Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΙΕΣ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΟΝ ΟΚΤΩΒΡΙΟ, ΟΕΟ???


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 321
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Οσο αισιοδοξη ημουν, τοσο νομιζω οτι τα πραγματα δε πανε καλα!μεχρι κ εχθες το πρωι ειχα ενα εντονο πρηξιμο στο στηθος ,τωρα δε το εχω κ με ειχε πιασει χθες κατι σα να ειχα συσπαση κ δε μπορουσα να κατσω ολο ορθια ημουν στη δουλεια.Δε εχω πλεον καμια ενδειξη ετσι ωστε να ελπιζω, μονο ενας ελαφρυς πονος περιοδου!Εχω απογοητευτει κ εχθες χωρις να το θελω με επιασαν τα κλαματα, τι ειναι αυτο παλι αντε να μου περασει....να μου ερθουν να τελειωνουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nikolxx μου μην απογοητεύεσαι, είναι νωρίς ακόμα! Μπορεί η σύσπαση να ήταν από την εμφύτευση! Μη αγχώνεσαι για να βοηθήσεις το μωράκι σου να εγκατασταθεί με το καλό στην κοιλίτσα σου! Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να διαψευσθούν οι φόβοι σου!

Ουρανία μου θα πάνε όλα καλά με τα κονδυλώματα ειδικά αν τα έχετε προλάβει στην αρχή δεν θα σας επηρεάσει καθόλου. Μια γνωστή μου έχει και έπιασε με τη μία τα παιδάκια της, ο μόνος περιορισμός ήταν ότι έπρεπε να γεννήσει με καισαρική. Ο τζιτζιφιόγκος θα κάνει κι αυτός τη θεραπεία του και να αφήσει τις ντροπές στην άκρη!!

Melipikto μου εύχομαι να πάνε όλα καλά στην προσπάθειά σας και με το καλό να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα! Να είσαι αισιόδοξη!

G.KKRIS μας "γκάστρωσες" :-p με την αναμονή... περιμένουμε εναγωνίως τη θετική χοριακή σου!! Μακάρι να έχεις ένα σποράκι στην κοιλίτσα σου!

Έυχομαι σύντομα να είμαστε εγκυούλες όλες μας! Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια... Diaz το ξέρω απλά νευριάζω με τη μ... κία που βαράει τους αντρες... Εμείς,προκειμένου να κάνουμε παδί ανοιγουμε τα πόδια όπου χρειάζετε. Αυτοί για να δώσουν σπέρμα (αν χρειάζεται) κάνουν θέμα ολόκληρο.... Τα έχει πάνω από 5 χρόνια. πριν 2 χρόνια που είχα κάνει παπ και γενικά έλεγχο από κάτω (κολπικά υγρα κλπ) είμουνα εντελώς καθαρή (μόνο μυκόπλασμα μου είχαν βρει, πήραμε την αντιβίωση μας, και όλα καλα)...Και τώρα το έψαξε γιατί είδε μια φότο μ τον άνθρωπο δέντρο (ένα τύπο που έχει παντού κονδυλώματα) και του μοιάζαν με αυτά που έχει. Χέστηκε πάνω του (το δυνατό φύλλο, μη χέσω) οπότε αποφάσισε να πάμε να τα δει γιατρός....Απλά και για μένα είναι μια καλή ευκαιρία για ένα ξετίναγμα σε εξετάσεις...Απλά μου τι δίνει γιατί με τους γυναικολογους του Νοσοκομείου δουλευα μαζί 3 χρόνια και με χαλάει ελαφρώς να ανοιγω τα πόδια σε γνωστούς... Αλλά ο γιατρός του ΙΚΑ θέλει 50€ για το παπ και δεν ξέρω και εγώ πόσα για όλα τα υπόλοιπα....Ενώ στο Νοσοκομείο με 50€ τα κάνω όλα (και αν μου πάρουν λεφτά)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποιο; Το δυνατό φύλο;;;; Χαχαχαχαχα... καλό! Το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις; Πραγματικά το έχουν θεοποιήσει το εργαλείο τους και το προσέχουν πιο πολύ και από τα μάτια τους! Η γιαγιά τους θα τους έλεγε "Το τζιτζιφιόγκο και τα μάτια σου γιε μου!", ενώ εμείς από γυναικολόγο σε γυναικολόγο τρέχουμε χωρίς ντροπές. Μη στεναχωριέσαι... όλα θα πάνε καλά! Εκμεταλλεύσου τη συγκυρία να κάνει κι άλλες εξετάσεις να ξεμπερδεύεις μια και καλή! Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

