Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο16! Γεννητούρια Τέλος!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γυρισα κι εγώ..πηγα να κανω κατι δουλιτσες και πηγα και σε μια υπεραγορά που είχε τα αφρολουτρα τα προδερμ και γενικά όλα τα προϊοντα της προδερμ 40% εκπτωση.

Ο Στεφαν'ακος μου έκανε κακακια κι ηρέμησε τώρα ψιλοκοιμάται! :roll: Ανακαλυψα πως όταν εχει το σεντονάκι κοντα στο προσωπο του κοιμαται εύκολα...μαλλον νομιζει πως είμαι εγώ εκει!! :o:lol::lol::lol:

Μιχαέλα μου μια χαρά το πρόγραμμα σας! Με το καλό ο γιατρός!

Νικόλ μου με το καλο το εμβόλιο σας!

Τόνια μπραβο που είσαι καλυτερα..Για το φτάρνισμα δεν νομιζω να πρέπει να ανησυχείς γιατί όλα τα μπεμπάκια το έχουν μεχρι 3ο μηνα νομίζω.

Πιπίτσα μου χαίρομαι που κατάφερες να κοιμηθεις και να ξεκουραστείς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsakiaaaaaaaaa!!!!!!!!!!eftiaxa ena kafedaki na apolaysw o mpempis einai metaxy ypnou xypniou koukoulomenos sto sentonaki tou!!!!!!!!!!!! :D:D:D

tonia mou aporw kai egw pws kathete etsi to mallaki tou apo tote pou tou to eixa kanei sto meeytirio etsi dn tou exei xalasei katholou...kai mpanio pou ton kanw kai tou vazw to skoufi meta otan to vgazw einai etsi...kala tou to freskarw kai ligo me thn xtena alla den vazw tipota allo!!!!!!!!!exei poly plaka.................egw den perimena oti tha eixe tosa malakia perimena oti tha eixe poly liga!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pantws koritsia kai emena mou fternizete poly alla einai normal ayto xerw!!!!!!!!!

na sas rwthsw akoma dne tou exw valei makrymaniko formaki....lete na krywsei??????pantws to dwmatio einai poly zesto kai merikes fores pou ton shkwnw apo to krevati einai kai ligo zestoulis den nomizw pws krywnei!!!!eseis tous exete valei??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια τι κανετε?Απο οτι βλεπω σχετικα ειστε ολες καλα!!

Εγω τα χω παιξει τελειως...ο μικρουλης απο τοτε που βγηκαμε απο το Παιδων ειναι ολο κλαμα κλαμα κλαμα και αγκαλια για πολυ κλαμα λες κ το σφαζουν..χτες εκλαιγε 2 ωρες συνεχομενα τι αγκαλιτσα τι ορθιος τι βολτες τιποτα...

Δεν προλαβαινω να κανω τιποτα απολυτως..το προγραμμα του χαλασε τελειως ..εκει που ειχε φτιαξει το βραδυ κ εκανε κ 5ωρα τωρα 3ωρα με το ζορι..ξυπνα 2 φορες..ουτε νεογεννητο δεν το εκανε αυτο..

Τι με χαμομηλοτιλιο εφτιαξα το γαλα,τι τον φασκιωσα τιποτα..

Δεν κανω τι να κανω..ειμαι κομματια απο κουραση..πως θα του φτιαξω παλι το προγραμμα?να το αφηνω να κλαιει?εχει κλψει τοσο μα τοσο πολυ στο νοσκομειο που δεν μπορω..να τον εχω αγκαλια μεχρι να παει στανταρ η ωρα που θελω για να φαε ικ να μαθει παλι?τι???

πειτε μου καμια ιδεα βρε κοριτσια..

Φιλακια στα ζουζουνια σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!Καλο μηνα!

Κατερινακι,παιδευεται ο μικρουλης σου...Μαλλον ειναι φοβησμενο το κακομοιρακι απο την ολη ταλαιπωρια.Δεν ξερω πως θα μπορουσες να τον βοηθησεις. :roll: Σιγουρα ομως χρειαζεται πολλη αγαπη και αγκαλιτσα!Κανε υπομονη και θα ξαναμπει σε ενα προγραμμα.

