Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ Νο13


Recommended Posts

Κοριτσάκια μου καλό μήνα κι από μένα! Μακάρι ο Δεκέμβρης να μας φέρει τα σποράκια μας μπας και επανορθώσει για το 2011 που δεν ήταν και το καλύτερο...

Δεν σας ξέχαχα αλλά δεν μπορούσα να μπω τις τελευταίες μέρες... :(

Τέρι μου πολύ στεναχωρήθηκα με τα νέα σου! Πάρε το χρόνο σου να συνέρθεις σωματικά και ψυχικά και σύντομα θα βρεις τη δύναμη για την επόμενη και τυχερή σου προσπάθεια! Δεν χάνεις τίποτα να ρωτήσεις κι αλλού, αν νιώθεις πιο άνετα με το γιατρό θα αισθάνεσαι και καλύτερα. Η ψυχολογία μετράει!

Lagonisi αύριο είναι η μεγάλη μερά;;; Μια τεράαααααααστια χοριακή σου εύχομαι. Μακάρι να μας έχεις ευχάριστα να χαρούμε κι εμείς!

papaki_ μην ανησυχείς και όλα θα πάνε καλά. Μην μπερδεύεσαι με πολλά, απλά να ακούς το γιατρό σου. Το σποράκι σου θα κρατηθεί γερά και να μείνει εκεί μέχρι να βρεθεί στην αγκαλίτσα σου!

Lil μου τη Δευτέρα θα ζήσεις την ωραιότερη εμπειρία της ζωής σου. Θα το δεις και θα το πιστέψεις! Κοίτα να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου και να μας φυσάς!! ;)

Babelicious έχεις δίκιο και πρέπει να σκεφτόμαστε ότι η υγεία είναι πάνω από όλα. Περαστικά στη μανούλα σου. Ο Θεός δεν αφήνει κανέναν αβοήθητο.

Μελίπικτό μου εύχομαι η επόμενη προσπάθεια να φέρει και το/α μωράκι/α σας. Τώρα απλά θα βάλεις τα εμβρυάκια σου, ε; Ωραία θα είσαι πιο χαλαρή και θα πάνε όλα καλά!

Εμένα κορίτσια ο Δεκέμβρης μπήκε αισιόδοξα! Το θετικό είναι ότι και ο εξωσωματικός και ο γιατρός μου συμφώνησαν ότι αυτό που φαίνεται στη σαλπιγγογραφία δεν είναι τίποτα σημαντικό και δεν χρειάζεται να κάνω υστεροσκόπηση. Οπότε με την περίοδο του Ιανουαρίου θα ξεκινήσω ενεσούλες, γιατί με την περίοδο του Δεκεμβρίου θα πέσουμε πάνω στις γιορτές (η εμβρυομεταφορά πχ την πρωτοχρονιά!!). Ένα υπέρηχο μόνο πριν ξεκινήσω για να μην έχει βγει καμιά κυστούλα και ξεκινάμε!

Μου έγραψε και τα φάρμακα και από βδομάδα θα πάω να τα πάρω. Μακάρι η Παναγίτσα και Χριστούλης να κάνουν το θαύμα τους και να μας φέρουν το μωράκι μας. Νιώθω αισιόδοξη ότι όλα θα πάνε καλά (θα μου πείτε πως έχω αγνοια κινδύνου και θα γελάτε) αλλά νιώθω ότι πλησιάζω στο μωράκι μου! Μακάρι να μην μου τη σκάσει και απογοητευτώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Diaz καλη σου επιτυχια!! Μου φαινεται οτι θα συμπεσουμε στις μερες κι εγω μετα τα Χριστουγεννα! Αντε το 2012 να ειναι μια ευχαριστη χρονια με πολλα μωρακια :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diaz σου απάντησα στο άλλο ποστ.

Με το καλό κοπέλα μου, να είσαι αισιόδοξη και όλα θα πάνε μια χαρά !!!

σου το εύχομαι ολόψυχα !!!

