Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια Χριστουγεννων 2009!αντε γεμιζουμε σπορακια!Νο16


Recommended Posts

Που ειστε βρε κοριτσια ολες?

Εμεις καλά η Αγγελική πηγαινει παιδικό κάθε μερα κανονικά και τα παει πολύ καλά, εχει προσαρμοστει και της αρέσει, χθες μου μετραγε στα Αγγλικά και τρελάθηκα!!!! Με την πάνα δεν έχουμε κανει ακομα τιποτα αλλά λεω μολις σηκώσω χαλια να την προσπαθησω σιγά -σιγά, δεν μου τα λεω ομως ακομα.

Ο μπεμπης στην κοιλια ειναι ζωηροτατος ειναι 1250γρ περιπου και ήταν με το κεφαλι κάτω, ελπιζω να παραμεινει ετσι μεχρι το τελος.

Πασχαλια και Ευα περιμενω τις εμπειριες και τις εντυπώσεις σας των πρώτων ημερών να ξερω τι με περιμένει....

Βικάκι εμεις τα λεμε και στο άλλο ποστακι.

Χρυσα, Γιωτα, Σοφακι, Μάγδα, Ολια, Κατερινα φιλια στα ζουζουνακια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 671
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μανουλιτσες χρόνια μας πολλα για την ημέρα, να είμαστε όλες καλα και να χαιρόμαστε τα μικρά μας θαυματακια !!!!'

Φιλακια σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μανουλιτσες μου δεν εχω διαβασει τιποτα απο τα προηγουμενα...μπηκα να ευχηθω ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΣ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ!!!!!!!! με το καλο κ στα κοριτσακια που περιμενουν το 2ο νινι τους!!!

θα μπω αυριο να σας πω τα νεα μας!!! φιλια πολλα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας ...μπαίνω από το κινητό του αντρα μου...ειμαστε καλα τα μικρά με έχουν τρελάνει αλλά έτσι είναι ...καγκουρό μεγάλωσε το άνθρακα στη κοιλια...φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρες μου...χαθηκαμε τελειως....

ευχομαι να στε ολες σας καλα!

εμεις μεγαλωνουμε η μπουμπου ειναι ηδη 4800 σχεδον!θηλαζουμε αποκλειστικα και ομορφαινουμε!

θα σας βαλω φωτο αν προλαβω!

ωχ κλαιει!

σας φιλω προς το παρον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia geia sas kai apo mena !!eimai i elena kai eimai kainourgio melos d exw ksanampei pote se foroum k 8a i8ela polu na sas gnwrisw!! na xaireste oles ta mpempakia sas!! ...egw exw 2.. ton kwn/no pou gennh8hke 8 dekembriou 09 k thn marilena pou einai 14 ianouariou '12!! exw na omologisw oti moiazoun san 2 stagones nero an itan duduma mono stin allagi panas 8a ta ksexwrizame!!! kalo sas mesimeri!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να καλωσορισω το καινουριο μελος στην παρεα μας!!!!!!!να χαιρεσαι τα παιδακια σου!

εγω ειμαι η Πασχαλια εχω ενα αγορακι 2 χρονων και 5 μηνων (γεννηθηκε 19/12/2009) το Μακη και μια κορακλα που γεννηθηκε 28/03/2012, σ ε λιγες μερες γινεται 2 μηνων!!!!!!!!!!

θα τα λεμε!!!!!!!!!!φιλακια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχετε χαθει ολες μου φαινεται.....

Ελενα καλώς μας ηρθες και να χαιρεσαι τα παιδακια σου. Μα πετυχαινεις σε φαση που εχει ερημωσει λιγο το ποστακι και δεν γραφουμε πολύ συχνά. Εγω ειμαι η Κατερινα εχω την Αγγελική γεννηθηκε 17/12/09 και τελος Ιουλιου περιμενουμε τον μπεμπουλη μας.

Πασχαλια πως ειναι η καθημερινοτητα σας, ο Μακουλης πως τα παει με την μπεμπουλα, θυμασαι πως ηταν πριν γεννησεις, σε ρωταω γιατι η Αγγελική την τελευταια βδομαδα μου βγαζει πολύ γκρινια, θυμωνει με το παραμικρο και ειδικα αν δεν γινει το δικό της χτυπαει το κεφαλι της οπου βρει και τα εχω δει ολα. Δεν ξερω πως να το αντιμετωπισω. Αναρωτιεμαι αν ειναι ζηλια γιατι της εχουμε πει για τον μπεμπη βλεπει εμενα με την κοιλια αλλα πραγματα δεν εχουμε ετοιμασει ακομα τιποτα.

