Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες 2008-Νο 16 καλή σχολική χρονιά!!!


Recommended Posts

Τι κάνετε κορίτσια;;

Αυτή η εβδομάδα ήταν χάλια για μένα..Πέρα από την πολλή δουλειά που είχα κάθε βράδυ, ο Πανούλης για ακόμα μια φορά έκανε λαρυγγίτιδα :lol::lol: Δεν αντέχω τη λαρυγγίτιδα ρε γαμώτο..Δεν μπορώ να τον βλέπω να μην μπορεί να πάρει ανάσα..Ευτυχώς δε χρειάστηκε νοσοκομείο και οξυγόνο γιατί δώσαμε άμεσα κορτιζόνη και τον βγάλαμε στον καθαρό αέρα για καμιά ώρα και κάπως συνήλθε. Τώρα έχει ακόμα βήχα και μπούκωμα. Όποτε συναντιόμαστε με φίλους που έχουν παιδάκια που πηγαίνουν στον παιδικό πάντα κολλάει. Και δε με πειράζει να κολλάει μια γριπούλα. Τρέμω όμως τις λαρυγγίτιδες και ακόμα έχει ευπάθεια σε αυτές :(:(:( Από την άλλη ρε γαμώτο δε γίνεται να μην ερχόμαστε σε επαφή με άλλα παιδάκια...Πάντως γι' αυτό δεν πατάω στους παιδότοπους το χειμώνα..Μας είπε ο παιδίατρος ότι μέχρι τα 4 περίπου κρατάει. Άλλοι λένε και μέχρι το δημοτικό..

Βασούλα μου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε ΟΛΑ καλά με τη δουλειά σου και να μη σε πειράξει κανείς :ympray::ympray::ympray:

Άσπα μου πολύ οργανωμένη σε βρίσκω. Και πολύ ψαγμένη επίσης! Ούτε που είχα ακούσει για το 20% του Μουστάκα. Μια μέρα θα το έχει;;; Εγώ δεν ξέρω τι θα πάρω στον Πάνο. Ακόμα δε ζητάει συγκεκριμένα πράγματα..Μάλλον αυτοκινητάκια(cars). Με αυτά παίζει συνέχεια. Μας λείπουν και κάποιοι ήρωες και πρέπει να τους βρούμε :lol::lol::lol:

Βικουλίνι ακόμα είσαι άσχημα;; Γιατί βρε κοπέλα μου;; Τώρα έρχονται και τα Χριστούγεννα!

Στάμυ τόσο πολύ έχεις βαρύνει;; Γνώμη μου πάντως είναι να μη γεννήσεις αν δεν έρθει η ώρα σου γιατί συνήθως οι τεχνητοί πόνοι καταλήγουν σε καισαρική. Τον έφαγες τον γάιδαρο, στην ουρά θα κολλήσεις;; ΥΠΟΜΟΝΗ!

Αυτά τα νέα μου. Πολλά φιλάκια σε όλες σας :-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 449
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα κοριτσαρες :!::!::!:

Αλλη μια μερα στην δουλεια.....απο βδομαδα θα δουλεψω Δευτ.-Τρ.-Τεταρ. και μετα σταματαω

κ γυριζω την Τριτη μαζευτικαν τα ρεπο μου απο τα Σαββατα και θα καθησω μερικες μερουλες

ευτυχως γιατι δεν αντεχω αλλο...........

Ασπακι δυστυχως σε τετοιους καιρους που ειμαστε τετοια θα ακουμε συνεχεια και πιστευω πως

θα ερθουν και χειροτερα...........

Σταμυ μου αντε κανε υπομονη τιποτα δεν εμεινε ΥΠΟΜΟΝΗ :!::!::!::!::!::!:

Και μην ξεχνας μετα θα εχεις αλλα :lol::lol: που ευχομαι ο μπεμπαρος να ειναι το καλυτερο

μωρακι :D

Ανθη μου περαστικα στον μικρο σου ευχομαι να γινει γρηγορα καλα :!::!::!:

Αχ μακαρι να μην με διωξουν παρακαλα αλλιως καηκαμε ;)

