Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 11!!ΚΟΥΤΑΛΑΚΙΑ ΕΝ ΔΡΑΣΗ!


Recommended Posts

ναι ναι !!!!!!!!!! απο το ζαρα!!!! μας το εφερε δωρο η βαφτιστήρα της μαμάς μου!!!!

σου το έχω πει ότι μοιάζουν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D

αχ δεν θέλει να ανεβάζω .....να φανταστεις δεν εχει ουτε facebook κλπ και το θεωρει μεγάλη βλακεία....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ανδρια, με γεια,πολύ ωραία!από όσο ξέρω δεν είναι ασφαλές να τη σκεπάζεις,ακριβώς επειή μπορεί να σκεπάσει το κεφαλάκι της,.εγώ τη σκέπαζα μόνο όταν ήταν νεογέννητη κ δεν κουνιόταν στον ύπνο της,τώρα πια ξυπνάει σε άλλο σημείο του κρεβατιού από εκεί που την έβαλα. :lol:

Nai to 3erw pws den einai asfales k gi'auto tis agorasa ipnosako gia na min tin skepazw ka8olou alla to provlima mas einai pws 8elei na skepasei to kefalaki tis me to sentoni gia na koimi8ei...K egw tin vriskw allou gia allou :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα........τι κανετε κουκλες?ελενα τι κουκλα κορη ειναι αυτη???φτου σκορδα στο παιδι.σας εχω πει οτι τρελαινομαι για κοριτσακια??πονεμενη ιστορια ;) .να ρωτησω κατι που θελω και ολο το ξεχναω.σιδηρο και ασβεστιο συνεχιζετε να παιρνετε τωρα που θηλαζετε.κανονικα μου ειχε πει ο γιατρος οταν γεννησα τον μεγαλο μου οτι πρεπει.εγω τωρα το ξεχναω.ασβεστιο εχω να πιω απο τοτε που γεννησα.σιδηρο δε 1 φορα τον μηνα :lol: .απλα συνεχιζω ακομα να μαδαω(σαν τις γατες)μιλαμε φρικαρω καθε φορα που βαζω χτενα...εσεις πως τα πατε με το θεμα της τριχοπτωσης.μηπως πρεπει να ξεκινησω σιδηρο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασιλική, κ εγώ εχω πολλή τριχόπτωση,παρομοίως το βαριέμαι το σιδηρο κ το ασβεστιο κ ξεχασα να ρωτησω κ την παιδίατρι αν πρεπει να το παιρνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλιτσες!!!!!!

γιωργο μου επιτελους ενας αντρας στην παρεα βρε!!!!καλως ηρθες κ παλι κ μην χανεσε!!!!

ελενα στο ξανα ειπα κ θα το ξαναπω ΘΕΑ η κορη σου!!!!!!!!!σκετη γλυκα!!!!!!

ποσο παραξενω μου φαινετε που διαβαζω παλι για καρδουλες αναγουλες κ ολα αυτα τα ομορφα!!!!

αχ αντε να πιασω σφιχτα να χασω κανα κιλο γιατι θελω να ξαναφουσκωσει η κοιλιτσα σημερα κλεισανε 6 μηνες!!!!6 μηνες μανουλα!!!!!!!!η πιο ομορφη περιοδος της ζωης μου!!!!!

ρε παιδια τι γινετε παλι εκει στην αθηνα πολυς κοσμος αυτα τα κολωπαιδα ομως που ριχνουν τις μολοτοφ θελουν ενα γερο χερι ξυλο!!!!!!!!