Χθες ειδα και το αντρακι μου, εχει φτασει 2200 :o:o και ειναι λιγο πανω απο το μεσο ορο αλλα μεσα στα φυσιολογικά για την εβδομαδα που ειμαι. Μου φανηκε καπως γιατι δεν περιμενα να εχει ξεπερασει τα 2 κιλά κρινωντας και απο την Αγγελική που γεννηθηκε 2650 στις 40 εβδομαδες αλλά μου ειπε ο γιατρος οτι ειναι αγορακι και δικαιουτε να εχει περισσοτερο βαρος. Αυτο ομως που αγχωσε περισσοτερο ειναι οτι ειναι εγκαρσια, ενω πριν τρεις βδομαδες ηταν με το κεφαλι κατω γυρισε πλαγια. Παλι μου ειπε να μην αγχωνομαι γιατι βλεπει οτι εχει περιθωριο να γυρισει αλλα φοβαμαι μηπως δεν προλαβει γιατι ειμαι ηδη 32 εβδομαδων. Αχ θα τρελαθω μεχρι την αλλη φορα που θα τον δω μακαρι να γυρισει.

Φιλακια σε ολες και ας μην μπαινετε συχνά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pasxalia s euxaristw polu !!!! na sou zhsoun ta kouklakia sou kai ta deis opws epi8umeis!!!!

Katerinaki geia sou!! me to kalo k o giokas s!!! i gnwmi mou einai na mhn agxonesai ka8olou arkei na eisai se kala xeria k na exeis apoluti empistosunh sto giatro sou!! emena i koroula eixe parei 8esi pros ta katw alla alliws gurismeni k etsi phgainame na gennisoume...8a thn gurnouse ekeinos m eipe, k na mhn fobamai se kamia periptwsi de kanei kaisariki gia kati tetoio( pou itan kai o megaluteros fobos mou!) alla telika tin wra tou toketou to mwro gurise mono tou!!

kai to deutero kalo einai oti ta deutera mpempakia genniountai k pio eukola k pio grigora !!!

episis 8a sou pw k tin diki mou empeiria me ton gio.. apo tote pou arxisame na tou leme gia aderfaki an kai perase duskoli fasi dioti ton 8ulaza merxi ton 3o mhna egkumosunis stin koirioleksia eimastan ena..apo eksantlish (emetous nauties 8ulasmo) eprepe na kanw eisagwgi 2 meres! to paidi koimotan mono me 8ulasmo meshm.-bradu me polu grinia k polu ksenixti!!! i stenaxwria m itan toso megali 1on giati to paidi exei allergia se ola ta galata k 2on auti i ksafniki allagi ton agxwse ! parola auta otan arxise na blepei thn koilitsa na megalwnei ton eblepa polu xaroumeno gia ola auta pou 8a ton perimenan..(tou milousame sunexeia posa pragmata 8a kanoume oloi mazi.. ktl ktl)

otan tin protoantikruse ta xasa dn eiksere ti na kanei..eixe amhxania..ospou eide k ta megala dwra "pou tou efere i aderfoula" pige konta tin euxaristise k auto itan!! i metepeita sumperifora tou itan les k tin hksere apo panta!auti einai i diki mou sumbouli na tous milame polu... tou edina mikra rolakia k tou arese..thn ekane mpanaki,allagi panas, pipila...d deixnei ka8olou zileia an k einai apoluta fusiologiko na seimbei... o xronos k h upomoni 8a sta feroun ola kala... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα σε ευχαριστω, ξεαγχώθηκα λιγο γιατι διαβασα οτι εχουν περιθωριο να γυρισουν μεχρι την 34η-35η βδομαδα, οτι οπως ειπες και εσυ στα δευτερα ειναι πιο ευκολο γιατι η μητρα εχει ανοιξει ηδη μια φορα οποτε εχουν χωρο και μου ειπε και ο γιατρος οτι αν μεχρι την 38η δεν εχει τελικά γυρισει (μονο ενα 4% δεν γυριζει και ευχομαι να μην ανηκω σε αυτο) θα προσπαθησει να τον γυρισει με το χερι αλλα δεν πετυχαινει πάντα.