Κρυσταλλενη και Πιπιτσα,μια χαρα κοιμηθηκατε!Μπραβο!Εγω κοιμαμαι ενα 4ωρο-5ωρο την νυχτα αλλα δεν μου φτανει! :? Η μικρη ξυπναει μονο μια φορα για να φαει.Ευχομαι να το κοψει και αυτο αργοτερα.

Νικολ χρονια σας πολλα!!!

Τονια,εισαι καλυτερα με το κρυωμα;Ολα τα μωρακια φτερνιζονται.Και η δικια μου το ιδιο κανει συνεχεια..

Μιχαελα τι κανουν οι κορουλες σου;Πολυ μου αρεσει η φωτο σου!

Συμπεθερα τι κανεις;Κρυωσε ο Στεφανακος;Περαστικα!

Χριστινα,το τσουλουφι εχει πολλη πλακα! :lol:

Που ειστε καλε ολες;Κοιμαστε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHMERA KORITSAKIA KAI KALO MHNA!!!!!!

EMEIS PERASAME DYSKOLO VRADY O MIKROS EIXE POLY KLAMA OTAN EFTANE H WRA NA FAEI.....DENHREMOUSE ME TIPOTA.....KAI AFOU ETRWGE DEN MPOROUSE NA KOIMITHEI ME TIPOTA....EIXE APISTEYTH YPERENTASH KAI KOUNIOTAN SAN KOMPRESER..APO NEOGENITO EIXE NA MOU TO KANEI AYTO!!LETE NA PERNAEI KANENA ALMA ANAPTYXHS???????SE POIES EVDOMADES TA PERNANE??????????

KATERINAKI TALAIPORITHIKE O MIKROULIS SOU GIAYTO MALLON...DEN XERW TI NA PW DEN EXW KAI MEGALH EMPEIRIA...YPOMONH KAI EYXOMAI NA TOU PERASEI GRHGORA..SE KATALAVAINW GIATI KAI EMENA O DIKOS MOU TIS PERISOTERES WRES ETSI GRINIAROULIS EINAI!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε τσούπρες?????

Καλημέρα σας!!!!!!!

Ξύπνησα με κάάάάτι νεύρα!!!!!

Από χθες το απόγευμα που σχολούσε ο καλός μου περίμενα πώς & πώς να κάνω 4-5 πράγματα που όταν είμαι μόνη με το νινί δεν προφταίνω….. ένα εξ΄αυτών να κάνω μπάνιο & να λουστώ….

Αμ δε…. πηγαίνουμε στα Jumbo να πάρουμε κάτι δωράκια που θέλαμε (αμάν αυτό το πράγμα με τις ουρές πια!!!!!!) και μετά…. χωρίς να μου έχει πει τίποτε ο καλός μου…… πάμε στους θείους μας εκεί κοντά…… μία ωρίτσα κάτσαμε εκεί…. στο μεταξύ…. ο θείος μου έχει πάθει πώρωση με τον μπέμπη….. δεν αφήνει κανέναν άλλον να τον κρατά αγκαλιά!!!! Την επόμενη φορά λέω να του πάω 1 κουτί Pampers!!!!!

Φτάνοντας στο σπίτι…. τι να πρωτοκάνει κανείς??? Μπανάκι το νινί??? Να θηλάσουμε??? Να βγάλω γάλα με το θήλαστρο??? Να μαζέψω τα πιατάκια αφού λόγω μη απολύμανσης βλέπω συνεχώς “επισκέπτες”??? Μπανάκι-λουσιματάκι??? Σιδέρωμα 2-3 χειμερινά φορμάκια του μικρού??? Αρμέγματα ξανά & ξανά??? Τι να πρωτοκάνω η έρμη???

Όλα τ΄άλλα τα έκανα (και θηλασμό ½ ωρίτσα παρακαλώ!!!!)….. σιδέρωμα το άφησα για τώρα το πρωί (ΟΚ…. ούτε 10΄ υπόθεση!!!) και φυσικά μπανάκι-λουσιματάκι δεν έκανα!!!! Αφού τελείωσα το τελευταίο άρμεγμα στις 2,30΄ τη νύχτα & κουτουλούσα…. μπάνιο θα έκανα εκείνη την ώρα??? Κι έτσι κοιμήθηκα (και ξύπνησα) με πολλάάάά νεύρα!!!! Την επόμενη φορά που θα πάμε κάπου απρογραμμάτιστα & δεν θα λογαριάσει τις δουλειές μου κι ότι πνίγομαι να τα προλάβω όλα…. έχω πάρει το λεωφορείο κι έχω φύγει!!!!!!!

