Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο16! Γεννητούρια Τέλος!!!!


Recommended Posts

egw tha paw shmera na tou pswnisw ta makrimanika tou giati exoume poly ligaaaaaaaa!!!!!!ax tha trelathw sta pswnia pali!!!!!!to glykouli mou poso xairomai na tou psonizw!!!!!!!

egw lew shmera pou tha ton vgalw na tou valw to mplouzaki to kontomaniko pou tou foraw kai ayto apo epanw....kai apo katw to pantelonaki tou!!!!!!!pistevw mia xara tha einai!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κι απο μενα.

Ειμαι αρκετα ξεκουραστη σημερα.για 4η συνεχομενη μερα το μπεμπακι μου κοιμηθηκε καλα το βραδυ.εφαγε στις 12.30 και ξυπνησε στις 7.30 το πρωι.Λετε να στρωνει σιγα σιγα;

Ο αντρας μου δεν δουλευε σημερα και μας πηγε και για καφε το πρωι.

Τωρα σφιγγεται να κανει κακα του.καθε μεσημερι εχουμε σκατοπλημμυρα. :lol::lol::lol:

Μια απο τις επομενες ημερες πρεπει να κανονισω να μου κρατησει το μωρο για να βγω με τον αντρα μου.κατι δεν παει καλα μεταξυ μας.Ειμαστε σαν αδελφακια πια!Για σεξ δεν το συζητω καθολου.Δεν με πλησιαζει καθολου.Εχω ακουσει οτι συμβαινει αυτο σε ζευγαρια ,αλλα δεν περιμενα κι σε εμας.ποτε θα με ξαναδει σαν γυναικα;;;;;;;;; :?::?::?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια.........αυτες τις μερες δεν τα πολυ καταφερνω να μπω....κ τωρα στα σκαστα που κοιμουνται μικρα κ μεγαλα......ειμαστε ολοι μια χαρα απλα με το γαμο τρεχουμε τελευταιες μερες....

χθες πηγαμε κ στο γιατρο...η μεγαλη για εμβολιο της γριπης κ η μικρη για ελεγχο...ενα θα σας πω...ειμαι πολυ χαρουμενη κ περηφανη για το θηλασμο...η μπεμπα πηρε ενα ολοκληρο κιλο απο την γεννηση της κ μονο με αποκλειστικο θηλασμο..κ ποντους...54,5!!!μακαρι να τα καταφερω κ να θηλασω τουλαχιστον για εξαμηνο.μας βρηκε μια χαρα κ τον αλλο μηνα εχουμε εμβολιο...δυο για την ακριβεια...πρεβεναρ κ για ηπατιτιδα...

δεν εχω διαβασει νεα...παω κ αν τα καταφερω ξαναεπιστρεφω....

ααα σας βαζω φωτο κ το φορεμα....θα σας βαλω κ φορεμενο με μαλλι το σαββατο να μου πειτε γνωμες :D:D:D τα ξαναλεμε

κ φωτο της μπεμπας :D:D:D

post-13071-13873937817735_thumb.jpg

post-13071-13873937821171_thumb.jpg

post-13071-13873937822733_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερααα δυσκολη μερα η σημερινη για εμας...η μικρη δεν εχει κανει κακα 2 μερες και εχει ενοχληση και δεν κοιμαται...απο τις 3 το μεσημερι ειναι ξυπνια και η ωρα εχει παει 9..εφαγε γαλα της εδωσα χαμομηλι ξανα γαλα μπανιο την εκανα τιποτα..Αχ χρυσααα ποσο σε καταλαβαινω..δεν του αρεσουν εμενα οι ιστοριες και τετοια προσπαθω να τον πιανω στη συζητησα αλλα βαριεται..και η αληθεια ειναι οτι θελω ηρεμια οταν ταιζω...αχχ θα περασει δεν μπορει..φυσικα και δεν κανω οτι μου λεει πχ να την βαλω στο κρεβατι αλλα το πριξιμο πριξιμο...ρε κοριτσια πριν μερικες μερες παλι δεν εκανε κακα και επινα σιδηρο τοτε και το σταματησα γιατι και εγω ειχα προβλημα και μολις σταματησα την αλλη μερα εκανε..τωρα γιατι ρε γαμωτο αυτο..μηπως να αλλαξω γαλα??χαχαχα..Μιχαελα και εμεις την Παρασκευη παμε γιατρο και ανυπομονω να δω απο το θηλασμο ποσο εχει παρει..και εγω κανα 6 μηνο λεω αν μπορω να θηλασω και λεει ο αντρας μου 6??γιατι οχι περισσοτερο...ρε κοριτσια πειραζει που δεν θελω περισσοτερο??δεν θελω να εχει δοντια και να θηλαζω και να δαγκωνει γιατι θα την τρωνε ουτε θελω να φτασει 1 χρονων και να μου βγαζει την μπλουζα μπροστα στον κοσμο...αφου απο 6 μηνων και μετα εχει και αλλες τροφες το διατολογιο τους και μπορει να πινει και αλλο γαλα γιατι να μην δωσω...εγω του ειπα παντως αμα θελει παραπανω να θηλασει αυτος...χα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλες!!!!!!!Τι κανετε?

