Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 11!!ΚΟΥΤΑΛΑΚΙΑ ΕΝ ΔΡΑΣΗ!


Recommended Posts

Μύθος 4: Μια θηλάζουσα μητέρα πρέπει να αφήνει αρκετό χρονικό διάστημα ανάμεσα στους θηλασμούς για να έχει το στήθος της χρόνο να ξαναγεμίσει.

Πραγματικότητα: Το κάθε ζευγάρι μωρού-μητέρας είναι μοναδικό. Το σώμα μιας θηλάζουσας μητέρας παράγει διαρκώς γάλα. Το στήθος της λειτουργεί εν μέρει μόνο σαν δοχείο αποθήκευσης, με ποικιλία χωρητικότητας. Γενικά, όσο πιο «άδειο» είναι το στήθος, τόσο πιο γρήγορα δουλεύει το σώμα για να παράγει γάλα για να το αντικαταστήσει και αντίθετα όσο πιο γεμάτο είναι, τόσο πιο πολύ λιγοστεύει η παραγωγή γάλακτος. Αν η μητέρα σταθερά περιμένει έως ότου το στήθος της «γεμίσει» για να θηλάσει, τότε το σώμα της μπορεί να πάρει το μήνυμα ότι παράγει πολύ γάλα και να μειώσει τη συνολική παραγωγή.

Βιβλιογραφία:

Daly, S., Hartmann, P. Infant demand and milk supply: Part 2. J Hum Lact 1995; 11(1):27-37.

Lawrence, R. Breastfeeding: A Guide for the Medical Profession, 4th ed. St. Louis: Mosby 1994; 240-41.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αναστασία, η φωτο της μικρής σου είναι ΤΕΛΕΙΑ!!!!!θα την φάω στο φούρνο με πατάτες κ δενδρολίβανο μαζί με τη Μυρτώ!!!!Πώς της φάνηκε η Sophie?

Ελενα, να προσέχεις με τα βάρη, να ρωτήσεις το γιατρό σου μέχρι πότε μπορείς να τη σηκωνεις άφοβα.

Φιλάκια,καλή ξεκούραση και καλό ύπνο!!!

υγ.Εμείς τελευταία έχουμε ανακαλύψει κ παλι τη χαρά του sex χώρις το στόχο της τεκνοποίησης!!!ευτυχώς που δεν μπαίνουν οι αντρες μας στο forum.

Γιώργο,εσυ εξαιρείσαι!αλήθεια,που χάθηκες?!?!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία, η φωτο της μικρής σου είναι ΤΕΛΕΙΑ!!!!!θα την φάω στο φούρνο με πατάτες κ δενδρολίβανο μαζί με τη Μυρτώ!!!!

Κι εγώ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol:

Δανάη κ Αφροδίτη, η Σόφι της άρεσε πολύ! Της μασούλησε τα αυτιά κατευθείαν! Τα πόδια θα τα ανακαλύψουμε αύριο! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία, η φωτο της μικρής σου είναι ΤΕΛΕΙΑ!!!!!θα την φάω στο φούρνο με πατάτες κ δενδρολίβανο μαζί με τη Μυρτώ!!!!Πώς της φάνηκε η Sophie?

Ελενα, να προσέχεις με τα βάρη, να ρωτήσεις το γιατρό σου μέχρι πότε μπορείς να τη σηκωνεις άφοβα.

Φιλάκια,καλή ξεκούραση και καλό ύπνο!!!

υγ.Εμείς τελευταία έχουμε ανακαλύψει κ παλι τη χαρά του sex χώρις το στόχο της τεκνοποίησης!!!ευτυχώς που δεν μπαίνουν οι αντρες μας στο forum.

Γιώργο,εσυ εξαιρείσαι!αλήθεια,που χάθηκες?!?!?

Δανάη πρόσεξε που έχεις ανακαλύψει την χαρά του sex....έτσι την πάτησα και εγω!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol: μας βγήκαν τα απωθημένα από όλη την εγκυμοσύνη καθώς κατά την διάρκεια της δεν είχαμε επαφές....(παρότι ο γιατρός είχε πει ότι ήταν οκ...κάπως φοβόμουν εγώ)....

τώρα βέβαια δεν ακολουθούμε την ίδια τακτική γιατί 2 χρόνια χωρίς σεξ με μικρα διαλείμματα δεν αντέχονται!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δαμαη μου δεν φταινε τα παιδια αλλα η δουλεια του και η κουραση μου. Το πρωτο πραγμα που κανω το πρωι ειναι να πηγαινω και να τον ξυπναω μ'ενα φιλι ( ασχετο αλλα δεν ξυπναει :lol::lol::lol: ), κοιματε στον καναπε ακομη. Μετα πηγαινω και φτιαχνω πρωινο και στο τελος ασχολουμε με το μικρο. Οι καταστασεις που ζουμε τωρα φταινε, αλλα που θα παει καποια στιγμη θα βρουμε τον ρυθμο μας.

Παω να σιδερωσω λιγο, ποναει και το δοντι του Αλεξανδρου. Ελπιζω να μην ειναι κατι σοβαρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera!!

