Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια Χριστουγεννων 2009!αντε γεμιζουμε σπορακια!Νο16


Recommended Posts

Καλημέρααα!!!!!!

Βικάκι εύχομαι να μην πάει για φούντο το ποστάκι μας .. αλλά λίγο με fb λίγο με κανένα τσατ οι δημοσιεύσεις εδώ έχουν μειωθεί... :(

Όσο για την αυχενική να ακούσεις τον ντόκτορ αυτός ξέρει καλύτερα .. πάρε και τις εξετάσις αίματος και μετά σύγκρινε αποτελέσματα πουλάκι μου .. μην ανησυχείς όαλ καλά να πάνε εύχομαι!!!!

Κατερίνα, περαστικά στον Δημητράκη σας, φαντάζομαι την στεναχώρια και την αγωνία που θα πέρασες.. να μην ξανασυμβεί σε κανένα παιδάκι...

Πασχαλια και Κατερινάκι εγώ είμαι υπερ του σταθμού και μάλιστα το συντομότερο ( από Μάρτη -Απρίλη να μιωθούν λίγο οι ιώσεις ) Επειδή δεν γνωρίζτε πως θα πάρουν τα παιδάκια σας τον ερχομό του νέου μέλους φοβάμαι (αν τα στείλετε μετά την γέννηση των μωρών σας) μήπως το συνδέσουν αρνητικά με το γεγονός ότι πάνε στο σταθμό και απομακρύνονται ουσιαστικά πρώτη φορά από την μαμά τους.-

Πιστεύω ότι η εποχή που γεννάτε είναι η καλύτερη από θέμα ιώσεων αφού αυτές δεν είναι σε έξαρση τότε αλλά ούτε και τον Σεπτέμβριο που θα ξανά πάνε τα μεγάλα στο σχολείο. Εγώ θα σας έλεγα καλύτερα να προσέχετε πως θα ντύνετε τα μωρά μην ιδρώνουν και αρρωστήσουν από αυτόν τον λόγο....

Θα σας βάλω φώτο στην ομάδα να δείτε κορίτσια το δωμάτιο που φτιάχνουμε για την Βασιλικούλα και την Μαιρούλα. Είμαι αρκετά περήφανη για το αποτέλεσμα το σχεδίασα εγώ παίρνοντας πολλές ιδέες από το ίντερνετ φυσικά και ο άνδρας μου το κατασκεύασε.. είναι μια διόρωφη κουκέτα προσαρμοσμένη σε ένα κάστρο που έχει τσουλήθρα... Ελπίζω να σας αρέσει!!! Εγώ ξετρελάθηκα και γι' αυτό και σας το βάζω να το δείτε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Όσο για το κόστος ... κορίτσια δεν συγκρίνεται .... του εμπορίου κόστιζαν τριπλάσια τιμή. μας βγήκε οικονομικότατο... δέχομαι παραγγελίες :lol: εαν σας αρέσει!

Φιλιά κορίτσια και να ξέρετε ότι ακόμα και να μην γράφω σας θεωρώ φίλες μου και σας σκέφτομαι συχνά λυπάμαι που οι δημοσιεύσεις στο ποστ έχουν αραιώσει και εύχομαι το καλύτερο για εμάς όπως και να έχει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 671
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα!

Μπηκα για λιγο λογω του προχωρημενου της ωρας απλα για να πω οτι η κουκετα σας Χρυσουλινι ειναι Θεικη~!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ο αντρας μου εχει μαγαζι με επιπλα και του αρεσε παρα πολυ το σχεδιο!καλε τι δουλεια κανει ο αντρας σου;η ασχολειται με αυτα απο χομπυ;

και παλι συγχαρητηρια ειναι Τ Ε Λ Ε Ι Α!φανταζομαι χαρα η Βασιλικουλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαίρομαι Πασχαλάκι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Από χόμπυ το κάνει.. υπήρξα και βοηθός του παρακαλώ σημείωσε το στα πρακτικά... !!

Τι τέλεια που και ο ειδικός το ενέκρινε!! Και εγώ γι' αυτό την ανάρτησα γιατί το αποτέλεσμα με ε ν τ υ π ω σ ί α σ ε.. αλλά επειδή το φτιάξαμε εμείς φοβήθηκα μήπως υπερβάλω...χασίρομαι και πάλι !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου, καλό μηνα και ελπιζω να έρθει επιτέλους η άνοιξη που μας έχει ξεχάσει φέτος!

Πήγα το μεσημέρι τη μικρή στη μαμά μου και θα την πάρουμε το βράδυ γιατι έχουμε κάτι δουλίτσες το απογευμα με τον άντρα μου και έτσι ειμαι λιγο χαλαρή τώρα. Της έφτιαξε και Μάρτη η μαμά μου και καμάρωνε με το βραχιολάκι της.

Προχθές το βράδυ οταν ξάπλωσα μέτρησα πάνω απο 25 κλωτσιές του μικρού στο ιδιο σημειο και επαναλαμβανόμενες, λετε να ήταν λοξυγγας νωρίς δεν ειναι?

Αυτές τις μέρες κοιτάω παιδικούς σταθμούς θέλω να δω αλλον έναν την άλλη βδομάδα και να αποφασισω. Βασικά ειναι ένας που μου έκανε κλικ, με κέρδισε η παιδαγωγός πολύ ειμασταν εκει πάνω απο ώρα ειχα και την Αγγελική μαζί μου και οση ώρα ήμουν στο γραφειο της και μιλάγαμε ήταν με τα παιδάκια και δεν με αναζήτησε. Μου άρεσε και ο χώρος αρκετά ήταν γεμάτος με τις χειροτεχνιες των παιδιών και η τιμή λογική.