Κατάλαβες??? Έχω τόσους μήνες να πάω στα πεθερικά & στη συννυφάδα μου…. και θα πάω άλουστη και χάλια!!!!! Γιατί βέβαια…. δε διανοούμαι να τα κάνω τώρα το πρωί & μετά να βγω έξω…. με την ψύχρα που έπιασε (ααααχχχχχ….. ποιος φτιάχνει ντουλάπες????) γιατί σίγουρα θα την αρπάξω!!!!!!

Τέλος πάντων…. θα βάλω 850 τσιμπιδάκια στο μαλλί…. κάτι θα κάνω…. αλλά έχω τσαντιστεί πολύ με τον άντρα μου…. μόνο την πάρτη του κοιτάει ώρες-ώρες!!!! Εμ…. βέβαια…. εκείνος πάντα θα κάνει το μπανάκι του & θα φάει!!!! Άλλος είναι το θύμα που ποτέ δεν προφταίνει να πάρει ανάσα!!!! Anyway…. φτάνει…. έχω και το μωράκι μου…. ας ηρεμήσω γιατί δεν θα μπορώ να βγάλω γάλα και να θηλάσω μετά!!!!

Αυτάάά!!!!!!

Μόλις τελέψω κι αυτό το άρμεγμα θα ετοιμάσω πρωινό…. οριακά προφταίνουμε να φάμε προτού ξαναξυπνήσει τι νινί (θα πάρουμε μαζί στα πεθερικά περίπου 250μλ. και φυσικά…. το “αρμεχτήρι”!!!!) αλλά λέω να πάρουμε και ξένο…. θα δούμε τώρα…. γιατί δεν είναι standard το πόσο θα φάει…. αναλόγως τα κέφια του!!! Αν δεν θέλει να θηλάσει??? Ή δεν βγάλω πολύ με το θήλαστρο??? Νηστικός θα μείνει????

Δεν προλαβαίνω τώρα να σχολιάσω!!!!!!! Φιλιά σε όλες!!!!!!! Άντε…. καλό ΣΚ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimara manoules, kalo mina na exoume :D:D:D

emeis ksipnousame ana 3ora to vradi...

nomizo pos den tis ftanei to gala m...ti na kano? na tis dino simpliroma kseno i na tin thilazo pio sixna?

Προσπάθησε πιο συχνά θηλασμό Aerini μου!!!!!! Κι αν και πάλι δεν χορταίνει.... της δίνεις ξένο... πώς όμως πιστεύεις πως δεν της φτάνει το γάλα??? Το 3ωρο είναι πολύ καλά για θηλασμό καλό μου!!!! Μην άγχεσαι!!!! Έτσι κοριτσάκι μου??? Φιλάκιααααααα............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδιααααααααα....κατερινακι λογικο ειναι ο μπεμπης να εχει χαλαστει...δεν εχει περασει κ λιγα κ σιγουρα νοιωθει φοβισμενο...μπορει κ να ποναει.μη φοβασαι οτι θα χαλαστει...αν νοιωθει καλα στην αγκαλιτσα μην δισταζεις κ φοβασαι οτι θα κακομαθει...ασφαλεια θελει να νοιωθει...την πρωτη μου κορη ελαγα σε ολους...οχι αγκαλιες (για να μην κακομαθει)...το μετανοιωσα...κ τωρα δεν ξανακανω το ιδιο λαθος...

χριστινα εμεις απο τοτε που γεννηθηκαμε της φοραω μακρυμανικο φορμακι κ απο μεσα κοντομανικο φανελακι...δεν ξερω για εσας αλλα εδω εχει κρυωσει πολυ ο καιρος...το βραδυ κ εμεις φοραμε μακρυες πιτζαμες κ τα παραθυρα κλειστα.ο δε αντρας μου πηρε κ μαλλινη κουβερτα :shock::shock::shock: ,εγω με πικε.κ εχω παρατηρησει οτι οταν κρυωνει τα χερακια της ειναι παγωμενα κ ολο μου κανει εμετο κ το γαλα βγαινει πιγμενο,σαν γιαουρτι.

