Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΙΕΣ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΟΝ ΟΚΤΩΒΡΙΟ, ΟΕΟ???


Recommended Posts

Geia sas koritsia!! Diabazw twra ola ta nea sas giati exw na mpw apo proxtes.

Sousou mou egw ta peira apo auto edw to site http://www.homehealth-uk.com/medical/pr ... -tests.htm

Ama sou erthei akatanomasti, pou euxomai na min sou erthei, alla ama leme erthei pali, tote mi xaseis katholou kairo, pare kai test ooriksias kai test egkumosinis! Egw eixa parei 50 ooriksias kai 50 egkumosinis kai plirwsa peripou 30.00 eurw an thumamai kala.

Charoula, mperdeutika....ekanes mia xoriaki kai meta apo duo meres itan xamiloteri???? Makari na pane ola kala!

G.kkris se 5 meres kai kati wres paw sto gunaikologo (metraw kai tis wres!!) opote den uparxei logos na paw pio nwris nomizw. Katalabainw auto pou les alla egw pisteuw oti an einai na paei kati straba den nomizw oti mporei na kanei kai polla gia na to allaksei sto stadio pou briskomai twra. Kai opws exw pei kai polles fores prin, eimai polu epifulaktiki giati idi ektos apo esena kserw proswpika atomo pou tou exei sumbei auto kai apla den to apokleiw na sumbei kai se emena. To kserw oti akougomai kapws "krua" alla h alitheia einai oti epidi exw ksana apogoiteutei prospathw na eimai polu realistria me auto to thema toulaxiston!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 321
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ ΕΛΕΝΑ,απλά εμένα όταν άκουσα τη γιατρό (όταν είδα καφέ αίμα )να λέει αν είναι να γεννηθεί θα γεννηθεί, αν είναι να πιάσει ο σπόρος θα φυτρώσει και τέτοια κουλά...περίμενα άλλη αντιμετώπιση στην 1η μου εγκυμοσύνη..έστω να μου έλεγε την αλήθεια να καθόμουν κι εγώ σπίτι την επόμενη μέρα και να μην έτρεχα για μάθημα.καταλαβαίνεις...κι εγώ το κατάλαβα ότι όλα είναι θέλημα θεού ή τύχης...

γι αυτό θα αλλάξω τώρα γιατρό, ούτε ένα τηλ. δεν πήρε να ρωτήσει της είχα πει ότι είχα κόκκινο αίμα και μου είπε πήγαινε αν συνεχιστεί στο ιασώ για χοριακή <είχα κάνει ήδη άλλες 3>.τέλοσπάντων περίμενε ..ελπίζω να έχεις καλό γιατρό και κάνε ότι σου πει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγνωμη που σας μπερδεψα.η πρωτη χοριακη που εκανα ηταν 2500.το 5500 που ανεφερα ηταν η πρωτη που ειχα κανει στον γιο μου-και τις συγκρινα γιατι ειχαν μιαμερα διαφορα(τωρα ηταν 34η μερα του κύκλου και τοτε ηταν 35η):

λοιπον μολις εκανα καιτη δευτερη καιειναι 5900!!υπερδιπλαιάστηκε (απότο2500 που ηταν η πρωτη)

οποτε οκ.τζαμπα τοαγχος. και μην ξανακουσω για συμπτωματα...

φιλια σε ολες

θα τα πουμε τη δευτερα που θα γυρισω στη δουλεια γιατι στη θεσνικη εχουμε αργιες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gkkris to katalabainw auto pou les...egw kati paromoio eixa pathei alla den eixa prolabei kan na paw sto giatro giati itan polu nwris, diladi thelw na pw oute kan eixa kathisterisi apla iksera oti imoun egkuos kai meta eixa auta ta kafe pou les kai meta aima kai meta pali kafe sunolika ola auta 11 imeres. Giauto kai twra lew oti an einai na katsei tha katsei, auto to lew gia ti diki mou tin periptwsi oxi gia tin diki sou mi me pareksigiseis. Kai exeis apolito dikio gia auto pou les gia ti giatro sou oti afou den sou ferthike ligo pio diaforetika se autin tin periptwsi tote na tin allakseis! Egw exw allaksei 2 giatrous giati den mou arese kapoia sumperifora tous! Otan apebales poso isoun? Egw akoma fobamai kai den to exw desei kai skini kordoni pws tha meinei. Makari diladi, apla tha arxisw na to pisteuw meta tous 2.5 mines gia na min pw kai parapanw!

