Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΙΕΣ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΟΝ ΟΚΤΩΒΡΙΟ, ΟΕΟ???


Recommended Posts

Koρίτσια μου καλησπέρα!!!

μόλις γύρισα από τον γυναικολόγο μου! μου ήρθε ένα εγκεφαλικό με τις τιμές των φαρμάκων και της εξωσωματικής!!! Ας είναι! όλα για το παιδάκι μας! αρκεί να έρθει το χαζούλι μας και να μην καθυστερήσει άλλο!

Έλενα μου κι εγώ έτσι πίστευα! μπορεί στην ζωή να μας έχουν έρθει όλα πολύ δύσκολα αλλά πίστευα πως το μωρό θα ερχόταν αν όχι με την πρώτη με την δεύτερη!!! ΑΠΑΤΗ!!! συνολικά έχουμε προσπαθήσει πάνω από 12 κύκλους κι ακόμα.... κι όλες μου σχεδόν οι φίλες (όλες άνω των 30) έμειναν μέσα στους πρώτους 6 μήνες!!! άλλες με την πρώτη κι άλλες με την 5η! κι από καταχρήσεις εγώ είμαι η πιο ήσυχη! ούτε καφέ, ούτε τσιγάρο, ούτε ξενύχτια, καλή διατροφή και καλός ύπνος! μόνο στο άγχος τα χαλάω λιγάκι γιατί είμαι πολύ αγχώδης και θ'έελω όλα να τα κάνω τέλεια και γρήγορα και να έχω και σε όλα το έλεγχο!

Ο γιατρός μου είπε να χαλαρώσω λιγάκι και να μην νιώθω άγχος για κάτι που δεν είναι στο χέρι μου αλλά στην τύχη και στον Θεό!

αυτά με τις θερμοκρασίες είναι μπέρδεμα! εγώ κάθε πρωί είχα 35,2 άντε 36 και το τεστάκι χαμογελούσε κανονικότατα της ωορηξίας! και μετά κάθε πρωί είχα υποθερμία και κάθε μεσημέρι δέκατα!

Α, είπα και στον γιατρό για το παλιοτεστ!!! μου είπε ότι πρώτον είμαι πολύ βιαστική και δευτερον ότι η αχνή γραμμή δεν πρέπει να λαμβάνεται υπόψιν!!! Εγώ του είπα να πει σε όλες του τις πελάτισσες να αποφεύγουν τα εν λόγω τεστ γιατί άκουσα πολλά κακά σχόλια!!!

Αυτά!!! Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 321
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Wx nai Melipikto,kserw apo mia fili pou exei mpei se auti ti diadikasia oti einai panakriba ta farmaka! Den kaluptei tipota kamia asfaleia?

Kai auto pou les gia to agxos, kai egw to idio eimai, prospathw na ta kanw ola swsta kai teleia kai giauto agxwnomai, makari na mporousa na to apoballw!!

Oso gia ta testakia kai tin axni grammi oti einai arnitiki....egw den kserw pia exw mperdeutei me auta ta testakia, pote den mou exei deiksei mia entoni grammi opws ti grammi elegxou! H polu axni mou bgainei...h ligo pio entoni alla oxi oso tou elegxou. Exw mperdeutei. Pantws otan teleiwsoun auta den pernw alla.

Melipikto ena exw na pw, as prospathisoume oles na apoballoume to agxos kai as skeftomaste thetika gia to 2011!! Sou euxomai kali arxi me ti diadikasia tis ekswsomatikis kai kali epituxia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

melipikto για δώσε μια ιδέα για τις τιμές(να το πάθω και εγώ το εγκεφαλικό σπίτι και όχι στο γιατρό)... Τράβαμε του Χριστού τα πάθη για ένα παιδάκι, και θα έρθει κάποια στιγμή και θα σου πει «τι εκανες εσύ για μένα ρε μάνα» και θα θες να το σφάξεις στο γονατο...

Πάντως η τελευταία κοκκινιάρα ήταν σχεδόν ίδια με της αποβολής (μέχρι κ κομμάτια σαν ιστό είχα.) και κράτησε και 3 μέρες... Έχω μπερδευτεί.... μήπως να πάω στο γιατρό??? Αλλά τα 50€ τσούζουν... Γαμώ το ΙΚΑ μου γαμώ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποσο σας καταλαβαινω!!!!

εχω ακριβως τους ιδιους προβληματισμους με εσας κοριτσια.

