Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια Χριστουγεννων 2009!αντε γεμιζουμε σπορακια!Νο16


Recommended Posts

κατερινακι συνηθως οταν ειναι ανοιχτοχρωμα τα ματια των μωρων ειναι πολυ ανοιχτα απο την ωρα που γεννιουνται.....δεν ειναι πχ αυτο το σκουρο μπλε που εχουν αλλα το ανοιχτο μπλε η πρασινο.......τωρα η μικρη εχει κατι το ενδιαμεσο....μαλλον φτιαχνει δικο της χρωμα.......δεν πειραζει καλα να ειναι.....

αυτο με το σταυρο ειναι με το χερι.....δηλαδη απλωνεις το χερι βαζεις απο πανω το σταυρο και αν αυτος γυρισει σε κυκλο σου λεει οτι θα κανεις ενα αγορι ...μετα το σταματας και ξανα απο την αρχη αν ξεκινησει να κουνιεται παλι τοτε θα κανεις και αλλο παιδι αν κουνιεται περα δωθε ειναι κοριτσι.....τωρα ελπιζω να καταλαβες.....

αχ!!!!παλι πονοκεφαλο εχω......

τα μικρα μου καλα ειναι..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 671
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κοριτσια μου!!τι κανετε;

εγω εχω τρελο πονοδοντο,μιλαμε δε ξερω τι να κανω..κ δε κανει νομιζω να πιω ντεπον.πω πω τι θα κανω..εγω φταιω ομως γιατι ηταν προβληματικο κ το ηξερα κ επρεπε να το ειχε πριν μεινω εγκυος.

ο αντωνακης μου κοιμαται αλλα οπου να ναι θα ξυπνησει,ο μπιλακος σε λιγο σχολαει κ οταν ερθει θα του προτεινω αν μπορει να ξεστολισουμε.

χθες ειχα κ τη γιορτη του μπαμπα μου κ ηρθαν να με παρουν απο τη δουλεια μαμα μου με τονι κ μπιλ κ στον γυρισμο ο αντωνης εκανε εμετο στο αμαξι.εγιναν ολα λιμπα.μετα καθαριζε η μανα μου με τον μπιαλκο εγω μονο απο τη μυρωδια μου ερχοταν κ μενα.δε ξερω τι επαθε,μπορει επειδη πριν λιγο ειχε φαει γιαουρτι κ μας εχει ξανασυμβει γιατι μαλλον το εχει βαρεθει.

γιωτακι μου οταν γενηθηκε ο αντωνακης τα ματακια του ηταν σκουρο μπλε κ μετα ανοιξαν,αλλα φαινοταν νομιζω οτι θα εχει καταγαλανα ματια.οποτε μπορει κ η μπουμπουκα σου να παρει τα δικα σου.εννοειται να ειναι γερη κ ας ειναι οτι θελει τα ματακια της.

σας αφηνω μανουλες μου,θα ξαναμπω να σας πω κ νεα οταν παω στον γιατρουλη!

φιλια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο με το σταυρο το εχω κανει κ εγω αλλα δε θυμαμαι τι ειχε βγει.το καναμε παλια με φιλες μου.νομιζω δυο αγορια κ ενα κοριτσι.ε οποτε παμε για τη κορη! :D θα το ξανακανω παντως,παω να ψαξω τον βαφτιστικο μου σταυρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα φίλες μου!!!!!!!!

Καλέ τί διαβάζω??????? Κι άλλα σποράκια έρχονται?????? Τί καλά!!!!!!!!!!!! Κανγκουράκι μου με το καλό κουκλίτσα μου, μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι κι ένα υγιέστατο παιδάκι (αγοράκι-κοριτσάκι ότι θέλει αρκεί να είναι καλά!!!)

Βικάκι μου εγώ πιστεύω ότι θα κάνεις πάλι αγοράκι, αν και τώρα τελευταία νομίζω ότι έρχονται περισσότερα κοριτσάκια! Αυτό με τον σταυρό το είχα κάνει κι εγώ παλιότερα (στα νιάτα μου :lol: ) και μου έβγαιναν ένα αγόρι και δύο κορίτσια........τα δύο κοριτσάκια τα έχω ήδη και το πρώτο που έχασα ήταν αγόρι......λες να μην μετράει αυτό που έχασα και να κάνω κι άλλο τώρα που κοντεύω τα σαράντα (εντάξει θέλω ακόμα 4 χρονάκια για να σαρανταρήσω :lol: ) Όσο για τα δόντια....άστα να πάνε, σε αυτή την εγκυμοσύνη μου έσπασαν τρία δόντια, το ένα ειδικά με πέθανε στον πόνο το καλοκαίρι και έτρεχα να το φτιάξω με την κοιλιά τούρλα, βέβαια λόγω προχωρημένης εγκυμοσύνης δεν μπορούσα να κάνω και πολλά (έπαιρνα ντεπόν) και μόλις γέννησα το έκανα απονεύρωση......και από προχθές ξεκίνησε να με πονάει και το άλλο!!!!!!!! Αύριο ξανά στον οδοντίατρο, κι αυτό απονεύρωση χρειάζεται....βαρέθηκα να τον βλέπω πιά....