Charoula mprabo!! Sugxaritiria! Xairomai para polu! Egw apla perimenw tin Triti na erthei kai oti ginei, makari na mas pane ola kala!

Dimitroula parolo pou kserw oti exeis paei diakopes, an mas diabaseis kapoia stigmi, sou euxomai Xronia Polla kai kala na peraseis!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ.

ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΤΕΣΤ, ΛΗΓΜΕΝΟ ΞΕΛΗΓΜΕΝΟ, ΕΙΧΕ ΔΙΚΙΟ,ΜΟΥ ΡΘΕ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΣΗΜΕΡΑ ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ :cry:

ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΤΕΣΤ (ΟΧΙ ΛΗΓΜΕΝΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ! :lol: )

ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ, ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟΣΟΣ ΠΟΝΟΣ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΓΙΑ ΜΕΡΕΣ(ΠΟΥ ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΟΝΑΩ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΡΘΕΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ Ή ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΕΙ), ΑΝΑΚΑΤΩΣΟΥΡΕΣ, ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΗ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ (ΑΛΛΑ ΟΜΩΣ-ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΑΥΤΟ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΕ ΠΟΝΗΡΕΨΕΙ- ΟΧΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ, ΜΙΑ ΠΑΝΩ ΜΙΑ ΚΑΤΩ).

ΤΙ ΚΑΛΑ.... :evil: ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ,ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΚΛΠ ΚΛΠ. ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ... ΠΑΝΤΩΣ ΚΟΜΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΤΕΣΤ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ ΚΑΙ ΟΛΑ, ΟΠΟΤΕ ΤΥΧΕΙ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια.

Εγω ακομη δεν την ειδα........ Εκανα προχθες ενα τεστ απο τα home test αλλα βγηκε αρνητικο :(:(:(:(:( . Το περιμενα βεβαια για να πω την αληθεια αλλα η ελπιδα πεθαινει τελευταια. Επειδη θηλαζα μεχρι πριν απο ενα μηνα και περιοδο ειδα για πρωτη φορα μετα απο 10 μηνες αφοτου γεννησα ο κυκλος μου ειναι αστατος. Αν και μετα απο την πρωτη φορα που ειδα περιοδο αφου γεννησα ειναι η πρωτη φορα που εχω τοση καθυστερηση ειμαι σιγουρη οτι δεν ειμαι εγκυος.

Αντε να μου ερθει επιτελους και να ξεκινησουμε τον επομενο μηνα δυναμικα αυτη τη φορα ;);););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσια μου? Εχουμε κανένα νέο ευχαριστο? Εμεις περάσαμε σουπερ στην Αμερική! Ο γιος μου ήταν άψογος! Εμεις πάμε δυναμικα για τον άλλο μήνα μιας και στην Αμερικη καναμε σεξ μονο μια φορα! :lol::lol::lol: πολύ κουραση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TGIF kalws irthes pisw!

Pws perasate kala? Wraia!

Egw eixa paei ta Xristougenna pou perasan Kanada kai Ameriki...den prolaba na sou pw prin fugeis oti exw zisei oli mou ti zwh eksw kai eimai omogenis kai exw zisei Kanada kai spoudasei ameriki! Opote xarika polu pou piges!

Oi goneis mou kai ta aderfia mou zoune eksw kai mia fili mou pantreuetai ton Maio...kai ennoeitai oti ton Maio eixame programmatisei na pame...alla twra pia nomizw pws den tha pame!! Mantepse giati!!??!!?? :)

Exeis xasei merika episodia an den bariesai pigaine merikes selides pisw na diabaseis ta nea mas!!