πηγε καμμια στην πορεια???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεωργιαννα λες να μεινουμε με τον καιμο???????λοιπον οταν βλεπω εγκυο γυναικα ζηλευω απιστευτα :oops: .ειναι στιγμες που σκεφτομαι.τελος η μωρουδιλα?????δεν θα ξαναμεινω εγκυος?δεν θα εχω ενα σπορακι να μεγαλωνει μεσα μου,να εχω μια γλυκια προσμονη να το δω να το παρω αγκαλια.ακομα και οι πονοι της γεννα(δεν τους ενοιωσα με καισαρικη γεννησα),οι μερες στο νοσοκομειο μου λειπουν (πριν 6 μηνες γεννησα.χα χα).εχω τον μπεμπη αγκαλια και σκεφτομαι οτι πρεπει να χορτασω αυτες τις στιγμες γιατι δεν ξαναρχονται......τον μεγαλο μου τον γιο τον λατρευω με ολη μου την ψυχη αλλα οταν εχω αγκαλια τομ μπεμπη ειναι αλλη αισθηση.η απολυτη ευτυχια και ηρεμια μαζι.και μοο που τον κοιταω γαληνευω.οση κουραση και να εχω λιωνω οταν τον βλεπω.θελω και αλλο παιδακι(λιγο αργοτερα βεβαια).ΑΛΛΑ φοβαμαι ρε παιδια.με ολα αυτα που γινονται και που θα γινουν.με πιανει μεγαλη ανασφαλεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σούλα, να τη χαίρεστε!!!η κολλητή μου στους 6 μήνες της κόρης έφτιαξε μια τούρτα (βασικά ο άντρας της)με 1/2 για κεράκι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασω τα ιδια ακριβως νιωθω και εγω!!!! μα τα ιδια!!!! Θα σε γνωρισουμε το Σαββατο;

Σουλα να την χαιρεσε! 6 μηνες γεματους αγωνια αλλα και ευτυχια!!! Εμεις το Σαββατο κλεινουμε 6 μηνες και μου φαινετε σαν ψεμμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασω τα ιδια ακριβως νιωθω και εγω!!!! μα τα ιδια!!!! Θα σε γνωρισουμε το Σαββατο;

Σουλα να την χαιρεσε! 6 μηνες γεματους αγωνια αλλα και ευτυχια!!! Εμεις το Σαββατο κλεινουμε 6 μηνες και μου φαινετε σαν ψεμμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κι απο εμενα...βλεπετε τηλεοραση?γινεται χαμος στο συνταγμα...ποσο με στεναχωρουν ολα αυτα βρε κοριτσια...το ξερετε οτι βιωνουμε εναν πολεμο....οι πολεμοι πια δε θα γινονται με οπλα αλλα θα ολεμουν καθε χωρα μεσω της οικονομιας της και ετσι θα χανει τα κυριαρχικα της δικαιωματα...

Ανυσηχω πολυ για τα παιδακια μας...Σε τι κοσμο τα γεννησαμε?

Παρασυρθηκα παλι,με συγχωρειτε!!Για το σαββατο τι κανονισατε??στο ριβερ γουεστ τελικα?εμενα θα μ αρεσε κ το athens heart στη πειραιως...εχει σκεπαστρο απο πανω που ανοιγει οταν εχει καλο καιρο...το ριβερ γοουεστ δεν ειναι θεοσκοτεινο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασικά να αναφέρω κάτι που μπορεί να το θεωρήσετε σημαντικό. Το river έχει δωμάτιο αλλαγής μωρού ενώ το athens heart δεν έχει..

Βασιλική, κι εγώ μαδάω υπερβολικά! Σίδηρο και ασβέστιο πρέπει να παίρνουμε όσο θηλάζουμε.Τις ημερήσιες ποσότητες που πρέπει να παίρνει μια θηλάζουσα δεν υπάρχει περίπτωση να τις πάρουμε από τη διατροφή!

Κι εγώ ξεχνάω να τα παίρνω :shock: Και έχω κάνει και εξέταση και ξέρω τις τιμές του σιδήρου μου που είναι πάτος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! :D

Σήμερα για ακομη μια φορά απογοητευτηκα με τα σημερινά γεγονότα...δεν μπορούμε να διαδηλώσουμε ειρηνικά κ να αποκτήσουμε τα ανθρωπινα δικαιωματά μας.Πολύ λυπάμαι.....

Εχει δίκιο η Στεισυ για το river west ,έχει αίθουσα για να αλλάζουμε τα μωρά...αν κ πάλι το athens heart εμένα με βολεύει πάρα πολύ γτ έρχομαι κ με τα πόδια,τόσο κοντά μένω.

Αλλά τι να κάνουμε :(

Υπάρχει όμως μια περίπτωση να πάμε στο Αττικο πάρκο το Σάββατο,οπότε δεν υπόσχομαι τίποτα,αν κ θέλω πολύ να σας δώ,είναι όμως ευκαιρια για να πάμε με την κουνιάδα μου κ το 2,5 χρονών κοριτσάκι οικογενειακά,ειναι κάτι που θέλουμε να κάνουμε κ το Σαββατο εχει αδεια ο Χρηστος κ καλο καιρό....αν κάτι αλλάξει ομως θα έρθω εννοείται!

