Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜ Ν10


Recommended Posts

ναι μωρε να ειναι ολα ετοιμα θελω γιατι εγω δεν ξερω ποτε γεναω οποτε.......... για το δωρακι το ξερω αλλα δεν μπηκε για να πει κατι ε?????????

εσυ πωσ εισαι τι κανει το μπουμπουκι σου ??????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 953
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημεραααααα!!!!καλε ξυπνηστε,τι κατασταση ειναι αυτη?? μαρακι παλι εδω εισαι???τι θα γινει????φυγε τωρα και να εχεις εναν ευκολο τοκετο!!!!

νιακι ετοιμασιες κι εσεις, ε???οι πιο ομορφες ετοιμασιες!!!!!!οταν τελειωσετε να μας βαλεις φωτο.θα βαλω κι εγω σε λιγες μερες, να ολοκληρωθει η διακοσμηση :P

λενακι μου, δυστυχως τη διπλωματικη μου μολις την αρχισα και αναμενεται να ολοκληρωθει συμφωνα με τις προθεσμιες το μαϊο!!!αν καταφερω βεβαια με το μωρο να κανω τιποτα!!!!συνεπεσαν βλεπεις!!!!δεν πειραζει, υγεια να εχουμε και ολα τα αλλα γινονται!!!

σημερα ευτυχως θα παμε να φαμε στη μαμα και δεν εχω και να μαγειρεψω.,

αυτα προς το παρον!!!

φιλακια κουκλιτσες μου!!!

καλε, μηπως γεννησε η μυριαμ???που ειναι??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια κοριτσια τι κανετε?

Λενακι μην στεναχωριεσαι καλε, καλα εκανες και μας ταρακουνησες να ξερουμε που παμε και τι κανουμε!!Μονο ετσι κανεις σωστες κινησεις οταν το ψαχνεις!!

Και η Μαρια ακομα εδω...τι θα γινει ρε φιλεναδα, δεν σε εστειλα να γεννησεις σημερα? :-w:ymparty::lol::lol:

Σημερα αγορασα ενα ακομα ευγαρι μπυζαμες και εσωρουχα.Απο το mother...ουπς πιπερι πηρα κατι εσωρουχα αλλα μετα οταν τα ανοιξα σπιτι ειδα οτι εχουν δαντελα και δεν νομιζω να βολεψουν!

Τι αλλο γραψατε καλε?Λετε να γεννησε η Μιριαμ?χμμμμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου!

αναστασακο για το μπανιο σου εξηγουν στην κλινικη!μην ανυσηχεις!κι αλλωστε δεν γεννηθηκε καμια και να τα ξερει!θα τα μαθουμε κι εμεις οπως και οι υπολοιπες!

μαρακι ακομα εδω εισαι εσυ?δεν λεει να βγει ο μπεμπης?του δινουμε διορια ως αυριο!χεχε

αννα μαρια οτι ειναι καλυτερο για το μωρακι σας κοπελα μου!μπορει και να καταφερεις και φυσιολογικα!

η μυρια εχει χαθει ρε κοριτσια!μηπως γεννησε?ξερει καμια?καλα να ναι η κοπελα!

νασιουλα περιμενεις και συ σειρα ε?

νια κανεις και συ προετοιμασιες?περιμενουμε φωτο!

αγγελικουλα καλα ειναι ο μπεμπης?εσυ εχεις αναρρωση απ την καισαρικη?

Το δωρακι πρεπει να κρατα την πριγκιπεσσα της αυτην την στιγμη!ολα καλα να πηγανε και να ναι ολη η οικογενεια πανευτυχης!

τι αλλο ειπατε δεν θυμαμαι!

κοριτσακια εγω χθες ειχα δυσκοιλιοτητα και ειχα αιμα (απο πισω) και τρομοκρατηθηκα!φοβηθηκα παρα πολυ!μιλησα με το γιατρο και μου πε να μην ανυσυχω και οτι ειναι μαλλον απο αιμορροιδες και απ την δυσκοιλιοτητα!εχει σταματησει τωρα αλλα αγχωθηκα παρα πολυ!μου πε το παθαινουνε συχνα οι εγκυες!δεν ξερω εγω φοβηθηκα!το εχει παθει καμια σας?

φιλακια σε ολες!

Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΖΙ ΜΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μαρακι νια βανεσσακι γκερλ αναστασακο!!

