Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο16! Γεννητούρια Τέλος!!!!


Recommended Posts

Ειλικρινα εχω αρχισει να σκεφτομαι να της δινω συμπληρωμα το βραδυ μηπως κοιμαται καλυτερα...Απο την αλλη δεν θελω κιολας,νοιωθω ασχημα,δεν ξερω...Αν δεν ηταν το ξενυχτι,δεν θα πιεζομουν τοσο....Τωρα ομως νοιωθω πως χανω την υπομονη μου. :( Αν αρχισω να αντλω με το θηλαστρο,θα μειωθει η παραγωγη μου;Μηπως της εδινε και ο αντρας μου κανενα γευμα για να ξεκουραζομαι...

Γιελιζ,πως ειναι ο Κερεμ με την περιτομη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Άσε βρε Μαράκι με πιάσανε αδιάβαστη πρωι πρωι!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol: με έπιασε και εμένα η προκοπή βλέπεις πρωινιάτικα!!! Τώρα όμως έμαθα!! Πρίν τις 12 δεν βγαίνω στο μπαλκόνι!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Νίκη μου μια χαρά είναι ο Κερεμ, σαν να μην έκανε περιτομή... επειδή είναι μικρούλης έκλεισε πολύ γρήγορα η πληγή μας! Τώρα έμειναν να πέσουν και τα ραμματάκια και τέλος!!

Εγώ θα έλεγα να μην της δώσεις ξένο... αν μπορείς να βγάλεις με το θήλαστρο και να της το δίνει ο άντρας σου τη νύχτα για να μην ξυπνάς εσύ... εμείς κάναμε και έτσι στις αρχές... η μπορείς να την πάρεις μαζί σου στο κρεβάτι και να μην σηκώνεσαι καθόλου απο το κρεβάτι για να την ταίσεις, να της δίνεις κατευθείαν το μεμέ... έχω την εντύπωση ότι έτσι θα κοιμάται και παραπάνω ώρες... εμείς έτσι κόψαμε το νυχτερινό γεύμα... σε καμιά εβδομάδα απόταν αρχίσαμε να κοιμόμαστε μαζί... ίσως νιώθουν περοσσότερη ασφάλεια αν νιώθουν τη παρουσιά μας - μυρωδιά μας και γιαυτό κοιμούνται μέχρι το πρωί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ στο κρεβατι την ταιζω αλλα καθιστη γιατι μου πνγεται.Και μετα ομως θελει να ρευτει αλλιως γκρινιαζει.Οποτε πρεπει να την βαλω στον ωμο...Την κοιμιζω μετα διπλα μου,αλλα οχι αγκαλια γιατι φοβαμαι....Αλλα και παλι ξυπναει και κουνιεται σαν ελατηριο!Ειναι υπερκινητικη.Δεν κοιμαται μεχρι το επομενο γευμα,μονο μια ωρα...

Μαλλον θα αρχισω να αντλω.Εχει αρχισει να πιανει το μπουκαλι,της κανω δοκιμες με χαμομηλακι.Δεν το πινει,αλλα πιανει το μπουκαλι τουλαχιστον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κι απο μενα.

Πολλες ξενυχτισμενες ακουω.Εμεις κοιμηθηκαμε εχθες 11-7.Στο τελευταιο του ομως γευμα των 11 δεν κοιμοταν και εψαχνε παλι οποτε και του εδωσα συμπληρωμα και ηπιε 130 μλ απο τα 150 που ειχα κανει.Νιωθω τυψεις ρε κοριτσια,αλλα αυτο σημαινει οτι καποιες φορες δεν του φτανει το δικο μου.Γιατι λοιπον να ταλαιπωριομαστε και οι δυο.Το εφαρμοζω εδω και 10 μερες.Εχει τυχει 4 φορες να του δωσω και παντα μονο το βραδυ.Την ημερα κουτσα στραβα παλευεται η κατασταση.Υπαρχουν παντως και φορες που μονο με στηθος κοιμαται ολο το βραδυ,αλλες που ξυπναει καθε 3 ωρες ακομα και με συμπληρωμα και αλλες που ενω κλαιει αρνειται το στηθος, τρωει 30 μλ ξενο και τελικα ξερενεται ολο το βραδυ.Αβυσσος η ψυχη του μωρου!!!!χαχαχαχαχ!!!! :lol::lol::lol:

Κατερινα μου καλα εκανες και το πηγες το μωρουλι στο ιασω.Τουλαχιστον ταλαιπωρηθηκε λιγοτερο.Καλη κυστεογραφια να εχετε και να ειναι η τελευται ταλαιπωρια.

Νικη μου εμεις απο την αρχη τα ιδια τραβαμε.Αυτα που περνας εσυ τα περασαμε πριν 10 μερες.Υπομονη!!!Κι εγω νιωθω τυψεις ,αλλα πανω απο ολα η υγεια μας.Εγω βγαινω εξω και ζαλιζομαι.Θελω λιγο να κοιμαμαι πως θα γινει.