G.KKRIS περιμενουμε νεα σου!

Νικολ ευχομαι να εισαι εγκυουλα και να τα ξεχασετε ολα!!!

Ουρανια μου κουραγιο με τις εξετασεις και να περασει γρηγορα η ταλαιπωρια σας!!!Ειναι και ευκαιρια να κανετε και ενα γενικο τσεκ.Καλη επιτυχια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ourania για το μυκόπλασμα - ουρεόπλασμα να το ελέγχεις σε τακτά χρονικά διαστήματα γιατί είναι λίγο ύπουλο μικρόβιο και εκεί που νομίζεις ότι το έχεις καταπολεμήσει μπορεί να ξαναεμφανιστεί και να υποτροπιάσει. Άλλωστε είναι πολύ εύκολο να το κολλήσεις και από τη θάλλασα κτλ. Εμείς το είχαμε ποιος ξέρει πόσο καιρό και ο μακακας ο πρώτος γιατρός μου 2 χρόνια δεν μου είχε πει να κάνω μια τόσο απλή κολπική εξέταση. Και τελικά όταν άλλαξα γιατρό η πρώτη εξέταση που μου βαλε ήταν αυτή και φυσικά το είχαμε και οι 2. Αφού το καταπολεμήσαμε μετά από 2 μήνες ήρθε και το σπόρι, παρόλα τα άλλα προβλήματα που προέκυψαν. Εγώ νομίζω ότι έπαιξε και αυτό το ρόλο του.

Όσο για τα κονδυλώματα με προβληματισες. Και του δικού μου ο τζιτζιφιόγκος πριν κανένα χρόνο έβγαλε μια μικρή κρεατοελιά που άλλωτε φουντώνει και άλλωτε μαρένεται. Τώρα για παράδειγμα που λόγω εγκυμοσύνης έχουμε κάτι μήνες να εξασκήσουμε το άθλημα έχει μαραθεί. Και όπως όλοι οι άντρες είναι τόσο χέστης που όταν την έβγαλε τον είχε πιάσει κατάθλιψη και νόμιζε ότι είναι καρκίνος! Και να πω την αμαρτία μου εγώ τον έλεγα ότι λέει βλακίες και τον έπεισα να ξεκολήσει και να σταματήσει να το σκέφτεται. Αλλά εμένα είναι υπερβολικός με αυτά. Αν τον έλεγα πήγαινε στο γιατρό να το δεις θα ήταν σαν να συμφωνώ μαζί του ότι έχει κάτι το τραγικό και τότε είναι που θα τα έβαφε μαύρα! Αλλά εγώ πριν ένα μήνα έκανα πάλι κολπική εξέταση και δεν είχα τίποτα. Οπότε Ουρανία μην ανχώνεσαι δεν θα 'ναι και το δικό σας κάτι, αλλά καλύτερα να πάει να το δει για σιγουριά.

Νikolxx μην απογοητεύεσαι βρε! Το πρησμένο στήθος δεν λέει τίποτα. Εμένα το στήθος πρήστηκε στην εγκυμοσύνη μετά την 7η εβδομάδα. Και εγώ στην αρχή έλεγα μπα αποκλείεται να είμαι με τέτοιο στήθος αλλά τελικά ήμουν. Και τα πονάκια περιόδου τα είχα τους πρώτους μήνες. Σταμάτα να ψάχνεις συμπτώματα και κάνε λίγο υπομονή. Σε λίγες μερούλες θα ξέρεις.