Τα φιλια μου σε ολες οτι και να κανετε καλα να περασετε ευχομαι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσαρες!!!!!!!!!εσεις και εσεις ε?παει δεν βλεπω επιστροφη στους παλιους καλους καιρους...σας διαβασα λιγο .....στολισατε?εμεις ναι εδω και μια εβδομαδα και τα παιδιαπολυ το χαιρονται,σταμυμαμυ αντε με το καλο!!!!!βρε ποτε περασε ο καιρος σαν χτες θυμαμαι οταν ανακοινωσες την εγκυμοσυνη σου...εγω τρεχω τρεχω και ξανα τρεχω οπως ολες προφανως,αλλα που μυαλο για υπολογιστη και σερφαρισμα τα παιδια εδω και περιπου ενα μηνα κολλαγε το ενα το αλλο μια μυξες μια λαρυγγιτιδα ,που παρεπιπτοντως θεριζει αυτη την εποχη μια βηχα και φτου και απ την αρχη ευτηχως τωρα ειμαστε στο σταδιο λιγες μυξες που το βλεπω να κραταει ολο τον χειμωνα κογω πρωτης χρονιας στον παιδικο που παει ο γιοκας μου σας φιλω και θα ξαναμπω συντομα ανθη ασπα βασω βικουλινη σταμυ μαμυ και τζοανακι που καπου σε πετυχα τελαιυταια στο ποστακι μας........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;; Εμείς μάλλον καλά...Δε λέω πολλά βέβαια..Το πρωί ξαναδώσαμε στον Πάνο soldesanil γιατί τον έπιασε κρίση βήχα και άρχισε να βγάζει λαρυγγικούς ήχους και βοβηθήκαμε. Μετά ήταν καλά όμως και έτσι πήγαμε μια εκδρομούλα. Το χαρήκαμε. Περάσαμε πολύ όμορφα!Για να δουμε και αυτό το βράδυ. Ελπίζω να περάσει ήσυχα ήσυχα..

Βάσω μου μια χαρούλα οι μερούλες που θα κάτσεις! Ευκαιρία να ξεκουραστείς και να χαρείς το Δημήτρη σου ;) ! Καλά είναι το ζουζούνι;; Δε μας είπες, την έβγαλε την πέτρα από τα κακά τελικά;;;;;

Γεια σου Φανή! Χάθηκες..Κάνει και ο δικός σου λαρυγγίτιδα;; Περνάει κρίσεις που δεν μπορεί να ανασάνει και δίνετε σταγόνες soldesanil;;; Γενικώς δεν ακούω και πολλά παιδάκια που το παθαίνουν αυτό.Πάντως είναι ο μοναδικός λόγος που με κάνει να φοβάμαι για τις ιώσεις..Όσο για τη μίξα δε σταματά ποτέ όταν τα παιδάκια πηγαίνουν σχολείο για πρώτη φορά..Ουφ..σπαστικές οι ιώσεις....

Πολλά φιλάκια σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες :!:

Μολις ηρθα στην δουλεια και δεν ειμαι καθολου καλα

χαλια η κατασταση ειμαι πολυ στεναχωρημενη ελπιζω να παρω τα πανω

μου συντομα :(:(:(:(

Ανθη μου ευχομαι ο Πανουλης σου να ειναι μια χαρα :)

Φανη φιλακια πολλα

Ασπακι που εισαι εσυ :?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου!!!

ΤΑ ΠΙΟ ΓΛΥΚΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(παλιο ασμα ΣΑΜΙΟΥ)

πηγαμε κι εμεις παιδιατρο..7 μηνων αυριο ο νικακος.....ειναι 71 και 7600.μια χαρα μας ειπε..!τρωει απ ολα και σχεδον σε καθε γευμα θηλαζει κιολας..τα βραδια μερικες φορες ξυπναει αλλες οχι..ενταξει..ολα καλα!!εγω τον βαζω στρατα και παει σφαιρα...κοντευει να γκρεμισει το δεντρο για την ακριβεια!αλλα οτι κανει το κανει με χαμογελο..αφου και η παιδιατρος μου ειπε ο μικροσ θα ειναι μεγαλο ζουζουνι....αλλα χαμογελαστο χωρις φασαριες!!χαχα!και απο μπουσουλημα πεζοναυτη τον φωναζουμε αφου σερνεται στα πατωματα...!

