Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜ Ν10


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 953
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΤΙ ΚΑΝΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ?ΒΡΗΚΑ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΜΠΩ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ...ΣΟΡΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΩ ΣΥΧΝΑ ΑΛΛΑ ΝΟΙΩΘΩ ΕΞΑΝΤΛΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΙΝ ΚΟΥΡΑΣΗ ΤΟ ΑΝΧΟΣ ΚΛΠ.ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙΝ ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ Κ ΛΙΓΟ ΞΕΧΑΣΤΗΚΑ.ΣΗΜΕΡΑ ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ ΜΕ ΚΙΜΑ Κ ΣΟΥΤΖΟΥΚΑΚΙΑ ΣΜΥΡΝΕΙΚΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΣΤΙΝ ΚΟΥΖΙΝΑ ΜΑΓΕΙΡΕΜΑ Κ ΠΙΑΤΑ ΒΑΡΕΘΗΚΑ.ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ.

ΝΙΑ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ!!!!!!!!

ΝΑΝΣΥ ΜΟΥ ΚΑΛΩΣΩΡΗΣΕΣ ΣΤΙΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ ΕΙΜΑΙ Η ΜΥΡΙΑΜ Κ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΑΚΙ.

Η ΜΠΕΜΠΑ ΣΟΥ ΚΟΥΚΛΑ!!!!!!ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΓΕΡΗ Κ ΚΑΛΟΤΥΧΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ!!!!!!

ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΧΑΛΙΑ ΝΕΥΡΑ ΑΝΧΟΣ ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ.ΕΥΤΗΧΩΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΣΟΥ Κ ΤΙΝ ΑΔΕΡΦΗ ΣΟΥ Κ ΣΕ ΞΕΚΟΥΡΑΖΟΥΝ ΛΙΓΟ.....ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΑΥΤΟ.ΦΙΛΙΑ ΣΤΟ ΜΑΡΑΚΙ Κ ΤΙΝ ΝΥΦΗ ΜΟΥ!!!!

ΤΙΤΙΝΑΚΙ ΚΟΥΚΛΙ Ο ΓΙΟΣ!!!!!!!

ΗΛΙΑΝΑΚΙ ΜΟΥ ΕΦΤΑΣΕ Η ΩΡΑ ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΥΧΟΜΑΙ!!!!!!!

ΦΙΛΙΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ Κ ΤΟΝ ΧΡΗΣΤΑΚΟ!!!!!!

ΛΕΝΑ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙΣ ΡΟΥΧΑ Ε?ΕΓΩ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ Κ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΝΑ ΠΛΕΝΩ ΓΙΑΤΙ ΧΕΙΜΩΝΙΑΣΕ ΑΠΟΤΟΜΑ ΒΛΕΠΩ Κ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΑ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ.

ΦΙΛΙΑ ΣΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΣΟΥ!!!!!!!

ΜΑΡΙΑ 12 ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ Ε?ΑΛΛΕΣ ΙΔΕΕΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΕΤΟΝ ΝΑ ΒΓΕΙ ΦΤΑΝΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΥ ΕΚΑΤΣΕ!!!!!ΑΥΡΙΟ ΕΧΕΙΣ ΓΙΑΤΡΟ Ε?ΕΓΩ ΤΡΙΤΗ ΕΧΩ ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙ.Ε Κ ΣΕ

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ ΘΑ ΣΠΑΝΕ ΤΑ ΝΕΡΑ Κ ΕΓΩ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΘΑ ΚΑΝΩ :lol::lol::lol::lol:

ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΛΥΝΩ ΚΑΤΙ ΡΟΥΧΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΠΡΟΣΦΑΤΑ Κ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΧΑΛΙΑ ΚΑΙΡΟ ΟΛΟ ΒΡΕΧΕΙ....ΤΩΡΑ ΒΡΗΚΕ?Η ΦΡΑΟΥΛΙΤΣΑ ΖΩΗΡΗ Ε?Κ ΜΕΝΑ ΣΗΜΕΡΑ ΟΛΟ ΕΠΑΙΖΕ!!!!!ΕΝΔΟΕΠΟΙΚΙΝΩΝΙΑ ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΜΟΥ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ.