Φιλιά πολλά σε όλες και πολλά πολλά ΦΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια...τι κανετε?

Ουρανια ο "τζιτζιφιογκος" μεγαλη επιτυχια..

Νikolxx μην απογοητευεσαι...και εγω ειμαι στη ιδια κατασταση που περιγραφεις...περιμενω 2-3 του μηνα κανονικα αλλα ακομα δεν...το θεμα ειναι οτι φοβαμαι να κανω και κανενα τεστ..

ευχομαι σε ολες μας ο Οκτωβριος να ειναι ο τυχερος μας μηνας...φιλια πολλα σε ολες σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οσο αισιοδοξη ημουν, τοσο νομιζω οτι τα πραγματα δε πανε καλα!μεχρι κ εχθες το πρωι ειχα ενα εντονο πρηξιμο στο στηθος ,τωρα δε το εχω κ με ειχε πιασει χθες κατι σα να ειχα συσπαση κ δε μπορουσα να κατσω ολο ορθια ημουν στη δουλεια.Δε εχω πλεον καμια ενδειξη ετσι ωστε να ελπιζω, μονο ενας ελαφρυς πονος περιοδου!Εχω απογοητευτει κ εχθες χωρις να το θελω με επιασαν τα κλαματα, τι ειναι αυτο παλι αντε να μου περασει....να μου ερθουν να τελειωνουμε!

nikoll san mwraki mou mirizetai,,,!priksimo stithous kai den mporeis na katseis???

kati moui thimizoune!!!

se pianetai kai h mesh???

egw akoma kai twra den mporw na katsw...pianomai pisw sth mesh...

kai to stithos tsimpies-priksimo-ponos!

ponoi periodou fysikotatoi....exw kai twra ligoterous omws!

egw kati allo pou eixa htan neura...kai anekselegkta klamata!!!

xmmmm san na mou mirizetai... [smilie=angel13.gif][smilie=angel13.gif][smilie=angel13.gif]

kala apotelesmata

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμ, πως αλλιως να το πω??? Τζιτζιφιόγκος είναι ένα πάρα πολύ ωραίο όνομα.... Παντως αυτό που έχω εγώ αυτή τη στιγμή περιοδο δεν το λες... Σκουρο καφέ, ελάχιστη ροή (τζαμπα πάνε οι σερβιέτες) και έχω μπει στο 2ο 24ωρο.....Αν και αυριο δεν ανοιξουν οι κόκκινες πηγές μάλλον πρέπει να πάω στο γιατρό... Επίσης που πήγε ο πόνος οεο???? Ρε τι τραβάω η χορευτρια... Και έχω τον άλλο να κλαιγεται για τις μαλακίες στο τζιτζιφιόγκο... Μήπως να πάω πιο νωρίς στο γιατρό να του πω να του κάνει πλάκα πως πρέπει να του τον κόψει λίγο????? Να γελάσω και εγώ λιγάκι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!!! Απ'ότι βλέπω από τρέλα καλά πάμε!!!!

Εγώ δυστυχώς δεν εκμεταλεύτικα σχεδόν καθόλου τις καλές μέρες μιας κι εκεινες τις μέρες η θειά μου βάλθηκε να φουντάρει την κουζίνα του σπιτιού της κι έτσι τρέχαμε όλοι να ξεκαρβουνίσουμε κ να βάψουμε το σπίτι.... δεν μπορούσαμε από την κούραση ούτε τα πόδια μας να πάρουμε όχι να κάνουμε ντόινγκ.... :evil::evil:

Με άλλα λόγια πάει κ ο Οκτώβρης!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hello girls!!!

μολις γυρισα απ'τη σαλπιγγογραφια. ποια ειπε οτι δεν ποναει? ε? ποια?