μην ξεχασω αυριο παω να κλεισω ημερομηνια για βαφτιση..χειμωνιατικη..αλλα τι να κανουμε..29/1 η 05.02

κ θα αρχισω να ψαχνω τα της βαφτισης..

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζοανάκι μεγάλωσε μωρέ και ο μπόμπιρας!!! Να τα χαίρεσαι και τα δυο σου τα παλικάρια!!! Με το καλό και η βάφτιση.

Περαστικά σας και πάλι βρε Ανθή, που λες θαυματουργές αυτές οι σταγόνες εεε?? Δώσαμε την προηγούμενη εβδομάδα στην Μαρία μου που την έπιασε μια κρίση και μέσα σε 2 μέρες όλα οκ.

Δυστυχώς πολλές ιώσεις σέρνονται και δεν έχει σχέση αν πηγαίνεις η όχι σε παιδικό ή παιδότοπο κλπ.

Από την άλλη πάλι δεν μπορείς να κλειστείς και μέσα στο σπίτι να μην πηγαίνεις πουθενά, να μην

έρχεται κανένας, δεν μπορείς να ζεις στην απομόνωση.

Υπομονή, δεν είναι τίποτα....θα ξανάρθει το καλοκαίρι!!! :lol::lol:

Αλήθεια χριστούγεννα τι θα κάνετε κοκόνες μου, για που μου είστε????? :-?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες :!:

Μολις ηρθα στην δουλεια και δεν ειμαι καθολου καλα

χαλια η κατασταση ειμαι πολυ στεναχωρημενη ελπιζω να παρω τα πανω

μου συντομα :(:(:(:(

Τι έγινε ρε κορίτσι???? :o Γιατί με ανησυχείς εσύ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασούλα αύριο μετά τις 9:00 θα είμαι online, φρόντισε να είσαι και εσύ.

Και μην σκας για τίποτα....εμείς να 'μαστε καλά!!!...ναι??? :YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;;

Ο Πανούλης και σήμερα το πρωί ξύπνησε από κρίση βήχα αλλά μέσα στη μέρα τον είδα καλύτερα! Ελπίζω αύριο να μην ξυπνήσει από βήχα..

Βασούλα μην ανησυχείς. Θα τα πάρεις τα πάνω σου! Εμείς οι γυναίκες έχουμε τα σκαμπανεβάσματά μας. Να σκέφτεσαι ότι έχετε την υγεία σας και όλα τα άλλα αντιμετωπίζονται ;) !

Άσπα μου όντως θαυματουργές οι σταγόνες αλλά είναι κορτιζονούχες ρε γαμώτο και δεν είναι και ό,τι καλύτερο. Παρόλ' αυτά στη λαρυγγίτιδα δεν υπάρχει άλλη επιλογή.

Όσο για τις ιώσεις σίγουρα δε γίνεται να κλεινόμαστε μέσα και να μην ερχόμαστε σε επαφή με άλλο κόσμο αλλά όπως και να το κάνεις στους παιδότοπους και στον παιδικό ένα παιδί έχει πολύ περισσότερες πιθανότητες να αρπάξει κάτι λόγω κλειστού χώρου και πολυκοσμίας. Προτιμώ τους ανοιχτούς χώρους. Στα παιδικά πάρτυ που μας καλούν πάντα τον πηγαίνω αλλά πάντα κολλάει κάτι :?:?:? Αν δεν είχε το θέμα της λαρυγγίτιδας θα ήμουν πολύ πιο χαλαρή με τις ιώσεις. Η λαρυγγίτιδα όμως είναι ό,τι χειρότερο και πολύ επικίνδυνη..

Όσο για τα Χριστούγεννα ίσως να πάμε κανά τριημεράκι κάπου των Φώτων. Παίζεται..Κατά τα άλλα, εδώ στην Αθήνα με πολλά τραπέζια, πολλές εξόδους και πολλή ξεκούραση (ελπίζω..)