Γιελιζ καλημερα!!!Φιλακια στον Κερεμ.

Ευη μια χαρα η κοριτσαρα σου.Εγω παντως δεν βγαζω γαλα το βραδυ.Βεβαια σηκωνομαι το πρωι και ειναι πολυ πρησμενο αλλα τρωει ο μπεμπης και αδειαζει αμεσως.

Τωρα που ειπα μπεμπης,θυμηθηκα οτι δεν σας εχω πει ποιο θα ειναι το ονομα του.Θα τον πουμε Μιχαλη και μαλλον θα του δωσουμε και δευτερο ονομα Χρηστος (του μπαμπα μου)αλλα αυτο ειναι ακομα υπο διαπραγματευση.Μιχαηλ Χρηστος λοιπον.Θα τον φωναζουμε ομως Μιχαλη.Μηπως το Μιχαηλ ειναι καλυτερο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν την βάζεις στο στήθος και είσαι και εσύ ξαπλωμένη και αυτή ξαπλωμένη στο κρεβάτι και όχι στην αγκαλιά σου θα κοιμηθεί αμέσως... όσο για το ρέψιμο, τάισε την καλά και κάπου πρός το τέλος σήκωσε την να ρευτεί και μετά βάλτην πάλι στο στήθος για να την πάρει ο ύπνος... άμα την ξαπλώσεις στο πλάι με ένα μαξιλαράκι να τη στηρίζει πιστεύω δεν θα έχει πρόβλημα...

Δεν είναι κακό να αντλείς αλλά μόνο με την άντληση θα λιγοστέψει το γαλατάκι σου... είναι απαραίτητο να βάζεις και το μωρό στο στήθος... γιατί η κίνηση που κάνει το μωρό όταν θηλάζει ενεργοποιεί την παραγωγή γάλακτος...

Καλημέρα Τόνια μου! ανταποδίδουμε τα φιλάκια!!!

Το Μιχαήλ είναι πολύ ωραίο όνομα!!! Έχω μία φίλη που το φωνάζει Μιχαήλ το παιδάκι της και μαρέσει πααρα πολύ! Το προτιμώ απο το Μιχάλη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νίκη και Τόνια ξέχασα να πώ.... ΤΕΛΕΙΕΣ οι φωτό των προφίλ σας!!!! Τα μωράκια σας είναι ΚΟΥΚΛΑΚΙΑΑΑΑΑ!!!!

Α Νίκη επίσης ο ξαπλωτός θηλασμός είναι πολύ πιο ξεκούραστος και για σένα!!!!! ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια και απο μενα!!!χαθηκα και εγω!!

εγω παλι αυτες τις μερες εψαχνα εκκλησια και ειμαι πολυ χαρουμενη γιατι εκλεισα για τον μαη γαμοβαφτησια!!!και χαρηκα ακομη πιο πολυ γιατι καταληξαμε στο κετερινκ!!!δεν τοχω καθολου με χορους και τραγουδια!!!ουφ παει και αυτο!!τωρα θαχω ωραιες ετοιμασιες και πολλες αποριες!!!αν εκανε καμια γαμοβαφτηση να μου το πει και νατην τρελανω στις ερωτησεις!!!χχχ!!!ειδα οτι υπαρχει και θεμα στο φορουμ οποτε θα βοηθηθω!!!

μαρακι ποσο ποσο ποσο σε ζηλευω που θα πας ταξιδακι,κανονησε μην γυρισεις διπλη!!!χχχ!!!!να περασετε φανταστικα και το παιδακι σας θα σας περιμενει ακομα πιο ανανεωμενους και φρεσκους!!!

diosa χαχαχα!!σε πιασανε στα πρασα,αυτο περιμενανε να σε δουν και να σουρθουν!!μπραβο και στον κερεμ σου,αντρακι σωστο!!!

beboulino να κανεις αυτο που θα μπορεσει να σε χαλαρωσει και να νιωσεις ομορφα και ηρεμα μεσα σου!δοκιμασε το θηλαστρο αλλα να ξερεις οτι δεν ειναι ευκολο,πρεπει να βρεις καπιο που να σου ταιριαζει,δεν ειναι ολα για ολες,το νοσοκομειακο συνηθως ειναι το πιο καλο απολα και το νοικιαζεις μονο,αν το κανεις σωστα δεν θα σου μειωθει το γαλα,θελει και αυτο ανα 2-3ωρο αντληση την μερα και ανα 3-4ωρο την νυχτα μου ταχε πει ειδικος συν την αποστειρωση.θελει κοπο.αν θες συμβουλεψου μια συμβουλο θηλασμου για καλο σου και του θηλασμου.εγω παντως πηγα σε μια εξαιρετικη και πολυ γνωστη στα φορουμ απο θεσσαλονικη πριν διακοψω τον θηλασμο(ειχα μεγαλες περιπετειες με το στηθος μου) και ειχα παρει και μια τηλεφωνο επισης πολυ γνωστη-δεν ξερω αν επιτρεπονται τα ονοματα γιατρων γιαυτο δεν τα αναφερω αν θες να σου στειλω λεπτομερειες.το παλεψα οσο αντεξα με την βοηθεια τους.τουλαχιστον ξερω οτι εκανα τα παντα και νιωθω λιγο καλυτερα!δεν ειναι ευκολο να θες να θηλασεις και να μην μπορεις :(:( γιαυτο ρωτα ειδικο τουλαχιστον θα ησυχασεις μεσα σου!

