Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο16! Γεννητούρια Τέλος!!!!


Recommended Posts

καλα γιεληζ εσυ εισαι κ ολοκληρο εργοστασιο...δεν θα μου εκανε εντυπωση ακομα κ με το χερι αν εβγαζες :lol::lol::lol:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Είπαμε... Μις Κλάρα (όπως λέει και το Μαράκι) :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα μανούλες!!δεν πρόλαβα να μπω το σκ!!έκανα τις δουλίτσες μου έπαιζα με τα παιδάκια μου και πήγαμε και ΄βολτούλες!!ωαραία ήταν!!κουραστικά αλλά ωραία!

Ευάκι μου καλώς μας ξαναηρθες και καλή προσαρμογή!!

Καλή σχολική χρονιά σε όλα τα παιδάκια!!!!!

Γιελήζ με το καλό ο ανηψιός και με μια εύκολη γέννα!!

δεν πρόλαβα να σας διαβάσω όλες γιατί ζωγραφίζουμε με τον Νικόλα και θέλέι την αποκλειστικότητα!!η μικρή κοιμάται...

Έχω ευχάριστα νέα!!!η κολλητή μου είναι έγκυος και μάλιστα έχει δίδυμα!!!!!!!! τζακ ποτ πιάσανε!!τώρα έχουμε ετοιμασίες για το γάμο!!θα μας βαπτίσει και τη μπουμπού!!!!είμαι πολύ χαρούμενη!! Επίσης σε 2 μήνες θα έχουμε και την ανηψούλα μου από την κουνιάδα μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Ευγενία μου!!! Ευχαριστούμε πολύ!! :D:D

Πώ πώ τι ωραία νέα έχεις!! Με το καλό να έρθουν όλα σας τα μωράκια!!! :D:D Με υπέροχες εγκυμοσύνες και εύκολες γέννες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ καλημερα σας γραφω απο το γραφείο...1η μέρα δουλειά χαλαρά όμως ήρθα να ρυθμίσω κάτι δουλίτσες κ σε λίγο θα πάω στον μπέμπη μου....αχ μου λείπει το παιδάκι μου...τόσες μέρες αυτοκολητάκια

Σισι μου θα βγάλεις σίγουρα είναι πολύ καλό θήλαστρο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Νικόλ μου!!!

Καλή αρχή στη δουλειά!!

Είναι δυνατόν να μη σου λείπει?? Άντε φτάνει τόσο για σήμερα... πάνε στο μωράκι σου!! :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δουλειά??? απαπα ούτε να το σκεφτομαι δεν θέλω.. πως θα φυγω ΄και θα τα αφήσω και τα δύο??

κοριτσάκια όλα τα μωράκια μας είναι κουκλιά!!!βλέπω τις φωτογραφίες και δεν το πιστεύω πως πέρασε ο καιρός.. πριν λίγο καιρό μιλούσαμε για την εγκυμοσύνη και τώρα έχουμε όλες μας τα μωράκια μας αγκαλιά!!!

Θα βγω και θα προσπαθήσω να ξαναμπώ γιατί ο Νικόλας θέλει να παίξουμε με τοι αεροδρόμιο του μέσα στο δωμάτιο του!!!

Νικόλ καλή αρχή στη δουλειά.... έχει δίκιο η Γιελήζ φτάνει για σήμερα πηγαινε στο λουκουμάκι σου!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου! Πήγαμε παιδιατρο και μεγάλωσε ο Στεφανάκος μου!! Εγινε 5.700γρ!!Μετά πήγαμε στα κρατικά ιατρεια και βάλαμε εμβόλιο!!Εκλαψε πολύ λιγο ευτυχώς!!Τώρα εφαγε και κοιμάται στο ρηλαξ του...

Πιπίτσα μου κι εμένα τον πιανει λοξυγγας και μου εχει μεινει λιγο γαλα του το δινω και ηρεμει!

Ευη μου καλώς ηρθες στο σπιτι σου...Καλη προσαρμογή να εχετε...μπραβο για το θηλασμό!!

Χριστινάκι μαλλον κολικους θα εχει ο μικρός! Εμεις πίνουμε το ινφακολ πριν απο καθε γευμα και βγαζουμε πολλά αερια οποτε ειναι κ πιο ηρεμος!