πιστευα (ηλιθιωδως μαλλον) οτι θα εμενα με την πρωτη εγκυος κ ολο το καθυστερουσαμε με τον αντρα μου. οχι να παρουμε πρωτα σπιτι, οχι να παρουμε πρωτα πιο καλη θεση στη δουλεια, ας κανουμε πρωτα το ενα, ας κανουμε πρωτα το αλλο.

και τωρα ποσο το εχουμε σκυλομετανιωσει δε λεγεται.

αν κ προσπαθουμε λιγοτερο απο χρονο, κ απο ηλικια παμε ακομη καλα (κατω των 30 για λιγο ακομη ;) ) εχει αρχισει να με καταβαλει το αγχος.

κ αυτο με την τελειομανια ισχυει 100%. χωρις να το καταλαβεις, ολη αυτη η προσπαθεια για προγραμματισμο κ απολυτο ελεγχο των πραγματων δημιουργει τρελο αγχος, το οποιο μπορει να μην το καταλαβαινουμε αμεσα, αλλα συχνα εκδηλωνεται σωματικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα μου σε ευχαριστώ πολυ!!!

εγώ έλεγα για τα τεστ εγκυμοσύνης και την αχνή γραμμή! για την ωορηξία είχα πάρει τα κλίαρ μπλου από φαρμακείο! είναι πανάκριβα αλλά πολύ απλά και έγκυρα! απλά χαμογελάει το τεστάκι και ξέρεις! τα άλλα του ίντερνετ μου φανηκαν λίγο πολύπλοκα !

Ουρανία μου το πούρεγκον που θα κάνω εγώ και χρειάζομαι 3 κουτάκια κάνει περίπου 450 το κουτί συν 2-3 πρεγκνύλ (ευτυχώς γύρω στο 10€ η μία) και κάτι άλλες ενεσεις ανασταλτικές της ωορηξίας κανά 50€!

η υπόλοιπη διαδικασία γύρω στο 2.500 με 3.000!!! και κανά 400 η κατάψυξη των εμβρύων για 1 χρόνο (μάλλον για 1 χρόνο είναι η τιμή!) θες κι άλλα;;;;

εγώ έχω πάντα κομματάκια στην περίοδο τις πρώτες μέρες! φυσιολογικό είναι! και μόλις φύγουν νιώθεις και πιο ελαφριά! ο γιατρός μου μου είχε πει ότι έστω και μία φορά να έχεις κανονικό αίμα στο σκούπισμα πχ είναι περίοδος! αν σε αγχώενι όμως πήγαινε! αν και ακόμα και αν ήταν βιοχημική δεν θα δει τίποτα! νομίζω κιόλας!

σήμερα ο γιατρός μίλαγε κι εγώ έκλαιγα! τί με έχει πιάσει;;; λέω δεν είμαι καμιά κλαψιάρα! το ξέρω μου λέει! έχεις μεγάλο βάρος στους ώμους σου! να το μοιραστείς! μην τα κρατάς μέσα σου!

έχω λέω καλό παρεάκι στο ίντερνετ με ομοιοπαθούσες κοπέλες και το μοιράζομαι!

δεν πιστεύω να σηκώνεις και το δικό τους βάρος μου λέει και να στεναχωριέσαι και να έχεις έγνοια και για αυτές!

όχι βέβαια λέω (ΨΕΜΑΤΑ - αφού σας έχω έγνοια και χαίρομαι με τις επιτυχίες καθεμίας από εδώ και στεναχωριέμαι όταν κάποια είναι λυπημένη)!!!

Αυ΄τα τα πολλά!!!

καλή επιτυχία σε όλες μας βρε κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ourania kai emena etsi itan h teleutaia kai kratise mono 3 meres alla meta kratisan kati kafe ugra alles 5 meres alla mono kafe pou den ta eixa pote ksana. Egw pantws apo ola auta ta sumptomata pou eixa sun to prismeno stithos pou den itan etsi pote ksana pisteuw pws eixa piasei alla den egine h emfuteusei kai apoblithike to spori...isws kati tetoio sunebei kai se sena. Eixa skeftei na paw sto giatro alla telika den piga giati apo auta pou diabasa genikotera an itan ontos gonimopoiimeno mono gia liges imeres h ebdomades kai apoblithei metraei san apli periodo, kai siga min paw na tou dinw gia kathe aporia mou kai 50riko!

