Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ Νο13


Recommended Posts

καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν ή έχουν κάποιο αγαπημένο πρόσωπο που γιορτάζει.

Η Αγία ΄Άννη μητέρα της Παναγίας ήταν στείρα, έγινε μητέρα σε πολύ μεγάλη ηλικία.

Σήμερα γιορτάζει η σύλληψής Της.

Βοήθεια μας κορίτσια !!

«Ἁγία Ἄννα, εὐλογημένη, κι ἀπὸ τοὺς Ἁγίους πιὸ δοξασμένη.

Ἤθελα νἆχα φωνὴ Ἀγγέλων καὶ τὴν λαλιὰ τῶν Ἀρχαγγέλων.

Γιὰ νὰ σοῦ ψάλλω στὴν ἑορτή σου, μικροὶ μεγάλοι νὰ σὲ τιμήσουν.

Ποιὰ ἔχει χάρι σὰν τὴν δική σου νἄχῃς τὸ μέσον τοῦ Παραδείσου;

Ποιὰ ἔχει χάρι σὰν τὴν δική σου, ἡ Παναγία νὰ εἶναι παιδί σου;

Ἁγία Ἄννα πάντα σκέπαζέ μας ἀπ᾿ τὰ οὐράνια.»

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

mina2 καλη επιτυχια γλυκια μου!!!

Ευχομαι να παρετε το καλυτερο δωρο για τα Χριστουγεννα, μια μεγαλη χοριακη!!!!

Τωρα αστα ολα στην ακρη και θελει να εισαι χαλαρη και να ξεκουραζεσαι,για να γατζωθει το σπορακι.Ποσα εμβρυακια βαλατε? Ηταν η πρωτη προσπαθεια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια καλημέρα και χρόνια πολλά σε όσες γιόρταζαν αυτες τις μέρες.Ηθελα να γράψω αλλα δεν ήμουν και πάρα πολύ καλά.Την Τετάρτη που μας πέρασε έδωσα 9 ωάρια.ταλαιπωρήθηκα αρκετά και εγώ και ο άντρας μου γιατί ξεκινήσαμε με το αυτοκίνητο για Αθήνα και μολις τελειώσαμε ξανά πίσω κια κατευθείαν στη δουλειά.

Την Παρασκευή χθες δηλαδή έγινε η εμβρυομεταφορά μπήκαν 4 σποράκια στη κοιλίτσα μου έκανα την προσευχή μου και ο άντρας μου τα έταξε στην Αγία Άννα.Φυσικά πήγαμε αεροπορικός και έτσι γυρίσαμε αλλά εγώ πάλη κουράστικα γιατί περιμέναμε στο αεροδρόμιο περίπου 4 ώρες...γύρισα σπίτι κατα τις 6 η ώρα σπίτι και κοιμόμουμ μέχρι σήμερα το πρωί.........ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΠΟΥ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΑ ΕΓΩ ΕΛΠΙΖΩ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΕΝΑΙ ΚΑΛΑ........σε 12 μέρες θα κάνω χοριακή.....λετε να έκανα βλακεία με τα πηγενέλα??ΔΕν Ξερω μόνο ΕΛΠΙΖΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια! Δεν σας ξέχασα αλλά είμαι στο εξωτερικό και δεν μπορώ να μπαίνω συχνά!!!!

Ωραία νεάκια διαβάζω...

mina2 καλή επιτυχια!!! Μια τεράστια χοριακή σου εύχομαι!!! Με το καλό να γατζωθούν τα χριστουγεννιατικα σποράκια σου!

sofia k1 καλή επιτυχια και σε σένα! Να έχεις θετική σκέψη και όλαθα πάνε καλά. Για το ταξίδι μην αγχώνεσαι. Σε μένα ο γιατρός μου εχει πει ότι την μέρα της εμβρυομεταφοράς μπορώ να ταξιδεψω με όποιο μεσο για το σπίτι μου (κι εγω εξ αποστάσεως θα την κάνω...). Από την επόμενη μέρα και για 4 μέρες όμως ξάπλα! Θα περιμένουμε τα ευχάριστα!