Μιχαέλλα μου κι εμεις εχουμε ξηροδερμια στα ποδια και στα χερια...βαζουμε την bepanthol την κρεμα...

Εχουμε και κοκκινιλες στο λαιμο απο τη ζεστη και πήραμε υγρη πυοδρα να βαζουμε...Ο γιατρος μου εδωσε και μια κρεμα που εχει κορτιζονη να την βαζω 3 φορες την ημερα. Η φαρμακοποιος που ειναο κ φίλη μου είπε να μην την βαλω πολυ΄και ειναι κριμα το μωρο με κοριτιζονες...κι εχει δικιο!!!

Αερινη πολλά ξυπνητουρια ειχατε το βραδυ! :D

Νικολ φτανει για σημερα...γυρνα στο μικρό σου!! Καλή αρχή στη δουλεια!!

Ευγενία μου καλό παιχνίδι με τον Νικολα σου!!

Γιελιζ δεν χορταινω να του φιλάω τα μαγουλάκια και τα μπουτακια του Στεφανακου μου!Κι ο δικός σου ομως δεν παει πισω!!!

Χθες κοιμηθηκε στις 10 και ξύπνησε στις 5 το πρωι...καλά είναι...

Σημερα κλεινουμε 2 μηνων!! Π'ως περναει ο καιρος ε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όντως ρε κορίτσια περνάει πολύ γρήγορα ο καιρός!! Εμείς σε μία εβδομάδα κλείνουμε τους 3 μήνες και πάμε για τον τέταρτο!!! :shock::shock:

Ευγενία όντως είναι πανέμορφα ΟΟΟΟΛΑ τα μωράκια μας!!!

Καλό παιχνίδι!! :D:D:D

Μαράκι περαστικούλια σας! Μπράβο τον Στεφανάκο που δεν έκλαψε!!! :ymapplause::ymapplause::ymapplause:

Και εγώ τον δικό μου τον έχω τρελλάνει στα φιλιά... μαγουλάκια, μπουτάκια παντού!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω ειμαι κ παλι.....κοιμομαστε ηδη μια ωριτσα...να δουμε τι ωρα θα ξυπνησει.γιεληζ οντως αυτο το συστημα με το ενα ποδι λυγισμενο πιανει...το δοκιμασα πριν που την ταισα κ με την μια ρευτηκε....θα το καθιερωσω..ομολογω πως αυτο το κολπο δεν το ηξερα :D:D:D

μαρακι κ εμεις ακριβως πριν απο καθε γευμα δινουμε το σιροπακι...

εμεις ακομα δεν εχουμε μπουτακια αλλα ξυλαρακια :lol::lol::lol: φανταζομαι σε δυο μηνες να αποκτησουμε κ να ρουφιομαστε κ εμεις :D:D:D αντε να δουμε σημερα ποσα γραμμαρια εβαλε το πουλακι μου στις δεκα αυτες μερες.εχω μια αγωνια για το ανα ειναι καλα με το θηλασμο,δηλ. αν τρεφεται σωστα...

ρε κοριτσια εσεις που θηλαζετε για πειτε μου....εδω κ δυο μερες νοιωθω ενα πονο αναμεσα στο στηθος.οταν βηχω ή φτερνιζομαι με ποναει.σαν οταν ειμαστε αρρωστοι κ μας ποναει εκει.κανενα συμπτωμα αλλο δεν εχω για να πω οτι κρυωσα (φτου φτου μακρυα :?:?:? )σκεφτηκα μηπως ειναι απο το βαρος του στηθους..λεω τωρα εγω με το φτωχο μου το μυαλο.ειχατε κατι τετοιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαέλα δεν θυμάμαι να είχα αυτό που λές... αλλά λογικό μου φαίνεται να είναι απο το βάρος...

Συνεχίζει να πονάει και μετά τον θηλασμό που λογικά αδειάζει λίγο το στήθος?