Simera petaxtika gia ligo sto prwin afentiko mou na mou gemisei mia aitisi pou xreiazontai stin koinwnikes asfaliseis gia na mou dinoun anergeiako..Pistevw k me auti tin aitisi teleiwnw teleiws me auton ton "an8rwpo", fiouuuu..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Σήμερα χορτάσαμε ύπνο!χθες κοιμήθηκε στις 20.30 και ξύπνησε 6, έφαγε μέχρι τις 6.30 κ ξανακοιμήθηκε μέχρι τις 8.30!!επιτέλους!ελπίζω να ξαναβρει την παλιά της καλή συνήθεια να ξανακοιμάται ενα 2ωράκι,πολλά ζητάω ε?

Γεωργιάννα,περαστικά στο δοντάκι.Γιατί κοιμάται στον καναπέ ο καημένος?

Ελενα, τι μέτρα προφύλαξης παίρνατε να ξέρω να τα αποφύγω?!?!χιχιχ εμείς προσέχουμε..Στην εγκυμοσύνη το αποφύγαμε το πρωτο τρίμηνο γιατί ειχα κατι κηλίδες αίμα,μετά κανονικά.

Περιμένω να επιστρέψει ο Κώστας από το super να πάω γυμναστήριο.Θα μαγειρέψει ρώσικο μπορς (σούπα με μοσχάρι, λαχανο κ άλλα λαχανικά) μαζί με την κορούλα του κ το απόγευμα καφεδακι με μωρομανούλες από το ΠΙΚΠΑ.

Φιλάκια και να έχετε μια όμορφη μέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!!!μπαινω πολυ βιαστικα , γιατι ηθελα να σας ρωτησω κατι... γυρισαμε απο την παιδιατρο και μας ειπε οτι πηρε μονο 340 γρ αυτο το μηνα ( ειναι τωρα 6.380 ) και να τρωω εγω καλυτερα και σε καμια δεκαρια μερες να ξαναπαμε για ζυγισμα....βεβαια, ειπε οτι κανουν μια "κοιλια" τα μωρα που θηλαζουν στην αναπτυξη τους αυτην την περιοδο ....

εσεις τι λετε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια!

Αφροδιτακι ξεκιναω απο εσενα... καλη ειναι στα κιολα της... ποροσπαθησε να τρως καλυτερα..εγω πηγα στον παιδαιτρο..ειμαστε 6240..εβαλε 220γρ σε ενα μηνα..πολυ λιγο ειπε ο γιατος κ κατευθειαν εδωσε συμπληρωμα και κρεμες νουνου..τις πηρα χαμογελασα κ εφυγα...και δεν θα ξαναπαω απλως. Ετσι ελαφρα την καρδια κοβουν τους θηλασμους σε μια γυναικα...λες και δε ματωσαμε για να θηλασουμε... α σιχτηρ! χαχα Επεσα ποκυ ψυχολογικά αλλα χαρη στη σουλιτσα μου και σε μια αλλη φιλεναδα ειμαι καλα.. ξεκινησα να τρωω καλυτρα κ ηδη πηρε 70γρ σε 2 μερες.. ενταξει φοβαμαι δν το κρυβω αλλα πρεπει να ακοκλουθουμε το ενστικτο..5 μηνων εγινε η μπεμπα. οοο

αναστασια τι μαλλι τελειο!! αχ μεγια η σοφι σας.. ηθελα κ εγω να απρω απο το αμαζον αλλα εψουμε παρει ενα σορο μασητικα..ειναι διαφορετικη;

σουλα συγκινηθηκα με την ιστορια σας.. κ εμεις καπως ετσι γνωριστικαΜΕ..μεσω ιντερνετ..εγω εμενα αθηνα εψαχνα πριν καμια 10ρια χρονια ενα τραγουδι ... ρωτησα σε ενα τσατ με 200 ατομα κανεις δε το ειχε..μπηκα σε ενα αλλο με 4... εβριζα γιατι εκεινα τα χρονια σερνοταν το ιτνετνετ κ μεχρι να μπεις σε ενα δωματιο ειχες χρεωθει μιση ωρα ιτνερνετ! :lol::lol::lol: κ παλι καλα μουκοψε να ρωτησω αυτα τα 4 ατομα αν καποιος το ειχε και ΝΑΙΙΙ το ειχε ο αντρουλης μου :) :) :) Μετα απο 4 χρονια τσατ γνωριστικαμε κ να μαστε τωρα ζουμε στην ΘΕΣ/ΝΙΚΗ με την μπεμπα μας αγαπημενοι.

κοριτσια δεν πρεπει να παραμεκλουμε τους αντρες μας..η κατασταση που ζουμε οντως φταιει..εγω πιστευω παντα θα φτιαξουν ταραγματα..αλλα ποτε? Ολη μερα ειναι στη δουλεια..τον περιμενω πως και πως να ερθει να του πω τοσα πραγματα να καθησουμε μαζι ναμιλξησουμε να κανουμε αγκαλιτσες...αλλα οταν ερχεται σαν να πεφτει ενα πεπλο..μεχρι ν ακανοθυμε μπανιο την μπεμπουλα κλπ κλπ κλπ κοιμμαστε ορθιοι!!!!