Τζοαννάκι ξεπετάχτηκε και το δεύτερο αντράκι σου! Γιατί δεν τον βαφτίζετε λίγο αργότερα ώστε ο καιρός να είναι καλός; Εγώ βάφτισα τον Πάνο 1η Νοέμβρη και τα είχαμε δει όλα. Το παιδί εντωμεταξύ μέσα στην εκκλησία τα έπαιξε από το κρύο όταν το γδύσαμε. Άσε που στις εξωτερικές φωτό έπρεπε να φοράω παλτό :evil::evil: ..Σε κάποιες βέβαια το έβγαλα και το χαμόγελο ήταν κοκαλωμένο από το κρύο :lol::lol:

Σας είπα ότι στολίσαμε;; Δε θυμάμαι..Πόσο μου αρέσει το σπίτι στολισμένο..Τώρα θα προμηθευτούμε και ξύλα για να ανάψουμε και το τζάκι και θα είναι ακόμα πιο χαουζούρικα!!!!

Αυτά τα νέα μου..

Πολλά φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαρες μου :)

Ψιλοβρεχει φυσαει χαλια ο καιρος χαλια κ η διαθεση........

Δεν εχει γινει κατι σημαντικο αλλα εγω ειμαι πολυ χαλια ολα μου φταινε κουραστικα με την

δουλεια θελω να αλλαξω παραστασεις η δουλεια του αντρα μου ειναι χαλια εχουμε λιγο

γκρινιτσες εδω πιεζομαστε γιατι ολοι μερα μιλανε για απολυσεις ερχονται Χριστουγεννα

και αντι να τα απολαυσουμε σκεφτομαστε τι θα κανουμε..........

Τελος παντων ισως αυριο που θα ειναι η τελευταια μερα στην δουλεια να ξεκουραστω κ να μην

τα σκεφτομαι ολα αυτα πρεπει να χαλαρωσω γιατι ειναι κριμα και για τον μικρο να με βλεπει

ετσι κατσουφα..........

Αντε να μην σας ζαλιζω ;)

Ιωαννακι ποσο μεγαλωσατε περναει ο καιρος με το καλο η βαπτιση σας :)

Ασπακι μου γλυκο :D

Εμεις Χριστουγεννα θα τα περασουμε στο χωριο καλα ειναι...

Εσυ τι θα κανεις :?:

Ανθη μου στολισες ε :?:

Και εγω λεω την Πεμπτη που θα καθομαι να παω να παρω δεντρο για να στολισω μπας και φτιαξει

η διαθεση μου ;)

Σας φιλω και σας αφηνω εχω λιγακι δουλιτσα αφου εκανα μιση ωρα για να τα γραψω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και παλι εγωωωωωωωωωωω.............

Καλε που ειστε ολες :?:

Ποιες ολες θα μου πεις.........

Ασπακι Ανθη εξαφανιζολ και εσεις :?:

Τελευταια μερα στην δουλεια απο την Τριτη παλι αντε γιατι βαρεθηκα..........

Αυριο θα παω να παρω και δεντρο να στολισουμε επιτελους :)

Φιλια πολλα καλα να περασετε οτι και αν κανετε ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια...ανθη μου αλλη μια φορα ειχε ξανακανει αλλα οχι τοσο βαρια οσο το περιγραφεις σταγονες σολντεσανιλ για τρεις μερες μεν αλλα ηπιο δε.....βηχα περιεργο και λιγο μυξα αυτα πυρετο καθολου..τελοσπαντων περαστικα σας γιατι εμεις την σκαπουλαραμε....τζοανακι μεγαλωσατε και εσεις ε?αντε με το καλο η βαπτιση....θα ξαναμπω αυριο πια φιλια για σημερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να' μαι κι εγώ! Τι κάνετε κορίτσια;;

Βασούλα είσαι καλύτερα;; Είμαι σίγουρη πως οι μέρες αυτές που θα κάτσεις θα σου κάνουν καλό ;) ! Μακάρι να καθόμουν κι εγώ λίγες μερούλες..Έρχονται βέβαια τα Χριστούγεννα. Υπομονή!