Εμεις δοξα τω Θεο ολο κ καλυτερα!!!!!!!!!!

Χτες εφαγε στις 22.00 τον εκανα μπανακι με αεροθερμο κ παλι δεν εκλαψε!!!!Οποτε μλλον κρυωνε το μαναρακι μου...Στις 23.00 ξεραθηκε κ ξυπνησε 2,30 εκε τον ταισα κανονικα κ μετα ειχε ορεξουλες για κουβετα με το περιστρεφομενο..κ γω σαν χαζομαμα τον τραβαγα βιντεακι :D:D:D:D:D !!Κοιμηθηκε απο μονος του τελικα κ ξυπνησε 8!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Οποτε δεν χρειαστηκε να κανουμε την μεθοδο χαμομηλι!!!!!!

Εγω σημερα εκανα το σπιτι κ ειμαι κομματια τωρα!!!

Μαρακι μου απαντησαν εχτες..δεν τα χουν στειλει ακομη..αυτες τις μερες θα τα στειλουν..

Γιωργο μου με το καλο η βαφτιση σας!!

Σες υπομονη θα περασει!!Ωραιο θεμα ο χιονανθρωπος υπαρχουν κ ωραιες μπομπονιερες χιονομπαλες!!Εμεις θα την κανουμε Καλοκαιρακι την βαφτιση μαζι με τα γενεθλια του κ θεμα θα χουμε το δωματιο του ζωακια της ζουγκλας!!Εχω βρει τα παντα κ ειμαι ετοιμη..

Μαρακι,Νικολ,Ευακι,Τονια,Γιελιζακι φιλακιααααα!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοκόνες μου???

Καλό μήνα καλέέέ!!!!! Το λέω λιγάκι αργά βέβαια…… εξαφανίστηκα αφού δεν προλαβαίνω τίποτε!!!!! Ναι μεν η πιο ευχάριστη δουλειά είναι το μεγάλωμα του μικρού μου…. ναι μεν ο μπαμπάς βοηθάει όσο κι όποτε μπορεί αλλά…… ΟΚ… το μεγάλο μανίκι με τα ξενύχτια το τραβάω εγώ!!!!!! Ας μην είμαι παράλογη βέβαια… δουλεύει ο άνθρωπος… δεν έχει τη δυνατότητα να κοιμηθεί τα πρωινά….. αλλά…… είμαι κομμάτια….. στις δουλειές του σπιτιού δεν έχω καμιά βοήθεια…. ότι μπορέσω να κάνω όταν προσέχει ο άντρας μου το νινί…. και το ξενύχτι πάει σύννεφο!!!!! Καλά να είναι ο μαγουλήθρας μου!!!! Με τρελαίνει με τα ναζάκια του & ξεχνάω κάθε κούραση!!!!! Γίναμε 2 μηνών!!!!!

8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}

Εμείς περάσαμε 1 πολύ γεμάτο ΣΚ κι ανανεωθήκαμε η αλήθεια αφού είδαμε κόσμο!!!! Είχαμε πει θα πάμε πρωί στα πεθερικά…. σας πληροφορώ φύγαμε από το σπίτι μετά τις 2 το μεσημέρι!!!! Εμ…. ότι και να κανονίσουμε εμείς… ο μικρός καθορίζει το πρόγραμμά μας!!!! Καθίσαμε βέβαια εννοείται κατευθείαν για φαγητό... μας περιποιήθηκε δεόντως η πεθερά… παστίτσιο…. κολοκυθάκια αυγολέμονο…. πορτοκαλόπιτα…. του σκασμού φάγαμε!!!