νικη στρωνει σιγα σιγα η μικρη σου....εμεις χθες κοιμηθηκαμε 8 κ ξυπνησε στις 2,5 κ μετα στις 6...νομιζω πως ειμαστε καλα...αν την εκανα μπανιο κ πιο αργα κ την εβαζα για υπνο θα ηταν ακομα καλυτερα στις ωρες της...αλλα εχω κ την μεγαλη κ δεν μπορω να το τρεναρω αλλο.

αερινι βαζε την οσο πιο συχνα μπορεις...παντα θα εχεις γαλα οσο τραβαει το μωρο...ετυχα να βγαζω με το θηλαστρο κ να μην εχει αλλο κ στο 10λεπτο που ξυπνησε η μικρη κ την εβαλα απο το ιδιο στηθος εφαγε μια χαρα...πως γινεται?οσο πιναει να την βαζεις....

εμενα χθες το απογευμα απο τις 5.30 ειχε μια απιστευτη γκρινια...πραγμα που μεχρι τωρα δεν το ξαναεκανε ποτε...την αφηνα κατω κ εκλαιγε...μολις την επερνα αγκαλια σταματουσε...δεν πονουσε,το καταλαβαινα....τελικα το μωρο ειχε απιστευτο ματι...την εκαναν η μαμα μου,η πεθερα μου κ εγω κ ολες ειμασταν σκασμενες...με τα πολλα κατα τις 7,30 ηρεμησε...δεν ξερω αν πιστευεται στο ματι αλλα εγω παρα πολυ...εχω φτασει σε σημειο απο ματι να κανω εμετο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!! Καλό μήνα να έχουμε... Τι κάνετε?

Χριστινάκι τέλειο το βιντεάκι!!! Κουκλάκι ο γιός σου!!! :D:D:D

Κατερινάκι λογικό είναι να χάλασε το πρόγραμμα του μικρού δεν ταλαιπωρήθηκε και λίγο η ψυχούλα μου... Σιγά σιγά θα ξαναβρεί τους ρυθμούς του...Εύχομαι πολύ σύντομα!!!

Εϊδα που λέγατε για τον θηλασμό

Διαβάστε αυτό

Σε γενικές γραμμές για τη γαλουχία απαραίτητα είναι τρία πράγματα: οι ορμόνες, το στήθος και η απομάκρυνση του γάλακτος από αυτό.

Η πρώτη προυπόθεση, οι ορμόνες – προλακτίνη, ωκυτοκίνη – παράγονται από το ορμονικό κέντρο του εγκεφάλου που λέγεται υπόφυση. Σοβαρές διαταραχές στις ορμόνες της γαλουχίας είναι σπανιότατες και αφορούν λιγότερο από το 1% των γυναικών. Άρα, στην συντριπτική πλειοψηφία των περιπτώσεων, το γάλα της μαμάς δεν σταματάει ξαφνικά και ανεξήγητα γιατί κάτι συνέβη με τις ορμόνες της.

Η δεύτερη προυπόθεση είναι το στήθος της μαμάς. Αυτό περιέχει λίπος και τον αδένα που εκκρίνει το γάλα. Η τεράστια πλειοψηφία των γυναικών έχουν φυσιολογικό όγκο του αδένα και έχουν την ικανότητα να θηλάσουν το μικρό τους. Το μέγεθος του στήθους έχει κυρίως να κάνει με την ποσότητα λίπους που περιέχεται σε αυτό. Άλλωστε ο αδένας αναπτύσσεται συνεχώς κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, ενώ με τη γαλουχία ωριμάζει και γίνεται ολοένα και πιο παραγωγικός. Άρα το μικρό μέγεθος του στήθους πολλών γυναικών πριν την εγκυμοσύνη ή και πριν τον τοκετό δεν σημαίνει συνήθως και ανικανότητα να παράγουν γάλα. Ακόμα και γυναίκες με ιδιαίτερα μικρό στήθος μπορούν να θρέψουν, μερικώς ή πλήρως, το μωρό τους, εφόσον αφήσουν από τη γέννηση ελεύθερη την πρόσβαση του παιδιού σε αυτό και το θηλάσουν συχνά και με σωστή τεχνική.