Pasxalitsa exeis kanena sumptwma?? Se poia mera eisai??

Kane ligo upomoni, h kane kai allo testaki alla prospathise na min apogoiteuese!

Auto ekana kai egw, ena kathe prwi!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sousou μου εννοείται ότι πειράζει βρε κοριτσάκι! αν δεν πείραζε δεν νομίζω καμία να έμπαινε να έγραφε σε αυτό το ποστ! αλλά πάντα ξέρεις ότι υπάρχει ο επόμενος μήνας και ίσως είναι ο τυχερός! στο εύχομαι ολόψυχα πάντως να είναι ο τυχερός και να πιάσετε το σπορίνι σας!!!

TGIF καλώσορίσατε!!! πολύ χαίρομαι που περάσατε όμορφα και ο μικρός σας ήταν κύριος!!! ψώνισες;;; που ξέρειςαν είσαι ή όχι;;; μία φίλη μου έκανε μία φορά σεξ όλο τον Απρίλιο - την Μ. Δευτέρα - και έμεινε έγκυος, ενώ ήδη προσπαθούσε 5 μήνες μέρα παρά μέρα!!!! μακάρι να έισαι κοριτσάκι!

Έλενα περνούν οι μέρες,ε;;; άντε να βάλεις και τικεράκι με τις εβδομάδες κύησης να σε βλέπουμε!!!!

τα υπόλοιπα κορίτσια καλά είστε ή να βάλλω τις φωνές;;; πού χαθήκατε όλες καλέ;;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Melipikto! Nai pernoun oi meres! Eutuxws pou einai to triimero kai

tha perasei euxarista kai bebaia grigora opws ola ta triimera alla gia prwti

fora den me pirazei katholou!!!

Filia se ola ta koritsia kai kalo triimero!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα και απο εμενα - τελικα καταφερα και μπηκα απο το σπιτι!

sousou και φυσικα πειραζει-η καρδουλα μας το ξερει τι πειραζει και τι οχι.απλα νομιζω οτι αν εχεις ηδη ενα πλασματακι στο σπίτι ειναι πιο ευκολα τα πραγματα.

σου ευχομαι ολοψυχα να ειναι αυτός ο τελευταιος μηνας προσπαθειών

ελενα, περνανε οι μερες και εγω ετσι ημουν στην πρωτη-τωρα πραγματικα δεν μετραω καθολου.αλλα το αγχος αγχος.ενω ορκιστηκα οτι θα την ευχαριστηθω αυτη την εγκυμοσυνη.

kris την πρωτη φορα που εμεινα εγκυος ημουν αρραβωνιασμενη και ουτε που μου περνουσε απο το μυαλο (ακομα απορωπως εγινε) ειχα ενα γιατρο καθηγητη ο οποιος με ειδε 2 φορες σε 2 εβδομαδες και ενω εβλεπε οτι κατι δεν πηγαινε καλα (με κύκλο 27ημερων είχα φτασει στην 7η εβδομαδα και καρδουλα πουθενα) με πηγαινε απο εβδομαδα σε εβδομαδα. πηρα τη γνώμη κάποιου άλλου ο οποιος μου ειπε να κανω αμεσως μια χοριακη η οποία ήταν 56000!οχι καρδια επρεπε να δουμε ολοκληρο παιδι (που λέει ο λόγος)-οταν πηρα να του το πω μου ειπε:καλά για αυτό με πηρες παραμονη πρωτοχρονιας και μεσημεριατικα;ξερεις σε ποσες γυναικες συμβαινει αυτό καθημερινα;μη με ξαναενοχλήσεις στο κινητο.τα λέμε την αλλη εβδομαδα :evil: -και εν α απο τα πρωτα ονοματα της θεσσαλονικης.στη γιατρό που παω τωρα -έχει τρελο κόσμο-αλλά θυμαται την κάθε περιπτωσ απο εξω και 3 το πρωι να την παρεις τηλ θα τρέξει για καθε τι.βρες το γιατροο που σε κανει ν α νιωθεις σιγουρια-

φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια χρόνια πολλά!

tgif καλωήρθατε!

charoula την τετάρτη θα πάω στο έλενα για υπέρηχο θα είναι 2 εβδομάδες από την απόξεση.