Λιλ τι κάνει ο σπόρος; Μεγάλη στιγμή όταν ακούς την καρδιά να χτυπά ε; Μακάρι να τη ζήσουμε όλες μας!

Λαγονήσι μου να εισαι αισιόδοξη και να χαϊδεύεις την κοιλιτσα σου! Ολα καλά θα πάνε!

Λαμπρινή μου μη στεναχωριεσαι για τη δουλειά. Δυστυχώς είναι δύσκολη περίοδος για όλους μας! Να σκέφτεσαιτη θετικήπλευρά... θα είσαι πιο πολλές ώρες με την κουκλίτσα σου!

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lagonisi μου μην ανησυχείς, όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου!!!

Κορίτσια πριν λίγο γυρίσαμε από Αθήνα.Η επίσκεψη στο γιατρό μου έδωσε μεγάλη χαρά, βρήκα πάλι την αισιοδοξία μου και τον παλιό μου εαυτό.Μας πήραν πληρέστατο ιστορικό, με εξέτασε ο γιατρός και με βρήκε πολύ καλά,νιώθω τόσο αισιόδοξη!!!δεν έχω να πω λόγια για το γιατρό, πρώτη φορά πήγα και δεν πρόκειται να φύγω από εκεί.Ελπίζω να πάνε όλα καλά...Μου έδωσε το μακρύ πρωτόκολλο και ξεκινάω την άλλη βδομάδα!!! :) Φάγαμε φρίκη με τον ΟΠΑΔ αλλά τα καταφέραμε, πήραμε όλα τα φάρμακα εκτός από το ουτροτζεστάν.Βρε κορίτσια, κάποια που έκανε το μακρύ πρωτόκολλο, ξέρει για πόσες μέρες θα κάνω ενέσεις;Στις οδηγίες που μου έδωσαν κατάλαβα οτι θα τις σταματήσω τη μέρα που θα κάνω την pregnyl αλλά πότε θα είναι αυτή η μέρα;Τρόμαξα λίγο με τις ενέσεις.Αρχικά θα κάνω τις avercap και μετά παράλληλα τις puregon.Kαλά οι πρώτες, αλλά αυτές τις puregon τις κάνατε μόνες σας ή με βοήθεια;μου έδειξαν την πένα αλλά μου φάνηκε πολύ δύσκολο :? κι αν κάνω κανά λάθος πάνε όλα στράφι, αφήστε που είναι και πανάκριβες για να πάρεις νεο κουτί!Τέλοσπάντων, το θετικό είναι οτι ξεκινάω και νιώθω οτι αργά ή γρήγορα θα έρθει το πολυπόθητο :) Καληνύχτα, φιλιά σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mina2 καλη επιτυχια γλυκια μου!!!

Ευχομαι να παρετε το καλυτερο δωρο για τα Χριστουγεννα, μια μεγαλη χοριακη!!!!

Τωρα αστα ολα στην ακρη και θελει να εισαι χαλαρη και να ξεκουραζεσαι,για να γατζωθει το σπορακι.Ποσα εμβρυακια βαλατε? Ηταν η πρωτη προσπαθεια?

KALIMERA LIL MOU SE EYXARISTO

NAI EINAI I PROTI PROSPA8EIA K VALAME DYO APTO TA 3 MAS MINANE TA DYO KALA :)

EFXOMAI NA PANE OLA KALA GIA OLES MAS !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DIAZ MOU SE EYXARISTOOOOO SOU EFXOMAI NA PANE K GIA SENA OPOS EPI8YMEIS !!!

SOFIK1 8A SOU PO NA MIN ANXONESE OTI EINAI NA GINEI 8A GINEI ALLA NA DEIS POU OLA KALA 8A EINAI !!!!! KALH SOU EPITYXIA !!!! M EMIA 8ETIKH XORIAKI K ESI K EGO GIATI TIN IDIA MERA 8A TINKANOUME EFOSON K ESI EKANES TIN PARAKSEYH EMVRIOMETAFORA !!!

