Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου νο 52!!!Βασικό ένστικτο!!!(?)


Recommended Posts

καλε τωρα το ειδα ...στον Μ ακομα δεν εχω κανει το mmr !!!

το ειχαμε αναβαλει τοτε 15 μηνων με την παιδιατρο και ακομα να το κανουμε ....μαλλον η παιδιατρος περιμενει αν της πω εγω να το κανουμε :roll:

νικολας ο πλατυπους :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

καλε εμεις 24 φοραμε !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αντε καλη δυναμη κοριτσαρα μου!!! :x:x θα παρεις και παρκοκρεβατο μαζι για τον Π;;;;και καροτσι φανταζομαι ε;;;

Ρε κοριτσια τα παιδακια του 2008 του χρονου δεν θα πανε προνηπια;;;αρα τα δικα μας παλι θα ειναι με μικροτερα στον παιδικο....Μια ζωη τα μεγαλυτερα θα ειναι στην ταξη τους.

Εγω εν τω μεταξυ θα ζησω και τις 2 πλευρες.Ο νικολας να ειναι απο τους μεγαλυτερους και ο Φωτης απο τους μικροτερους στην ταξη.... :roll::roll::roll::roll:

Καλημερα Τονια μου!!!Σε βλεπω μεσα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχει κουνια η μαμα μου σπιτι ,την ειχε παει ο αδερφος μου γιατι του την δωσανε φιλοι της πεθερας του .

καροτσι φυσικα ,ριλαξ ,και φυσικα παιχνιδια για τον Μ ....και χειμωνιατικα ρουχα μπρρρρ κρυο κανει .

βαριεμαι να ανοιξω βαλιτσα ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ομορφες!!!!! :D

Αφρο :lol::lol::lol: εχει ματια γουρλωτα και φωναζει δυνατααααα..ΚΟΥΚΟΥΒΑ ΚΟΥΚΟΥΒΑ ΚΟΥΚΟΥΒΑΒΑΒΑΒΑΒΑ!!!!!!!! για να συνεχισω το ομονυμο ασμα που ξεκινησε η Παναγιωτα!!:lol::lol::lol::lol:

Τελειος ειναι ο Μανωλακης!!!! :D:D καλα και ο Πανουλης ρε οντως γιγαντας!!!!!! :shock: εδω η Ανδριανα ειναι 73εκ και 8 κιλα και λεγεται και ψηλο μωρο για την ηλικια του..ο Πανουλης δηλαδη τι λεγεται;;;;; :P

Δε πειραζει για το μμρ καλυτερα! ;)

Παναγιωτα κι ο δικος σου ο μπιγκφουτ;;;;;!!!! :lol::lol::lol: ο Αλεξ φοραει ακομη 23 ο σαμιαμυθος!!! :roll: καλα γενικα ειναι μικροκαμωμενος...προχθες τον μετρησα στη παιδιατρο ορθιο και ηταν 91-92 εκ...μαλλον πηρε απο το σοι της πεθερα μου που ειναι ολοι νανοι!!!!! :twisted:

Συμπεθερακι καλο δρομο σημερα..να προσεχετε με τη βροχη!

Τι μαγειρευουν σημερα;;; λεω νηστικοπιτες γιατι βαριεμαι!!! :P ουτως ή αλλως ο Μακης θα λειπει παλι οοοληηη μερα,ο Αλεξ θα φαει στο σχολειο..ε εγω τη βγαζω και με κανενα τοστ!

Α Γιωτα δεν εχω φεις...ειχα κανει μια σελιδα πριν 2 χρονια αλλα δεν ασχοληθηκα καθολου..

Παναγιωτα δηλαδη του χρονου θα παει ο Αλεξ προνηπιο;;;;; :shock::o εμενα θα ειναι ο μικροτερος παλι καθοτι γεννηθηκε 22/12...παντως αν μπορουσα θα τον εστελνα δημοτικο μια χρονια μετα...τα αφορια ειναι πιο ανωριμα για να πανε νωρις σχολειο,ποσο μαλιστα τωρα που εχουν κανει τοσο δυσκολα τα πραγματα απο τη 1η δημοτικου.... :?

