Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ Ν ΛΕΜΕ Ν9


Recommended Posts

Χριστινάκι δεν έχεις να πεις περισσότερα νέα για την Αγγελικούλα;;;

Πόσο γεννήθηκε ο μπεμπούλης;;;;

Δώσε και τις ευχές μου αν μπορέσεις!!!!!!!!!!!

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 968
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κοριτσια

αχ αφηστε την τρομαρα που πηρα... τι να σας λεω...

ρεσυ τιτινα! πως τα καταφερες κ ειναι φτυστος με σενα?????????? :D:D:D:D:D:D:D:D:D

κουκλος ειναι ο ατιμος!!!

καλε πολυ χαρηκα που γεννησε η αγγελικουλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

αχ παντα γερο καλοτυχο ευτυχισμενο να ειναι, να τους κανει παντα χαρουμενους!!

κοριτσια καλα λεει η ευη, εχουν θηλες τα μπιμπερο

κ με καρφιτσα αν κανετε τρυπα πρεπει να την καυτηριασετε κ μετα να τη σκουπισετε με μια χαρτοπετσετα αλλιως αφηνει μαυρο σημαδι μεσα στη θηλη, την πατησα πολλες φορες μεχρι να καταλαβω τι φταιει

κουκλα ειναι κ η δικια σου ευη!! κ παλι μπραβο που τα πατε τοσο καλα με το θηλασμο!

ουφ διαβαζω εσας που κοντευετε κ εχω αρχισει κ αγχωνομαι καλε! ερχεται κ η δικια μου η ωρα!!!

μαρακι πως εισαι εσυ? κανενα πονακι εχουμε????

δωρα η μπεμπουλα?

αναστασακο μην αγχωνεσαι ρε για το λωρο, ολα ετσι κουνιουνται

, λυδια, βανεσσακι αννα μαρια κ οι υπολοιπες? τι κανετε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενάκι μου γλυκό!!!!!!!

Εγώ τίποτα ρε Λενάκι ούτε ένα πονάκι....

Βλέπω να αργώωωωωωωωω πάρα πολύ!!!!

Τι να κάνουμε;;; όποτε θέλει ας έρθει!!!!

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σασ αφηνω τωρα παμε σε πελατεσ και μετα για τισ κουβερτουλεσ μασ χιχιχιχι...φιλακια σε ολεσσσσσσσσσσσσσσσ....θα βαλω φωτο οταν γυρισωωωωωω...........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γέννησε η Αγγελικούλα!!!! Τι καλά να της ζήσει ο μπεμπούλης! Άντε να γεννήσετε όλες για να πάρω και εγώ σειρά! :D

Μου πήρε αρκετή ώρα να διαβάσω τόσες σελίδες αλλά τα κατάφερα! Λενάκι μην ανχώνεσαι βρε έχουμε ακόμα εμείς για να σπάσουν τα νερά, ειδικά εγώ νομίζω μόνη μου θα μείνω στο ποστάκι τελευταία. :lol: Αν και μου είπε η γιατρός ότι λόγω καισαρικής και επειδή είναι ψηλή η μικρή θα γεννήσω πιο μπροστά κατά 12-18 Δεκεμβρίου, οπότε μπορεί να τον προλάβουμε τον γαμπρό Λένα! :D

Κορίτσια αυτό που λέτε ότι θα κάνετε τρύπες στα μπιμπερό μόνες σας δεν είναι τόσο απλό νομίζω; Στα φαρμακεία υπάρχουν θηλές με τρυπες σε διάφορα μεγέθη και διαλέγουμε τρύπα ανάλογα στην ηλικια και τις ανάγκες του μωρού. Εσείς που θα ξέρετε πόσο μεγάλη πρέπει να την κάνετε την τρύπα; Εμένα μου δώσαν αρκετά γυάλινα μπιμπερό και λεω να πάρω θηλές από το φαρμακείο τρυπημένες γιατί είμαι εντελώς άσχετη.