Dimitroula, auto pou eipes twra to legame kai emeis me ton antra mou. Ti xazo pou to kathisterousame!!! Na perimenoume na epiplwsoume to spiti na perimenoume to ena na kanoume to allo Kai na fantasteis oti tous teleutaious mines prosexame idiaitera na min minw egkuos prin to gamo kai den eimai kala sto gamo!!! Thes na gelaseis ki allo? Xrisimopoiousame kai profilaktika kai pali tou elega na trabietai giati fobomoun min spasei kai meinei tipota mesa(sorry gia tis leptomereies)!!! Alla fantazesai poso xazi niwthw twra!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το ιδιο χαζη οσο νιωθω κ εγω elena_c... :D

τι προφυλακτικα, τι τραβηγματα, μεχρι κ χαπι της επομενης μερας εχω παρει στο παρελθον.

ουτε καν ηξερα τοτε αν ημουν σε γονιμη μερα ή οχι κ νομιζα οτι θα εμενα κ εγκυος τρομαρα μου!!

τεσπα...

σημασια εχει τελικα να ηρεμησουμε κ ισως καποια στιγμη μας κανει τη χαρη κ ερθει το σπορακι που τοσο πολυ λαχταραμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρε εγω πρέπει να παω και για παπ, οποτε λεω να τα συνδιάσω όλα μαζί... Αλλά πιθανόν να μου κάνει κολπικο υπερηχο (50€) και το παπ αλλα 50€... Ποτε δεν είχα θέμα με την περίοδο... Ξεκινούσε κόκκινη - κόκκινη κρατουσε 4 μερες και μετα ερχοταν το καφε για 1 μερα.... μετά την αποβολή ξεκινούσα με λίγο καφε και κοκκινιζε το συμπαν λιγες ώρες μετα... 4-5 μερες μιλαμε για ποσοτητες... και παντα 29-32 μερες.... Τωρα στις 25 μερες με καφε για 6 ωρες, μετα 12 ωρες (και κατι παραπανω) το απόλυτο τιποτα και μιαμιση μερα σκουρο κόκκινο και τέλος (αλλα όταν λέμε τελος ουτε στο σκουπισμα ιχνος) ... Γιαυτο ρωταω... μπας και καμια εχει καμια ιδεα... (και συγνωμη για την περιγραφη... Πιθανον να σας αηδιασα)... Αυριο θα παρω να κλεισω ραντεβου αλλα απο βδομαδα.. 4 μέρες θα με παει μαμιοντας στη δουλεια γιατι βαφτιζει η αλλη κοπελα τα μωρα της και θα βγαλω εγω ολες τις βαρδιες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

E tote rwta to afou tha pas na ta kaneis ola mazi! Egw tha dw ti tha ginei me auto ton kuklo kai meta tha paw na tou kanw mia episkepsi giati den paei allo apo kapoion prepei na zitisw eksigiseis!! kai emena pantos pou einai 30-32 o kuklos panta, o proigoumenos itan 24 imeres (prwti fora sumbainei auto) kai opws eipa prin 3 meres aima kai meta kafe blena alla opws eipes kai esu san na itan kommatia apo istos! Tespa, apla meta apo auton to periergo kuklo twra eimai sto xasimo den kserw pote na perimenw gonimes kai pote periodo pia.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elena_c συχνά έχουμε διαταραχές στον κύκλο. Αν σε αγχώνει καλύτερα να ρωτήσεις το γιατρό σου. Αρκέτο άγχος έχουμε για όλα τα υπόλοιπα... μην φορτώνεσαι και με αυτό! Ο δικός μου παίζει 30-36 μέρες αλλά όχι σπάνια χτυπάω κάτι 40-45 μέρες και είχα κάνει εξετάσεις και μου είπε ο γιατρός ότι είναι μια απλή διαταραχή του κύκλου. Μάλιστα μου είχε πει ότι ακόμα κι αυτοί οι κύκλοι μου ήταν γόνιμοι. Για τη θερμοκρασία που με ρώτησες βάζω το θερμόμετρο κάτω από τη γλώσσα για ένα λεπτό. Σήμερα υπήρξε μια άνοδος (36,7) για να δούμε πως θα προχωρήσει. Αυτό που είχα διαβάσει στο gyn ήταν το εξής "Σε κύκλους με υπερθερμική φάση μικρότερη από 11 ημέρες, δεν μπορεί να εγκατασταθεί εγκυμοσύνη. Στην περίπτωση αυτή μιλάμε για ‘’ωχρινική ανεπάρκεια’’, που σημαίνει ανεπαρκή παραγωγή προγεστερόνης. Η ωχρινική ανεπάρκεια οφείλεται σε διαταραχή της ωοθυλακιορρηξίας."

