Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 11!!ΚΟΥΤΑΛΑΚΙΑ ΕΝ ΔΡΑΣΗ!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κοριτσάκια μου :D

Αχχχ θίξατε ένα πληγωμένο κ ευαίσθητο σημείο μου...έχω φίλους Λονδίνο,Ολλανδία,Γερμανία κ Ιταλιά συγγενείς,πάντα είχα την ευκαιρία να πάω εξωτερικό στην ουσία με μόνο τα εισητήρια πληρωμένα,αλλά

λόγο της δουλειάς μου έδινα αλλού προτεραιότητες,πάντα κάτι τύχαινε κ πήγαινα διακοπές στην Ελλάδα με την παρέα μου,όταν ήμουν ελεύθερη.

Μετά γνώρισα τον αντρα της ζωης ο οποίος έχει να "μικρό" θεματάκι,ας πούμε,για μένα τεράστιο φυσικά....δεν μπαίνει σε αεροπλάνα :(

Ειχαμε πεί να πάμε οδικώς,ακόμα το έχουμε στα σχεδιά μας,αλλά πλέον οταν μεγαλώσει η Χριστίνα λίγο...Αγκόνα-Ιταλια-Γαλλια κτλ κτλ....

Θα ήθελα πολύ να πάω στο εξωτερικό αλλά δυστυχώς δεν έτυχε,βέβαια έχω το πλεονέκτημα να έχω γυρίσει σε πολλά μέρη της Ελλάδος.Την αγαπώ την Ελλάδα,έχει καταπληκτικά μέρη,αλλά δεν έχω άποψη για έξω :(

Οπότε κάνω στροφή στα πλυντηριά μου.......

Πριν ξυπνησει η μικρή....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμένα!!

Τι κάνετε?

Ωραίο θέμα ανοίξατε!!!

Εγώ έζησα 2 χρόνια στην Ελβετία για σπουδές/δουλειά...Είναι από τις αγαπημένες μου χώρες καθώς έχει πάρα πολύ καλό βιοτικό επίπεδο...Εντάξει, η Ζυρίχη που έμενα εγώ δεν είναι και σαν το Λονδίνο ή το Παρίσι που είναι μεγαλουπόλεις και γίνεται χαμός...αλλά γενικά δεν μου αρέσει να ζω σε μεγαλουπόλεις...μόνο να τις επισκέπτομαι :lol::lol::lol:

αχ και εμένα μου έχουν λείψει τα ταξίδια....κάποτε ζούσα με μια βαλίτσα στο χέρι (και δεν μου άρεσε)....δεν την έβαζα ποτέ μέσα στην ντουλάπα...κάθε 3 εβδομάδες πήγαινα κάπου...Έπαιρνα το τραίνο και ταξίδευα στην Ευρώπη!!!ααα και ένας από τους αγαπημένους μου προορισμούς είναι η Σκωτία, και συγκεκριμένα το Εδιμβούργο, παρότι οι αγγλικές χώρες δεν είναι οι αγαπημένες μου...

έχω προτάσεις για δουλειά σε πόλεις της Ευρώπης (και μία για την Αμερική), σε πολύ καλά Πανεπιστήμια αλλά δεν πρόκειται να πάω ποτε...Ο άντρας μου δεν μπορεί να δουλέψει και τόσο εύκολα εκτός Ελλάδας καθώς είναι δικηγόρος, με ειδίκευση στο ποινικό δίκαιο (όχι πχ στο ευρωπαικό που θα μπορούσε να κάνει κάτι) ...και οι νόμοι είναι διαφορετικοί σε κάθε χώρα και χρειάζεται μεγάλη περίοδος προσαρμογής...Αλλιώς ....θα είχαμε φύγει ήδη!!!