Βρε Λενα αληθεια μπορω αν θελω να μη τον παω 5,5 χρονων και να τον παω 6,5;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Λενα αληθεια μπορω αν θελω να μη τον παω 5,5 χρονων και να τον παω 6,5;;;

Και εγω το εχω σκεφτει Τονια μου για τον Φωτη. ΘΑ το κρινω ομως στο νηπιο.Αν δω οτι δεν "τραβαει"...θα τον στειλω μια χρονια μετα...

Αφρο το mmr καντο το χειμωνα που θα ειναι και 3!!Καλυτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν μου κανει κανενα παντελονι :((:((:(( ακομα και αυτα που φορουσα οτα γεννησα τον Μ :(:(:(:( δεν εχω αλλα κιλα απο τοτε στα ιδια ειμαι αλλα μαλλον ανοιξε η λεκανι μου ...και αλλο :((:((

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκουβαγιες!

(χαχχαχ μιλαω κα εγω)

Αφρο λογικο να ειναι τοσο ο Π. ειναι μεγαλο μωρο!

οσο για το νουμερο του Μ.

η Μ-Ι φορα 25 οριακα 26 ανετα!

Παναγιωτα κια Τονια...μπορειται να τα πατε 1 χρονο μετα σχολειο...αλλα καλο θα ειναι να το αποφασισετε νωρις!

πχ.η αδελφη αποφασισε οτι δεν θα στειλει τν 2ο γιο της πρωτη κανονικα αλλα την επομενη(γεν 22/12) με αποτελεσμα το παιδι να καθησει 3 χρονιες στο νηπιο...(1 προνηπιο και 2 νηπιο)βαρεθηκε!

εγω νομιζω ειναι στα παιδια....

ο 1 ενηψιο μου πηγε μικρος(23/12) εεεεεε τωρα τεταρτη και ζοριζεται αρκετα....τη φτανει στα ορια της

η ανηψια μου πηγε επησις μικρη(26/12) εεεεε ειναι η πρωτη μαθητρια και χωρις πολυ διαβασμα και ζορι!(τριτη)

Αφρο 4 μηνες πανε που γεννησες!

θα επανελθουν ολα!

οποτε κολαν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας :x

σήμερα πάλι πήγε ο άντρας μου τον Λ. σχολείο :D , αλλά η Ρ. ξύπνησε στις 7.00 :o:o:o:o:o:o νομίζω επειδή χθες ξύπνησε και δεν είδε κανέναν σήμερα δεν ήθελε να χάσει τίποτα!!! :roll::roll::roll: και αφού έφυγαν, την πήρα στο κρεβάτι μας και ξαπλώσαμε μέχρι τις 9.00 κοιμήθηκε μόνο 15 λεπτά και μου κρατούσε το χέρι όλη την ώρα!!! :x:x:x:D:D

Λενάκι καλό ταξίδι, μακρυά πάτε, εμάς είναι στην Κολωνία 30χλμ και ήταν σε ένα παλιό κτήριο και όταν έμπαινες μέσα ντρεπόσουν που ήσουν Έλληνας τόσο χάλια ήταν......ήταν η πρώτη χρονιά που ήρθα, όταν πήγα και το έγραψα με μαιλ σε έναν φίλο μου και μερικούς μήνες μετά μετακόμισαν :o:o:o:o:o τι στο καλό διάβασαν την σκληρή κριτική που τους έκανα?!!!! :o:o:o:shock::shock::shock::shock::lol::lol::lol::lol:

Γιώτα δεν εννοώ να μυρίζει το παιδί με τον ιδρώτα, αλλά αν στεγνώσει ο ιδρώτας πάνω τους υπάρχει κίνδυνος να αρρωστήσουν!!!! :?

Βίκυ τέλεια η νύφη μου, έτσι να της μακραίνεις το μαλλάκι, αρέσει στον Λ.!!!! :roll::roll::roll::roll::lol::lol::lol:

Ο Λ. είναι 6,5 ετών, έγινε 6 τον Μάιο και εδώ για να πας δημοτικό πρέπει να γίνεις 6 ετών μέχρι τις 1 Σεπ, δλδ η Ρ. είναι οριακά, που γεννήθηκε στις 31 Αυγ., αλλά λέμε να την στείλουμε κανονικά - πρώτα ο Θεός βέβαια - θεωρώ ότι στο δημοτικό τα παιδιά λαμβάνουν περισσότερες γνώσεις-πληροφορίες και είναι καλύτερα για αυτά!!!! ;) στο νήπιο δεν τους προσφέρουν και τίποτα, τουλάχιστον εδώ!!!!.....χαμένος χρόνος!!! :? .......αυτά, όμως που γεννήθηκαν μέσα Σεπ θα πρέπει να πάνε άλλη μία χρονιά στο νήπιο και θα πάνε δημοτ. 7 ετών!!! :!:

Αφρο καλές ετοιμασίες, το μόνο που δεν βαριέμαι και δεν με κουράζει είναι ακριβώς αυτό, να ετοιμάζομαι για ταξίδι......τρελαίνομαι για ταξίδια και σε λίγη ώρα είμαι έτοιμη :D:D:D:D:D ......

όσο για το τι θα φορέσεις ε κάτι θα υοπ΄ρχει στην ντουλάπα, ψάξε και στην μαμά κάνε λίγο κράτει....άσε τα παιδιά και πήγαινε για περπάτημα, αθλήσου λίγο!!! ;);););)

τι άλλα?

α θυμήθηκα, με αφορμή αυτό που είπε χθες η Νατασούλα για την βραδυνή πάνα, που ο Μ. αν και ξυπνούσε το βράδυ για πιπί ακόμη έβρεχε το κρεβ. ενώ η Έλενα όχι.......είχαμε ρωτήσει τον παιδίατρο (γιατί και ο Λ. σαν τον Μ. άργησε να την βγάλει την βραδυνή) και μας είπε ότι οργανισμός εκκρίνει μια ορμόνη η οποία είναι υπεύθυνη για τον έλεγχο των ούρων το βράδυ, αν δεν έχει την ορμόνη αυτή ένα παιδί, όσο και να το ξυπνάς ή να μην του δίνεις υγρά το βράδυ, δεν θα γίνει τίποτα........και λέμε ότι ένα παιδί έχει (ή πάσχει από) βραδυνή ενούρηση όταν είναι 7 ετών και βρέχει το κρεβάτι πάνω από 3 φορές την εβδ., τότε και μόνο τότε ο γιατρός μπορεί να του δώσει ενέσιμα την ορμόνη!!!! :!::!::!:

Λενάκι τι τσάντα πήρες τελικά στην Ε.? δεν μας είπες :roll::roll::roll:

και η Γωγώ και η Έρη (ήταν άρρωστη) και η Αναστ. δεν έγραψαν χθες :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο δεν ανοίγει η λεκάνη ρε συ.....δλδ τα κόκαλα ανοίγουν? :?::?

ήρθε το Φθινόπωρο....έχουμε 8 βαθμούς έξω, φυσάει και το πρωί έβρεχε......

στο φθινόπωρο μου αρέσει που τα δέντρα έχουν το κάθε ένα και διαφορετικό χρώμα, τα φύλλα τους έχουν πολύ ωραίο χρώμα!!!! :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερίζω τσι όμορφες!!! :D

Θα σας διαβάσω κι αν προλάβω θα επανέλθω!!!

Απόψε το μικροβιάκι κοιμήθηκε σαν πουλάκι και με ξενύχτησε η Β!!! :shock::?

Και είδα τα άπειρα τρελά όνειρα, ανάμεσα στις διακοπές... :roll:

Πάω! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

πήγα στο σχολείο του Μιχάλη το πρωϊ και μου έφυγε ένα άγχος τελικά,

καταρχήν χάρηκα γιατι μου είπε η δασκάλα ότι είναι πολύ έξυπνος και δεν έχει κανένα πρόβλημα με τα μαθήματα, τα πιάνει όλα με την πρώτη (ο Μιχάλης είναι γεννημένος 9/1 και είναι ο μεγαλύτερος στην τάξη).

Κατα δευτερον χάρηκα γιατί δεν πέταξε το μολύβι σε άλλο παιδάκι (η μαμά μου κατάλαβε λάθος) αλλά κάτω όπως έλεγε ο Μιχάλης.

Μου είπε επίσης ότι είναι πολύ ευγενικός και δεν αντιμιλάει ποτέ αλλά είναι πάρα πολύ ζωηρός, το μυαλό του είναι πως θα κάνει αταξίες και μάλιστα βάζει τους άλλους να τις κάνουν για να μην φανεί αυτός :o:o:o:o .