Πρέπει να μαγειρεψω σουτζουκάκια σημερα,το έχω υποσχεθεί κ βαριέμαι παρααα πολυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ αυτο το μαλλι της αναστασια με τρελενει!!!!!!!θα την φαω!!!!κανα κοτσιδακι της κανεις???

δαναη ωραιος ο φιλος σας μισο κερακι χιχι!!!!τελειο!!!!

γωγω ωραια φοτο θα ηταν πιο ωραια αν το πισω ηταν ασπρομαυρο κ εγραφε παοκ :lol::lol::lol:

τι ωραια που θα βρεθητε ξανα!!!!!!ζηλευω!!!!

περιμενω να τελειωσει το γκρεις ανατομυ να ταισω την μικρη κ να κοιμηθω...αληθεια εσεις τι ωρα δινετε το τελευταιο γευμα???εγω 12 το πινει στον υπνο της....μηπως να το κοψω???

σας καληνυχτω σμουτς!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη ευτυχία απ'το να την παίρνει ο ύπνος στην αγκαλιά μου!!!!!!!!

Όνειρα γλυκά αστεράκι μου (*)

πραγματικα δεν υπαρχει πιο τρυφερο....οταν κοιματε οταν σου χαμογελα οταν σε αγκαλιαζει....αχ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δανάη, για το σίδηρο μου το'πε ο γυναικολόγος και για το ασβέστιο ο παιδίατρος!

εξαλλη ειμαι!!! ~x(~x( εμενα ο γυναικολογος μου ειπε μονο για 40 μερες ασβεστιο και σιδηρο και η παιδιατρος ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΙΠΟΤΕ!!!!και μαλιστα, την τελευταια φορα που δεν της πολυαρεσε το βαρος της μπουμπους, μου ειπε να τρωω περισσοτερο και να ξαναερθω για ζυγισμα σε 15 μερες!!!μπραβο, ωραια υποστηριξη στη μαμα που θηλαζει!!!! [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] δηλαδη, τοσο δυσκολο ειναι να βρω εναν παιδιατρο να εκτιμα και να υποστηριζει τον αγωνα που κανω και τη διαθεση μου να συνεχισω;;;;; :roll::roll::roll: αλλα, ας οψεται η καταραμενη κυβερνηση που μας εχει στο περιμενε με το νεο ταμειο, και δεν ξερω ακομα ποιος θα μπορει να μου γραφει τα εμβολια.... πω πω!! ατμους βγαζω απ'τ'αυτια.... :( μιλαμε, εχω σπειρει το σπιτι ολο με τριχες και ακομα μαδαω!!!σωματικα νιωθω χαλια, κι ας προσπαθω να τρωω και τα λαχανικα μου και τα φρουτα μου, και το κρεας μου... κι εχω το αγχος συνεχεια, να τρωει το παιδι μηπως και δεν παρει τα γραμμαρια που πρεπει και μας περιμενει το μπουκαλι στη γωνια.....αι σιχτιρ πια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σούλα να τη χαίρεσαι!!!

Άντρια με γεια τα ρουχαλάκια, όμορφα είναι!

Έλενα κούκλα η κόρη σου, σκέτη γλύκα!!

Εγώ δε θεωρώ απαραίτητα τα συμπληρώματα εφόσον υπάρχει ισορροπημένη διατροφή. Δεν παίρνω ούτε σίδηρο, ούτε ασβέστιο. Ο γυναικολόγος μου είχε δώσει σίδηρο για 40 μέρες, όχι όμως λόγω του θηλασμού αλλά λόγω της αιμορραγίας (λόχεια).

Κορίτσια έχω ένα θεματάκι για τη συνάντηση το Σάββατο. Συγγνώμη, δε θέλω να παρεξηγηθώ, ξέρω πως θα γίνω η παράξενη της παρέας αλλά δε μου κάνει κέφι να πάω πάλι σε κλειστό χώρο και ιδιαίτερα σε εμπορικό κέντρο. Απ' ότι φαίνεται θα έχει καλό καιρό και προτιμώ να κάνω βόλτα έξω.