Για τα ματάκια που λέτε.....η Μαρία μου μέχρι 10 μηνών είχε γκριζογάλαζα μάτια και κόκκινα μαλλιά και παρακαλούσα να μείνουν έτσι αλλά τελικά άλλαξαν, τα μάτια της είναι πολύ σκούρα (σχεδόν μαύρα) καστανά και τα μαλλάκια της καστανόξανθα! Η μπέμπα γεννήθηκε με μαύρο μαλλί και όσο πάει ανοίγει προς το καστανοκόκκινο και τα ματάκια της είναι γαλαζοπράσινα αλλά είμαι σίγουρη πλέον ότι θα αλλάξουν κι αυτά σε καστανά! Η γιαγιά του άντρα μου και ο παππούς μου είχαν γαλανά μάτια, ο αδερφός της μαμάς μου πράσινα......γενικά στο σόι μου έχω πολλούς γαλανομάτηδες αλλά τα παιδιά μου δεν νομίζω να ξεφύγουν από το σκούρο καστανό το δικό μου και του άντρα μου!!! Δεν βαριέσαι.....γερά να είναι και να βλέπουν καλά και ότι χρώμα θέλει ας είναι!!!!!!!!!

Συμπεθερούλα μου μην σκας.....οι ορμόνες τώρα έχουν χτυπήσει κόκκινο και είναι λογικό να νιώθεις έτσι!!!!! Εγώ θυμάμαι στην εγκυμοσύνη ήθελα ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ να σκοτώσω τον άντρα μου :lol: Καλά και τώρα μου 'ρχεται ώρες ώρες να τον πνίξω (και να το κάνω να φανεί σαν ατύχημα) αλλά σκέφτομαι μάλλον παίζει ρόλο και η λοχεία.....

Γκρουσάκο μου πες στον άντρα σου ποιός τη χάρη του με τόσες γυναίκες εκεί μέσα.....πασάς στα Γιάννενα θα νιώθει!!!!!!! Η Μαμία μου γενικά ψιλοαδιαφορεί για την αδερφή της.......λέει ότι η μπεμπούλα είναι της Μαρίας και πηγαίνει και την χαϊδεύει και την φιλάει αλλά την έχει χτυπήσει και κάμποσες φορές την καημενούλα!!!! Αλλά γενικά δεν ασχολείται ιδιαίτερα με το μωρό.....πάντως όταν την έχω εγώ αγκαλιά την μπέμπα δεν την νοιάζει ενώ όταν την παίρνει την μπέμπα ο άντρας μου η Μαμία τον στραβοκοιτάει!!!!!!

Όλια μου να τα εκατοστήσει ο Νικολάκης (λίγο καθυστερημένα στα λέω βέβαια)!!!!!!! Γερός και καλότυχος να είναι!!!!!!

Η Μαμία μου ήταν αρρωστούλα εχθές και προχθές.....έκανε εμετό δύο φορές (έβαλα 6 πλυντήρια, μιλάμε τα έκανε όλα χάλια και έπρεπε να πλύνω κουβέρτες, σεντόνια, ρούχα, ριχτάρια......αφήστε την μυρωδιά του εμετού που δεν έφευγε με τίποτα!!!!) Μετά ανέβασε πυρετό, μέχρι 39.5 πήγε......καταστεναχωρέθηκα.....Τώρα δεν έχει πυρετό αλλά δεν τρώει τίποτα ρε γμτ!!!!!! Φοβάμαι για ουρολοίμωξη (δεν κατουράει και πολύ αλλά δεν πίνει και πολύ νερό) αλλά υποθέτω ότι θα συνέχιζε να έχει πυρετό.........αν κάποια μανουλίτσα γνωρίζει ας με διαφωτίσει λίγο!!!!!!! Πριν δύο μέρες είμασταν στην παιδίατρο ρε γμτ και όλα ήταν ΟΚ........και την επόμενη μέρα αρρώστησε!!!!!! Φοβάμαι μην κολλήσει και το μωρό.......

Μου ήρθε και περίοδος.....πλημμύρα!!!!!! Αναγκάστηκα να βάλω σερβιέτες ΤΕΝΑ που φορούσα και στα λόχεια.......

Σας βάζω μερικές ακόμα φωτος στην ομάδα........

Φιλάκια πολλά σε όλες!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλίτσες

για τα ματάκια και εγώ ξέρω οτι αλλάζουν γιαυτό είπα στη Γιώτα οτι έχει περιθώριο ακόμα. Της Αγγελικής είναι καστανά και αν θυμάμαι καλά πηρα αυτό το χρώμα μετά τους 8-9 μήνες. Καλά να ναι και το χρώμα είναι το τελευταίο.

Βικάκι υπομονή με τον πονόδοντο, τι δύσκολος πόνος. Πώτα καλύτερα τον γιατρό σου η και τον οδοντίατρο για κάποιο παυσίπονο γιατι είσαι στην αρχή ακόμα. Πότε ξανα έχεις γιατρό?