Ουφ.. υπομονη θα περασει!!

Σαμανθα με το καλο το μ-πεμπε σου :)

Αντριανακι ολα τελεια ηταν στην βαπτιση σας ! Μπραβοοοοοο

εμεις την αλλη Κυριακη απτιζουμε..εχω αγχωθει.... πολλοι φιλοι μου δεν θα ερθουν απο αθηνα κ στεναχωρηθηκα :( :( :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη, μην ανησυχείς καθολου, ισχύει αυτό για τα θηλάζοντα μωρά, η Μυρτώ 4 μηνών ήταν 6.175 γρ κ 5 μηνών 6.480,είναι πάνω από το μέσο όρο στην καμπύλη ανάπτυξης, δεν νομίζω οτι εχει να κάνει με το ποσο τρως εσυ.εγώ τρώω αρκετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τουρίστρια, και στη δική μας βάφτιση δεν θα ερθουν αρκετοί από Θεσσσαλονίκη κ Αθήνα,πράγμα κατανοητό υπό τις παρούσες συνθήκες, κ η βάφτιση δεν είναι κ γάμος.Στο γαμο μας στη θεσσαλονίκη ήρθαν όλοι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!

Εχω κι εγω εναν μπεμπακο σαν τα δικα σας και ειπα να δηλωσω παρουσα!Γεννηθηκε 27 Μαϊου!

Με λενε Κυριακη και μενω Αθηνα.

Ειμαι ομως εδω και 2 χρονια περιπου στις Οκτωβριανες 2009/εχω ενα γιο που σημερα εγινε 2 χρονων!/ και που να σας προλαβω ολες! :lol:

Με δυο παιδια δεν προλαβαινεις τιποτα!Ολα με την ψυχη στο στομα.

Αρχισατε κρεμουλες;Οι απριλιανες φανταζομαι.

Να χαιροσαστε ολες τα μωρακια σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Εμείς χτες το απόγευμα ταλαιπωρηθήκαμε πολύ από τα ούλα μας. Υπέφερε η καημένη.. πρώτη φορά δεν "έπιανε" κανένα κόλπο της μαμάς για να ηρεμήσει. Δάγκωνε τα μασητικά κ τα πέταγε κάτω. Δάγκωνε τη σιλικόνη της πιπίλας τραβώντας την σαν λάστιχο και πάλι την πέταγε κάτω και έκλαιγε.. Τρελό ζόρι! Σήμερα, προς το παρόν είμαστε καλά!

Δανάη, την ξέρω κι εγώ αυτήν την σούπα! Την φτιάχνει η μαμά μου. Από τη θεσ/νίκη την μάθατε? Γιατί βόρεια συνηθίζουν να τη μαγειρεύουν!

Αφροδίτη, είναι φυσιολογική η "κοιλιά" του βάρους σ'αυτήν την ηλικία. Μην σε επηρεάζει η παιδίατρος. Καλά, σου είπε να ξαναπάτε σε 10 μέρες? Σε αγχώνει χωρίς λόγο? Πάει καλά? Και άσχετος να είσαι ανοίγεις κανένα βιβλίο και ξεστραβώνεσαι, όχι αυτή που είναι επιστήμονας...

Ειρήνη, είδες μαλλί? Εμείς θέλουμε κομμωτήριο!

Για τη Σόφι εγώ νομίζω ότι όντως είναι διαφορετική! Δεν είναι τυχαίο που τη λατρεύουν τόσα παιδιά! Αλλά το κάθε παιδί μπορεί να βολευτεί με άλλο μασητικό. Οπότε αγοράζεις ΠΟΛΛΑ και διαλέγει το παιδί :lol: Έτσι κάναμε κι εμείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Πρωι πρωι ετρεχα στον οδοντιατρο με τον Αλεξανδρο!! Ποναγε ολη την νυχτα το δοντι του. Τελικα ηταν απο την πιεση που ασκησε εχθες το βραδυ που εφαγε το χοιρινο!!!!! Ελεος με αυτα τα δοντια!!!

Ο Διονυσης του εκανε συμπαρασταση και ολη νυχτα ηταν μες στην γρινια!! Οπως καταλαβατε πολυυυυυυυυυ υπνο η δολια η μανα!!

Δαναη μου οχι και καιμενος!! Εκει του αρεσει να κοιματε απο την πρωτη στιγμη που ηρθαμε σ'αυτο το σπιτι, επειδη βαριετε να κατεβαινει 10 σκαλια!!!!! Τις νυχτες που εγω δεν θελω να κατεβαινει για καποιους λογους τοτε βρισκει και ερχετε!!!!

Αφροδιτη μια χαρα ειναι η κορουλα σου. Αμαν πια με τις θηλαζουσες μανες!!!! Ο δικος μου πολυ τρελενετε οταν βλεπει τον Διονυση με τα μαγουλακια του.