Χρυσα το κάστρο καταπληκτικο οτι πρέπει για τις δυο μικρές πριγκίπισσες το έδειξα και εγώ στον Κώστα και του ειπα να πέρνει ιδέες....τέλειο τέλειο ανυπομονώ να το δω και απο κοντά.

Πασχαλάκι ολα καλά να ειναι δηλαδη μπορει και μέχρι το τέλος του μηνα να έχεις αγκαλιτσα το κοριτσάκι σου, ποσο θα εισαι τότε μολις θα έχεις μπει στον 9ο? Το βάρος μην σε αγχώνει σε ένα μηνα θα έχει πάρει κι άλλο.

Αυτά τα νεάκια μας

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα μανουλες!!τι κανετε;

εμεις μια απο τα ιδια,καλα σε γενικες γραμμες,τωρα μαγειρευω κ για αυριο κ θα παμε σε κατι φιλους μας.παει κ η κυριακη.

νομιζω οτι ενιωσα κ το μωρακι να κλωτσαει,αλλα δεν ειμαι σιγουρη.νωρις δεν ειναι;

δεν εχει ερθει ακομα κ το pap a να δουμε τι γινεται κ απο εκει.απο βδομαδα σιγουρα αν κ μου ειχαν πει σε μια εβδομαδα κ θα επρεπε να μου εχει ερθει.

πολλα φιλακια σε ολες κοριτσακια μου,θα τα πουμε συντομα,θα διαβασω νεα σας τωρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας μανουλίτσες!!!!!!!!!!

Επιτέλους εδώ είμαι πάλι!!!!!!!!! [smilie=blob1.gif] Κάναμε την μετακόμιση και διακόψαμε το τηλέφωνο και το ίντερνετ στο παλιό σπίτι και μόλις σήμερα μας έκαναν την νέα σύνδεση στο σπίτι του πατέρα μου............αμάν κάναμε κι ο άντρας μου κι εγώ χωρίς ίντερνετ τόσες μέρες!!!!!!!!! Βέβαια είχαμε ένα κάρο δουλειές αλλά σιγά σιγά θα βρούμε τους ρυθμούς μας! Ένα έχω να σας πώ κορίτσια.....από την μέρα που έγινε ο σκυλοκαβγάς με τον πεθερό (κι αποφασίσαμε να φύγουμε), δεν ξαναμαλώσαμε για τίποτα με τον άντρα μου!!!!!

Έπαθε η μαμά μου γαστρορραγία αυτές τις μέρες (έπαιρνε προληπτικά ασπιρίνη - λένε ότι κάνει καλό στην καρδιά, τί μυαλό κι αυτή η γυναίκα, αφού δεν έχει κανένα πρόβλημα στην καρδιά...) και δεν μπορούσε να βοηθήσει η καημένη και κόντεψα να σαλτάρω γιατί περνάγανε όλα από τα χέρια μου και τα παιδιά καθόλου συνεργάσιμα όλο γκρίνια και κλάμα, από τις 9 έπεφτα για ύπνο!!!!!

Τα πεθερικά δεν βοήθησαν ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ στην μετακόμιση.........η πεθερά ήρθε την τελευταία μέρα για να δεί τα παιδιά (κι αυτό γιατί την έκραξε ο άντρας μου), κατά τα άλλα σημασία δεν έδωσαν!!!!! Μία μέρα μόνο μας έδωσαν το φορτηγάκι για να κουβαλήσουμε κάτι βαριά πράγματα και μετά από μία ώρα μας το ζητούσαν πίσω οι γύφτοι!!!!!!!! Ας είναι καλά ο καινούριος κουμπάρος (προσεχώς δηλαδή γιατί δεν έγινε ακόμα η βάφτιση της μπέμπας) που ήρθε με το φορτηγάκι του πεθερού του και ο πατέρας μου με το δικό του και κουβαλήσαμε όλο το νοικοκυριό μας!!!!!!!!

Τώρα απλά προσπαθούμε να βρούμε τους ρυθμούς μας ξανά..........σιγά σιγά όλα θα γίνουν, τουλάχιστον να ηρεμήσουμε από τους καβγάδες!!!!

Για την βάφτιση είναι σχεδόν όλα έτοιμα - τελικά το θέμα είναι η πριγκιπισσούλα γιατί υπάρχει σε όλα (μπομπονιέρες, προσκλητήρια, πάνω στα βαλιτσάκια με τα βαφτιστικά) - στις 6 Μαϊου 12μιση το μεσημέρι (κάτι άκουσα ότι εκείνη την μέρα ίσως έχουμε και εκλογές αλλά σκασίλα μας!) Εχθές μίλησα με την υπεύθυνη για τις μπομπονιέρες και μου είπε ότι τις πήρε ήδη και είναι πάρα πολύ ωραίες, δεν θυμάμαι αν σας είχα πεί...είναι μπρελόκ φιλντισένια κορωνίτσα κι έχει επάνω μια ξύλινη πριγκιπισσούλα και μια φούντα με δύο χάντρες φουξ-ροζ, αντί για τούλι τα κουφέτα θα είναι μέσα σε καρό ροζ-άσπρο κώνο και τα κουφέτα φρουτάκια με γέμιση φρούτου φυσικά!!!!!