Χριστίνα εσύ πόσα εσώρουχα του πήρες και δε σου φτάνουν; Να ξέρουμε να προμηθευτούμε ανάλογα. Ο μικρός πάντως είναι μια γλύκα! Μου αρέσει πολύ το πηγουνάκι του και τα μαγουλάκια του! Και το μικρό μας κινεζάκι όμως είναι μια κουκλιτσα και είμαι σίγουρη ότι όλα της τα ρουχαλάκια είναι σε ροζ ή φουξ!

Νια τι όμορφη στρογγυλή και μεγάλη κοιλίτσα είναι αυτή! Σε προκαλεί να την χαϊδέψεις!

Δεν θυμάμαι τι άλλο γράψατε! Φιλιά σε όλες τις κοιλίτσες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Εμείς πήγαμε το πρωί (κατά τις 12 δηλαδή) με τον αδελφό μου για αναλύσεις. Μετά πήγαμε και φάγαμε στη μάνα μου, που είχε παστίτσιο, και μετά ήρθε ο αδελφός μου από δω και συνεχίσαμε τη ζωγραφιά στον τοίχο! Τελείωσε αυτός το σχέδιο, γιατί έπρεπε να ανέβει σε σκαμπό κι εγώ φοβόμουν, και μετά κάναμε το πρασινάκι των δέντρων. Αύριο θα συνεχίσουμε και με τα υπόλοιπα κι ελπίζω σε δυο-τρεις μέρες να έχουμε τελειώσει, για να καθαρίσουμε το δωμάτιο και τη συρταριέρα και να αρχίσουμε να πλένουμε τα ρουχαλάκια!

Γέννησε η Αγγελική ε; Πω πω, καλέ, πότε πρόλαβε; Απίστευτο μου φαίνεται!!! Άντε, Μαρία, παίρνεις εσύ σειρά, μετά λογικά η Δώρα! Λένα, ολονών μας έρχεται η σειρά, αργά ή γρήγορα!!!

Χριστίνα και Εύη, κουκλακια τα μωράκια σας! Εύη, μ' αρέσει η φωτογραφία με το κοκαλάκι που έχει πάρει πόζα ηθοποιού!!!!!!

Αναστασία, κι εγώ φοβάμαι πολλά πράγματα, ανάμεσα σ' αυτά και την περιτύλιξη... Δυστυχώς όλα είναι στο μυαλό μας, δεν μπορούμε να μην τα σκεφτόμαστε...

Ηλιάννα, κουράγιο, τι να πω, δε σκέφτονται τίποτα αυτές οι μανάδες, κουβαλάνε τα παιδιά τους άρρωστα όπου να 'ναι...

Αχ, τώρα δε θυμάμαι κάτι άλλο...

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γέννησε η συμπεθέρα μου!!!!!!

Τι χαρά είναι αυτή, τη συγκίνηση!!!!!!!!!!!!

Αγγελικούλα να είναι καλότυχο και ευτυχισμένο το αγοράκι μας!!!!

Καλή λοχεία φιλενάδα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευάκι μου κούκλα η μικρή σου, φοβερό ζουζουνάκι!!!

Νία μου η κοιλουμπίτσα σου είσαι όλα τα λεφτά!!!!!!!φτου φτου!!!

Λενάκι μου πως είστε;Καλά είναι η μπεμπούλα μου, την Πέμπτη πάω στο γιατρό και

θα σας έχω νέα!!

Άννα Μαρία άντε με το καλό να τελειώσετε τη ζωγραφιά και να μας

βάλεις καμιά φωτό!!

Ηλιαννάκι περαστικά σας κοριτσάκι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νία μου είσαιιιιιιιιιιιιι μιααααααααααα κούκλααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!

Τα μωράααααααααα σου θα βγουν αστέριααααααααααα!!!!!!!!

Κορίτσια με το καλό και οι υπόλοιπες!!!!!!!!!!

