Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια Χριστουγεννων 2009!αντε γεμιζουμε σπορακια!Νο16


Recommended Posts

Γεια σας μανουλίτσες, πως τα περάσατε το σαββατοκύριακο, εγώ ευτυχώς ξεκουράστηκα λιγάκι, το χρειαζόμουν γιατι την προηγούμενη βδομάδα δεν είχα καθόλου βοήθεια και τα είχα παίξει λιγάκι.

Βικάκι είδες τι γρήγορα που μεγαλώνουν τα σποράκια μας, πότε έχεις αυχενική? Τώρα για τους παλμούς τι να σου πω και εγώ έχω μπερδευτεί πολύ σε αυτή την εγκυμοσύνη, διαβάζω και διάφορα και αγχώνομαι λιγάκι...εμένα απο την αυχενική μια ήταν υψηλοί (188) μια φυσιολογικοί (152) και προχθές πάλι σχεδόν στο όριο (179). Ο γιατρός μου είναι καθυσηχαστικός αλλά μου λεει θα το δούμε πάλι στις 18 εβδομάδες και βλέπουμε... :?:?

Γιωτάκι μιλάω εγώ για κούραση αλλά τι να πεις και εσύ με τρια, δεν έχεις εκεί καθολου βοήθεια? Υπομονή να φτιάξει λιγακι ο καιρός και θα βρείτε τους ρυθμούς σας.

Νάσια μου περαστικά σας ταλαιπωρηθήκατε πολλές μέρες και εσείς. Η κοιλίτσα έχει ξεπεταχτεί και οπως λες πολύ πιο γρήγορα σε σχέση με την πρώτη φορά, άλλαξα και την φώτο στο προφιλ κάτι φαίνετε εκεί.

Εμείς δεν έχουμε πάρει ακόμα στολή, κάτι χαριτωμένο θέλω να την ντύσω γιατι την ρωτάω τι θα ντυθείς τις αποκριες και μου απαντάει 'γαιδαρος' :o:o:o πως της έχει έρθει δεν μπορώ να καταλάβω...

Καλό βράδυ σε όλες, φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 671
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κοριτσια

περασα κι εγω μια ιωση αυτες τις μερες ανεβασα πυρετο,ειχα πονολαιμο και ακομα εχω και πονουσε ολο μου το κορμι ενα χαλι δηλαδη ευτυχως ειχε αδεια ο Αντωνης αλλιως δεν ξερω πως θα την παλευα με τα παιδια,ο καιρος συνεχιζει χαλια,πολυ χιονι και παγωνια μας εχει ταραξει φετος, τετοιο χειμωνα ειχε χρονια να μας κανει :twisted::twisted: ,εχω κι ενα θεμα με την περιοδο μου τους τελευταιους μηνες εχω κυκλο 20 ημερων και πηγα στον γυναικολογο μου και μου εγραψε ορμονολογικες εξετασεις να κανω αντε να δουμε τι γινεται

Νασια μου περαστικα σας ταλαιπωρηθηκατε ολοι κι εσεις :o με τις κωλοιωσεις φετος

Κατερινακι μην αγχωνεσαι με τους παλμους αφου ο γιατρος σου ειναι λεει οτι ειναι φυσιολογικα ολα μην διαβαζεις διαφορα και μπερδευεσαι

Γιωτακι μια απο τα ιδια κι εμεις δεν μπορουμε να παμε πουθενα με τον παλιοκαιρο ολη μερα μεσα,ο μεγαλος διαβασματα οι αλλοι δυο τα δικα τους,ευτυχως με βοηθαει πολυ ο Αντωνης,γενικα ολη μερα παιχνιδια και χαρα ειμαστε δηλαδη ;):lol::lol:

συμπεθερα θα σε παρω καποια στιγμη να τα πουμε παλι,πολλα φιλια και στην κοιλιτσα και στην Αναστασουλα μου!!!

πολλα φιλια σε ολες εγκυουλες και μανουλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μενα..Εχω αρκετο καιρο να μπω αλλα δυστυχως δεν εχω χρονο..Εχουμε πολυ χιονι και κρυο και καθε μερα δυσκολευομαι πολυ να παω στη δουλεια..Με κουραζει πολυ το πηγαινε ελα με το χιονι και το κρυο..Ο Νικολακης ευτυχως ειναι καλα ..

Κοριτσια φετος ο χειμωνας δεν παλευεται ..Μας εφαγε το μεσα ...Τωρα εχει μειον 3 βαθμους εξω ..

Σημερα απο το κρυο παγωσαν οι σωληνες και δεν ειχαμε ζεστο νερο ...Ποτε θα ερθει η ανοιξη???

Βικακι ολα καλα διαβασα με τον υπερηχο ..Αντε μεγαλωνει το σπορακι...

Πασχαλακι εσυ πως πας??

Καγκουρακι τι παθατε με το σπιτι????Ολα καλα τωρα?

Γιωτα υπομονη ..Παλι καλα που τους βαζεις νωρις για υπνο..Ο Νικολακης κοιμαται κατα τις 1200 αλλα ξυπναει κατα τις 1000 και το μεσημερι κοιμαται κανα δυωρο...

Νασια και Κατερινακι περαστικα και σε σας ..ΕΛπιζω να στε καλυτερα...

φιλια πολλα σεολες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!

Περαστικά σε όσους ταλαιπωριούνται με ιώσεις... και εμένα τα μικρά πέρασαν αλλα ευτυχώς ελαφρια χωρίς πυρετό...

Κατερίνα γέλασα πολύ με την Αγγελικούλα που θέλει να ντυθεί γαϊδαράκος.. αυτό το παιδί όλο πρωτοτυπεί!!Η κοιλίτσα μια χαρά κρατεί ανυπομωνω να σας δω από κοντά !!!! Εγώ την Βασούλα θα την ντύσω πεταλούδα ..μας έδωσαν όμως και μια στολή ποντικιού οπότε θα την βάλουμε και αυτήν!!

Πασχαλάκι και Εύα δεν το πιστεύω ότι είστε 30η εβδομάδα... μα πως περνάει ο καιρός βρε κορίτσια?? με το καλό εύχομαι!!!

Ευάκι πότε θα έρθεις Αθήνα?

Κατερίνα πάλι καλά που είχε ο άνδρας σου άδεια και βοήθησε λίγο με τα παιδιά γιατί είναι ζόρικα με ίωση να έχεις και τρία παιδάκια να φροντίσεις.... εδώ είναι ζόρικα σε φυσιολογικές συνθήκες.. καλά να είναι!!

Βικάκι είναι ένα θέμα το οικονομικό ... άστα ... σε λίγο έχεις και αυχενική αλήθεια πέρα από το να είναι γερό τι φύλο θέλετε να είναι ?

Γιώτα μουυυυυυυ, είδες κοσμοσυρροή που γίνεται για την Εύα σας!!!!!!!!!!!!!!! Να μου φιλήσεις τα αγόρια σου!!!!!!!!!!