Φανή μου δεν την παλεύω με τις ιώσεις..Ειδικά αυτές που περιλαμβάνουν και βήχα στο πακετάκι γιατί σχεδόν πάντα κάνει λαρυγγίτιδα.Ελπίζω μέχρι να πάει σχολείο να το έχει ξεπεράσει γιατί κολλάει και εύκολα το παιδάκι μου :evil::evil: ..Ευτυχώς εσείς τη σκαπουλάρατε ;) ! Δε λέει γιορτινές μέρες με ιώσεις..

Άσπα πού είσαι;;; Χάθηκες...Ελπίζω όλα να είναι καλά!

Δεν έχω νέα να σας πω..Τα ίδια και τα ίδια. Δουλειές στο σπίτι, δουλειά εκτός σπιτιού, διόρθωση, υποχρεώσεις, κούραση. Όλα καλά δηλαδή!

Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα φίλες μου.

Μπαίνω κάθε απόγευμα ή και κάποια πρωινά και διαβάζω τα νέα σας….αλλά δεν ξέρω τι να γράψω.

Περνώ κάποιες έντονες καταστάσεις με πολύ στρες και δεν είμαι σε φάση για πολύ κους κους εδώ μέσα και χαβαλέ.

Θα επανέλθω όταν θα είμαι καλύτερα…..γιατί ούτε κι εμένα δεν μου αρέσω έτσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι πάθατε βρε κορίτσια;;; Άσπα και Βάσω εύχομαι πολύ πολύ σύντομα να ξαναπάρετε τα πάνω σας ;) !

Θα περιμένω να επανέλεθετε!

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΥΚΛΕΣ!!!!!!

ΚΑΛΑ ΕΙΣΤΕ????

ΒΑΣΟΥΛΑ Κ ΜΙΡΛΙΤΣΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΟ ΚΑΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ!!!ΜΗΝ ΣΑΣ ΠΕΡΝΕΙ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΓΙΟΡΤΕΣ ΕΡΧΟΝΤΑΙ,ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΠΟΤΕ ΕΛΑ ΝΑ ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΜΕ!!!

ΑΝΘΗ ΚΑΛΑ ΕΙΣΤΕ???

ΑΧΧΧΧΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ!!!!!!!!!!!

ΤΟ ΜΩΡΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΕΒΕΙ ΑΚΟΜΑ Κ ΑΝ ΔΕΝ ΚΛΕΙΣΩ ΤΗΝ 40 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΔΕΝ ΘΑ ΒΓΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ!!!!!

ΕΧΩ ΠΟΝΟΥΣ Κ ΔΥΣΚΟΛΕΥΕΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ!!!!

ΙΩΑΝΝΑ ΚΑΛΑ ΕΙΣΤΕ??ΔΙΑΒΑΣΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΒΑΦΤΗΣΙΑ???ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ,ΚΑΛΟΣ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ Ο ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ!!!

ΑΝΤΕ ΧΑΘΗΚΑΜΕ ΝΑ ΔΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΜΑΖΙ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ,ΑΝ Κ ΧΛΩΜΟ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟΣΑ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΜΑΖΙ.

ΘΑ ΞΑΝΑΜΠΩ ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΝΕΑ ΜΟΥ,ΦΙΛΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες :!:

Επεστρεψα και εγω στην δουλεια.............

Μπορω να πω πως μου εκανε καλο που καθησα ξεκουραστηκα και απολαυσα τον

γιο μου :D

Αλλα τωρα τα κεφαλια μεσα.......

Ασπακι και εσυ χαλια εισαι :?:

Αχ εγω πιστευω πως ποτε δεν θα παρουμε τα πανω μας γερναμε και γινομαστε γκρινιαρες :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Πλακα κανω ;)

Ανθη μου τι κανεις :?:

Πως ειναι ο Πανος σου :?:

Σταμουλα μου υπομονη κανε τιποτα δεν εμεινε.........Η μικρη τι λεει ολα καλα?

Εμεις ξαναξεκινησαμε προσπαθειες για μωρακι παρακαλατε ολες να γινει το θαυμα

και τον Δημητρη μου στις γιορτες τον επιασα ;)

Σας αφηνω θα μπω αργοτερα.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας! Τι κάνετε;;;;

Εγώ κουράζομαι πολύ ρε γαμώτο....Ευτυχώς έχω βοήθεια από τον άντρα μου, τη μαμά μου και την πεθερά μου. Παρόλ' αυτά κάποιες στιγμές δεν την παλεύω...