Πωπω συμπεθερούλα μου κοντεύεις πια!!!!!!!!! Με το καλό γλυκούλα μου και όλα να πάνε τέλεια........αχ πόσο γέλασα με τα 25 ντόπλερ :lol::lol:

Κατερινάκι μου περαστικά στον Δημητράκη!!!!!!! Φαντάζομαι πόσο θα τρόμαξες!!!!!! Ευτυχώς τώρα είναι καλά το πουλάκι μου ε??????

Όλια μου ευτυχώς μας έκανε καλό καιρό τις μέρες της μετακόμισης....σήμερα χάλασε πάλι αλλά τώρα τελειώσαμε χιχι!!!!!!!

Πατσουλίνι μου τί κάνεις βρε ψυχή???????? Πως τα περνάς?????? Πές μας τα νέα σου?????????? Δεν φαντάζομαι να "πηγαίνεις" για το τρίτο ε???????????

Βικάκι μου μην μου στεναχωριέσαι........αν συνέβαινε κάτι με το pappA θα σε ειδοποιούσαν αμέσως!!!!!

Κανγκουράκι μου από τώρα στις κλωτσιές ο γιόκαρος?????????

Χρυσουλίνι πάω στην ομάδα να δώ φωτος.........τί κάνουν τα κοριτσάκια σου?????????

Το Γκρουσάκι πότε γεννάει??????????

Μου λείψατε!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάσια επιτέλους μετακομίσατε, πολύ θετικό το οτι ειστε καλά με τον άντρα σου. Θα βρειτε τους ρυθμούς σας και τα κοριτσάκια σας γιατι μη νομίζεις ειναι και για αυτά μεγάλη αλλαγή. Με το καλό και η βάπτιση της μικρής πολύ ομορφα θα ειναι ολα οπως τα περιγράφεις.

Βικάκι αντε θα ειναι ολα τελεια και μην ανησυχεις καθολου περιμένουμε νεα σου.

Πάτσυ καλως μας ήρθες πάλι, περιμένουμε τις εντυπώσεις σου απο τα ξένα.

Εμεις κορίτσια τα ιδια την Τετάρτη έχω την β επιπέδου και ανυπομονώ να δω πάλι το μικράκι μου και να ειναι ολα μα ολα καλά. Ψάχνω και για παιδικό για την μικρή θα έδω αλλον έναν αυτή τη βδομάδα και θα αποφασίσω, πάντως απο αυτούς που έχω δει ειναι ένας που μου έχει κάνει καλύτερη εντυπωση και μάλλον εκει θα καταλήξω.

Σας φιλώ ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας φιλες μου!!!

εχω χαθει το ξερω κ ντροπη μου... :oops::oops: διαβαζω ομως πως ειστε ολες μια χαρα κ πολυ χαιρομαι!!

κοιμαται αργα καθε μερα ο μικρος ξεφνικα εδω κ κανα διμυνο μετα τις 10,30 11...εχω ζοριστει πολυ δεν προλαβαινω να κανω τιποτα κ με το ζορι μπαινω λιγο στο φεις διαβαζω τα μηνυματα μου κ μετα πλεκω λιγο μεχρι να παω για υπνο...βασικα ολο πλεκω τον τελευταιο καιρο..δεν εχω τιποτα αλλο να κανω εδω κ βρηκα κατι δημιουργικο να περναει η ωρα μου!οσες ειστε φεις εχετε δει φωτογραφιες μου!! θα αρχισω να δεχομαι παραγγελειες σε λιγο!! :lol:

εχω να πω καταρχην περαστικα στον Δημητρακο της Κατερινας μας..

κ στην Χρυσουλα,μα καλα τι τελειο ειναι αυτο που εχετε φτιαξει βρε κοπελα μου??? ειναι εκλπηκτικο! στην αρχη το ειδα στην αρχικη σελιδα κ νομιζα πως εισασταν σε καποιον παιδοτοπο κ λεω τι ομορφη κατασκευη ειναι αυτη?? να το χαρουνε με υγεια οι πριγκηπισσες σας!

Νασια μου με το καλο κ η βαφτηση..κ περαστικα πολλα για την μανουλα σου.η μπομπονιερα ακουγεται τελεια...στειλε μου μια ζηλευω!!!!!!! :D

Πασχαλιτσα μου εγω τον εχω σε κρεββατι απο το καλοκαιρι,δυστηχως ομως επεσε 2 φορες,δεν θελω να σε τρομαξω αλλα μου ετυχε,η μια ηταν μες στην πρωτη εβδομαδα κ επεσε με το μουτρο του κ εκοψε χειλακια κ μες στην νυχτα ηταν λιγο βαρβαρο κ η 2η ηταν πριν 2 μερες δεν ξερω τι πηγε να κανει γιατι τωρα το εχει μαθει πια κ προσεχει αλλα φαινεται μες στον υπνο του εκανε κολοτουμπες κ εφτασε στο ανοιγμα κατω απο το προσταυτετικο στα ποδια κ επεσε αλλα ολα καλα απλως τρομαξε. του εχω παρει κ ημιδιπλο του λεβεντη μου για να κανει κατι απλες ναααα κ επειδη κοιμαμαι κ εγω μαζι του αρκετες ωρες καθε νυχτα.εχει φτασει 97-98 η μαιμου κ 16.500 κιλα..ασηκωτος ειναι ο μπαγασας! τον ντυσαμε κ πιγκουινακο τις αποκριες κ το καταευχαριστηθηκε...αν αξιωθω θα σας βαλω φωτο να δειτε!

της Γιωτας εχω καιρο να διαβασω νεα..φανταζομαι τρεξιμο με 3 μαμουνια κ αυτη...