Εμείς με τον ύπνο έχουμε καλή σχέση δεν λέω.. κοιμούνται γύρω στις 9 και ξυπνάνε 7:30 και μετά ξανα κοιμούνται ένα τρίωρο περίπου το μεσημέρι... τώρα εάν θέλουμε να βγούμε έξω έρχονται και όποτε θέλουν να κοιμηθούν , κοιμούνται στο καρότσι , σε αυτοσχέδια κρεβάτια, με θόρυβο χωρίς θόρυβο με μουσική ή χωρίς .. γενικά δεν με έχουν παιδέψει σε αυτόν τον τομέα.. !!

Ολια μου, φιλάκια στο Νικολάκη σου!!!!

Μάγδα όντως μην κοιμάσαι παιδί μου ...

Το τρελοκόριτσο η Πάτσυ τι κάνει??

Σοφάκιιιιιιιιιιιιιι???????????????????

Φιλιά σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλίτσες, ευτυχώς έβγαλε λιγο ήλιο σήμερα , έχει ανέβει και η θερμοκρασία και το εκμεταλλευτήκαμε για βολτούλα.

Πήγαμε και πήραμε στολή για την Αγγελική, στο μαγαζί είχε μια άνεση διάλεγε μόνη της, τελικά θα ντυθούμε "Πεταλούδα". Οταν γυρνάγαμε σπίτι είδε και ένα άλλο κοριτσάκι ντυμένο με φτερά και της λέω έτσι είναι και η δικιά σου πάμε σπίτι να την βάλουμε και άρχισε μες στο δρόμο να μου βγάζει το μπουφάν για να βάλει τη στολή. Που να δείτε οταν την έβαλε στο σπίτι κοιταζε τον εαυτό της στον καθρέπτη και είχε ένα χαμόγελο :lol:

Θα βάλω και φώτο στην ομάδα να την δείτε.

Γιωτα πως τα πας άντε να φτιάξει ο καιρός να αρχίσετε τις βολτούλες σας, τα αγοράκια σου παίζουν καλά μεταξύ τους?

Ολια και Κατερίνα μου υπομονή με τα χιονια που θα πάει θα φτιάξει ο καιρός.

Χρύσα μου πεταλουδίτσα και η Βασούλα,πως είναι η δικιά σας? Εμάς είναι λαχανί με πορτοκαλί, τη Μαιρούλα θα την ντύσεις? Θα τα πούμε κοριτσάκι και απο κοντά ;)

Νάσια βάλε μας φωτο την Μαμια πειρατίνα να την καμαρώσουμε.

Πασχαλιά, Εύα τι κάνουν οι κοιλίτσες με τις κοριτσάρες μέσα, μπήκατε στην τελική ευθεία και εσείς σιγά σιγά.

Φιλιά!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα φίλες μου!!!!!!!!!

Δεν έχουμε πολύ κίνηση ε???????? Πού είστε χριστουγεννιάτικες μανουλίτσες????????

Κανγκουράκι έχετε ήλιο??? Εμείς εδώ συννεφιά, αέρα, βροχή και παγωνιά! Σήμερα έλιωσε και το χιόνι.....Ρε συ Κατερινούλα το πόσο καμαρώνω την φωτο στο προφίλ σου με την κοιλίτσα και την Αγγελικούλα!!!!!!!!! Θέλω οπωσδήποτε να δω το ζουζούνι ντυμένο πεταλουδίτσα!!!!!!!!! Όταν την ντύσω θα σας βάλω κι εγώ φωτο την Μαμία πειρατίνα!!!

Χρυσουλίνι είσαι πάρα πολύ τυχερή! Έχεις πολύ βολικά παιδάκια......εμείς δεν τολμάμε να πάμε πουθενά!!!!! Μία φορά βγήκαμε του Αγίου Αθανασίου που γιορτάζαμε και οι δύο (ο άντρας μου κι εγώ) και πήγαμε μέχρι την ταβέρνα των πεθερικών με ένα φιλικό ζευγάρι....εεεεεεεε δεν σταμάτησαν να ουρλιάζουν και οι δύο, η μπέμπα δεν ηρεμούσε με τίποτα κι έκλαιγε σπαρακτικά επί μιάμιση ώρα και η Μαμία ανέβαινε πάνω σε τραπέζια και καρέκλες, έπεφτε μετά έκλαιγε, μετά ξανανέβαινε κι έπεφτε κ.ο.κ μπαινόβγαινε στην κουζίνα και γενικά συμπεριφερόταν λες και δεν είχε ξαναβγεί από το σπίτι....έπρεπε να είμαστε συνεχώς όρθιοι και να την κυνηγάμε....τελικά φύγαμε άρον άρον γιατί μόνο βόλτα δεν ήταν αυτή!

Όλια μου αυτό με τους σωλήνες που πάγωσαν και δεν είχατε νερό το πάθαμε κι εμείς την προηγούμενη εβδομάδα που χιόνισε ξαφνικά την νύχτα και ενώ μας είχε προειδοποιήσει η σπιτονοικοκυρά ξεχάσαμε να αφήσουμε βρύση ανοιχτή..........ή μάλλον την είχαμε αφήσει ανοιχτή και κάποια στιγμή την νύχτα που σηκώθηκε ο άντρας μου να φτιάξει γάλα στην μπέμπα ξεχάστηκε και την έκλεισε την βρύση!

Κατερινάκι μου τί έγινε με τις εξετάσεις που έκανες?????? Υποθέτω ότι όλα θα είναι καλά ε????? Καμιά φορά κι εγώ το παθαίνω αυτό να μικραίνει ο κύκλος μου.....ιδίως μετά την γέννα της Μαμίας είχα περίοδο κάθε 23-24 μέρες! Γι'αυτό και όταν έμεινα έγκυος στην μπέμπα κατάλαβα ότι κάτι δεν πήγαινε καλά επειδή είχα περάσει τις 23-24 μέρες και δεν μου είχε έρθει περίοδος και νόμιζα το βλήμα ότι μπήκα σε προκλιμακτηριακή φάση κι άρχισαν τα κουλά στον κύκλο μου (τόσο ΔΕΝ περίμενα με τίποτα να είμαι έγκυος!) Φαντάζομαι από χιόνια θα πήξατε φέτος ε?????

Τα δικά μου νέα είναι ότι σφαχτήκαμε με τα πεθερικά μου.........ήρθαν τις προάλλες εδώ να τα πούμε λίγο για την βάφτιση της μπέμπας (βασικά για να μας επιβάλλουν την λίστα των καλεσμένων) και έγινε της μουρλής!!!! Προφανώς είχαν έρθει σέρνοντας το ζωνάρι για καβγά - αυτό κατάλαβα μετά από κάτι λεγόμενα της πεθεράς, επειδή είπε ότι μου είχανε πολλά μαζεμένα (άκουσον κύριε! δεν φτάνει που με έχουν πρήξει εδώ και τρία χρόνια με τις απανωτές μ@λ@κίες τους και με έχουν κάνει σκουπίδι με την συμπεριφορά τους) έχουν το θράσος να ζητάνε και τα ρέστα!!!! Τελοσπάντων, για να μην τα πολυλογώ με λεπτομέρειες (κατά καιρούς σας έχω πεί διάφορα και γνωρίζετε περίπου την κατάσταση) ο πεθερός ήταν ειρωνικός και εριστικός με το "καλησπέρα" οπότε μία.....δύο.....τρείς.....κι ενώ ο άντρας μου τον προειδοποιούσε ότι το τράβαγε το σκοινί πολύ (εγώ δεν μίλαγα όση ώρα με προκαλούσε), κάποια στιγμή σκέφτηκα "δεν γαμ......., θα ξεσπαθώσω κι ότι γίνει, τί είχα, τί έχασα!" τους πήρα αμπάριζα και που σε πονεί και που σε σφάζει!!!!!!!!!!!! Σηκώθηκε ο πεθερός και μου λέει "άι σιχτιρ".....μου γύρισε το μάτι, μόνο έξω από το σπίτι που δεν τον πέταξα (δεν μπορούσα γιατί μου πληρώνει το ενοίκιο :evil: )!!!! Μόλις έφυγε αυτός, άρπαξα και την πεθερά.......τελείωσαν πλέον και οι τυπικές σχέσεις που είχαμε......