είσαι πολύ κοντά !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλενάδες!!!!!τι κάνετε?δεν μπόρεσα χθες να μπω καθόλου και σήμερα που διάβασα τα νέα σαςέ ιδα ότι αυτή η ύπουλη όπως είπε η teri ενδομητρίωση ταλαιπωρεί τις περισσότερες και εμένα μαζί!!!!!!!Ακριβώς όπως τα είπατε είναι κορίτσια!Εγώ θα μπορούσα βέβαια να είχα γλιτώσει κάποιες από τις συνέπειές της αν η γιατρός-λέμε τώρα-που πήγαινα για το τσεκ απ ρουτίνας την είχε διαγνώσει έγκαιρα,αλλά αυτή δεν έβλεπε τίποτα και όταν με φώτισε ο Θεούλης και είπα χωρίς συγκεκριμένο λόγο να πάω για τεστ ΠΑΠ σε άλλο γιατρό,ένα μήνα πριν το γάμο μου,μου είπε ότι έχω ενδομητρίωση στον 4ο βαθμό και έπρεπε όπωσδήποτε να εγχειριστώ,ήμουν 26 τότε και μου έκοψαν ένα κομμάτι από την αριστερή σάλπιγγα και επίσης η μια ωοθήκη έχει μετακινηθεί λόγω των συμφύσεων πίσω από την μήτρα και κάνει ακόμη πιο δύσκολη την σύλληψη!Όλα αυτά με κανονικό νυστέρι,όχι λαπαροσκόπηση,ακολούθησε ένα 8μηνο χωρίς περίοδο,γιατί όπως είπαμε την τρέφει η περίοδος και μετά θα έπρεπε να μείνω έγκυος,αλλά που..........η εγκυμοσύνη δεν ήρθε ποτέ!Ο γιατρός που με εγχείρησε μου είχε πει ότι ήταν σαν μπετόν κολλημένη!!!!!!!!!και όλα αυτά γιατί κάποιοι που θέλουν να λέγονται γιατροί δεν μπορούν να διαγνώσουν κάτι τόσο συχνό στις μέρες μας!και νομίζω ότι το χειρότερο είναι ότι δεν θεραπεύεται πλήρως και ακόμη και αν έχεις εγχειριστεί αυτή είναι πιθανόν να ξαναεμφανιστεί και εκεί γίνονται ακόμη πιο δύσκολα τα πράγματα!Lambrini μου εσύ γιατί ρωτάς?υπάρχει περίπτωση να έχεις?

Lagonisi περιμένουμε με αγωνία!φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Heaven38 μακάρι να σταθούμε τυχερές και να τα καταφέρουμε! Έχω μεγάλο κύκλο οπότε με κόβω για μετά τις 20 Ιανουαρίου να ξεκινάω. Εσύ πότε με το καλό υπολογίζεις; Άντε μακάρι να είμαστε παρεούλα να λέμε τις "εμπειριες" μας! Εμένα είναι και η πρώτη μου και όπως έχω ξαναδηλώσει έχω πλήρη άγνοια κινδύνου για το τι με περιμένει! Εσύ που θα την κάνεις; Σου έδωσε πρωτόκολλο ο γιατρός σου;

Μερεντα σου απάντησα στο άλλο ποστ! ;);)

vango 82 διάβασα την ιστορία σου και πραγματικά εκνευρίζομαι όταν βλέπω την αναισθησία μερικών γιατρών. Τόσο πολύ που δεν ενδιαφέρονται για τον ασθενή τους; Τι να πω; Κρίμα ο όρκος που δώσανε!

Λαγονήσι περιμένουμε τα ευχάριστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diaz και Heaven38 με το καλο να ξεκινησετε τον αλλο μηνα!!!

Diaz και εμενα πρωτη μου φορα ηταν,δεν ηξερα τη διαδικασια, αφεσου στο γιατρο σου και ολα θα πανε μια χαρα!!

Vango82 τι ταλαιπωρια περασες κοριτσακι! Ευχομαι συντομα να ερθει και σε εσενα ενα μωρακι και να σε κανει να τα ξεχασεις ολα!!

Babelicious περαστικα στη μαμα σου!

Μερεντακι με το καλο και εσυ να εχεις το μωρακι σου!

lagonisi περιμενουμε με αγωνια νεα σου!

Ενα μεγαλο φφφφφφφφφφφφφφφφφφφφοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοουυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

απο εμενα και το σπορακι!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ....

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΑΡΩ Η ΟΧΙ....

Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΟΛΙΣ 63 ΜΟΝΑΔΕΣ

ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΗ ΜΕΝ,,,ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΤΟ ΦΟΒΑΜΑΙ ΛΙΓΟ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ...

ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ,,,ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΑΡΝΗΤΙΚΟ....

ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ.....

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ..... :):)

Diaz και Heaven αντε με το καλο να αρχισετε την προσπαθεια...

Meli όλες ετσι ειμαστε αγαπούλα.....μια πάνω μια κάτω....ειναι λογικό...