Ειρηνη καλα εκανες και δεν τα εδωσες! Ολες αυτες οι κρεμες εχουν γαλα σε σκονη μεσα.

Κυριακη να χαιρεσε τα παιδακια σου! Χρονια πολλα στον μεγαλο! Ζυγακη ! Σε ποια περιοχη μενεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κυριακή,καλώς ήρθες!

Αναστασία,είναι ρώσικη σούπα κ τη συνταγή την πήρε ο άντρας μου από την κυρία που φροντίζει τη γιαγιά του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παρουσα κ εγω..τι κανετε?εγω κοιμησα τα παιδακια μου κ τωρα ειπα να μπω να δω τα νεα σας.κυριακη γεια σου.ειμαστε οι πιο καινουργιες στην παρεα.με 2 παιδια πολλες φορες ουτε τουλετα δεν μπορεις να πας.τι να κανεις ομως.τα μου παιδακια μου επιτελους ειναι ΚΑΛΑ :lol::lol:8-) .προς το παρων καθοτι τα παιδια μου φετος ειναι απροβλεπτα.αρχισαμε και εμεις κρεμουλες.ρυζαλευρο το απογευμα και σε 15 μερες περιπου φρουτα κ χορτοσουπα.πολυ γελιο....σημερα πηγα με την μαμα μου για ψωνια.πηρα 2 ζευγαρια παπουτσια.περυσι που ημουν εγκυος δεν ψωνισα σχεδον τιποτα.τωρα πρεπει να παω το αιμα μου πισω :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ?ΜΠΑΙΝΩ Κ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΑ ΝΕΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΕΠΙΗΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΑΓΑΠΗΣ...ΟΛΕΣ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΡΟΜΑΝΤΙΚΕΣ....ΕΜΑΣ Η ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΙΣΤΟΡΙΑ ΑΡΧΙΣΕ ΤΟ 2004...ΤΟΤΕ ΗΜΟΥΝ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ ΔΟΚΙΜΟΣ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΜΟΛΙΣ ΕΙΧΕ ΠΡΩΤΟΜΠΕΙ ΣΤΟ ΝΑΥΤΙΚΟ ΜΕ ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ...ΣΥΝΗΘΙΖΑΜΕ ΚΑΘΕ ΠΡΩΤΟ ΠΣΚ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΑ ΤΑΞΙΔΙΑ ΜΕ ΤΑ ΠΟΛΕΜΙΚΑ ΠΛΟΙΑ ΤΟΥ ΣΤΟΛΟΥ...ΕΚΕΙ ΠΡΩΤΟ ΕΙΔΑ ΤΟΝ ΝΙΚΟ...ΑΝΤΑΛΛΑΣΑΜΕ ΧΑΜΟΓΕΛΑ ΚΑΙ ΒΛΕΜΜΑΤΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΩΣ ΕΚΕΙ...ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΑΥΣΤΗΡΟ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΑΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ...ΚΑΝΟΝΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ....ΑΦΟΥ ΦΤΑΣΑΜΕ Κ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΤΗΛ ΤΟΥ ΜΟΥ ΣΤΕΛΝΕΙ ΜΗΝΥΜΑ Κ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΠΙΟΥΜΕ ΚΑΦΕ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ 4 ΧΡΟΝΙΑ...ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΧΕ ΚΡΥΨΕΙ!!!

ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ ΤΗΝ ΩΡΑ Κ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑ ΜΕ ΑΤΟΜΟ ΤΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ...ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ Κ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΤΟ 2008 ΕΨΑΞΕ Κ ΒΡΗΚΕ ΤΟ ΤΗΛ ΜΟΥ Κ ΜΟΥ ΣΤΕΛΝΕΙ ΜΗΝΥΜΑ...Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΤΟΤΕ ΕΙΧΕ ΠΙΑΣΕΙ ΠΑΤΟ ΚΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΡΩΤΙΚΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΣΑ ΣΑΝ ΦΑΝΤΑΣΜΑ...ΜΟΥ ΣΤΕΛΝΕΙ ΜΗΝΥΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΙΟΥΜΕ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΚΑΦΕ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΑΦΗΣΕΙ ΤΟ 2004...15 ΜΑΡΤΙΟΥ ΤΟΥ 2008 ΒΓΗΚΑΜΕ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΚΑΙ ΓΙΝΑΜΕ ΖΕΥΓΑΡΙ ΑΜΕΣΩΣ....ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΜΗΝΑ ΕΦΥΓΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ ΤΑΞΙΔΙ ΓΙΑ 4 ΜΗΝΕΣ...ΗΜΟΥΝ ΠΟΛΥ ΔΥΣΤΥΧΙΣΜΕΝΗ,ΕΙΧΑ ΒΡΕΙ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΜΟΥ Κ ΜΑΣ ΧΩΡΙΖΑΝ...ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΘΑ ΧΩΡΙΖΑΜΕ ΓΙΑΤΙ Η ΣΧΕΣΗ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΥΠΟΒΑΘΡΟ ΝΑ ΚΡΑΤΗΘΕΙ...ΗΡΘΕ Κ ΜΕ ΒΡΗΚΕ ΣΤΗ ΜΑΛΤΑ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΤΟΥ ΤΑΞΙΔΙΟΥ,ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΚΠΛΗΞΗ....ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2009 ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑΜΕ ΚΑΙ 8 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΑΣ.....

ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΠΟΣΤ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια,πρίν ολοκληρώσω την ανάγνωση των υπέροχων ρομαντικών ιστοριών...

Θέλω να σας πω ότι μου αρέσουν όλες πάρα πολύ....ΓΙ ΑΥΤΌ ΜΗΝ ζητάτε συγνώμμη για τα μεγάλα ποστ ,προσωπικά είναι μεγάλη μου ευχαρίστηση να τα διαβάζω....μπράβο είναι απο τα πιο ωραία θέματα που έχουμε αναπτύξει.... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!

Εχω κι εγω εναν μπεμπακο σαν τα δικα σας και ειπα να δηλωσω παρουσα!Γεννηθηκε 27 Μαϊου!

Με λενε Κυριακη και μενω Αθηνα.

Ειμαι ομως εδω και 2 χρονια περιπου στις Οκτωβριανες 2009/εχω ενα γιο που σημερα εγινε 2 χρονων!/ και που να σας προλαβω ολες! :lol:

Με δυο παιδια δεν προλαβαινεις τιποτα!Ολα με την ψυχη στο στομα.

Αρχισατε κρεμουλες;Οι απριλιανες φανταζομαι.

Να χαιροσαστε ολες τα μωρακια σας!!!

γεια σου κυριακη και να χαιρεσαι το αγορακι σου που εχει γενεθλια σημερα!!!ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!! [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] και να χαιρεσαι και το μικρο μπεμπακο σου!!!πως θα τον πειτε;;;νομιζω 27 μαιου γεννηθηκε και ο αρουλης της δαφνης, αλλα δεν ειμαι και σιγουρη.... :?:

ευχαριστω κοριτσια που με καθησυχαζετε με το βαρος της μπεμπας....θυμαστε που ειχα ρωτησει τις προαλλες ποσο βαρος πρεπει να βαζουν τα μωρα καθε μηνα γιατι μου ειχε πει 1 κιλο μια φιλη και με συγχησε;;;;την ιδια παιδιατρο εχουμε, γι'αυτο κατι δεν μου καθοταν καλα!!!η μπουμπου ειναι 66 ποντους και 6.380, μια χαρα, σαν 6 μηνων παιδι φαινεται!!!τι κολλημα τρωνε οι παιδιατροι δεν εχω καταλαβει!!

ειρηνακι, με το καλο η βαπτιση!!!μην στεναχωριεσαι, να σκεφτεσαι πως θα παρει το ονοματακι της η μπουμπου σου και τη χαρη της αγιας νεκταριας!!!τα υπολοιπα, γραψ'τα κανονικα!!!! :lol::lol:

συμφωνω με τη γωγω, κι εγω δεν χορταινω να διαβαζω τις ιστοριες σας!!!καλυτερα κι απο σιριαλ του παπακαλιατη ειναι!!!! ;);)

τελος χρονου, σας φιλω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη ποιος Παπακαλιάτης καλε?Δεν πιάνει μία!! :lol: Μην ανυσηχείς καθόλου για τα κιλά βρε,μια χαρά ειναι!!!Η χριστίνα ειναι 69 ποντους κ 6.400 γρ. ο γιατρός μου είπε μια χαρά...κ φαίνεται αλλωστε.Να ακολουθείς κ το ενστικτό σου.

Κυριακή καλώς ηρθες στην παρέα μας!!!Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου!!!

Οι απριλιανές τρώμε κ χορτοσουπα με λιγο ζορι βεβαια κ φρουτακι.

Καλή δυναμη στο τρέξιμο,τι να κάνεις ,οι χαρές κόποις κτώνται :D

Βρε κοριτσάκια δεν ξέρω,μου κάνει εντύπωση που έχετε απομακρυνθεί μα την ρουτίνα κτλ ...

Εγώ με τον άντρα μου έχουμε έρθει τόσο κοντά όσο ποτέ...φιλιομαστε κ οι 3 κ λέμε ποσο ερωτευμένοι είμαστε,ειδικά όταν του λέω ειμαστε ερωτευμενες μαζί σου εκείνος λύωνει κ μας λέει είμαι ο πιο ευτυχισμένος άντρας στην γή!!!

Η μπέμπα μας έχει φέρει ακομα πιο κοντά κ δεν μαλώνουμε όπως πρίν.

Μακαρι να ειμαστε πάντα έτσι,μην το ματιάσω κιόλας.

Και μην νομίζετε προβλήματα υπάρχουν πολλά,ειδικά τα οικονομικά έχουν πιάσει πάτο,σε άλλη περίπτωση παλιοτερα,μαλώναμε με το παραμικρό....τώρα γελάμε κ κάνουμε πλάκα.

Σήμερα είπαμε να πάμε για τρέξιμο στο Αλσος της Ν.Σμυρνης,έχετε πάει ?Ειναι φοβερό!!!