Την επόμενη μέρα είπα στον άντρα μου ότι πλέον δεν ανέχομαι τίποτα και ή που θα τα μαζέψουμε και θα φύγουμε μαζί ή παίρνω τα παιδιά και φεύγω μόνη μου! Μετά από συζητήσεις και συμβούλια (ανένδοτη εγώ) αποφασίσαμε να πάμε στο πατρικό μου, μέχρι να φτιαχτεί το δικό μου σπίτι που είναι ακριβώς από κάτω.......Ούτως ή άλλως ζοριζόμαστε πάρα πολύ οικονομικά, ο άντρας μου τώρα είναι στο ταμείο ανεργίας για δύο ακόμα μήνες (και μετά???????) και σκεφτόμασταν να το ξενοικιάσουμε το σπίτι, αλλά δεν είχαμε που να πάμε με δύο μωρά! Περιμένουμε να στρώσει λίγο ο καιρός (να τελειώσουμε και το πετρέλαιο που έχουμε ήδη πληρωμένο εδώ) και θα ξεκινήσουμε την μετακόμιση!!!!!!

Ειλικρινά ανυπομονώ να φύγω από δώ και θα ρίξω και μαύρη πέτρα φεύγοντας!!!!! Ο άντρας μου πιστεύει ότι κάποια στιγμή θα ξαναγυρίσουμε αλλά τον γελάσανε........δεν μιλάω όμως, ας φύγουμε με το καλό κι εγώ δεν ξαναγυρίζω.......Ήδη βρήκαμε δουλειά για τον άντρα μου από Σεπτέμβριο μέχρι Φεβρουάριο, πρέπει να βρεθεί κάτι και για το ενδιάμεσο....ίσως βρώ κι εγώ τίποτα, θα μου κρατάει η μαμά μου τα παιδιά!!!!

Έχω τόσο πολύ ανάγκη να φύγω από δω.......δεν ήταν ζωή αυτή που έκανα.........κλεισμένη σ'ένα σπίτι, να μαθαίνω διαρκώς μ@λ@κίες των πεθερικών, να μην μπορώ να πάω πουθενά γιατί ούτε το ΚΤΕΛ δεν περνάει από δω και να με υποχρεώνει ο άντρας μου να ζούμε με τις ελεημοσύνες των γονιών του που μας το κοπάναγαν και μας πρόσβαλλαν σε κάθε ευκαιρία!!!! Εννοείται ότι ο άντρας μου τους ξεπλήρωνε κάθε ευρώ με προσωπική εργασία (και στα αγροτικά και στην ταβέρνα ακόμα κι όταν δούλευε αλλού) αλλά αυτοί μας έκαναν ρόμπα με κάθε ευκαιρία.........Δεν ήθελα να φτάσω στο σημείο να εκβιάσω τα πράγματα αλλά εδώ που φτάσαμε μου ήταν αδύνατον πλέον να συνεχίσω να ζω έτσι!!!!

Ελπίζω να πάνε όλα καλά, να φύγουμε και να ηρεμήσουμε.........θα ζοριστούμε και με τους γονείς μου - δεν λέω - αλλά πραγματικά το πιστεύω ότι θα ζοριστούμε πολύυυυυ λιγότερο από δω! Οι γονείς μου είναι άνθρωποι που όσα και να προσφέρουν δεν λένε ποτέ κουβέντα, δεν ζητάνε ανταλλάγματα....

Όπου και να πάω πάντως θα βάλω ίντερνετ για να μην χάσω το παρεάκι μου!!!

Σας φιλώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νασια μου στενοχωρηθηκα μα αυτα που εγραψες..Αφου ειναι καλυτερα να φυγετε καντε το ..Να ηρεμησεις και συ λιγο ..Οι γονεις σου μενουν σε αλλο χωριο??Ελπιζω να φτιαξουν τα πραγματα...Φιλια πολλα στις κουκλιτσες σου...

Κανγκουρακι η Αγγελικη δεν κρατιοταν με τη στολη στο δρομο??Η φωτο σου με την κοιλιτσα και την Αγγελικη πολυ ομορφη...

Χρυσα που χαθηκες ?? Να μπαινεις πιο συχνα ..Δωσε πολλα φιλακια στις κουκλες σου!!

Παω να κοιμιθω λιγο τωρα που κοιμαται ο Νικολακης !!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλια μου οι γονείς μου μένουν σε άλλο χωριό γύρω στα 20 χλμ. από δω που είμαι τώρα......κοντά στην Ορμύλια (αν την ξέρεις)! Έπρεπε να είχαμε φύγει εδώ και πολύυυυυυυυ καιρό.....το βλέπαμε ότι δεν "τράβαγε" το πράγμα!!!! Οι γονείς του άντρα μου μας ήθελαν εδώ (προφανώς) για τα χαμαλίκια.....πήγαινε εδώ, πήγαινε εκεί, κάνε το ένα, κάνε το άλλο......έναν υπηρέτη για να μην κουράζεται ο μικρός γιος που τον έχουν στα όπα όπα και τζάμπα εργατικά χέρια για την ταβέρνα!!!! Εγώ όμως από την αρχή τους είχα ξεκαθαρίσει ότι δεν πρόκειται να χωθώ στην ταβέρνα τους ειδικά από την στιγμή που και ο άντρας μου δεν ήθελε γιατί δεν θα το πάρει αυτός το μαγαζί! Την ταβέρνα και το έτοιμο σπίτι από πάνω θα τα πάρει ο μικρός....εμάς μας έφτιαξαν ένα γιαπί και μας είπαν να πάρουμε δάνειο για να το τελειώσουμε και να μείνουμε!!!!! Και για δουλειές εδώ είναι πολύ δυσκολότερα τα πράγματα γιατί όπου και να πας να δουλέψεις ο μισός μισθός έφευγε στις βενζίνες........το χωριό που μένουν οι γονείς μου είναι πιο κεντρικό (να το πω έτσι), πιο κοντά και στα Μουδανιά και στον Πολύγυρο.....