Αλλά θα πετυχουμε ΟΛΕΣ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λαγονησακι.................ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!! :ymparty::ymparty:[smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif] κοριτσακι μπορει να φοβασαι τωρα να το χωνεψεις αλλα ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!!!!!!! Αχ χαιρομαι παρα παρα πολυ για σενα.... :D:D Εμενα η πρωτη χοριακη μου ηταν 56, κι εμενα μου ειχε φανει χαμηλη, αλλα ο γιατρος με κοροιδευε... Η επομενη μετρηση ειχε παει στα υψη και τωρα οπως βλεπεις ειμαι στον 6ο!!!! Μπραβο μπραβο μπραβο!!!!! Θα δεις που ολα θα πανε καλα... μεινε χαλαρη και σε ξεκουραση και τη Δευτερα θα δεις που θα εχεις παλι ευχαριστα να μας πεις!!!!

αντε βρε κοριτσια, ξεκολλησαμε λιγακι ε? παμε για την επομενη!!!!!πολλα φιλιαααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ TWIGGY ΜΟΥ ΑΛΗΘΕΙΑ ?? ΜΕ ΤΟΣΟ ΞΕΚΙΝΗΣΕΣ??

ΜΟΥ ΕΔΩΣΕΣ ΛΙΓΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΤΩΡΑ....

με το καλο να δειτε και να ακουσετε το σπορακι σας!!!!! :D:D

(θα αργησεις πολυ να το συνειδητοποιησεις και η αγωνια δεν φευγει ποτε αλλα στον πρωτο υπερηχο θα κλαψεις απο ευτυχια!!!) μπραβο κοριτσακι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ γλυκια μου!!!!

Εύχομαι μια τέλεια και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!

Νομίζω και η Λιλ είχε 63 χοριακη την πρώτη φορά!!! Μην αγχωνεσαι καθόλου!!!! Όλα θα πανε καλά!!!!

Επιτέλους ξεκολλησαμε κορίτσια μου!!!!!

Παπάκι μου με το καλο ο γιατρός κοπέλα μου! Θα τα δείτε και θα το ακούσετε και θα είναι τέλεια!!!!!!!

Babelucious περαστικα στην ΜΑΝΟΥΛΑ σου! Εύχομαι ότι είναι να ξεπεραστεί γρήγορα και ανώδυνα!

Ντιαζακι μου και Μερεντάκι μου καλη αρχή και μιας και θα είναι και η αρχη του χρονου θα είναι σίγουρα τυχερή!!!!

Αγγελα μου σε ευχαριστούμε πολυ! Όλες έτσι νιώθουμε όταν κάποια απο μας έχει μια αποτυχία και πάντα μου φαίνονται περιττά και λίγο δήθεν τα λόγια παρήγοριάς που λέω ενώ τα λέω μέσα απο την καρδιά μου! Στις δικές μου αποτυχίες όμως με βοηθούν πολυ τα λόγια σας και μου δίνουν δύναμη για την συνέχεια! Κι εγω ήμουν η προσωποποίηση της αισιοδοξίας αλλα μετα απο 3 χρονια συνεχών προβλημάτων και ατυχιων και αποτυχιών με έχει πάρει λίγο απο κάτω! Ασε πόσο ευσυγκινητη και κλαψιάρα έχω γίνει! Χθες κάναμε έρωτα με τον άντρα μου και ξαφνικά έβαλα κάτι κλάματα που ο άνθρωπος νόμιζε ότι κάτι μου έκανε και τρόμαξε! Χωρίς λόγο, και έκανα να συνέλθει πόση ώρα κι εκείνος με είχε αγκαλιά και με χαιδευε ασταμάτητα...

Δύσκολη περίοδος ρε κορίτσια...

Καλη αρχη και σένα Αγγέλα μου! Εύχομαι εκει που πάτε να βρείτε τον γιατρο που θα σας εκφράζει και θα σας κάνει να νιώθετε εμπιστοσύνη και σιγουριά!!!

Φιλακια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μέλι μακάρι να πάνε καλά για όλες μας

δυστυχώς για κάποιο λόγο γίνονται όλα αυτά που κανείς δεν μπορεί να μας εξηγήσει το γιατί....

αργά ή γρήγορα όλες μας θα φτάσουμε το όνειρο μας, θα το πάρουμε αγκαλιά !!

Να έχουμε όλες την υγεία μας για να συνεχίσουμε να προσπαθούμε και

οι κοπέλες που τα κατάφεραν να έχουν μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη !!!