Μια χαρα τα καταφερε ο μικρος σου με την αδερφουλα του μακαρι να περναει απλα μια φαση η δικια μου και να μην δυσκολευτουμε ιδιαιτερα, η ζηλεια ειναι αναμενομενη και απολυτα φυσιολογική. Αυτο για το δωρο το ξερω και εχω αρχισει να κανω σκεψεις για το τι θα της φερει ο αδερφουλης της. :D

Αλλεργια στο γαλα ειχε και η δικη μου αλλα ευτυχως στο χρονο πανω το ξεπερασε, τωρα τι γαλα δινεις στον μικρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ola kala 8a pane!! nomizw oti esu pou exeis k koritsi 8a einai pio eukolo sto na se "boi8aei" me tin frontida tou mpempouli!!

o dikos m exei arketo pososto allergias kai oso megalwnei einai duskolotero gia mas..giati einai k ola ta paragwga..prospa8isa me diafora upoallergika alla kanena d t arese k me kanena tropo..mpimpero,me kalamaki h kakao.. to mono pou kanw pia einai na t ftiaxnw ka8hmerina enallaks mpiskotakia krepes k freskes froutokremes kai na tou pros8etw ekei merikes koutalies ap auto t gala (NAN2)...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΓΑΠΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ που ειμαστε ολες οέο????????

να καλοσωρισω κ εγω την καινουργια μας μανουλα! να σου ζησουν τα παιδακια σου!!!

ειμαι η Σοφια κ εχω εναν γιο τον Βασιλη.εμενα γεννηθηκε 23 Ιανουαριου το ΄10 αλλα με αγαπουσανε πολυ τα κοριτσια σαυτο το ποστ κ δεν με αφηνανε να φυγω με τιποτα κ ετσι ξεμεινα εδω!! :D

να σε παρακαλεσω μονο κατι καλη μου Ελενη,αν σου ειναι ευκολο κ το επιτρεπει ο υπολογιστης σου γραψε με Ελληνικα.για την καλη λειτουργια του φορουμ κ επειδη ειναι πολυ κουραστικο να διαβαζουμε γκρικλις!!! :D

Καγκουρουλα μου ρε συυυυυ ερχεται η ωρα!!!!! μην αγχωνεσαι μεχρι τελευταια στιγμη μπορει να γυρισει οπως λεει κ η Ελενα.κ μια φιλης μου τα ιδια εφτασε 42 εβδομαδα κ τελικα ο μπαγασακος γυρισε....

Γιωτουυυυυυυυυ που εισαι κ εσυ βρε ψυχη???

φιλια στα μαναρακια σου!!!

Πασχαλιτσακο μου!!!! γινατε 2 μηνων??? ουαου!!!!!!!ο Μακαρος??? δωσε φιλι!!!!

συμπεθερα??? Χρυσουλινι,Κατερινακι,λοιπες κλοτες??? κριμα ρε σεις χαθηκαμε πολυ....που ειναι οι εποχες που δεν ξεκολαγαμε απο δω μεσα?????? :(

εγω προσπαθω (''εγω'' οπως το λεω) να αποθηλασουμε...δεν ειναι καθολου ετοιμος ο μικρος ομως...αλλα παμε πολυ καλα...εχουμε φτασει στο σημειο με ζορι ομως θα ελεγα να θηλαζει 1 φορα ανα 2-3 μερες...αν τον αφηνα ομως πραγματικα σαν μωρακι θα θηλαζε!!! κ επιτελους κοιμηθηκε μεσημερι χωρις εμενα χωρις βυζι δηλαδη...εχει γινει 2-3 φορες μεχρι τωρα!!!

κατα τα αλλα ολα καλα αγαπουλες!! μια χαρα κ η σελιδα μου με τα μπιζουδακια μπομπονιερες κλπ ειμαι πολυ ευχαριστημενη!!

σας αγαπω κ σας φιλω ολες!!!!!!!!!!! :x:x:YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα βρε μανουλες,που χαθηκατε ολες μωρε..

κ εμεις καλα ειμαστε γενικα,ο αντωνακης μεγαλωνει κ τον ειχα κ λιγο κρυωμενο αυτες τις μερες αλλα τωρα ολα καλα.ε μα ειναι καιρος αυτος,πολυ ασταθεια,μια ζεστη,μια κρυο,μια αερας κ μια βροχη.ελεος πια.