Ειχε καροτσακια,εγκυμονουσες να περπατανε αλλοι να τρεχουν κ εχουν βαλει κ γυμναστηριο!

Αφήσαμε την μικρή στην πεθερά μου κ πηγαμε για γυμναστικουλα,απο αυριο θα πηγαινω κ μονη μου,ευτυχως η νονα της μενει απεναντι απο το Αλσος κ θα την αφήνω λιγακι η θα ερχετε στο παρκο.

Στεισυ κράτα μια μερίδα κ για μένα,για την κόρη σου λέω την λιχουδιά....Αστα Δανάη κουκλακι είναι...την έχω δει απο κοντά κ δεν την χορταίνεις!

Τα λεμε μετα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άχ..γειά σας..διάβασα τις ιστορίες σας κ μου έμεινε ένα γλυκό χαμόγελο στα χείλη.. Εύχομαι πάντα να είστε όλοι τόσο αγαπημένοι κ φούλ ερωτευμένοι!!!

Θα σας πώ κ τη δική μας ιστορία πρίν γκρινιάξει ο μικρός.

Λοιπόν,η κολλητή μου κ πλέον κουμπάρα μου ήταν πελάτισσα στο video club του αδερφού του Χάρη.Μια μέρα μου λέει ότι έπαθε πλάκα με τον τύπο που δουλεύει εκεί!Με τα πολλά πήγαμε να μου τον δείξει .. Μόλις μπαίνω στο μαγαζί ήταν σκυμένος,έφτιαχνε κάτι ταινίες..μόλις σήκωσε το βλέμμα του κ με κοίταξε με τις τεράστιες καταγάλανες ματάρες του έμεινα κάγκελο! Αυτό αρκούσε για να τον ερωτευτώ! Πηγαίναμε κάθε μέρα με τη κολλητή μου σχεδόν 1 χρόνο(2005) αλλα δεν έμπαινα μέσα στο βίντεο κλάμπ ιατί είχα ήδη 4 χρόνια σχέση κ δεν ήθελα να "κολαστώ" παναθεμά με! Η κολλητή μου ωστόσο γνώρισε τον αδερφό του κ της πέρασε η κάψα.Μια μέρα λέει στη φίλη μου ο Χάρης: Γιατί δε μπαίνει ποτέ μέσα η φιλενάδα σου; Έτσι ήρθε έξω κ μου είπε να μπώ γιατί δεν δαγκώνει!Τεόν!! Το ίδιο απόγευμα μου ζήτησε το κινητό μου κ το έδωσα αμέσως πράγμα παράξενο για μένα κ με πήρε κ ζήτησε να βγούμε με τη φίλη κ τπον αδερφό του.Το επόμενο βράδυ πήγαμε στο σπίτι τους, τότε του είπα οτι είχα σχέση αλλα δεν πτωήθηκε,ήταν τόσο έντονο το πάθος που με άρπαξε κυριολεκτικά κ με φίλησε..ακόμα θυμάμαι τα ιδρωμένα χέρια του απο το άγχος να με σφίγγουν στη αγκαλιά του..

Την επόμενη μέρα 1 Απριλίου βγήκαμε οι δυό μας για καφέ στο Τέρα Πέτρα στη Πετρούπολη..καθίσαμε σε ένα απόμερο σκοτεινό σημείο κ μου ζήτησε άν θέλω να χωρίσω για να είμαστε μαζί γιατί δεν έχει ξανανιώσει έτσι όπως με εμένα!!Η αλήθεια ήταν ούτε κ εγώ!Δεν ήξερα άν έλεγε αλήθεια μιας κ ήταν πρωταπριλιά αλλα δέχθηκα δειλά δειλά.. Απο εκείνο το βράδυ βγαίναμε κάθε μέρα κ τα βράδυα που με άφηνε στη γωνία του σπιτιού μου δε μπορούσαμε να χωριστούμε,έκανα ένα βήμα να φύγω κ γυρνούσαμε κ οι δύο για να ξαναφιληθούμε! Τόσο πάθος,η καρδιά μου χτυπούσε σαν τρελή..σα να φεύγει η ψυχή μου,δε μπορώ να το περιγράψω.

Τη πρώτη φορά που μου είπε σ'αγαπώ ήταν στις 2 εβδομάδες,έβγαινα απο το αμάξι κ μου λέει: Πάρε με τήλ πρίν ξαπλώσεις,κάνω να βγώ απο το αμάξι κ μου ξαναλέει:"α!!κάτι ακόμα! Σ'αγαπώ! " μου βγήκε κ μένα τόσο φυσιολογικό σα να το έλεγα πάντα κ απάντησα "κι εγώ!"

Τα υπόλοιπα είναι μεγάλη ιστορία,γύρισα στον πρώην μου κάποια στιγμή απο βλακεία μου κ τότε ο Χαρούλης έστελνε μηνύματα σε ένα σταθμό αφιερώνοντας μου διάφορα κ περνούσε τα βράδυα κάτω απο το σπίτι μου τέρμα μουσική Γονίδη το "Με πειράζει".