Όλα θα φτιάξουν Μέλι μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικόλ τα είδατε τα διδυμάκια; Τα ακούσατε;

Οι εγκυουλες μας που έχετε εξαφανιστει;

Αγγελίνα, στρουμφάκι μου πώς είστε; Τα είδατε εσείς τα μωρακια σας;;;

Άντε πείτε μας ευχάριστα να πάρουμε κι εμείς τα πάνω μας!!!!!

Μερεντάκι έχεις δίκιο! Εύχομαι να φτιάξουν τα πράγματα για όλες και όλους μας!

Σε κάθε τομέα και όχι μόνο στο θέμα του μωρού αλλα να έρθει η ευτυχία και ανεμελειά πάλι στην ζωή μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lagonisi ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif]

Εμενα ηταν 61,35!

Εχει να κανει με τις τιμες του καθε εργαστηριου.

Την πρωτη την ειχα κανει σε αιματολογικο και βγηκε 61.

Μετα απο δυο μερες στο γιατρο μου την ειχε βγαλει 240!

Να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αντε ,ξεκολλησαμε, τι καλα γιουπι!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lagonisi SUGXARHTHRIA!!!!!!! :ymparty::ymparty::ymparty: na exeis mia teliomini egkumosuni glukia mou!!!!epitelous espase i gkantemia!!!

Bebelucius perastika stin manoula sou!!!euxomai na ginei suntoma kala!!!pisti na exeis k thaumata ginonte!!! :ympray::ympray::ympray:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lagonisi ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ κοριτσάκι μου! Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη! Όλα θα πάνε καλά! Να είσαι αισιόδοξη! [smilie=blob1.gif][smilie=blob1.gif][smilie=blob1.gif][smilie=blob1.gif]

Τι τέλεια! Επιτέλους ευχάριστα πάλι νέα! Άντε να πέρνουμε σειρά σιγά σιγά και οι υπόλοιπες!

Μελίπικτό μου μη στεναχωριέσαι καλή μου! Θα γίνει το θαύμα και για μας και θα ξαναβρούμε την ανεμελειά μας. Την ίδια κουβέντα είχαμε με τον άντρα μου πριν λίγες μέρες, ότι όλη αυτή η κατάσταση μας κατέστρεψε τον αυθορμητισμό και χάσαμε την ανεμελειά μας. Αλλά θα την ξαναβρούμε, δεν θα τα παρατήσουμε.

Προσπάθησε κι εσύ να χαίρεσαι τον αντρούλη σου και που ξέρεις μπορεί να σας έρθει και το μπεμπέ από εκεί που δεν το περιμένετε!

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λαγονησακι μου τα καταφερες!!!!!!!!!!!!!!ααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!! :YMHUG::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymparty::ymparty::ymparty:[smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif] συγχαρητηρια!!!!!!ευχομαι να πανε ολα υπεροχα μεχρι το τελος..το νουμερο ειναι θετικο..μπορει η εμφυτευση να εγινε πιο μετα λιγο..αλλα ειναι οκ!!οπως ειδες πολλα κοριτσακια ξεκινησαν ετσι!!!μπραβο μπραβο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λαγονήσι μας!!!!! Τέλεια τα νέα σου!!! Η χοριακή σου είναι πολύ καλή και να μην στεναχωριέσαι, όλα θα πάνε καλά! Χάρηκα πολύ που έσπασε η γκαντεμιά, έτσι για να μάθει αυτη! Εύχομαι η χαρά να κρατήσει 9 ολόκληρους μήνες!

Κορίτσια έτσι ακριβώς είναι! Τελικά όλοι τα ίδια βιώνουμε και τα ίδια σκεφτόμαστε. Κι εμείς αυτό λέγαμε, μας έχει λείψει η ανεμελια, το να μην σκεφτόμαστε τίποτα και να μην περιμένουμε τίποτα! Αφου χθες βλέπαμε με τον αντρούλη μου κάτι εσώρουχα και γελούσαμε γιατι λέγαμε οτι αυτά τα έχουμε ξεχάσει αφού κάνουμε έρωτα για συγκεκριμένο σκοπό, όλα μας φαίνονται κάπως, σαν.....δεν ξέρω τι να πω! Να είμαστε καλά και όλα θα έρθουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lagonisi μου γλυκό, δεν μπορείς να φανταστείς πόσο χάρηκα με τα ευχάριστα νέα σου!!!!! Πολλά πολλά συγχαρητήρια!!!!! Επιτέλους τα κατάφερες και όλα θα πάνε πολύ καλά μέχρι το τέλος. Μην αγχώνεσαι, προσπάθησε να χαλαρώσεις και όλα θα πάνε όπως επιθυμείς!!!!!