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, τώρα που λέτε για ρούχα, πώς την παλεύετε με τα μεγέθη; Σας κάνουν τα ρούχα σας; Εμένα τα καλοκαιρινά μου κάνουν, γιατί έχω πολλά φαρδιά φορέματα και κάτι παντελόνες. Τις προάλλες στο γιατρό έβαλα μια φούστα με φερμουάρ, το οποίο, εννοείται, είχα όλο ανοιχτό, κι από πάνω μακριά μπλούζα! Αλλά τώρα που αλλάζει ο καιρός, δεν έχω σχεδόν τίποτα... Εσείς αγοράσατε ρούχα εγκυμοσύνης;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδιααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!

Πού είστε κοριτσάκια κερνάω καφεδάκι!!!!!!!!!! ~o)

Άννα Μαρία εγώ είχα πάρει το Μάρτιο κάτι παντελονια, κάτι μπλουζάκια....λίγα πράγματα.

Τα παντελόνια μου κάνουν ακόμα απλά στη κοιλιά δε βάζω την μπάρσκα, δεν ανεβαίνει με τίποτα...

και απο πάνω μπλουζάκια.

Απλά τωρα πήρα 2 φορμούλες πολύ φτηνές και για μετά που θα έρθουμε σπίτι για να είμαι πιο άνετα...

Δεν έχεις κανένα χειμωνιάτικο παντελόνι φαρδύ που δένει κάτω από την κοιλιά;;;;

Χειμωνιάτικη φαρδιά μπλούζα;;;

Πάντως φτηνές λύσεις σε ρούχα έχει το H&M.

Ηλιαννάκι καλό κουράγιο...έχεις τρεξίματα σήμερα!!!!!!

Αλλά προσπάθησε να απολαύσεις και την τελευταία μερα με τον μπέμπη στη κοιλιάααααααα!!!!

Νάνσυ μου δε σε ξύπνησε ακόμα η κούκλα;;;;;;;;;

Σήμερα έχω γιατρό κατά τις 7 το απόγευμα.

Άντε πάλι εξέταση τραχήλου....;)

Θα πάω σε κάτι δουλιτσες με τον άντρα μου τώρα το πρωί για καμιά ώρα....και θα επιστρέψωωωωω!

Μην με ψάχνετε :lol::lol:

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μαράκι μου!!!!! Δεν έχεις ύπνο εεεε??? και εγώ στην εγκυμοσύνη από τα άγρια χαράματα ξυπνούσα, όχι ότι κοιμόμουν και το βράδυ καθόλου, ευτυχώς έχω καλό μωράκι , τουλάχιστον μέχρι στιγμής, και ξυπνάει μια φορά στις 3 και μετά στις 6-7 και μόλις φάει ξανακοιμάται αμέσως δεν έχει γγκρίνια οπότε κοιμάμαι δεν μπορώ να πω :) Τώρα μόλις τελειωσαμε το μαμ και κοιμήθηκε...

Άντε ας ελπίσουμε σήμερα με την 4η εξέταση να ενεργοποιηθεί τίποττα εκει κάτω :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολες μας!!!Τι βλεπω τι βλεπω,νωρις νωρις ξυπνησαμε.Μαρακι ασε τις βολτες και πανε να γεννησεις λεμε, ξεχνιεσαι!!! :lol::lol:

Νανσυ μου τι κανεις?Κι εσυ βλεπω νωρις ξυπνας!Εμας βρε κοριτσια δεν εβρεξε ακομα παρολο που κοιταω τον καιρο και λεει βροχες....τι κουφα ειναι αυτα.Αλλα απο κρυο εχει!