ε λοιπον ποναει πολυ... :oops:

την ωρα που σου βαζει το υγρο στη μητρα, ο πονος ειναι πολυ πολυ εντονος. σαν περιοδου αλλα απο τους πολυ δυνατους. το κακο ειναι οτι συνεχιζεται ο πονος κ μετα την εξεταση, αλλα ευτυχως μονο για κανα μισαωρο το πολυ. τωρα δηλαδη που γυρισα σπιτι ειμαι καλα.

αυριο ραντεβου με γυναικολογο να δει τις ακτινογραφιες κ να μου πει τι γινεται. εμενα παντως σαν καλες μου φαινονται.

στα κοριτσια που δεν περιμενουν περιοδο ευχομαι μονο θετικα τεστακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω δημητρουλα δεν κατάλαβα σχεδον τιποτα. Μονο μερικες σουβλιες και πιεση. Την έκανα 14η μερα, όσο πιο νωρις την κανεις τοσο πιο επιπονη ειναι (επειδη δεν εχει ανοιξει το περασμα προς τη μητρα που ανοιγει στην ωορηξια). Κανονικα πρεπει να εχει ένα χαρτι μαζι με την σαλπιγγογραφια οπου γραφει ο ακτινολογος τι βλεπει... Δεν σου ειπε αν ειναι ανοικτες ή αν απο καποια δεν περναει το υγρο????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι δεν μου ειπε τιποτα ο βλακας. μου εδωσε μονο τις ακτινογραφιες κ αυτο ηταν. να σου πω κ εγω νομιζα οτι κατι θα μου ελεγε, αλλα δεν ειπε τιποτα. μονο να παρω για 4 μερες την αντιβιωση. γι' αυτο κ αυριο θα παω στη γυναικολογο να μου πει τι γινεται.

ασε που ενω ειχε σταματησει ο πονος, τωρα εχει καμια ωρα που ποναω παλι, αλλα ειναι πιο υποφερτος.

παντως αν ισχυει αυτο που λες για τον πονο κ την ημερα του κυκλου, μαλλον αυτο εφταιγε σε μενα κ πονεσα τοσο πολυ. ειμαι στην 10η μερα, με κυκλο 35ημερων τουλαχιστον. εχω 1 βδομαδα ακομη για την ωορρηξια κ ισως να μην ειναι ανοιχτη η μητρα ακομη. τι να πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα τα εχω παιξει εντελως!!! κουκουρουκου!!

ουρανια τωρα ειδα οτι μεσα στο φακελο με τις ακτινογραφιες ειχε βαλει κ ενα χαρτι με τα ευρηματα. :D

τζαμπα τον εβρισα τον καημενο τον ακτινολογο.

ενταξει ολα οκ.

κ οι 2 σαλπιγγες διαβατες κ η μητρα φυσιολογικη.

για πολυποδα δεν λεει ομως τιποτα. δεν θα επρεπε να ειχε φανει στην ακτινογραφια ρε κοριτσια? ξερει καμια να μου πει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia! Epestrepsa kai egw apo to marathonio tou Ntoin! xaxa Alla mou fainetai pws tzampa h prospatheia, den blepw fws sto tounel koritsiaaa!! Na sas rwtisw, emena ton proigoumeno mina allakse o kuklos mou, kapoia koritsia eipan oti allazei o kuklos sou otan arxiseis na kaneis eleuthera, emena loipon apo 30-32 imeres kuklo mou irthe stis 24 imeres. Twra auto to mina pote na upologisw tis gonimes?? Tha minei mikroteros o kuklos diladi gurw stis 24 meres o kuklos? H tha gurisei ekei pou itan kai prin? An to exei pathei auto kapoia kai kserei as mou apantisei please!!

GKkris, sporaki mou mirizei!!!! Kane kanena testaki! Kala apotelesmata!