Νάσια σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, γερό να ναι το σποράκι μου μόνο αυτό. Περαστικά στο Μαράκι σου, καμια ιωσουλα θα ναι λες να κόλλησε απο κάνα παιδάκι στην παιδίατρο. Να γίνει γρήγορα καλά.

Και με την μπεμπούλα μια χαρά δείχνει να τα πάει αφου δεν παρουσιάζει έντονη ζηλια νομίζω είστε σε καλό δρόμο.

Εμείς είναι καμια βδομάδα που της το έχουμε πει, οτι έχω ένα μπεμπάκι στην κοιλίτσα μου, και μας έχει πει διάφορα όπως να φύγει, θα το μαλώσω, κλαιει το μωρό αλλά του εχει δώσει και φιλάκια και επειδή της έδειξα τον υπέρηχο μου ζητάει να δει τη φωτογαφία του μωρού. Θα δούμε έχουμε καιρό μπροστά μας :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κανγκουράκι μου μπορεί και να κολλήσαμε από την ίδια την παιδίατρο γιατί κι αυτή άρρωστη ήταν!!!!!

Έντονη ζήλια δεν έχει εκδηλώσει η Μαμία ακόμα αλλά κάτι μπάτσες της έχωσε της καημένης της μπεμπούλας!!!!! Βέβαια και η μικρή νομίζω είναι πονήρω γιατί έκανε το εξής σήμερα....πήγε η Μαρία και της χάιδευε το μάγουλο και πήγε να την τσιμπήσει και πριν προλάβει να το κάνει, η μπέμπα άρχισε να τσιρίζει λες και την χτύπησε!!!!! Αφού τρόμαξε και η καημένη η Μαρία.....νόμισε ότι έκανε κάτι πολύ κακό (δεν πρόλαβε καν :lol: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλιτσες...

Νασια περαστικα στη Μαμια ελπιζω να ναι καλυτερα..Καλου κακου κανε και μια εξεταση ουρων ..Οταν ο Νικολακης ειχε παθει ουρολοιμωξη το μονο συμπτωμα ηταν οτι δεν ετρωγε..Δεν εκανε καθολου πυρετο..Οσο για την ηλικια μη μιλας γιατι εγω ειμαι δυο χρονια πριν τα σαραντα και σκεφτομαι και γιανινι...

Βικακι το εξαμηνο ισχυει?ή το κοψαν ..Ο Αντωνακης πως ειναι ?Οσο για τον πονοδοντο με ειχε πιασει και μενα στον Νικολακη και ο γιατρος μου ειπε τα παναντολ τα απλα ή ντεπον αναβραζον..

Γιωτα φιλια στη μπουμπου...

Κανγκουρακι σταματησες απο τη δουλεια?

Ευακι πως τα πας ?Με το καλο και η δευτερη μπεμπα ...

φιλια πολλα καλο βραδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας.....

νασια μου ειναι σιγουρο οτι το μαρακι σου δεν εχει ορεξη λογω της γαστρεντεριτιδας.....μας εχει τυχει και ειχα ρωτησει το γιατρο και μου ειχε αυτο που σου λεω,οτι δηλαδη συνηθως οταν τους περναει δεν εχουν ορεξη για 2 με 3 μερες.....επισης η ουρολοιμωξη σε αυτην την ηλικια δεν εχει τα ιδια συμπτωματα με βρεφη δηλαδη σε ενα βρεφακι συνηθως το πιο συχνο συμπτωμα ειναι οτι δεν τρωει...

ολια πολυ χαιρομαι που το σκεφτεσαι για νινι.να θυμασαι οτι τα παιδια πρεπει να εχουν ενα η και 2 η οσα θελει η καθεμια αδελφακια γιατι οσο μακαβριο και αν ακουγεται εμεις καποια στιγμη δεν θα ειμαστε κοντα τους και θα πρεπει να εχουν καποιο δικο τους ανθρωπο ;) γι αυτο ξεκινα και να σκεφτεσαι μονο να ειναι γερο τιποτα αλλο.....τοσα συμβαινουν και το ξερεις δυστυχως πολυ καλα.......βαλε μπροστα και σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να πανε ολα καλα.......

οσο για την ηλικια που λετε,μην τρελενεστε.....ποσες γυναικες γεννανε σε αυτην την ηλικια....εξαλλου ειναι το πιο συνηθες στις μερες μας.....

εμεις ειμαστε καλα......αυριο σαραντιζω και την τεταρτη εχω γιατρο........τα φιλια μουυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΑΚΟΜΑ!!!!!!!!!!!!!!!

Τι έγινε ρε παιδιά ???? λίγο έλειψα και διαπιστώνω ευχάριστα νέα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σαε κουκλες!!!