Αργότερα πήγαμε βολτίτσα στην παραλία κι έπειτα στη συννυφάδα μου…. αααα…. ξέχασα πω σας…. βρήκα baby-sitter για το γιοκαρίνι μου!!!!!!!! Την ανιψιά μας!!!!! Δε φαντάζεστε πόσο πολύ πρόσεχε το νινί όσο ήμασταν εκεί…. τον κουνούσε στο ρηλαξάκι…. του έβαζε την πιπίλα όταν έπεφτε…. τον χάιδευε στα μπουτάκια και στο κεφαλάκι…. του έφτιαξε και μία ζωγραφιά…. πολύ τον πρόσεχε η μικρούλα μας μωλέέέ….. η δε συννυφάδα ξετρελαμένη με τον μικρό μου.... του άλλαξε πάνα και τον τάισε για να κάνω εγω το άρμεγμά μου.......

Έψαχνα την Παρασκευή που πήγαμε στα JUMBO να του πάρω 1 μπουφανάκι λεπτό-γιλεκάκι για τώρα που αλλάζει ο καιρός & μας φέρανε!!!! Διαβάσανε τη σκέψη μου??? Εννοείται πως το έχω ήδη πλύνει κι είναι σε προτεραιότητα για σιδέρωμα!!!!! Ό,τι πρέπει για τέτοιο καιρό!!!!!! Τι θα γίνει με τα Ταμεία τέλος πάντων στα JUMBO??? Τι πρόβλημα πια κι αυτό….. να περιμένουμε πάντα στις ουρές???

Νωρίς το πρωί πάω στο ΕΛΕΝΑ στο Γυναικολόγο που με ξεγέννησε (και δεν πρόκειται ν΄αλλάξω πλέον) για το περιβόητο PAP-TEST…. μ΄έχει φάει κι ο άντρας μου για…. ναι…. εδώ δεν προλαβαίνουμε να φάμε!!!!!! Αλήθεια…. έτσι εγκυκλοπαιδικά…. τι προφύλαξη χρησιμοποιείτε βρε κορίτσια….. αν χρησιμοποιείτε δλδ!!!! Άσε που με τόσο ξενύχτι και κούραση…. δεεεεννν….. δεν έχω την παραμικρή όρεξη…. κι εννοείται πως θα ρωτήσω το Γιατρό από πότε να βάλουμε μπροστά για το 2ο….. λέγαμε στα Γενέθλια του μπέμπη μας να ξεκινάγαμε….. αν φυσικά έχουμε (έχω βασικάάάά…..) τις αντοχές…. για 2ο κύκλο ξενυχτιού….. κι ελπίζοντας πως μέχρι τότε θα έχω χάσει και κάποια κιλάκια μωρέ….. αν βρίσκω βέβαια χρόνο να τρώω σωστά!!!!!!!

Οπότε θα έρθουνε τα πεθερικά εδώ πολύ νωρίς το πρωί να κρατήσουνε τον μπέμπη…. θα τους αφήσω και μπιμπεράκια με γαλατάκι….. θα με πάει ο άντρας μου & θα με φέρει ο πεθερός αργότερα από το ΜΕΤΡΟ του Αιγάλεω….. θα κάνω και τη mini-βόλτα μου…. κι ελπίζω αφού θα είναι εδώ ως αργά το απόγευμα να προλάβω να κοιμηθώ λιγάκι!!!! Σκασμένη είμαι πάντως & κλεισμένη μέσα…. αλλά δε γίνεται να τα έχουμε όλα…. “ και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο”!!!!!! Η έξοδος μου περιορίζεται στο εβδομαδιαίο S/M ή σε καμιά βόλτα κι οι 3 μαζί με καρότσι ή μάρσιπο…. πού και πού θα πάμε και καμιά επίσκεψη….. αλλά είναι πολύ μπελάς με το θήλαστρο επομένως δεν το ευχαριστιέμαι ιδιαίτερα!!!!! Προτιμώ να έρχεται σπίτι όποιος θέλει να μας δει….