Ήθελε να συζητήσουμε πως να το χειριστούμε. Μου είπε ότι του αρέσει πάρα πολύ η πληροφορική και την Τετάρτη που είχαν Πληροφορική και έκανε όλη την μέρα αταξίες την ώρα της πληροφορικής τον πήρε για ένα τέταρτο από την αίθουσα και τον είχε μαζί της που έβγαζε φωτοτυπίες σαν τιμωρία και τον πείραξε πολύ. Και του είπε ότι σαν συνεχίσει έτσι θα συνεχίσει να τον βάζει τιμωρίες. Με ρώτησε αν έχω πρόβλημα με αυτό που έκανε και να νομίζω ότι θα υπάρχει βελτίωση έτσι ή αν έχω να προτείνω κάτι.

Πραγματικά δεν ξέρω αν ηρεμήσει έτσι και στο σπίτι που του έχω απαγορεύσει την τηλεόραση τελείως δεν βλέπω καμιά διαφορά......

Για πείτε καμιά γνώμη.

Λένα εσύ τι τιμωρίες βάζεις στο σχολείο??????????

Λένα στον Άγιο Λουκά΄γέννησε η ξαδέρφη μου πριν 25 μέρες και εμεινε πολύ ευχαριστημένη. Και για τις μαίες μου είπε ότι ήταν καλές.

Άφρο κι εγώ παρότι είμαι τα ίδια κιλά με πριν τις γέννες τα πολύ στενά τζιν δεν μου κάνουν, το τελευταίο κουμπί δεν κλείνει με τίποτα και φυσικά δεν μπορώ να καθήσω...........

Τι καλός ο Μανωλάκης :D:D:D:D

Χθες στεναχωρέθηκα και με το κολυμβητήριο, μας είπαν ότι έχουν πρόβλημα με το φυσικό αέριο και αν τους το κόψουν θα σταματήσει να λειτουργεί η πισίνα αφού δεν θα είναι θερμενόμενη

Έλεος γ@μ@ το κράτος μας :evil::evil::evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασούλα μια χαρά ο Μηχαλάκης :D:D:D ...σιγά και θα στεναχωριόμουν ;)

για τιμωρίες δεν ξέρω, νομίζω όυτι σε αυτήν την ηλικία αν τους μιλήσεις και εξηγησεις δεν θα καταλάβουν? :? ....τι τιμωρία να τον βάλει στην γωνία?

μήπως καταφέρετε το αντίθετο τελικά?

για μίλησέ του και εξήγησέ του...............

αλλά καλύτερα ας πει και η Λένα που είναι η ειδική.....Λενά πες μας βρε να ξέρουμε και εμείς!!!! :D

σας αφήνω

α έχασα τέλειο παιδί ο Μανωλάκης, εγώ το έχω πει πολλές φορές!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!

Γραφω στα γρηγορα για να προλαβω...

τι μιλατε για αντιβιωσεις καλεεε..φοφος.αντιβιωση 5 ημερων...και μαλιστα ενδοφλεβεια...

Γιαννακης αντιβιωση...2,5 μηνων...

ναι ναι...οι μηξες μας εκαναν μια ωτιτιδα ΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!

και μαλιστα θα τρεξει μολις αρχισουμε την αντιβιωση και δευτερα θα παμε ΚΑΙ ΩΡΛ...

αν δεν ηταν τοσο βαρυς-ασχετο..αλλα σε 11 ημερες πηρε αλλα 400 γραμμ...μα τι παιδι....και αν δεν θηλαζε...θα μας εστελνε σουμπιτο στο νοσοκομειο!!!!!

για την ωρα ειμαι ετοιμη να λοιποθυμισω!!!!!!

ο Ο με ιγμοριτιδα...και σημερα ειδα κατι πρασηνωπες μηξες στου φοφο...

αμα δεν κατσει να του βαλλω ορο...θα τον φασκιοσω...τον φοφο..οχι το νινι....

ηθελα να σχολιασω και αλλα..αλλα που μυαλο...