αυριο τελικα θα γινει η γιορτουλα μας στο νηπιαγωγειο που αναβληθκε λογω καιρου και την περιμεναμε πως και πως,αυτες τις μερες βαζω τον Δημητρη στην τουαλετα,σφιγγεται κανει καμια πορδουλα :lol::lol: ,κατουραει καμια φορα και ειναι μεσα στην τρελη χαρα,μετα τρεχει γυρω γυρω στο σαλονι ξεβρακωτος και δεν θελει να βαλει πανα με τιποτα,αλλα για κακα δεν λεει τιποτα αν τον ρωτησω αν εκανε κακα λεει ακομα και μετα απο λιγο τα κανει και κανει τον κινεζο φυσικα :lol::lol:

Γιωτα εγω αυτο με το σταυρο νομιζω οτι βαζεις και τις αποβολες,εμενα μου εδειχνε τρια αγορια παντως αρα σταματαω εδω ;) ,σε βλεπω πολυ το σκεφτεσε για τεταρτο πολυ φορα πηρες εσυ :lol::lol: χαρας το κουραγιο σου,κι εγω θελω...................

Ολια βαλε μπρος,συμφωνω με την Γιωτα,ο Νικολακης θελει αδερφακι να παιζει κι εγω σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να ερθει συντομα!!!

Νασιουλα περαστικα στο Μαρακι,απο τα συμπτωματα που περιγραφεις και εμενα για γαστρεντεριτιδα μου κανει,στην ουρολοιμωξη δεν κανουν εμετο,οσο για την ανορεξια λογικο δεν ειναι μετα απο τοσους εμετους;;

Βικακι κι εγω ειχα προβλημα με ενα δοντι ημουν κοντα στο τελος ομως και ειχα παρει αντιβιωση ρωτα τον γιατρο σου ομως επειδη εισαι και στην αρχη ακομα ,ευχομαι να περασει συντομα δεν εχω χειροτερο απο τον πονοδοντο,οσο για την δουλεια σου αν δεις και κουραζεσαι παρε καμια αδειουλα να ηρεμησεις και μην το σκεφτεσαι πανω απο ολα να εισαι εσυ καλα

Κατερινακι εγω σου ευχηθηκα και στο καφε για το νεο σπορακι ολα καλα να πανε ευχομαι,οσο για την Αγγελικη δεν καταλαβαινει και πολλα πραγματα ακομα,οταν γεννηθει θα δεις ;) ,σημερα με ρωτουσε ο Γιωργος,μαμα εσυ θα γεννησεις κι αλλο μωρο;;και του λεω οχι γιατι θελετε κι αλλο,και λεει ο Νικος ναι μαμα να ειμαστε δυο δυο,και του λεω αν ειναι κοριτσι;;να το παρεις εσυ τοτε μου λεει;;καταλαβατε τα γαιδουρακια γεμισαμε τσουτσουνες στο σπιτι και θελουν κι αλλον :lol::lol:

Ευακι ολο λεω να σε παρω μωρε και ολο δεν προλαβαινω θα σε παρω καποιο πρωινο που θα εχω περισσοτερη ησυχια ελπιζω, πολλα φιλια στην νυφουλα μου!!!

φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή Χρονιά με υγεία και αγάπη!!! :x:YMHUG:

Πολλά πολλά συγχαρητήρια στις καινούριες εγκυούλες μας! Να έχετε μια τέλεια εγκυμοσύνη και να κρατήσετε γερά μωράκια στην αγκαλιά σας!

Βικάκι να μην έχεις καθόλου χαζοπονάκια που σε άγχωναν την προηγούμενη φορά! Κι αν έχεις εδώ να μπαίνεις να μας το λες να σε πειράζουμε και λίγο :x

ΚανγκουροΚατερίνα μου χάρηκα πάρα πολύ! Δε σου είχα πει τίποτα για την καλοκαιρινή περιπέτειά σου -το είχα διαβάσει αργά και μετά δεν ήθελα να ξύνω πληγές- αλλά περίμενα πώς και πώς να μας ξαναπείς ευχάριστα νέα! Όλα καλά θα πάνε τώρα - μη φοβάσαι τίποτα! :-*

Κι εμείς θέλουμε δεύτερο μωράκι κορίτσια και γενικώς δεν παίρνουμε προφυλάξεις αλλά δεν το έχουμε πάρει και πολύ ζεστά ακόμα... Έχω κι ένα άγχος ότι δε θα έρχεται γιατί έχουμε κι ένα θέμα, κι η Μαρκέλλα είχε αργήσει λίγο να έρθει και δε μπορώ να γχώνομαι πάλι. Θέλω όμως να μεγαλώσει με αδελφάκι το Μαρκελλίνι μου και μεγαλώνω κι όλας οπότε πρέπει σύντομα κάτι να γίνει...

Συμπεθέρα κι εμείς θηλάζουμε ακόμα αλλά πλέον πολύ λιγότερο. Βασικά έχω βάλει εγώ περιορισμούς. Θηλάζουμε μόνο στο σπίτι - το έξω το έχουμε κόψει εδώ και 2-3 μήνες- και μόνο στον καναπέ στο σπίτι. Τους δέχτηκε σχετικά εύκολα πάντως τους περιορισμούς. Μεγάλωσε το μωρό μου.