Τι μαγειρευουμε σημερα?Κανενα λαχανικο....σπανακορυζο ισως....χμμμ καλη ιδεα με μπολικο λεμονακι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάνσυ μου σε όλη την εγκυμοσύνη είχα αυπνίες!!!!

Γενικά δεν ειμαι του ύπνου...αλλά όχι και έτσι!!!!!!

Κοιμήθηκα 2.30 και 5.30 σηκώθηκααααα!!!!!!!Ύπνος είναι αυτός;;;; Αλλά το καλό είναι ότι δεν αισθάνομαι κουρασμένη!!!!

Καλό αυτό που η κουκλίτσα σου είναι βολική!!!!!

Ας είναι η τέραρτη αυτή που θα ενεργοποιήσει το σύστημα!!!!!!!!!

Αναστασία μου εδώ Αθήνα ρίχνει καρέκλες!!!!!!

Τι καρέκλες δηλαδή, τραπεζαρίααααααααααα ολόκληρη!!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Εγώ κάνω κοκκινιστό κρεατάκι με ταλιατέλες σήμερα!

Και χωρίς αλάτι τρώγεται ευχάριστααααααα :x:x:x

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι βαλε μπαχαρικα και κυριως κοκκινο πιπερι,δινει μια γευση καλη...δοκιμασε το.Αχ θελω κι εγω βροχηηηηηηηηηηηη!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλιτσες μου!!!!!!!!!!πως ειστε????? πρωινες πρωινες βλεπω!!!!!

κ εγω στις 8 ξυπνησα με τα παιδια ,ηπιανε το γαλατακι τους, τωρα θα φτιαξω κ εγω ενα καφεδακι κ ξεκιναω τον μαραθωνιο σημερα!!!!!!κ ειπα πρινξεκινησω να σας καλημερησω φιλεναδες!!!!!! ;);)

μαρακι μου ακομα εδωωωωωωωωωωωωωωωωωωω????? :shock::shock: αααα ειπαμε πρεπει να το καταλαβουμε , ο μπεμπης εχει καταβολευτει εκει κ δεν θελει να βγει!!!!!θελει να εξαντλησει οοολα τα περιθωρια!!!!! :lol:

αντε καλα ψωνια κουκλιτσα μου!!!!!! για να δουμε τι θα γινει σημερα με τον γιατρο...

νανσυ μου τι καλα πολυ καλο το μωρακι σου!!! η κουκλιτσα σου σε αφηνει να ξεκουραζεσαι!!!!ετσι ηταν κ εμενα κτα δυο μου παιδια!! :D τωρα αυτο για να δουμε... :roll::roll:

αναστασια μου τι κανεις??????η μικρη φραουλιτσα πως ειναι?????ησυχασε καθολου??

σημερα λεω να φτιαξω μελιτζανες στο φουρνο κοκκινιστες!!!μιαμμμμμμμμμμ μιαμμμμμμμμμμμμμ!!!!

μυριαμακι μου πως εισαι κοπελα μου????? πω πω τα'χεις παιξει κ εσυ ε??? ο μικρουλης σου τι κανει?????φιλακια πολλα!!!!!

αχχχ το απογευμα θα παρω τον γιατρο μου τηλ να μου πει τι ωρα θα μπω αυριο!!!....

ουυυυφφφφφφφφφφφφφ!!!!!!

τα λεμε κοριτσακια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Αναστασία μου!!! Ξυπνάω νωρίς γιατί με ξυπνάει το ζουζούνι για να φάει :D αλλά και πάλι θα ξυπνούσα γιατί όπως λέει το Μαράκι δεν είμαι και εγώ πολύ του ύπνου...προτιμώ να ξυπνήσω νωρίς και να τελειώσω τις δουλείες και μετά να ασχόλούμαι μόνο με την μπεμπούλα μου :):):)

Μαράκι και εγώ το ίδιο με τις αυπνίες στην εγκυμοσύνη...