ελενη μου καλωσηρθς κ απο εμενα,οπως σου ειπαν κ τα κοριτσια εχουμε ερημωσει παρα πολυ,παλια δε προλαβαιναμε να διαβαζουμε σελιδες ολοκληρες καθημερινα.αλλα τωρα ,εγαλωσαν κ τα παιδακια,καποιες εχουν δευτερα μωρακια,καποιες εργαζονται κ δεν υπαρχει κ πολυ χρονος.

εγω ειμαι η βασω κ εχω ενα αγορακι τον αντωνη περιπου 2μιση ετων κ περιμενω κ ενα κοριτσακι περιπου τελος αυγουστου.να σου ζησουν τα παιδακια σου κ να ειναι παντα καλα ευχομαι!

αυτα τα λιγα κ απο μενα,πολλα φιλακια σε ολες κ καλο απογευμα να εχουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι κι εγω,χαθηκαμε ολες ρε κοριτσια...............

εμεις ειμαστε ολοι καλα,μεγαλωνουμε ζωηρευουμε και τρελενουμε την "μουνουλα μου"ετσι με φωναζει ο Δημητρης :D ,κοψαμε και την πανα,πολυ ευκολα θα ελεγα,κατεβαζει τα βρακια μονος του και τρελενεται να παταει καζανακια :lol::lol: το μεσημερι δεν του βαζω πανα και ξυπναει στεγνος,μου μεινανε οι νυχτες μονο και να ξεμπερδεψουμε με τις πανες,ο Νικολας μου εκλεισε τα 8 και την προηγουμενη Κυριακη καναμε παρτυ και περασαμε πολυ ομορφα

Ελενη να σε καλωσορισω κι εγω στο ποστ μας,ειμαι η Κατερινα κι εχω τρια αγορια,να χαιρεσε τα παιδακια σου!!!

Σοφακι χαιρομαι που πανε καλα οι δημιουργιες σου,χαθηκαμε................

Βικακι πηγες κιολας 26η εβδομαδα;;ποσο γρηγορα περναει ο καιρος πως σου φαινεται που ερχεται η μπεμπουλα;

Κατερινιω εμεις τα λεμε και στο καφε.......

πολλα φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κούκλες;

Να καλωσορίσω τη καινούργια μας φίλη.είμαι η Γιώτα και έχω δύο γιούς και μια κορούλα.

Βικακι ποτέ πέρασε ο καιρός;

Σοφία γράψε την ιστοσελίδα.με ενδιαφέρει.

Μου έχετε λείψει πολύ αλλά γραφω από το κινητό και δε μπορώ.....σας φιλώ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κανγκουρακι δεν θυμαμαι πριν γεννησω να εβγαζε ζηλεια.προσπαθουσα και γω οσο μπορουσα να περναω εστω και λιγη ωρα αποκλειστικα αφιερωμενη σε εκεινον βγαιναμε μικρες βολτες κλπ.Μηπως συμβαινει κατι στον παιδικο;εμενα τωρα αρχιζει και βγαζει κατι περιεργες αντιδρασεις εντελως αλλοκοτες κανει σαν τρελο ωρες ωρες....ελπιζω να συνελθει μπολις ξεκινησει παιδικο και αρχισει να χει περισσοτερα ενδιαφεροντα.

ευχομαι να γυρισει ο μπεμπουλης ο ατακτουλης!!!

Σοφακι καλο κουραγιο με τον αποθηλασμο!

Βικακι παραφουσκωσες και συ ε;;;;;!!!!!!!!!!!!!!!!!

σας φιλω!σημερα γιναμε 2 μηνων και εχει και ο μπαμπας μας γενεθλια!

την παρασκευη εχουμε και το 1ο μας εμβολιο!

παω να ανεβασω φωτο στην ομαδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια μου και απο μενα...Οντως χαθηκαμε ...Εμεις καλα ειμαστε ο Νικολακης μεγαλωσε αρκετα αλλα ειναι πολυ ζωηρος ..

Πασχαλακι μεγαλωσε η μπουμπου ...Εγινε κιολας δυο μηνων..

Βικακι και συ με το καλο η μπεμπα..Αντε κοντευεις και συ..Δουλευεις ή σταματησες???Ο Αντωνακης τι κανει?

Γιωτα χαθηκες και συ ελπιζω να στε καλα..

Σοφακι πως παει ο αποθηλασμος??

Καγκουρακι και Κατερινακι εμεις τα λεμε και στο καφε ....