Η γαλουχία αποτυγχάνει στη μεγάλη πλειονότητα των γυναικών γιατί δεν απομακρύνεται το μητρικό γάλα από το στήθος. Η τρίτη προυπόθεση για την παραγωγή του μητρικού γάλακτος είναι και η πιο σημαντική. Όσο πιο πολύ γάλα βγάλει το παιδί – ή το θήλαστρο – τόσο πιο πολύ γάλα θα παραχθεί.

Το στήθος δεν είναι απλή αποθήκη γάλακτος αλλά ζωντανός αδένας που υπακούει στο νόμο της ζήτησης και της προσφοράς. Όταν το μωρό αδειάζει τακτικά τον αδένα, τα κύτταρα που παράγουν το γάλα παίρνουν εντολή να δουλέψουν περισσότερο. Αντίθετα, όταν το στήθος δεν αδειάζει και το γάλα λιμνάζει μέσα στον αδένα, τα κύτταρα αυτά παίρνουν εντολή να σταματήσουν τη λειτουργία τους. Όσο περισσότερο γάλα απομακρύνεται από το στήθος τόσο περισσότερο γάλα παράγεται. Ο μαστός της γυναίκας δεν είναι ουροδόχος κύστη για να γεμίζει απλώς και να αδειάζει, αλλά αδένας, εργοστάσιο που φτιάχνει κάθε στιγμή γάλα ανάλογα με τη ζήτηση από το μωρό. Όποτε το στήθος είναι γεμάτο γάλα, ο ρυθμός παραγωγής του μειώνεται; Όποτε αδειάζει πλήρως ο ρυθμός παραγωγής γίνεται μέγιστος!

Ολόκληρο το άρθρο είναι εδώ http://www.dietup.gr/paidi/diatrofi/2546.html

Δείτε και εδώ

http://www.iatronet.gr/article.asp?art_id=2028

Βάζετε τα μωράκια σας όσο πιο πολύ μπορείτε στο στήθος...

Εμείς τη νυχτα φορέσαμε ολόσωμη φόρμα μακρυμάνικη (πρώτη φορά) γιατί είχε αρκετή δροσούλα χθές (και σήμερα το ίδιο)... Φαίνεται στον Κερεμ αρέσει το φθινόπωρο και η δροσιά γιατί κοιμήθηκε στις 12 και ξύπνησε 9 και τέταρτο και τώρα κοιμάται απο τις 11 και μισή... :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και καλο μηνα!!!

εχθες κοιμηθηκαμε καλα.φαγαμε στις 10 το βραδυ,στις 3 το πρωι και μετα στις 7.τουλαχιστον κοιμοταν ενδιαμεσα και κοιμηθηκαμ,ε και εμεις λιγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ σε ζηλευωωωω!Θελω και εγω νακοιμηθω τοσο!

Αερινη βαζε το μωρο στο ενα στηθος καθε φορα!Μην της διακοπτεις τον θηλασμο για να αλλαξετε στηθος.Και να το βαζεις συχνα.Θα καταλαβεις αν χορταινει απο τις πανες που βρεχει και απο το βαρος του και αν ειναι ηρεμο.

Πιπιτσα,Μιχαελα,Τονια καλημερα!

Εβαλα φωτο της μπεμπουλιτσας μου να την καμαρωσετε! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς τα κορίτσια!!!

Τόνια μου μια χαρά το ωράριο σας... στρώνετε σιγά σιγά!!!

Νίκη μου η μικρή σου είναι ΜΙΑ ΚΟΥΚΛΑ!!!!! Φατσούλα ομορφήηηηηηηη!!!! Φτού φτού!!! Καλέ τι όμορφα μωράκια έχουμε στο θεματάκι μας!!!!!

Όσο για τον ύπνο υπομονή και θα έρθουν οι μέρες που θα κοιμάστε και εσείς τόσο!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστωωω!Μα δεν ειναι πανεμορφη;χαχαχα!κουκουβαααααααα! :D:D:D

Γιελιζ,μονο στηθος δινεις στον Κερεμ;Δλδ εχω και εγω ελπιδα που θηλαζω αποκλειστικα να μην μου ξυπναει; :roll: Τι τρωτε σημερα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Νίκη μου μόνο στήθος του δίνω.. Και βέβαια δεν θα ξυπνάει και εσένα... κάτσε να μεγαλώσει λιγάκι να μεγαλώσει και το στομαχάκι της να πίνει περισσότερο γαλατάκι και θα κοιμάται πιο πολλές ώρες.. ;);)