νικη μου μια φορα δεν κανει κακο,μην το παιρνεις κατακαρδα!!!πανω απολα η καλη ψυχολογια της μανουλας!αν βαζει κανονικα βαρος εμπιστευσου το μωρο σου και το σωμα σου και ολα θα πανε καλα!οσο θελει και οποτε θελει ειναι κανονας!

πιπιτσα μου σε αγχωνει πολυ ο μπεμπουλης σου ε?αποτι ειδες σε αυτα που αναφερα στην μπεμπουλινο ειχα παει σε συμβουλο θηλασμου και με ειχε βοηθησει παρα πολυ,δεν εχεις να χασεις κατι παρα μονο να κερδισεις!ποσο θαντεξεις με το αγχος αν τρωει καλα,αν κοιμαται καλα,αν εχεις γαλατακι η οχι κτλ?μπορει και να ειναι αλματακι οπως σου ειπαν και τα κοριτσια αλλα για τον θηλασμο γνωμη μου ειναι να δεις μια ειδικο και να σε καθοδηγησει σωστα.

πολλα φιλια σε ολα τα κοροτσια και τα μωρακια σας!!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Παρασκευή μου!! Με το καλό η γαμοβάφτιση!! Ούτε εγώ το έχω με τους χορούς και τα τραγούδια!! χχαχαχα Όσο για τον Κερεμ, ναι τελικά είναι αντράκι σωστό το μωράκι μου!! χιχιχι :D:D:D

Πολύ σωστά όσα είπες για τον θηλασμό και για σύμβουλο θηλασμού! Μακάρι να είχαμε και εμείς εδώ γιατί κάποια στιγμή ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα και δεν είχα που να απευθυνθώ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GEIA SAS KORITSAKIA MOU!!!!!!XATHIKAME LIGO!!!!!!!!!!!!!ALLA HRTHA KAI PALI!!!!!!!!!!!!!!!

EXW XASEI TELEIWS TA NEA SAS :(:(:(:(

EMEIS EIMASTE POLY KALA O MIKROS MOU EXEI STRWSEI SXETIKA!!!TA VRADIA TOULAXISTWN EINAI POLY HSYXOS!!!!!xypnaei kathe 3-4 wres KAI KOIMATAI META SXEDON KATEYTHEIAN!!!!!!!!!!

VLEPW LETE GIA VAFTISEIS KAI ONOMATA E??????NA SAS PW KAI EGW TA DIKA MOU!!!!!!!!

EIXAME PEI NA TON VGALOUME DHMHTRH TON MIKROULI MAS(DHMHTRH ELEGAN TON ADERFO TOU ANTRA MOU POU EXOUNE XASEI APO KARKINO EDW KAI XRONIA :(:(:( KAI EPISHS LENE KAI TON MPAMPA MOU)

ALA O ANTRAS MOU TIS PROALES MOU MILISE KAI MOU EIPE OTI STIS KALOKAIRINES DIAKOPES MAS MIA MERA POU KATEVHKAN GIA MPANIO OI KOUMPAROI MAS ME TA PETHERIKA MAS TOUS EXOMOLOGITHIKE H PETHERA MOU OTI XARHKE POLY POU THELAME NA DWSOUME TO ONOMA TOU GIOU THS POU EXEI XASEI ALLA APO THN ALLH EIPE PWS O DMHTRHS THS HTAN ENAS KAI PWS THA THS HTAN LIGO DYSKOLO NA FWNAZEI TO EGGONAKI THS(POU PEREPIPTONTOS YPERAGAPA) ME TO ONOMA TOU GIOU THS!!!!!KATAAVATE??????OPOTE E DEN THA HTHELA NA TON VGALW KAI EGW TWRA ETSI NA MHN NIOTHEI ASXHMA KAI AYTH....THN KATALAVAINW APOLYTA!!!!!!!!EINAI KAI XRYSOI ANTHRWPOI KAI OI DYO TOUS!!!!!

OPOTE EGW META APO PSAKSIMO ONOMATWN MOU ARESEI PARA POLY TO AGGELOS....OTI ALLO ONOMA KAI NA MOU ARESEI DEN TOU TAIRIAZEI NOMIZW!!!!AYTO PISTEVW THA TOU PHGAINE PARA POLY!!!!!!!!!!!!!GIA NA DOUME!!!!PANTWS KAI TOU ANTRA MOU TOU ARESEI SAN ONOMA!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια τι κανετε??