Το επόμενο ταξίδι μου λογικά θα είναι σε 1 χρόνο περίπου στην Ισπανία....Θα πάρω και την μπουμπου μαζί!!! (θα είναι 1,5 έτους)....¨ηδη βέβαια έχουν αρχίσει να μου λένε: μα μου μη την πάρεις....και το κερασάκι?είπα στην μαμά μου ότι είμαι έγκυος και εκτός του ότι έπαθε σοκ (εντάξει και εμείς πάθαμε στην αρχή!!) μου είπε και: αα τώρα πάνε τα ταξίδια που κανόνιζες (τα οποία είναι για δουλειά....) και μου ανέβασε το αιμα στο κεφάλι!!!!!!!!!!!!

καλημέρα κορίτσια!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με ταξιδεψατε στον μισο πλανητη!!!!!

εγω θελω πολυ να παω αιγυπτο απο μικρη με τραβουσε....πυραμιδες καμηλες...φαραω!!!

δαναη καλο ψαξιμο πηγα κ εγω με την κουμπαρα μου να βρω φορεμα σημερα γιατι αυτο που ελεγα να βαλω δεν μου αρεσε τελικα κ δεμ βρηκα τιποτα να μου αρεσει...κ οτι μου αρεσε ειχε μια διακοσαρα...ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ...για μιση ωρα δεν δινω τοσα..

θα παω να βγαλω ταυτοτητα να παμε τουρκια να παρω φορεμα...η αληθεια εινααι οτι εχουν φανταστικα φορεματα στην μιση τιμη....βασικα εδω ολα τα μαγαζια απο το εξωτερικο τα παιρνουν κ τα πουλαν εδω 150%πανω :shock:

εχθες το βραδυ ειχε ψοφοκρυο ειπα να βγω στο μπαλκονι εκανα ενα βημα κ βουρ μεσα...

στο μωρο βαζω τωρα ενα μακρυμανικο κορμακι καλτσον βαμβακερο πυτζαμακι κ μεσα στον υπνοσακο τον χοντρο εχθες μεσα εβαλα κ μια κουβερτουλα φλις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ταξιδιαρικες ψυχες!!!!καλα ειμαστε, τελικα μιλησαμε χτες το βραδυ και λυσαμε το θεμα, γιατι δεν ελεγε να κοιμηθουμε τσακωμενοι, δικιο ειχε η θεια σου δαναη....

που λετε, πολυταξιδεμενες μου, εγω ημουν ενα χρονο στη γαλλια για σπουδες, αλλα οχι στο παρισι, στη νοτια γαλλια στο μονπελιε....ηταν πολυ πολυ ωραια, γιατι εκτος απο την ευκαιρια που ειχα να ακουω και να εξασκω τη γλωσσα, ειδα και εναν πολυ διαφορετικο τροπο ζωης, σε πολλα σημεια καλυτερο απο το δικο μας....βεβαια, οι γαλλοι δεν εχουν το δικο μας δεσιμο στην οικογενεια , αλλα κατα τα αλλα μοιαζουμε πολυ, ειδικα στη νοτια γαλλια που ημουν εγω.....δεν θα ξεχασω ποτε που ο οδηγος του λεωφορειου περιμενε να παει η ωρα π.χ. 13.17 για να φυγει απο τη σταση γιατι ετσι ελεγε το προγραμμα!!!!!και μετα, οταν ηρθα στην αθηνα και ρωτουσα το σταθμαρχειο στο μαρουσι το ωραριο του ηλεκτρικου με κοιτουσαν σαν εξωγηινη!!!! :lol::lol::lol: αααααααχ!!!αντε κανε στους γαλλους μειωση μισθου, να δουμε τι θα γινει, οχι σαν εμας.....

ασχετο, μιλησα με μια φιλη και με συγχυσε γιατι μου ειπε οτι τα μωρα πρεπει να παιρνουν καθε μηνα 1 κιλο και οταν ο δικος της δεν πηρε, της ειπε η παιδιατρος να του δωσει συμπληρωμα και ετσι του εδινε ενα μπουκαλι, και μια χαρα μαζευε το στηθος της περισσοτερο γαλα....ετσι γινεται;;; μου φαινεται υπερβολικο 1 κιλο το μηνα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!