Βάσω μου εύχομαι ολόψυχα να πιάσεις και το δεύτερο παιδάκι μέσα στις γιορτές και να μας πεις ευχάριστα νέα λίαν συντόμως!!! Έχω αρχίσει κι εγώ να φλερτάρω με την ιδέα του δεύτερου αλλά βλέπεις εγώ έχω και περιορισμούς με τη δουλειά..Πρέπει να μείνω έγκυος συγκεκριμένους μήνες για να γεννήσσω καλοκαίρι. Αλλιώς, θα πρέπει να βρουν αντικαταστάτη και μετά όλα παίζονται. Ακόμα όμως και να μου έλεγαν ότι σίγουρα θα γυρίσω και θα είναι όλα όπως πριν, θα πρέπει ένα χρόνο να μείνω χωρίς δουλειά και επομένως χωρίς λεφτά. Είμαι ωρομίσθια. Κάθε Σεπτέμβρη με προσλαμβάνουν και κάθε καλοκαίρι με απολύουν. Άρα αν δε με προσλάβουν απλά δε θα πληρώνομαι..Ωραία ε;;; Θα κάνω συμφωνία με το Θεό......Τα λέω και με πιάνουν τα νεύρα μου :evil::evil::evil: Οι πιο αδικημένες εργαζόμενες είμαστε στο θέμα της μητρότητας..Ούτε άδειες, ούτε τίποτα...

Ο Δημητράκης είναι καλά;

Στάμυ μου κάνε υπομονή και ο καιρός σχεδόν έφτασε. Σε λίγο θα έχετε και νέο μέλος στην οικογένεια!

Άσπα ελπίζω να είσαι καλύτερα ;) !

Φιλιά σε όλες (όσες έμειναν τέλος πάντων...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες :!:

Μολις εφτιαξα το καφεδακι μου εχθες εφτιαξα μελομακαρονα εγιναν

αρκετα καλα προετοιμαζομαι για τα Χριστουγεννα :)

Την αλλη Τεταρτη πηρα και παλι αδεια ανευ αποδοχων γιτι ο μικρος εχει γιορτουλα στον

παιδικο και δεν θελω να την χασω με τιποτα θα ντυθει και αγιοςβασιλιτικος νανος :D

μονο που το σκεφτομαι συγκινουμε θα πουν και ποιηματακι το οποιο το ξεφτερη μου

το εμαθε απο την πρωτη μερα :D

Ανθη δες που καταντησαμε να σκεφτομαστε ποτε πρεπει να μεινουμε εγκυες και αν πρεπει

αν ειναι δυνατον............εγω αυτη την φορα οταν με το καλο μεινω θα παρω

ολες τις αδειες που δικαιουμε τα παντα στον Δημητρη δεν πηρα τιποτα ουτε καν το

μειωμενο.........αλλα αυτη την φορα οτι υπαρχει θα το παρω ;)

Ασπακι μου που εισαι :?:

Ακομη εισαι χαλια :?:

Σας αφηνω να συνεχισω το καφεδακι μου ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άστα ρε Βασούλα..Καλά θα κάνεις και θα πάρεις ό,τι δικαιούσαι. Εγώ που δε δικαιούμαι τίποτα να δω τι θα κάνω...Αυτά έλεγα σήμερα και με μια συνάδελφο η οποία είναι έγκυος στο δεύτερο παιδάκι της. Αρχή ακόμα (6 εβδομάδων). Θα γεννήσει πρώτα ο Θεός αρχές Αυγούστου και θα αναγκαστεί να επιστρέψει στη δουλειά πριν καλά καλά σαραντίσει. Βλέπεις δε γίνεται να τα βγάλουν πέρα μια ολόκληρη χρονιά με ένα μισθό..Μου τα έλεγε και έβραζε το κορίτσι..

Γιορτούλα ο Δημητρός σου ε;;; Θα κλαις από συγκίνηση κουκουβάγια μάνα :lol::lol::lol::lol: Ανυπομονώ κι εγώ να δω τον Πάνο μου σε σχολική γιορτή..