Δεν λυπάμαι καθόλου που χωρίσαμε τα τσανάκια μας γιατί ούτως ή άλλως μόνο στεναχώριες μου πρόσφεραν αυτοί οι άνθρωποι (μεταξύ τους με αποκαλούν η ξινή και την κόλλησα στο τοίχο προχθές την πεθερά όταν της είπα ότι το γνωρίζω από τον ίδιο της τον γιο - δεν ήξερε τί να πεί για να δικαιολογηθεί)....για όλα οι δικοί μου έτρεχαν.......

Και το μόνο που θα τους κάψει όταν φύγουμε είναι που θα χάσουν την Μαμία, αν και τώρα σπάνια έρχονταν να την δουν παρόλο που μένουν απέναντι, έπαιρναν τηλέφωνο (μα με ήλιο, μα με κακοκαιρία) και ζήταγαν να πάει το παιδί εκεί να το δούν....για την μικρή εγγονή δεκάρα δεν δίνουν!!!! Ακόμα και στο τηλέφωνο ποτέ δεν ρωτάνε τί κάνει το μωρό (παρόλο που μικρή θα πάρει το όνομα της πεθεράς!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρες,χτες εγραψα ενα κατεβατο και με πεταξε και μετα ηταν πολυ αργα για να ξαναγραψω....τωρα θα σας γραψω επιγραμματικα τα νεα μας....

λοιπον,αυριο παω συρο για 2 μηνες.θα ειναι εκει ο αντρας μου για δουλεια και θα παμε κι εμεις μαζι του.ειμαι πολυ κουρασμενη γιατι με την κοιλια στο στομα μαζευω πραγματα και εχω αγχωθει....ειναι και η αναστασια μου μικρη σβουριτσα!!!!!! :P εκει μαλλον δε θα εχω ιντερνετ οποτε δεν ξερω ποτε θα καταφερω να ξαναμπω...ελπιζω μονο να μην εχω γεννησει μεχρι να τα ξαναπουμε.... :roll:

να σας πω μονο οτι μιλησα με το πατσουλινι στο φεις και σας στελνει χαιρετισματα!!!!!ειναι μια χαρα και μολις βαλει ιντερνετ θα μπαινει πιο συχνα!!!!!!

σας αφηνω γιατι ειμαι πολυ κουρασμενη και συγνωμη που δε σχολιαζω.... :oops: θα επανελθω ομως!!!!!

μακια κοριτσαρες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλίτσες

Εγώ απο χθες το μεσημέρι δεν είμαι καλά, είχα λιγα δέκατα, εχω κάνει και δυο τρεις φορές εμετό και γενικά με το που σηκώνομαι νοιώθω να ζαλίζομαι. Δεν νομίζω να ναι κρύωμα το ελπίζω δηλαδή, μάλλον κούραση και εξάντληση είναι. Η ζαλάδα είναι αυτή που με κάνει να σκέφτομαι οτι είναι κούραση γιατι ζαλίστηκα και προχθες το πρωί.Μίλησα και με το γιατρό μου σήμερα και μου είπε ξεκούραση, να πίνω υγρά θα κάνω και κάποιες εξετάσεις αύριο και θα με δει κανονικά την Τετάρτη που έχουμε και ραντεβού.

Πάντως απο χθες το πρωί το μπεμπάκι μου έχει κάνει αισθητή την παρουσία του αρκετές φορές ειδικά οταν είμαι ξαπλωμένη, είμαι πολύ χαρούμενη.

Νάσια μου ελπίζω να είναι πολύ καλύτερα εκει για σένα και τα κοριτσάκια σου, η ψυχολογία και η διάθεση είναι πολύ σημαντική. Ευχομαι να βρείτε τις ισορροπίες σας.

Ευάκι δύο μήνες στη Σύρο και είσαι ήδη 30 εβδομάδων...καλό κουράγιο, μη κουράζεσαι πολύ και οποτε μπορείς να μας λες τα νέα σου.

Αυτά κοριτσάκια σας αφήνω γιατι οι αντοχές μου είναι μειωμένες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλίτσες

σήμερα είδα το μπεμπάκι μου το αγοράκι μου, ολα ήταν μια χαρά ολες οι μετρήσεις φυσιολογικές και οι καρδιακοί παλμοί 140, Β επιπέδου τώρα στις 7/3.

Φιλάκια να είστε ολες καλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και απο μενα!

Ως συνηθως μπαινω τις μεγαλες ωρες!

Κανγκουρακι συγχαρητηρια!!!!!!!!!!!!!!!!Αγορακι τελικα ε;Αντε με το καλο και η β επιπεδου!πωπω καλε σαν χθες μου φαινεται που εκανα εγω β επιπεδου...και τωρα σε λιγες μερες μπαινω στον 8ο...

εμεις ειμαστε καλα, παραγγειλαμε μονο κρεββατακι για το Μακαρο και το περιεμνουμε την αλλη εβδομαδα.Αληθεοα βρε κοριτσια εσεις τα κοιμιζετε σε κραββατακι ή στην κουνια;Εμεις η αληθεια ειναι ειχαμε βολευτει γιατι η κουνια του ειναι πραγματικα τεραστια-στην κυριολεξια δεν ειχα δει μεγαλυτρεη!-τωρα του πηραμε το κρεββατακι μην ερθει η μπεμπα και πει οτι τον εβγαλε αυτη!καιρος να συνηθιζει σιγα σιγσ.Μονο με προβληματιζει ειναι οτι καμια φορα τον βρισκω αναποδα-στα ποδια της κουνιας- και φοβαμαι μη φαει καμια τουμπα αλλα εκτος παο το προστατευτικο στην αρχη θα του στρωνω ενα παπλωματακαι κατω στο πατωμα διπλα στο κρεββατι μη σκοτωθει κιολας!ειμαι λιγο υπερβολικη ε;;;αχχχχχχχχχ τι να τον κανω που του χω τεραστια αδυναμια...ξερετε εσεις! :lol:

ντοπλερ καναμε την προηγουμενη τεταρτη ηταν οκ.θα ξανακανουμε ομως προληπτικα σε 15 μερςε λογω ζαχαρου.Αυτα εν ολιγοις....

Συμπεθερουλα μπι κουλ!!!αντε καλη νεα αρχη κοντα στους γονεις σου τωρα!

Σας φιλω!ΒΙΚΑΚΙ πω ςπαει το σπορακι;;;;φιλακια στην κοιλιτσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλεναδίτσες μου γειά σας!!!!!!

