Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο16! Γεννητούρια Τέλος!!!!


Recommended Posts

Νάνσυ τότε θα σε λέμε, περαστικά σας. Οτι μπόρεσες έκανες με το θηλασμό, αν εχεις έστω και λίγο δίνε της μικρούλας καλό της κάνει.

Γιελίζ μάλιστα σε μια τάξη ο ένας -τελείοφοιτος - όταν πήγα να τους βάλω 2 ερωτήσεις για το σπίτι μου πε θα μου κόψει τα πόδια και θα μου ανατινάξει το αυτόκινήτο. αν ήταν άλλη στη θέση μου θα τον έβγαζε έξω και θα τον έστελλε πειθαρχικό, εγώ το βρήκα πολύ αστείο και πέθανα στα γέλια και αυτός με έβλεπε περίεργα και μου λέει πάλι καλά κυρία που κατάλαβες ότι αστειευόμουνα είσαι πολύ cool. Oτι νάναι η νέα γενιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kalhspera koritsakia!!!!!!!!!!!!

nansy mou kalwshrthes na sou zhsei h mpoumpou!!!!!!!!!!!!!

vre koritsia mou na sas rwthsw,,,,vlepw pou grafete ta wraria pou trwnw kai koimounte ta mwrakia sas....emena o dikos mou thelei na trwei kathe 2-2:30 wres ta prwina kai 3 to vrady!!!!!!!!pote tha allaxei arage ayto kai se emas???????kai na koimatai seri to vrady?????ti prepei na kanw??????????

episis trwei 120 ml se kathe geyma!!!!!einai logiko na pinaei toso syxna???????/pantws varos pernei kanonika..lete ama afksisw thn posothta tha einai ypervoliko???????????alla idh mou vgazei arketo gala me ta 120 pu pinei....ama tou dwsw parapanw tha mou to vgalei k ayto??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Titina καλώς σας βρήκαμε!!! και εμένα η μικρή έτσι ακριβώς θέλει κάθε 2 με 2,5 ώρες να φάει και το βράδυ κάθε 3 αλλά ακόμη της δίνω 90 γρ κάποιες φορές το πίνει όλο κάποιες άλλες αφήνει 30 γρ και μετά ξαναπεινάει γρήγορα οπότε δεν ξέρω τι να κάνω να της το αυξήσω σε 120? η γιατρός λέει αν τα πίνει όλα τα 90 να της κάνω 120 αλλά φοβάμαι μην μου το βγάλει γιατί και εμένα ήδη βγάζει λίγο με τα 90. Αχ τιτίνα ευελπιστούσα ότι μεγαλώνοντας λίγο θα έτρωγε όχι τόσο συχνά αλλά εσεις ακόμη έτσι ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να χαίρεστε και το καινούργιο σας μωράκι!!!!!

Ευχαριστούμε πολύ Νάνσυ μου!!!

Τα χωριάτικα (τραχανά, χυλοπίτες κτλ) είναι όντως τέλεια!!!

Όσο για τον θηλασμό μην στεναχωριέσαι... έκανες ότι μπορούσες... ;)

Chrystalleni μου τα ίδια κάνει και δικός μου όταν τον αφήνω μόνο για λίγο... :lol::lol::lol:

Όσο για τον μαθητή τι να πώ?? ΌΤΙ ΝΑΝΑΙ!!

Εγώ γεύματα δεν μετράω... όσες φορές ξεκίνησα να το κάνω στη πορεία το ξέχασα... λογικά τρώει

5-7 γεύματα. Το βράδυ κοιμάται 11:30-12:30 και το πρωί ξυπνάει 9 και κάτι... κάποιες φορές πάει και 10 άλλες φορές και 8 και κάτι...