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική μουυυυυυυυυυυυυυυ....... :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Να σας ζήσει κοπελάρα μου ο μπεμπούλης.....να είναι πάντοτε καλότυχος και γερός....:)......καλή λοχεία και σε σένα γλυκιά μου...να προσέχετε μανούλα με νινί...;)........

Πωπωπω............η χαρά μας είναι τελικά τόσο μεγάλη κάθε φορά που ΄μαθαίνουμε ότι γεννάει κάποια από εμάς....και η συγκίνηση ακόμη μεγαλύτερη.....!!!.....πωπωπω....Μαρία μου πλησιάζει η δική σου η σειρά και μετά η Δώρα μας με την μπεμπούλα της...;)....άντε με το καλό να κρατήσουμε όλες τα μωράκια μας αγκαλιά....:)

Χριστίνα και Εύη τα μωρά σας είναι κουκλάκια ζωγραφιστά....να μου τα φιλήσετε....;)

Πολλές αγκαλιές σε όλες σας....:)

Λενάκι μου τί έπαθες καλή μου?....

Μάντι μου......χριστουγεννιάτικα θα είναι τα δικά μας τα νινάκια....σαν κουραμπιεδάκια.... :lol::lol::lol:

Ηλιάννα μου......προσοχήκαι περαστικά μαναράκι μου....:)

Νία μου.......δεν υπάρχουν λόγια....:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KORITSIA DEN GNWRIZW PARAPANW PRAGMATA GIA THN AGGELIKOULA DYSTIXWS!!!!ANTE NA HREMHSEI LIGO KAI NA MPEI NA MAS PEI!!!!!!!!

GYRW STA 18 PERIPOU KONTOMANIKA-AMANIKA FORMAKIA EIXA PAREI NOMIZW ALLA EMENA SAS LEW OTI VGAZEI POLLES GOULIES GIAYTO KAI ALLAZOUME SYNEXEIA!!!!!!!

KALA TO KINEZAKI MAS EINAI OLA TA LEFTA TRELLI FATSOULA!!!!!

NIA MOU EISAI MIA THEAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!EISAI PARA POLY OMORFH KAI ESY KAI H KOILITSA SOU KAI APO KILA SUPER MPRAVO SOU!!!!!!!!!!!!AX EINAI APISTEYTO POU STHN KOILITSA SOU EINAI 2 MWRAKIA!!!!!!!!!!!AX ANYPOMWNW NA GENISEIS NA DOUME TO ZEVGARAKI SOU!!!!!!!!!!!!

KALE LENA MOU OUTE KAI EGW KSERW PWS TA KATAFERA NA VGEI IDIOS ME EMENA..DEN TO PERIMENA KATHOLOU!!!!!!! :D:D:D

ANTE KORITSAKIA ME TO KALO NA GENISETE KAI OI YPOLOIPES!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια κ παλι!

μαρακι εγω νομιζω οτι θα σου ερθει στα ξαφνικα το μπεμπε!! ;) ποτε εχεις παλι γιατρο?

η γυναικολογος μου ακομα δε γεννησε οποτε αυριο λογικα θα δουμε παλι το μπεμπαρο μας!!!

αννα μαρια αντε να τελειωσει γρηγορα η ζωγραφια σας κ θελουμε φωτο!!!!

νια εισαι πολυ ομορφη! κ η κοιλιτσαειναι τελειααααααααααααααααααααααααααααα θαλω να ερθω κ να την αγκαλιασω!!!

αντε δωρα, περιμενουμε να ακουσουμε τα νεα σου την πεμπτη!!!! να χαιρεσαι κ το γαμπρο!!

μικι μου τωρα ειμαι μια χαρα! αυριο θα δουμε κ το αντρακι μας!

ρε τιτινα μα εισαστε ΙΔΙΟΙ!!!!!!!! μα σας βλεπω κ εχω παθει πλακα!!!

εχει ηρεμησει καθολου με τη γκρινια, πως τα πατε τωρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε μαντι συμπεθερα εσενα ξεχασα!!! :lol::lol::lol:

φτου μου τη γαιδουρα!!!!