Τί κάνετε?????????? Το τσικνήσατε εχθές????? Εμείς πήγαμε σε παιδικό πάρτυ (εεεεε ρε γλέντια!) σε έναν παιδότοπο εδώ στο χωριό....χαμός γινόταν, πάρα πολλά παιδάκια όλων των ηλικιών (απίστευτο τόσο μικρό χωριό και να έχει τόοοοοσα παιδάκια).....είχε κλόουν (έκανε και μαγικά κόλπα κτλ. αλλά η Μαμία τον φοβόταν, δεν ξέρω γιατί...ίσως επειδή φαινόταν τεράστιος!!!), μία τύπισσα που έφτιαχνε μπαλόνια-ζωάκια (η Μαμία την έπρηξε......ζήταγε ζωάκια, μετά τα χαλούσε και ζήταγε άλλα :shock: ) και μία άλλη τύπισσα που έκανε μακιγιάζ στα παιδάκια αλλά εγώ δεν την άφησα την Μαμία, τις φοβάμαι αυτές τις "μπογιές". Πάντως έπαιξε, έτρεξε, έκανε γνωριμίες......συμπεθερούλα μου της την "έπεσε" ( :lol: ) ένα αγοράκι αλλά η Μαμία ήταν κυρίααααααα!!!! Γενικά το ευχαριστήθηκε...αν και στο τέλος πλάκωσαν τα μεγαλύτερα μαντραχαλάκια και τα τσαλαπάτησαν τα μικρότερα :(

Ήταν και η Δήμητρα με τον Θανούλη (μεγάλωσε πολύ κι έχει γίνει πολύ όμορφο παιδάκι με κόκκινα μαλλάκια - έμοιασε στην Δήμητρα!).......έχετε χαιρετίσματα!!!!

Κανγκουράκι μου με το καλό ο γιόκαρος και όλα να πάνε τέλεια στον β'επιπέδου!!!!!!! Αχχχ θυμάμαι τα δικά μου (φέτος το καλοκαίρι) και συγκινούμαι!

Πασχαλάκι μου είσαι κιόλας στον 8ο?????????? Πως περνάει έτσι ο καιρός....άντε σε λίγο θα έρθει η μπουμπού και θα πήξετε στα ροζ και στα φρου φρου!!!!!! Με το καλό!!!!!!!!!!! Εγώ την Μαμία ακόμα στην κούνια την κοιμίζω αν και πλέον μπορεί και σκαρφαλώνει τα κάγκελα και πηδάει κάτω......από τότε που γέννησα όμως και έχουμε μέσα στο δωμάτιο την μπέμπα θέλει και η Μαμία να κοιμάται μαζί μας!!!!! Περάσαμε και κάτι παλιοιώσεις όπου αναγκαστικά την είχα μαζί μου και τώρα άααααααντε να ξεκολλήσει από την κρεβατοκάμαρά μας!!!!!! Βέβαια τώρα που θα μετακομίσουμε και θα είμαστε πιο στριμωγμένα να δούμε τί θα γίνει......

Πού είστε οι υπόλοιπες?????????????? Πάει ερήμωσε το ποστάκι μας......... :cry:

Σας έβαλα φωτογραφίες στην ομάδα να δείτε την Μαμία μου που ντύθηκε πειρατίνα εχθές για το πάρτυ!!!!

Φιλάκια πολλά σε όλες!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλίτσες

Νάσια πολύ κουκλιτσα η πειρατινα σου, το χάρηκε στο πάρτυ βλέπω, τον κλοουν πολλά παιδάκια τον φοβούνται σε αυτή την ηλικια, και η Αγγελική τον φοβάτε, ειχαμε παει σε παιδικό πάρτυ γενεθλίων με κλοουν και ήθελε να φύγει επιτοπου και οντως δεν κατάφερα να την κρατήσω περισσοτερο απο μισή ώρα, φύγαμε. Μετά απο καιρό της λεω θα πάμε να παιξεις με το κοριτσάκι και γυρνάει και μου λεει δεν θελω να ειναι ο κλοουν!

Πασχαλάκι έφτασες στον 8ο απιστευτο ποσο γρήγορα περνά ο καιρός. Με το καλο και το κρεβατάκι του Μακούλη πιστεύω θα συνηθισει σιγά σιγά. Εγώ την έχω βάλει σε κρεβάτι απο τον Σεπτέμβριο με προστατευτικο, δεν έχει πέσει ποτέ ισα ισα που ξέρει που ειναι το άνοιγμα και κατεβαινει απο εκει και την νύχτα. Αρχισε να του δειχνεις φωτογραφιες με παδάκια που κοιμούνται σε μονά κρεβατάκια πες του οτι δεν ειναι πια μωρο και οτι τα μωρά κοιμούνται σε κουνια και πιστεύω η μετάβαση θα ειναι εύκολη.

Αυτά κοριτσάκια σήμερα αν και δεν έχω φάει πολύ ή αργά νοιώθω οτι θα σκάσει η κοιλιά μου.

Σας φιλώ και μην χάνεστε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου!!

ερημωσε το ποστακι μας,που ειναι οι παλιες δοξες..τα περναγαμε πολυ τελεια αν θυμαστε οι παλιες κ ριχναμε κ πολυ γελιο στο τσατ..αχ ωραια χρονια :lol::lol:

βλεπω σε γενικες γραμμες καλα εισαστε,εγω ημουν απο το προηγουμενο σαββατο μεχρι κ τη ταταρτη με πυρετο μεχρι 39 εφτασα κ κολησα κ το παιδακι μου,ο αντωνης πηρε αντιβιωση κ μου ειχε πει κ μενα ο γιατρος να παρω αμοξιλ αλλα προβληματιζομουν.πηγα κ σε παθολογο να με δει κ να γραψω κ αδεια κ μου ειπε οτι αν τη 4η μερα δεν υποχωρει ο πυρετος να παρω γιατι ουτε ο πυρετος κανει καλο κ τελικα πηρα.ηταν πολυ κωλοιωση,με παιδεψε παρα πολυ βεβαια δε πηρα κ αντιβιωση αμεσως οπως παλια.οποτε λογικο.ευτυχως τωρα ολα καλα κ με τους δυο μας.

εν τω μεταξυ σας διαβαζα καθε μερα κ δε θυμαμαι τωρα τι να σχολιασω.

πασχαλακι κ εγω θα του παρω κρεβατακι του τονι,πως περασε ο καιρος ακου εκει εγιναν κ παιδακια κ θελουν κ κρεβατι! :lol::lol::lol: α,μωρε τα μωρακια μας,οσο για ερωτα κ αδυναμια δεν το συζητω.εγω δε ξερω αλλα νομιζω καθε μερα που περναει χειροτερευω.μιλαμε για πολυ κολημα με το παιδι.

νομιζω το χρυσουλινι με ρωτησε τι φυλο θελουμε..εγ προσωπικα θελω αγορακι παλι,εχω μαθει με τον αντωνη,νομιζω θα μου φανει πιο ευκολο.ο αντρας μου θελει κοριτσακι,αλλα εννοειται οτι με νοιαζει να ειναι γερο,καλα αυτο εννοειται κιολας,μη το λεμε καθε φορα.

αυτα τα νεα μου κοριτσαρες μου,ευχομαι να ειστε ολες καλα,πολλα φιλακια κ στα μωρακια σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου, δεν βλέπω καθολου κινηση τελευταια που έχετε χαθει ολες??

Εμεις καλά εχω ξεκινήσει να κοιτάω παιδικούς σταθμούς για την Αγγελική. Σκέφτομαι να ξεκινήσει απο τώρα να προσαρμοστει σιγά σιγά και να μην τις πέσουν ολα μαζί το καλοκαιρι. Νομιζω οτι θα ανοιξει και ο καιρός και δεν θα υπάρχουν πολλές ιώσεις τώρα. Σήμερα ειδα δύο, θέλω να δω και δυο τρεις ακομα και ελπιζω να καταληξω κάπου, πάντως παιζουν διαφορες τιμές μου έχουν πει απο 320 μέχρι και 490 ευρώ :o:o:o:o . Απο την άλλη με προβληματιζει λιγο η επομενη χρονιά οταν θα ξεκινήσει πάλι τον Σεπτέμβριο εγώ μολις θα έχω σαραντήσει ειναι δυνατο να αρχίσει να φέρνει ιώσεις τοσο νωρις ή βοηθάει ο καιρός και αυτά αρχιζουν μολις πιάσουν τα κρύα.