Αγγέλα oraia pou ksanavrikes ton paliokalo eayto sou k aisiodoksis pali na deis pou tora pou eisai 8etikh mono kala 8a pigainoun t apragmata !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mina2 και sofia k1 καλή επιτυχία γλυκές μου!!! Εύχομαι ο γεννηθείς Χριστός να σας φέρει ευλογία και τα πιο χαρμόσυνα νέα της ζωής σας!!!

DIAZάκι εξωτερικό,ε; ζηλεύω!!!!! να περνάς πανέμορφα!!!!!!!

Αγγέλα μου καλή αρχή μάτια μου!!! Κι εγώ τις πούρεγκον έκανα με το πενάκι! στην αρχή θεωρούσα ότι θα είναι πιο εύκολο το πενάκι από την απλή σύρριγγα, όταν ξεκίνησα με το πενάκι μου φάνηκε βουνό αλλά τελικά ήταν το ίδιο εύκολο!!! το μόνο που στην σύριγγα έκανα μια μικρή αναρρόφηση μόλις τρυπούσα για να δω αν έχει αίμα μέσα και να αλλάξω βάθος για να μην χτυπήσω αγγειάκι και έτσι δεν έκανα μελανιά ούτε μία ενώ με το πενάκι δεν μπορούσα να το κάνω και έκανα 3-4 μελανιές! Μην ανησυχείς καθόλου γιατί πρώτον καμιά μας δεν έιναι νοσοκόμα αλλά όλες τα καταφέραμε μια χαρά οπότε εσύ γιατί να μην τα καταφέρεις;;;; άσε που όλες αναρωτιόμασταν αν το κάνουμε σωστά και άν δεν πάνε χαμένες οι ενέσεις!!!! και δεύτερον κάθε λίγες μέρες θα ελέγχεις την οιστραδιόλη σου με αιματολογικές οπότε αν κάτι δεν πηγαίνει καλά θα το δείς αμέσωσ!!! Εγώ έκανα έλεγχο την μέρα που τις ξεκίνησα και μείωση την δόση της suprefact στο μισό και μετά την 3η,4η,5η,6η,8η και 9η γιατί είχα αρχίσει υπερδιέγερση παρά την χαμηλή δόση που έπαιρνα!!! μην έχεις άγχος!!! όλα θα πάνε καλά! και το πενάκι είναι πολύ ακριβές μιας και μετράει μονάδες και όχι ml και ρυθμίζεται πανεύκολα! δεν το καλύπτουν τα ταμεία και κοστίζει κάτι κάτω από 50€ αλλά σου λύνει τα χέρια! Α! να μην τραβάς αμέσως την σύρριγγα ή το πενάκι μόλις κάνεις την ένεση αλλά να τα αφήνεις για 30-40 δευτερόλεπτα για να μην βγάλεις και φάρμακο μαζί μιας και η ποσότητα είναι τόσο λίγη που μπορεί να δραπετεύσει από την τρυπούλα εν'ώ με την καθυστέρηση προλαβαίνει και απορροφάται! μου το είπε και ο γυναικολόγος και στο κέντρο και ο φαρμακοποιός!!! Τα ουτροτζεστάν των 200mg κάνουν γύρω στα 7€ το κουτί με τα 15! ούτε εμένα μου τα έγραψαν! ας είναι όμως!!!! καλή επιτυχία κουκλίτσα μου και ότι θέλεις ρώτα! μην έχεις άγχος για λεπτομέρειες!!!!

Λιλάκι καλή επιτυχία την Δευτέρα κούκλα μου!!!!

Παπάκι μου χαίρομαι που σε άκουσα καλύτερα! Κι εγώ στο στόλισμα το είχα ρίξει για να μην το σκέφτομαι και έκανα το σπίτι υπερπαραγωγή!!!! Το 2012 εύχομαι να φέρει μαζί του την πιο μεγάλη ευχάριστη έκπληξη της ζωής σας: το/α μωράκι/α σας!!!!