Έκανε πολλά για να με κερδίσει αλλα τα κατάφερε.. τώρα πια είμαστε αχώριστοι! Είναι το άλλο μου μισό..Δε μπορώ να φανταστώ τη ζωή μου χωρίς τον Χάρη! Μακάρι να είμαστε μαζί αγαπημένοι κ ερωτευμένοι για πάντα....

Με συγχωρείτε για το μεγάλο πόστ αλλα με ξεμυαλίσατε!! :lol:

Άσχετο με το παραπάνω,χθές πήγαμε παιδίατρο! Μεγαλώσαμε 72 πόντους κ 7350!!! 800γρ σε ένα μήνα!! Το Σάββατο ξεκινάμε κρεμούλες απογευματινές κ μετά απο 10 μέρες φρουτόκρεμες το πρωί!!!Ανυπομονώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!

Εχω κι εγω εναν μπεμπακο σαν τα δικα σας και ειπα να δηλωσω παρουσα!Γεννηθηκε 27 Μαϊου!

Με λενε Κυριακη και μενω Αθηνα.

Καλώς ήρθες Κυριακή! Να χαίρεσαι τον Βασιλάκη σου !! Ο μικρούλης σου Φάνης έχει γενέθλια μαζί με τον Άρη μου :D όπως πολύ καλά θυμάται η Αφροδίτη την οποία θα μαλώσω πολύ που ακούει σαχλαμάρες από χαζογιατρούς και τρομάζει!!! :o Βρε κοριτσάκι προχθές δε τα είπαμε?? Μια χαρά είναι η Αθηνούλα!!!! Ειρηνάκι κι η Νεκταρία σου μια χαρά είναι όπως σου είπαν και όλοι στο φατσοβιβλίο (σε παρακολουθώ, μη νομίζεις! :lol:) και να σου πω την αλήθεια εγώ δε ξέρω αν θα κρατιόμουν χαμογελαστή και να μη του πω δυο λογάκια του κυρίου γιατρού για τα μπάζα! :evil: Και ο Άρης πήρε μόνο 320 γρ. το Σεπτέμβρη και απ' ότι βλέπω και τον Οκτώβρη πάλι λίγα θα πάρει αλλά είναι καλά και παραμένει πάνω στην ίδια καμπύλη.

Ήμουν όλη μέρα έξω, το πρωί σε συνεδρίες, το απόγευμα πήρα τον Άρη και πήγαμε να δούμε έναν καλό μου φίλο που μόλις χώρισε και είναι λίγο χάλια. Γέλασα όμως πολύ με τον Αρούλη που εκστασιάστηκε με το ενυδρείο που έχει σπίτι του ο φίλος μου, το κοιτούσε με τις ώρες και γελούσε κιόλας!! Τώρα είμαι ψόφια και σιγά σιγά θα πάω για ύπνο. Φιλιά πολλά σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα εντάξει η μετακόμιση? Όλα καλά??

Α δε σας είπα, ήρθε και η δική μας Σόφι αλλά δε μπορώ να πω πως ο Άρης τρελάθηκε. Ίδωμεν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Γιούλη, συγκινητική η ιστορία σας!

Έλενα, επίσης!!!!!Μας βλέπω να γράφουμε κανένα Άρλεκιν στο τέλος :lol:

Εμείς χθες είχαμε κανονίσει για καφέ αλλά μας το ακύρωσαν και 2 μανούλες γιατί τα μωράκια αρρώστησαν.Παρόλα αυτά πήρα την κόρη μου κ κατεβήκαμε για βόλτα,πήρα το φόρεμα κ μια ζώνη, ένα βιβλίο κ ενα βινύλιο για την αδελφή μου που είχε γενέθλια κ περπατήσαμε κανενα 2 ωρο!Κάναμε κ τη γυμναστική μας.ωραία να πηγαίνω βόλτα με το κοριτσάκι μας.

Χθες άκουγα την ηθοποιό Δήμητρα Παπαδοπούλου να λέει στην τηλεόραση κατι αναλογο με αυτό που έγραψε η Γωγώ "δεν υπάρχει λόγος να παίρνουμε τπτ στα σοβαρά γιατί στο τέλος όλα είναι αστεία" Πόσο δίκιο έχει...Σήμερα το πρωί θήλασα τη μικρή στο κρεβάτι κ ήταν ανάμεσά μας, με το ένα χεράκι της κρατούσε εμένα κ με το άλλο τον μπαμπά της,μια κοιταζε εμένα κ μια εκείνον.Της ειπα ότι την αγαπάμε κ θα την αγαπάμε πάντα ό,τι κ αν γίνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!

ΔΑΝΑΗ ΜΟΥ ΟΝΤΩΣ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΘΟΜΑΙ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΝΙΚΟ Κ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΣΙΡΙΑΛ...ΑΣΤΑ!!!

