Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 11!!ΚΟΥΤΑΛΑΚΙΑ ΕΝ ΔΡΑΣΗ!


Recommended Posts

αντρια, πραγματικα εισαι ΑΞΙΕΠΑΙΝΗ για την προσπαθεια που εκανες, λιγες μανουλες το παλευουν τοοοοσο πολυ και ΧΩΡΙΣ ΣΤΗΡΙΞΗ γιατι κακα τα ψεμματα, στην ελλαδα μας νοιαζει ΜΟΝΟ το παιδι να παιρνει βαρος και τιποτε αλλο!!!χιλια μπραβο να σου πω , δε φτανουν!!!η βικτωρια ειναι πολυ τυχερη που σε εχει μανουλα!!!

γωγω, ποτε ειναι η δικη σου βαπτιση;;;;;νομιζα οτι ειναι τον απριλιο, αλλα βλεπω οτι εχεις ξεκινησει ηδη τις ετοιμασιες και μαλλον ειναι νωριτερα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Xoanita mou k afrodite mou sas euxaristw apo ta va8i tis 4ixis mou gia ta wraia sas logia..Auta i8ela na akousw ekeino ton kairo gia na parw dinami k kouragio gia tis diskolies pou sinantisa alla distixws ligoi itan autoi pou enekrinan ton agwna pou ekana, oi perissoteroi mou vazane triklopodies :evil: Xoanita mou idi eixa pesei poli 4ixoloogika k den eixa alli dinami na sinexisw!! Me kanate k dakrisa..Sas euxaristw k pali!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω μου ΜΠΡΑΒΟ στον ανδρα σου!!! να του το πεις!! Και θα του στειλω τον δικο μου για μαθημα. :lol::lol::lol::lol:

Ιωαννα μου καλοφωτιστος ο Παναγιωτακης!! Να σας ζησει !!! και για εχθες που κλεισατε τους 6 μηνες!!

Ανδρια αυτο που πιστευω ειναι οτι επηρεαζεσε πολυ ευκολα απο τους αλλους και δεν εβαζες το ενστικτο σου μπροστα. Μετα απο τοσα χαπια που ειχες παρει ηθελες να το κοψεις!!!!

Αφροδιτη μου βγηκε και το 2ο και ετσι εχουμε μια μικρη γρινια.

Αφηστε που θελει μονο την μανα και σπανια τον μπαμπα!!!! Μια δουλεια δεν με αφησε να κανω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο μπαμπάς τα έπαιξε με την κόρη,δεν μπορουσε να την ταισει γτ δεν ήθελε με τίποτα φρουτόκρεμα ,δεν μπορουσε να την ντύσει κ τον κατουρησε την ωρα που την άλλαζε κ άλλα πολλά...τα παιξε κυριολεκτικα!!!

Εχει γίνει πολυ ζωηρή,δεν σας κάνω πλάκα....δεν κάθετε λεπτό ,φωνάζει κ θέλει αγκαλιές!!!

Τι έχουμε να πάθουμε παναγιά μου!!!!

Ευτυχως κοιμήθηκε όταν ήρθα κ φορτίζει μπαταρίες για να με ξεκάνει....εγώ πως θα αντεξω????

Αχ, βρε Γωγώ!

Πως τα καταφέρνουν οι άντρες και "τα παίζουν" με τα μωρά, δεν το καταλαβαίνω..

Σίγουρα είναι δύσκολο αλλά εμείς πως μπορούμε? Και το λέω για όλους. Και για τον δικό μου.

Όλο δεν μπορούν να τα καταφέρουν με το παιδί και μετά "πάρτο εσύ μαμά" που τα καταφέρνεις καλύτερα :shock:

Εγώ νομίζω ότι πέρα απ'τον θηλασμό, μπαμπάς και μαμά είναι το ίδιο και έχουν τις ίδιες ικονότητες! Δεν με πείθουν οι άντρες ότι δεν τα καταφέρνουν...

Αλλά στη δική μου περίπτωση, εγώ φταίω που δεν τον αφήνω να παιδευτεί και κατευθείαν του την παίρνω από τα χέρια :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω μου ΜΠΡΑΒΟ στον ανδρα σου!!! να του το πεις!! Και θα του στειλω τον δικο μου για μαθημα. :lol::lol::lol::lol:

Ιωαννα μου καλοφωτιστος ο Παναγιωτακης!! Να σας ζησει !!! και για εχθες που κλεισατε τους 6 μηνες!!