Χριστινάκι πόσα κιλά είναι ο μπέμπης σου? Μας είχε πεί η παιδίατρος πώς να υπολογίζουμε το πόσο γάλα πρέπει να πίνει το μωρό για να βάζει τα κιλά που πρέπει

τα κιλά του μωρού επί 150 = τα ml που πρέπει να πίνει το 24ωρο... αν το μωρό είναι 4 κιλά ας πούμε επί 150 = 600ml /24ωρο

θα στρώσει και εσένα το μωράκι σου και θα αραιώσει τα γεύματα... είναι μικρούτσικο ακόμα ;);)

Νάνσυ το ίδιο ισχύει και για σένα... Υπομονή :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου..τι κάνετε? Εμεις όλα καλά...ηστχα το σ/κ , αυριο μεσημερι θα ερθουν φιλοι για φαγητο.Τωρα θελω να συγυρισω λίγο, να σιδερώσω κ να πάω κ καμιά βόλτα! :lol:

Κατερινάκι μου το παιδι μαθαινει να μην ζηταει γαλα...εμενα τρωει στις 10 τελευταίο γεύμα κ μετά στις 6 πάλι.Ακομα κι αν τυχει κ ξυπνησει πιο νωρις του δινω πιπιλα κ ξαναοιμάται...εχει μάθει ομως κι ο ιδιος κ ακομη κι αν ξυπνήσει νωριτερα δεν ζηταει γαλα..πχ χθες ξυπνησε στις 3 κ κατι, δεν του εδωσα σημασια κ απλά για κανενα 20λεπτο γελουσε με το περιστρεφόμενο του κ ξανακοιμηθηκε μεχρι τις 6.

Μαρακι μου χτες πχ τον ταισα στις 1 ηπιε μονο 90 συνολο 950?24ωρο και στις 3.15 ουαααααααααα!!!!Πιπιλα κλαμα πιπιλα κ 4 χαμος στο κλαμα χαμομηλι κλαμα κλπ ωσπου αποκοιμηθηκε αγκαλια μου κ ξυπνησε 6,45..η αληθεια ειναι οτι τον λυπηθηκα πολυ..μηπως ειναι πολυ βαναυσο αυτο με το χαμομηλι?αλλα κ παλι ποτε θα το κοψει?ηδη κανει 7 γευματα..