Προχθές ήρθε η μάνα μου…… κι ενώ μέχρι πρότινος με πίεζε να της πάμε το νινί από εκεί καμιά βολτίτσα…. έτσι που με είδε χθες….. ν΄ ασχολούμαι διαρκώς με το θήλαστρο…. να παλεύω και με το θηλασμό…. μάλλον κατάλαβε πως δεν μου είναι και τόσο εύκολο…. κι είπε πως θα προσπαθήσει να έρχεται 1 φορά την εβδομάδα…. ας έρχεται…. και 2 αν θέλει…. ασχολήθηκε πολύ με το νινί…. άσε που έλεγε και ξανάλεγε πως με θεωρεί πολύ πιο έμπειρη μανούλα από την ίδια… ως προς το άλλαγμα της πάνας…. το τάισμα…. εκείνη τα έχει ξεχάσει πια…. ασχολήθηκε και με τον εγγονό της όταν εγώ έπρεπε ν΄αρμεχτώ κι ο μικρός δεν ήθελε μεμέ….

Γενικά πάντως λέω να μην έρχεται κανείς σε ώρες που είμαι μόνη μου χωρίς τον καλό μου…. μπορώ να συγκεντρωθώ καλύτερα στο θηλασμό…. κι ο μπέμπης όμως…. θέλει κι εκείνος την απόλυτη ησυχία του για να φάει καλά…. όποτε έχουμε κόσμο ή όποτε είμαστε εκτός σπιτιού….. άσε που όταν είμαστε τα 2 μας στο θηλασμό…. κι εγώ του γλυκομιλάω..... και δεν έχω το νου μου ποιος είναι έξω….. κι ο μπέμπης αφοσιώνεται & κολλάει πάνω μου!!!!!!! Τον ευχαριστιέμαι πολύύύύ-πολύύύύ καλύτερα!!!!! Και σχεδόν πάντα θα φάει καλά!!!! Όταν δεν είμαστε “στον χώρο μας” άντε να θηλάσει το maximum 5΄…… δε θυμάμαι αν σας το έχω πει…. όλα αυτά είναι ο βασικός λόγος που δε θέλω και δεν πρόκειται να θηλάσω ποτέ δημοσίως…. είναι καθαρά ιδιωτική υπόθεση δική μου & του μωρού μου κι ασφαλώς δεν εννοώ να την μοιραστώ με κανέναν!!!!!

Αυτάάάά!!!!!!!!!!

Σας χαιρετώ!!!!!!!!!!!

Ακόμη μία φορά σας έγραψα κατά τη διάρκεια αρμέγματος…. έχοντας δίπλα μου τον μικρό μου θησαυρούλη!!!!! Την Τρίτη θα κάνουμε το 1ο μας εμβόλιο!!!!!! Σας το είπα???? Δε θυμάμαι…..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανάθεμα τους για κωλικούς!!!!!!!!!!!

Το νινί απόψε όχι απλώς πονούσε........ ούρλιαζε η ψυχή μου!!!!!!!!!!!

Αφο΄θ σε κάποια φάση τρόμαξα τόσο...... κοκκίνησε το προσωπάκι του απ΄το κλάμα και με κοιτούσε με τόσο παραπονιαρικο ύφος.....

1η φορά απέτυχα εντελώς να τον καθησυχάσω......

Ούτε αγκαλιά...... ούτε μεμέ..... ούτε χαδάκια........

Τώρα αποκοιμήθηκε.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κι απο εμενα.

Πιπιτσα μου γλυκια αυτα εχουν τα αγορακια.Αλλα ειναι αντρακια και τα αντρακια ειναι σκληρα!!!!

Εμεις ευτυχως κοιμηθηκαμε 1 εως 6 σημερα αλλα λιγο ανησυχα.Δεν πειραζει ομως,δεν θα πεφτει και συνεχεια τεζα το παιδι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax κοριτσακια μου δεν προλαβαίνω να σχολιάσω.......ο μ,πεμπακος μου εκει που τα εκανε 9 φορες τη μέρα ...τωρα εχει 2 μέρες ξαφνικα κ εχω τρελαθεί...του εβαλα υποθετο γλυκερίνης μισο..κ ελπίζω να ξεμπουκώσει το μαναράκι μου....εσεις τι κάνετε? οταν υπάρχει θέμα?