Ελενη καλωσηρθες και συ και να χαιρεσαι τα παιδακια σου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!!

Τι κάνετε κορίτσάκια ? Πως σας φαίνεται που φτιάχενι ο καιρός σιγά σιγά ... και που χαλάει κάθε τόσο??

Βικάκι , Καγκουράκι και Πασχαλάκι δείτε το fb σας έχω στέιλει μήνυμα. άλλαξα τηλέφωνο λόγω σπασίματος του παλιού .... (ποιος να το έκανε άραγε?? :-?:-?:-? ) και δεν μπορώ να σας πάρω τηλέφωνο.

Έλενα καλώς μας ήρθες να σου ζήσουν τα μωρά σου και να τα δεις να μεγαλωνουν γερά και ευτυχισμένα!!!! Από που είσαι?? Πως σου φαίνεται με δυο μωρά? το μεγάλο σου πάει σχολείο?

Σοφία μου προσπαθείς να αποθηλάσεις??? μπράβο ρε θηρίο που άντεξες τόσο... !!!!!!!!!!!

Εγώ τώρα αρχίζω σιγά σιγα το αποθηλασμό... ή μάλλον προσπαθώ να διατηρήσω μόνο ένα γεύμα κατά την διάρκεια της νύχτας για να μην σηκώνομαι... είμαι τόσο κουρασμένη ... αλλα ευτυχώς με βοηθάει και ο άντρας μου , πάνε και στο σταθμό και είναι καλά να μην έχω τελικα παράπονο...

Εύα πως πάνε τα τρεχάματα με τις μικρές ??? πως φαίνεται της Αναστασίας η νέα μπουμπού???

Όλια μου φιλάκια πολλά σε εσένα κα ιτον μικρό σου Νικόλα!!!!

Εμείς κορίτσια αστά λέμε καλά.. περίοδος δεν μου έχει έρθει ακόμα ... και λέω δεν παω να ελέγξω τι συμβαίνει ... (σημειωτέον ότι είχα πάει στον γυναικολόγο τον Ιανουάριο και όλα ήταν καλά) .. και τι να δούμε ένα πράγμα σαν κύστη, 4 εκατοστά που μάλλον θα την αφαιρέσω λαπαροσκοπικά εντός του Ιουνίου... τέλος πάντων στην αρχή ανησυχήσαμε πολύ γιατί μου είπε η ακτινολόγος που μου έκανε υπέρηχο, πήγαινε αμέσως να κάνεις μαγνητική και να σε δει γυναικολόγος.. καταλαβαίνετε τι μπορεί να έπαθα... να σκέφτομαι τόσο αρνητικά πράγματα ... τελικά μου αποκλείσανε κάτι κακό αλλα μετά την λαπαροσκόπιση θα μου πουν τι είναι τελικά... αυτά τα νέα μας .. .οπότε υγεία και πάλι υγεία..!

Τα κοριτσάκια μου είναι θαυμάσια,δόξα τον Θειο, θα σας βάλω φώτο σε λίγο στην ομάδα να τις δείτε...!!!!!!!!!

Φιλάκια σε όλες σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :x:YMHUG::-*:-*:x:YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλιτσες, βλεπω κινηση τελευταια :D:D:D

Εμεις καλά και η Αγγελική σχετικά ηρεμη αν και που και που την πιανει η γκρινια αλλα με κουβεντα ηρεμουμε. Αρχισαμε να φτιαχνουμε και το δωματιο, ειχα μεσα μια τεραστια βιβλιοθηκη την οποια μεταφεραμε στο σαλονι, και αν προλαβουμε το σαββατοκυριακο μπορει να αλλαξουμε και θεση στο κρεβατι της Αγγελικής για να κατεβασω κουνια και μπανακι-αλλαξιερα.

Χρυσα μου το ειδα το μηνυμα και εκτος απροοπτου θα ερθουμε, θα σε παρω και τηλεφωνο κουκλα μου. Ελπιζω να πανε ολα καλα με την λαπαροσκοπιση, μην κανεις αρνητικές σκεψεις θα το αφαιρεσεις και ολα θα ειναι τελεια μετα.

Πασχαλιά μου μια κουκλιτσα ειναι η κορη σου, να την χαιρεστε. Ο Μακουλης σιγουρα θα περνα καλά στον παιδικό, και ενδιαφεροντα περισσοτερα θα εχει και ποσα θα σου λεει καθε φορα που θα γυριζει θα σε τρελαινει.