Δεν ξερω..αν κ σημερα μου κανει ετσι δεν νομιζω να αντεξω...εσενα ποσα γευματα κανει κ ποσα μλ/24ωρο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και απο εμενααα μολις που καταφερα να μπω...γεια σου Νανσυ μου καλως ορισες...κοριτσια μιλαμε πολυ κουρταστικη μερα..η μικρη σημερα την ειχε δει παλι με το στιθος πιπιλα...που εγω δεν θελω και μιλαμε ουρλιαχτααα χαμος...εκανα και γενικη και ετρεχα ολη μερα απο τις 8 το πρωι...εκανα και μπανανοτουρτα για τα μηνογενεθλια μας γιατι ειχαμε και κοσμο κατι πληντυρια εβαλα μιλαμε εχω πεθανει εντομεταξυ απο το αριστερο στιθος τρωει ηρεμα και πεφτει ξερη...με το δεξι εχει ενα θεμα το χτυπαει το στιμπαει το τραβαει..μιλαμε με πεθαινει...και μετα δεν θελει πιπιλα να κοιμηθει και ουρλιαζει...πριν λιγο ενω κοιμηθικε ξυπνησε και αρχισε τα ιδια..μου λεει ο αντρας μου ασε να ξεκουραστεις και την πηρε αγκαλια και μια χαρα ηρεμησε ενω σε εμενα ψαχνει στιθος..μα καλα μυριζω γαλα??Γιατι εχτες πηγα στην κολλητη μου που εχει γεννησει και το μωρο μολις το πηρα αγκαλια αρχισε να δαγκωνει το χερι μου για να φαι..καλε με βλεπουν για φαι??Νασνυ μου αχχ δεν εμπαινες νωριτερα στο φορουμ...και εγω επιπεδες θηλες εχω..στο πρωτο παιδι μου δεν μπορεσα να θηλασω και πολυ και μαλιστα χρησιμοποιησα και εγω ψευδοθηλες αλλα δεν καταφερα και πολλα..ομως τωρα ημουνα αποφασισμενη να τα καταφερω..με βοηθησαν πααρα πολυ οι μαιες στο νοσοκομειο και μου εδειξαν πως να το πιανω το στιθος για να μπορεσει το παιδι να θηλασει..χωρις ψευδοθηλες ηταν κατηγοριματικες..τα καταφερα μετα απο πολυ πονο και πολυ αιμα...πολυ αιμα ομως..τωρα ομως καπως εχουν βγει οι θηλες και ειναι σκληρες...υπαρχουν φορες που με ποναει οχι ομως οπως στην αρχη απλα αμα πειναει πολυ κανει σαν τρελη...δεν πειραζει που δινεις ξενο αλλα να ξερεις πως και ας εχουμε επιπεδες θηλες μπορουμε να θηλασουμε οποτε στο επομενο προσπαθησε το...εγω μιας και εχω δοκιμασει και το ξενο γαλα με το πρωτο παιδι μου θεωρο καλυτερο και πιο ευκολο το θηλασμο..το βραδυ απλα ανοιγω μπλουζα και δινω να πιει και τελςο χωρις καμια προετοιμασια...εχω βολευτει η αληθεια να λεγεται...αχχ ειμαι πτωμα λεω να παω να την πεσω ...εμενα τρωει τελευταιο γευμα 8 και μετα ξανα τρωει 1 η 2 η 3...οποτε κοιμαμαι καλα...φιλακια σε ολες και συγνωμη αν δε τα σχολιαζω ολαα α ναι ΖΑΧΑΑΑΑΑΑ που εισαι βρε κοπελιαααα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kiska μυρίζεις φαγητό ε? φαντάζομαι τωρα πως κάνουμε εμεις όταν μυρίζουμε πίτσα..έ κατι τετοιο θα παθαίνουν κ τα μωρα με σένα... :lol:

Chrystalleni μου πως επνήλθε ο μικρούλης σου? άλλαξες γάλα? έδωσες χαμομήλι?

Διοσακι Κατερινακι, Μαρακι μου κ σε όλα τα κοριτσακια καλό σας βραδυ......

Τιτίνα μου κ εγω μπορεί να του δίνω 4-5 φορές μπουκαλι με 60 περίπου ξένο γάλα...αλλα τον βάζω στο στήθος 10 φορές τη μέρα...κ για να πιει απο εμένα αλλα κ για να τον ηρεμω πολλες φορές...αρα κ εγω ακόμα δεν θα έλεγα ότι έχουμε βρει ρυθμούς....το καλο είναι με το βραδυ ...μου κοιμαται κατα της 10 και ξυπνάει 1-2-3...οποτε τον θηλάζω ξαπλα κ κοιμόμαστε μαζί...μετα ξανα κατα της 7....που ξυπνάω κιολας.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Έυη μου τι έχεις και εσύ επίπεδες θηλές ε? Τι καλά που σου έδειξαν οι μαίες πως να θηλάσεις, εμένα στο νοσοκομείο που γέννησα ήρθε μία μαία να μας δείξει υποτίθεται πως να θηλάσουμε αλλά μην φανταστείς ότι ασχολήθηκαν και πολύ , όταν μάλιστα ήρθε σε μένα και είδε το στήθος μου μου λέει ''αα έχεις επίπεδες θηλές δεν πρόκειται να πίασει το μωρό , να πάρεις ψευδοθηλές'' . Ε πήρα και εγώ της medela από σιλικόνη που είναι καλές όπως μου είπαν , έβαζα το μωρό συνέχεια πριν της δώσω μπιμπερό όσο δηλαδη ήταν νηστικιά αλλά τίποτα έκανε την θηλαστική κίνηση μερικές φορές και μετά σπάραζε στο κλάμα δεν την ήθελε την θηλή ,την έβαζα και καμιά ώρα μετά το μπιμπέρο που ήταν ήρεμη αλλά και πάλι τίποτα. ΕΕ χάθηκε και η υπομονή μου να πω την αλήθεια, κάποια στιγμή οπότε τα παράτησα, έβγαζα το γάλα με το θήλαστρο βέβαια και της το έδινα με μπιμπερό , αλλά λόγω του ότι δεν έπιανε το μωρό καθόλου μόνο με το θήλαστρο το γάλα μου άρχισε να μειώνεται και τώρα πλέον δεν έχω καθόλου. Ελπίζω και εγώ στο επόμενο , με το καλό, μωράκι μου να μπορέσω να τα καταφέρω!!!!!! Φιλιά σε όλες τις μανούλες :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια οταν τα νινακια σας βγαζουν γαλα πανω απο 2 φορες κ καθημερινα πρεπει να το κοιταξετε..πειτε το στην παιδιατρο σας..γιατι οταν συνεχεια εχουν αναγωγες ερεθιζεται οοισοφαγος τους κ θα παθουν κ οισοφαγητιδα!!!