Χρύσα μου εμεις τα ειπαμε και μου ειπες και τι να προσέξω δεν θυμάμαι ομως εσύ που γέννησες παλι καλοκαιρι την μικρή ειχες τέτοιο θέμα με την Βασούλα?

Οι υπολοιπες που περιμένετε δευτερο παιδάκι τι θα κάνετε πως το έχετε σκεφτει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και απο μενα!

οντως το ποστακι μας εχειε ερημωσει...που ειστε βρε κοριτσια;;;;

Κατερινα, Σοφια εχετε καιρο να δωσετε σημεια ζωης.που χαθηκατε ;;;;

κανγκουρακι και μεν αμε προβληματιζει το θεμα του παιδικου.Αρχικα σκεφτομουν μα τον στειλω απο Σεπτεμβρη αλλα ολοι μου λενε οτι θα ειναι λιγο θεμα να χω ενα μικρο μωρακι μεσα στο σπιτι και ενα ταρζανακι που θα αποζητα συνεχεια την προσοχη μου...απο την αλλη φυσικα με προβληματιζει το θεμα των ιωσεων μεχρι να ξεπεταχτει λιγο η μπουμπου.Ετσι αυτο που σκεφτομαστε προς το παρον ειναι να γεννησω με τιο καλο και αφου σαραντησει τουλαχιστον ημικρη να δοκιμασουμε μπας καιπαει τοτε δηλ.τελη Μαιου με ιουνιο που δε θα εχει πολλες ιωσεις.Αλλοι παλι μου λενε πως θα το παρει στραβα .Δε ξερω εγω σκεφτομαι να αρχισω να κοιταω σιγα σιγα.παντως ειναι καλη ιδεα να πανε ενα μηνα πχ πριν τις διακοπες και μετα παλι απο σεπτεμβρη.να εχουν παρει δηλ μια πρωτη γευση.

θα δουμε!πες μας βρε χυσουλινι τη γνωμη σου και συ με ενδιαφερει.τα υπολοιπα κοριτσια πς το σκεφτεστε;

ο Μακης μου εχει κανει προοδο τυς τελευταιου ς μηνες και απο κει που δεν ελεγε τιποτα λεει 10-15 λεξουλες.Κατι ειναι και αυτο.και σιγα σιγα αρχιζει να κανει προτασουλες-λεμε τωρα-πχ μπαμπα μαμ(δεηλ ο μπας εφαγε).Βεβαια στο θεμα του φαγητου ειμαστε πολυ πισω ...αλεσμενα ακομα και τρωει μονο κοτοπουλο ή μοσχαρι με λάχανικα...φυσικα φρουτα ουτε συζητηση απο το καλοκαιρι και επειτα...και μονο μιραντα ή ορεο απο μπισκοτα και στο τσακιρ κεφι μιση πατατα τηγανιτη....σε αυτο πανω εχω απελπιστει και ειναι ενας απο τους λογους που θελω βνα παει νωριτερα παιδικο..πιστευω πως θα ξεκολλησει βλεποντας τι κανουν τα αλλα παιδακια.

αυτα απο μας!

Μη χανεστε!φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου!

το ποστακι μας παει για κλεισιμο,τη βλεπω τη δουλεια..εχει ερημωσει εντελως..κριμα παντως..

εγω σχολασα απο τη δουλεια κ τωρα ηρεμω λιγο κ καθομαι,ο αντωνης μου στη πεθερα μου,επαθε ο μπιλακος διαστρεμα κ ειμαι εδω κ καποιες μερες ο αντρας κ η γυναικα του σπιτιου κ τα χω φτυσει :D

παντως με εχει καλομαθει ο αντρας μου,επειδη γενικα με βοηθαει τωρα μου κακοφαινεται που ολα μα ολα τα κανω εγω. :mrgreen:

πασχαλια μου εγω δε σκεφτομαι για παιδικο,γιατι οπως λες σκεφτομαι κ την ομιλια που οπως λες κ εσυ τον τελευταιο καιρο εχει παρει αερα κ λεει ας πουμε γεια,το μπανιο το λεει ανιο λεει ναι,το οχι το λεει οκι κ γενικα μη σας ζαλιζω λεει καμια δεκαπεντε λεξουλες.βεβαια ξερω οτι τα βοηθαει πολυ ο σταθμος στην ομιλια αλλα ελεγα να τον αφησω αλλον εναν χρονο,θα δω ομως,παντως δεν ειναι κατι που το σκεφτομαι κ πολυ θερμα.

εκανα κ την αυχενικη γενικα καλα πηγε απλα η αυχενικη μονη της βγηκε 2,5 που απο μονο του ειναι λιγο ψηλο ποσοστο απλα σε σχεση με τις υπολοιπες μετρησεις ο γιατρος δεν ανησυχησε γιατι λεει συμψηφιζονται.τωρα περιμενω κ το pap a αλλα γενικα ειμαι λιγο αγχωμενη γιατι κ συγκριτθικα με τον αντωνη ειχε καλυτερες μετρησεις.τελοσπαντων θα δειξει..α κ μου ειπε μαλλον κοριτσακι αλλα μη το δεσω,θα δουμε κ με αυτο.ας ειναι ολα καλα κ οτι θελει ας ειναι!\

σημερα ειχε τελεια μερα,σχολασα κ εβλεπα οικογενειες να πινουν καφεδακι η για φαγητο κ πολυ ζηλεψα.εχουμε κλειστει πολυ φετος με τον παλιοκαιρο κ παλι απο δευτερα χαλαει.

αυτα κουκλιτσες μου κ απο μενα,καλα να περασετε ολες με τις οικογενειες σας κ μακαρι να γραφουμε πιο συχνα. :roll:

φιλακια πολλα!! :x[smilie=wave.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από μένα!!!!!!!!

Τί κάνετε φιλενάδες μου?????????? Μα πού έχετε χαθεί όλες??????????? Είμασταν τόσες μανουλίτσες και μείναμε τρείς κι κούκος!!!!

Εμείς ετοιμαζόμαστε σιγά σιγά για την μετακόμιση......ήταν να φύγουμε προς το τέλος Μαρτίου αλλά φάγανε τα μουστάκια τους πάλι ο άντρας μου με τον πατέρα του και του είπε ότι μας ταϊζει και να μην ξαναπατήσει το πόδι του εκεί και άμα γουστάρει θα τον αποκληρώσει κιόλας!!!!!! Οπότε επισπεύδουμε την αναχώρησή μας!!!!!!!! Δεν ξέρω αν το έμαθαν πάντως δεν έχουν ενδιαφερθεί ούτε να πάρουν τουλάχιστον ένα τηλέφωνο να μάθουν τί κάνουν τα εγγόνια τους......