εγω πολυ κουρασμενη αυπνη αγχωμενη γενικα χαλια!!!!

Δεν εχω κουραγιο κ δυναμεις για οτιδηποτε..το θεμα με το φαγητο του μωρου με εχει κουρασει κ αγχωσει πολυ..γενικα εχω μια φοβια μην μου παθει τιποτα..δεν ξερω τι συνεβη κ αλλαξε ξαφνικα με το φαγητο του..ισως κ εγω που του εδωσα το Γερμανικο..τωρα ξαναπηρα το Ελληνικο κ θα κανω υπομονη 2-3 μερες να καταλαβει οτι ειναι αυτο που επινε αλλα αν συνεχισει τα ιδια σημαινει πως δεν το θελει πια και θα αλλαξουμε κ παλι γαλα!!Πηγα στην παιδιατρο σημερα κ μου εδωσα 4 κουτια διαφορετικα γαλατα!!

Πρωτη φορα το αντιμετωπιζει αυτο..να αλλαζει γαλα καθε 30 μερες ακριβως ενα μωρο!!!

Τονια μου εμενα μου αρεσει το Μιχαλης απο το Μιχαηλ..ξερω γω καπως μου ακουγεται το Μιχαηλ..αλλα εσυ εισαι η μανουλα!!

Χριστινιω το Αγγελος πολυ ωραιο ονομα!!!!

Εμεις θα τον ονομασουμε Αλεξανδρο!!Του αδερφου του ατρα μου που κ μεις χασαμε πριν 3,5 χρονια σε τροχαιο..κ γω σκεφτηκα οτι μπορει να την ενοχλι την πεθερα μου αλλα τελικα δεν εχει θεμα ισα ισα της αρεσει που θα ξαναφωναζει αυτο το ονομα στο σπιτι της!!!Βλεπετε κ ο μικρος του μοιαζει αρκετα!!

Μαρακι μου εμενα επινε 850-950 μλ συνολο τωρα εχει πεσει 650-700!!

Νικακι μου να μην νιωθεις καθολου τυψεις..δεν ειναι κακο να νυσταζεις κ να χεις κουραστει εισαι ανθρωπος οχι ρομποτ..

Εγω κοριτσια ειχα γραψει το θεμα με το βραδινο γευμα κ το χαμομηλι σε ενα αλλο φορουμ δεν φανταζεστε τι επιθεση εφαγα..λες κ ειπα πως το δερνω!!!το τι ακουσα αλλο πραγμα..οτι εφοσον εγινα μανα ειναι υποχρεωση μου να μην κουραζομαι,να μην λεω οτι εχω κουραστει..δεν εχω αυτο το δικαιωμα!!!Εγινα τουρμπο!!!!!!

Τελος παντων η καθεμια μαμα πιστευω οτικανει το καλυτερο που πιστευει κ μπορει για το μωρο της!!

Εμεις θα κανουμε την Βαφτιση 21.07.2012..θα παω την Πεμπτη να κλεισω την εκκλησια..το θεμα μας θα ναι ζωακια της ζουγκλας οπως το δωματιο του οταν το τελειωσουμε!!!!

Εχω βρει για μπομπονιερες παιδικες: https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater

για τους μεγαλους :https://www.facebook.com/photo.php?fbid=115794981831504&set=a.114071172003885.19602.100002030096628&type=3&theater

προσκλητηρια: https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater

Για κερασμα παγωτατζη κ ζαχαρωτα κλπ

Το παρτυ θα το κανουμε σε ενα πολυχωρο στο Χαλανδρι που εχει κανει εκει βαφτισια ο αντρας μου με κετερινγκ!!

Ανυπομονω να ξεκινησω τις διαδικασιες κ γω με το νεο ετος!!

Αυτα τα νεακια μου..παλι σας ψυχοπλακωσα ε??

Γιελιζακι,Ευακι κ σε ολες τις μανουλες φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοτιτσάκια μου τι κάνετε????

Εμείς καλά είμαστε.... λίγο ανήσυχοι τις τελευταίες μέρες κι όόόόόόόόόλο αγκαλίτσα μαμάς!!!!!! Δεν ξεκολλάμε!!!!!! Με έχει τρελάνει η μέση μου βέβαια αλλά...... δε μπορώ.... είμαι κι εγώ πλέον εθισμένη σε αυτήν την αγκαλίτσα!!!!! Αχ εχθές το βράδυ λαχταρήσαμε με 1 κ@λοθερμόμετρο!!!! Είχε φοβερή ανησυχία ο μπέμπης & σπάραζε στο κλάμα κι είπαμε ας δούμε θερμοκρασία..... παιδιά μας έδειξε 38,7!!!!!!! Κόντεψα να τρελαθώ!!!! Ξαναβάζουμε..... δείχνει 37!!!!! Στο μεταξύ το μετωπάκι του ήταν δροσερό αρκετά..... δε φαινότανε με τίποτε να έχει πυρετό & μάλιστα τόσο πολύ!!!!!!!!! Βάζει κι ο άντρας μου και του έβγαλε 37,7..... εννοείται το επιστρέψαμε!!!!!!!