ειμαι απο τις λιγες που δεν συγκινηθηκα με τα ταξιδια, παρ'ολο που παλια τρελενομουνα. Τωρα σκεφτομαι οτι πρεπει να παρω και τα παιδια μαζι μου και δεν συγκινουμε και τοσο. Αφηστε που με το προβλημα με το εντερο δεν θελω να ταξιδευω καπου που δεν γνωριζω. Μηνα του μελιτος δεν εχουμε παει επειδη ημουνα εγκυος. Να μαστε καλα και καποια στιγμη θα παμε!!!

Αφροδιτη σημερα μου ελεγε ο γιατρος οτι το παιδι τωρα θα παιρνει 600γρ περιπου το μηνα.

Πηγαμε και εμεις στο γιατρο μας!!! 9500γρ με 70εκ. δεν ψηλωσαμε αλλα απο βαρος μια χαρα!!

Φρουτα μας εδω το οκ να τρωμε οτι θελουμε εκτος απο φραουλες και κερασια, λογο οτι βγαζουν αλλεργιες. Ρυζαλευρο οσο μπορουμε να το αποφυγουμε ή να τρωμε μικρη ποσοτητα το απογευμα μεχρι τις 8, αφου κοιμομαστε στις 21.00. Αυτες τις μερες ξεκιναμε και την σουπιτσα!

Δαναη τι καλο ειναι αυτο που θα μαγειρεψεις σημερα; πολυ περιεργο μου ακουγετε.

Βασω πως ειναι τα μικρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δανάη λατρεύω σούπα με κόκκινη κολοκύθα!!!!!!

Αφροδίτη μην ακούς κανέναν! Κάθε παιδίατρος λέει κάτι άλλο και κάθε παιδί είναι διαφορετικό. Επίσης τα θηλάζοντα μωρά έχουν τη τάση να παίρνουν πολύ βάρος τους πρώτους 3 μήνες και μετά ρίχνουν ρυθμούς. Σημασία έχει πόσο βάρος παίρνει κατά μέσο όρο και αν ακολουθεί τη καμπύλη ανάπτυξης. Ανησυχία αρχίζουμε να έχουμε αν πέσει δύο καμπύλες απ' όσο ξέρω.

Και για να καταλάβεις ο Άρης το Σεπτέμβριο πήρε μόλις 320 γρ. κι όμως είναι σταθερά πάνω στην ίδια καμπύλη και μια χαρούλα!

Σου βάζω και κάποια links

http://ariadni144.wordpress.com/2009/06 ... nta_vrefi/

http://pediatros-thes.gr/?page_id=623

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hallo hallo!Λοιπόν, από το πρωί ξεποδαριάστηκα στην αγορά!τελικά βρήκα αυτό που έψαχνα:ενα μαύρο φόρεμα κρουαζέ μπροστά (στο στήθος βγαίνει ανετα)στενό κ μίνι αμανικο βαμβακερο από το NAF-NAF, με μαυρη γόβα και για να σπάσει η μαυρίλα θα βαλω μια κόκκινη ζώνη στη μέση κ κόκκινο κραγιόν!

Γεωργιάννα, η σούπα είναι πολύ απλή:βράζεις αρκετή κολοκύθα αφού την έχεις κόψει σε μεγάλου κύβους,πατάτες κ καρότα.τα περνάς στο μπλέντερ με λίγο γάλα κ λίγο από το νερό, στο οποίο τα έβρασες.Στο τέλος προσθέτεις τριμμένο τζίντζερ, φρέσκο ψιλοκομμένο βασιλικό,λάδι,αλάτι κ πιπέρι.Είναι σουπερ νόστιμη,ελαφριά κ υγειηνή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

[b]άνδρια,από το φόρεμα?περιμένω να μου φερει το νούμερό μου από αθήνα,στο κατάστημα είχε το 40 κ ήταν φαρδύ,θα φέρει απο βδομάδα το 38,άφησα προκαταβολή,μόλις το έχω θα το στείλω ευχαρίστως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σ'ευχαριστω δαφνη για τις πληροφοριες!!!θα παω την πεμπτη παιδιατρο και θα δω τι θα μου πει, αλλα καλο ειναι να ειμαι ετοιμοπολεμη..... ;);)

πολυ ωραιες εισασταν, μαμα και κορη, αντρια!!!και η βικτωρια μια χαρα ησυχη ηταν, μπραβο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πέρασα μια πολύ όμορφη μέρα μέχρι το απόγευμα αλλά τώρα είμαι χάλια...