γιατι θα κανεις καισαρικη εχεις μυωπια? ποσο καλε?

σιγα μη μας προλαβετε!!! εγω αρχες δεκεμβρη το πολυ θα τον εχω ξεπεταξει το γαμπρο1! (λεω εγω τωρα!!!!) δε νομιζω να με αντεξει μεχρι τις 16-12 :lol::lol::lol::lol::lol: ειδικα με την κουραση που τραβαω με τον μικρο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, κι εγώ έχω εννιάμιση βαθμούς μυωπία. Ο γιατρός μου θεωρεί ότι είναι ηλίθιος λόγος για καισαρική. Το ίδιο έχουν πει και άλλοι πολύ καλοί γιατροί. Θα τον ξαναρωτήσω την επόμενη φορά που θα πάω, και σκέφτομαι μήπως πάω ούτως ή άλλως σε οφθαλμίατρο. Πάντως, σύμφωνα με το γιατρό μου, και πολλούς άλλους γιατρούς δεν είναι επαρκής λόγος για καισαρική

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είπα και εγώ μου κάνει μούτρα η συμπεθέρα που δεν μπαίνω συχνά; :lol::lol::lol:

Η μυωπία μου είναι γύρω στο 6,5! Κάποιοι μου λένε είμαι οριακά και να το δω στον 9ο με οθαλμίατρο. Άλλοι μου λένε ότι μετά τους 6 βαθμούς πάνε πάντα με καισαρική και καλύτερα να μη το ρισκάρω. Είμαι και λίγο φοβιτσιάρα οπότε λέω να πάω με καισαρική αν και θα περάσω μια βόλτα και από την οφθαλμίατρο μόλις μπω στον 9ο για να δω τι θα μου πει. Εγώ πάντως έχω προετοιμαστεί ψυχολογικά για προγραμματισμένη καισαρική και αν μετά μου πουν για φυσιολογικό νομίζω θα ανχωθώ! Αυτό το σπάνε τα νερά και τρέχουμε άρων άρων να προλάβουμε με φρικάρει λίγο. Είναι και μακριά το νοσοκομείο (40 λεπτά). Ενώ στην προγραμματισμένη καισαρική κλείνεις το ραντεβού σου, ετοιμάζεσαι απο πριν με την ησυχία σου και σε ένα μισάωρο έχεις τελειώσει. Το ξέρω ότι εκεί είναι δύσκολο το μετά αλλά τουλάχιστον τότε θα έχεις το μπεμπάκι σου και δεν θα δίνεις σημασία στους πόνους. Δεν ξέρω αν ακούγομαι υπερβολική.

Άννα Μαρία αυτό που παίζει ρόλο είναι η πίεση ή το βάθος του ματιού ή κάτι τέτοιο. Απλά στις περισσότερες περιπτώσεις όταν έχεις πάνω από 6 μυωπια η πίεση ή το βάθος κτλ είναι απαγορευτικό για φυσιολογικό τοκετό. Μόνο ο οφθαλμίατρος μπορεί να σου δώσει το ΟΚ. Πάντως στη δική σου περίπτωση δεν θέλω να σε ανχώσω αλλά νομίζω αναγκαστικά πας για καισαρική. Ψάξτο γιατί αυτό έχει ανακαλυφθεί την τελευταία 10ετία και οι παλιοί γιατροί δε το δίνουν τόσο σημασία. Δεν σημαίνει ότι αν πας φυσιολογικά ντε και καλά θα πάθεις κάτι αλλά έχεις πολλές πιθανότητες να σου συμβεί. Και νομίζω λένε ότι μπορεί να γίνει εξώφθαλμο, αύξηση πίεσης ματιού κ.α. Σόρι αν σε ανχώνω αλλά πιστεύω πρέπει να το ψάξεις με οφθαλμίατρο να είσαι σίγουρη.