Κισκα μου κ εσεις το ιδιο ε? ο/η γιατρος σου τι σου είπε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ με πήρε η γιαγια τηλ. γέμισε ο μπέμπης τα πάντα ..σκατούλες :lol: είμαι χαρούμενη.....ε δεν το πίστευα οτι θα χαρώ κ με τα πουπου του μπέμπη μου...το μάτιασα το μαναρι μου όλο χεζή τον έλεγα.......... :D:lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κισκα μου 6 μήνες μια χαρά είναι, αν εισαι κ αποκλειστικά θηλασμός δεντο συζητώ.....ε μετα βάλε τον άντρα σου... :lol::lol:

Πιπίτσα μου αν μου το λέγανε δεν θα το πίστευα αλλα έχει τύχει 2 φορες σε μαγαζιά με κόσμο ...εγω λίγο κρυμένη κ με 1 σεντονακι στο στήθος να θηλάσω :shock: .....πραγματικα δεν ειχα αλλη επιλογή κ ο μπέμπης δεν ηρεμούσε με τίποτα.....αλλα σίγουρα όταν είμστε τα 2 μας είναι πολύυυυυυυυυυ καλύτερα..... αντε να περασουν κ οι κολικοι...να ηρεμήσουν τα νινάκια.............

Κατερινακι μου καλημέρα ........

Σισακι μου καλο τρεξιμο.....

Τονια μου κ εγω δεν είμαι έτοιμη ακόμα για .....αγαπούλες ασε που εχω το παιδί δίπλα κ δεν τολμώ να το σκεφτώ.......τι δίπλα ...μολις ξυπνα τον βάζω στο κρεβατι μας...πρεπει όμως κάποια στιγμη για να μην γίνουμε αδελφάκια....οχι τίποτα αλλο εχω 2 δεν θελω αλλα.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHSPERA MANOULEEEEEEEEEEEEES!!!!!!!!!!!!!emeis exthes phgame gia pswnia.......tou phrame kati rouxalakia exw ksetrelatheiiiiiiiiiiiiiiiiiii hthela na tou ta parw oooooooooooooooolaaaaaaaa.............kaname me to zori logariasmo 88euro....ama den efevga tha eixa shkwsei to magazi........koritsia H&M ama den exete paei xaneteeeeeeeeee exei apistefta sxedia kai poiothta teleia kai apo times para poly oikonomika!!!!!tha sas valw seligo fwtografies na pathete plaka!!!!!!!!

meta phgame ston giatro mas!!!!o mpempis einai para poly kala megalwnei super ftasame ta 4350 kai 54 ekatosta!!!!!!!!!htan para poly hsyxos ston giatro o kalos mou dn griniaxe katholou...mono to gala tou mou evgale panw mou giati eixe faei prin 1 wra!!!!!!!!!!!!meta ton phgame voltoula dipla se mia kafeteria ton koumparwn mas kai kathisame ligo eksw.......kai aytos xampari den phre pali koimotane ...ligo anoikse ta matakia tou kai pali nani!!!!!!oso apo fasaria koritsia den pernei xampari tipota ama koimatai!!!!!!!!

axou mwre poso ton latrevwwwwwwwwwwwww anypomonw na arxisei na xaxanizei kai na paizei.....pros to parwn kai mono me ayta ta gelakia pou mas kanei liwwwwwwwwwwwwwwwnw milame....pou na kanei kai parapanw tha me mazevete!!!!!!

ALITHEIA ESEIS SFHNAKIA OTAN KOIMOUNTE TOUS EXETE???????????EMENA EXEI ALLA TA PETAEI KAI LEW NA TOU TA VGAZW...AFHSTE POU OLO ANASKELA GYRNAEI KAI KOIMATAI!!!!!!!mILAME GIA TRELLO ARAGMA O MPEMPIS....ANTHRWPAKI KANONIKO O GLYKOS MOU!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινιω τι τελεια τα πραγματακια σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Πολυ καλα τελικα τα Η&Μ!!!!

Πιπιτσα εχεις παρει το σιροπακι για τους κολικους?