Καγκουρουλα μου η φωτο σου στο αβαταρ ειναι τελεια! κ ειδαι κ τις φωτο στο φεις απο αποκριες...υπεροχη η μικρη!! εχει μεγαλωσει πολυ κ γινεται κ πανεμορφη!!

εμεις εδω κοριτσια μου πανω κατω οπως τα ξερετε..ο ταρζαν ασταματητος ολο κουβεντες κ ολα μια χαρα.εχει ξεκινησει οπως ειπε κ η συμπεθερα μου κ αυτος να μην ξυπναει πολυ τις νυχτες συνηθως κοιμαται αρκετα καλα κ ξυπναει μονο κανα 2-3 φορες για να θηλασει λιγο ισα ισα κ ξανα νανακια...

παω να τον κοιμησω γιατι του διαβασε ο αντρας μου ενα σωρο βιβλια κ αυτος ακομα ακμαιος!

σας σκεφτομαι κ σας διαβαζω καθημερινα να το ξερετε κ θα προσπαθησω να φραφω πιο συχνα η γαιδουρα!

φιλακια πολλα κ ενα εξτρα στις γκαστρουλες μας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα μανουλιτσες!

Κατερινα ολα καλα να πανε στη β επιπεδου ευχομαι τα καλυτερα!Να σου πω που θα πας για την εξεταση;Γιατι εγω την Τεταρτη εχω το 2ο ντοπλερ στο Ιασω!Μπραβο που το πηρες αποφαση για τον παιδικο.Εμεις τελικα ειπαμε -επειδη κυκλοφορουν καποιες πολυ ασχημες ιωσεις τωρα τελευταια-να μην το ριψοκινδυνευσουμε με νεογεννητο αρχες Απριλη.μη κολλησει τιποτα και τρεχουμε στα νοσοκομεια.Οποτε το πιθανοτερο ειναι να κανουμε καμια προσαρμογη για λιγο το καλοκαιρι και να ξεκινησουμε κανονικα απο σεπτεμβρη.ετσι το σκεφτομαι τουλαχιστον.παντως πρεπει απο τωρα να ψξω γιατι με τα αντε να τρεχω.

Βικακι μη στεναχωριεσαι αν υπηρχε υπονοια για κατι θα φαινοταν απο τον υπερηχο.Εμενα απο οσο μου ειχαν πει οι αιματολογικες (papp a) ερχονται απλα να επιβεβαιωσουν το αποτελεσμα του υπερηχου.Καλα αποτελεσματα λοιπον!

Συμπεθερουλα μου αντε με το καλο η νεα σας αρχη!ειναι πολυ σημαντικο να βρειτε ισορροπιες μςε τον αντρα σου.Μπραβο που ετοιμαστηκες και για τη βαπτιση.Νωρις θελω να τη βαπτισω και γω αν ειμαστε καλα και πρωτα ο Θεος με το καλο να γεννηθει μαλλον για Οκτωβρη μας βλεπω που θα ναι περιπου 6 μηνων.και ο Μακης που βαπτιστηκε 8 μηνων ηταν σουπερ!Δεν μ'αρεσει να πολυμεγαλωνουν και ν αβαπτιζονατι μετα γιατι ταλαιπωρουνται και περισσοτερο.Θελω και γω μπομπο!(νιερα)'

Σοφακι μας ελειψες να μπανεις πιο συχνα!Και γω αυτα αφοβαμαι γι αυτο σκεφτομαι τον πρωτο καιρο να του στρωνω ενα μαλακο παπλωματακι να πεσει τουλαχιστον (αν πεσει) στα μαλακα!

Πατσουλι εγω και το Ευακι γενναμε μαζι δηλ εχουμε ΠΗΤ 20 και 21/4 απλα εγω ξερω πως θα γεννησω αρχες Απριλη αφου θα μπω με προκληση οπως και στο Μακη.

ΓΙΩΤΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::;

φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια

αχ έχω αγωνια για αύριο για την β επιπέδου, έχω και την μικρή απο το απογευμα με λιγο πυρετο και θα την πάρουμε μαζι μας αύριο γιατι δεν έχω που να την αφήσω και έχω περισσοτερο άγχος για το πως θα ειναι το πρωι και αν θα κάτσει.

Πασχαλια στο Ιασώ θα την κάνω έχω το πρωι ραντεβου στις 10, εσύ?

Σοφάκι σε χάσαμε, να μπαινεις να μας λες τα νέα σου.

Φιλάκια σε ολες, καλο βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω εχω ραντεβου 12 παρα τεταρτο...βρε λες να συναντηθουμε;;μακαρι!μην εχεις αγωνια ολα καλα θα πανε θα δεις!καλα αποτελεσματα και παλι και που ξερεις μπορει να τα πουμε και απο κοντα!

φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωραια....δηλ μεινατε εσυ πας.η ευα και το βικακι ε?εγω νασια με τιποτα τριτο....χαχαχα.καλο!!!

εμεις ολα καλα..ο μικρος ειναι πολυ ομορφος,μιλαει απο τηνωρα που ανοιγει τα ματια μεχρι να κοιμηθει.ειναι κ γκομενιαρης.οποια βλεπει στο μποι του λεει το κοριτσι μου ειναι αυτο!!!!χαχαχα...προσπαθω εδω και 2 μερες νατου δωσω κατσικισιο γαλα να αποθηλασουμε σιγα σιγα αλλλα δεν του αρεσει...πινει 3 γουλιες με εκβιασμο και μετα λεει βγαλε το βυζι...χαχαχα.μεγαλοςτσογλανος.