Γιωτακι μας εχεις ληψει, εχεις αρχισει δουλεια? Φιλια στα παιδακια σου.

Σοφακι καλα τα πατε με τον αποθηλασμο δεν ειναι και τοσο ευκολο μετα απο τοσο καιρο, υπομονη και ολα θα γινουν. Οι δημιουργιες σου ειναι καταπληκτικές!!!!

Κατερινα, Ολια και Βικακι εμεις τα λεμε πιο συχνα και στα αλλα θεματακια.

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλημερα κοριτσακια μου, ερημιες παλι βλεπω εχουμε χαθει τελειως :(

Εφτασα τις 34 εβδομαδες, ο μικρουλης ειναι 2300 αλλα παραμενει εγκαρσια :(:( μακαρι να γυρισει γιατι θελω τοσο πολυ να γεννησω παλι φυσιολογικά.

Η Αγγελική μια χαρα της πηρα σκαλακι και στεφανι για την τουαλετα γιατι ανεβαινε και καμια ωρα θα μου επεφτε μεσα, το γιογιο ουτε που το ηθελε. Ανεβαινει καθετε αλλα συνηθως δεν κανει τιποτα, η αληθεια ειναι οτι δεν το εχω παρει πολυ ζεστα και δεν ξερω αν θα προλαβουμε να εχουμε κανει κατι μεχρι να ερθει το μωρο, θα δουμε.

Σας φιλώ ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Όταν βλέπω τα τικεράκια σας Βικάκι και κανγκουροΚατερίνα καταλαβαίνω πόοοοσο γρήγορα περνάει ο καιρός... Σε λίγο θα έχετε και τα δεύτερα μωράκια σας αγκαλιά :x

Κατερίνα το πιθανότερο είναι ότι θα γυρίσει ο μπεμπάκος. Είναι νωρίς ακόμα. Στη δεύτερη εγκυμοσύνη γυρίζουν και τελευταία στιγμή λένε.

Χρυσουλίνι φαντάζομαι το άγχος που θα πέρασες με την κύστη... Μην αγχώνεσαι όμως - όλα καλά θα πάνε!

Σοφία είδα αποθήλασε ο γαμπρούλης μου! Άντε με το καλό το επόμενο τώρα! Η Μαρκέλλα ακόμα χαζοπιπιλάει πριν κοιμηθεί και το πρωί μόλις ξυπνήσει. Πολλές φορές δε ζητάει και θέλει κατευθείαν πρωινό. Νομίζω ότι είναι θέμα ημερών πλέον... Δεν την πιέζω όμως γιατί δε με ενοχλεί αυτό το λίγο. Επίσης και να μην είμαι σπίτι πλέον κοιμάται το βράδυ και χωρίς εμένα οπότε οκ! Τον μεσημεριανό ύπνο τον έχουμε κόψει τελείως όμως...

Με την εκπαίδευση τουαλέτας πάμε καλά και να σας πω την αλήθεια είναι το μόνο στο οποίο το παιδί μου δε με έχει ζορίσει. Στην ουσία δεν έχω κάνει από μόνη μου καμία προσπάθεια. Από μόνη της άρχισε να το χρησιμοποιεί το γιογιό. Μόνο για τσισάκια όμως. Όταν θέλει να κάνει κακά, ζητάει πάνα. Δε βιάζομαι όμως γιατί τώρα έχουμε το ταξίδι, διακοπές, αλλαγή περιβάλλοντος κτλ... Λέω μετά το καλοκαίρι να το μεθοδεύσω.

Κατα τα άλλα καλά.... Ερχόμαστε Ελλάδα την Κυριακή και θαπάμε κατευθείαν Κίμωλο οπότε δεν προλαβαίνω να σας δω καθόλου...

Θα μου στείλετε τηλέφωνα οι Αθηναίες (όλο αλλάζω κινητά και τα χάνω) βα σας πάρω αν έρθω Αθήνα?