Λένα λες να σκάσει μύτη και ο γαμπρός πιο μπροστά; :D Αντε καλά θα τον αφήσουμε να προηγηθεί να μας περνάει και λίγες μέρες και να προλάβει να ρίξει και κανένα πόντο μέχρι να βγούμε εμείς! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάντι,τα ξέρω αυτά που λες, το έχω ψάξει αρκετά, γι' αυτό παρ' όλο που ο γιατρός μου δεν το θεωρεί σημαντικό, σκέφτομαι να πάω σε οφθαλμίατρο. Κι εσύ κρίμα να μπεις κάτω από μαχαίρι αν δεν σε εξετάσει πρώτα ο οφθαλμίατρος. Γιατί να κάνεις ολόκληρη εγχείρηση αντί να ακολουθήσεις τη φυσική διαδικασία της γέννας, αν μπορείς;

Εμένα πιο πολύ με αγχώνει το προγραμματισμένο, παρά το ξαφνικό! Φυσικά, αυτό είναι στον άνθρωπο και κυρίως, παίζει ρόλο για ποιο πράγμα έχεις προετοιμαστεί ψυχολογικά.

Σήμερα, στεναχωρέθηκα λίγο, γιατί μου έλεγε ο αδελφός μου για την κόρη μιας φίλης μου (αυτής που θα μου έδινε τα ρούχα και τελικά είπε ότι τα έδωσε αλλού). Πριν κανένα μήνα μετακόμισαν στο χωριό του άντρα της φίλης μου, όπου έχτισαν σπίτι, και η μικρή πήγε τώρα πρώτη δημοτικού. Επειδή μέχρι τώρα πήγαινε νηπιαγωγείο στη Λάρνακα κι όχι στο χωριό, δεν ήξερε κανένα παιδάκι, ενώ όλα τα υπόλοιπα παιδιά γνωρίζονται μεταξύ τους, από το νηπιαγωγείο και γενικά απ' το χωριό. Έτσι, δεν έχει κανένα φίλο, τα παιδιά τη σνομπάρουν και δεν της μιλάνε, και στα διαλείμματα κάθεται μόνη της. Η μαμά της, της έδωσε σε ένα χαρτάκι το τηλέφωνό της για να το δώσει στις συμμαθήτριές της να το δώσουν στις μαμάδες τους, για να επικοινωνήσουν μαζί της και να συναντιούνται τα απογεύματα, να παίζουν τα παιδιά μαζί και γενικά, να γνωριστούν καλύτερα, το δίνει η μικρή στη διπλανή της, κι αυτή της λέει "τι μου το δίνεις; Και να μου το δώσεις θα το σκίσω". Εν τω μεταξύ, το κοριτσάκι αυτό είναι πιο προχωρημένο απ' τα άλλα παιδιά, ήδη ξέρει να διαβάζει και η δασκάλα την προωθεί πάρα πολύ, τη βάζει να διαβάζει παραμύθια στα άλλα παιδιά και της δίνει και εξτρά δουλειά για το σπίτι, πράγμα που δυσχεραίνει τα πράγματα, αφού τα άλλα παιδιά ζηλεύουν και οι μαμάδες εκνευρίζονται. Στεναχωρέθηκα γιατί είναι πολύ καλό παιδάκι, καθόλου κακομαθημένο και το αγαπάμε πολύ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενάκι μου γιατρό έχω πάλι την Δευτέρα......3.10

Δεν το βλέπω να γεννήσω μέχρι τότε αλλά ποτέ δε ξέρεις!!!!!!!!!

Αύριο θα δείτε το μπέμπαρο;;;θα περιμένω νέα!!!!!

Όσο για το θέμα με τον Οφθαλμίατρο δε ξέρω να σας βοηθήσω, δεν έχω καθόλου μυωπία.....

Άννα Μαρία πολύ στεναχωρέθηκα με το κοριτσάκι... :cry:

φιλάκια σε όλα τα μπεμπάκιαααααα!!!!!!