Ανδρια αυτο που πιστευω ειναι οτι επηρεαζεσε πολυ ευκολα απο τους αλλους και δεν εβαζες το ενστικτο σου μπροστα. Μετα απο τοσα χαπια που ειχες παρει ηθελες να το κοψεις!!!!

Αφροδιτη μου βγηκε και το 2ο και ετσι εχουμε μια μικρη γρινια.

Αφηστε που θελει μονο την μανα και σπανια τον μπαμπα!!!! Μια δουλεια δεν με αφησε να κανω.

Gewrgianna mou i8ela na to ko4w giati 1o. Opws proanafera ton teleutaio 1,5 mina den 8ilaza "kanonika" alla ton antlousa me to 8ilastro k eixe ginei apisteuta kourastiko.. Den 3erw an dokimases gia na deis poso diskolo einai..

2o. E4axna amesa gia douleia k otan ekana liges wres na to antlisw ponousa poli..

Piste4e me to skeftika poli k diskoleutika akomi perissotero gia na parw tin apofasi na to ko4w..

Nai simfwnw gia to enstikto alla otan sxedon oloi oi giatroi sou lene na dwseis 3eno k kanenas den se ipostirizei k einai to 1o sou paidaki arxizeis na skeftese pws kaneis esi to la8os..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πες τα βρε Αναστασια!!!!! Ολοι μπορουν το ιδιο αλλα δεν θελουν να προσπαθησουν ή λειπουν πολλες ωρες και ετσι το παιδι μαθαινει με την μανα ( στην δικη μου περιπτωση).

Καθε μερα αντλω γαλα Αντρια με μηχανικο θηλαστρο για την κρεμα του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια .τι κανετε??εγω ταλαιπωρουμε..απο το σεπτεμβριο το μεγαλο μου το αγορι με εχει διαλυσει και εχει διαλυθει.μονιμως κατι εχει.τωρα εχει ουρολοιμωξη.ΗΜΑΡΤΟΝ παιδια.τωρα παιρνει αντιβιωση....πεμπτη καθαρισα και εστρωσα το σπιτι.μου βγηκε ο πατος να τα κανω ολα μονη μου.χοανιτα να σου ζησει το παιδακι σου.καλοφωτιστο.αυτο με τις αγκαλιες και εμενα μου την δινει στα νευρα.οτα βαφτισα τον μεγαλο μονο στην εκκλησια τον πηρα αγκαλια.στο τραπεζι ολο απο χερι σε χερι ηταν.βεβαια ηταν πολυ ηρεμος καθοτι δεν εκλαψε καθολου αλλα μιλαμε μου το κατσιασανε το αγορι μου.ο μπεμπης αυτη την βδομαδα αρχισε σουπες και φρουτα .τι ποσοτητα τρωνε τα μικρουλακια σας?εμεις 60 gr και μετα το φτυνει.σημερα το απογευμα του εδωσα φαριν λακτε αντι για ρυζαλευρο.ειπα να δοκιμασω.δεν ξερω αν εκανα καλα.η αδερφη μου μου ειπε ΟΧΙ.ειναι μικρος ακομα για τετοιες κρεμες.μονο ρυζαλευρο.παω να διαβασω ολα τα νεα σας.καλο σας βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ένα ερείπιο σας λέει ένα σύντομο γεια... Είχα ψώνια, καθάρισμα, τακτοποιήσεις κι αλλαγές στο γραφείο καθώς ο χώρος αλλάζει μορφή, γίνεται πολυλειτουργικός και θα φιλοξενήσει νέα πράγματα που ας ελπίσουμε να πάνε καλούτσικα σ'αυτό τον πολύ δύσκολο χειμώνα... Έχουμε ρίξει πολλή δουλειά τρεις μέρες τώρα!

Ιωάννα να σας ζήσει ο Παναγιωτάκης! Δανάη και Σούλα με το καλό αύριο!!

Άντρια το πάλεψες πολύ, απλώς πιστεύω πως ασχολήθηκαν πολλοί άνθρωποι με το θέμα, πολλές απόψεις και σε ζαλίσανε και σε μπερδέψανε. Πάντως απ' τη στιγμή που η όλη διαδικασία σε είχε κάνει εσένα χάλια, δε μπορούσες παρά να σταματήσεις, αν δεν είναι καλά η μαμά, ούτε το μωρό είναι καλά.

Ξενύχτια ακούω... Εγώ ακόμα μαζί με τον Άρη κοιμάμαι κι έτσι... κοιμάμαι! :lol:

Άντρες και μωρά... χα χα χα, πονεμένη ιστορία, ο δικός μου μέχρι μισάωρο αντέχει!...