Όσο για το κόλπο με το ρέψιμο, να είναι καλά η φίλη της μαμάς μου που μου το έμαθε! Όσο ναναι οι παλιές ξέρουν 5 πράγματα παραπάνω ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η αληθεια δεν το παρατηρησα για μετα που το αδειαζω...να σε ρωτησω...εσυ σε καθε γευμα του δινεις απο το ενα στηθος τη φορα ή κ απο τα δυο.κ τωρα με το θηλαστρο πως να το χρησιμοποιω οταν θελω να βγαλω...να δινω απο το ενα στο μωρο κ το αλλο να το βγαζω με το θηλαστρο.ή απο αυτο που δινω να συνεχισω να βγαζω...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαέλα εγώ μετά που έκανε τα πράσινα κακάκια (μάλλον λόγω υπερπαραγωγής) του δίνω 3-4 συνεχόμενα απο το 1 στήθος και μετά απο το άλλο για τα επόμενα γεύματα....αν τύχει και δεν χορτάσει με το 1 στήθος του δίνω και απο το άλλο!!

Για το θήλαστρο δεν ξέρω να σου πώς να κάνεις... εγώ συνήθως βγάζω απο το πιο γεμάτο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστούμε Γιελιζ!!!! 3 μηνων κιολας κι εσείς ε??? :D

Μιχαελλα μου ευχομαι να εβαλε βαρος η μικρη να είσαι ηρεμη κι εσύ!Κι εγώ ενιωθα ενα πονο στο στηθος κι οταν ρωτησα το γιατρο μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικό.Πονούσα οταν πλησιαζε η ώρα για τον επομενο θηλασμο..Σαν να με περνουσε ηλεκτρικό ρευμα!

ΤΗν Πεμπτη φεύγει ο αντρας μου για Ελλαδα και θα ειμαι μοναχούλα...Θα παρω τον μικρό και θα παμε στους γονεις μου στο χωριο, να κάνουμε διακοπούλες!!! :D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α Μαράκι διακοπούλες ε??? Μια χαρά σας βρίσκω μαμά και γιό! :D:D:D

Αυτό σαν ηλεκτρικό ρεύμα το νιώθω και εγώ... ειδικά την ώρα που πλησιάζει το επόμενο γεύμα όπως λές... Οι παλιές λένε ότι όταν κλαίει το μωρό τσιμπάει το στήθος της μαμάς... μάλλον αυτό εννοούσαν!

Μιχαέλα να βγάζεις με το θήλαστρο όσο θηλάζεις τη μικρή είναι καλή ιδέα γιατί εμένα όταν πίνει απο το ένα στήθος το άλλο βγάζει γάλα...στάζει. Αν συμβαίνει και μεσένα το ίδιο δεν θα πηγαίνει χαμένο το γαλατάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!Τι κανετε;Μου λειψατε!Αλλα δεν ειχα καθολου χρονο να γραψω!

Τελος τα γεννητουρια μας,δεν το πιστευω!Αλλαξαμε ενοτητα,απο εγκυουλες,πηγαμε στους νεους γονεις! :D Θελω και εγω να σας ευχαριστησω για την παρεα,τις συμβουλες και την συμπαρασταση σας ολο αυτο τον καιρο!Ειστε η καλυτερη παρεουλα! :YMHUG::x

Η μικρουλα μου ειχε δυσκοιλιοτητα και την ειχα 3 μερες με φοβερη γκρινια και αυπνη.Τελικα καταφεραμε να της δωσουμε χαμομηλακι με το μπιμερο που δεν σταζει,το καλμα της μεντελα.Πνιγοταν λιγο αλλα τελικα το ηπιε.Και εκανε κακακια της και ανακουφιστηκε!Εχει και εμενα πολλα αερια και της σηκωνω τα ποδαρακια.Την βοηθαει πολυ!Επισης της ανοιγω την πανα και της σηκωνω τα ποδια και αμεσως κανει κακα αμα ζοριζεται! ;)

Ευτυχως χθες βραδυ κοιμηθηκε απο τις 12 μεχρι τις 5:30!!!Κοιμηθηκα και εγω,γιατι ημουν σαν ζομπι τις προηγουμενες μερες! :lol: Ηταν πολυ ανησυχη! Ο αντρας μου με βοηθαει παρα πολυ-να ναι καλα-μου την κραταει την νυχτα για να κοιμαμαι ησυχη,μου την φερνει να την θηλασω και μετα ξανακοιμαμαι.Μεχρι τις 5-6 το πρωι.

Εγω ειμαι πολυ καλυτερα ψυχολογικα,παρολη την κουραση.Προχθες πηγα και για καφε με την κουμπαρα μου.Την κρατησε ο αντρας μου.Ομως το μυαλο μου ηταν συνεχως εκει!Σκεφτομουν μην ξυπνησει και πεινασει!Και μετα απο μια ωρα γυρισα σπιτι.Μου ελειψε!