έχω κλείσει ραντεβού στο γιατρό της ξαδέλφης μου στις 14 Νοέμβρη.αυτός τα ψάχνει όλα , βάζει πολλές εξετάσεις,ξέρω ότι είναι πολύ καλός ας μου βάλει όσες εξετάσεις πρέπει αρκεί να έχω καλό αποτέλεσμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Charoula exw mia erwtisi na sou kanw...

tis teleutaies meres exei pristei i koilia mou arketa...den mou fainetai fusiologiko gia 6 ebdomadwn egkuos na eimai toso prismeni...diladi an balw mia efarmosti mplouza, apo kei pou itan flat h koilia mou faineta kanonika oti eimai ekguos kai oxi mono, an to dei kaneis auto pou fainetai tis teleutaies meres tha nomizei pws eimai 3 minwn!!!

Esu eisai prismeni?? Einai fusiologiko??? Les na min pigainei kati kala???? Me exei agxwsei ligo h koilia kai to toso priksimo.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες. Βρε Έλενα άμα είσαι αδύνατη είναι λογικό να φαινεται... Σταμάτα να αγχώνεσε και θα δείξει ο καιρός. Με το άγχος δεν θα κερδίσεις κάτι....Βαθιές ανάσες και οι μέρες θα περάσουν γρήγορα...

Εγω πάλι είμαι τόσο κουρασμένη με τη δουλειά και τις εργασίες της σχολής που θέλω να πέσω για υπνο και να ξυπνήσω μετα από 4 μήνες.... Και μιας και είπαμε εργασίες, θα σας δώσω το link του Blog να μπαινετε... έστω και 1 φορά τη μερά, αλλά να ανοιγετε 2-3 σελιδες και να μενετε μεσα κανα 10λεπτο...

http://alogo.pblogs.gr/

Μακια και σας ευχαριστωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!! i'm back!!

το ταξιδακι στο εξωτερικο πολυ ωραιο, αν εξαιρεσεις οτι μου τελικα μου ηρθε περιοδος μεσα σε ενα τραμ κ ετρεχα αρον αρον να βρω τουαλετα για να αλλαξω.

sousoudaki μην στεναχωριεσαι. παμε μαζι για Νοεμβρη δυναμικα... πασχαλιτσακι κ εσυ μαζι...

G.KKRIS αντε με το καλο να κανεις οσες εξετασεις χρειαζεται για να προετοιμασεις το σωμα σου σωστα να υποδεχτει ενα υγιες σπορακι.

charoula, elena_c ολα καλα βλεπω. μεγαλωνουν τα σπορακια σας, ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω ακομη περιμενω..... Κλεινω μια εβδομαδα "καθυστερησης". Αυριο θα ξανακανω ενα τεστ μπας και το εκανα νωρις χωρις να ελπιζω σε πολλα, για να σιγουρεψω το ΑΡΝΗΤΙΚΟ... :(:(:(:(:(:(:( .

Αντε να μου ερθει επιτελους και να παμε βουρ για τον επομενο μηνα. Ελπιζω ο Νοεμβριος να μας βγει με ολες μας εγκυουλες :D:D:D:D:D:D:D