μπα τη μυριαμ τη βλεπω ονλαιν.. δε μας την εσκασε τελικα!!! :lol::lol:

νια καλες αγορες κοριτσαρα!!

βανεσσακι κουραγιο καλη μου με τη διπλωματικη...

αναστασακο τεεεεεεεεεελειο το βιντεο!!!

γκερλ πονουσες κιολας?? ξερω οτι ειναι πολυ συνηθισμενο φαινομενο στις εγκυες, μην ανησυχεις, στις περισσοτερες υποχωρουν μετα τη γεννα

υπαρχουν κ αλλες που τις βγαζουν απο το ζορι της γεννας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαιμουδακι μου ποναγα μονο την ωρα που ενεργηθηκα!επειδη σφικτικα κιολας ισως γι αυτο να επηρεαστηκαν περισσοτερο!εγω παντως κατατρομαξα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην αγχωνεσαι παντως, μπορει κ να ετυχε απλα, γενικα εχω ακουσει οτι οι αιμορροιδες πονανε γενικως κ οταν καθεσαι απλα. καταναλωσε αφθονες φυτικες ινες μηπως δεις διαφορα!! μη στεναχωριεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανεσάκι μου ετοιμάζεις και το δωματιάκι του μπουμπουκιού σου, ετοιμάζεις και τη διπλωματική…εντάξει τι να πρωτοκάνεις και εσύ;;;;

Θα έχεις και το κοριτσάκι σου και τη διπλωματική,,,,,δύσκολα!!!!!

Αναστασια μου εσείς με στέλνετε για γέννα ……..εγώ δεν πάωωωωωωω!!!!!!!!!

Τέλειο το βιντεάκι!!!!!!!Αυτό είναι ότι πρέπει για την Νία μας!!!!!

Αλλά τόση ώρα πιπιλιά θα του έκανε του άλλου!!!!!!

2011.pngMake a pregnancy ticker

Girl μου μην ανησυχείς!!!!!!!! Και εγώ έχω βγάλει αιμορροίδες , χάλια αλλά δεν μου έχουν ματώσει. Η κουνιάδα μου όμως είχε και αίμα, και μόλις γέννησε τις πέρασαν.

Είναι φυσιολογικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!ΜΟΥ ΛΥΨΑΤΕ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ!!!!!!!ΔΕΝ ΕΜΠΑΙΝΑ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟ ΤΡΕΧΩ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΕΞΩ ΨΩΝΙΑ ΠΗΡΑΜΕ ΛΙΓΑ ΑΚΟΜΑ ΦΟΡΜΑΚΙΑ ΖΙΠΟΥΝΑΚΙΑ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΟ ΤΑ ΔΩΡΑ ΣΩΘΗΚΑ.ΕΝΤΩΜΕΤΑΞΥ ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΜΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ ΠΟΝΑΝΕ ΟΛΑ ΜΟΥ ΤΑ ΚΟΚΑΛΑ ΟΛΟ ΤΟ ΚΟΡΜΙ ΜΟΥ Κ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΗΞΙΜΟ ΣΕ ΠΟΔΙΑ ΧΕΡΙΑ ΜΕ ΕΧΕΙ ΤΡΕΛΑΝΕΙ....

ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΜΑΙ?ΤΡΕΧΩ ΟΛΗ ΜΕΡΑ Κ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΠΟΥΘΕΝΑ....ΑΚΟΜΑ ΟΥΤΕ ΒΑΛΙΤΣΑ ΕΚΑΝΑ Κ ΟΥΤΕ ΕΣΤΡΩΣΑ ΧΑΛΙΑ ΕΛΠΙΖΩ ΑΠΟ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΝΑ ΤΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ Κ ΝΑ ΕΧΩ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ.ΤΙ ΚΑΝΕΙ Η ΝΥΦΗ ΜΟΥ?Η ΤΑΛΙΜΠΑΝΙΤΣΑ?ΦΙΛΙΑ Κ ΣΤΙΣ 2!!!!!!!

ΔΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΙΝΙ ΣΟΥ!!!!!!!

ΜΑΡΑΚΙ 12 Η ΣΕΙΡΑ ΣΟΥ ΤΩΡΑ!!!!!!!!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΥΧΟΜΑΙ!!!!!!!

ΗΛΙΑΝΑΚΙ ΜΟΥ ΜΕΤΑ ΕΣΥ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ!!!!!!!!

ΤΙΤΙΝΑΚΙ Κ ΜΑΡΑΚΙ 12 ΜΕΓΕΙΑ ΤΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ ΤΕΛΕΙΑ!!!!!

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΗ Η ΖΩΓΡΑΦΙΑ!!!!!!!

ΜΑΡΙΑ ΣΑΡΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΕΙΟΣ!!!!!

ΚΙΣΚΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΜΙΚΙ ΓΚΕΡΛ ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!!!!1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!

Μαράκι, ΑΚΟΜΑ ΕΔΩ;;;;;;;;; Φύγε μωρή, δε σε θέλουμε, πήγαινε να γεννήσεις!

Γκερλ, εγώ είχα αρκετό αίμα σε κάποια φάση όταν πήγαινα τουαλέτα. Και αρκετό πόνο, βέβαια. Αιμορροΐδες είναι, τώρα εμένα σταμάτησαν τα προβλήματα, αν και η δυσκοιλιότητα με ξανάπιασε αυτές τις μέρες.

Όσες κάνατε ψώνια, με γειά τα πραγματάκια σας!

Νία, θέλουμε φωτογραφίες από το παιδικό δωμάτιο!

Λένα, κουράγιο!!!

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία μου να είσαι καλά!!!!!!!!!!!!

Φύγε μωρή, δε σε θέλουμε, πήγαινε να γεννήσεις!

=))=))=)) γέλασα με την ψυχή μου!!!!!!!!!!

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμάς κουκλίτσες μου...;)

Μαράκι μου από ότι βλέπω είσαστε ακόμη στις επάλξεις εεε?....αχχχ.... :P:P:P ......σου στέλνουμε πολλά γλυκά φιλάκια..;)

Αναστασάκο πόσα πυζαμάκια και νυχτικάκια πήρες τελικά?.....τί κάνει η φαρουλίτσα?.....πολλα φιλάκια..;)

Λενάκι μου......ο Αναστάσης σου ηρέμησε καθόλου?....εσύ πώς είσαι γλυκιά μου??

Αγγελική μου......πονάει η τομή εεε... :roll::roll: ...άντε λίγη υπομονή και όλα καλά...;)......να μου φιλήσεις τα χεράκια του μικρού..;)

Νιάκι μου.....τί κανουν τα διδυμάκια...:)??....κάνατε και δουλίτσες οπότε είσαστε σχεδόν έτοιμη......μπράβο σας....εγώ να δω πότε θα τα κάνω... :roll::roll::roll:

Άννα Μαρία μου.....ακόμη αυτά τα μικρόβια?......αμαν βρε παιδί μου....!!!....δε μου λες.....έχεςι τίποτα συμπτώματα?....ή από τις εξετάσεις φαίνονται?.....φιλάκια στον Ανδρίκο σου...:)

ΒΑνεσσάκι ΄μου, διπλωματική και μπεμπούλα εε...:)......όλα θα τα καταφέρεις...μην ανηυσχεις καλή μου/...:)

Μυριαμάκι μου......πολλα γλυκά φιλάκια....πώς είσαι με τις συσπασούλες?...ηρέμησαν?......ετοιμάζεις τα πραγματάκια σιγά σιγά..?

Ηλιαννάκι πλησιάζει ο καιρός που θα πάρεις τον Χρηστάκο αγκαλίτσα......αχχχ..τί καλά...πολλά φιλάκια...;)

Γκιρλ μου όπως είπε και το Λενακι μου να τρως φυτικές ίνες...και εγω είχα πρόβλημα με δυσκοιλιότητα και μόλις άρχισα να τρώω όλα είναι σούπερ...;)...σε φιλώ..;)

ΜΑρίε Σ πολλά φιλάκια σε σένα και τα τρια βλασταράκια σου/....

Ευάκι μου......μια χαρά το κινεζάκι.....:)...εεε?....να μου την φιλήσεις την κουκλίτσα σου που ήδη πήγε 52 εκ....:)

ΑΝ έχω ξεχάσει καμία χίλια συγνώμη....;)..