Για τον θηλασμο που λετε,εγω παντα της δινω απο το ενα στηθος σε καθε γευμα.Για οση ωρα θελει,με διαλειμμα για ρεψιμο.Τωρα τρωει παραπανω,καθεται κανενα 20λεπτο στο στηθος.Μεχρι που τη παιρνει ο υπνος.Τρωει καθε 3 ωρες αλλα με την γκρινια που ειχε τις προηγουμενες μερες,ηθελε και συχνοτερα,καθε 2 ωρες,τα ειχα παιξει!Τωρα εστρωσε παλι! :lol:

Ευη μου να σου ευχηθω και απο εδω να σου ζησει η μικρη Μιλα!Καλη λοχεια!

Ειδα πως γυρισε και η Ευγενια μας!Πολυ χαρηκα!

Γιελιζ,Μιχαελα,συμπεθερα τι κανετε;

Νικολ καλη δυναμη στην δουλεια!

Συμπεθερα τελειο το ρηλαξ,απο το ιντερνετ το πηρες;

Γιελιζ,δεν σε ευχαριστησα για τα λινκ που μου εβαλες με τις μπλουζες θηλασμου!Σιγουρα θα παραγγειλω και εγω!Θενκς!

Δεν θυμαμαι τι αλλο διαβασα!Πολλα φιλακια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι γίνεται βρε παιδιά???? Τι ερημιές είναι αυτές???? Το ρίξατε όλες στις βόλτες????

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Εμείς εδώ…. ο μπέμπης μόλις ντιντίλωσε & τον έχω βάλει στο ρηλαξάκι & τον κουνάω μπας και κοιμηθεί (το χασμουρητό πάει σύννεφο!!!) αλλά δεν…. το σκατούλι μου!!! Εγώ αρμέγομαι!!!! Έχω βέβαια απόθεμα στο ψυγείο, αλλά ούτως ή άλλως έχουνε περάσει ώρες από την τελευταία άντληση…..

Στις 11.30΄ περιμένουμε την Παιδίατρο μας…. 1 σκασμό ερωτήσεις έχω να της κάνω!!!! Το σπίτι θυμίζει ολίγον τι αχούρι & πρέπει μόλις τελέψω το άρμεγμα να συμμαζέψω!!!! Θα με βόλευε να είχε κοιμηθεί το νινί…..

Αχ η νύχτα μας ήταν πολύ δύσκολη… δεν είμαι και πολύ σίγουρη αλλά μάλλον είχε κολικούς το μαναράκι μου!!!!!! Έκλαιγε στα καλά καθούμενα…. έπινε με μανία κάθε φορά που του δίναμε γαλατάκι αφού έτρωγε τα χεράκια του…. έκανε πολλά πριτς…. κι όταν κάποια στιγμή έκανε τα κακάκια του ηρέμησε πολύ!!!! Δεν ήθελε με τίποτε να κοιμηθεί στην καλαθούνα του κι έτσι τον πήραμε στο κρεβάτι μας…. στην αρχή δεν κοιμόταν παρόλο που είχε κολλήσει στο μπαμπά του…. επειδή λοιπόν ο καλός μου έπρεπε να σηκωθεί νωρίς λόγω δουλειάς….. του ζήτησα να βάλει το νινί κολλητά επάνω μου…. μόλις ακούμπησε την κοιλιά μου η πλατούλα του…. του κράτησα την πιπίλα ν΄αποκοιμηθεί!!!!! Ξεράθηκε στο λεπτό & μου γράπωσε το χέρι μην του φύγω!!!! Έτσι ξυπνήσαμε το πρωί!!!!!! Ήθελε μανούλα το γιαβρί μου!!!!

Πολλές γουλίτσες μου βγάζει όμως το νινάκι μου!!!!! Τρέμω τη στιγμή που θα πρέπει να του αλλάξω πάνα μετά το φαγητό…. σχεδόν πάντα βγάζει…. όση ώρα κι αν έχει περάσει!!!! Πριν από λίγες μέρες είχα εντοπίσει νινίδα στο κεφαλάκι του αλλά τώρα έχει μειωθεί πολύ!!!! Τέλος πάντων…. θα την πρήξω την Παιδίατρο!!!