Αν μπειτε κ σε αλλα φορουμ παρεντς ,ειμαι μαμα,θα το διαβασετε..

Απλα ενα σιροπακι θα παρουν κ το μωρο θα ευχαριστιεται το φαγητο του..Χριστινιω ισως γι αυτο να σου ειναι ανησυχο..

για φαβτστειτε η θυμηθειτε εσας στην εγκυμοσυνη με τις αναγωγες που ειχατε??που πειναγατε κ δεν πορουσατε να φατε?

Ε καπως ετσι ειναι κ στα μωρακια..

Φιλακιααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsakia!!!!!!!!!!!!

katerinaki to exw pei ston paidiatro oti vgazei gala alla mou leei efoson pernei poly kalo varos oti den yparxei provlima....kai oti den mas allazei to gala epeidh exei mia alergia o antras mou kai fovatai na mas dwsei kapoio allo mhn ton peiraxei...ti na pw den xerw....mhpws tou peftei ply ta 120 ml pou tou dinw??????ax den xerw ti na pw.....

shmera tou foresa makrymaniko me podarakia formaki epitelous...einai toso xouxouliarikos o glykoulis mou twra....kanei nanakia twra!!!!!!!!

koritsia akouste kai ayto to tragoudi einai oti prepei gia ta mwrakia mas!!!!!!!!!!!einai yperoxo!!!!!!!!

egw to afierwnw ston mpempouli mou!!!!!!!!

vre koritsia na sas rwthsw esas otona peinane ta mwra sas tsirizoun?????????giati emena klaiei paaaaara poly....milame den kratiete me tipota klaiei toso poly merikes fores pou tou kovete h anasa kai ginete katakokkinos...einai logiko ayto???????ma ti fagana ekana egw??Xaxaxaxaxaxaxa :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλες!!!

Χριστινακι μου δεν ειναι λογικη η απαντηση της παιδιατρου σου..τι παε ινα πει παιρνει καλο βαρος να μην αλλαξεις γαλα?Κ αν δεν του αρεσει?εκεινη τρωει κατι αν δεν της αρεσει?

Κ μενα επαιρνε πολυ καλο βαρος με τα προηγουμενα γαλατα αλλα γανιαζε στο κλαμα καθε φορα που ετρωγε τελικα αλλαξαμε γαλα κ το μωρο μου δεν κλαιει πια!!Εγω ημουν ετοιμη να παω να του κανω υπερηχο για παλλινδρομηση αλλα την ιδια μερα μας προλαβε το παιδων..τελικα ομως δε χρειαστηκε μιας κ εφταιγε το γαλα οπως εχει αποδειχτει..

Υπαρχουν κ αλλα υποαλλεργικα γαλατα δεν ειναι μονο ενα..οι συνεχομενες αναγωγες θα του κανουν οισοφαγητιδα του μωρου σου κ ειναι λογικο..για φαντασου να ξερνας καθε φορα που τρως στο τελος θα ποναει ο οισοφαγος σου..Ασε που θα σιχαθει το γαλα το μωρο μολιςτου δωσεις τερεες τροφες..