η νεφελη τσαχπινα,εμαθε να γραφει καμει κ τσατ στο φεις...προσπαθω τωρα να τα γραψω σχολειο κ τα 2..

εμεις ολα καλα εδω απλα μου λειπουν οι αγαπημενοι μου...

θα τα πουμε αναλυτικα προσεχως...με το καλο κοριτσακια τα γεννητουρια σας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου, ολα καλά με το μωράκι μου ολες οι μετρήσεις στα φυσιολογικά ορια δεν βρέθηκε τιποτα παθολογικό και ναι ειναι 100% αγοράκι!!!!!!!!!!!

Τελικά πήγα μονη μου και έμεινε ο άντρας μου στο σπιτι με την μικρή γιατι ειχε και ολο το βράδυ και το πρωι πυρετο. Μονο πυρετο και λιγες μυξούλες έχει καμια ιωση θα ναι ελπιζω να κάνει γρήγορα τον κύκλο της.

Πασχαλιά μου δεν συναντηθήκαμε τελικά αν και έφυγα κατα τις 11μιση απο κει μπορει να ήσουν εκει και απλά να μην σε ειδα....περιμένουμε και τα δικά σου νέα.

Πάτσυ υπομονή με τον αποθηλασμο που θα παει θα τα καταφέρετε εσύ να εισαι σταθερή σε οτι του λες.

Φιλάκια !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα φίλες μου!!!!!

Κοίμησα το βρυκολακάκι μου, ο άντρας μου με την Μαρία βλέπουν ταινία (μάλλον έβλεπαν γιατί τους πήρε ο ύπνος) και είπα να χαλαρώσω ολίγον τι........μ'έχει πιάσει μελαγχολία από την κλεισούρα :ymsigh: βαριέμαι (όσο προλαβαίνω δηλαδή)......κάποια στιγμή είπε ο πατέρας μου να πάμε βόλτα στην αδερφή μου στην Θεσ/νίκη και χάρηκα αλλά τελικά ναυάγησαν τα σχέδια και μου χάλασε την διάθεση :cry: Αύριο θα πάμε στον Πολύγυρο με τον άντρα μου στον ΟΑΕΔ και χαίρομαι και μόνο στην ιδέα ότι θα βγώ λίγο από το σπίτι!!!!!! Ούτε στην νονά της μπέμπας δεν μπορούμε να πάμε τώρα που είμαστε στο ίδιο χωριό γιατί η κορούλα της ήταν ψιλοαρρωστούλα αυτές τις μέρες!!!!!!!!!

Κανγκουράκι μου όλα τέλεια με τον αγόραρο ε????? Μπράβο!!!!!!!!

Συμπεθερούλα μου περιμένουμε και τα δικά σου νέα!!!! Είμαι σίγουρη ότι όλα θα είναι μια χαρά με την κουκλίτσα!!!!!!!! Κρίμα που δεν βρεθήκατε με το Κανγκουροκατερινάκι....

Πατσουλίνι πολύ χαίρομαι που προσαρμοστήκατε καλά........σε ελληνικό σχολείο θα τα βάλεις τα παιδιά?????? Δουλεύεις κι εσύ?? Μωρέ βάλε μας καμιά φωτό να καμαρώσουμε τα μπουμπούκια σου, πόσο θα μεγάλωσαν!!!!!!!!

Σοφάκι μου!!!!!!!!!!!!!!! Πού χάθηκες βρε ψυχή?????????????? Κι έλεγα πάει μας ξέχασε αυτό το κορίτσι!!!!!!!!!!!! Πωπωωωωωωω μεγάλωσε ο Βασιλάκης!!!!! Άντρακλας το μαναράκι μου.....φτου φτου!!!!!!! Ασχολείσαι με το πλέξιμο φιλενάδα????? Είσαι καλλιτεχνική φύση τελικά.......χρυσοχέρα!!!!! Μπράβο κοριτσάκι......εγώ τα βαριέμαι πολύ αυτά, πλέξιμο, κέντημα κτλ. Κάποτε ζωγράφιζα πολύ.....με τέμπερα, με μολύβι (έχω φτιάξει πολλά).....τώρα βαριέμαι, άσε που δεν προλαβαίνω ακόμα και να ήθελα να ασχοληθώ!!!

Κατερινάκι μου πως είναι ο Δημητράκης?????

Κοριτσάκια μου σας αφήνω......ξύπνησε η μπέμπα για μαμ!!!!!!

Φιλάκια!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κ απο μενα κοριτσακια μου!!

καγκουρακι μου μπραβο που ολα ειναι καλα,τωρα σου εφυγε ενα μεγαλο βαρος πιστευω κ μπαινεις στη τελικη ευθεια!οσο για το φυλο θα δεις ερωτα που θα παθεις με τον γιο..δεν ξερω βεβαια πως ειναι με τα κοριτσακια αλλα πιστευω ειναι αλλιως η μαμα με το αγορι.

εγω τελικα τη δευτερα ειχα γυναικολογο κ παω εκει,λεω της μαιας που ειναι κ γραμματεας του κ παντα ειναι μαζι στο ιατρειο οτι δεν εχω παρει το pap a κ η κοπελα πηρε το εργαστηριο κ εμαθε κ ευτυχως ολα καλα.κ το μωρακι ολα καλα,ηταν 135 γραμμαρια κ γενικα ολα καλα,δοξα το θεουλη,απλα παλι δε μπορεσε να διακρινει φυλο αν κ απο οσο ειδε ειπε για κοριτσι.τελος του μηνα εχω εξεταση παλι οποτε εκει θα το δουμε σιγουρα.

