Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΙΕΣ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΟΝ ΟΚΤΩΒΡΙΟ, ΟΕΟ???


Recommended Posts

σας ευχαριστώ κορίτσια όλες, με συγκινείτε,είναι αυτές οι ευχές για μένα???περίεργο μου φαίνεται!

πήρα την γυναικολόγο και μου είπε να την επαναλάβω σε 1 βδομάδα γιατί είναι πολύ νωρίς ακόμη!

μετά να την ξαναπάρω να της πω πόσο είναι ,να πάω στην αιματολόγο (για τη θρομβοφιλία) και κατά τις 25 Οκτώβρη να πάω να με δει.

αυτά είναι τα νέα μου γλυκές μου, θα κάνω λίγη υπομονή ακόμη και θα δούμε!

εύχομαι να είναι όλα καλά!!!

Υ.Γ. είδατε τα predictor????μάπα είναι....

sorry για την εταιρία αλλά πρέπει να βελτιωθούν τα προϊόντα της!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 321
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μπραβο κριιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιις!!!!!!!!!!!!!!!!εμπαινα να δω τι εγινε!!!!αααααααααααααααααααααχ τι χαρα!!!!!!!!!ολα καλα να πανε σου ευχομαι!!!!!!!!!ειδες;τελειαααααααα :ymparty::ymparty::ymparty:[smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob9.gif] [smilie=occasion18.gif] [smilie=occasion18.gif]

με το καλο και οι υπολοιπες..κρις θα σου παρει λιγο καιρο να το πιστεψεις!!αλλα εισαι εγκυος! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

G.KKRIS συγχαρητήριααααα!!!!!!!!!! :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty: Είχα ένα θετικό προαίσθημα για σένα και επαληθεύτηκε! Πολύ χαίρομαι μπράβο! Καλή εγκυμοσύνη να έχεις και με το καλό το υγιαίστατο μωράκι σου!

Αν θυμάμαι καλά είχες αναφέρει ότι έχεις και θυροειδή έτσι; Να πάρεις τηλ και τον ενδοκρινολόγο σου να τον ενημερώσεις γιατί είναι πολύ σημαντικό να σε παρακολουθεί σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης. Έχω και εγώ θυροειδή και το χαπάκι το Τ4 χρειάστηκε να το αυξήσω 2 φορές στην εγκυμοσύνη.

Έλα τώρα που έγινε η αρχή να ακολουθήσουν και άλλες! Φιλιά και ΦΟΟΟΟΟΟΥΥΥΥΥΥΥ σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gkrris Μπραβο!!!!!!Αλλα ηταν λιγο αναμενομενο νομιζω..εε??

Μην ανησυχεις για τιποτα απλα την εκανες λιγο νωρις για αυτο ειναι χαμηλη.Επανελαβέ την όπως σου πε η doctor και ολα καλα θα ειναι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο κοπελα μου! με το καλο!!!!

εγω δεν το βλεπω γι αυτο το μηνα!δεν το εξασκησαμε καλα το αθλημα!μονο μια φορα τη 12 η μερα και μετα τιποτα!τελος παντων!βλεπουμε!

βρε κοριτσια με πιανει ενα πραγμα το βραδυ: θα τα καταφερω με 2 παιδια - ειμαι πραγματικα ετοιμη; και τετοια - το πρωι το ξεπερναω αλλα πραγματικα στεναχωριεμαι γιατι δεν εχω τόσο ενθουσιασμο και λαχταρα οσο στο πρωτο!

αυτα

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

G.KKRIS ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!! :ymapplause::ymapplause::ymapplause: Σου εύχομαι μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!! Πολύ χάρηκα! Μας είχε φάει κι η αγωνία! Θα πάνε όλα καλά μην ανησυχείς! Τώρα μπορείς να μας φυσάς κι εσύ!!!

