες στο μωρό...ευτυχώς δεν είχαμε τέτοιο θέμα......Πάντως όταν ήρθε η ώρα να εισάγουμε το πορτοκάλι στην διατροφή της είχαμε το κεφάλι μας ήσυχο ότι δεν θα την πειράξει!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχα.....παστουρμάαααααααααα...... ........τόλμησε το.......σίγουρα θα έχει αποτέλεσμα....θα την κάνει με ελαφρά πηδηματάκια η μικρή....χιχιχιχιι..... ....όπως και να έχει Νασιούλα μου σύντομα θα την κρατάς αγκαλίτσα..

=))=))=)) Μην φύγει και ο άντρας μου μόνο φοβάμαι........
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε τον έρμο τί θα πάθει......νέφτι στον πωπό θα βάλει προκειμένου να φύγει σπούτνικ!!!!!!!!!!!! :lol: Κι αν πιάσει το κόλπο και γεννήσω ούτε ο γιατρός μου δεν θα μπαίνει στο δωμάτιο να με ξεγεννήσει!!!!!!!! Αχχχχχχχχχ μόνη μου θα γεννήσω σαν τις γιαγιάδες μας στα χωράφια!!!!!!!! :o Πωπωωωωω το χόντρυνα το σενάριο ε????????? :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφου μιλουσα μονη μου, ειδα και αποειδα που δεν ηταν καμια μεσα, αρχισα να ψαχνω google σχετικα με τον τοκετο!!!

λυδιακι ενταξει με την αγωγουλα???την τελειωσες???α, ξεχασα να σου πω, πριν λιγα χρονια ειχα δωσει κι εγω κατατακτηριες για νιμικη κομοτηνης κι ενω ως τοτε παιρναν εκει γυρω στα 70 ατομα, ενω αθηνα και θεσ/νικη γυρω στα 2-3 , εκεινη τη χρονια αποφασισαν να το εφαρμοσουν και στην κομοτηνη!!!ελεος!!!παντως λατρευα το αστικο δικαιο!!!ειχα δωσει αστικο, εμπορικο και συνταγματικο!!!ολο και κατι θυμαμαι...

νασια , τιποτα τελικα το παστιτσιο,ε???δε θα συνιστουσα παντως τον παστουρμα!!!εκει ειναι που απο τη βρωμα δε θα βγαινει με τιποτα η μικρη!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασχετο, σας βαζω να δειτε και το καροτσακι μας!!!μονο που δε βρισκω επιπλεον στρωματακι για το port-bebe http://www.toys-shop.gr/product_info.ph ... s_id=14808

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι λετε ωρε τρελες? :lol::lol::lol: ενα φαγητο πιανει για γεννα....ο μπακαλιαρος σκορδαλια...εγγυηση σας λεω...καποια εδω μεσα ειχε φαει και γεννησε μετα,το ειχα διαβασει!!!Με τον παστουρμα καταρχας ουτε στην κλινικη δεν θα σε βαλουν Νασια,αν εχει ελεγχο στην πορτα θα αρχισει να σφυριζει!!! :lol::lol::lol:

Μπα σημερα νομιζω με πιο πολυ λεπτομερεια προσεχουν οι γιατροι τι να δωσουμε στα μωρα.Παλια χυμα στο κυμα, πειραματα εκαναν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανεσσακι σουπερ το καροτσι, πηρες ολο το σετ?Εμεις πηραμε το καθισμα αυτοκινητου απο αυτη τη σειρα αλλα το κοκκινο-μαυρο και λεω να παρω και το καροτσι αργοτερα ομως!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω, τα έχει παίξει ο Ανδρέας και με ταράζει! Τι σπρώχνει, τι κλωτσάει... Το άσχημο είναι ότι νιώθω λες και θα μου έρθει περίοδος. Όχι ότι έχω πόνους, λίγα πράγματα, πιο πολύ είναι αυτή η αίσθηση...

Τι να σας πω ρε κορίτσια, τώρα αβγό από τον τέταρτο μήνα, που μπορεί να προκαλέσει δεν ξέρω κι εγώ πόσες αλλεργίες (εγώ πάντως το έκανα εμετό), και κανονικό φαγητό από τον έβδομο...; Πάντως η μάνα μου, μου είπε ότι ακολουθούσε κατά γράμμα τις συμβουλές του παιδίατρου.

Μίκι, σίγουρα η σοκολάτα στα πέντε χρόνια είναι πολύ υπερβολικό. Κι ένας θείος μου δεν άφηνε τα παιδιά του να φάνε καθόλου ζάχαρη. Πάρα πολύ υπερβολικά μου φαίνονται όλα αυτά. Δε θα πάρω ποτέ το παιδί μου στα MacDonald's, ούτε θα του δίνω κρουασάν, γαριδάκια και σοκολάτες για δεκατιανό, αλλά όχι και να μη φάει καθόλου γλυκό ή σοκολάτα!

Νάσια, νομίζω αν φας παστουρμά η μικρή θα γεννηθεί με νεύρα!

Αναστασία, ελπίζω ο άντρας μου να μην επιμένει την Παρασκευή να φάμε μπακαλιάρο σκορδαλιά, γιατί η παρανοϊκή του οικογένεια έχει έθιμο να τρώνε μπακαλιάρο-σκορδαλιά όχι μόνο 25η Μαρτίου, αλλά και 28η Οκτωβρίου! Ό,τι να 'ναι...

Βανεσσάκι, πολύ ωραίο το καρότσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια κι εγω εχω απο χθες που εκανα δουλειες, να εχω σαν πονακια περιοδου χαλαρα ομως....αν ξαπλωσω περνανε...κι εμενα κλωτσαει πιεζει προς τα κατω..αφου καθε μιση ωρα παω τουαλετα,βγαζω μια σταγονα τσισα και ηρεμω αλλιως ποναω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμένα με έχει πιάσει συχνοουρία, ενώ δεν είχα σε όλη την εγκυμοσύνη. Αλλά δε βγάζω σταγόνες, πηγαίνω κανονικά! Ευτυχώς το βράδι μέχρι τώρα μόνο μία φορά σηκώνομαι, κατά το πρωί που χαράζει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανα 3 ωρες σηκωνομαι το βραδυ κι αυτο νυσταζω αλλιως θα ηταν και νωριτερα.Σαν γρια σκυβω απο τον πονο στην ουροδοχο να παω να την αδειασω....Απο εδω και περα τετοια θα εχουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια μην μιλάτε για συχνοουρία..........κάθε μισή ώρα πάω και μιλάμε για πολύυυυυυυυυυυ νερόοοοοοοοοο....ούτε σταγόνες, ούτε ψιχάλες!!!!!!!!! Αφού σκέφτομαι τόσο πράμα μήπως είναι τα αμνιακά υγρά και δεν παίρνω χαμπάρι :-?:-?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...