Κι εμείς στα 30 κι ακόμα τίποτα με υγιεινή ζωή χωρίς καταχρήσεις και μωρό πουθενά! Δεν είναι να τρελαίνεσαι??? Και βλέπεις τις άλλες με τη μυρωδία!!

dimitroula78 μην σκέφτεστε πάντως τι θα μπορούσατε να είχατε κάνει νωρίτερα. Κάθε απόφαση είναι σωστή για τη δεδομένη στιγμή που την πήρατε. Μην έχετε ενοχές.

Μελίπικτό μου θα το πάθουμε το εγκεφαλικό με τις τιμές της εξωσωματικής! Χοντρικά δηλαδή να υπολογίζουμε 4000 + όλο το τρέξιμο για να τα γράψεις μπας και πάρεις τίποτα από το ταμείο. Ας ερθει βέβαια το μωράκι μας και θα τα ξεχάσουμε!

Βέβαια αν μας ρωτήσει όπως λέει και η Ουρανία «τι εκανες εσύ για μένα ρε μάνα».... δεν ξέρω τι απαντάς! Το αφαιρείς από την προίκα! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!Επεσε πολυ προβληματισμος βλεπω εε?Ελπιζω ολες να ξεπερασετε οτι σας απασχολει!

Εγω σημερα εχω πολλες ενοχλησεις περιοδου κ ολο νιωθω σα να μου ερχονται,αφηστε αντε παλι απο την αρχη μου φαινεται... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια....

χθες εκανα τεστ και βγηκε αρνητικο.η περιοδος αφαντη και δεν ποναω καν...!!!το στηθος ομως τουμπανο...!!!!

υπαρχει περιπτωση να εχει γινει αργα η συλληψη?και ποσο αργα να εχει γινει δλδ?πηρα μια κρυαδα χθες... :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια....

χθες εκανα τεστ και βγηκε αρνητικο.η περιοδος αφαντη και δεν ποναω καν...!!!το στηθος ομως τουμπανο...!!!!

υπαρχει περιπτωση να εχει γινει αργα η συλληψη?και ποσο αργα να εχει γινει δλδ?πηρα μια κρυαδα χθες... :cry:

Αν εκανες κανα predictor μη το παρεις κ πολυ σοβαρα το αποτελεσμα του.Αν εχεις καθυστερηση πηγαινε κανε καμια χοριακη, ισως εισαι εγκυοοοςςς!!!Μακαρι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το clear blue πηρα...

σημερα ειναι η 28 μερα...

η αληθεια ειναι οτι πονουσα πολυ την προηγουμενη εβδομαδα..που ηταν πολυ νωρις για να ρθει η ακατονομαστη!τωρα παρακαλαω να ηταν μεγαλος ο κυκλος...την ωορηξια μου νομιζω οτι την καταλαβαινω.και ηταν γυρω στις 25 του μηνος.ειχα πολλα υγρα εκεινες τις μερες.αν δεν μου ερθει σε καμια βδομαδα θα ξανακανω τεστ.αλλα κανονικα αν ειμαι εγγυος δεν θα εδειχνε το σωστο αποτελεσμα χθες?τι να πω...!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimeroudia koritsakia!!

Diaz euxaristw gia auto to enimerwtiko me ti thermokrasia kai tis ormones. Den to iksera!

Gelasa polu me to "tha ta afairesoume apo tin prika tous" xaxa gia fantasou na bgei to skato kai na sou pei ti ekanes gia mena re mana!! Meta apo olo auto to agxos kai prospatheias!!

Nikol ase polu problimatismos...alla eutuxws pou exoume auto edw to site kai ta lunoume kai exoume kai ti sumparastasi atomwn pou mas katalabainoun!!

Iwanna, kane allo ena test meta tin prwti imera kathisterisis. Kamia fora den deixnei kai as lene oti deixnoun, h an den mporeis na perimeneis kane xoriaki pou tha deiksei sigoura, egw pantws den tha sunistousa na kaneis xoriaki giati na pernas olo auto to agxos. To eixa kanei kai egw tin prwti fora (kai testakia kai xoriaki) kai meta apo tin ksenera pou efaga eipa oti den tha ksanakanw xoriaki eidika ektos an exw kathisterisi! To kserw oti einai duskolo na perimeneis alla prepei na breis kati na se apasxolisei gia 1-2 imeres na ksexasteis ligo. Oles to pername auto kathe fora me tin idia agwnia!