Δεν ξερω λογικα δεν τα λεω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσιαα..περασα δυσκολα εχτες...ενω εφαγε απο το ενα στιθος και ξεραθικε οταν ηρθε η ωρα απο το αλλο εφαγε κοιμηθικε και μολις την εβαλα στην καλαθουνα ξυπνησε...απο τις 4 καταφερα να την κοιμησω στις 6 και τελικα 7και 30 ξαναξυπνησε..τωρα εβγαλα με το θηλαστρο γαλα και της εδωσα γιατι μου εδωσε μια δαγκωνια εχτες και με πεθανε...τωρα την κοιμιζω και σε 3 λεπτα που τη βαζω στο κρεβατακι της ξανα ξυπναει..απο την μια ελεγα ρε μπας και δεν χορταινει??αλλα οποτε τη βαζω στο στιθος κοιμαται οποτε νομιζω το κανει για χουζουρι..δεν μπορει και να βολευτει να κοιμηθει και εχω θεμα...εμενα δεν κλαιει οταν ειναι να φαει..την ακουω να μουγκριζει και της δινω να φαει...αχχ μιλανε δεν εχω κοιμηθει και σημερα ζαλιστικα και πηρα ενα σιδηρο γιατι μου ειπε η γιατρος αμα ζαλιζομαι να πινω ενα...αχ για να δουμε τι γινεται με την μικρη!!φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα απο την βροχερη Χιο!!!

τι κανετε κοριτσακια;

εμεις αρκετα καλα με λιγες γκρινιτσες βεβαια,αλλα τι να κανουμε;μονο υπομονη.......

λογω ημερας το νινι μου εχει χουχουλιασει και κοιμαται,πραγμα πρωτογνωρο για αυτη την ωρα.

συνηθως τετοια ωρα τσιριζει.

παω να σας διαβασω κι αν δεν εχει ξυπνησει,επιστρεφω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες!!!! Τι κάνουν τα ζουζούνια? Ευη μου ταλαιπωρηθήκατε το βράδυ ε? Ο θηλασμός φαντάζομαι πως τα έχει αυτά καμιά φορά, υπομονή σίγουρα θα περάσει!!!!!!!! Φιλιά σε όλα τα ζουζουνακια και τις μανούλες τους!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσιαα..περασα δυσκολα εχτες...ενω εφαγε απο το ενα στιθος και ξεραθικε οταν ηρθε η ωρα απο το αλλο εφαγε κοιμηθικε και μολις την εβαλα στην καλαθουνα ξυπνησε...απο τις 4 καταφερα να την κοιμησω στις 6 και τελικα 7και 30 ξαναξυπνησε..τωρα εβγαλα με το θηλαστρο γαλα και της εδωσα γιατι μου εδωσε μια δαγκωνια εχτες και με πεθανε...τωρα την κοιμιζω και σε 3 λεπτα που τη βαζω στο κρεβατακι της ξανα ξυπναει..απο την μια ελεγα ρε μπας και δεν χορταινει??αλλα οποτε τη βαζω στο στιθος κοιμαται οποτε νομιζω το κανει για χουζουρι..δεν μπορει και να βολευτει να κοιμηθει και εχω θεμα...εμενα δεν κλαιει οταν ειναι να φαει..την ακουω να μουγκριζει και της δινω να φαει...αχχ μιλανε δεν εχω κοιμηθει και σημερα ζαλιστικα και πηρα ενα σιδηρο γιατι μου ειπε η γιατρος αμα ζαλιζομαι να πινω ενα...αχ για να δουμε τι γινεται με την μικρη!!φιλακια πολλα

Ευακι εχεις δοκιμασεις να την φασκιωσεις με τα χερακια μεσα αλλα οχι πολυ πολυ σφιχτα..κ μενα τα εκανε αυτα κ μολις τον φασκιωσα κοιμηθηκε στο δευτερολεπτο με ενα χαμογελακι στα χειλη αλλο πραγμα..ξεκουραζονται φασκιωμενα..τους δινει την αισθηση της μητρας κ ασφαλεια..δοκιμασε το..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επεστρεψα!!!