εγώ βρε κορίτσια έχω κάτι μικρά πονάκια πό κάτω..... :roll::roll: ...και έχω λίγο προβληματιστεί.....λέτε να είναι γιατί με πιέζει το νινί?......αν συνεχίσουν θα τηλ τον γιατρό μου...;)

σας φιλώ όλες γλυκά..;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νασιούλα μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ........πολλά γλυκά φιλάκια και σε σένα...τί κανουν τα κοριτσάκια σου?....:).....

Δωράκι μου........έχεις την μικρούλα σου αγκαλιά ..........πωπω........τα πιο γλυκά φιλιά μας.....:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυδία, τα συμπτώματα που έχω είναι τα ΠΥΟΣΦΑΙΡΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Έχω πάρα πολλά υγρά, άοσμα μεν, αλλά κάθε φορά μου βρίσκουν πυοσφαίρια στα ούρα.

Κοίτα, και συμπτώματα να μην έχεις, είναι εξέταση ρουτίνας η καλλιέργεια κολπικού υγρού στις τελευταίες εβδομάδες, ακριβώς για να δουν αν έχεις στρεπτόκοκκο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μικάκι μου γλυκό!!!!!!!!!!!Εγώ ναι ακόμααααααα!!!!!

Εγώ δε ξέρω να σου πω για τα πονάκια.... :-? δεν έχω και κάτι για να δώσω και συμβουλή!!!!!

Κάτι συσπασούλες έχω σήμερα....αλλά τίποτα πάλι το ιδιαίτερο...εκτός αν γίνουν ξαφνικάαααααα!!!!

Αν σε αγχώνει κάτι καλύτερα να πάρεις τηλέφωνο το γιατρό σου ...γιατί όπως βλέπεις η μία με την άλλη έχουμε διαφορέςςςςς.....

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έχεις δίκιο Μαράκι μου......θα δω πως θ παει και πραξω αναλογα.....σας φιλω και τους δυο σας..;)

Άννα Μαρία μου αυτά τα πυοσφαίρια.....!!!....την καλλιέργεια σίγουρα θα μας την κανουν...δεν υπαρχει αμφιβολία περι τούτου..:)....φιλάκια πολλά σε σένα και τον Ανδρίκο..;)

πηγαίνω να μαγειρέψω φασολάκια ..:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααααααααααααααααα!!!!!!!!!!

Μαράκι12 ακόμα????????????? Καλά δεν παίζεσαι....όλες θα γεννήσουμε πριν από σένα τελικά :lol:

Σήμερα πραγματικά θέλω να δαγκώσω άνθρωπο..... :evil: Η ταλιμπανίτσα μου ξύπνησε από τις 7 με τρομερή γκρίνια....ζήταγε μπισκότα, μετά ζήταγε να της βάλουμε τραγούδια στον Η/Υ και ο έξυπνος ο άντρας μου έβαλε παιδικά τραγούδια στο λάπτοπ και σύνδεσε τα εξωτερικά ΗΧΕΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!! Στις 7 το πρωί ο αναίσθητοςςςςςςςςςςςςς!!!!!!!!!! Έκανε το σαλόνι Καφέ Σαντάν.......Αφού δεν μας ξέχεσαν οι γείτονες πάλι καλά!!!!!!!!! Και φυσικά το θέατρο του παραλόγου συνεχίστηκε.....η μικρή να μην ξέρει τί θέλει και να σκορπάει τα παιχνίδια της από δώ κι από κεί, σκόρπισε σχεδόν την μισή βιβλιοθήκη κάτω, την κυνηγούσα να την ταϊσω....ο άντρας μου αραχτός στον καναπέ με το λάπτοπ έπαιζε τάβλι κι εγώ να τρέχω σαν την τρελή προσπαθώντας παράλληλα να καθαρίσω και λίγο!!!!!!!!!!! Κάαααααααποια στιγμή φιλοτιμήθηκε να προτείνει να την πάει μια βόλτα μπας και ηρεμήσει...δεν καθόταν με τίποτα να την ντύσω......μόλις της έβγαλα τα πυτζαμάκια δεν ήθελε να βάλει ρούχα, έπεφτε κάτω και κοπανούσε το κεφάλι στο πάτωμα ουρλιάζοντας και λέγοντας "κακή μαμά" και με κλωτσούσε όπου έβρισκε.......Τελικά την κατάφερε και έφυγαν με το ποδήλατο.....