Από χθες έχω αρχίσει να του δίνω πάλι 150μλ.-180μλ. το πολύ αφού αν του δώσω παραπάνω ζορίζεται πολύ ίσως και να μην το πιει κιόλας..... οπότε καλύτερα να του δίνω πιο συχνά.... στο 2,5άωρο ας πούμε!!!!! Τη νύχτα όμως 210μλ. τα στραγγίζει!!!!! Μάλλον πάντως αλματάκι περνάμε ή περάσαμε..... θα δείξει.... εκτός εάν επιμένουνε οι κωλικοί.... τι να πω....

Μίλησα με την Παιδίατρο χθες......όσον αφορά στο θηλασμό μου είπε όσο μπορώ να το παλέψω (όχι σε σημείο βέβαια να πεινάει ο μικρός!!!!) και να του δίνω μέσω θηλάστρου για όσο έχω.... είναι ψιλοδύσκολο ν΄αλλάξει γνώμη πλέον αφού έχει μάθει στην εύκολη ροή.... δεν είναι απαραίτητο να μου κοπεί πάντως..... και θέλει και πολύύύύύ επαφή μαμάς-παιδιού..... για τη μυρωδιά του σώματος...... επίσης μπορούμε να τον κάνουμε μπανάκι σε γεμάτο μπανιεράκι.... τέλος αν ξαναδούμε πυρετάκι πάνω από 37,5 την ενημερώνουμε άμεσα..... πάντως δεν μας αφήνει να του δίνουμε ντεπονάκι στο άσχετο.... λόγω γκρίνιας π.χ. και καλά κάνει εννοείται!!!!!!

Τώρα ο μικρούλης μου είναι αραχτός στο ρηλαξάκι του & "συνομιλάει" με τα φιλαράκια του τα κρεμαστά κουκλάκια!!!!! Πριν από λίγο του έδωσα λίγο χαμομηλάκι & κατά τις 5 πρέπει να ξαναφάμε.... πάλι έχουμε θέμα με τα κακάκια.... αλλά του κάνω συνέχεια μασαζάκι στην κοιλίτσα..... τον έχω και συνέχεια κολλημένο πάνω μου κι ηρεμεί κάπως......

Ρε κορίτσια...... δε μπορώ..... έχω πάθει μεγάάάάλη ψύχωση!!!!! Τρελαίνομαι όταν του μιλάω & μου χαμογελάει..... όταν τον βάζω στο ώμο μου να ρευτεί και μου τραβάει τη μπλούζα μην του φύγω..... όταν τον βάζω στο στήθος κι αντί να θηλάσει αγκαλιάζει το βυζί με τα χεράκια του κι αποκοιμιέται..... το ερωτάκι μου!!!!! Άσε που μου τραβάει συνέχεια το μαλλί..... μήπως θέλει να γίνει κομμωτής?????

Το πρωί ήρθανε τα μαστόρια & μας φτιάξανε το ρολό του σαλονιού που χάλασε προχθές..... την Κυριακή βάψαμε το μπάνιο..... και πλέον όταν κάνουμε μπανάκι το νινί ανάβουμε το αερόθερμο κι εννοείται το air-condition στην κάμαρα μέχρι να τον ντύσουμε!!!!!!

Αυτάάάάά........

Σας αφήνω..........

Φιλιά σε όλες!!!!!!!!!!!!!

Ιφιγενειάκι φοβερά όσα μας γράφεις!!!!!!!

Υ.Σ.1: Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω..... (συγγνώμη κιόλας για το..... περιεχόμενο της ερώτησης!!!!!!) πώς πλένετε τα ρουχάκια του μωρού όταν έχουνε λερωθεί από κακάκια??? Εγώ τα πλένω με τα βρεφικά απορρυπαντικά κι αν δεν καθαρίσουνε..... στους 60 με δικό μας απορρυπαντικό κι άλλη μία φρεσκάρισμα με βρεφικό..... και πάλι όμως δεν καθαρίζουνε τελείως!!!!!!!! Εσείς τί κάνετε??? Μήπως κάνω κάτι λάθος???

Υ.Σ.2: Τις τελευταίες μέρες όπως κοιτάζω τον μπεμπούλη μου διακρίνω...... το 1 ματάκι κλίνει προς το καφέ χρώμα ενώ το άλλο μου κάνει για πιο πρασινωπό!!!!!! Μα.... είναι δυνατόν να έχει διαφορετικό χρώμα??? Ή απλώς "κάνουνε τα μάτια μου πουλάκια"???