Οι συγκεντρώσεις σήμερα ήταν τεράστιες, τόσο στην Αθήνα όσο και σε άλλες πόλεις και αυτό είναι εξαιρετικά ευχάριστο! Από εκεί και πέρα προβοκάτσιες υπάρχουν πάντα. Όσο για το αν μπορούμε να διαδηλώσουμε ειρηνικά, ναι, μπορούμε, αλλά ειρηνικά δεν άλλαξε ποτέ κάτι κι ούτε τώρα θ'αλλάξει. Η σύγκρουση είναι αναπόφευκτη και θα χυθεί αίμα!

Παρ' όλα αυτά εύχομαι να βλέπετε πολύχρωμα και χαρούμενα όνειρα!! Εγώ δεν έχω ύπνο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Σούλα, τελευταία φορά τη θηλάζω στις 20.00 κ 20.30 κοιμάται.Διάβαζα ότι η καλύτερη ώρα για να κοιμηθεί το μωρό είναι 20.00-20.30 το χειμώνα και 20.30-21.00 το καλοκαίρι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χθες το βράδυ η μικρή ξύπνησε στις 3 :o Πήγα της μίλησα,τη χάιδεψα χωρίς να τη σηκώσω,της ξεβούλωσα τη μυτούλα από τις μύξες και της έβαλα τη μουσική.Εκλαιγε κ σκεφτόμουν "αν τη θηλάσω φοβάμαι ότι κ αύριο τέτοια ωρα θα είναι πάλι ξύπνια".Την άφησα λοιπόν στο κρεβάτι κ μετρούσα χρόνους.Εκλεισα την ενδοεπικοινωνία και τις πόρτες για να μην ενοχλούμε τον Κώστα κ περίμενα στο σαλόνι.Μετά από 40' περίπου που η μικρή δεν είχε κοιμηθεί, σηκώνεται και μου λέει "τι έχει το παιδί κ κλαίει?" Λέω "δεν ξέρω, καθαρή είναι, της απόφραξα τη μύτη,πυρετό δεν έχει, είναι ωρα να ξανακοιμηθεί μόνη της" -"Καλά θα καθόμαστε μέσα στο βράδυ να μετράμε χρόνους επειδή το γράφει αυτός ο μαλάκας?'- του λέω "τι σε πειράζει εσένα?πήγαινε ξάπλωσε,θα μείνω εγώ" Πάει τη σηκώνει να τη νανουρίσει,δεν ηρεμούσε,την άφησε στο κρεβάτι πάλι. Του λέω "αφού δεν ακούς, θα πάω εγώ να ξαπλώσω κ μείνε εσύ να την νταντεύεις".Μετα από λίγο έρχεται στην κρεβατοκάμαρα κ με ρωτάει "Δεν κοιμάται,τι να την κανω?μήπως πεινάει?" Του απαντώ "Πώς κάθε μέρα τέτοια ώρα δεν πεινάει παρά ξυπνάει στις 6-6.30 κ σήμερα ξαφνικά πείνασε?Αφού τη σήκωσες, ανάλαβέ την εσύ από 'δω κ πέρα" Με τα πολλά,πηγαινοερχόταν στο δωμάτιό της, της τραγουδούσε,είχε φτάσει 4.20 κ η μικρή ξύπνια να κλαίει.Τελικά,άρχισα να αμφιβάλλω,μήπως όντως πεινούσε?γιατί?επειδή από το πρώτο στήθος έφαγε κανονικά 15' και από το δεύτερο 10'??Τελικά σηκώθηκα την έφερα στο κρεβάτι τη θήλασα,κοιμήθηκε κ την πήγα στο κρεβάτι της. Του λέω,λοιπόν,ή θα διαβάσεις το βιβλίο κ εσύ για να μπορούμε να συζητήσουμε τι θα κάνουμε κ πώς θα το κάνουμε ΑΠΟ ΚΟΙΝΟΥ ή δεν θα ανακατεύεσαι την ώρα που τη βάζω για ύπνο.Είναι κρίμα ό,τι προσπαθώ να φτιάξω, να το χαλάει,επειδή δεν αντέχει να την ακούει να κλαίει.Θα πρέπει να έχουμε μια κοινη γραμμή,όχι η μαμά η κακιά κ ο μπαμπάς ο καλός?Για εμένα είναι εύκολο νομίζεις να τη βλέπω να κλαίει?Δεν τη βοηθάω όμως με το να της μαθαίνω να κοιμάται στην αγκαλιά μας"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...