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΓΩ ΧΑΛΙΑ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ Ο ΑΥΧΕΝΑΣ ΠΑΛΙ Κ ΓΕΝΙΚΑ ΟΛΗ Η ΠΛΑΤΗ ΜΟΥ,ΕΥΤΗΧΩΣ ΜΕ ΕΤΡΙΨΕ ΣΗΜΕΡΑ ΛΙΓΟ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ Κ ΚΑΠΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΙΜΑΙ.....ΕΚΑΝΑ Κ ΜΠΑΝΑΚΙ ΞΥΡΙΣΤΙΚΑ ΚΙΟΛΑΣ ΜΠΙΚΙΝΙ ΠΟΔΙΑ ΜΙΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΑ ΑΠΡΟΟΠΤΟ ΓΙΑΤΙ Η ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΠΑΝΕ Κ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ.ΣΗΜΕΡΑ ΟΚ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΙ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΑ ΕΚΑΝΑ ΠΟΛΛΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΣΚΟΥΠΙΣΜΑ ΣΦΟΥΓΓΑΡΙΣΜΑ ΜΕΣΑ ΕΞΩ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ ΠΙΑΤΑ ΣΥΜΑΖΕΨΑ Κ ΚΑΤΟΙ ΡΟΥΧΑ ΛΙΓΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΑΛΛΑ ΑΥΡΙΟ ΕΧΕΙ ΡΙΛΑΞ.

ΜΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ Κ ΑΝΤΑΠΟΔΙΔΩ!!!!!

ΠΟΤΕ ΠΑΣ ΓΙΑΤΡΟ ΞΑΝΑ?

ΤΙΤΙΝΑΚΙ ΚΟΥΚΛΟΣ Ο ΓΙΟΣ Κ ΕΣΥ!!!!!!ΘΑ ΤΑ ΧΑΣΕΙΣ ΤΑ ΚΙΛΑΚΙΑ ΜΙΝ ΑΝΧΩΝΕΣΑΙ!!!!!!

ΗΛΙΑΝΑΚΙ ΜΟΥ ΕΛΕΟΣ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΒΓΑΖΟΥΝ ΑΡΡΩΣΤΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ....ΠΕΡΣΤΙΚΟΥΛΙΑΣ ΣΑΣ!!!!!!!

ΝΙΑ ΜΟΥ Κ ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΟΥΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΠΑΣΤΙΚΟ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΟΥ ΧΑΛΑΕΙ ΤΙΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ Κ ΓΩ ΠΙΝΩ ΣΙΡΟΠΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΑΟΥΡΕΣ Κ ΕΙΝΑΙ ΑΗΔΙΑ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΧΩ ΠΕΣΕΙ ΣΤΙΝ ΑΝΑΓΚΗ ΤΟΥ.

ΚΟΥΚΛΑ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ Κ ΕΣΥ ΤΟ ΙΔΙΟ!!!!!

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΜΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΛΙΓΟΣ ΚΑΙΡΟΣ Ε,ΜΕΙΝΕ Κ ΜΕΤΑ ΘΑ ΤΡΩΣ Κ ΘΑ ΠΙΝΕΙΣ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ.

ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΙΜΕ ΣΤΟ ΟΡΙΟ Κ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΟΨΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ Κ ΛΑΧΤΑΡΑΩ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΣΑΝ ΜΙΚΡΟ ΠΑΙΔΙ ΑΛΛΑ ΚΑΝΩ ΥΠΟΜΟΝΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ ΜΟΥ.

ΛΕΝΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΩ ΤΟΝ ΦΟΒΟ ΣΟΥ....ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ!!!!!!

ΔΩΡΑΚ,Ι ΜΟΥ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟΥΛΗ ΣΟΥ!!!!!!

ΑΓΓΕΛΙΚΟΥΛΑ ΜΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Ο ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΓΕΡΟΣ Κ ΚΑΛΟΤΥΧΟΣ Κ ΚΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ!!!!!!!!!

ΜΙΚΙ ΒΑΝΕΣΑΚΙ ΓΚΕΡΛ ΝΑΣΙΑ ΜΑΝΤΙ ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΤΑ ΦΙΛΙΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρθα κι εγω....σιγα μην θυμηθω τι γραψατε....Για να προσπαθησω...