Νικολ μου ειδες πως χαζευουμε?χεζουν γελαμε,ρευονται παλι γελαμε :D:D:D:D:D:D !!!!

Εμεις σημερα καναμε τη μεθοδο χαμομηλι..απο τις 12, 40 που εφαγε ξυπνησε 4 πιπιλα χαμομηλι κλαμα ξανακοιμηθηκε 4.50 κ ξυπνησε 6 κ εφαγε!!Ελπιζω να τα καταφερουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katerinaki exeis paei h&m????ama pas tha trelatheis!!exei fantastika rouxa...kai eidika agoristika exei poly wraia!!!!!!!!

gia pes mou aythn thn methodo pou kaneis me to xamomili!!!!egw tou dinw kinterte pou kai pou sthn diarkeia ths meras!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου!Χαθηκα γιατι ειναι απογευματινος ο αντρας μου και εχω μονη μου την μπεμπουλα ολη μερα.Τελικα η βοηθεια του ειναι πολυτιμη! :roll: Ευτυχως που το βραδυ την κραταει και κοιμαμαι λιγο.Αν και ακομα ξυπναει η μικρη μου τα βραδυα για γαλα. :(

Βρε κοριτσια,εχω ενα προβλημα.Η μικρη βγαζει πολλες γουλιτσες 2 και 3 φορες οταν φαει.Καμια φορα βγαζει και απο την μυτη...Εχει ενοχληση και δεν μπορει να ρευτει ευκολα και κλαιει.Μετα ρευεται 2-3 φορες και ηρεμει,αφου ομως εχει βγαλει αρκετο γαλα.Τι μπορει να εχει;Λετε να κρυωσε;Η την πειραζει κατι;

Επισης οταν θηλαζω και αδειαζει το στηθος μου νοιωθω μεσα ενα καψιμο και στην θηλη.Μονο απο το ενα στηθος το παθαινω αυτο.

Σχολιαζω ο,τι θυμαμαι γιατι σας διαβασα πολυ βιαστηκα.

Συμπεθερα περαστικα στον Στεφανακο!

Γιωργο με το καλο η βαφτιση!

Σοφουλα τι κανουν οι μικρουλες σου;

Χρυσα υπομονη με τον μικρουλη σου.Η ζηλεια ειναι συνηθισμενο φαινομενο οταν ερχεται ενα 2ο μωρακι.Γελασα πολυ με την γυφτισσα. :lol:

Τονια,μια χαρα κοιμαστε!Μακαρι να ερθει αυτη η ωρα και για εμας...

Μιχαελα κουκλα η μικρη!Και το φορεμα τελειο,μεγεια!

Ευη,σε παιδευει ο Χριστοφορινος.Υπομονη...Την μικρη ισως την πειραζει ο σιδηρος.Σταματησε τον για λιγες μερες να δεις αν κανει κακακια.

Πιπιτσα ακομα παιδευεστε με τους κολικους;Περαστικα!

Νικολ,επιτελους ενεργηθηκε ο μικρουλης,ε;

Κατερινα,πολυ χιαρομαι που συνηλθε ο μικρουλης!

Χριστινα,μεγαλωσατε!Μεγεια τα ρουχα,ειναι τελεια!Και εγω πηγα προχθες στα H&M και ψωνισα της μικρης.Εχει πολυ ωραια πραγματα.Βρηκα και μπολυζακια με την hello kitty!Τι νουμερο τα πηρες;Εγω πηρα το 2-4 μηνων και ειναι ισα ισα.θελω να παω να τα αλλαξω!