κατα τα αλλα ολα καλα,αυριο εχω το ρεπο μου,να δω λιγο το παιδακι μου κ να κατσω λιγο σπιτι μου.κοριτσακια μου παντως εσεις που ειστε σπιτι απο τη μια ειναι ισως λιγο ρουτινα κ σιγουρα σε καποιες δεν ειναι επιλογη τους λογω οικονομικου θεματος κυριως πιστευω αλλα ειστε ολη μερα με τα παιδακια σας κ γενικα ουτε αγχος να τα προλαβεις ολα κ σκατοκαιρο να εχει δεν αναγκαζεσαι να πρεπει να βγεις εξω ας πουμε,ενταξει ολα εχουν τα καλα κ τα κακα τους απλα εμενα μου λειπει πολυ ο αντωνης κ επειδη εχω ζησει κ πως ειναι να εισαι μεσα στο σπιτι με το παιδι κ να εχεις κ δουλεια κ συν ολα τα αλλα δεν εχουν καμια σχεση.ισως επειδη εχω περιεργα ωραρια κ ειναι κ μακρια η δουλεια να το βλεπω ετσι.αν δουλευα σε κανενα γραφειο 9 με 5 ας πουμε κ ημουν σε κανενα μισαωρο σπιτι ισως να μην το εβλεπα ετσι.αλλα τωρα πανε κ αυτα.τωρα να λεμε κ δοξα τον θεουλη που υπαρχει κ η δουλεια.απλα εγω το λεω με αλλη εννοια,τελοσπαντων.

παντως σε αυτη την εγκυμοσυνη ολο θελω γλυκα γαμωτο μου ενω στον αντωνη δεν ημουν ετσι αν θυμαμαι καλα.

αυτα τα νεα μου μπηκα να σας πω για το pap a.

πολλα φιλακια σε ολες κ μη χανεστε φιλες μου..μουτς μουτς!!!!! [smilie=wave.gif][smilie=toothy9.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια

εμεις δεν προλαβαμε να συνελθουμε απο το νοσοκομειο και την παλιοιωση,βρηκαμε καινουργια χθες ολη μερα ο καημενουλης μου εκανε διαρροιες και το βραδυ οταν τον εβαλα για υπνο εκανε δυο φορες εμετο στο κρεβατι του,σημερα ευτυχως συνηλθε αλλα φυσικα δεν τρωει καθολου,με χιλια ζορια να φαει μια μπουκια,τελοσπαντων ας συνελθει και πιστευω θα επανελθει και η ορεξη του,τι πραμα κι αυτο φετος με τις ιωσεις :evil::evil: δεν μπορουμε να σηκωσουμε κεφαλι,αντε να ανοιξει ο παλιοκαιρος να ηρεμησουμε λιγο

χαιρομαι που ειναι καλα οι εγκυουλες τις παρεας,Πασχαλια περιμενουμε και τα δικα σου νεα

Κατερινακι με το καλο να ερθει το αγορακι σου,το οτι θα ξετρελαθεις μαζι του ειναι το μονο σιγουρο για δες κι εμενα με τοσους αντρες βασιλισσα με εχουν :lol::lol:

Νασια μου υπομονη κοπελα μου θα ανοιξει ο καιρος και θα κανετε βολτιτσες,οπως ειπε και το Βικακι το να εισαι σπιτι εχει και τα καλα και τα κακα του,εγω να σας πω την αληθεια το απολαμβανω επειδη στους αλλους δυο δουλευα και δεν τους ευχαριστηθηκα οσο ηθελα τωρα μαρεσει που ειμαι στο σπιτι και εχω χρονο να ασχοληθω με τα παιδια, ολη η μερα μου ειναι γεματη δεν προλαβαινω να βαρεθω

Πατσυ χαιρομαι που ειστε ολοι καλα,η Νεφελη δημοτικο θα παει;;καλο αποθηλασμο σου ευχομαι!!

Σοφακι που χαθηκες;;θα σε παρω καποια στιγμη να τα πουμε............

Xρυσουλινι τελειο το καστρο σας!!!ποσο σας βγηκε;;;φανταζομαι χαρα οι κουκλιτσες σου

πολλα φιλια κοριτσια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι κι εγω!

Κατερινα μου κριμα που δεν συναντηθηκαμε πραγματικα για λιγο πιστευω θα βλεπομασταν απλα κι εμεις καθυστερησαμε να φυγουμε απο το σπιτι και φτασαμε τελικα εκει κατα τις 12 οπου και μας πηρε αμεσως μεσα για την εξεταση οποτε....εριξα μια γρηγορη ματια μηπως σε δω πουθενα αλλα τζιφος!βασικα οταν πηγα εγω γινοταν ψιλοχαμος απο κοσμο.Χαιρομαι που πηγαν ολα τελεια αντε με το καλο ο γιος~!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!και μας δοξα το Θεο ολα καλα φυσιολογικα.Η μπεμπα συνεχιζει να ναι λιγο μικρουλα (2050 γρ) αλλα αυτη τη φορα ο γιατρος δεν εδειξε να ανησυχει.Βρε κοριτσια οσες εχετε κοριτσακια και θυμαστε, ποσο ηταν περιπου στο ντοπλερ σε βαρος;;;;;γυρω στην 34η εβδομαδα.για πειτε ετσι απο περιεργεια.

Βικακι αντε ολα καλα!!!!!μπραβο!καλη συνεχεια!ειναι νωρις ακομα για φυλο παντως.Υπομονη!