Κορίτσια και εδώ βρέχει πολύ.... :x δεν θέλω την βροχή!!!

εμείς σήμερα λέω να φάμε φακές έχω καιρό να κάνω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Ηλιάννα μου!!!!!!!!!! Έχεις και εσύ καλόβολα παιδάκια εεε?? Μακάρι και το νέο μέλος να μην κουράζει την μανούλα ;) Καλή δύναμη με τις δουλίτσες που έχεις!!!!! φιλιά πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηλιανακι μου καλημερα.Ελα βρεεεεεεεε που αγχωνεσαι για αυριο, μια χαρα θα ειναι ολα,εσυ εισαι εκπαιδευμενη...τι να πουμε κι εμεις οι αρχαριες!!!Η φραουλιτσα αρχισε να με ξυπναει τα πρωινα με κωλοτουμπες και ειναι τελεια!!!!Σημερα ειχε και λοξυγκα χιχιχιχιχι!!!

Αποστολια μου χαλαλι τους να μας ξυπνανε,καλα να ειναι μονο!!Το βραδυ αν δεν ξυπνησει γιατι πειναει, εσυ ξυπνας και την κοιτας ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου ναι η αλήθεια είναι ότι ξυπνάω πολλές φορές από μόνη μου μέσα στην νύχτα και την κοιτάω να δω ότι είναι καλά αλλά και πολλές φορές ξυπνάω επειδη κάνει κατι ήχους σαν νιαουρίσματα το καλό μου εεετην βλέπω ότι είναι καλά και ξανακοιμάμαι...γενικά δεν κοιμάμαι βαριά με το παραμικρό ξυπνάω......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω ετσι ειμαι γενικα στον υπνο και με βλεπω να ειμαι σαν βρυκολακας!!Ελπιζω να βοηθαει και ο αντρας μου λιγακι να προλλαβαινω να ξεκουραζομαι λιγακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασάκι μου βάζω μπαχαρικά πάρα πολλά και διάφορα!!!!!

Καμιά φορά οι εκπαιδευμένες έχουν περισσότερο άγχος....γιατί εμείς οι πρωτάρες δε ξέρουμε τι ακριβώς θα αντιμετωπίσουμε, ότι ακούμε απο τριγύρω.....ενώ οι εκπαιδευμένες ξέρουνεεεεεεεεεε και ίσως είναι πιο αγχωμένες!!!!!!!

Ηλιαννάκι αρχίζει ο μαραθώνιος ε;;;;;

Το απόγευμα θα εχω νέα, άντε να μας πεις και εσύ τι ώρα θα πας αύριο!!!!!!!

Νάνσυ που να κοιμηθείς βαριά όταν κοιμάται το ζουζουνάκι σου;;;;

Δε γίνεται φαντάζομαι!!!!!!

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera filenadoyles koyskousaki blepw prwi prwi e????????? sas eyxaristw gia ta perastika koritsia moy na eiste kala ...........

ti broxara einai ayth kale kai twra bgenei hlios eleos xaxaxxaxa

maraki edv akoma e??????????? ante na doyme shmera ti pei o giatros .............me to kalo ola filenada ........

hlianaki moyyyyyyyyyy eftase h mera ante kane tis doylitses soy kai se liges wres tha erthei oxristakos soy...........

to didymodwmatio mas den einai akoma etoimo opote den bazw akoma foto.........

emeis gia fagaki shmera xoyme psaraki kai koynoypidi........h mama tha to kanei dhladh xaxaxaxaxa......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι δεν εχεις και αδικο,σε γενικες γραμμες ξερουμε τι γινεται αλλα οχι επαρκως.Αντε να πας για προκληση κι εσυ σε λιγες ημερες και να μου πεις μετα πως ειναι γιατι ετσι την βλεπω την δουλεια και για μενα!