Υ.Σ.3: Τα χέρια μου τις τελευταίες μέρες είναι κατασκασμένα!!!!!!! Σαν δερματίτιδα....... σαν έκζεμα..... δεν ξέρω...... μόνον η NIVEA απαλύνει κάπως φαγούρα-πονάκια.... το έχει καμμιά άλλη μανούλα????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι μου χαλάρωσε κ απλα νομιζω ειναι φαση που περναει ο μικρος? Εξαλλου η παιδιατρος δεν ειναι ικανοποιημενη με το βαρος του? Ωραιο το ονομα σας...

Τονα μου εμενα μάρεσουν κ τα δυο...κ το Μιχαηκ κ το Μιχάλης....

Χριστινακι ταιριαζει απολυτα το Αγγελος στο κουκλι σου...

Παρασκευη αντε να ξεμπερδευεις με τις προετοιμασιες...ειναι κ διπλες...

Πιπ'ιτσα μου εμενα καθαριζουν πάντως με την πρωτη με βρεφικο στους 40.

Λοιπον κοριτσια μου σας αφηνω, δεν νομιζω να προλαβω να μπω αυριο...θα παρω κ τον υπολογιστη για επιδιορθωση....Σας φιλω όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KORITSIA MILISA ME TON PAIDIATRO THN TRITH KANOUME TA PRWTA MAS EMVOLIA!!!!!!!!GIA NA DOUME TI MAS PERIMENEI EXW AGWNIAAAAAAA..DEN THELW NA TON DW NA SPARAZEI STO KLAMAAAAAAAA :(:(:(

PIPITSA MOU!!!!!!!!!!!!!TA XERIA MOU KAI EMENA EXOUN GINEI SKATA!!!!!!!!!!!!EXOUN SKASEI APISTEYTA POLY!!!!!!!!!!!!!!SE KATALAVAINW APOLYTA!!!!!!APO TA NERA KAI APO TO KRYO THA EINAI LOGIKA!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια.........βλεπω σημερα η μερα για πολλες δεν ηταν καλη......κουραγιο μανες!!!

εγω σημερα απο το πρωι ξυπνησα με κομαρες κ μεσα στην μερα εκανα κ δεκατα απο 37,5 μεχρι 37,8...με επιασε κ ενα ριγος το μεσημερι...ειχα κ την μπεμπα που ολη μερα δεν καλοκοιμοταν κ ολο τρωγαμε...απο της 7 καναμε μπανιο κ 8 παρα ξεραθηκε...να δουμε τωρα τι ωρα θα ξυπνησει την νυχτα...παντως εδω κ δυο βραδια ξυπναει στις 3 κ μετα κατα της 7 το πρωι...ξυπνουσε γυρω στις 1 με 2...λετε να αρχισε να στρωνει?

σκεφτηκα να την ξυπναω κατα της 11 που παω για υπνο να την ταιζω...αλλα θα ξυπναει?μπας κ μετα το περνει σερι μεχρι το πρωι...γιατι απο οτι καταλαβα μπορει να κοιμαται εαν εξαωρο συνεχεια μετα το μπανιο...ετσι μου εδειξε τα δυο τελευταια βραδια...καποια στιγμη θα το επιχειρησω

νικη δοκιμασε αυτο που σου ειπε η γιεληζ....εγω εδω κ αρκετο καιρο την περνω ξαπλωμενη κ την ταιζω...κ παντα αποκοιμιεται εκει διπλα μου...βεβαια μετα ξυπναω (γιατι κ εγω αποκοιμιεμαι :D:D ) γιατι το κρεβατι ειναι μονο κ πιανομαι....πολυ σπανια θελει να ρευτει...τις πρωτες μερες την ειχα αγκαλια κ αρκετες φορες τα ματια μου εκλειναν κ φοβομουν να μην μου πεσει...τωρα ειναι καλυτερα....

τονια ωραιο το ονοματακι...θα ειμαστε συνονοματοι :D:D:D προτιμω το μιχαλης....

κ εγω χθες λιγο ψαχτηκα για το θεμα της βαφτισης...ειχα σκεφτει θεμα τις γατουλες αλλα μαλλον θα καταληξω σε λουλουδι ή πεταλουδα ή κ τα δυο...αν βρω αυτα που θελω....σκεφτηκα να κανω τις μπομπονιερες κ τα προσκλητηρια εγω...βασικα θα ειναι ενα μαζι πο θα το μοιρασω σε καθε οικογενεια...στην εκκλησια θα κανω παιδικες κ γλυκο για τους μεγαλους...μου αρεσε η ιδεα που εδειξε τις προαλλες με τα μπισκοτα στην tv....αν βρω σε ζαχαροπλαστειο ζαχαροπαστα σε χρωμα μωβ (λιλα) θα τα κανω για τα παιδακια....εχω αρκετες ιδεες κ θελω να τα κανω μονη μου...ψαχτηκα κ για υλικα κ νομιζωπως θα μου βγει πιο οικονομικα ετσι οπως τα σκεφτηκα....μολις καταληξω θα σας βαλω φωτο!!!!