παω να κανω κανενα καφε...να συνελθω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρώ για την γυμναστική ο Μιχάλης έχουν πάντα τελευταία ώρα οπότε αλλάζει στο σπίτι μετά αλλά και να μην είχαν τελευταία ώρα δεν ξέρω αν υπάρχουν πουθενά αποδυτήρια για να αλλάζουν........αποκλείεται δηλαδή να υπάρχουν, είπαμε εδώ είμαστε 100 χρόνια πίσω :evil::evil::evil::evil:

Περαστικά Χρύσα μου αμάν πια με αυτές τις ωτίτιδες........ το νινί από τον Φοφο κόλλησε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω παντως στον παιδικο στελνω πολλες αλλαξιες επειδη ιδρωνει για να τον αλλαζω...λογω και της ευκολιας που αρρωσταινει αυτο το παιδι,..

Απλα εμενα δε μου πολυαρεσουν τατζιν...ο φοφος εχει ελαχιστα...2-3 τα οποια ειναι λεπτα και μαλακα....και η νονα μας καθε μα καθε φοραμας φερνει τζιν..τα οποια καταληγουν σε αλλους που τα φορανε..μονο φετοςπου μας εφερε μια τζιν βερμουδα το Πασχα...τη φορεσεγιατη ηταν μαλακο υφασμα με μπασκα στη μεση

νατασουλα ναι..απο τον φοφο κολλησε..οπως και ο Οδυσσεας..αλλα ηλπιζα οτι θα τησκαπουλαρουμε σχετικα ευκολα...η νονα μας παντως λεει-κανει πρακτηκη το ΑΧΕΠΑ στο παιδιατρικο..οτι το νοσοκομειο ειναι γεμματο τετοια παιδια..ιωση με υψηλο πηρετο που κραταει 5 μερες..και τα περισσοτερα κανανε επιπλοκες ειτε λαρυγγητιδα, ειτε πνευμονια ειτε ωτιτιδα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα αμα έχεις τζην μακρια γ 2 χρονών κ δεν τα θες,τα θέλω.πω να διαβάσω.τι καιρό κανει επάνω?αρχες Νοεμβρη λετε να θελει μπουφαν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ας σχολιασω κ τιποτα ,η Νινα φαραει 25 ,εχει πολυ λεπτό ποδι κ ολα είναι φαρδιά.. :? φωτο εχω βαλει στο φεις ,οποια έχει μπορεί να με βρεί μέσω των κοριτσιών απο εδώ :) νατασσουλα με τετοιους γονεις φυσικο να ειναι κ ο Μ πανεξυπνος! :D παω γ δουλειά ,φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ας σχολιασω κ τιποτα ,η Νινα φαραει 25 ,εχει πολυ λεπτό ποδι κ ολα είναι φαρδιά.. :? φωτο εχω βαλει στο φεις ,οποια έχει μπορεί να με βρεί μέσω των κοριτσιών απο εδώ :) νατασσουλα με τετοιους γονεις φυσικο να ειναι κ ο Μ πανεξυπνος! :D παω γ δουλειά ,φιλιά σε όλες!

Ευχαριστούμε :oops::oops:

Είδες τι παιδί σου δίνουμε? :D:D:D:D:D:D

Γιώτα λογικά θα χρειαστείται χειμωνιάτικα μπουφαν, από βδομάδα άκουσα θα πέσει πολύ η θερμοκρασία

25 νούμερο η Νίνα :o:o:o:o η Έλενα 21-22

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να παρω και εγω χοντρο μπουφαν ? :o

ενα αμανικο χοντρο μπουφαν του πηρα και μια ζακετα ...να βαλω και το χοντρο το χειμερινο?

πω πω γενικη μετακομιση κανω :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άφρο εγώ θα έπαιρνα, 1 μήνα που θα καθίσεις είναι μεγάλο διάστημα δεν ξέρεις τι καιρό μπορεί να κάνει

Πάντως στατιστικά εμείς εδ'ω συνήθως ξεκινάμε να φοράμε χοντρά μπουφαν τέλος Οκτωβρίου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε? :D:D:D:D ποιος εγραψε το παραπανω μην?(θα το πλακωσω στις σφαλαιρες) :lol::lol::lol:

εγω???????? :o:o:o:o

μα κ σημερα κ χθες με κλαμα κοιμηθηκε ο θοδωρης...