Εχουμε τα ιδια μποτακια! ;) Τα δικα μας ομως ειναι ροζ! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μπηκα στα γρηγορα να προλαβω να φαω...Νικη μου δεν πινω πλεον σιδηρο το εχω σταματησει απο την πρωτη φορα που το επαθε αυτο η μικρη...για αυτο και λεω μα γιατι να το επαθε...Νικολ μου δεν την πηρα την παιδιατρο μιας και θυμαμαι απο το Χριστοφορο που επινε ξενο γαλα και το παθαινε..οτι μετα τις 3 μερες καναμε η κλισμα η κατι αλλο..εγω τελικα το βραδυ της εδωσα χαμομηλι..το ποσα κακα εκανε δεν λεγετε και σημερα το μεσημερι παλιε κανε αλλα τοσα...και εγω εχω ενα σεντονακι μαζι μου αμα χρειαστει να θηλασω εξω να βαλω σεντονακι..εε οκ δεν μου αρεσει αλλα δεν θα το αφησω και νυστικο..βασικα δεν εχω προβλημα με το σεντονακι δεν μπορω να βλεπω οταν τα βγαζουν ολα φορα παρτιδα...εεε δεν μου αρεσει ακθολου...εμεις απο κωλικους τπτ δοξα το θεο...και ελπιζω να μην ερθουν..αυριο πρωι παω πατρα στην γιατρο και ανυπομονω να δω ποσα κιλακια ειναι..φιλακια σε ολες τις μανουλες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικακι μου αν συνεχιζει να βγαζει ετσι γουλιες θα πρεπει να το δειτε με υπερηχο για γαστροοισοφαγικη παλινδρομηση..η κ αλλεργια στο γαλα..γιατι αν το αφησετε μπορει να της κανει οισοφαγητιδα κ να μην μπορει να φαει η μικρουλα..Η θεραπεια που δινουν ειναι ενα σιροπακι 1/2 πριν απο το γευμα κ ειδικο γαλα!!Επισης θα πρεπει ανεξαρτητως ρεψιματος να την κρατας κανα 20λεπτο ορθια κ να βαλετε απο την μια πλευρα της κουνιας κατι ειδικα μαξιλαρια η βιβλια ωστε να χει κλιση να μην ειναι οριζοντια οταν κοιμαται..Κ να κανει 2-3 διαλλειμματα οταν τρωει κ να ρευεται..Ο υπερηχος δεν ειναι κατι επιπονο για την μικρη..εδω κοστιζει γυρω στα 110-120 ευρω..

Ανεφερε αυτα που σου ειπα στην παιδιατρο..

Χριστινιω οχι δεν εχω παει κ εχει Χαλανδρι κοντα στην πεθερα μου..θα τα επισκεφτουμε!!!!

Η μεθοδος χαμομηλι η κιντερτε ειναι πως στο γευμα των 3,4 αντι γαλα πιπιλα χαμομηλι..κλαινε βεβαια γιατι θελουν γαλα αλλα κανεις υπομονη καμια βδομαδα(τοσο λενε πως θα χρειαστει κ ελπιζω να χουν δικιο)και ετσι θα κοψει αυτο το γευμα!!

Ευελπιστω να χουν δικιο!!

Α κ σχετικα με το ποσο αδερφακια ειμαστε με τον αντρα μου..ακομη αδερφακια..κατι πηγαμε να αρχισουμε αλλα ξυπνησε ο μικρουλης...οποτε ακυρο.. :D:D:D !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα μου η μικρουλα μου θηλαζει αποκλειστικα.Οποτε δεν νομιζω να εχει αλλεργια στο γαλα. ;) Θα το ξαναπω στον παιδιατρο για τις γουλιες να δω τι θα μου πει...Απ'οτι ξερω δεν κανουν παλινδρομηση με το μητρικο γαλα,τι να πω... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πόσα γράψατε??? :shock: Κατάφερα να σας διαβάσω αλλά δεν θυμάμαι και πολλά νομίζω δηλαδή!!!

Εμείς όλο το πρωί κάναμε βόλτες στο εμπορικό!!!!Ηρθε και η κουμπάρα μου μαζι μας και έτσι πέρασε η ώρα ευχάριστα. Ειχα ξυπνήσει και πολύ πρωί όταν κοιμόταν ο μικρός κι καθάρισα το σπιτι γιατι έχω κόσμο το βράδυ...Τωρα θα πάω να φτιάξω μια σοκολατόπιτα!!! :D

Πιπίτσα μου δεν δινεις σιροπάκι στο μικρό για τους κολικούς??Ολες δίνουμε δεν είναι κάτι κακό!! Ειδες ότι τελικά πέρασες όμορφα το σ/κ?? Μας ανανεώνει να βγαίνουμε έξω...

Τόνια μου μπραβο του μικρού σου...αρχισε και στρώνει!! Για τον άντρα σου λεω να κάνεις τα νάζια σου, να θυμηθεις κι εσύ πόσο επιθυμητη είσαι ως γυναίκα και θα δεις πόσο θα σε κυνηγήσει!!! ;):lol:

Εύη μου μια χαρά έιναι οι 6 μήνες για θηλασμό!!!