Βρε Νια τι επαθε ο κακομοιρος ο αντρας σου, περαστικα του.Φτου φτου αλλο κακο μακρυα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νιάκι μου γεια σου!!!!!!!

Το απόγευμα πάω γιατρό...για να δουμε!!!!

Δε τελείωσε ακόμα το δωματιάκι σας, δε πειράζει ....έτυχε και αυτό στον άντρα σου ....είναι καλύτερα;;;

Βγήκε ο ήλιος!!!!!! ;)

Μακάρι Αναστασία μου να έχω ήπια πράγματα να σου περιγράψωωωωω!!!!!!!! :lol::lol::lol:

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

oxi maraki moy den telewsame akoma .....alla poy tha paei tha einai etoimo se liges meres xixixiixi o antras moy ponaei akoma mallon to nyxi einai poy kanei ton pono :(:(:(:(:(:(

anastasaki moy asta thn kolotenta gamo........xixixixi th kanei to fraoylaki????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κουσκουσιάρες κοιλίτσες!!!!!!!!!!!

Καλό Χειμώνα!!!!!!!!! Εδώ πολύ χάλια ο καιρός.....βρέχει από χθές το απόγευμα.....πάρα πολύ αέρα και ψοφόκρυο!!!!!!!!!! Πόσο μ'αρέσει αυτό το σκηνικό!!!!!!!! Μόλις ξύπνησε και η μπουμπού και φέρνει βόλτες στην κοιλίτσα.......σήμερα το μεσημέρι σουτζουκάκια στην μαμά μου, θα πάμε να φέρουμε και το Μαράκι μου που είναι εκεί από το Σάββατο και πάθαμε στέρηση με τον άντρα μου, δεν ξέραμε τί να κάνουμε για να περάσει η ώρα μας!!!!!!!!!

Το στομάχι μου είναι χάαααααααλιααααα!!!!!!!!

Νία μου τί έπαθε ο αντρούλης σου.........πωπω πόνοοοοοοοοοςςςςςς!!!!!!! Περαστικά σας!!!!!!!!!!!!

Μαράκι12 πρωινή πρωινή ε?????? Τώρα οι αυπνίες σου είναι από το άγχος της αναμονής περισσότερο παρά από την εγκυμοσύνη.......μου φαίνεται ότι κι εγώ πριν από σένα θα γεννήσω......

Ηλιαννάκι μου φιλεναδίτσα μου αύριο τέτοια ώρα ο Χρηστάκος θα είναι αγκαλίτσα με την μανούλα!!!!!!!!!! Πώς πέρασαν σαν νεράκι τόσοι μήνες............ακόμα θυμάμαι τις αγωνίες και τα άγχη που είχαμε στις αρχές..........Ήρθε η μεγάλη μέρα επιτέλους!!!!!!!!! Με το καλό κουκλίτσα μου, ο Χριστός και η Παναγία να είναι μαζί σας!!!!!!!!!!!!!!

Μυριάκι μου αύριο έχεις γιατρό??????? Για να δούμε τί θα σου πεί, κι εγώ θα πάω μάλλον κατά την Τετάρτη ή Πέμπτη (αν δεν έχω κάνει την έκπληξη να γεννήσω μέχρι τότε)!!!!!!!!!!

Αναστασάκο μην αγχώνεσαι για τον τοκετό.......όταν έρθει εκείνη η ώρα θα δείς πόσο φυσικά θα σου βγούν όλα, άσε που έτσι κι αλλιώς σε καθοδηγούν οι μαίες....δεν σκέφτεσαι εκείνη την ώρα, απλά ακολουθείς το ένστικτό σου......Μην νομίζεις, και για μας τις δευτερομανούλες (όπως είπε και το Ηλιαννάκι εχθές νομίζω) είναι σαν να είναι η πρώτη φορά!!!!!!