Ουπς!!! Τον ακούω που ροχαλίζει!!!!!!

Κοριτσάκια σας αφήνω…….. να συμμαζέψω & να κάνω κι 1 σφουγγάρισμα στα γρήγορα!!!!!!! Αν μπορέσω θα ξαναμπώ κι αργότερα!!!!! Φιλιά σε όλες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααα...το ποσο χαιρομαι που διαβαζω τα νεακια απο τα μωρακια και επιτελους μπορω και εγω να σας καταλαβω...δεν μπορειτε να φανταστειτε....Πηρα και εγω ενα θηλαστρο σημερα το mini electric medela...δεν γινοτανε...το ειχα αφησει για να δω αν μπορω να θηλασω..εχτες ειχα παει στο Ληξιαρχειο(και ναι επισημα ειμαστε πλεον Mila Matijevic-Καμπουρη)και την ειχε η μαμα μου..αλλα επειδη ειναι μακρια περασε η ωρα για να φαει...της ειχα κανει χαμομηλι για να τηε δωσει..αλλα οσο να ειναι αμα ειχα βγαλει γαλα θα ηταν καλυτερα...αφηστε που στο ενα στιθος με εχει ξεκανει τοοσο...που εχτες εβγαζα αιμα..οποτε που εδωσε για εχτες η κολλητη μου το δικο της θηλαστρο και εβγαζα το γαλα το οποιο της το εδινα να τι πιει..προς το παρον τις δινω μια απο καθε στιθος...τρωει μονο 10 λεπτα και κοιμαται 3-4 ωρες...καλα ειναι??Βλεπω τα μπουτακια και τα μαγουλακια πιο παχουλα..και απο κακα..αλλο τιποτα...οποτε λεω οτι πρεπει να χορταινει..προς το παρον σε καθε γευμα βγαζω απο το στιθος το αλλο γιατι με φοβησαν οτι αμα μεινει 8 ωρες λεει χωρις να βγει θα πετρωσει..αλλα εχω ακουσει κοπελες που δινουν ενα στιθος σε καθε γευμα...γρινια προς το παρον δεν εχουμε..ενα βραδυ μονο στο νοσοκομειο και αυτο λογω ζεστης..την ειχαν με μακρυ φορμακι και τυλιγμενη και πεθανε...απο τοτε μονο φορμακι κοντο της φοραω και το βραδυ την σκεπαζω με σεντονακι και την τυλιγω με αλλο ενα γιατι εχει κανει μπανιο να μην κρυωσει...ουφ ολοκληρο κατεβατο εγραψα..ελπιζω να μην σας επριξα..θα παω να γραψω και την ιστορια τοκετου και θα σας βαλω το λινκ!!φιλακια πολλαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κορίτσια τι κάνετε;; Εμείς είχαμε ένα γεμάτο σαββατοκύριακο, επισκέψεις, γενέθλια του μωρού της κουμπάρας μου, μνημόσυνο του παππού μου. Στα γενέθλια που πήγαμε ήμασταν το πιο μικρό μωράκι και έιχε ακόμα 6 μωρά με το μεγαλύτερο να ναι 5 χρονών. Φώναζανε - ήτανε και βράδυ και ο δικός μου ήθελε να κοιμηθεί - μου τον ταράξανε. Στο τέλος εκνευρίστηκε ο Ανδρέας μου και άρχισε να φωνάζει και αυτός όλο ουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ και όσο δεν του δίνανε σημασία τόσο πιο δυνατά και αυτός :lol::lol::lol: Πέθανα στα γέλια.

Νομίζω άρχισε να μειώνεται το γάλα μου και στενοχωριέμαι :( Είχα βγάλει ψες με το θήλαστρο - αρκετό βέβαια- αλλά σήμερα το πρωί λογικά θα έπρεπε να είχαν γεμίσει αλλά δεν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Ελπιζω ολες σας να ειστε καλα το ιδιο και τα μπεμπάκια σας!!!

Εμεις είμαστε κάτοικοι Ορεστιάδας πλεον!!! Προσπαθουμε ακομα να προσαρμοστούμε!! Απο χθες εχουμε και ιντερνετ!!!