Προσπαθώ να κόψω και τους νυχτερινούς τώρα. Να τους μειώσουμε για αρχή μήπως και κοιμηθούμε επιτέλους. Συνήθως της δίνω μόνο μετά τις 5 το πρωί εκτός αν κλαίει και χτυπιέται πάρα πολύ :?

Πάντως έχει μειωθεί πάρα πολύ η παραγωγή μου - ειδικά από όταν άρχισα να μειώνω τους νυχτερινούς κι έχεις ξεφουσκώσει τελείως :? Νομίζω ότι είναι μικρότερο από πριν την εγκυμπσύνη, δηλαδή ανυπαρκτο :lol:

Κατερίνα πολύ γέλασα με τα παιδιά σου που θέλουν κι άλλον άντρα στην οικογένεια :lol: Κάνε εσύ όμως το κοριτσάκι και να δεις πώς θα την έχουν στα όπα όπα μετά ;)

Γιωτού άρχισες να τρώγεσαι για το τέταρτο :P Κάνε κάνε! Ευτυχία είναι τα παιδάκια :x

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

που εισαι βρε μαγδουλινι;;; :x:x:x:x:x:x μαγδα ευχομαι να ερθει πολυ γρηγορα το θαυματακι σας.....θυμαμαι ακομα βρε την ανακοινωση σου οταν ειχες μεινει εγκυος στη μαρκελλα......

καλα πατε με τους θηλασμους βλεπω....

κατερινακι με το καλο η γιορτουλα σας...να καμαρωσεις τα αγορακια σας.......μπραβο για τον δημητρακη σας.....και εμενα προχθες εκανε τσισα στη τουαλετα.....αλλα αυτο....τεσπα το εχω παρει χαμπαρι πλεον οτι το καλοκαιρι θα βγαλουμε την πανα.....υπομονη 5 μηνες......

αχ!!!!!!κοριτσια μακαρι να ειχαμε την οικονομικη δυνατοτητα να καναμε και 4ο αλλα δε παιζει :(

σημερα σαραντησαμε......πηραμε ευχουλα..και με ρωτησε ο παπας αν εχουμε αποφασισει τι ονομα θα δωσουμε και το διαβασε και αυτο και μου απο δω και περα να την φωναζουμε με το ονομα και οχι μπεμπα.οποτε απο σημερα μας λενε ΕΥΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

πηγα μετα τζαμπο.....με τα ταλιμπανια και πηρα διαφορα πραγματακια.....αχ!!!!καθομαι και κοιταω τα κοριτσιστικα και λιωνω.....αντε να μεγαλωσει λιγο να φοραμε κορδελες στα μαλακια και φουστανακια.....οπως καταλαβαινετε επειδη εχω πηξει στο παντελονι την ευα θα την ντηνω με φουστανακια συνεχεια......αφου φανταζομαι οτι θα τα σιχαθει στο τελος :lol::lol::lol::lol::lol:

αυτα σας ζαλισα και σημερα.....

φιλακιαααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φίλες μου

Κατερινάκι ωραία που θα κάνετε την γιορτούλα στο νηπιαγωγείο, άρχισες και τον μικρό στην τουαλέτα μπραβο αντε ελπίζω να τα καταφέρει πολύ γρήφορα. Είναι και οι μεγάλοι νομίζω είναι ένα κίνητρο αυτό ή δεν δίνει σημασία?

Η Αγγελική είναι δυο μέρες που δεν θέλει το γάλα με τίποτα τι καινούριο είναι αυτό...τι να κάνω να επιμείνω ή να την αφήσω όποτε το ζητήσει. Το φτιάχνω και το πετάμε τουλάχιστον τρώει τυρί μπολικο και γιαουρτάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλιτσες μου!!!!!!!!!!!!1

καλη χρονια ειπαμε;;;;;;;;Δε θυμαμαι!

καλη ρονια με υγεια σε ολοες μας και τις οικογενειες μας!!!!!!!!

Κανγκουρακι μου πως παει η εγκυμοσυνη;εχεις καθολου ανακατωσουρες;Μη φοβασαι ολα καλα θα πανε!Αληθεια με τη δουλεια συνεχιζεις;

Εγω σταματησα απο χθες.Χρειαζοταν νομιζω.Απο κιλα εχω παρει 5 εως τωρα αλλα μου φαινεται η κοιλια μου εχει φουσκωσει πολυ!

Γιωτα αυτο με το σταυρο το ξερω και γω αλλα αντιστροφα δηλ κυκλος= κοριτσι, μπρος πισω σε ευθεια γραμμη=αγορι.Εμενα οποτε το κανω μου βγαζει 3 παιδια αγορι-κοριτσι-αγορι.(Μεχρι στιγμης μεσα πεφτει!Αλλα δε με κοβω για 3ο αν και ο αντρας νμου απο τωρ α μου κανει κατι νυξεις....ΕΛΕΟΣ!!! :lol: )

ΒΙκακι και γω για αγορι σε κοβω.Απο τη στιγμη που το διαβασα το μυαλο μου πηγε αμεσως πως θα κανεις αγορακι!Αντε ολα με το καλο!

Εμεις εχουμε παλι γιατρο 23/1...ανυπομονω!