Αφροδίτη στο έγραψα και στο φατσοβιβλίο, χαίρομαι για την απόφασή σας κι όλα καλά θα πάνε, να μου φιλήσεις την Αθηνούλα!

Γεωργιάννα φιλιά στον Διονυσάκο που βγάζει δοντάκια και πονάει ο καημενούλης και υπομονή σε σένα!!

Φιλιά και στη ζωηρή Χριστίνα και την ξενύχτισα Γεωργία και σε όλα τα μωράκια!!!

Καλή και ήρεμη νύχτα να'χουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!!!δαναη και σουλα με το καλο να παρουν το ονοματακι τους αυριο τα μωρακια σας, και να'ναι παντα γερα και καλοφωτιστα!!!

βασω, περαστικα στο γιοκα σου!!!μπραβο κοπελα μου, που εκανες τοσες δουλειες μονη σου, εγω ειμαι πολυ τεμπελα.... :oops:

εγω δεν την εχω αφησει ποτε με κανεναν....δεν χρειαστηκε, την παιρνω συνεχεια μαζι μου, και μη φανταστειτε σε φοβερα μερη, αγορα, σουπερμαρκετ και τετοια!!!ααααα λαικη δεν την παιρνω, γιατι δεν εχω μαρσιπο, και δυσκολευομαι με το καροτσι, οποτε την αφηνω στο γιωργο....αλλα, καλα περνανε μαζι, και τις προαλλες που ημουν αρρωστη και το μονο που εκανα ηταν να τη θηλαζω μια χαρα περασαν, την ακουγα που γελαγε!!!!ο γιωργος ειναι πολυ καλος μπαμπας και υπομονετικος, βλακεια του που τοσα χρονια φοβοταν να κανουμε παιδακι.... :( δε βαριεσαι, ολα παιρνουν τον δρομο τους στο τελος...

αυτα, θα τα πουμε αυριο!!!φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πολυ κοριτσακι μου.και εσυ καλη επιτυχια να εχεις στο καινουργιο σου ξεκινημα.με το καλο σου ευχομαι.και ελπιζω να μπορεσουμε να ερθουμε ν ατο δουμε και απο κοντα(αν δεν μας προκυψει τιποτα αλλο.φτου φτου :roll: )φιλακια στον αρουλη.σας καληνυχτιζω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κορίτσια μου για τις ευχές σας, να ναι πάντα όλα γερά και ευτυχισμένα!! Γεωργιάννα πονάει ο καημενούλης που βγάζει και άλλο δοντάκι..τι τραβάν και αυτά τα καημένα με τα δόντια.. Βάσω περαστικά και να είναι το τελευταίο που σας απασχολεί.. Με το θηλασμό που λέτε μανούλες εγώ κατέληξα στο εξής.. παίζει πολύ συμαντικό ρόλο η ψυχολογία και το άγχος της μάνας, ακόμη και η σωματική κούραση αλλά ειδικά το άγχος.. δε πά' να πέρνεις 100 χάπια αν αγχώνεσαι και δεν είσαι ήρεμη δεν θα έχεις γάλα.. εγώ μόλις ηρέμησα παρατήρησα ότι είχα γάλα και δεν χρειαζόταν να του δίνω ξένο ούτε να τρώω τόσο πολύ όσο πίστευα ότι έπρεπε.. ακόμα και η συνεχής άντληση με το θήλαστρο μπορεί να παίζει ρόλο..όπως και να έχει γερά να είναι τα παιδάκια μας και όσο μπορεί η κάθεμιά μας το παλεύει διαφορετικά..Άντρια το πάλεψες πολύ κορίτσι μου μην νιώθεις τύψεις για τίποτα, στο δεύτερο παιδάκι σου όταν έρθει θα είσαι πιο έμπειρη πια και πιο ήσυχη.. Σημασία έχει και η δική σου ηρεμία πάνω απο όλα γιατι σπο αυτήν εξαρτάται και η ηρεμία της Βικτώριας.. Καλό βραδάκι να έχουμε χωρίς ξενύχτια.. αύριο έχει εκκλησία για τη πρώτη του μεταλαβιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Εχτές το βράδυ πιάστηκε απο τα κάγκελα της κούνιας κ σηκώθηκε όρθια!!!Ναι!!!ΙΙστορική στιγμή κ φυσικά την εγραψα στο ημερολογιο της!!-ελπίζω να σημειώνετε όλες!!!!