Μηπως πρεπει να επισκευθω γυναικολογο??? Ή να παραβλεψω την καθυστερηση? Το προηγουμενο μηνα ειχα παει στον γιατρο για να δει το στηθος μου και μου εκανε υπερηχο. Ολα ηταν φυσιολογικα. Να ξαναπαω λετε? Φανταζομαι οτι οι διακυμανσεις οφειλονται στο οτι μετα απο τοσους μηνες θηλασμου οι ορμονες ειναι ακομη "καπως".....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια έχω πάρα πολύ καιρό να μπω να σας γράψω γιατί λίγο με την εγκυμοσύνη λίγο με τον μικρό και την δουλειά δεν έβρισκα καθόλου χρόνο.Πάντως διαβάζω τα νέα σας και περιμένω να μάθω τα ευχάριστα.Να ευχηθώ καλή και ήρεμη εγκυμοσύνη στην Ελένη και όσα κορίτσια περιμένετε σε λίγες μέρες την ακατανόμαστη να μην έρθει ποτέ.Να μην απογοητεύεστε γιατί οι αποτυχίες είναι για να μας κάνουν πιο δυνατές.Να θυμάστε ότι πολύ γρήγορα η λίστα σας θα σας γίνει κατακόκκινη ;) και θα μπαίνετε και εσείς να φυσάτε να νέα κορίτσια που προσπαθούν. :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα και απο εμενα

εγω καλα!

ελενα ειναι πολυ καλο σημαδι οτι μεγαλωσε η κοιλια σου - και εμενα πρησμενη ειναι και περισσοτερο απο την πρωτη εγκυμοσυνη.αντε αυριο πας εσυ και μεθαυριο εγω!ολα καλα ν απανε!

ολα καλα να πάνε και για ολα τα κοριτσια που προσπαθουν!

πασχαλιτσακι παρε ενα clear blue να δεις τι γινεται

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!!

Pws perasate to triimero? Egw wraia kai perase kai grigora kai etsi pliasiazei h stigmi pou tha paw sto giatro!! Aurio to prwi Charoula!! Kai esu methaurio ti kala! Xairomai pou mou les gia to priksimo giati eixa arxisei na niwthw perierga. Dimitroula nai pisteuw pws to sporaki megalwnei! Tha sas pw ta nea mou otan gurisw apo to giatro!! Eutuxws to rantebou mou einai prwi prwi, 8.45, etsi den xreiazetai na perimenw polu!

Marianap s'euxaristw polu!! Esu pws pas, ola kala?

Pasxalitsa kanonika me tosi kathisterisi tha eprepe na exei diksei to home test! Kane allo ena simera kai aurio. Den kserw an aksizei na pas sto giatro. Egw aurio tha paw prwti fora kai tha einai h 11 imera kathisterisis kai me thetiko testaki.

Filia se ola ta koritsia!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!!!

Simera tha sas euxithw na exete enan kalo mina me to prwto episimo euxaristw neo pou ematha simera!! (kala oxi oti den to iksera, alla alliws einai na sto leei kai o giatros!!) kai euxomai autos o minas na einai kalos gia oles sas. Molis gurisa apo to giatro! Eimai 6 ebdomadwn egkuos...eidame kai sako kai spori, bebaia kardoula mou eipe einai polu nwris...se 2 ebdomades pali gia kardoula! Alla ola deixnoun kala apo oti leei o giatros!

Charoula perimenoume nea sou aurio!

Koritsia euxomai pragmatika se oles sas na pathete to idio pou epatha kai egw!! :P:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Έλενα! Συγχαρητήρια!! Με το καλό να έρθει το μωράκι σας!!!!

Charoula τώρα περιμένουμε τα δικά σου νέα από το γιατρό αύριο!

Καλό μήνα εύχομαι σε όλες με πολλές ευχάριστες ανακοινώσεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουρανία μου μπήκα και στο blog σου! Τι τέλειο να δουλεύεις με αυτά τα υπέροχα ζώα!!!! Είναι από τα αγαπημένα μου, αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να έχω το δικό μου, εκτός αν καταργήσω το αυτοκίνητο και κυκολοφορώ με αυτό... αλλά νομίζω ότι θα με περάσουν για τρελή! Θα κάνω σίγουρα όμως οικολογική οδήγηση!

Σε αφήνω να το μελετήσω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...