Νανσυ καλως ηρθες.Να σου ζησει η μπεμπουλα και καλα θρεμματα!

Γιελιζ μου τρεχουν τα σαλια με τις χυλοπιτες.και εμενα η γιαγια μου η Ηπειρωτισα καθε χρονο εκανε χυλοπιτες,τραχανα,φετα και ηταν ολα υπεροχα.τωρα μεγαλωσε η καημενη και δεν μπορει πια.

Θυμησε μου απο που παραγγειλες πανες.αν συμφερει θα παρω κι εγω.

Τιτινα τι κανεις;το μπουμπουκι σου;

Παντως βρε κοριτσια για το μονο πραγμα που δεν εχω αγχωθει μεχρι τωρα ειναι για το ποσα γρ. γαλα τρωει ο μπεμπουκος μου.τον βαζω στο στηθος οποτε πειναει κι αυτο ειναι.εφοσον περνει και βαρος γιατι να σκαω.και να σκεφτειτε οτι μου κανει και εμενα γουλιες σε καθε γευμα.θα ρωτησω ομως την παιδιατρο,γι'αυτο που ανεφερε η κατερινα.Για την οισοφαγιτιδα που παθαινουν τα μωρα που εχουν πολλες αναγωγες.

Ευη συμφωνω με την κατερινα.δοκιμασε το φασκιωμα.Δεν θα πιστεψεις ποσο πιο ησυχη θα ειναι η μπουμπου.μηπως δεν σου ρευεται καλα γι'αυτο δεν κοιμαται;κατι θα το ενοχλει δεν μπορει.

Νικολ.Crystalleni,πιπιτσα,Μαρακι, τι κανετε;

ωΧ!Ξυπναει....

χι!χι!αφηνει κατι αερια!!!σαν μεγαλος ανθρωπος.

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα απο την βροχερη Ροδο!Τι κανετε;Εμεις δεν κοιμηθηκαμε καλα την νυχτα.Ξυπνησε 2 φορες αντι για μια...Αντι να φτιαχνει το προγραμμα της,το χαλαει. :cry: Ποτε θα σταματησει να ξυπναει την νυχτα;;; :cry: Δεν μπορω με τιποτα να της φτιαξω το προγραμμα,αφου οταν πεινασει κλαιει γοερα!και ετσι δεν μπορω να της καθυστερω τα γευματα.

Αυτο που γραψατε για το χαμομηλι ειναι πολυ βαρβαρο...Δεν θα το εκανα κοριτσια,κριμα τα μωρακια... :(

Τελικα ρωτησα τον γιατρο μου για τις γουλιες.Μου ειπε να μην ανησυχω,ειναι απο την λαιμαργια της.και οτι πολυ σπανια κανουν παλινδρομηση τα μωρα που θηλαζουν...Τι να πω,ελπιζω να μην ειμαι τοσο γκαντεμω!Μου ειπε αν συνεχισει και θελω να κανουμε εναν υπερηχο προληπτικα.

Κατερινακι τον ρωτησα και για αλλεργια.Τα μωρακια μου ειπε ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να παρουσιασουν αλλεργια στο μητρικο γαλα αλλα μπορει να εχουν αλλεργια σε κατι που τρωει η μαμα.Οποτε το κοβεις και τελος.Τωρα για την κοπελα που μου ειπες στο νοσοκομειο,μαλλον ηθελαν να της πασαρουν ξενο γαλα... :evil: Ή απλα δεν καταλαβε οτι το μωρο ειχε αλλεργια σε καποια τροφη που ετρωγε και οχι στο γαλα της καθ'αυτο.