Κανγκουράκι μου ούτε κι εγώ το σκέφτομαι προς το παρόν για παιδικό...........πρώτον γιατί δεν έχουμε κόψει ακόμα την πάνα, δεύτερον γιατί εφόσον δεν δουλεύω προτιμώ να ασχολούμαι εγώ η ίδια με τα παιδιά μου και τρίτον γιατί φοβάμαι ότι αν πάει το Μαράκι παιδικό θα μου κουβαλάει ότι ίωση θα κυκλοφορεί στο σπίτι και θα κολλάει και την μπέμπα..........Ήδη φέτος αρρώστησε δύο φορές, την μία κάναμε τεράστιο αγώνα για να μην κολλήσει η μικρή αλλά την δεύτερη φορά την κόλλησε και ταλαιπωρήθηκε πολύ η καημενούλα η μπεμπίκα με πυρετό, μύξα και βήχα!

Βικάκι μου νομίζω ότι παίζει ρόλο στην μέτρηση της αυχενικής διαφάνειας και η εβδομάδα κύησης που είσαι.......εγώ στην μπέμπα είχα κάνει την αυχενική στο τέλος της 11ης εβδομάδας και ήταν 2, κι εμένα πολύ μου είχε φανεί τότε αν και ο γιατρός που μου έκανε την εξέταση είπε ότι ήταν τέλεια η αυχενική (στην Μαρία ήταν 1,9 στο τέλος της 12ης εβδομάδας) αλλά μετά το pappA ήταν σούπερ ντούπερ (1 προς 65,000) αν σκεφτείς ότι είμαι 36 χρονών (και οι πιθανότητες πέφτουν στο 1 προς 200 λόγω ηλικίας) οπότε δεν χρειάστηκε να κάνω άμνιο.....Όλα καλά θα πάνε κουκλίτσα, μην το σκέφτεσαι!!!!! Περαστικά στον αντρούλη σου κι εσύ κάνε και λίγο τα στραβά μάτια, δεν χρειάζεται να κουράζεσαι πολύ.......

Πασχαλάκι μου μια χαρούλα τα πάει ο Μακούλης!!!!!!!!! Τα αγοράκια γενικώς αργούν σε όλα σε σχέση με τα κορίτσια....θα το δείς τώρα που θα έχεις και κοριτσάκι!!!!!! Αχχχ τί έχουν πάθει τα βλαστάρια μας και μας κάνουν τόσα νούμερα με το φαγητό?????? Η Μαμία έχει κόψει το γάλα σχεδόν ένα χρόνο τώρα κι έχει ελαττώσει πολύ και τα γιαούρτια και τα τυριά, της δίνω ακόμα φαρίν λακτέ που την φτιάχνω με γάλα αντί νερό γιατί μόνο έτσι τρώει γάλα.......κατά τα άλλα ούτε λαχανικά, ούτε φρούτα (μόνο μπανάνα)......τα κρέατα όμως τα τσακίζει!!!!!!!! Από άλλες αηδίες έμαθε να τρώει σοκολάτες, μπισκότα και δυό τρείς φορές πατατάκια (αυτά είναι τα "ωραία" που της έμαθε ο βλαμμένος ο πεθερός - κατά ΄τ'άλλα τον πείραζε που τον έκραζα για τις μ@λ@κίες που έκανε σε σχέση με το παιδί.) Από ομιλία μπορώ να πώ ότι πλέον μιλάει χρησιμοποιώντας σχεδόν όσες λέξεις χρησιμοποιεί κι ένας ενήλικας........και μιλάει σχεδόν πεντακάθαρα!!!!!! Μετράει μέχρι το δέκα, ξέρει όλες τις μέρες της εβδομάδας, ξέρει απ'έξω ποιηματάκια, παραμύθια και τραγούδια (π.χ. το μεγάλο μας σουξέ είναι το "βρε μελαχροινάκι με πότισες φαρμάκι" :lol: )

Κατά τα άλλα, η μπεμπούλα μας προέκυψε πάρα πολύ δύσκολο μωράκι και έχουμε ξετιναχτεί στην κούραση.....ειδικά στον ύπνο έχουμε μέγα θέμα, δεν κοιμάται καθόλου εύκολα και όταν κοιμάται την ξυπνάει η Μαρία (τώρα τελευταία κάνει τρελά νούμερα την νύχτα η Μαμία - υποθέτω ότι ζηλεύει) και μετά δεν ξανακοιμάται ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!! Να φανταστείτε ότι στην εγκυμοσύνη έβαλα 15 κιλά και έχω ήδη χάσει 17 :shock: Έχω κάβα από την εγκυμοσύνη της Μαμίας όμως (είχα βάλει 21-22 κιλά) και θέλω να χάσω μερικά ακόμα.........

Φιλάκια πολλά σε όλες και μην αφήνετε το ποστάκι μας να ερημώσει..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια,καλή σαρακοστή, πως τα περάσατε αυτές τις μέρες.

Το Σάββατο έντυσα την μικρή πεταλουδα και πήγαμε σε μασκέ πάρτυ σε παιδότοπο, ντύθηκα και εγώ κινέζα, οχι τιποτα το ιδιαιτερο απλά εβαλα ενα τριγωνικό καπέλο με μια μαυρη κοτσιδα και ένα δικό μου πουκάμισο σε κινέζικο στυλ μου με το ζορι βέβαια κούμπωνε. Χθες που ειχε ωραια μέρα ειμασταν απο το πρωί έξω, το πρωί καφεδάκι και το απογευμα πήγαμε την μικρή στο Allou. Σήμερα πάλι οικογενειακά και φυσικά με τον καιρό που ειχε μέσα, ατελειωτος αυτός ο χειμώνας δεν τον μπορώ άλλο.

Πασχαλια και Βικάκι μια χαρά τα πάνε με τις λεξούλες τα αγοράκια σας μέρα με τη μέρα θα σας λένε και περισσοτερα.

Βικάκι περιμένουμε νέα σου απο τον βιοχημικό έλεγχο και θα δεις που θα ειναι ολα μια χαρά, οπως σου ειπα και στο άλλο ποστακι ειναι θέμα εβδομάδας μη πω μέρας που γινεται η μέτρηση και αφου δεν παρατηρήθηκε τιποτε άλλο ολα θα ειναι φυσιολογικά.

Νάσια με το καλο να μετακομίσετε και να ηρεμήσετε απο ολα!

Φιλάκια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μενα κουκλιτσες..Οντως το ποστακι μας ερημωσε ...

Καλη Σαρακοστη!!!!

Εμεις χθες πηγαμε στα πεθερικα για φαγητο το μεσημερι και σημερα στο σπιτι εκανα τραπεζι στην αδερφη μου..Μ αυτο τον καιρο πουθενα παλι δεν πηγαμε...

Βικακι μην στενοχωριεσαι ολα καλα θα πανε...

Πασχαλακι κοντευεις ..Αντε λιγο εμεινε....

Παντως και μενα ο Νικολακης δεν λεει πολλα αλλα συνενοουμαστε..Τωρα τελευταια λεει και "πλυντηριο"..Απορω πως του ρθε και το λεει ..Γενικα τα αγορια ειναι πιο αργα απο οτι καταλαβα..