Νάνσυ είναι βολικό μωράκι η Αποστολία ε???? Τί καλά.....εγώ ακόμα και τώρα που ξεπετάχτηκε η κόρη μου ακόμα σηκώνομαι τα βράδια και την κοιτάω αν κοιμάται καλά, αν είναι σκεπασμένη κτλ.

Έχω πονάκια περιόδου σήμερα πάλι.....ακούς Μαράκι12????????????????? Κανόνισε να γεννήσω κι εσύ να είσαι ακόμα εδώ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!! 🥰 Με το καλο ν ερθει η μπουμπουκα σου!!!💖💖💖✨️✨️🙏🧿
    • Εννοειται θ σας γραψουμε τα νεα μας κ μακαρι το θεματακι ν γεμισει απο "θετικα" νεα!!! 🙏❤️ Πωωω φανταζομαι... εδω εμεις κ λιωνουμε απ τη ζεστη, ποσο μαλλον εσεις οι εγκυουλες!! Υπομονη γ τα θαυματακια σας!!✨️✨️ αξιζουν ολη την ταλαιπωρια μας!! 
    • Να χαίρεσαι την κορούλα σου αρχικά!! Εγώ θα σου παραθέσω την εμπειρία μου, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι σωστό αυτό που έκανα.  Έχω και εγώ μια μικρουλα  8 μηνών που είχε πολύ έντονο το αντανακλαστικό moro (αυτό που σαν νεογέννητα κουνάνε πολύ έντονα τα χεράκια και τρομάζουν). Σε τέτοιο βαθμό που ξυπνούσε ανά 10 λεπτά ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ. Απηυδισμένη μίλησα με την παιδίατρο, εξηγώντας της ότι η μικρή βολεύεται μόνο μπρούμυτα. Αλλιώς δεν κοιμάται ούτε εκείνη ούτε εμείς. Μου απάντησε ότι και η δική της κόρη μόνο μπρούμυτα μπορούσε να κοιμηθεί, οπότε με καταλαβαίνει και off the record μου είπε να την αφήνω έτσι όσο μπορώ να την έχω υπό την επίβλεψη μου. Βέβαια, εγώ είχα και ένα πολύ δυνατό νεογέννητο και έπειτα βρεφακι, που σήκωνε με τεράστια ευκολία το κεφαλάκι της. Έπειτα, γυρνούσε πολύ εύκολα από μπρούμυτα ανάσκελα (με το αντίθετο δυσκολευόταν), οπότε ήμουν και πιο ήσυχη. Την έβαζα όμως στο κρεβάτι μου όσο ήταν πολύ μωρό για να την ελέγχω μέσα στη νύχτα, και εννοείται λαγοκοιμομουν.  Μίλα και με τον παιδίατρο σου να σου πει την γνώμη του, ωστόσο εφόσον το μωράκι σου βολεύεται έτσι, θεωρώ είναι κρίμα να το αλλάζεις στάση και να το ξυπνάς. Όλα αυτά στα γράφω από την προσωπική μου εμπειρία, χωρίς να θέλω σε καμία περίπτωση να βάλω σε κίνδυνο οποιοδήποτε μωράκι με την άποψη μου!
    • Ουυυυ!!! Κ τι δν παιρνω...!!!😅 Προγεστερονη απ στομα ανα 8ωρο, κολπικη προγεστερονη ανα 12ωρο, κορτιζονη, σαλοσπιρ, φελισιν, χαπι θυροειδη, αντιπηκτικη ενεση καθε μερα κ επειδη δν μου φτανουν, παιρνω κ μια πολυβιταμινη 😂😂 α κ προβιοτικο!!!😇 Αλλα ευτυχως δν εχω τπτ... μονο λιγη υπνηλια καπως κ λιιιγη κουραση...
    • Με το καλό και σ' εσένα κοπέλα μου!!! Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι μ' ένα γερό μωρό στην αγκαλιά!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...