πιπιτσα κ εγω ετσι τα κανω αλλα κ παλι δεν καθαριζουν καποια....δοκιμασε πριν τα πλυνεις να βαλεις πανω στο λεκε λιγο αβα για τα πιατα...καποιες φορες καθαριζει....

κατερινακι μου κανε αυτο που εσυ νομιζεις...κ φυσικα εχεις το δικαιωμα να κουραζεσαι κ να καταρρεεις

θα ξανακανω μια αναδρομη γιατι δεν θυμαμαι κ πολλα....σημερα γραψατε αρκετα :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mιχαελα περαστικα!

Τονια και εμενα το Μιχαηλ μου αρεσει καλυτερα.

Βρε κοριτσια,αν το μωρο ειναι ξαπλωμενο χωρις μαξιλαρι,δεν υπαρχει φοβος αναρροφησης; :roll: Βαζετε μαξιλαρι στο κεφαλι του;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικακι εγω που κοιταξ ανα του παρω μαξιλαρακι αντιπνικτικο κιολας ελεγε απο 1 ετους..οποτε δεν πηρα..εγω του εχω ακομη το σφηνακι το οποιο απο τα πλησιματα εχει ανοιξει κ απλα μενει στο πλαι..για λιγο βεβαια γιατι τωρα μου γυρναει ανασκελα,διαγωνια οπου ναναι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδιααααααα....σημερα ξυπνησα πολυ φρεσκια :lol::lol::lol: πηγα για υπνο απο τις 9.30 :shock::shock::shock: ειχα παλι κομαρες κ δεκατα κ ριγος...πηγα λοιπον κ εγω κ κουκουλωθηκα κ ξεραθηκα στον υπνο...η μπεμπα τελικα απο τις 8 παρα που κοιμηθηκε,ξυπνησε στις 3.15...δεν ανοιξε τα ματια της παρα πιπιλουσε ολη την γροθια της...κοινως λυσαξε :lol::lol::lol: την πηρα για γαλα κ στις 3.30 ξανα τουμπα...το πρωι εγω ξυπνησα μονη μου κατα τις 6.30....εμ με τοσες ωρες υπνο,στανιαρα :lol::lol::lol: στις 7 παρα ξαναρχισε να τρωει χερια οποτε κ την ταισα...ε κ μετα ξυπνησε :D:D:D

σημερα εκανα η χαζη κ μια χαζομαρα,πρωι πρωι....πηγαινα την μαμα μου εδω διπλα στην δουλεια κ καθως πηγα να γυρισω το αμαξι με την οπισθεν πανω σε ενα γεφυρακι...μπηκα με την δεξια ροδα μεσα στο χαντακι :o:o:o αριστερα κ δεξια απο το γεφυρακι (επειδη εκει γυρω ειναι χωραφια) ειχε πολλα χορτα κ δεν φαινοταν η τρυπα...το νομισα για δρομο....κ η μιχελα τσουπ στο χαντακι :?:?:? ειχα κ την μεγαλη μεσα γιατι θα την πηγαινα μετα σχολειο....τρομαξε λιγο κ αρχισε να κλαει...μολις ειπα ωχ βρηκαμε κατω,χτυπησε το αμαξι...αρχισε να κλαιει....μαλλον το εχει παρει φοβια απο τον αντρα μου που ειχε τρακαρει...το πηγα στο συνεργειο να δουμε μηπως επαθε καμια ζημια απο κατω....

αυριο εχουμε γιορτουλα στο νηπιαγωγειο.......

νικη εγω δεν της εχω μαξιλαρι....ουτε κ στην μεγαλη ειχα.το πρωτο καιρο της εβαζα μια πετσετουλα σε ρολο πισω απο την πλατη αλλα τωρα πια κοιμαται παντα ανασκελα με το κεφαλι γυρισμενο στο πλαι.της αρεσει περισσοτερο.

ειναι καμια εδω ?ωωωωωχχχχχ....ξυπνησαμε.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια

μπεμπουλινο μην νιωθεις τυψεις αν αρχισεις να δινεις ξενο ειπαμε θα κοιτας το καλυτερο για σενα και το μωρο...θα πρεπει να απενεχοποιησεις το θεμα αυτο να μην ειναι ταμπου οσο για τα ωραρια εγω μονο θηλαζω και ομως η μικρη μου τρωει με ωραρια.δηλ τρωμε γυρω στις 7 με 8 το πρωι μετα 11,30 με 12,30(αναλογα με το πρωτο γευμα πανε ολα)μετ στις 3,30 περιπου 6,30 με 7,30 το επομενο και τελευταιο γυρω στις 11 με 11,30 και θηλαζει παντα 40 λεπτα

τονια εμενα και τα 2 ονοματα μου φαινονται πολυ ωραια το καθε ενα εχει τη χαρη του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια!Τι κανετε;Η μπεμπα χθες κοιμηθηκε απο τις 12 μεχρι τις 6 σερι!!!Θα μας τρελανει αυτο το μωρακι. :lol: Εφαγε και ξανακοιμηθηκε μεχρι τις 9.30!Χορτασα υπνο!