Koritsia egw simera ekana testaki ooriksias kai gia prwti fora kokkinise h grammi oso tou elegxou!!! Lete na einai h tuxeri fora? Makari makari!! Ksekinaei o Marathonios Ntoin #2! xaxa san onoma tainias akougetai!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το clear blue πηρα...

σημερα ειναι η 28 μερα...

η αληθεια ειναι οτι πονουσα πολυ την προηγουμενη εβδομαδα..που ηταν πολυ νωρις για να ρθει η ακατονομαστη!τωρα παρακαλαω να ηταν μεγαλος ο κυκλος...την ωορηξια μου νομιζω οτι την καταλαβαινω.και ηταν γυρω στις 25 του μηνος.ειχα πολλα υγρα εκεινες τις μερες.αν δεν μου ερθει σε καμια βδομαδα θα ξανακανω τεστ.αλλα κανονικα αν ειμαι εγγυος δεν θα εδειχνε το σωστο αποτελεσμα χθες?τι να πω...!!

Αν δε σου ερθει σε καμια εβδομαδα το πιθανοτερο ειναι να εισαι εγκυος,οποτε κανε χοριακη κατευθειαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΙΩΑΝΝΑ89 περίμενε ως τη Δευτέρα και κάνε χοριακή να είσαι σίγουρη! Μακάρι να είναι μωράκι και να συνεχίσει καλά αυτός ο μήνας! Σήμερα είναι η πρώτη μέρα καθυστέρησης;

Νικολ μου μην απελπίζεσαι και μην κοιτάς συμπτώματα...κάνε υπομονή ως τη Δευτέρα! Είμαι αισιόδοξη ότι όλα θα πάνε καλά!

Elena_c είδες που έγινε έντονη η γραμμή; Βουρ στο ψητό!!! ;) Μακάρι να έρθει το μωράκι σας αυτό μήνα! Έρχεται και Σ/Κ οπότε κοιτάξτε να το εκμεταλευτείτε! Μην τον ξεζουμίσεις τον άνθρωπο... με ρέγουλα! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλά Diaz αυτό με την προίκα ήταν θεϊκό!!! Αν και ποιά προίκα;;; με τα βρακιά τους θα τα δώσουμε και πολλά θα τους είναι!!!

για να μην παρεξηγηθώ η λιστούλα κάτω από τις δημοσιεύσεις μου είναι για τα κορίτσια που ξεκινήσαμε παρεούλα την εξωσωματική μας!

Μέλλουσες εγκυούλες και μανούλες είμαστε όλες μας και την λίστα μας για το "ποιές δεν περιμένουμε περίοδο τον...." την έχει η Μαριάνναπ μας!!!

Αν θέλει όμως καμία (και νιώθει τυχερούλα) ας κάνει κι εδώ μία νέα να ξέρουμε τι μας γίνεται μιας και το κοριτσακι μας είναι πλέον εγκυούλα!!! Τώρα δεν έχουμε ιδέα ποιά δεν περιμένει και πότε!!!

Εγώ πάντως περιμένω την τελευταία μου περίοδο τέλος του μήνα (με ένεση αναστολής περιόδου) και δεν περιμένω μέσα στον Νοέμβριο ούτε τον Δεκέμβριο λόγω επιτυχούς εμβρυομεταφοράς και εγκυμοσύνης!!! για ημερομηνίες δεν έχω ιδέα! βλέποντας και κάνοντας πάμε! αισιοδοξία πάνω από όλα!!!!

Ιωάννα89 μην απογοητεύεσαι! και η GKRISS έκανε τεστ και ήταν αρνητικό την πρώτη μέρα καθυστέρησης και μετά από 2 μέρες είχε θετικότατη χοριακή!!!!

Περιμένουμε νέα σας!

Φιλάκια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!

Μπήκα λίγο να σας φυσήξω κι εγώ!!!

ένα μεγάλο φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!

για όλες τις υποψήφιες μανούλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κ απο μενα!!

nikolxx πολυ συχνα τα συμπτωματα περιοδου ειναι ιδια με αυτα της εγκυμοσυνης. οποτε τα κοριτσια εχουν δικιο. κανε λιγο ακομη υπομονη κ ολα θα πανε καλα.

ιωαννα82 το clearblue ειναι απο τα καλα τεστ κ σε μενα εχει πεσει παντα μεσα (δηλ.αρνητικο :? ). Παρ'ολ'αυτα ποτε δεν ξερεις. μπορει η ωορρηξια σου να εγινε πιο αργα αυτη τη φορα κ ακομη να ειναι νωρις για τεστακι.