ΛΑμπρινή μου λυπάμαι για την δουλειά αν και καλύτερα αφού η δουλειά κατάλαβα ότι ήθελε πολύ παρακαλετό για να κλείσει ραντεβού και τα λεφτά δεν ήταν καλά! Δύσκολες μέρες (κι εγώ άνεργη είμαι 13 μήνες) αλλά σίγουρα κατι θα βρεθεί! κανένας άξιος δεν πάει χαμένος!!! Απόλαυσε την κουκλίτσα σου αυτες τις Άγιες και τόσο ξαχωριστές μέρες και με το νέο έτος κάτι θα βρεθεί!!!!

μερεντάκι μου τί ομορφη η προσευχούλα που έγραψες! δεν την είχα ξανακούσει και με συγκίνησε βαθύτατα! Μακάρι η Αγία Άννα και η Παναγίτσα μας και όποιος και όποια Άγιο και Αγία έχει σαν προστάτη η καθεμιά μας να είναι στο πλευρό μας και να μας βοηθούν σε κάθε μας βήμα και ιδιαίτερα στην απόκτηση των μωρών μας και στην ζωή τους!!!!! άντε να ξεκινήσεις κι εσύ καρδούλα μου! αν και μπορεί να μας προλάβει το ευχάριστο πριν την εξωσωματική!!!! στο εύχομαι μάτια μου!!!

Δεν θυμάμαι τί άλλο έχω διαβάσει! Συγγνώμη αν ξέχασα καμία! Ειχα μέρες να μπω και διάβασα πολλά!!!!!

Εγώ δεν έχω νέα! ΠΕριμένω την περίοδο που μου κάνει λίγο την δύσκολη και δεν έρχεται (βασικά με την αιμορραγία έφυγε το ενδομήτριο αλλά επειδή κράτησε πολλές μέρες και κόπηκε για μία μέρα και ξαναξεκίνησε δεν ξέρουμε πότε ακριβώς να την περιμένω!!! από τις 10/12 ώς τις 16/12 μου είπε ο γιατρός μάλλον θα έρθει) Είμαι λοιπόν στην αναμονή και το έχω ρίξει στην δημιουργία γλυκών: κουραμπιέδες μελομακάρονα δίπλες τσουρέκια και κέικ! ά έκανα και μαρμελάδα μανταρίνι!!!!! καλή βγήκε! τα γλυκά τα φτιάχνω και μετά τα μοιράζω για να μην τα τρώμε εμείς! καλά βγάινουν, φαίνεται έχω οίστρο λόγο την ανυπομονησίας μου!!!!!!

Αυτά! σας φιλώ όλες γλυκά και έυχομαι καλή επιτυχία σε όλες και ιδιαίτερα στα κοριτσια μας που περιμένου να κάνουν χοριακή!!!!! ξεκούραση και ευχάριστες σκέψεις!!!!

Φιλάκια πολλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα γιατί ανησυχώ όταν υπάρχει η melipikto; :-*:-*:-*:-*:-* Αυτά τα φιλάκια από μένα επειδή είσαι πάντα δίπλα σε όλες μας κι επειδή μου πήρες το άγχος!Α, στείλε και κανα κουραμπιέ καλέ!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια καλημέρα και χρόνια πολλά σε όσες γιόρταζαν αυτες τις μέρες.Ηθελα να γράψω αλλα δεν ήμουν και πάρα πολύ καλά.Την Τετάρτη που μας πέρασε έδωσα 9 ωάρια.ταλαιπωρήθηκα αρκετά και εγώ και ο άντρας μου γιατί ξεκινήσαμε με το αυτοκίνητο για Αθήνα και μολις τελειώσαμε ξανά πίσω κια κατευθείαν στη δουλειά.