Για το μαξιλαρι που ρωτησα,μαλλον δεν το διατυπωσα σωστα και δεν καταλαβατε.Εννοουσα αν βαζετε μαξιλαρι στην ξαπλωτη σταση θηλασμου,οχι για τον υπνο...Το εχω ακουσε και εγω οτι δεν κανει με μαξιλαρι και δεν της εχω παρει...

Ιφιγενεια εμενα καμια φορα πειναει νωριτερα η μικρη απο το 3ωρο,οποτε χαλαει μονη της το προγραμμα.Θηλαζει ενα δεκαλεπτο σε καθε γευμα.Μετα δεν θελει αλλο.Χθες δοκιμασα στο βραδυνο γευμα να δωσω συμπληρωμα αλλα ειχε χορτασει και το εφτυνε.Αμα δεν θελει να φαει αλλο,δεν την ταιζεις με τιποτα! :lol:

Μιχαελα εισαι καλυτερα σημερα;Για το αμαξι ελπιζω να μην επαθε τιποτα.Αφου δεν παθατε εσεις κατι,ολα τα αλλα διορθωνονται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πιπιτσα για τα ρουχακια που ρωτησες πρωτα τα μουλιαζω σε μια λεκανη τα πλενω εκει και μετα τα βαζω στους 40 και καθαριζουν..οσο για τα ματακια ειχα ενα παιδι που δουλευαμε μαζι το ενα ματι ηταν καφε και το αλλο γαλαζιο της θαλασσας εντονο δηλ εκανε μπαμ(τον πειραζα σαν τα χασκι)

οσο γιατ το αγγελος εχει πολυ περαση ειναι και ωραιο ονομα(για αγορι εμενα μου αρεσει πολυ και το πετρος η παυλος η μαριος)

για το μαξιλαρακι που λετε δεν κανει μεχρχι 1χρ δεν κανει λογο της σπονδυλικης στηλης πρεπει να ειναι ισιο και λογο αναρροφησης δεν υπαρχει θεμα το βαζεις λιγο πλαγια αλλα και τα μωρα εχουν το αντανακλαστικο να γειρουν το κεφαλακι αλλα και για αυτο πρεπει να τα εχεουμε στο ιδιο δωματιο τα μωρα μας μεχρις 1χρ.

σισι περαστικα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νικη εγω κ που την θηλαζω ξαπλωμενη παλι ανασκελα ειναι κ γυριζει μονο το κεφαλι κ τρωει...στις αρχες μεχρι να μαθει κ αυτη κ εγω απλα της κρατουσα την πλατουλα ή την στηριζα απο πισω με την κουβερτουλα...δεν της πολυ αρεζε στο πλαι γιατι κουραζοταν κ πιανονταν....ανασκελα της αρεσει περισσοτερο.

οπως το ειπες ειναι νικη...διορθωνονται...απλα ο αντρας μου τρακαρε δυο φορες κ μια την προυγουμενη βδομαδα λυθηκε το χειροφρενο κ επεσε το αμαξι πανω σε ενα δεντρο...αστα να πανε...κ ειναι το ταξι οχι το ιχ...ειναι οτι μας πηγε πισω στην δουλεια κ οικονομικα....σημερα κ εγω...αστα...γεροι να ειμαστε μονο εμεις κ τα παιδακια μας κ ας ζοριστουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δοκιμασα σημερα το πρωι να την θηλασω ξαπλωμενη αλλα δεν βολευομουν καθολου...Που θα παει,θα το βρουμε!

Για το θηλαστρο που ελεγα χθες,δεν θελω αντλω και να δινω ολα τα γευματα,μονο 1-2 να δινει ο αντρας μου για να ξεκουραζομαι.Πιο πολυ μπελας ειναι με το θηλαστρο...

Τα ρουχα που ρωτησε η Πιπιτσα,εγω τα ξεπλενω πρωτα απο τα κακα και μετα τα βαζω στο 20λεπτο προγραμμα μονα τους να πλυθουν.Και μετα με την κανονικη πλυση στους 40.

Τα πανακια απο τις γουλιες,πετσετες και σεντονια τα πλενω στους 90 γιατι δεν εφευγε η μυρωδια απο τις ξινιλες και τα ξαναπλενα!Μαλλον εφταιγε το απορρυπαντικο,επαιρνα το Baby planet.Απλωνα τα ρουχα και μυριζαν ξινιλες!Τωρα πηρα το Προδερμ.Για να δουμε,...

Μιχαελα μου σας βρηκαν πολλα απανωτα...Αλλα οπως ειπες την υγεια μας να εχουμε και ολα τα αλλα γινονται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...