Επιτέλους έσπασε η γκαντεμιά.....

Ποια έχει σειρά κορίτσια μου;;;;;; Έχω χάσει τη μπάλα με τις εξελίξεις :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Lagonisi τελεια νεααααααααααα!!!!!!!! Ζητω ζητω ζητωωωωωωωωωωωω!!! Καλε σαν να ειμαι εγκυος εγω κανω!!!! :D Ηρεμια, ψυχραιμια και θα αυξηθει κι αλλο η χοριακη σου εκανες την καλη αρχη κι αυτο εχει σημασια!! Αχ πολυ χαρηκα!! Κοριτσακια ευχομαι να ειστε ολες καλα. Κι εγω την αλλη εβδομαδα θα παω στο γιατρο να δουμε εαν εφυγε η κυστουλα. Και να εφυγε το μηνα αυτο δεν προλαβαινω μαλλον διοτι κλεινουν στις 22 οποτε παω για Ιανουαριο. Αντε το 2012 να μου παει καλα γιατι το 11 τα παιξα λεμε!! :shock:

Καλη συνεχεια στις εγκυουλες LIL Papaki, Twiggy κτλ (αν ξεχασα καμια σορρυ ειστε και πολλες στο γουρλιδικο αυτο φορουμ!!) Φιλια πολλαχχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λαγονησι μου ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!

ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!

Εγω ξεκινησα με 86!!Η φιλη μου με 70 εκανε διδυμα!!!!!!!!!!!!!!!

η ΧΟΡΙΑΚΗ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΧΕΙ ΔΙΠΛΑΣΙΑΣΤΕΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΨΗΦΙΟ Η ΤΡΙΨΗΦΙΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!11

γ

ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΜΟΥ ΔΩΣΑΤΕ................ :):)

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ....ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ Η ΑΓΙΑ ΕΙΡΗΝΗ!!

ΑΚΟΜΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΗΝ TWIGGY ΠΟΥ ΤΗΣ ΕΛΕΓΑ ΦΥΣΑ ΜΑΣ ΛΙΓΟ ΕΓΚΥΟΥΛΑ ....ΚΑΙ ΕΛΕΓΕ ΦΟΒΑΜΑΙ ΑΚΟΜΗ... :):)

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΟΝΤΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΧΑΣΕΙ ΤΗΝ ΑΝΕΜΕΛΙΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΡΩΤΙΣΜΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΥΝΤΡΟΦΟΥΣ ΜΑΣ....ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΘΑ ΤΑ ΞΑΝΑΒΡΟΥΜΕ ...

ΟΙ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΟΜΩς ΑΥΤΕΣ ΔΥΝΑΜΩΝΟΥΝ ΤΙΣ ΣΧΕΣΕΙς ΚΑΙ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΠΟΙΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ ΣΤΟΝ ΧΡΟΝΟ..

ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΜΟΥ ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Για εμένα, μπορεί και τσάμπα να το σκέφτεσαι.. μετά από τρίμηνη καταστολή των ενδογενών ορμονών δεν ξέρεις αν θα είναι καλές οι ορμόνες στην πρώτη εμμηνόρροια για να προχωρήσετε σε διέγερση.. μίλα με το γιατρό σου κάνε τις εξετάσεις σου δείτε πως θα είναι ο κύκλος σου και το αποφασίζετε τότε με το γιατρό σου..! Εγώ τουλάχιστον και σύμφωνα με αυτά που έχουν αναφέρει κορίτσια στο παρελθόν με ενδομητριωση, αν έπαιρνα το οκ από το γιατρό μου να προχωρήσουμε θα το έκανα τώρα που θεωρητικά η ενδομητριωση είναι σε ύφεση και οι πιθανότητες καλύτερες..
    • It is one of the well-known complications following in vitro fertilization (IVF) with embryo transfer (ET). The incidence of ectopic pregnancy is estimated to be 2.1–8.6% of clinical pregnancy after IVF-ET, which is 4 times higher than natural conceptions. No significant difference could be demonstrated on the incidence of EP in fresh IVF cycles vs. frozen/thawed cycles in a large cohort of patients. Donor egg recipients were found to have a significantly lower incidence of ectopic pregnancy compared with standard IVF patients. Πηγή: Pubmed  Ισχύει.. του εναντίον δηλαδή, η εξωσωματική αυξάνει τις πιθανότητες..
    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...