ΠΟΛΥ ΓΛΥΚΑ ΛΟΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΣΤΗ ΜΙΚΡΗ...Κ ΕΜΕΙΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΥΟ ΛΕΜΕ ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΜΕ....Κ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΜΑΣ,ΜΑΣ ΧΑΜΟΓΕΛΑΕΙ!!!ΧΤΕΣ ΕΚΑΝΑ ΤΗ ΠΡΩΤΗ ΔΟΣΗ ΤΟΥ ΕΜΒΟΛΙΟΥ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΚΑΡΚΙΝΟΥ ΤΗΣ ΜΗΤΡΑΣ....ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ...Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΕΙΧΑ ΣΤΟ ΨΥΓΕΙΟ 2-3 ΜΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΔΙΣΤΑΖΑ ΚΑΙ ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ...ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΕΨΑΞΑ,ΠΗΡΑ 2η ΓΝΩΜΗ ΚΙ ΑΠΟ ΑΛΛΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ,ΑΚΟΜΗ Κ ΤΗ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΕΙΧΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΣΤΗ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ....ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ...Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΘΑ ΜΠΕΙ ΣΤΟΥΣ ΑΝΑΓΚΑΙΟΥΣ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ...

ΣΗΜΕΡΑ ΞΥΠΝΗΣΑ ΤΟΣΟ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΤΟΝ ΑΛΕΞΗ....ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΝΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 8,11 Η ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ,2-3 Η ΣΟΥΠΑ.6-7 Η ΦΑΡΙΝ ΛΑΚΤΕ ΚΑΙ 10 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΓΑΛΑ...ΑΝ ΞΥΠΝΑΜΕ ΠΙΟ ΑΡΓΑ ΔΕΝ ΜΑΣ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΓΕΥΜΑΤΑ...ΑΥΡΙΟ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΩΤΗ ΗΜΕΡΑ ΜΟΣΧΑΡΙ...ΠΑΝΤΩΣ ΧΤΕΣ ΤΟΥ ΕΔΩΣΑ ΚΑΡΟΤΟ-ΠΑΤΑΤΑ-ΚΟΛΟΚΥΘΙ-ΣΕΛΙΝΟ ΚΑΙ ΤΟ ΕΦΑΓΕ ΟΛΟ...

ΕΛΕΝΑΚΟΣ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΗ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΟΥ ΜΕ ΤΟ ΧΑΡΗ...ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ Κ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΙ...

ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ??ΣΤΕΙΣΙ,ΓΕΩΡΓΙΑΝΝΑ,ΤΟΥΡΙΣΤ,ΣΑΜΑΝΘΑ,ΔΑΝΑΗ,ΣΑΜΑΡΚΑΝΔΙ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΦΙΛΩ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αχ τέλεια! Εύχομαι να παραμείνει έτσι. Τα προηγούμενα βραδιά ξυπνούσε για να φαει? Η από κολικούς? Αντε ελπίζω να μειώθηκε η ένταση τους κάπως τώρα.
    • μακάρι κορίτσι μου να συνεχίσει ετσι.. τουλάχιστον να ξεκουράζεσαι! μεγαλώνουν μωρέ και ηρεμούν και αυτά..ποδο είστε εσείςς;
    • Καλημέρα κορίτσια μου 🩷🦋🩷 Πώς είστε??εμείς χθες το βράδυ κάναμε το πρώτο μας σερί 6ωρο και η αλήθεια ξεκουραστήκαμε αρκετά 😍👣..τις προηγούμενες 2 μέρες περνούσαμε πάλι δύσκολα με τους κολικούς αλλά χτες ήταν άλλο μωράκι...💙💙🧿🧿
    • Εγώ πάντως παρατήρησα το εξής. Εγώ κανονικά κάνω πολύ απότομο πικ. Τα τεστ μου βγαίνουν ολόλευκα, ξαφνικά τη 12η αρχίζει αχνό, 13η ξαφνικό μπαμ θετικό και από 13η το βράδυ γίνονται λευκα. Στον προηγούμενο κύκλο που έψαχνα θετικό ωορρηξιας ενώ είχα ήδη το εξωμήτριο κ δεν το ήξερα, άρχισα τεστ από την 8η κ μέχρι 16η που σταματησα τα έβλεπα πολύ έντονα όλα. Τοτε δεν ψιλιαστηκα τι γίνεται, απλα ειχα σκοπο να ρωτησω τ γυναικολογο πως γίνεται απο το πουθενά να εχω θετικα τοσες μερες ! Δηλαδή σ εμένα ίσχυσε αυτό που βγαίνουν θετικά τα ωορρηξιας στην εγκυμοσύνη. Αλλά αν βγάζεις θετικό ωορρηξιας, θα βγάλεις και θετικό εγκυμοσύνης. Το τεστ μπερδεύει τις ορμόνες απλά. Είναι αδύνατο να σου βγάζει έντονα σχεδόν θετικά ωορρηξιας κ η χοριακη να μη φανεί καν. Έτσι λέω εγώ...  Σου δείχνω φώτο μου με μερικά από κείνα τα τεστ, δεν τα έβαζα όλα στην εφαρμογή, μόνο λίγα.
    • αν χρειαστείς κάτι άλλο μου λες!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...