Άντε να παίρνουμε σειρά σιγά σιγά! Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

G.KKRIS συγχαρητήρια είδες που όλες σου το λέγαμε ότι σποράκι μας μυρίζεται.Τέλεια!!!!!Σε 9 μήνες θα κρατάς ένα υγιέστατο μωράκι.Θα σου πρότεινα να πας στο φαρμακείο και να πάρεις για να ξεκινήσεις φυλλικό οξύ που κάνει πάρα πολύ καλό στην ανάπτυξη του εμβρύου,σίγουρα θα στο δώσει η γιατρός σου .Άντε θα κάνεις και την δεύτερη χοριακή που θα είναι στα ύψη την επόμενη εβδομάδα και μετά θα πάτε να δείτε την κουκιδούλα σας,τι καλά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

G.KKris συγχαρητηρια κοπελα μου...σου ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και σε 9 μηνες να εχεις στην αγκαλια σου το αγγελουδι σου...χαλαρωσε τωρα, καθολου αγχοι, οχι βαρη και δουλειες και κυριως απολαυσετο το..

ευτυχως ξεκινησε ο Οκτωβριος με +++++ ανακοινωσεις...πληροφοριακα εμενα σημερα πρωι πρωι εμφανιστηκε η βρωμιαρα...οποτε συνεχιζουμε γερα και οι επομενοι μηνες ευχομαι να ειναι τυχεροι για ολες μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΡΑΒΟ GKKRIS...! ! !

ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΗΡΕΜΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ...ΝΑ ΤΟ ΧΑΡΕΙΣ ΟΣΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΜΠΟΡΕΙΣ..!!!

ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ Κ ΕΜΕΙΣ...ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 10 ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ!

7 ΤΟΥ ΜΗΝΟΣ ΔΕΝ ΠΕΙΡΙΜΕΝΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ...ΑΝ ΚΑΝΩ ΑΥΡΙΟ ΤΕΣΤ ΛΕΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΙΣΧΥΕΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα ζουζούνες!!!

σας ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ όλες!!!δεν γράφω ονόματα μην ξεχάσω καμία και μου στεναχωρηθεί!

ξεκινάω και γω και σας φυσάω δειλά δειλά...

φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!! [smilie=wave.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΡΙΣ ΜΟΥ ΣΥΝΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΛΗ Κ ΤΕΛΕΙΟΜΗΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΥΧΟΜΑΙ!!!!!!!!!

ΙΩΑΝΝΑ ΜΟΥ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΩ ΑΛΛΑ ΚΑΝΕ ΛΙΓΟ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΟΡΙΤΣΙ Κ ΕΥΧΟΜΑΙ ΕΝΑ ΘΕΤΙΚΟ ΤΕΣΤΑΚΙ Κ ΣΕ ΣΕΝΑ Κ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!!!!!!!!!

ΦΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

ΦΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

ΦΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

ΦΙΛΙΑ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες... Κρις τα κατάφερες.... Με το καλό να κρατήσεις το μωρο σου αγκαλιά.

Σημερα διάβασα ότι διώξαν το γιατρό μου από το νοσοκομείο λόγω χρηματισμού...Πριν 7 μερες... Και χτες του στείλαν επειγον έγραφο να επιστρέψει.. (μάλλον καμία δεν ήθελε τους εναπομείναντες γιατρούς) Δεν πάνε καλα... Τον δευτερο καλύτερο στην Ελλάδα, Διεθνώς αναγνωρισμένο, επίκουρο καθηγητή σε Παναπιστήμιο της Αμερικής, ήρθαν οι ηλίθιοι να τον διώξουν... Υποτιθετε συνεργαζόταν με ιδιωτική κλινικη... Κάναν ΕΔΕ κ αποδείχτηκε (όπως όλα δείχνουν) ότι μάλλον είναι αθώος... Εγώ, όταν πάω για την οποιαδήποτε θεραπεία, όπου είναι αυτός θα πάω... Σίγα μην κάτσω στους υπόλοιπους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΡΟΜΠΑ ΤΟΝ ΕΚΑΝΑΝ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΕΣΤΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΘΩΟΣ!!!

ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΝΑ ΗΜΟΥΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΓΥΡΝΟΥΣΑ ΠΙΣΩ...

ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ Κ ΕΜΕΝΑ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΤΗΣ ΘΑ ΠΑΩ...!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΡΟΜΠΑ ΤΟΝ ΕΚΑΝΑΝ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΕΣΤΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΘΩΟΣ!!!

ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΝΑ ΗΜΟΥΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΓΥΡΝΟΥΣΑ ΠΙΣΩ...

ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ Κ ΕΜΕΝΑ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΤΗΣ ΘΑ ΠΑΩ...!!! :lol:

ΑΑΑ! ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΙΠΑ!

Κ Α Λ Η Μ Ε Ρ Α ! ! !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!

Αν είναι αθώος είναι πραγματικά πολύ κρίμα να τον βάζουν σε τέτοια διαδικασία και να τον συκοφαντούν!!! Μακάρι να τελειώσει σύντομα η περιπέτεια!

Σήμερα έχω να σας θέσω ένα ερώτημα... Την Τρίτη το απόγευμα έκανα τεστ ωορηξίας και βγήκε θετικό, την Τετάρτη την ίδια ώρα το επαναλαμβάνω και ήταν αρνητικό, άρα έγινε στο ενδιάμεσο η ωορηξία. Καλά μέχρι εδώ. Κάθε μέρα μετράω επίσης τη θερμοκρασία μου αλλά ακόμα και σήμερα δεν είδα κάποια σημαντική άνοδος. Είναι δηλαδή όσο ήταν από την αρχή της περιόδου (36,2-36,5) και σήμερα είχα 36,4. Μόνο για δύο μέρες (Δευτέρα - Τρίτη) έπεσε στους 36,0. Τι γίνεται με μένα τελικά; :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια μου,μόλις με πήραν για τα αποτελέσματα περίμενα έκανα εξέταση 7:30 το πρωί.

292 μου είπε η χοριακή.τώρα τι να κάνω?

σας ευχαριστώ όλες είστε η καλύτερη παρέα και γουρλούδες!

εύχομαι να πάνε όλα καλά!

και σε σας ότι καλύτερο με σποράκια όλες μέσα στον Οκτώβρη.

φιλάκια γλυκές μου!!!

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ κορίτσι μου!!!!!!!!!!!! Εύχομαι μια υγειή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!!!! Καλή επιτυχία και στις υπόλοιπες!!!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!!

Diaz kai egw akribws to idio exw pathei...

edeixne to test auto me tis grammes thetiko (kata kapoio tropo, den einai h grammi oso entoni einai h prwti alla pote den mou bgainei toso entoni kai giauto to pernw ws thetiko)

gia 3 meres. Meta edeikse arnitiko mia mera. H thermokrasia mou den edeikse kapoia anodo ektos apo ti mesi tis imeras, alla h prwini apo 36.5-36.6 simera einai 36.4.

Den kserw ti na upothesw kai pleon den mporw na katalabw poia mera einai h ooriksia!

Giauto rwtousa pio prin an allakse kapoias o kuklos meta pou ksekinisate tin eleutheri epafi kai an emeine allagmeni h an epanilthe (emena meiwthike ton proigoumeno kuklo apo 30-32 imeres egine 24!!), an kapoia kserei please boithiste!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

G.KKRIS ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!

ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΠΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ, ΑΥΤΟΙ ΟΙ 9 ΜΗΝΕΣ ΘΑ ΣΟΥ ΜΕΙΝΟΥΝ ΑΞΕΧΑΣΤΟΙ, ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΘΑ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΣΤΑ ΟΠΑ ΟΠΑ, ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΟΥ ΤΟ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ :D

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΓΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ! :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elena_c εμένα το τεστ ειδικά αυτό το μήνα έδειξε ξεκάθαρα θετικό (και τον προηγούμενο έιχε δείξει) αλλά ειδικά αυτή τη φορά η γραμμή ήταν πιο έντονη από τη γραμμή ελέγχου. Τώρα περιμένω να μετρηώ και αύριο το πρωί γιατί είδα σε ένα θερμοδιάγραμμα στο ιντερνετ ότι η θερμοκρασία είχε ανέβει σε 2 δόσεις (όχι κλιμακωτά) πχ από 36,5 την επομένη πήγε 36.8 και μετά 37 σταθερά. Τον περασμένο μήνα είχα μετρήσει πάλι θερμοκρασία 4-5 μετά την ωορρηξία και ήμουν στο 37-37.3. Οπότε θα του δώσω άλλη μια ευκαιρία πριν απελπιστώ και το σταματήσω.