Το ποστ που εβαλες για τις πανες που ειναι;Θελω να παραγγειλω και εγω.Ποιο ειναι το σαιτ;

Το μεσημερι θα παμε να φαμε Κινεζικο.Ελπιζω να βολεψουν οι ωρες και να μην πρεπει να θηλασω. :oops: Γιατι η μικρη ειναι και απροβλεπτη.

Τονια ουτε εγω αγχωνομαι για την ποσοτητα που τρωει,αφου παιρνει βαρος.

Καλημερα και στα υπολοιπα κοριτσακια! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω πολυ .

θα παραγγειλω σιγουρα.ξερεις τους τροπους πληρωμης;θελει πιστωτικη;μπορω με αντικαταβολη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα ..εδω και εμεις...ναι φιλεναδες το φασκιωμα το κανω απο τοτε που το εκανα οι μαιες απο την κλινικη και την αρεσε αλλα τωρα ανακαλυψα οτι θελει να κρυβετε και η μουριτσα της λιγο για να ηρεμησει...απο εμενα το πηρε αυτο...ετσι κοιμαμαι και εγω...βρε τιποτα δεν μου εχει αφησει βρεεε...βεβαια το προβλημα με το στιθος παραμενει...δεν το χωνευει παιδι μου το ενα..μολις αρχισει και χορταινει το βαραει με δαγκωνει..γιατι δεν βολευεται καθολου και εγω την βαζω προς στο τελος στο αλλο στιθος και ηρεμει...η τρελη...φιλακια φιλεναδουλεςςςς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν νομιζω να εκαναν λαθος στο Παιδων τοσοι γιατροι Νικακι..το παιδακι ειχε σε σοβαρο βαθμο παλινδρομησηκ το ανακαλυψαν 3 μηνων..μεχρι τοτε θηλαζε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν νομιζω να εκαναν λαθος στο Παιδων τοσοι γιατροι Νικακι..το παιδακι ειχε σε σοβαρο βαθμο παλινδρομησηκ το ανακαλυψαν 3 μηνων..μεχρι τοτε θηλαζε..

Φυσικα, εννοειτε οτι δεν εκαναν λαθος διαγνωση στο Παιδων,αλλα και αυτο το παιδακι θα ειχε καιο αλλα συμπτωματα λογικα.Οπως απωλεια βαρους.κι εμενα το μωρο μου βγαζει συνεχεια αλλα ειναι χοντρουλης.παρ'ολα αυτα ομως θα ρωτησω τη γιατρο γι'αυτο που ειπες για την οισοφαγιτιδα.μου φαινεται λογικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν νομιζω να εκαναν λαθος στο Παιδων τοσοι γιατροι Νικακι..το παιδακι ειχε σε σοβαρο βαθμο παλινδρομησηκ το ανακαλυψαν 3 μηνων..μεχρι τοτε θηλαζε..

Δεν ειπα πως εκαναν λαθος.Ο παιδιατρος μου ειπε ομως οτι ειναι σπανιο να συμβει με το μητρικο γαλα.Ευχομαι να μην ειμαι τοσο γκαντεμω... :roll:

Τονια ολα τα μωρακια βγαζουν γουλιτσες.Εξαρταται ποια ειναι η συχνοτητα και η ποσοτητα. ;) Παντως της ξαδελφης μου που ειχε παλινδρομηση εβγαζε ρουκετες οχι γουλιτσες.Εμετο εκανε το γαλα.Oχι μια και δυο φορες την μερα,αλλα συνεχεια!Και της το ειπαν απο το μαιευτηριο οταν γεννησε.Την πηρα τηλ.επιτηδες και την ρωτησα για να μου πει τι ακριβως παθαινε το παιδι.Εναν προληπτικο ελεγχο μπορεις να κανεις αλλα μην ανησυχεις.Και εγω θα της κανω αμα συνεχισει.

Το σαιτ το ειδα,πωπω,πολυ φθηνες οι πανες!Εδω μας γδερνουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...