Πονάει το κεφάλι μου.. Έριξα μια ματιά στην αγορά για φόρεμα για τη βάφτιση και δεν μου άρεσε τίποτα :(

Με το μωρό είναι δύσκολο να τρέχω στα μαγαζιά. Να το αφήνω στον άντρα μου και να πηγαίνω ανάμεσα στους θηλασμούς πάλι δεν γίνεται. Λόγω κίνησης και πάρκιν δε θα προλαβαίνω με τίποτα.. Είμαι απογοητευμένη.. Και γενικά είναι πολύ ζόρι να ετοιμάσω βάφτιση σέρνοντας πάντα ένα μωρό μαζί μου.. Τι φταίει το καημένο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σ'ευχαριστω δαφνη για τις πληροφοριες!!!θα παω την πεμπτη παιδιατρο και θα δω τι θα μου πει, αλλα καλο ειναι να ειμαι ετοιμοπολεμη..... ;);)

πολυ ωραιες εισασταν, μαμα και κορη, αντρια!!!και η βικτωρια μια χαρα ησυχη ηταν, μπραβο!!!!

Se euxaristoume poli :D..Nai nai eutixws den mas talaipwrise ka8olou :)..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο αντρια κουκλες!!!!!!!!

κ η μικρη πολυ καλη!!!!!

ξανα να σου ευχηθω να την χαιρεστε και με το ονομα κ καλη χριστιανη!!!!

στειση δεν εχεις καποια κολλητη να την παρεις μαζι σου να κραταει την μπουμπου σου κ εσυ να δοκιμαζεις????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ δεν εχω προλαβει να τα διαβασω ολα ολα αλλα σταματησα για να σας πω για το παρισακι μου... που δε θα εγκατελειπα αν δεν ερωτευομουν το γιαννη... πως ειναι σα να περπατας και να ακουσεις μουσικη, που στο μετρο διαβαζουν βιβλια ,που οι ρακοσυλλεκτες (clochards) εχουν τη χαρη τους, τα πικ νικ στο σηκουανα τα ομορφα κρασια, οι μυρωδιες και το μονο αρνητικο ειναι οτι δεν προλαβα να προσαρμοστω κ βιωσα πολλη μοναξια με ασχημο τροπο... αλλα το αγαπω. Βερολινο εχω μεινει τρεις εβδομαδες κ ευχαριστως θα μετοικουσα , χθες κιολας μη σου πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!!

Αναστασία μου,γιατί δεν βγάζεις από την προηγούμενη με τοπ θήλαστρο να της το δώσει ο άνδρας σου ή κάποιος άλλος?κ εγώ την πρώτη φορά που βγήκα με τη μικρή "πράμα" δεν μπόρεσα να κοιτάξω,όπως λέμε κ εδώ στην κρήτη :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Αχ Αναστασια ετσι ειμαι εγω! οπου παω τα παιδια μαζι μου. Οταν πηγα και πηρα το φορεμα μου ηταν ο ανδρας μου μαζι μου και ο μπεμπης. Ειναι δυσκολο για μας της μανουλες που θηλαζουμε. Μην στεναχωριεσαι!!!

Δαφνη μου τωρα καταφερα να ξεκινησω το βιβλιο που μου εδωσες.

Εχθες την νυχτα εκανα κατι που εγραφε μεσα. Οταν ξυπνησε στην 1 του εδωσα την πιπιλα του, μετα απο λιγο την πεταξε και του την ξαναεβαλα. Κοιμηθηκε μεχρι τις 4,30 το πρωι που τον ταισα. Μεχρι τωρα μολις τον ακουγα οτι παει να ξυπνησει τον επαιρνα και τον ταιζα, ειπα να αλλαξω και να προσπαθησω μηπως και καταφερω να κοιμηθει περισσοτερες ωρες σερι. Μακαρι να τα καταφερω!!!