Την Παρασκευή χθες δηλαδή έγινε η εμβρυομεταφορά μπήκαν 4 σποράκια στη κοιλίτσα μου έκανα την προσευχή μου και ο άντρας μου τα έταξε στην Αγία Άννα.Φυσικά πήγαμε αεροπορικός και έτσι γυρίσαμε αλλά εγώ πάλη κουράστικα γιατί περιμέναμε στο αεροδρόμιο περίπου 4 ώρες...γύρισα σπίτι κατα τις 6 η ώρα σπίτι και κοιμόμουμ μέχρι σήμερα το πρωί.........ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΠΟΥ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΑ ΕΓΩ ΕΛΠΙΖΩ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΕΝΑΙ ΚΑΛΑ........σε 12 μέρες θα κάνω χοριακή.....λετε να έκανα βλακεία με τα πηγενέλα??ΔΕν Ξερω μόνο ΕΛΠΙΖΩ

ΣΟΦΑΚΙ ΜΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ ΜΟΝΟ.ΔΙΩΞΕ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΟΛΑ ΤΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΙ ΣΟΥ ΕΙΠΑ?ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΕ ΣΕΝΑ,ΘΑ ΔΕΙΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ.ΕΡΧΕΤΑΙ ΕΡΧΕΤΑΙ.ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ Κ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΜΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ.ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mina μου καλή επιτυχία να έχεις.....κανε πράγματα που σε ευχαριστούν και χαλάρωσε..

sofia μου .....η φιλη μου μετα την εμβρυομεταφορά ταξιδεψε 400 χιλιομετρα και συνεχισε την δουλεια της και ολα της τα χομπυ κανονικότατα!! (εκτός απο γυμναστική βεβαίως)

Εως την ημέρα της χοριακής ουτε το ξανασκέφτηκε και......τώρα χαίρεται τα διδυμάκια της!!

Αν θέλει ο Θεος θα γίνει!!

Αγγέλα πολυ χάρηκα που αισθάνθηκες καλά με τον γιατρο......δεν πρέπει να κολαμε σε εναν γιατρό...Χαίρομαι που εισαι αισιόδοξη :):)

Λαμπρινή μου....είναι δύσκολες οι εποχές...αλλά και να τρέχεις για μια δουλειά που δεν σε πληρώνουν....καλύτερα σπίτι για να χαρέις τις γιορτές με την οικογένεια σου!

Meli μας άνοιξες την όρεξη :):):)

Εγώ όπως και το papaki το έριξα στο στόλισμα και πέρασα ενα υπέροχο Σαββατοκύριακο με τον άντρα μου!!

Εχω να πω κορίτσια μου οτι τα πάντα ειναι ψυχοσωματικά!!

Μόλις σκέφτηκα πως οτι ειναι να γινει θα γίνει....και όλα ειναι θέλημα του Θεού και χαλάρωσα.....έφυγαν τα πάντα απο επάνω μου...

Ουτε πόνους έχω ουτε τίποτα.......και έφυγαν όλες οι κακές σκέψεις!!

Δεν θα αγχωθώ έτσι ξανα...το υποσχέθηκα στον εαυτό μου...........

Αν θέλει κατι να σου το φέρει η ζωή θα σου το φέρει....αν οχι....για κάποιο λόγο γίνεται......

Καλό βράδυ σε όλες...

και ενα φιλί στις κοιλιτσες των εγκύων μας :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφάκι και Μινα εύχομαι να πάνε όλα καλά! Ελπίζω η Αγία Αννη και η Παναγίτα να σας βοηθήσουν και να πάρετε ένα τεράστιο ΔΩΡΟ για την νά χρονιά!

Αγγελα θα δεις τελικά οτι πολύ εύκολο! Κι εγω και τις δύο φορές έκανα puregon και με το πενάκι να ελέγχεις όλα. Ολα θα πάνε καλά! Ποιος είναι ο γιατρος? Σου άρεσε και το κέντρο και όλα?

Μερεντακι τέλεια η προσευχή σου. Ελπίζω η Αγία Αννη να είναι δίπλα μας!

Λαγονησι ακριβως έτσι πρέπει να σκεφτόμαστε! Ευτυχώς που βρήκες νωρίς αυτή την σκέψη, Θα σε βοηθήσει όσο δεν φαντάζεσαι....! Είναι όλα του Θεού και τίποτα δεν μπορεί να το αλλάξει. Να είσαι ήρεμη, να προσεύχεσαι και να πιστεύεις. Είμαι σίγουρη ότι αυτό που ποθείς στο έχει δώσει!!!! :D

Μέλι και κορίτσια να περνάτε καλά :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Ολα καλα ειχαμε ενα σουπερ Σαββατοκυριακο παρεα με την μπουμπου μας.