Οι 2 μας μείναμε τελικά ε;;;; Στο τέλος με βλέπω να γράφω μόνη μου και να απαντάω στον εαυτό μου :lol::lol::lol:

Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα αργοπορημενη σημερα............

Το ανοιξα απο τις 6 και τωρα καταφερα να γραψω...........

Ανθη μειναμε μονες μας τελικα.........αντε ποιος την χαρη μας :lol::lol::lol::lol:

Σημερα εχουμε αρκετη δουλιτσα επιτελους να ανοιξει η δουλεια γιατι θα γινουν απολυσεις

και παλι απο το νεο ετος :(

Ποτε σταματας για γιορτες :?:

Με βλεπω να μενω μονη μου δεν θα παρω καθολου αδεια :(

Εεεεεεεεεεεεεε κανονισε να μπαινεις να λες ενα γεια :lol::lol::lol:

Ασπακι που εισαι οοοοοεεεεεοοοοοοοοοο :!::!::!::!:

Εισαι νταουν ε :?:

Καλα και εγω μια απο τα ιδια

Φιλια πολλα κοριτσαρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Βασούλα!

Σταματάω από 24 Δεκεμβρίου ως τις 2 Ιανουαρίου. Βέβαια θα έχω και διόρθωση στις διακοπές μου αλλά θέλω να πιστεύω πως θα ξεκουραστώ! Πάντως μην ανησυχείς καθόλου. Δε θα σε αφήσω μόνη σου μια που δε θα πάρεις άδεια.

Μακάρι να έχετε πολλή δουλίτσα και να μη χρειαστεί να γίνει καμιά απόλυση..

Γιατί είσαι ξανά στα κάτω σου βρε Βάσω μου;; Γιορτές έρχονται.Πάρε τα πάνω σου! Εγώ παραδόξως έχω τα κέφια μου αν και καμιά φορά με πιάνει ένα ανεξήγητο και αδικαιολόγητο άγχος..Είναι στη φύση μου..

Άλλη μια εβδομάδα δουλίτσα και μετά χαλάρωση. Μετράω αντίστροφα σαν τους φαντάρους :lol::lol::lol:

Ο Δημητράκης σου τελικά την έβγαλε την πετρούλα από τα κακάκια του;;;;

Φιλάκια πολλά κοριτσάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα :!::!::!::!:

Δεν εχουμε ρευμα φρικηηηηηηηηηηηηηηη :!::!::!:

Το καλο ειναι πως εδω δουλευουν τα μηχανηματα με γενητρια και ετσι

εχω τον υπολογιστη ;)

Ανθη μου τι καλα που θα καθησεις...........θα χορτασεις και τον μικρο.......

Πωπω οι δυο μας μειναμε και απο αυριο θα ειμαι μονη μου...

Εγω μια ειμαι ανεβασμενη μια στα κατω μου ερχονται γιορτες και φετος τα πραγματα

ειναι πολυ ζορικα ο κοσμος ολος παραμιλαει το ιδιο και εμεις η ολη κατασταση αρχισε

να με απελπιζει αρκετα :(

Ο Πανουλης σου τι κανει :?:

Ο Δημητρης την πετρα ακομη δεν την εβγαλε οταν πηγαμε για υπερυχο δεν φανηκε κατι μεσα

ο γιατρος μου ειπε μαλλον θα βγηκε και πως δεν την εχω παρει χαμπαρι και ετσι σταματησα να ψαχνω

αφου ειναι καλα και πηγαινει τουαλετα κανονικα δεν ανησυχω ;)

Φιλουρες και καλο σ/κ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ....ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ....ΧΑΘΗΚΑ ΠΑΛΙ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ...Ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΜΠΟΥΣΟΥΛΑΕΙ ΣΦΑΙΡΑ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΖΨ ΣΤΗΝ ΣΤΡΑΤΑ...ΤΟΝ ΚΡΑΤΑΩ ΕΓΩ,,,Ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥ ΧΙΧΙ!!!

ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙΑ ΣΑΣ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Να πάς σε ενδοκρινολόγο για τις πολυκυστικές καθώς πρόκειται για μια ορμονολογικη διαταραχή και όχι γυναικολογική. Μόνο ενδοκρινολόγος που ειδικεύεται στις ορμόνες αναπαραγωγής μπορεί να σε βοηθήσει για ποιοτικότερη ωορρηξία. Για το άλλο που ρωτάς τι απάντηση να σου δώσει κάποιος;; Πρέπει να κάνεις εξετάσεις 2η-4η μέρα του κύκλου σου για να έχεις μια εικόνα του τι γίνεται..! Ζήτα από το γυναικολόγο σου να σου γράψει έναν πλήρη έλεγχο και αν είναι όλα καλά και το μωράκι συνεχίζει να μην έρχεται, θα πρότεινα και μια σαλπιγγογραφια και ένα σπερμοδιαγραμμα σε εξειδικευμένο διαγνωστικό σπερμολογιας 
    • Μια χαρά είσαι κορίτσι μου!! Την προλακτίνη σου βελτίωσε για να κάνεις καλή ωορρηξία, δεν είναι το πρόβλημα στο αποθεματικό σου! Πήγαινε σε ενδοκρινολόγο να σε βάλει να επαναλάβετε τις εξετάσεις (ίσως με ρυθμό προλακτίνης, ρώτα το) και εφόσον η προλακτίνη παραμένει ανεβασμένη θα σου δώσει ένα χαπακι να την ρίξετε και σε λίγους μήνες θα είσαι πάλι έγκυος!! Παίζει ρόλο να ξέρεις και το αν θηλάζεις.. Και για τον γυναικολόγο θα σου πρότεινα να πάρεις και άλλη γνώμη.. δεν είναι δυνατόν βλέποντας αυτές τις εξετάσεις να σου μιλάει για αποθεματικό ωαρίων!! Το βρήκαμε όλοι νέα μόδα..! Ναι μεν η ΑΜΗ είναι σχετικά χαμηλή για την ηλικία σου αλλά σίγουρα δεν είναι αυτός ο παράγοντας! Μια χαρά είναι! Χαλάρωσε λοιπόν όλα καλά, απλά πάρε και άλλη γνώμη για να μην σου πω να τον αλλάξεις..
    • Όχι δε το έχω δει αυτό το ντοκιμαντέρ ούτε ήξερα ότι υπάρχει... Απλά έμαθα για το 1 στις 4, εφόσον μου συνέβη κι εμένα. Τώρα όμως όπως λες πάμε γι αλλά, είμαστε εγκυουλες και προτεραιότητα έχει η ψυχική μας υγεία κι αρμονία ❤️ μας άξιζε αυτό το θαύμα και όλα θα πάνε καλά ✨🙏
    • Εμένα πρόσφατα ο σύντροφος μου έκανε υπερηχο και κάποιες εξετάσεις στον ανδρολογο ουρολόγο εδώ της περιοχής γιατί είχε κάποιες ενοχλήσεις αλλά τελικά ήταν όλα καλά απλά ήταν λίγο πιο βαριά η δουλειά και τον έπιασε κάπως ο πόνος χαμηλά , για σπερμοδιαγραμμα δεν ειχε πει κάτι,  όμως είχα ρωτήσει τον γιατρό αν αναλαμβάνει και από αυτά και θυμαμαι πως ναι , θα τον καλέσω ξανά την Δευτέρα,  όπως είπαν και τα κορίτσια ας ξεκινήσω με τον γιατρό της περιοχής και ύστερα βλέπουμε αν χρειαστεί και κάποιο κέντρο... Περιμέναμε πως το σποράκι θα μας έκανε την επίσκεψη του τόσο σύντομα όπως την πρώτη φορα αλλά μέχρις στιγμής αποτυχημένες προσπάθειες 
    • Κορίτσι μου Εμένα είναι πολύ πρόθυμος να προβεί σε εξετάσεις,  θα μιλήσω με τον ανδρολογο από Δευτέρα Εμείς είχαμε μια εγκυμοσύνη που ήρθε εύκολα σε 2 μήνες που είχαμε ελεύθερες επαφές,  τώρα προσπαθούμε από Φλεβάρη που είχα και την αποξεση αλλά πιο στοχευμενες επαφές είχαμε τις 2 τελευταίες περιόδους που παρακολουθουσα την ωορρηξία με τεστακια 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...