Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜ Ν11


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 949
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αννα Μαρια ειμαι 15 ημερες νωριτερα, αρα στα κοντα θα ειμαστε νομιζω.Αγγελικουλα η μικρη εχει παρει ηδη θεση και μου ειπε αν παραμεινει παμε φυσιολογικα με προκληση στις 38 εβδομαδες!

Νανσυ τι τελειοοοοοοοοοοοοοο δωματιοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!Επαθα πλακα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιάσαμε κουβεντουλα ε?? εγω έχω έρθει στην Μαμα απο το πρωι με έφερε το αντρακι μου για να μην οδηγώ πια πολυ μιας που η κοιλουμπα έφτασε κοντα στο τιμόνι Χαχαχα....αγγελλικουλα μου θυμασε που είπα για 6 Νοεμβρίου ε??? να δούμε θα κάτσουν μέχρι τότε μακάρι να βγουν μεγαλουτσικα Παναγία μου να τα πάρω Σπιτι αμέσως ........

Καλα κορίτσια έχω πάθει πλάκα με τον λοξιγκα που έχουν τα μικρά μου έχει πολυ πλάκα.....

Αννα Μαρια μια χαρα ο αντρικος ε?? φτου φτου το πουλάκι μου...

Πολυ όμορφο το δωμάτιο σας Νάνσυ μου να το χαίρεται τι Αγγελάκια σου...

Καλε οντος έχει πολυ κρύο παππαπαπ εμείς εχτες το βραδάκι αναψαμε το τζάκι αχχχχχχχχχ και είχα ανάψει και κεριά σε όλο το Σπιτι και ήταν πολυ ρομαντικά ...μέχρι εκει φτάσαμε τίποτε άλλο χαχχαχαχαχ απαγορεύονται όλα τα αλλα χαχαχχαχαχαχχα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα Νια αυτο με τον λοξυγκα, οταν το παθαινει η φραουλιτσα πολυ γελαω....ταρακουνιεται ολη η κοιλια ανα 2 δευτερολεπτα.Καλε μεγαλωνουν τα μωρακια μας,ψηλωνουν!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Νία σε σενα και στα ζουζουνάκια σου!!!! Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια χαίρομαι πολύ που σας άρεσε το δωμάτιο της καραμελίτσας μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάνσυ, τέλειο το δωμάτιο, πολύ κουκλίστικο!

Αναστασία, ναι βρε, το ξέχασα ότι πας δυο εβδομάδες νωρίτερα.

Βανεσσάκι, α, έχετε καλοριφέρ. Εμείς δεν έχουμε, γενικά τα διαμερίσματα στην Κύπρο δεν έχουν κι αν θες βάζεις εσύ. Τώρα λεφτά για να βάλουμε κεντρική θέρμανση δεν έχουμε, οπότε, πάμε για ηλεκτρικά σώματα...

Νία, κι εμένα έχει λόξυγκα, όντως έχει πλάκα. Προχτές το βράδι είχε λόξυγκα και μου λέει ο άντρας μου "πιές λίγο νερό να του περάσει"!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλεναδες εδω και εμεις...το σκ ειχε τον υπολογιστη ο Χριστοφορος και δεν μπορουσα να μπω..τελεια τα δωματιακια..μωρε τι ωραια...Βανεσακι εχουμε το ιδιο τυπου κρεβατι εμενα αντι για μωβ ειναι στο χρωμα του ξυλου...Νασνυ..ο τοιχος με τις ριγες...χαχα ειναι ιδιος με τον τοιχο που εχω στο μαγαζι μου αλλα δεν εχει κιτρινο..μονο φουξια και ροζ...το αγαπω το ριγε...διαβασα και τα νεα σας...μανουλες...και εμενα μια απο τα ιδια το μωρακι...κωλικους δεν εχεις αλλα απο προγραμμα μια ετσι μια αλλιως...Χριστινα πανω απο 5 μερες ειναι προβλημα να μην εχει κανει κακα...1-2 φορες την ημερα ειναι φυσιολογικο εμενα που πινει και μητρικο και παλι κανει και 2 μερες χωρις να εχει κανει κακα...και 3...δινω χαμομιλακι..αμεσως πιανει..το κιντερντε λεω καλυτερα οχι..μου ειχε πει η γιατρος μου οτι επειδη εχει πολλα μεσα ανακατεμενα προκαλει κωλικους...καλυτερα χαμομηλακι..εχω παρει αυτο της μιλουπα αλλα της αρεσει το φυσικο καλυτερα...μου τελειωσε και δεν ειχει το σ.μαρκετ ελεος...απο καλοριφερ εμεις πηραμε ηλέκρικα...εχουμε κανονικα αλλα δεν θα βαλουμε πετρελαιο..περισυ δεν βαλαμε..την βγαλαμε με τζακι ηλεκτικη κουβερτα και κλιματιστικο ..αλλα αμα εχει πολυ κρυο το κλιματιστικο δεν δουλευει..φετος πηραμε για δοκιμη 2 σωματα και ειναι σουπερ..οποτε λεμε να παρουμε και ενα πιο μεγαλο για το σαλονιο μαζι με το τζακι θα ειναι μια χαρα ..αυτα απο εμας..την κραταω αγκαλια...την εχει δει μολις την βαζουμε στην καλαθουνα να ανοιγει ματιι..καλε κανα νεο απο την Μαριαα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kala nansy mou to dwmatio sas einai apisteyta omorfoooooooooo!!!!!!!to latrepsa!!!!!!!!kale ti wraia dwmatiakia pou exete ftiaxei oles sas!!!!!!!!!!!Mpravo sas einai yperoxa!!!!!!!!!