Εμείς τρώμε φακές και τουρσί...μιάαμ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλες!!Ναι σιγουρα ταλαιπωρηθηκε παρα παρα πολυ η ψυχουλα μου..μονο τα τρυπηματα που του εκαναν τουλαχιστον 40 φτανει..το κλαμα δε που εχει ριξει εκει δεν το συζητω..κ ακομη ειναι φοβισμενο..ευελιπστω να συνελθει συντομα κ να φτιαξει ξανα προγραμμα..πριν κ γω..σημερα ποναει ολο μου το σωμα..να μην πω για τα χερια μου απο τις αγκαλιες..βλεπετε εχουμε βαρυνει κ πολυ..την περασμενη Δευτερα ηταν 5900!!

Α κ κατι καλο..τελικα δεν του αρεσε το γαλα..πηραμε το Humana k το μωρακι μου επιτελους ευχαριστιεται το γευμα του!!!Κ παιρνει παρα μα παρα πολυ καλο βαρος!!Καλα δεν ειχε κ θεμα με αυτο..

Αυτα!!!

Γιελιζακι μπραβο στρωσατε μια χαρα!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια

Τι κάνετε; Εμείς σήμερα γίναμε 4 μηνών! Το λέω και δεν το πιστεύω ότι μεγαλώσαμε τόσο πολύ. Τη Δευτέρα πάω δουλεια – αντικαταστάτρια – για μια εβδομάδα, χεχεχε, θα αντικαταστήσω μια Βοηθό Διευθύντρια και θα κάνω σε τελειόφοιτους, η κυρία που θα αντικαταστήσω μου πε οτι είναι ζωηροί και το παίζουν μάγκες. Θα σας ενημερώσω. Το απόγευμα θα χω τα ιδιαίτερα μου. Μπαινουμε στη ρουτίνα σιγά σιγα. Αγχωνομαι γιατί δεν θα βλέπω το μωράκι μου πολλές ώρες και σκέφτομαι τι θα γίνει με το θηλασμό. Ίσως να τον κοιμίζω νωρίτερα για να ξυπνά 6.30 αντί 7.30 για να προλαβαίνω να το θηλάζω το πρωί. θα δείξει. Αλλά μια εβδομάδα θα δουλέψω πρωινό και βλέπουμε.

Χριστίνα μου εμείς του τα χτενίζουμε έτσι τα μαλλάκια μετά το μπάνιο και μένουμε χωρίς να τους βάζω τίποτα ως την επομενη μέρα.

Κατερίνα μου μίλησες με τη παιδίατρο σου; Τι σου είπε; Το μωρό είναι ταλαιπωρημένο φάινεται με όσα πέρασε. Οταν αρρώστησε και ο δικός μου και ενώ ξυπνούσε ανα 3 ώρες είχε χαλασει εντελώς το πρόγραμμα του ξυπνούσε κάθε ώρα.Είχα γίνει ζόμπι. Τώρα στρώσαμε. Θα το δεις και εσύ. Απλά εσείς ταλαιπωρηθήκατε παρα πολύ και θέλει χρόνο το μωράκι σου.

Αέρινη μου πάρε τη για ζύγισμα και θα φανεί. Μπορεί να ναι απλή ιδιοτροπία. Αν τη ζυγίσεις θα ξέρεις. Αυτό που λες μου το κανε και μένα. Να θηλάζει 10-15 λεπτά να ιδιοτροπιάζει και με το που του έδινα δικό μου γάλα στο πιπερό το έπινε. Απλά εμένα δεν του αρέσει να ναι πολύ ώρα στο στήθος, του δίνω και στο μπιμπερό δικό μου γάλα και ξένο.Γενικά θηλάζω και δίνω συμπλήρωμα ξένο άμα θέλει. Τη νύχτα για να μαι σίγουρη ότι θα φάει καλά δίνω μπιμπερό μόνο δικό μου γάλα που είναι πιο ελαφρύ απ το ξένο και κοιμόμαστε τέλεια.

Πιπίτσα μου, ηρέμησε ΄τι ναι όλο αυτό το άγχος. Αφού αγχώθηκα εγώ για σένα. χεχεχε.