Κατά τα άλλα είμαι έξαλλη με τους τεχνίτες που ΘΑ ερχόταν εδώ και 3 μήνες να μας αλλάξουν νεροχύτη στην κουζίνα (έχει σπάσει και είναι επίφοβο να πέσει όλος ο νεροχύτης μέσα στο ντουλάπι)......έχουν έρθει 289764321987130 φορές στο χωριό για άλλες δουλειές αλλά όχι σε μας.......τους ψάχνουμε επίμονα στα τηλέφωνα αλλά δεν απαντάνε πουθενά!!!!!! Πρίν λίγο εδέησε να πάρει τηλέφωνο ο γιός του, το τί του έσουρα δεν λέγεται!!!!!!!! Τελικά μου είπε ότι θα έρθουν μέσα στην επόμενη εβδομάδα και του απάντησα ότι ελπίζω να μην χρειαστεί να χαιρετήσουν πάλι την πόρτα γιατί θα έχω φύγει για να γεννήσω........Εεεε μα πιάαααααα, ούτε χρυσό να ψάχναμε!!!!!!!!!

Μυριάκι μου δεν γέννησες ε???? Έλειψες λίγες μέρες και είπαμε ότι μάλλον ήρθε ο μπέμπης!!!! Δουλειές ε? Ζόρικα είναι άμα δεν έχεις βοήθεια από πουθενά.........ή άμα έχεις αλλά κάνουν την κορόιδα!!!!!!! ;);) Η νύφη σου με τρόμαξε εχθές γιατί πονούσα πάρα πολύ χαμηλά (σαν περίοδος) και ένιωθα να με πιέζει από κάτω.......τελικά σταμάτησε σε ένα τέταρτο και δεν επαναλήφθηκε αλλά με κατατρόμαξε, λέω πάει αυτό ήταν τώρα γεννάω!!!!!!!!!!!!

Μαϊμουδάκι μου έχει τουαλέτες στις αίθουσες τοκετών....δίπλα από κάθε δωματιάκι, δεν χρειάζεται να διασχίσεις τον διάδρομο! Δεν θα το πρόσεξες φαίνεται....πάντως αφού δεν σου έκανε καλή εντύπωση η κλινική και δεν νιώθεις καλά να γεννήσεις εκεί, καλύτερα να μην γεννήσεις εκεί γιατί θα είσαι με τον φόβο ότι κάτι θα στραβώσει!!!! Με το καλό όπου κι αν αποφασίσεις κοριτσάρα....μην σε πιάνει άγχος!!!!! Καλά που μου το είπες για την κάρτα ανεργίας μπας και γλιτώσουμε κανένα φράγκο......

Άννα Μαρία μου πάλι στρεπτόκοκκο?????? Νισάφι πια!!!!!!!!! Τί ταλαιπωρία.......μα γιατί δεν εξολοθρεύεται όμως με τόσες θεραπείες που έχεις κάνει?????? Όσο για την καισαρική, μην στεναχωριέσαι, άλλωστε μέχρι την μέρα της γέννας ποτέ δεν ξέρουμε τί θα μας προκύψει.....ότι είναι καλύτερο για το μωρό!!!!

Βανεσσάκι μου διπλωματική και μπέμπα???????? Ψηφίζω 0-2!!!!!!!! :lol: Νικάει η μπέμπα.....την διπλωματική την βλέπω να αργεί......

Girl μου κι εγώ πιστεύω ότι το αιματάκι είναι από την δυσκοιλιότητα....είμαι σίγουρη δηλαδή, κι εγώ έχω αιμορροϊδες (από μικρή), βέβαια ματώνουν πάααααρα πολύ σπάνια αλλά ξέρω ότι στην εγκυμοσύνη αυτό επιδεινώνεται πάρα πολύ.......μην στεναχωριέσαι!!!!!!!!! Και ο άντρας μου έχει το ίδιο πρόβλημα (αν εξαιρέσεις την εγκυμοσύνη :lol: ) και βγάζει πολύ αίμα, κάθε φορά μου λέει ότι είναι λες και έχει κι αυτός περίοδο :-p

Εύη μου χαρούμενα μηνογενέθλια!!!!!!! Ενός μηνός σήμερα!!!!!!!!! Μεγάλωσε το κινεζάκι!!!!!!!!!!

Ηλιαννάκι μου φιλεναδίτσα, ετοιμάστηκες?????? Σε 3 μέρες....η μεγάλη μέρα!!!!!!!!!