χθες σας ειπα τι εγινε..σημερα ηθελε αυτο που βγαζει μουσικη στο κρεβατι του να φαινετε κ οι εικονες αλλα δε ειχε μπαταριες κ δε ηξερε τι ηθελε κ να πηγαινω καθε τοοοοσο κ να φωναζω κ να κλαει..κ οσο δε θελω να ακουγομαστε :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

μετα ξυπνησε κ ο μεγας; κιυκουβας κ τωρα κοιμουνται.. 8-)8-)8-)8-)

παω να κανω καφε...δευτερα παω για απονευρωση... :cry::cry::cry::cry:

δε τη μπορωωωω :cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
    • Μόλις γύρισα από ένα γάμο εγώ που πήγα για να ξεχαστώ περισσότερο. Ήταν μία κοπέλα έγκυος με την κοιλίτσα αρκετά φουσκωμένη και ήταν ένα γλυκόπικρο συναίσθημα που ένιωσα. Το πρωί πήγαμε μια βόλτα στη φύση με τον σύντροφο και έβαλα λίγα λουλούδια σε ένα σημείο στο έδαφος και ευχαρίστησα το μωρό μου για όσο ήταν μαζί μου ώστε να κλείσω κάπως τον κύκλο αυτό.. το σώμα μου είναι ακόμα στην προηγούμενη κατάσταση, το στήθος πρησμένο, το στομάχι περίεργα κι ύστερα θυμάμαι πως δεν είμαι πια έγκυος. Αχ.. πόση δύναμη να βρούμε πια μέσα μας. Κι όμως τη βρίσκουμε..  
    • Rena μου, εμένα η μικρή δεν έφαγε ουτε μια μέρα αλεσμένα. Τα απεχθανόταν.  Μου πήρε 3-4 μέρες να καταλάβω τι ακριβώς ηθελε.. Φοβόμουν και εγώ πολύ οπότε στην αρχή της τα έδινα πατημένα με το πιρούνι, και πλέον τρελενεται να δαγκώνει μόνη της από κομμάτια ολόκληρα. Είναι απίστευτο το πόσο καλα διαχειρίζεται τις μπουκιες της και πόσο καλά μασάει με τα ούλα!! Να πω την αλήθεια, δεν της τα δίνω στο χεράκι της γιατί δεν έχω την πολυτέλεια του χρόνου, συν του ότι όσες φορές το έχουμε επιχειρήσει καταλήγει να τα ζουλαει και να τα πετάει κάτω. Οπότε έχουμε συμβιβαστεί προς ώρας να της τα προσφέρω εγώ με το δικό μου χέρι και εκείνη τα πιάνει μαζί μου.  Εμένα η παιδίατρος ήταν πολύ θετική στο να δίνω κομμάτια πάντως (εντάξει όχι μήλο ας πούμε που είναι σκληρό), και μου είπε ακόμα καλύτερα που δεν τα θέλει αλεσμένα, δεν θα έχουμε θέμα με την μετάβαση στα κομμάτια μελλοντικά που έχουν πολλά μωράκια. 
    • Καλό μήνα κορίτσια μου!!  Εμείς σήμερα είχαμε πάει σε βάφτιση του γιου μιας φίλης και πραγματικά συγκινήθηκα πολύ. Δεν ξέρω γιατί, πάντα κλαίω στις βαφτίσεις μόλις ακούσω το κλάμα του μωρού 🥹🥹 Πιο πολύ όμως συγκινήθηκα γιατί για πρώτη φορά σε ένα τέτοιο μυστήριο κρατούσα την κόρη μου αγκαλιά 🌈🌈 Το δικό μου μωράκι, και άλλο ένα μέσα στην κοιλίτσα!! Τι άλλο να ζητήσω, εκτός από το να μου τα προσέχει η Παναγία; Ήταν γενικά έντονη μέρα και την χάρηκα πολύ ♥️ Και τον Σεπτέμβρη θα κάνουμε και εμείς τα βαφτίσια και ανυπομονώ 🥹🥹 Εύχομαι μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου όλες να νιωσετε αυτήν την συγκίνηση και ευτυχία που ένιωσα εγώ ειδικά σήμερα, να γεμίσουν οι αγκαλιές σας υγιή μωράκια και να κλείσουν όλες οι πληγές. Όλα τα δάκρυα να είναι μόνο από χαρά 🙏🙏🙏 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...