Εσύ έχεις ξαναμετρήσει θερμοκρασία; Τη μέτρηση την κάνεις από το στόμα ή το έντερο; Για την αλλαγή του κύκλου δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί ο δικός μου πάντα κάνει νούμερα και ποτέ δεν μπορώ να τον υπολογίσω... :P:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diaz egw metrisa kai ston proigoumeno kuklo kai eixa 36.4-36.6 kai meta mono gia 1 imera pige 37 kai meta pali 36.5 peripou gia kapoies imeres kai meta pali 36.9 stathera gia peripou 8 imeres.

Se auto ton kuklo ekei pou nomiza oti eixa ooriksia kai pige kai 37.2 mia imera ksana epese stous 36.5 tin epomeni. Den me boithoun kai ta testakia, pote den mou exei deiksei oso entoni einai h grammi elegxou, mipws ksereis giati??

Auto pou les gia tin thermokrasia na anebainei klimakota to exw akousei kai egw.

Egw metraw ti thermokrasia mou me aplo thermometro sti masxali, exw kai to psifiako kai exw metrisei kai apo to stoma alla den stirizetai swsta kai mou bgazei alantalon metrisi tis mises fores kai me ekneurise giauto stamatisa na to xrisimopoiw. Esu pws ti metras?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενά μου είχα διαβάσει ότι δεν πρέπει να τη μετράμε από τη μασχάλη γιατί δεν είναι τόσο ακριβής η μέτρηση και το παρατήρησα κι εγώ όταν στην αρχή μέτραγα και δεν έβλεπα σχεδόν καμία διακύμανση... μονίμως υποθερμίες είχα!! :D:D Τώρα μετράω με ένα παραδοσιακό θερμόμετρο απλού (ευτυχώς είχα πάρει ένα πριν τα καταργήσουν!) και μετράω από το στόμα... καμία σχέση με μασχάλη εννοείται! Έχω και ψηφιακό αλλά όπως λες κι εσύ βγάζει ότι ναναι.

Ο κυριώτερος λόγος που μετριέμαι είναι για να δω αν έχω υψηλή θερμοκρασία πάνω από 10-11 μέρες γιατί διάβασα ότι παίζει ρόλο στη σύλληψη. Θα σου πω μόλις τελειώσω με τον πρώτο κύκλο μου! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diaz tha to dokimasw kai egw apo to stoma me to paradosiako thermometro, den to eixa kanei giati ws twra genika kala mou tin ebgaze, toulaxiston etsi pisteua! Katw apo ti glwssa to bazeis?

Otan les oti h upsili thermokrasia panw apo 10-11 imeres paizei rolo sti sullipsi ti ennoeis?

Egw auto pou iksera einai oti an meinei upsili gia panw apo 15-18 hmeres einai polu pithano na eisai egkuos, alliws peftei ligo prin tin periodo , diladi meta apo 10-12 hmeres kai menei xamili.

Pantws re koritsia gia na pw tin alitheia, prin mpw sti diadikasia gia prospatheies sullipsis den eixa idea oti tha mporouse na einai toso duskolo kai oti tha eperne toso kairo to sporaki!!

Kai akouw kai kati istories kai trelainomai, opws mia geitonisa mou, einai 39 etwn, kai me tin prwti prospatheia epiase enw den itan katholou proetoimasmeni, kai kapnize kai epine alkool kai kafe kai diatrofi xalia! Kai egw na exw kopsei to kapnisma edw kai 1 xrono, to alkool kai ton kafe, na kanw kai swsti diatrofi mi xesw!!! ilikia 30 kai akoma tipota!!!!!!! Trelainomai pragmatika!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...