Ourania kai egw eixa auta ta kafe 3 meres prin tin kanoniki roh (prwti fora bebaia meta pou ksekinisame eleuthera pou mou sunebaine auto. A kai kati allo...blepw ton antra sou na pathainei kanena emfragma! Tha klaiei ton tzitzifiogko tou o kakomoiris ama tou kaneis kamia tetoia plaka!! xaxaxa polu gelasa me auto!

Se ola ta upoloipa koritsia kala apotelesmata!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια μου,μόλις με πήραν για τα αποτελέσματα περίμενα έκανα εξέταση 7:30 το πρωί.

292 μου είπε η χοριακή.τώρα τι να κάνω?

σας ευχαριστώ όλες είστε η καλύτερη παρέα και γουρλούδες!

εύχομαι να πάνε όλα καλά!

και σε σας ότι καλύτερο με σποράκια όλες μέσα στον Οκτώβρη.

φιλάκια γλυκές μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααΑΑΑΑΑ τι τελεια νεα G.KKRIS!!!! συγχαρητηρια!!!!!!

Καλως το δεχτηκες το σπορακι σου. ξεκιναν οι 9 πιο χαρουμενοι κ ευτυχισμενοι μηνες της ζωης σου! μπραβο κοριτσι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

G.KKRIS ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αχ πόσο πολύ χάρηκα!!!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έχεις μία υπέροχη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!

Μπράβο μάτια μου!!!

Κοριτσάκια και στα δικά μας οι υπόλοιπες!!!!

άντε μία μία να ανακοινώνετε!!! εγώ τον Νοέμβριο θα κάνω την έκπληξη!!!! (τώρα που το μαρτύρησα δεν είναι και τόσο έκπληξη,ε;!)

ουρανία πολύ έχω γελάσει με τον τζιτζιφιόγκο σας! αξίζουν όλοι οι άντρες μία πλάκα με τον τζιτζιφιόγκο τους!!! τόσο που τρέμουν από την μία όσους φορούν άσπρη μπλούζα κι από την άλλη μην τους πάθει τίποτα το εργαλείο!!!!!

ΙRO μου γιατί δεν κάνεις κι εσύ μία χοριακούλα αφού έχεις καθυστέρηση;;;

Νικόλ πότε δεν περιμένεις;;;

αχ, ποιά θα κάνει την λίστα μας να ξέρουμε τί μας γίνεται;;;;

Φιλάκια και καλό βράδυ σε όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια μου,μόλις με πήραν για τα αποτελέσματα περίμενα έκανα εξέταση 7:30 το πρωί.

292 μου είπε η χοριακή.τώρα τι να κάνω?

σας ευχαριστώ όλες είστε η καλύτερη παρέα και γουρλούδες!

εύχομαι να πάνε όλα καλά!

και σε σας ότι καλύτερο με σποράκια όλες μέσα στον Οκτώβρη.

φιλάκια γλυκές μου!!!

sigxaritiriaaaaaaaa!!!gia ela twra stis manoules 2012 na ta leme!!! :D:D:D

na kleiseis rantevou me gynaikologo..prepei na kaneis kapoies eksetaseis...progennitiko elegxo.. :D

euxomai olaa na pane teleiaaaa gia oles mas!

koritsia oses prospatheite...kalh epityxia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστώ κορίτσια όλες, με συγκινείτε,είναι αυτές οι ευχές για μένα???περίεργο μου φαίνεται!

πήρα την γυναικολόγο και μου είπε να την επαναλάβω σε 1 βδομάδα γιατί είναι πολύ νωρίς ακόμη!

μετά να την ξαναπάρω να της πω πόσο είναι ,να πάω στην αιματολόγο (για τη θρομβοφιλία) και κατά τις 25 Οκτώβρη να πάω να με δει.

αυτά είναι τα νέα μου γλυκές μου, θα κάνω λίγη υπομονή ακόμη και θα δούμε!

εύχομαι να είναι όλα καλά!!!

Υ.Γ. είδατε τα predictor????μάπα είναι....

sorry για την εταιρία αλλά πρέπει να βελτιωθούν τα προϊόντα της!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...