Elena_c βουουρρρρρρρρρ για ντοιν ντοιν. ;)

εγω κ τις 3 τελευταιες φορες που εκανα τεστ ωορρηξιας παντα ηταν εντονη η γραμμη. κ τρεχαμε για ντοιν ντοιν κατευθειαν. τελικα πρεπει να περιμενουμε να περασουν 24 ωρες απο τη στιγμη που θα δειξει το τεστ, ώστε να πετυχουμε την ωορρηξια?

εμεις απο υπερβαλλοντα ζηλο τις προηγουμενες φορες το καναμε 3 μερες πριν την ωορρηξια κ 3 μερες μετα συνεχομενα. λετε να αδυνατιζε το σπερμα μεχρι την ωορρηξια κ γι'αυτο να μην εγινε δουλεια?

αυτη τη φορα λεω να περιμενουμε 24 ωρες μηπως κ τα καταφερουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω κοριτσια...

και να μην ειμαι εγγυος τον αλλο μηνα δυναμικα και συστηματικα....

μακαρι να ειναι μεγαλος αυτος ο κυκλος....μακαρι!δεν απελπιζομαι γιατι τουλαχιστον ξερω οτι μπορω να κανω παιδια και εγω και ο αρραβωνιαρης μου...

μακαρι να ητανε χαζο το τεστ και να μην εδειξε σωστα...!!! :D

θα με πειτε χαζη ρε κοριτσια αλλα πραγματικα πιστευω οτι ειμαι εγγυος και αυτη τη φορα...

αν δεν ειμαι θα χρειαστω αναποδο λευκο πουκαμισο.... :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kala apo ntoin ntoin allo tipota!

Dimitroula auto pou lene oti adunatizei to sperma den isxuei! Isa isa pou einai kai pio fresko kai dunato. Sperma paragetai sunexeia, apla mporei na min einai h idia posotita ugrou alla auto den exei polu simasia.

Ama kaneis kai prin deiksei thetiko kai meta pou tha diksei thetiko akoma kalitera giati oi salpiges gemizoun kai exeis megaliteri pithanotita kapoio sperma na gonimopoiisei to oario otan katebei!

Iwanna egw pisteuw polu kai se auto pou niwthoume oi idies, diladi ti diaisthisi, apla kamia fora otan theloume kati polu megalopoioume kai kamia simadia pou blepoume h ta "diabazoume" lathos kai bgazoume lathos sumperasma kai meta apogoiteuomaste. Auto pou epatha egw tous teleutaious kuklous :(

Telos panton, makari na einai swsto auto pou niwtheis!! Kane kanena testaki!! H einai nwris??

Loipon koritsia gia tis mises kala ntoin ntoin kai tis upoloipes kala apotelesmata!!

Filia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες.... Που είστε όλες χαμένες??? Εγω μετά από 3 μέρες ολοημερης δουλειάς επιτέλους ηρέμησαααα.... Βρέχει και απο χτες και είμαι μεσα στην καλη χαρα (πεθαίνω για βροχή και μουντο καιρό).. Ο καλός μου πήγε τελικά στο γιατρό και έχει όντως κονδυλώματα... Ευτυχώς ο τυπος δεν είναι επικύνδινος για μένα όποτε όλα καλα... Του έκανε κρυοπληξία και περιμένουμε να πέσουν (σαν ώριμα φρούτα)... Το θέμα είναι πως του είπε αποχη για 3-4 μήνες... οπότε μάλλον το χάσαμε το τρένο του 2011... Αλλά δεν πτοούμαστε... πάμε δυναμικά για το 2012... Απο βδομάδα θα πάω και εγώ για ΠΑΠ και τα σχετικά και να κάνω και μια κουβέντα με το γιατρό να δω τι μπορώ να κάνω και αν έχει ιδέα που θα πάει ο γιατρός της εξωσωματικής... (βρήκαν καιρό να τον βρουν παράνομο οι παπαρες).... Αύτά τα ολίγα νέα μου... Αντε ξεκινάτε και εσεις να λέτε τι κανατε και πως περνατε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ...!!!ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΣΚ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΣΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ...ΧΑΛΑΡΩΣΑ ΗΡΕΜΗΣΑ ΕΦΑΓΑ ΚΑΛΑ...ΤΕΛΕΙΑ!

ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΤΕΛΕΙΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΜΟΥ..!!

ΜΗ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΟΥΡΑΝΙΑ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΥΑ Ο ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...