Η μπεμπα ειναι πολυ ζωηρη και κλωτσαει πολυ δυνατα!

Σας φιλω!

Καλο βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλίτσες!!!

Χρύσα μου και Μάγδα σας ευχαριστώ για τις ευχές.

Αντε Μάγδα βάλε και εσύ μπρος η Μαρκέλλα θέλει αδερφάκι...σου εύχομαι σύντομα να μας πεις τα ευχάριστα ...και οι ευχές των εγκύων λένε πιάνουν διπλές.

Πασχαλάκι ζωηρή η μικρούλα μου φαίνεται θα είναι και έξω ζωηρή αν κρίνω απο τη δικιά μου :lol::lol::lol:

Τα 5 κιλά είναι μια χαρά μέχρι τώρα, μην ανησυχείς!

Εγώ καλά πήρα σήμερα και τα αποτελέσματα απο το PAPP-A και είναι ακόμα καλύτερες οι πιθανότητες. Αχ είχα τόσο άγχος γιατι λόγω των υψηλών παλμών για την μια απο τις τρεις τρισωμίες που ελέγχουν οι πιθανότητες ήταν 1:200 και τώρα πήγε 1:1375. Αντε να έρθει και η άλλη τετάρτη να ελέγξουμε πάλι τους παλμούς μπας και ηρεμήσω λιγάκι. Οσο για την δουλεια σταμάτησα τέλος του χρόνου επειδή έληξε η σύμβασή μου...δεν ψάχνω κιολας γιατι δεν υπάρχει περίπτωση να με πάρει κανείς σε συτή την κατάσταση απο του χρόνου.

Βικάκι εσύ πως τα πάς, πότε ξανα έχεις γιατρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Ωωωω γράφω δυο μέρες συνεχόμενες! Μάλλον βαριέμαι πολύ να δουλέψω γρμφφφ :?

Γιωτού κι εγώ φουστανάκια και κορδελίτσες ονειρευόμουν αλλά η σουσουράδα μου δε με αφήνει να της βάλω ούτε τσιμπιδάκι. Τώρα λέω να μην της κόψω τις αφέλειες (έτσι γράφονται?) μήποως και καταλάβει ότι την ενοχλούν και με αφήγσει να της τα πιάσω λίγο. Όσο για φορεματάκια, φουστίτσες δεν τα θέλει καθόλου. Γενικώς όταν πάω να της βάλω κάτι πιο καλό δε με αφήνει. Μόνο φορμίτσες και τζινάκια. Έχουμε κι άποψη - αμέ!

Κανγκουρούλα φάση είναι με το γάλα. Όλα λίγο πολύ την περνάνε. Αφού τρώει τυρί και γιαούρτι είστε οκ. Μην την πιέσεις γιατί θα έχει αντίθετα αποτελέσματα. Ακόμα θυμάμαι εκείνο το απαίσιο ζεστό εβαπορέ που με περίμενε τα πρωϊνά :ymsick:

Εγώ της φτιάχνω μιλκσεϊκ μπανάνα :D Στο μουλτι και το πίνει με καλαμάκι. Δοκίμασέ το, δε χάνεις τίποτα. Και μόνο που έχει άλλο όνομα μπορεί να το θέλει.

Πασχαλάκι φιλιά!

Α! Για το Βικάκι κι εγώ αγόρι ψηφίζω ότι έχει 8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρες μου καλησπερα!καλα ειστε;

εγω σχολασα κ επειδη δεν ειχα φαγητο πηρα κατι σουβλακια κ τσακισα! :lol: τα αποφευγω βεβαια γενικα αλλα τωρα απο τη πεινα μου δεν ειχα κ αλλη επιλογη.ολες για αγορι με κοβετε ε;;μακαρι αν κ εχω πει ας ειναι πανω απο ολα γερο..θα δουμε.

καγκουρακι μου τη παρασκευη εχω γιατρο κ εχω πολυ αγωνια γιατι ειναι η δευτερη επισκεψη κ να δω πως παμε.πω πω ειναι τοσο νωρις ακομα.παντως ολο θυμαμαι στιγμες απο τον αντωνη νεογενητο κ ολο κοιταω φωτο.

τι ψωφοκρυο εχει σημερα ρε κοριτσια,ευτυχως εχω ρεπο δυο κιολας κ ετσι τωρα το σαββατο παλι δουλεια.οσο για την αδεια στανταρ θα παρω,δεν εχωκαμια ορεξη να πηγαινω.α εκοψα κ το τσιγαρο ειναι δυο μερες τωρα που δε κανω ουτε ενα.καλα κ πριν εκανα 3 με 4 αντε κ 5 αλλα τωρα τιποτα.αν κ το θελω αλλα τελος.

μαγδουλινι μου μακαρι να ακουσουμε κ απο εσενα τα ευχαριστα κ μην αγχωνεσαι γιατι ειναι χειροτερα φιλη μου.πολυ γελασα με το εβαπορε που ακομα θυμασαι! :D εγω το επινα παντως κ απορω.καλα γενικα ειμαι πολυ του να πινω γαλα,κ γενικα ολα τα τυροκομικα τρελαινομαι.εκτος απο ροκφορ.