Lagonisi μου ετσι μπράβο ολα θα πανε μια χαρα θα δεις αυριο ερχεται μια υπέροχη μέρα. Μ΄ αρεσει ο τροπος σκέψης σου θα τον υιοθετήσω μάλλον .

Sofia Καλη επιτυχια η Θεια μου ταξίδεψε 1000 χλμ ως το Διδυμοτειχο και τωρα εχει εναν παιδαρο 17 χρονων ολα καλα να πανε γλυκεια μου με το καλο!

Aγγελα ευχαριστα τα νεα σου με τον νεο γιατρο ελπίζω να ειναι και γουρικος!!!

Meli εισαι μια γλυκα φερε και κανενα γλυκακι απο δω μιαμ μιαμ υπεροχα...

Diaz εξωτερικο ε;;;; καλα κι εμας που μας αφησε στην καημένη Ελλαδιτσα; καλα να περάσεις!!!!

Πολλα φιλια σε όλες και ΚΑΛΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη εβδομαδα σε ολες!

Μina και sofia καλη επιτυχια κουκλιτσες!Θετικη σκεψη και να χαιδευετε τις κοιλιτσες σας!

Αγγελα με το καλο και εσεις να ξεκινησετε,καλη επιτυχια σας ευχομαι!

Οσο αφορα τα outrogestan εμεις ειπαμε στον γυναικολογο μας να μας τα γραψει σε ενα δικο του χαρτι καποια κουτια και να μας βαλει τη σφραγιδα του. Μετα πηραμε το χαρτι το πηγαμε σε γυναικολο του Ικα μας τα εγραψε και τα πηραμε απο το φαρμακειο χωρις να πληρωσουμε τιποτα!

Diaz μου καλα να περνατε!

Το σπορακι μου θα το δουμε την Τεταρτη που θα παμε για το δευτερο υπερηχο.

Σημερα ειχα παει στο Ιασω για να κανουμε την εξεταση της θρομβοφιλιας,σε 10 ημερες θα ξερουμε...

Σας στελνω ενα μεγαλο φφφφοοοοοοοοοοοοοοοοουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια και καλη βδομαδα! δεν εχω διαβασει ολα τα νεα σας αλλα θελω να πω καλη επιτυχια σε οσες περιμενουν να περασουν οι μερες για τη χοριακη και καλη αρχη σε οσες ξεκινουν τωρα!

Αγγελα, εγω ειχα κανει μακρυ πρωτοκκολο, χοντρικα ολη η διαδικασια μεχρι την ωοληψια κραταει 1 μηνα, δηλαδη 2 βδομαδες η καταστολη και περιπου 10 μερες η διεγερση. Αναλογως πως πανε τα αυγουλακια βεβαια... καλη επιτυχια!!!