Πολλά φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανούλες κ πάλι σας ευχαριστώ για την υπέροχη υποδοχή κ τις ευχές σας... Χρυσουλίνι είμαι από Ρόδο.. σε γενικές γραμμές με τα 2 ζουζούνια είμαι καλά κ σ'αυτό βοήθησε το ότι η μικρή είναι ήσυχο μωράκι κ κατά δεύτερον το οτι ο μικρός δεν ζηλεύει καθόλου ακόμα κ όταν θηλάζω..που εκεί φοβόμουν αντιδράσεις!! υπάρχουν όμως κ στιγμές που λέω δ αντέχω άλλο!!! θέλω λίγο χρόνο για τις απαραίτητες ανάγκες μου...απορώ πως τα καταφέρνουν άλλες με περισσότερα!! δ τον έχω βάλει στον παιδικό γιατί εκεί όλο άρρωστα βρίσκω κ τώρα με την μικρή δ το ρισκάρω..2 εβδομάδων μ κόλλησε βροχιολίτιδα απ τον μεγάλο (ιωση απ τον παιδικό που μας έφερε η ξαδερφούλα) κ κάναμε εισαγωγή για 3 ημέρες..

τώρα είμαστε σε φάση που πρέπει να κόψουμε το μπεμπιλινο αλλά ότι κ αν έχω σκαρφιστεί δ τα καταφέρνω !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!!!!!

Τι κάνετε κορίτσια ?? Πως σας φάνηκαν τα εκλογικά αποτελέσματα ???

Εγώ είμαι σαστισμένη ακόμα ... είμαι περίεργη να δω τι θα προκύψει τελικά...

Έλενα από Ροδο .!!! αχ, τι ωραία θα αρχίσατε τα μπανάκια έτσι?? Εμείς εδώ στην Αθήνα , πρέπει να φράσει 15/8 για να δούμε μια καθαρή θάλασσα ....

Μάγδα Κίμωλο!! Τέλεια!!! Θα πάτε για πολλές μέρες? Αν έχετε χρόνο έχει πλοιάρια που σε πάνε στα γειτονικά νησιά !!!!!!!!!!! Να περάσετε όμορφα και να το ευχαριστηθείτε!!!!!!!!!!!

Κατερινάκι τέλεια η κοιλίτσα!!!

Μπορεί να μου θυμίσει κάποιος πως βάζω υπογραφή?? πήγα στο προφιλ αλλά δεν βρήκα πεδίο με αλλαγή υπογραφής ...

Κορίτσια που είστε???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα φτιαχνεις το τικερακι στο lilypie ή οπου αλλου θες και το κανεις copy paste στο προφιλ - επεξεργασια υπογραφης χωρις να εχεις καποια επιλογη επιλεγμενη απο κάτω.

Μάγδα καλά να περασετε στις διακοπές σας και η Μαρκελλα μια χαρα με το θεμα της τουαλετας μην την πιεσεις καθολου.

Και εγω αυτο βλεπω απο την προηγουμενη βδομαδα πηγαινει για τσισα στην τουαλετα μας εχουν φυγει και κανα δυο φορες αλλα ολα ειναι στο προγραμμα. Για κακά οχι ακομα δεν τα λεει. Νομιζω ειμαστε σε καλο δρομο βοηθαει λιγο και ο παιδικός.

Καλο βραδυ σε ολες!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και απο μενα!καιρο ειχα να μπω αλλα αργω πολυ το βραδυ να ξεμπερδεψω με α σκατουλια μου και δεν μπαινω μετα.

Χρυσα μου περαστικα χαιρομαι που ολα πηγαν καλα!

και μεις αρχισαμε εκπαιδευση τουαλετας!με τα τσισα ειμαστε σχεδον τελειοι μονο αμα βλεπει παιδικα ξεχνιεται αλλα με τα κακα τα κανει πανω του ακομα δε ξερω γιατι, βλεπω ομως και αλλα π[αιδακια με τα κακα πως δυσκολευονται πιο πολυ.εξω του φοραω ακομα πανα βρακακι αλλα του λεω να μας λεει οταν θελει(δεν το εχει κανει ποτε)το βραδυ εννοειται φοραμε πανα 2 πρωινα ξυπνησε τελειως στεγνος αλλα σημερα μου την εκανε!ποτε λετε να το τολμησω για το βραδυ;και βρε κοριτσια εξω που τα βαζουμε στην υπαιθρο;;;ή ορθια σε τουαλετες;;;;για πειτε!

η μπεμπουλα μας ειναι μια χαρα μεγαλωνει και ομορφαιν ει!

σας φιλω!δευτερα γραφομαστε και σε παιδικο!!!!!!!!!!!!

το μονο που με στεναχωρει ειναι πως τρωει ακομα αλεσμενα...ελπιζω να αλλαξει στον παιδικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...