Συμπεθερα σε καταλαβαινω και γω αμα δεν βγω μια μερα απο το σπιτι ιδιως επειδη βρεχεθ κλπ μου τη δινει!μου χαλαει η διαθεση!Βεβαια αλλο να βγαινεις οποτε θες και για βολτα κι αλλο να τρεχεις ολη μερα στη δουλεια επειδη πρεπει οπως λεει και το Βικακι.

Πατσυ σε φιλωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ακομα στο βυζι ο μικρος;;;;;;;χαρα στα κουραγια σου!!!!!!!φιλακια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερούλα γλυκιά εγώ έκανα ντόπλερ και στις δύο ζουζούνες μου στην 32η εβδομάδα.....η Μαρία ήταν 2175γρμ. και η μπέμπα 2100γρμ. Η μπεμπούλα σου μου φαίνεται πολύ καλή στα κιλάκια της και άλλωστε οι υπέρηχοι έχουν πάντα απόκλιση προς τα πάνω ή προς τα κάτω, γιατί σε άγχωσαν τόσο πολύ????????

Κατερινάκι μου σας τάραξαν κι εσάς οι ιώσεις ε??????? Περαστικά σας καλό μου!!!!!!

Βικάκι μου όλα καλά με τις εξετάσεις!!!!!! Μπράβο!!!!!!! Πρσπάθησε να μην αγχώνεσαι ή τουλάχιστον όσο το δυνατόν λιγότερο κουκλίτσα μου.....το ξέρω ότι είναι δύσκολο να μην επηρεάζεσαι αλλά προσπάθησέ το για το καλό του μωρού στην κοιλίτσα!!!! Με το καλό να έρθει ένα γερό μωρό είτε αγοράκι είτε κοριτσάκι!!!!!!!

Δεν είμαι στα καλύτερά μου απόψε......με απογοήτευσαν ΚΑΙ οι γονείς μου, ανάθεμα την ανάγκη μας.......θα σας τα πώ άλλη φορά που θα είμαι πιο ήρεμη!!!!

Καλό βράδυ φιλεναδίτσες μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μενα..Το ξερω χαθηκα ...Ελπιζω να στε ολες καλα..

Πασχαλακι μετο καλο ..Αντελιγο εμεινε...

Βικακι απο οτι ειδα οι εξετασεις μια χαρα..Αντε να ηρεμησεις και συ λιγο..

Νασια πως τα πατε στο καινουριο σπιτι? Τωρα μενετε μονοι σας ή μετους δικους σου?Δεν καταλαβα..Φιλια στις ζουζουνες σου..

Πατσουλινι φιλια πολλα στη Νεφελη και στον Πετρο..βλεπω φωτο στο φεις ..Ελπιζω να στε καλα..

Κατερινες περαστικα ..Ελπιζω να ναι καλυτερα και ο Δημητρακης και η Αγγελικουλα..

Εμεις καλα ειμαστε και ο Νικολας πολυ ζωηρος..Προχθες ηρθαν καποια παιδακια στο σπιτι ..Ενα κοριτσακι και ενα αγορακι..Το κοριτσακι μια χαρα ησυχο ..Με το αγορακι δεν μπορειτε να φανταστειτε τι εκαναν ..Τραβουσε ο ενας τα μαλλια του αλλου..φτυνονταν ,,ανεβαιναν στους καναπεδες και χοροπηδουσαν..και μετα παιζανε... Τι να πω με τααγορια συμπεριφερεται διαφορετικα απο οτι με τα κοριτσια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γεια σας, τελικά η Αγγελική έχει αμυγδαλιτιδα. Την πήγα χθες στην παιδιατρο γιατι μολις περνουσε η δράση του αντιπυρετικού ο πυρετός εφτανε 40. Με το αντιπυρετικό βεβαια ειναι μες στη τρελή χαρά αλλά μολις περάσει το 39 θελει να ειμαι δίπλα της και ολο αγκαλια ζητάει. Μου ειπε να προσέχω μην κολλησω γιατι δεν ξέρουμε απο τι ιο της έχει προκληθει :roll: ,προς το παρων ειμαι εντάξη.

Βικάκι ειδα μια χαρά ειναι το μπεμπάκι σου και τα αποτελέσματα του pap-a.

Πασχαλια οντως για λιγο δεν συναντηθήκαμε, η μπεμπουλα σου νομιζω ειναι μια χαρά, εμένα γεννηθηκε 2650 στις 40 εβδομάδες, θα ψάξω και για το ντοπλερ και θα σου πω.

Νάσια μου να εισαι καλά και ολα θα φτιάξουν να βοηθησει και ο καιρός, υπομονή κοριτσάκι μου.

Ολια ζωηρούλης και κοινωνικοτατος ο Νικόλας, σιγουρα σε αυτη την ηλικια παιζουν καλυτερα με τα παιδάκια ιδιου φύλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πασχαλια μην αγχώνεσαι καθολου η μπεμπούλα σου ειναι μια χαρά απο βάρος η Αγγελική στις 33 βδομάδες ήταν 1872γρ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Γι αυτό εβγαλα γατι :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου γλυκα σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας πραγματικα με ηρεμησατε..