πολλα φιλια και στις φρεσκοεγκυουλες... :):) μην ξεχνατε ολες.. θετικη σκεψη πανω απο ολα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλεναδίτσες μου γλυκές γεια σας!καλή εβδομάδα σε όλες!είχαμε καιρό να τα πούμε,μου λείψατε!δεν προλάβαινα ρε γαμώτο...διάβασα όμως τα νέα σας!lamprini μου καλά έκανες και σταμάτησες αφού δεν άξιζε,σίγουρα είναι καλό να έχεις μια δουλίτσα αυτή την εποχή αλλά να βγάζεις και κάτι!κάτσε με το κοριτσάκι σου και εύχομαι γρήγορα να σου δωθεί μια καλύτερη ευκαιρία!lagonisaki μου αρέσει πολύ ο τρόπος σκέψης σου και πήρα πολύ κουράγι από τα λόγια σου,και εγώ προσπαθώ έτσι να αντιμετωπίσω τα γεγονότα,ελπίζω να τα καταφέρω!όλα θα πάνε καλά και για σένα,να είσαι σίγουρη!Αγγέλα μου ελπίζω να είσαι έτσι αισιόδοξη μεχρι το τέλος και να πάνε όλα καλά,όσο για τις ενεσούλες θα διαπιστώσεις ότι είναι το λιγότερο σε όλη αυτή την διαδικασία,έχω δίκιο κορίτσια?melipicto μου,εσύ είσαι όνομα και πράγμα ,τι ωραία που τα λες!!!!!!!!!!!!!!!!sofia Μου μην βασανίζεις το μυαλουδάκι σου με τέτοιες σκέψεις,δεν υπάρχει λόγος,σχέδον όλες εμείς που μπαίνουμε σε αυτή την διαδικασία χρειάζεται πολλές φορές να διανύσουμε μεγάλες αποστάσεις μετά την εμβρυομεταφορά!να σκέφτεσαι μόνο ότι έχεις τα μωράκια σου στην κοιλίτσα σου και ότι είναι να γίνει,θα γίνει!εδώ θα είμαστε να μας πει τα ευχάριστα!diazaki ακούω?εξωτερικό?γεμίζουμε μπαταρίες?μπράβο κοπέλα μου,καλά να περνάς και καλή επιστροφή!εγώ με ποιες θα ξεκινήσω μετά από τον καινούριο χρόνο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγέλα puregon έκανα και εγώ στις σπερματεγχύσεις, δεν είναι τίποτα !!!

αν κάνεις την πρώτη μετά θα σου είναι σαν παιχνίδι !!!

δεν κάνει και μελανιές !!!

μακάρι και στην εξωσωματική να κάνω τις ίδιες.

Μελί μου σε ευχαριστώ πολύ :YMHUG::YMHUG:

teri, diaz, lagonisi και όλα τα κορίτσια εύχομαι τα καλύτερα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκές μου φιλενάδες,εγκυούλες νυν και μέλλουσες, σας ευχαριστώ για την υποστήριξη και τις ευχές σας.Έχει αλλάξει απίστευτα η ψυχολογία μου και ντρέπομαι που αγχώθηκα τόσο με τις ενέσεις :oops: όντως είναι το λιγότερο στην όλη διαδικασία.

teri ο γιατρός μου είναι ο Μαντούδης στο γέννημα κι είμαι απόλυτα ικανοποιημενη, δεν λεω περισσότερα γιατί φοβάμαι μην θεωρηθεί διαφήμιση και πρώτη φορά τον είδα τον άνθρωπο! :)

Βρε κορίτσια ελπίζω να είναι γούρικός αλλά και να μην πετύχει με την πρώτη έχω ξαναβρεί την αυτοπεποίθηση μου και ε, κάποτε θα ρθει, που θα παει; :)

Πολλά φιλάκια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aγγελα εχω ακουσει τα καλύτερα για τον γιατρό σου!!

Εγω δεν πηρα καλο νουμερο χοριακης ουτε σημερα :(:(

Ο γιατρός μου είπε οτι θα το παλέψουε ακόμη....και μου αύξησε τα ultrogestan μιας κι επεσε η προγεστερονη.

Την Πεμπτη πάλι χοριακή...

Για να πω την αλήθεια .....η μόνη μου ελπίδα πια ειναι ενα ΘΑΥΜΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Lagonisi mou μακαρι να ανεβει η χοριακή σου την Πέμπτη και όλα να συνεχίσουν καλα. Προσεύχομαι για σενα να συνεχίσεις να ζεις το ονειρο.

Πολλα φιλια ειμια δίπλα σου Σ'αγαπω πολύ κουράγιο και υπομονη.

Φιλια σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΤΗΡΙΞΗ!!!

ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΝ ΘΥΜΑΣΤΕ ΗΜΟΥΝ ΕΠΙΦΥΛΑΚΤΙΚΗ ΜΕ ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΧΟΡΙΑΚΗΣ ΠΟΥ ΕΠΕΡΝΑ....ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΠΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ.

ΟΙ ΔΟΚΙΜΑΣΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ.....ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ.....ΚΛΗΘΗΚΑΜΕ ΝΑ ΤΙΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΟΥΜΕ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...