γιωτακι κ νεγω σε κοβω για 4ο μωρακι κ αν οπως λες δε κολαγες στο οικονομικο βαζω στοιχημα οτι θ το κανατε! :D:D κ καλα θα εκανες δηλαδη.εγω παντως μεχρι δυο.μακαρι να μπορουσα κ αλλο ενα αλλα δε γινεται με τιποτα.δηλ μετα θα προσεχω παρα πολυ.

αχ τι ωραια να εισαι σπιτακι στα ζεστα σου..τωρα περιμενω να ερθει κ ο μπιλακος απο μια δουλεια κ θα φερει τον αντωνακη μου ο οποιος ηταν στη πεθερα μου.

ολιακι μου για το εξαμηνο ως τωρα ισχυει.αλλα πολυ φοβαμαι μη το καταργσουν.βασικα φοβαμαι μην πουν ανευ αποδοχων.αν γινει αυτο την βαψαμε.παντως απο καποιους ακουω οτι δε το πειραζουν αλλα προχθες μια φιλη που δουλευει σε λογιστικο γραφειο οτι θα το κοψουν.να προσπαθησεις κ εσυ για δευτερο νινι τα μωρα μας θελουν αδελφακια!

θελω να περασει κ καιρος δε μπορωωωωω!!!!!!! :lol::lol:

πασχαλακι μου 5 κιλα ειναι μια χαρα νομιζω.αληθεια με το ζαχαρο τι κανεις;εχεις προβλημα οπως με τον μακη σου;ωραια που σταματησες απο τη δουλεια,αντε παλι σε 2 χρονια τωρα! ;)

αυτα κ απο μενα κοριτσακια μου,θα σας πω οταν εχω νεα κ απο τον γιατρο.

φιλακια πολλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας.......

χθες πηγα γιατρο μια χαρα ειμαι......και ειπαμε τον απριλη που θα ανεβω παλι αθηνα να βαλουμε σπιραλ......γιατι μου λεει παλι θα μου ξαναρθεις :lol::lol::lol::lol: βεβαια προς το παρον δεν θα εχω περιοδο ετσι φανηκε στον υπερυχο :D:D

κατα αλλα μια απο τα ιδια......

ειμαι πολυ νευριασμενη σημερα....με πηραν τηλεφωνο απο τα ΚΕΛΠΝΟΟ και μου ειπαν για το 9μηνο οτι πρεπει να τους στειλω απο την υπηρεσια ενα χαρτι που να λεει οτι συμφωνουν με το 9μηνο.και πηρα τηλ στη διοικητρια και μου ειπαν οτι δεν μου το δεινει αυτο το χαρτι που συνεπαγεται οτι δεν θα παρω το 9μηνο.....αλλα ρε κοριτσια ρωταω ειδικα την πασχαλια αυτο δεν ειναι δικαιωμα μας;;;;;;;;δηλαδη δεν ειναι υποχρεωμενοι να μου το δωσουν;;;;;;;;;;;;;;τα εχω παρει στο κρανιο λεμε.......

απο το ΚΕΛΠΝΟΟ που αυτοι ειναι οι εργοδοτες μου μου ειπαν οτι θα την παρουν τηλ και θα με ενημερωσουν.......περιττο να σας πω οτι εχω απιστευτα νευρα.......

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μόλις κοιμησα το θηριάκι μου και ειπα να κάτσω κάνα μισάωρο γιατι κουτουλάω. [smilie=sleepy1.gif]

Γιωτάκι ελπίζω να λυθεί το θέμα και να πάρεις το 9μηνο εδω ξέρω οτι στον ιδιωτικό τομέα και δεν το αρνιούνται πόσο μάλιστα σε φορέα του δημοσίου τι να πω.

Βικάκι ξεκουράσου τώρα που έχεις ρεπό και περιμένουμε νέα σου αύριο όλα καλά θα είναι.

Μάγδα η λύση του μιλκσεικ μου ακούγετε πολύ καλή θα το δοκιμάσω. Χθες το βράδυ πάλι δεν ήπιε αλλά είχε φτιάξει η μαμά μου ρυζόγαλο και το καταβρόχθησε. Σήμερα το πρωί έλειπα και την κατάφερε η μαμά μου και το ήπιε. Για να δούμε πως θα τα πάμε και τις επόμενες μέρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτα μου πρωτη φορα το ακουω αυτο(δηλ οτι πρεπει να υπαρχει συμφωνη γνωμη του εργοδοτη για το 9μηνο).Φυσικα και ειναι δικαιωμασου να επιλεξεις 9μηνο ή μειωμενο ωραριο για 2 χρονια (ο,τι σε βολευει).Το ΚΕΕΛΠΝΟ ειναι ΝΠΔΔ;Ανηκει στο Δημοσιο ετσι δεν ειναι;Δεν το καταλαβαινω αυτο που σου ειπαν.Εγω ξερω οτι με αιτηση μας επιλεγουμε αν θελουμε ειτε το ενα ειτε το αλλο.Αυτο ελειπε να τους ρωταγαμε κιολας.Εκτος αν ισχυει κατι ειδικοτερο για σας λογω φυσης επαγγελματος και ελλειψης προσωπικου που δεν το νομιζω ομως, θα ηταν αδικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα ειδα στο site οει ειναι ΝΠΙΔ (ιδιωτικου Δικαιου)Δηλ εχεις δικαωμα για αδεια λοχειας και 6 μηνες αδεια μητροτητας ή μειωμενο ωραριο.πουθενα δε λεει για συφωνη γνωμη εργοδοτη.Σου βαζω τολινκ να μπεις. www.enet.gr/?i=news.el.article&id=32989 - Προσωρινά αποθηκευμένη - Παρόμοιες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πότε ενημερώνεται ο εργοδότης;