απλα για μια ακομη φορα οδηγουμαι να σκεφτω οτι δυστυχως ολα γινονται για το χρημα...ειμαι σιγουρη οτι μας τα ειπε λιγο τραγικα ο γιατρος επειδη ο αντρας μου του εκανε λιγο θεμα την προηγουμενη φορα που μας ειπε 1 εβδομαδα μετα το ντοπλερ (το πρωτο στο Ιασω) το οποιο σημειωτεον απ οτι μας ειπαν ηταν μια χαρ α τα αποτελεσματα να παμε στο ιατρειο του για επισκεψη(80 ευρω παρακαλω).την τελευταια φορα στο 2ο ντοπλερ ξαφνικα εγινε παλι αισιοδοξος (με την εννοια οτι ολα τα ελεγχουμε μη σας αγχωνει τιποτα)και δεν εδειξε ιδιαιτερο αγχος , απλα οπως και στο 1ο ντοπλερ μας ειπε ειναι λιγο μικρη αλλα θα παρει βαρος μεχρι τη γεννα.να φανταστειτε οτι στο προηγουμενο ντοπλερ ηταν σε πιο ηψηλη εκατοστιαια θεση.πολυ με εκνευριζουν που σκεφτονται πρωτα απ'ολα τη τσεπη τους!

Σας καληντυχτιζω κουκλες φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!!!!!!!!!

Είχαμε παιδίατρο σήμερα........7 κιλάκια και 67.5 εκατοστά ύψος (νομίζω ντερέκι θα μου βγεί η μπεμπούλα), κάναμε και το εμβολιάκι μας! Μας άκουσε όλη η Αρναία νομίζω.........αλλά τί να σας πώ βρε κορίτσια, σήμερα πραγματικά είναι Τρίτη και 13, όλα στραβά πήγαιναν! Αρχικά ανακαλύψαμε μόλις φτάσαμε στο ΙΚΑ ότι είχαμε ξεχάσει το δικό μου βιβλιάριο που είναι γραμμένα και τα παιδιά και φυσικά δεν γινόταν να γυρίσουμε πίσω να το πάρουμε (μιλάμε για πάνω από 40 χλμ.) Ύστερα μία έξυπνη κυρία (από τις γνωστές που βαριούνται να περιμένουν και κοιτούν πώς να σου πάρουν την σειρά) ζήταγε να μπεί πρώτη.....το παιδί της ολόκληρος μαντράχαλος και δεν σεβόταν ούτε καν εμένα που ήμουν η μόνη που είχα τόσο μικρό βρεφάκι!!!! Όταν τελικά ήρθε η σειρά μας, είδε η παιδίατρος ότι είχε γράψει λάθος τις ημερομηνίες των εμβολίων και αυτά που είχαμε αγοράσει πρέπει να γίνουν τον άλλο μήνα μετά το Πάσχα, οπότε μπήκαν στο ψυγείο με το όνομά μας για την επόμενη φορά!!! Και μέχρι να φέρει ο άντρας μου το σωστό εμβόλιο εγώ δεινοπάθησα να περιμένω με το μωρό αγκαλιά και να κυνηγάω την Μαμία που έτρεχε πάνω κάτω......κυλιόταν στα πατώματα......πείραζε τα άλλα παιδάκια και στο τέλος με δάγκωσε κιόλας (δεν άντεξα ρε κορίτσια κι ενώ δεν την έχω χτυπήσει ποτέ σήμερα της έδωσα ένα μπατσάκι γιατί με αγανάκτησε!!!!!!!!!!) Μέχρι να έρθει ο άντρας μου μας είχαν φάει και την σειρά...........Για να μην αρχίσω να σας λέω για την συμπεριφορά της παιδιάτρου που στράβωσε επειδή πήγαμε στο ΙΚΑ και όχι στο ιατρείο!!!!!!!

Τώρα που φύγαμε η πεθερά κλαίγεται κάθε μέρα ότι της λείπει η Μαμία και την βλέπει στον ύπνο της.......όταν μέναμε απέναντι βαριόταν να πάρει την κωλάθρα της και να έρθει να την δεί!!!!!!!! Για την μπέμπα ούτε κουβέντα, ούτε ρωτάνε ούτε τους λείπει....μετά θα παραπονιούνται ότι το μωρό δεν τους γνωρίζει!!!!!! Ήδη από τώρα όταν την παίρνουν αγκαλιά το καημενάκι τσιρίζει και ουρλιάζει και ηρεμεί μόνο αν την πάρω εγώ αγκαλιά!!!!!!!!

Συμπεθερούλα μου μια χαρά είναι τα κιλάκια της μπέμπας σας!!!!!!! Θεωρώ απαράδεκτους τους γιατρούς που "εκφοβίζουν" με διάφορους τρόπους τον κόσμο.......δεν πιστεύω στον γιατρό- γιαγκούλα!!!!!!!!

Κανγκουράκι μου πώς είναι η Αγγελικούλα???????? Περάσαμε κι εμείς αμυγδαλίτιδα πριν κανένα μήνα....

Εμεις καλα ειμαστε και ο Νικολας πολυ ζωηρος..Προχθες ηρθαν καποια παιδακια στο σπιτι ..Ενα κοριτσακι και ενα αγορακι..Το κοριτσακι μια χαρα ησυχο ..Με το αγορακι δεν μπορειτε να φανταστειτε τι εκαναν ..Τραβουσε ο ενας τα μαλλια του αλλου..φτυνονταν ,,ανεβαιναν στους καναπεδες και χοροπηδουσαν..και μετα παιζανε... Τι να πω με τααγορια συμπεριφερεται διαφορετικα απο οτι με τα κοριτσια...
:lol::lol::lol: Κλασσικοί άντρες!!!!!!!!! Ναί Ολιάκι μου.....με τους γονείς μου μένουμε μέχρι να καταφέρουμε να φτιάξουμε το κάτω που είναι ημιτελές και είναι δικό μου......

Πού είστε κοριτσάκια?????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...