Πρωτα να ευχηθω στην Αγγελικουλα μας, να ειναι γερο και τυχερο το αντρακι της!!!Μπραβο στο κοριτσι μας, πολυ συγκινηθηκα!! :D

Αννα Μαρια για την μυωπυα,εχω κι εγω αλλα οχι πολυ,2,50 αλλα πηγα οφθαλμιατρο και μου εκανε την λεγομενη βυθοσκοπιση με την οποια ελεγχει αν μπορεις για φυσιιολογικο τοκετο!Και ειμαι οκ.Για δες το γιατι το βρικαν ολοι οι γιατρουλιδες με τις καισαρικες να αρπαζουν περισσοτερα και να τελειωνουν νωριτερα! :evil:

Μιριαμ μου παλι πισινο δεν εβαλες κατω?Δεν παιζεσαι καλε!!!Πιο φαρμακαο παιρνεις για καουρες? Γιατι το malox σιροπι που μου εδωσε εμενα και ευχαριστο ειναι και κανει δουλεια!

Μαρακι εσυ θα φας ξαφνικα ενα σπασιμο νερων και θα πας πακετο τσακα τσακα να γεννησεις κι ας μην εχεις πονους!!! ;)

Λενακι τι κανεις βρε κοριτσι?

Νια :-o καλε τι αστερακι εισαι εσυ με την ομορφη κοιλιτσα σου,φτουυυυυυυυ σκορδα καλε, ναφορας ενα κολιε με σκορδα να μην σε ματιαζουν ή να ξυνεις το.....ουπς οταν σου λενε καλα λογια ή σε κοιτανε οι περιεργοι!! :lol:

Μικι φιλακια στην κοιλιτσα!!!

Τι αλλο καλε δεν θυμαμαι.....δωρακι φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία είχα πάει πριν 2 χρόνια στην οφθαλμίατρο και τότε με τις μετρήσεις που μου είχε κάνει μου είχε πει ότι λογικά όταν μείνω έγκυος θα κάνω καισαρική αλλά μου είπε θα το σιγουρέψουμε όταν μείνω. Οπότε από τότε το θεωρούσα κάτι το δεδομένο. Τώρα στην εγκυμοσύνη είχα πάει λόγω κάποιας μόλυνσης εκεί γύρω στον 4ο και μου είπε να ξαναπεράσω στις αρχές του 9ου για να σιγουρέψουμε την καισαρική. Εγώ σκέφτομαι να πάω εκεί κάπου στο τέλος του 8ου να δω τι θα μου πει. Όσο για το ότι είναι εγχείρηση, τι να πω, μήπως και στον φυσιολογικό τοκετό δε σε κόβουνε, δε σου κάνουν ράματα; Ή μήπως πονάει λιγότερο; Είναι όλα σχετικά νομίζω. Εγώ θα προχωρήσω σε φυσιολογικό μόνο αν μου πει η οφθαλμίατρος 100% ότι δε θα μου δημιουργηθεί πρόβλημα. Αν μου αφήσει έστω και μια πιθανότητα δε το ρισκάρω.

Για την μικρούλα είναι κρίμα πάντως! :( Γιατί δεν πιάνει τη δασκάλα η μαμά της και να της πει να μιλήσει στις μαμάδες των παιδιών. Και αν είναι η δασκάλα να δώσει το τηλ της στις υπόλοιπες μαμάδες. Απλά χρειάζεται λίγος χρόνος μέχρι να την συνηθίσουν. Η δασκάλα νομίζω παίζει τον πιο σημαντικό ρόλο σε αυτό. Αυτή πρέπει με διάφορα ομαδικά παιχνιδάκια ή ομαδικές εργασίες να βοηθήσει την μικρή να αφομιωθεί με τα υπόλοιπα παιδιά, και όχι να κάνει διακρίσεις και να την επαινεί εις βάρος των άλλων. Πρέπει να μιλήσει οπωσδήποτε με τη δασκάλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου λές έτσι να γίνει ξαφνικά να σπάσουν τα νέρα;;;;;;;;;

Τι να πω;;;;;; Ότι είναι να γίνει θα γίνει;;;;;

Μόνο γερό να είναι, αυτό με νοιάζει..........