Νασια μαυτο τον καιρο μετακομιση??Τουλαχιστον εχεις βοηθεια???Ευχομαι ολα να πανε καλα...

Εγω χθες πηγα σε μια ξαδερφη που σαραντησε και το μωρακι της ειναι τωρα δυομιση μηνων και ζηλεψα λιγο να πω την αληθεια...

Βικακι ξεχασα να σου πω περαστικα στον Μπιλακο...Παλι καλα που σε βοηθαει ..Εγω τα περισσοτερα τα κανω μονη μου στο σπιτι..Συνηθως κραταει τον μικρο για να κανω εγω δουλειες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια

χαιρομαι που ειστε ολες καλα,εμεις ειχαμε μια περιπετεια με τον Δημητρακη,την προηγουμενη Πεμπτη τον επιασε συναχι και την αλλη μερα αρχισε λιγο και να βηχει κι ετσι ξεκινησαμε εισπνεομενα ,το Σαββατο ξεκινησε γκρινια και παρατηρησα οτι δυσκολευεται να ανασανει,το στηθος του πηγαινε πανω κατω σαν τρελο,πηρα την παιδιατρο μας και μας ειπε να παμε να τον δει,επαιρνε 70 ανασες στο λεπτο απο 25-30 που πρεπει να παιρνει κανονικα μας εκανε μασκα και μας εστειλε αμεσως στο νοσοκομειο,ευτυχως δεν ανεβασε πολυ πυρετο και συνηλθε σχετικα γρηγορα,ηταν πολυ συνεργασιμο και καλο παιδακι και πολυ ζωηρο με ξετιναξε,ολη μερα να παιζουμε στους διαδρομους με τον ορο στο χερι και να μην σταματαει λεπτο ουτε κοιμοταν ολη μερα,αφου ελεγα τι του βαλανε στον ορο και κανει ετσι,να χορευει να χοροπηδαει να πειραζει τα παιδακια με σα στην τρελα ειμασταν,χθες το βραδυ βγηκαμε ευτυχως το ξεπερασε γρηγορα,πολλα παιδακια παντως ηταν μεσα η παιδιατρικη γεματη απο παιδακια με ιωσεις ,τελοσπαντων αφου τελειωσε ολη η ταλαιπωρια και ειναι καλα το παιδακι μου ολα τα αλλα περισευουν

Πασχαλια και Βικακι μην στεναχωριεστε και θα τα πουνε ολα μαζεμενα το εχουμε ξαναπει καθε παιδακι ειναι ξεχωριστο και εχει τους δικους του ρυθμους ,γερα να ειναι και ολα θα γινουν

Νασια μου ελπιζω να ξεμπερδεψετε συντομα με τις δυσκολιες σας,μην στεναχωριεσαι κοιτα να ειναι καλα οι οικογενεια σου και μην τους υπολογιζεις αυτοι θα χασουν

Πασχαλια αν τον στειλεις παιδικο πριν να γεννηθει το μωρο θα ειναι καλυτερα για ολους σας,τωρα για αργοτερα που λες για τις ιωσεις βλεπεις και πρατεις αναλογως,παντως θα τον βοηθησει και στο φαγητο πιστευω θα βλεπει τα αλλα παιδακι να τρωνε και θα ζηλευει και γενικα τα παιδια κοινωνικοποιουνται και μαθαινουν πολλα πραγματα στον παιδικο μην αγχωνεσαι ολα θα γινουν

σημερα μιλησα και με την Ευα ειναι μια χαρα ολοι τους,προσαρμοστηκανε στο νεο τους σπιτι,ειδικα η Αναστασια δεν δυσκολευτηκε καθολου

Κατερινακι και Ολια εμεις τα λεμε και στο καφε

αυτα τα νεα μας,παω για υπνο νωρις γιατι ακομα δεν τον αναπληρωσα και σερνομαι πολλα φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα μανουλιτσες!

οπως παντα εμεις τις μεγαλες ωρες!Δεν εχω ομως παραπονο.το μεσημερι κοιμαται πολυ καλα-σημερα κοιμηθηκε 3,30 ωρες!-και τωρα πια τον αφηνω τελειως ξυπνιο και οχι μισοκοιμισμενο οπως παλια, του λεω κλεισε τα ματακια σου καληνυζτα και τα κλεινει χαμογελαει και οταν ξαναπαω μετα απο κανενα 10λεπτο εχει κοιμηθει!μεγαλωνουν τα παιδακια μας και μου φαινεται πολυ περιεργο που εδω και πολλους μηνες ο μικρος μου θυμιζει περισσοτερι αντρακι παρα μπεμπη!

Κατερινα μου τι ηταν αυτο που επαθε το παιδι,πωπω χαρα στο κουραγιο σου..φανταζομαι τι περασες.παντως σιγουρα το οτι ηταν τοσο ζωηρος φανταζομαι θα σου αναπτερωνε το ηθικο!περαστικα και παλι!δωστου ενα φιλακι και απομενα!

Ολια μου αντε αντε βαλε μπρος για 2ο να μη ζηλευεις!παρτο αποφαση να χουν και μικρη διαφορα ηλικιας!εμενα παλι οπως ειπα και πιο πριν μου φαινεται πολυ μακρινη η εικονα του μωρου μωρου και αντε να δουμε πως θα μπω παλι σε ρυθμους τρελου ξενυχτιου....ας γεννηθει με το καλο και βλεπουμε!

Σημερα πηγαμε γιατρο μας ψιλοαγχωσε η αληθεια ειναι...οχι οτι τρεχει κατι, αλλα μας ειπε οτι οι επισκεψεις επιβαλλεται να ναι πολυ πιο συχνες λογω διαβητη μας ειπε αναλυτικα τι κινδυνοι ελλοχευουν και γιατι θα κανουμε αλλα 25 ντοπλερ εκτος απο αυτο που εχω ηδη κανει..επισης η μικρη ειναι σχετικα σδυνατουλα δηλ ειναι 1890 γρ.μας ειπε ομως πως για κοριτσι δεν ειναι και πολυ πισω αρκει οταν γεννησουμε να πιασει τα 2800 (δεν το βλεπει για πιο πανω γιατι δεν θα με αφησει πολυ λογω διαβητη).τεσπα μη σας τα πολυλογω σε 1 εβδομαδα εχουμε παλι ντοπλερ στο Ιασω και μετα στις 21/3.Επισης πιθανη ημερομηνια που μου εδωσε αφου δεν θα κλεισω 40 εβδομαδες ειναι η 6 η 7 Απριλη, εαν δε το μωρο ειναι καλο σε βαρος μπορει να μπουμε για γεννα και 30/3....Πωπω ποσο κοντα μου φαινεται!και πρεπει να αρχιζω να ετοιμζομαι σιγα σιγα!Την Πεμπτη φερνουν το κρεββατακι του Μακη, ηδη χαζευει συνεχεια τα καινουρια του σεντονια!για να δουμε πως θα το παρει!

φιλακια κουκλιτσες μου!Μην χανεστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...