Το βραδακι ξακωθηκα και εγω με τον ανδρουλη μου για το που θα μεινει το παιδι οταν γυρισω στην δουλεια. Λυση δεν βρηκαμε αλλα ηρεμησαμε μετα.

Τι εχει το μενου σημερα; Εγω θα βαλω χοιρινο με πατατες, πιπεριες και κρεμμυδι στην γαστρα. Δεν το εχω ξαναφτιξει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @anna_30 αγαπη οσο ψαχνεις βρισκεις. Ολα αυτα τα βακτήρια τ εχουμε φυσιολογικά στον οργανισμό. Καμια φορα ειναι σε έξαρση χωρις να εχουμε συμπτώματα. Επηρεαζει κ πολυ τ αγχος. Σε περιοδους στρες διαταρασσονται οι ισορροπιες. Εφοσον δ εχεις συμπτωματα μην τ ψαχνεις αλλο. Να πινεις πολλα υγρα κ να πηγαίνεις συχνα τουαλετα.
    • Κορίτσι μου εύχομαι να πάνε όλα καλά αν μπορέσεις με ασφάλεια παντα να γεννήσεις φυσιολογικά είναι ότι καλύτερο να μην χειρουργηθείς να μην έχεις θέματα με αποθεραπεία πάντως όπως και να έρθει η μπέμπα να η καλύτερη λύση και για τις δύο και υπομονή θα τα πάρει τα κιλάκια της με το καλό όταν γεννήσεις  Ήρθε η ώρα να μεγαλώσει η οικογένεια σας με το καλό κορίτσι μου να την πάρεις αγκαλίτσα 🥰
    • Κάνεις την ίδια θεραπεία και τις δύο φορές που πήρες ; Και εμένα με είχε τύχει πήγαινα σε γυναικολόγο μου έδινε χάπια να κάνω θεραπεία και δεν γινόμουν καλά σταματούσαν για λίγο τα συμπτώματα και φτου ξανά από την αρχή πήγαινα ξανά πάλι την ίδια θεραπεία μετά πήγα σε άλλον γιατρό που άλλαξε την θεραπεία και μου πέρασε ουρολόγος ήταν ο δεύτερος που πήγα  επίσης δοκίμασε να κάνεις και εξετάσεις σε άλλο μικροβιολογικό πότε δεν ξέρεις 🤷‍♀️
    • @Barbiee ευχαριστούμε πολύ!! @Demy93τι καλά που κοιμήθηκε τόσες ώρες!! Κάθε μέρα και καλύτερη να είναι!  Εμάς ήταν ανήσυχος χτες η αλήθεια είναι.  Ξυπνούσε πιο συχνά καο ήθελε όλο αγκαλιά.  Δεν ξέρω τι του έφταιγε.. ευτυχώς το βράδυ ήταν πιο ήρεμος!!
    • Κορίτσια είμαι κάπως νταουν σήμερα..νομίζω ότι τρέχουμε σε γιατρούς και άκρη δεν βρίσκω..θυμάστε που είχα ασυμπτωματικη ουρολοίμωξη ; Είχα πάρει αντιβίωση δυο φορές γιατί δεν είχε περάσει με την πρώτη και μετά καθάρισα..αυτά τον Ιούλιο..είχε βρεθεί και ο σύντροφος με το μικρόβιο στο σπερμα και έκανε αγωγή..πήγα χθες για επαναληπτική καλλιέργεια να δω ότι είναι οκ και μου είπαν πάλι ότι φαίνονται μικροοργανισμοί..αλήθεια έχω κουραστεί με την όλη κατάσταση..από τον σύντροφο δεν έχω κολλήσει γιατί δεν κάναμε ελεύθερα όλον αυτόν τον καιρό..πισίνες δεν μπήκα το καλοκαίρι, θάλασσες καθαρές..πρόσεχα πολύ..δεν αντέχω άλλο 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...