Η εργαζόμενη θα πρέπει να ειδοποιήσει τον εργοδότη εγγράφως ένα μήνα τουλάχιστον πριν από την έναρξη της εξάμηνης άδειας. Η χορήγηση της άδεια είναι υποχρεωτική για τον εργοδότη εφόσον ζητηθεί από την εργαζόμενη.

Σορρυ για το 3πλο ποστ αλλα συγχυστηκα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φιλεναδες.....

πασχαλακι μου γλυκο σε ευχαρσιτω πολυ για τις πληροφοριες....λοιπον ο συγκεκριμενος φορεας σου δινει αυτα που δινονται απο το δημοσιο....δηλαδη περνουμε τους 2 μηνες αδεια λοχειας απο το ικα και μετα μας δινει και ο εργοδοτης(ΚΕΛΠΝΟΟ)ενα μηνα ακομα αδεια λοχειας δηλαδη οπως τους 3 μηνες που περνεται εσεις........μετα απο αυτο μπαινουμε στο 9μηνο.....δεν παμε μεσω οαεδ......αλλα απο οσο γνωριζω εφοσον ειναι δικαιωμα μου να διαλεξω αναμεσα στο 9μηνο η το μειωμενο ωραριο δεν καταλαβαινω πιο ειναι το κολλημα τους στο μπουρδελο που δουλευω;;;;;σορυ που το λεω ετσι...δηλαδη ειναι σαν να ειναι εσενα εργοδοτης σου το δημσιο και να μην σε αφηνει πχ το σχολειο που δουλευεις να παρεις την αδεια αυτη και να σου λεει θα παρεις το μειωμενο......μπορει να γινει αυτο;;;;;;;;

κατερινακι μου εμενα προσοπικα δεν πινουν πολυ γαλα......ειδικα ο γιωργος.....αλλα δεν αγχονομαι με αυτα τα χαλια γαλατα που κυκλοφορουν πλεον.....φιλια στη μικρη σου και φιλια και στην κοιλιτσα σου.....χαιρομαι που πανε καλα τα πραγματα....

βικακι περιμενουμε νεα σου.....

μαγδουλινι μου ετσι η μαρκελλα ε;;;;;;;δεν θελει φρου φρου και αρωματα. :lol::lol::lol: ελπιζω να μην ειναι ετσι και η δικια μου.......ε!!!!!Και που εισαι μη δουλευεις και πολυ =))=))=))=))=))=))=)):YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::x:x:x:x:-p:-p:-p

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου καλησπερα!

ειστε ολες καλα;

εγω γυρισα απο τον γιατρο,ολα καλα ακουσαμε κ καρδουλα!

μπηκα πολυ βιαστικα γιατι πειναω παρα πολυ ισως τα πουμε μετα,φιλακια πολλα σε ολες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Για εμένα, μπορεί και τσάμπα να το σκέφτεσαι.. μετά από τρίμηνη καταστολή των ενδογενών ορμονών δεν ξέρεις αν θα είναι καλές οι ενδογενείς ορμόνες στην πρώτη εμμηνόρροια για να προχωρήσετε σε διέγερση.. μίλα με το γιατρό σου κάνε τις εξετάσεις σου δείτε πως θα είναι ο κύκλος σου και το αποφασίζετε τότε με το γιατρό σου..! Εγώ τουλάχιστον και σύμφωνα με αυτά που έχουν αναφέρει κορίτσια στο παρελθόν με ενδομητριωση, αν έπαιρνα το οκ από το γιατρό μου να προχωρήσουμε θα το έκανα τώρα που θεωρητικά η ενδομητριωση είναι σε ύφεση και οι πιθανότητες καλύτερες..
    • It is one of the well-known complications following in vitro fertilization (IVF) with embryo transfer (ET). The incidence of ectopic pregnancy is estimated to be 2.1–8.6% of clinical pregnancy after IVF-ET, which is 4 times higher than natural conceptions. No significant difference could be demonstrated on the incidence of EP in fresh IVF cycles vs. frozen/thawed cycles in a large cohort of patients. Donor egg recipients were found to have a significantly lower incidence of ectopic pregnancy compared with standard IVF patients. Πηγή: Pubmed  Ισχύει.. του εναντίον δηλαδή, η εξωσωματική αυξάνει τις πιθανότητες..
    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...