Όλα τα μωράαααααααα!!!!!!

Άννα Μαρία μου και εγώ έτσι νομίζω ότι η πιο σημαντική είναι στη δασκάλα!

Αυτή με το τρόπο της μπορεί να κάνει τα παιδιά μια ομάδα ή να δημιουργεί πηγαδάκια...τα έχουμε ζήσει και εμείς στα σχολεία!!!!!!!

Ποια δασκάλα δεν έδειχνε αδυναμία;;;;;;

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μύριαμ, με τόσες δουλειές που κάνεις, πώς να μην έχεις συσπάσεις;

Αναστασία, εσύ από μυωπία τίποτα δεν έχεις!!!

Μάντι, ο φυσικός τοκετός είναι μια φυσιολογική διαδικασία και ο οργανισμός την ξεπερνά σχεδόν αμέσως, ενώ η καισαρική είναι κανονική εγχείρηση. Εγώ σκέφτομαι και το άλλο, ότι στην Κύπρο σχεδόν ποτέ δεν κάνουν καισαρική με επισκληρίδιο, οπότε θα δω το παιδί μου τελευταία. Φυσικά, μπορεί να γίνει κάτι άσχετο και να χρειαστεί καισαρική. Θα πάω πάντως σε οφθαλμίατρο.

Αυτό θα πω στη φίλη μου, να μιλήσει στη δασκάλα. Δυστυχώς οι περισσότεροι δάσκαλοι δεν έχουν σωστή προσέγγιση. Σ' αυτήν την περίπτωση, κάποιοι θα έκαναν αυτό που κάνει η εν λόγω δασκάλα, και κάποιοι άλλοι θα σνόμπαραν το κοριτσάκι και θα τους έπιανε το κομπλεξικό του στιλ "εγώ τόσα χρόνια διδάσκω στην πρώτη δημοτικού και θα έρθει τώρα το νιάνιαρο να μου παίζει την έξυπνη;". Πάντως, σε Ελλάδα και Κύπρο τα παιδιά τα έχουμε πεταμένα στα σχολεία και κανείς δεν ασχολείται. Μόνο οι δάσκαλοι και οι καθηγητές με λίγο φιλότιμο ασχολούνται αυτοσχεδιάζοντας όταν υπάρχει ένα παιδί με κάποιο πρόβλημα, είτε προσαρμογής, είτε μαθησιακό, είτε ψυχολογικό, είτε οικογενειακό, ενώ στην υπόλοιπη Ευρώπη υπάρχει μια στρατιά από ειδικούς (ψυχολόγους, εκπαιδευτικούς ψυχολόγους, κοινωνικούς λειτουργούς, λογοθεραπευτές) που καλούνται να βοηθήσουν τα παιδιά.

Μαρία, τώρα που λες για αδυναμίες, όντως είναι πολύ τραυματική εμπειρία, είτε κάποια συμμαθήτρια/συμμαθητής ήταν η αδυναμία της δασκάλας/δασκάλου, είτε ήσουν εσύ η αδυναμία του/της!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ Κ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΠΑΛΙ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΕΧΩ ΤΙΝΑΠΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ.

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΠΩΣ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΩΛΟ ΚΑΤΩ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΤΣΙ?ΜΕ ΠΟΙΑΝΟΥΝ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ.

ΠΑΙΡΝΩ ΤΟ ΚΑΡΒΙΣΚΟΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΜΕ ΑΗΔΙΑΖΕΙ ΕΙΝΜΑΙ ΠΟΛΥ ΓΛΥΚΟ Κ ΠΗΧΤΟ ΜΠΛΙΑΧ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...