Αναστασία,έχει όμως όλη την καλή διάθεση κ με βοηθάει πολυ,σήμερα στις 7 που ξυπνησε της άλλαξε πάνα κ την τάισε,μάλλον μόνος του την ΄χανει την μπάλα περισσότερο γτ δεν ξέρει πως ακριβώς λειτουργώ με τα πραγματά της...πχ του έλεγα να έρθει να του δείξω πως ε΄χω φτιάξει τα ρούχα της κ που είναι το καθε τί...μου έλεγε εντάξει μετά...ζεσταίνω την χορτόσουπα στο προικι κ βγάζω καποια ποσότητα απο το μπωλ που κόβω με το ματι κ αυτός το έβγαζει όλο...τζαμπα το φαγητό της 2ης ημερας...το πρόβλημα είναι ότι πας κάπου κ έχεις έννοια η σε περνει συνεχώς τηλ...διαθεση υπάρχει όμως κ τον συγχαίρω γτ όπως κ να χει με την δουλεια του λείπει ώρες κ δεν μπορει να ξέρει τι κάνω ακριβώς,τωρα στην αδεια πηρε την γεύση......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera!!!

Daphne mou ontws otan i mama den einai kala den einai oute to mwraki to metadideis..

Xoanita mou k egw opote eimoun pio iremi k 4ixologika eimoun anevasmeni evlepa pws i paragwgi mou au3anotan..

Sas euxaristw oles gia ta sxolia sas..

Telika i 4ixologia mou pou itan xalia k to katevato pou sas egra4a itan logw tou oti 8a evlepa periodo simera..Apo tin mera pou gennisa eida gia 1i fora simera to prwi..E4es 8a sas rwtaga an einai fisiologiko pou den eida akomi alla 3exastika, apo evdomadas 8a ekleina k rantevou ston ginaikologo alla tsoup to prwi adia8etisa :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα.... Άνδρια και εγώ δεν ΄πεχω αδιαθετήσει ακόμα, αλλά επειδή θηλάζω ακόμα το θεώρησα φυσιολογικό. οι υπόλοιπες θηλάζουσες έχετε αδιαθετήσει;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπονζούρ!

Φεύγω πάλι για το "θαλερό" μου! :D

Τα λέμε το απόγευμα.

Να έχετε μια όμορφη και ξεκούραστη Κυριακή!

Ιωάννα κι εγώ ούτε σταγόνα δεν έχω δει ακόμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!!

Ποσο μου την δινει οταν αλλαζει η ωρα. Με αποσυντονιζει και το προσεξα και στον Διονυσακη αυτο. Εχθες την νυχτα παλι ξυπνησε στην 1 με κλαματα και δεν θελει τπτ μονο αγκαλια να κοιματε μαζι μου. Τωρα μου ειναι δυσκολο τ κοιματε η αδελφη μου μαζι μου και δεν θελω ουτε να τον αφηνω να κλαιει.

Δαφνη μεσα απο την καρδια μου σου ευχομαι ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ!!!!

Βασω μου ετσι ειναι δυστηχως με τα μικρα!!! Ο μικρος τι κανει; Εμενα τρωει γυρω στα 180γρ. οχι παντα, παντως πανω απο 90γρ. το μετρησα στα ποτηρακια που πηρα απο το Αβεντ. Φαριν λακτε μου ειχε πει και μενα ο παιδιατρος να δωσω εαν θελω.

Την φουτοκρεμα δεν την προτημαμε και πολυ. Αλλα οσο τρωει του δινω, γυρω στα 80γρ.

Γωγω αντε και κανενα μνα σε βλεπω να την κυνηγας μες στο σπιτι!!!! Ο δικος μου μονο στο ποπο του καθετε ευτυχως ακομη. Βεβαια δεν πιανουμε τα ποδαρακια μας λογο βαρους!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου.τι κανετε?εμεις μολις φαγαμε(μοσχαρακι κοκκινιστο)θελω ενα προφιτερολ και μια ζεστη σοκολατα και ο αντουλης μου δεν παει να μου φερει. :evil: .τρεχουν τα σαλια μου σας λεω.σημερα αναψαμε το τζακι.αν και δεν εχει πολυ κρυο αλλα ειπαμενα το δοκιμασουμς.τωρα ψηνουμε καστανα.περιμενω να ξυπνησει και ο μππεμπης να τον ταισω.γιατι οταν ειναι σπιτι ο αντρας μου ο μπεμπης κοιμαται μια χαρα?αφηστε που εχει την μαγικη κατα εμε ικανοτητα σε 3 λεπτα να τον κοιμησει.τι να πω.εγω αδιαθετησα πριν 20 μερες περιπου.μπλιαχ.πολυ εκνευριστηκα οταν μου ηρθε.και θηλαζω αποκλειστικα.τελος παντων.ο κωσταντης ξυπνησε χθες στις 5 και μου λεει.μαμουκα πειναω θελω φαγητο.παλικαρι μου του λεω ειναι νυχτα κοιμισου.πειναω πολυ.θελεις του λεω νερο .μα το νερο δεν ειναι φαγητο......... :lol: τον σκεπασα και εφυγα.φαγητο εβλεπε στον υπνο του?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντι φαριν λακτε δοκιμαστε αυτο εγω το εδωσα αντι φρουτο, κοκκινι κολοκυθα μαγειρεμενη στον ατμο/βρασμενη πολτοποιηστε κ κανελλα προαιρετικα, εμενα σημερα αντι φρουτο εφαγε πεντε κουταλιες απο αυτο αλλα προσεθεσα και γλυκοπατατα.. Βγηκε τελειο το υπολοιπο το φαγαμε ολοι οι αλλοι...