nai ontws to xamomilaki kanei thaymata....den xerw ama einai symptwsh alla apo thn mera pou tou to edwsa einai poly hremos se genikes grames!!!!!!makari na synexisei etsi o kalos mou kai na mhn exei ponakia!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρ'ιστινάκι τι χαμομηλάκι του δινεις? του το δίνεις για τα πονάκια ή για τα κακά του? εμάς μας έδωσε ρόφημα μάραθου της milupa αλλά για τα κακά δεν την βοηθάει και πολύ συνεχίζει να ζορίζεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω ειμαι και εγω, τωρα καταφερε και κοιμηθηκε ο μικρος, απο τις 2μιση ωρα το παλευουμεε :?:?

καλα συμπεθερα τι δωματιο ειναι αυτοοοο? τελειοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο μου αρεσει παραα πολυ, ρε τι χρυσοχερα συμπεθερα που εχωω.. και το αρκουδακι εκεινο το ζωγραφισμενο στον τοιχο τι ομορφο καλεεεεεεεεεεεεεε :D:D:D μπραβοο μπραβοοο :D

κουκλες τι κανετε?

βενσσακι μονη σου αυτη την βδομαδα, δεν πειραζειι θα ερθει ο αντρουλης σου και θα περασετε ενα πανεμορφο σαββατοκυριακο :)

ηλιαννακι μου ολες οσες εχουμε γινει μανουλες καταλαβαινουμε απολυτως την ολοκληρωση αυτη που νιωθεις και οντως ειναι απο τα ωραιοτερα συναισθηματα που νιωθει κανεις σε ολη του την ζωη.. καλα να ειναι τα παιδακια μας, και ευτυχισμενα, τιποτα αλλο..

πολλα φιλια σε οοοολες :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσιααααααααααα γειαααααααααααα σαςςςςςςςςςς!!!!!

Γυρίσαμε επιτέλους σπίτι!!!!!!!!!

Δεν έχω προλάβει να διαβάσω τίποτα, ήρθαμε πριν απο λίγες ώρες!!!!

Είχα περιπέτειααααααα και δεν έστειλα ούτε μήνυμα, και δε μπορούσα να μπω και στο μάμμυ απο το κινητό μου!!!!!!!

Θα σας γράψω σύντομαααααααααααααα

ελπίζω μην με ξεχάσατε!!!!!!!!!! :shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι μου τι κάνεις??????? ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΣΟΥ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ!!!!!! Περιμένουμε όταν έχεις χρόνο να μας τα πεις όλα!!!!!!!!!!!!! φιλιά πολλά!!!!

Συμπεθερούλα σε ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σου λόγια!!!!!!!!!! Είδες δωματιάκι που έχει η νύφη σου??? την τοιχογραφία μου την έκανε η νύφη μου που είναι πολιτικός μηχανικός και έχει σπουδάσει σχέδιο!!! Ο γαμπρούλης μας τι κάνει??? Εμάς άρχισαν τα πονάκια και είμαστε λίγο γκρινιαρούλες ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερουλαααααααααααααααα καλως ηρθατε στο σπιτι σας!!!!!!!Εμεις καλε να σε ξεχασουμε, ξεχνιεσαι? :lol::lol: Αντε προσαρμοσου κι ειμαστε εδω να μας πεις τι εγινε.Φιλακια στο γαμπρο μου!!!Δεν πιστευω να μην γεννησες ακομα θα μας τρελανεις!!! :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ante re kopela mou!!!!!!!!!!!pou eisai???????????pws na se ksexasoume kale????????me tipota!!!ante na hremhsete kai perimenoume ta nea sas na mas peis ti egineeeeeeee!!Na sou zhsei to mwraki kalotyxo kai gero na einai!!!!!!!!!!!!!!!!!!!kalh prosarmogh sto spitaki sas kai kalh loxeia se esena!!!!ena teraaaaaaaaaaaaaaastio filki ston mpempouli!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για πειτε βρε κοριτσια εσεις οι ηδη μανουλες...τα φορμακια τα 0-3 που πηρατε εξ αρχης τα φορατε ακομα ή περασατε σε επομενο νουμερο....3-6?

Σημερα πηγα πηρα κι αλες πανες με τα κουπονια που ειχα.Αλλα η babylino εχει έλλειψη ρε γμτ!