Νίκη μου τι μαγουλάκια είναι αυτά;; Κουκλίτσα η μικρή σου.

Γιελίζ μου, Μαράκι μου τι κάνετε;

xxx

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου!Τι κάνετε??Εμεις απο το πρωι κάνουμε βολτες!! Πήγαμε σε ένα πολυκαταστημα καινούριο που ανοιξε βολτα με τον αντρα μου και τον Στεφανάκο και μετά στους γονεις μου..Γυρισαμε πριν απο λιγο και κατα τις 7 θα παμε με τους κουμπάρους μας σε ενα πανηγυρι για βολτα! Ο Στεφανάκος μου πάλι ξύπνησε τις 4 χθες...δεν ξερω τι έπαθε...Δεν ξερω αν μου αρρωστησε, παντως ειναι ευδιαθετος..

Κατερινάκι δωσε χρονο στον μικρό σου και θα ξαναστρωσει.Ταλαιπωρηθηκε πολυ το καημένο. Ο παιδίατρος μου είχε πει να τον απασχολω μεχρι να ερθει η ωρα του για φαγητο για να στρωσει το προγραμμα του.

Συμπεθερα η νυφη μου ειναι πανέμορφη!! Να την χαιρόμαστε! :D

Χρυσταλλένη μου καλή αρχή τη Δευτερα και υπομονή με τους "μαγκες"!!! :lol::lol::lol: Θα περιμένουμε νεα σας!!ΑΑΑ και να ζησετε!!!! :D

Πιπιτσα μου χαλαρωσε!! πρεπει να ηρεμησεις λιγο γιατι εισαι συνεχεια σε ένταση...μην με παρεξηγεις..στο λεω με αγάπη..Ευχομαι να περασεις καλα στις βολτες σου σήμερα...

Μιχαέλα μου κ εμενα βγάζει λιγο πηχτο γάλα αλλά πιο πολύ το πρωί...κ καποτε εχει και κρυα χερια...λες να μου κρυωσε??

Το βραδυ του φοράω μακρυμάνικο και σημερα του φορούσα όλη μερα γιατι εχει ψυχρουλα..

Χριστινάκι τέλειο το βιντεο σας!

Τονια στρωνει κι ο δικος σου σιγά σιγα!!

Γιελιζ ο Κερεμ κοιμαται ιδανικα!!!ΖΗλεύωωωωωωωωωωωωωωωω :lol::lol::lol::lol::lol:

Σορρυ που δεν σχολιαζω αλλα αλλα δεν θυμάμαι!! :oops::oops::oops::oops:

Σας φιλώ όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπηκα να σας πω μια καλησπερα κ μια καληνυχτα.........τα μικρα μου κοιμουνται,ο καλος μου βγηκε για το μπατσελορ του αδερφου του κ εγω ετοιμαζομαι να την πεσω...σημερα δεν ξεκουραστηκα το μεσημερι μιας κ ειμασταν στο σπιτι της πεθερας μου κ στολιζαμε μπαλκονια........τωρα κουτουλαω...

μαρακι μπορει κ να κρυωνει ο μικρος...δοκιμασε να τον ντυσεις πιο ζεστα κ βλεπεις...επισης αν το γαλα μυριζει ξινιλα(νομιζω το ξαναειπα) ειναι κρυωμενη η κοιλιτσα του.........

ααααααααα..........αυριο παμε εκκλησια να σαραντησουμε...για την ακριβεια ενα μηνα κλεινουμε αλλα επειδη εχουμε το γαμο το σαββατο κ δεν κανει η λεχωνα να γυρναει νυχτα στο μωρο,σαραντηζουμε μια εβδομαδα νωριτερα...μιας κ τον παπα μας τον βρισκεις μονο σαββατο κυριακη στην εκκλησια......

καλο μας βραδυ κ αυριο με υγεια....zzzzzzzzzzzzzzzz!!!!! (-|(-|(-|(-|i-)i-)i-)i-)i-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλες!!!Τι κανετε?Εμεις σημερα εχουμε λιωσει στον υπνο!!!Ξυπναει τρωει κοιμαται!

Ανα 3ωρο ακριβως...τουλαχιστον δεν ειναι ανησυχο..

ειδατε πως μεγαλωαμε?κ η φωτο ειναι πριν απο 20 μερες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...