Η μικρή μου μεγαλώνει και παχαίνει. Εξακολουθώ να την θηλάζω αποκλειστικά αν και εχω θέμα με το γάλα μου!!Για αλλη μια φορα δεν έχω!! Σκέφτομαι να μην παρω χαπια μαγιας αυτή την φορα! Βλέποντας και κάνοντας!!! Αυτες τις ημέρες εχουμε πονάκια και δυσκοιλιότητα!! Η μεγάλη εβγαλε και τους 4 κυνόδοντες μαζι και πονάει πολυ οποτε καταλαβαίνετε τι γιναιτε!! Εχουμε ζηλιες και ολα τα καλα!!!

Τι κανετε εσεις; Τα μωρακια σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ!!!!!!!!

Μάζεψα το σπίτι, σφουγγάρισα, καθάρισα τη μπανιέρα & τώρα περιμένω την Παιδίατρό μας......

Μοσχοβόλισε λιγουλάκι το σπίτι βρε παιδάκι μου..... έχω και το πλυντήριο έτοιμο.... θα το βάλω αφού φύγει η Γιατρός μας.... μέχρι τα μεσάνυχτα θ΄απλώσω (δεν κάνω πλάκα!!!!)

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Εν τω μεταξύ κατά τις 10 ξύπνησε το βλαστάρι μου με φοβερή γκρίνια και τον έβαλα επιτόπου στο στήθος (τελευταίο του γεύμα στις 7....) κι έφαγε κανένα μισάωρο!!!!! Τώρα ξανακοιμήθηκε!!!!!! Κανονικά θα έπινε 150μλ. από μπιμπερό αλλά αφού θήλασε κι αποκοιμήθηκε τον άφησα.... δεν ξέρω αν έκανα καλά..... θα μου πει κι η Παιδίατρος....

:?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?:

Άραγε.... πόσα μλ. να είναι η 1/2 ώρα συνεχόμενης ροής στο στήθος??? Με έχουνε πιάσει οι ανασφάλειές μου πως δε θα χορταίνει όταν θα κάνουμε αποκλειστικό θηλασμό!!!!!!!!

:roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Στο μεταξύ..... εφόσον σαραντίζω πλέον αύριο πρέπει να μιλήσω με τον Γιατρό μου να κανονίσουμε το PAP-TEST..... δε θέλω!!!!! :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Άσε που μας είπε να με δει η άλλη Γιατρός που με παρακολουθούσε!!!!!

Επίσης δε θέλω!!!!!!!

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Θέλω εκείνον!!!!!!!

Τελευταία φορά πάντως PAP-TEST είχα κάνει τον Μάρτη του 2010!!!!! Τον επόμενο Μάρτη ήμουν έγκυος & το άφησα για μετά τη γέννα!!!!! Έχω ακούσει πως δεν την κάνουμε αυτήν την εξέταση στη διάρκεια της κύησης..... τώρα τί ισχύει..... δεν ξέρω!!!!!!

Ουπς!!!!!! Νιαουρίζει!!!!! Θα του ζεστάνω λιγάκι γάλα!!!!!!!

Σας αφήνω!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μουυυ σας βαζω το λινκ απο την ιστοριαα

http://www.mammyland.com/forum/30/18806 ... 42#p787042

πιπιτσα μου εγω νομιζω πως αμα τρωει και κοιμαται και κανει κακα μια χαρα χορταινει αλλιως θα εκλαιγε ετσι δεν ειναι??Οσο για το τεστ παπ..και εγω νομιζω τοτε θα κανω..ειχα κανει περισυ τον Δεκεμβριο και μετα στον 8ο εκανα οχι παπ τεστ αλλα για στο στρεπτοκοκο πως λεγεται και αφου πηρε υγρο και καναμε και μια καλλιεργεια αλλα οχι τεστ παπ και νομιζω μου ειπε μετα που θα τελειωσουν τα λοχεια και μετα την πρωτη περιοδο να κανω...θα παω την αλλη δευτερα να μου κανει υπερηχο και να δει την τομη και θα μου ξαναπει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου..τι κανετε?Εμεις περασαμε λιγο δυσκολα χθες με τον Στεφανάκο μου...προφανως λογω εμβολιου ειχε πολυ γκρινια απο το απογευμα και μετα εκλαιγε συνεχεια χωρις λογο...πυρετο δεν ανεβασε ευτυχως...Ουτε το γαλα του δεν ηθελε να οιει...με το ζορι του εδωσα 60 μλ μετα αφου ηρεμησε κατα τις 11 του εδωσα αλλα 100 στον υπνο του..Ξημερωματα παλι γκρινια....σημερα ειμαστε καλά ευτυχως!