Νικόλ εμεις όταν κάποιες φορές ζοριζεται πολύ για κακάκια του βάζω λιγο το θερμόμετρο στον πωπό και παίρνει φόρα!! :lol::lol::lol::lol: Κι εννοείται δίνω και τσαγάκι!!!

Μιχαέλα μου η μικρή σου είναι μια κούκλα...εχει και μπόλικα μαλλάκια!! :lol::lol::lol: Πολύ ωραίο το φόρεμα σου...φαντάζομαι φορεμένο θα είναι ακόμα πιο όμορφο!!

Χριστινάκι τέλεια τα ρούχα σας!!!Δυστυχως στην Κύπρο δεν έχουμε ακόμα h&m!!! :cry:

Συμπεθέρα μου το κάψιμο που νιωθεις νομιζω ειναι φυσιολογικό αλλά ρώτα και το γιατρό σου...Για τις γουλιτσες ίσως είναι λαίμαργη και τρωει παραπάνω...

Κατερίνα μου μπράβο σας! Στρωνετε κι εσείς σιγά σιγά...

Γιελιζ πού είσαι εσύ????

Οι υπόλοιπες????

Ο Στεφανάκος μου το πρωί κατα τις 4 και κάτι μούγκριζε, στον ύπνο του και έκανε ολο πριτς πριτς! :lol:

Μου βγαζει γουλιές που μυριζουν λιγο ξινιλα, οποτε ειναι κρυωμένος ακόμα...Χθες βραδυ πήγαμε σε κινέζικο, ειχαμε 40% έκπτωση κι είπαμε να το εκμεταλλευτούμε. Περάσαμε πολύ ωραία!

Σας αφήνω να ετοιμαστώ για το βράδυ...Θα τα πούμε αύριο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπηκα να πω μια καληνυχτααα..Γιωργο μου ποσο μεγαλωσε ο μικροςςς κουκλι φτου φτου..Νικη μου αυτο που λες εχεις δικιο και εγω ξερω οτι με το μητρικο δεν παθαινει παλληνδρομηση..μπας και πινει λαιμαργα η παραπανω και για αυτο το βγαζει??εμενα αμα πινει γαλα και σε καμια ωρα ξανα θελει τοτε μου βγαζει λιγο...η αμα πινει σαν τρελη..Μιχαελα τελειο το φορεμα...σας βαζω και εγω μια φωτο απο σημερα που ειχαμε παει βολτιτσα στην κουμπαρα μου που γεννησε και αυτη...φιλιααα

post-1349-13873937847936_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια γρήγορη καλημέρα μικρές μου!!!!!!!!!!

Τι κάνετε??? Τα νινάκια μας???

Πάω να την κουτρουπέσω..... αγκαλιά με το αγγελούδι μου.......

Ξυπνήσαμε & φάγαμε 100μλ. μπιμπεράκι+30μλ. χαμομηλάκι+30΄στήθος!!!!!!

Ελπίζω να τον κρατήσει έτσι καμιά ώρα έστω.... να προλάβουμε λίγο νάνι.......

Τον έχω στο ρηλαξάκι του τώρα & φαίνεται να είναι χορτάτος.... αλλά αν πεινάσει τώρα που θα πάμε να την κουτρουπέσουμε θα πάρω και τα μεμέ μαζί.......

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Χθες έκανα το PAP-TEST σε 1 μήνα τ΄αποτελέσματα..... μπορούμε να κάνουμε τρελίτσες με τον άντρα μου αλλά έγκυος να ξαναμείνω αφού περάσει 1 χρόνος.... για να μην έχουμε περιπέτειες με τον πλακούντα και την τομή (η οποία είναι τέλεια κι ουσιαστικά απορροφάται....)

Είχαμε πάλι κόσμο χθες γεμίσαμε δωράκια.... έχω σίδερο.... δεν πρόλαβε η πεθερά.... το έκοψα στον ύπνο όλο το απόγευμα & δεν ήθελε να με ενοχλήσει....

Σας φιλώ....

Τα λέμε κι αργότερα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...