δαφνη καλη αρχη...

εμεις τσακωνομαστε πολυ εγω τα χω παρει παρα πολυ δεν ξερω τι θα κανω....

η αννουλα καλα ειναι βεβαια ειχαμε παει πορτο ραφτη πηγαμε μια χαρα το σαββατο σημερα που γυρισαμε εκλαιγε 40 λεπτα με μικροδιακοπες...

Μολις γυρισαμε ο γιαννης πηγε στο κοσμπιουτερ κ μπανιο κι εγω ετρεχα σαν το βεγγο να την ηρεμησω να φτιαξω τα πραγματα, μεχρι κ συμπληρωμα ετοιμασα δεν το ηθελε!!!!

Θηλαζουμε Αποκλειστικα παλι ! Τα εκοψε τα 150 μλ το γευματακι στερεων μας καλυπτει πληρως. Α χθες στην αχλοδοκρεμα εβαλα κοπανισμενο λιναροσπορο και τη βοηθησε πολυυυυυυυ στη δυσκοιλιοτητα γιατι τιποτα αλλο δε μας πιανει κι εχει κ ω3 και λινολεικο οξυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να ζησουν τα μωρακια που βαφτιστηκαν κ αυτα που επονται!

Γιωργιαννα υπομονη με τα δοντακια...

βασιλικη περαστικα στο παιδακι σου!

δαφνη ετοιμαζετε πολυ ωραια πραγματα μακαρι να πανε καλα... εγω με νυχια κ με δοντια κρατιεμαι να μην ερθω να με κουραρεις :o:o:o:o:o:o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βαφτιστηκε το κοριτσακι μας κ επισημα λοιπον εχει ονοματακι...ΕΛΕΝΑ...

ολα ηταν ομορφα απο οτι μου ειπαν γιατι εγω δεν καταλαβα κ πολλα πραγματα..πολυ ανχος τελικα...η μικρουλα τους ξετρελανε ολους με τις γκριματσες της κ τα ναζακια της!!!!μολις την ακουμπησε το λαδι ομως ξεσηκωσε τον κοσμο!!!!!το πιο αστειο της ημερα ηταν οτι της επεσε το καπελο μεσα στην κολυμπηθρα :lol: εβγαλε παπουτσια...τιποτα δεν αφησε στην θεση του αυτο το παιδι :lol: μετα πηγαμε για καφεδακι κ σβησαμε κ τα κερακια στην τουρτα του νονου που ειχε κ γεννεθλεια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια..τι κάνετε; Ο καιρός τι φάση; ζέστη είχαν πει και εδω Αθήνα σήμερα είμαι με ζακέτα και μια μουνταμάρα.. Και εγώ 50 δίνω για το ΠΑΠ που σε αυτή την τιμή περιλαμβάνεται το ΠΑΠ, ο κολπικός υπέρηχος και η ψηλάφηση..το λέω γιατί ο πρώτος γιατρός που είχα από μικρή  μου έπαιρνε πότε 50€ πότε 70€ μόνο για να πάρει το δείγμα του ΠΑΠ..και να τονίσω ότι ούτε καν στο ιατρείο του..πήγαινα εγώ στο ιδιωτικό νοσοκομείο που συνεργαζόταν μου έπαιρνε δείγμα και γεια σας..άντε να έκανε 5 λεπτά  φυσικά τον άλλαξα νωρίς και ηρέμησα..σε ερώτηση μου πριν χρόνια για να μου γράψει εξετάσεις πριν ξεκινήσω προσπάθειες για παιδί (έστω τις βασικές ορμονολογικές) μου είχε πει μείνε έγκυος πρώτα και μετά θα κάνουμε όλες τις εξετάσεις  ε είχαμε Thank You Next 👋
    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...