Πιπιτσα μου θα περιμενουμε νεα σας απο την παιδιατρο...Κι εγω εκανα τεστ ΠΑΠ οταν σαραντισα...

Ευη μου προφανως χορταινει μικρη για να κοιμαται τοσο...Ο Χριστοφορος πώς ειναι με τη μικρη?

Μαρια μου καλώς μας ηρθες παλι...εχετε ζηλιες ε???πομονη θελει μονο...

Συμπεθερα δεν το πηρα απο το ιντερνετ το ρηλαξ...το σιτε τους ειναι http://www.brightstarts.com

H νυφη μου πως ειναι?

Σας ειπα τι μου εκανε η πεθερα κ νευριασα απιστευτα? Ηρθε πριν 2 βδομαδες να δει τον μικρο κι εννοειται τον πηρε αγκαλια κ τον φιλησε...Στο μεταξυ πριν ερθει μιλησαμε στο τηλεφωνο κ μου φανηκε κρυωμενη..την ρωτησα κ μου ειπε οτι ειναι αλεργια κ δεν εχει τιποτα...οκ λεω...Μιλαμε προχθες κ τι μου λεει?Ξερεις τελικα δεν ηταν αλεργια αλλά βροχοπνευμονια :shock::shock::shock: κ ταλαιπωρουμαι ακομα!!! :shock::shock::shock::evil::evil::evil::evil: Κ την λεω παλικ καλά που δεν κολλησες το μωρο...αν παθαινε κατι θα γινοταν χαμος! :evil::evil::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωχ Μαρακιιι και τι να πεις στην πεθερα...εμενα η γιαγια μου ηρθε προχτες και μιλαγε και βρωμαγε τσιγαροοο αλλα πααραπολυ ειχε ποτησει η ανασα της..τι να πωωω....ο Χριστοφορινος τελειααα με βοηθαει μου δινει πανες...την πετσετα βα την κανω μπανιο...λιγο ξεχνιεται και φωναζει αλλα θα το βρουμε...παρολα αυτα ευτυχως τελεια αλλα και εμεις δεν δινουμε και πολυ σημασια στη μικρη οταν ειναι εδω για να μην ζηλευει...εχει ξεκινησει και σχολειο και λειπει το πρωι και ειναι καλυτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου τι κάνετε?

Νίκη μου παρακαλω!! Να παραγγείλεις, εμένα με βόλεψαν πολύ!!

Πιπίτσα γιατί δεν δοκιμάζεις να βάζεις μία πετσετούλα η ένα σεντονάκι διπλωμένο κάτω απο το κεφαλάκι του όσο το αλλάζεις για να είναι λίγο πιο ψηλά το κεφαλακι του για να μην βγάζει γουλίτσες?

Τι διαβάζω έκατσε μισή ώρα το νινάκι σου στο στήθος?? Μπραααβοοο!! Άντε να πετάξετε τα μπιμπερό σιγά σιγά!! Να μην σε πιάνει ανασφάλεια καθόλου για τον αποκλειστικό θηλασμό... το μωράκι σου θα σου "μιλάει" με τη συμπεριφορά του... θα σου λέει αν χορταίνει η όχι.

Εύη μου θα χορταίνει το μωράκι σου μην ανησυχείς... αλλιώς θα στο έδειχνε ότι πεινάει....όπως είπα και στην Πιπίτσα... Α και αν βρέχουν 6-7 πάνες την ημέρα όλα είναι μια χαρά!

Μαρίαmg καλώς ήρθατε στη γειτονιά μας!! Καλή προσαρμογή σας εύχομαι!!

Αλήθεια εσύ πότε γέννησες? (ημερομηνία) για να σε βάλω στη λίστα με τα γεννητούρια!

Μαράκι περαστικούλια σας! Είχε λίγη γκρίνια ο Στεφανάκος ε? Αχου μωρέ ψυχούλα...

Όσο για τη πεθερά... :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil: είναι για πολύ ξύλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...