Εκανα και κατι μικροψωνακια για μενα, αυτη η βαλιτσα δεν λεει να κλεισει.. .ξυραφακια ,καλτσες, οδοντοκρεμα μικρη,οδοντοβουρτσα να τα βαλω κι αυτα μεσα να τελειωνουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Ουφ, έπεσα και κοιμήθηκα το απόγευμα και τώρα ανακατεύομαι... Αφού δε με θέλει ο απογευματινός ύπνος, τι τον ήθελα...;

Με πήρε το μεσημέρι μια φίλη μου και μου έλεγε αν μπορώ να γράψω ένα άρθρο για ένα περιοδικό για τον Παπαδιαμάντη και κάθομαι και σπάω το κεφάλι μου, αλλά μάλλον θα αρνηθώ, γιατί δεν έχω ασχοληθεί με το θέμα και δεν μπορώ να κάθομαι να γράφω στον αέρα... Ουφ, χαλάστηκα τώρα...

Αποστολία, τοιχογραφία λες τα λουλουδάκια-γρασίδι-μελισσούλες-πεταλουδίτσες; Κι εγώ αρχικά σκεφτόμουν να κάνω λουλουδάκια-γρασίδι σε μεγάλο μέγεθος, μετά πέρασα στο δέντρο, και τελικά κατέληξα στα σπιτάκια!

Αναστασία, κι εγώ πρέπει να κάνω αυτά τα ψώνια. Ξυραφάκια γιατί έβαλες στη βαλίτσα; Θα κάνεις μποτέ τις μέρες μέσα στην κλινική ή σας ζητάνε να πάρετε ξυραφάκια για το προ της γέννας ξύρισμα; :P

Ρε κορίτσια, μια maria12 που έγραψε εδώ ένα ποστ, ποια είναι; Την ξέρετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!!

σας διαβασα στα πεταχτα..

αγγελικουλα μου φιλεναδα μου εχει κολικους το μαναρακι σου ε? υπομονη κοριτσι μου, μακαρι να του φυγουν γρηγορα.. να τον βαζεις μπρουμυτα πανω στα γονατα σου, τον ανασταση τον ανακουφιζε θυμαμαι.. ο μικρος καλα ειναι, εχει αρχισει κ ηρεμει καπως.. απλα δεν κοιμαται τα μεσημερια, θελει ολο να παιζουμε κ ειναι λιγο ζορικα..

σημερα πηγαμε στα καρφουρ να παρουμε βελουτε φορμακια για τον μπεμπη (οπου κ να πηγαμε βρισκαμε απο 20 ευρω κ πανω κ δε μπορουμε να δωσουμε τοσαλεφτα) κ τα ειχε -30%! μια χαρα μας εκατσε!! 6-8 ευρω για το φορμακι!

τιτινακι ελπιζω τα πρασινα κακακια να μη σημαινουν οτι εχει κρυωσει.. προσεχε τον λιγο παραπανω αυτες τις μερες. φιλακια κουκλιτσα μου!

βανεσσακι το δωματιο σας ειναι ΤΕΛΕΙΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!! αχ αντε με το καλο να το γεμισετε!

αναστασακο κ εγω νομιζω οτι αγχωνεσαι πολυ για αυτο το θεμα με τις επισκεψεις. συμφωνω με την αγγελικουλα, δε θα πιεζεσαι να κανεις πραγματα που δε θες κ δε θα ανεχεσαι τιποτα

αποστολιααααααααα τελειο κ το δικο σας τα δωματιακι!!! καλα ειναι τα γρ που εβαλε η μικρη, μια χαρα1! εμενα το πρωτο τριμηνο εβαζε σχεδον κιλο ο δικος μου!!!!

αχ εμας που θυμηθηκε η σπιτονοικοκυρα να βαλει φυσικο αεριο αυγουστιατικα? κ τωρα δεν εχει ενεργοποιηθει ακομα (μεσα νοεμβρη ειπαν) κ φυσικα δε δουλευει ουτε το πετρελαιο.. να δω πως θα τη βγαλουμε

αννα μαρια καλε εννοειται να μην αγχωνεσαι! ολες μαθαμε κ μαθαινουμε στην πορεια!

καλε αναστασια τι τα θες τα ξυραφακια?? :lol::lol:

μαρακιιιι περιμενουμε με αγωνια νεα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! να σας ζησει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλεεεεεεεεεεε για τις αμασχαλες καλε!!!!Θα κατσουμε τουλαχιστον 3 ημερες,σαν γρασιδι θα γινει αν δεν ξουρισουμε....

Μαρια...Μαρια......καινουργια ειναι ? :-?

Λενακι το ειδα δυναμικα το θεμα, οποιος θελει ας ερθει εγω τη δουλεια μου!!! 8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα βρε, σιγά, τρεις μέρες πόσο θα μεγαλώσουν οι τρίχες στις μασχάλες; Πω πω, εγώ όταν είχα σπάσει το χέρι μου έκανα περίπου δύο μήνες να κάνω αποτρίχωση... Δεν μπορείτε να φανταστείτε... Ήμουν σαν νταλικέρης. Και δεν κάνω ξυράφι, τα κάνω με αποτριχωτική μηχανή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω σκεφτομαι να κανω αποτριχωση τοτε στα κοντα και στην περιοχη ας μου τα κανουν οι νοσοκομες......σιγα μην κατσω να με ξεπουπουλιασουν εκει κατω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...