Μίκι μου όσο μεγαλώνει το μπεμπάκι τόσο περισσότερο θα σε πιέζει από κάτω...είναι απόλυτα φυσιολογικό!!!!!

Αγγελικάκι μου ακόμα πονάς ε????? Παίρνεις κάποιο παυσίπονο ή δεν κάνει επειδή θηλάζεις????? Εγώ που γέννησα την κόρη μου φυσιολογικά, είχα κάμποσα ράμματα από κάτω και έπαιρνα παυσίπονα για πολλές μέρες....πονούσα πολύ!!!! Δεν θήλαζα όμως.......

Τί άλλο γράψατε....αααα για την ενδοεπικοινωνία, εγώ έχω ήδη από την κόρη μου οπότε πάλι αυτήν θα χρησιμοποιήσω (δεν έχει κάμερα αλλά κι εγώ πιστεύω ότι είναι περιττή) όταν το μπεμπέ πάει στο παιδικό δωμάτιο!!!!! Ακόμα και τώρα που η κόρη μου μεγάλωσε όμως την χρησιμοποιώ γιατί το βράδυ πέφτω σαν κούτσουρο για ύπνο και δεν την ακούω όταν φωνάζει!!!!!!!! Τώρα για αρχή έτσι κι αλλιώς η μπέμπα θα είναι μαζί μου στην κρεβατοκάμαρα οπότε δεν χρειάζεται.....

Για την επισκληρίδιο που συζητούσατε εχθές......εγώ έκανα και τις δύο φορές και θα ξανακάνω, αποκλείεται να κάτσω να φάω τους πόνους!!!!!! Βέβαια τον πρώτο καιρό μετά την γέννα κάτι ψιλοενοχλήσεις τις είχα αλλά δεν βαριέσαι!!!!!! Πέρασαν........

Ααααα και για την πρόκληση τοκετού.....στην κόρη μου έκανα πρόκληση, δεν γνωρίζω αν πονάει περισσότερο πάντως δεν ισχύει ότι ο τοκετός παρατείνεται...εγώ την κόρη μου την γέννησα μέσα σε 4μιση ώρες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω Νάσια, γολγοθάς η μέρα σου... Εγώ είμαι σα ζόμπι σήμερα, δεν κοιμήθηκα πολύ καλά και νυστάζω...

Τα μικρόβια δε φεύγουν λογικά επειδή κατά την περίοδο της εγκυμοσύνης το ανοσοποιητικό είναι χάλια, πάρα πολύ πεσμένο, είναι και τα μικρόβια πάρα πολύ επίμονα και είναι δύσκολο να τα ξεφορτωθούμε...

Έχεις δίκιο, άλλωστε μπορεί να πάω και να περάσω όοοοοολη τη φάση των ωδινών και τελικά να χρειαστεί καισαρική!!! Δε βαριέσαι, ο Αντρέας να βγει καλά από κει μέσα!

Χτες μου λέει ο άντρας μου "πωπω, καισαρική ε; Θα σου ανοίξουν την κοιλιά!!!" και του κάνω "κοίτα, είτε την κοιλιά θα μου ανοίξουν, είτε το μουνί, πάντως κάτι θα ανοίξει". :P :P :P

Αυτό που σκέφτομαι τώρα είναι, επειδή θα μου βάλουν την ενδοφλέβια αντιβίωση, θα μπορέσω μετά θα θηλάσω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χτες μου λέει ο άντρας μου "πωπω, καισαρική ε; Θα σου ανοίξουν την κοιλιά!!!" και του κάνω "κοίτα, είτε την κοιλιά θα μου ανοίξουν, είτε το μουνί, πάντως κάτι θα ανοίξει".
:lol::lol::lol: Όντως!!!!!!!!! Μα τί περνάμε κι εμείς οι γυναίκες βρε παιδί μου!!!!!!!!! Πάντως η φύση ξέρει σε ποιόν θα αναθέσει τις δύσκολες δουλειές!!!!!!!!!!! Οι άντρες δεν θα άντεχαν ούτε δευτερόλεπτο!!!!!!!! Εγώ λέω κάθε φορά στον άντρα μου μία ατάκα από το "Κοίτα ποιός μιλάει"........δοκίμασε εσύ να περάσεις ένα καρπούζι μέσα από μία τρύπα που μετά βίας χωράει να περάσει ένα λεμόνι και μετά τα ξαναλέμε!!!!!!!!!!!!!! =))=))=))
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νασιούλα μου μια μέρα να μην μπορείς να ηρεμήσεις;;;;;;;

Περίεργη μέρα σήμερα πάντως!!!!!!!

Με έκανες να νιώσω καλύτερα τώρα που έγραψες για την πρόκληση!!!!!

Μια χαρά γεννησες.......μέσα σε 4,5 ώρες......... είναι τελικά ανάλογα την περίπτωση....όχι ότι παρατείνεται όπως διάβασα.....

Άννα Μαρία μου μην αγχώνεσαι για την καισαρική...

Η αδερφή μου ξεκίνησε με φυσιολογικό.....έφαγε πόνουςςςςςςςςςςς!!!!!!!! πέρασαν 12 ώρες και στο τέλος.......καισαρική!!!!!!

Οπότε είτε εσύ κάνεις καισαρική ειτε εγώ πάω με πρόκληση.......ότι είναι καλύτερο για τα μωράκια μας!!!!!!!

Καλά με κάνατε και γέλασα και οι δυο με τις ατάκες σας, περί μου...ου και καρπουζιού =))=))=))=))

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι μου όλα τελικά είναι θέμα οργανισμού της κάθε γυναίκας....στην γέννα ΠΟΤΕ δεν ξέρεις πώς θα εξελιχθεί!!!!! Γι'αυτό λέμε ότι το μόνο που ευχόμαστε είναι γερά μωράκια!!!!!!!! Και ο Θεός βοηθός!!!!!!!! Εγώ όταν γέννησα την κόρη μου έβλεπα μία κοπέλα στο απέναντι δωματιάκι που περίμενε με τις ώρες.......τελικά είμασταν και στο ίδιο δωμάτιο μετά την γέννα και μου είπε τί πέρασε....είχε έρθει με πόνους 8 ώρες ΠΡΙΝ από μένα (υποτίθεται ότι θα γεννούσε φυσιολογικά) και τελικά γέννησε 3 ώρες ΜΕΤΑ από μένα με καισαρική γιατί ο μικρός δεν έβγαινε με τίποτα!!!!!!!!!! Ενώ εγώ (που είχα κάνει και πρόκληση) ξεμπέρδεψα στο τσακ μπάμ (που λέει ο λόγος!) Τώρα κανείς δεν μου εγγυάται ότι θα γεννήσω τόσο εύκολα.....σ'αυτά τα πράγματα κανείς δεν υπογράφει συμβόλαιο!!!!!!!!!!!

Αααααα ξέχασα να πώ στην Αναστασία......μέσα στην αίθουσες τοκετού έχει και πλάσμα T.V για όλες εκείνες τις ώρες που μπορεί να χρειαστεί να περιμένεις!!!!! Αν κάνεις επισκληρίδιο και δεν πονάς δηλαδή αλλιώς όχι τηλεόραση δεν θα θες να δείς αλλά μέχρι και τα αυτιά της μαίας θα θες να δαγκώσεις!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάσια, όντως, εμείς είμαστε το δυνατό φύλο, πάει και τελείωσε! Τις προάλλες που πήγαμε στον γναθοχειρουργό για την εγχείρηση που πρέπει να κάνει ο άντρας μου, του έλεγε για τη διαδικασία που θα ακολουθηθεί και όταν του είπε για τα παυσίπονα, του είπε ότι οι γυναίκες τα χρειάζονται λιγότερο, ενώ οι άντρες που είναι πιο ευαίσθητοι, περισσότερο!!!! Κατά τα άλλα, είμαστε το ασθενές φύλο!

Μαρία, ακριβώς, ό,τι είναι καλύτερο για τα μωρά μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάσια μου σίγουρα είναι στον οργανισμό κάθε γυναίκας!!!!!

Μακάρι όλες να γεννήσουμε με ένα πόνο!!!!!!!!!!!!

Και ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΓΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΜΩΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!

Αννα Μαρία μου δεν είναι οι άντρες όχι για γέννα............ ένα πυρετό έχουν και κάνουν σαν μωράαααααααα!!!!!!! Βέβαια παντού υπαρχουν και οι εξαιρέσεις!!!!!!!

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...