Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο16! Γεννητούρια Τέλος!!!!


Recommended Posts

Αερινη σου έστειλα μήνυμα! Κι εγώ του φοράω μακρυμάνικο το βράδυ. Και το πρωι του έχω και καλτσούλες! Εμάς πάλι τα 3-6 που έχω του είναι μεγάλα λογω ύψους!! Και δενξέρω τι να κάνω...να πάρω να πάρω πιο μικρα, δεν εχω ιδέα! Το έχω γύρω στα 10 νομίζω ολοσωμα 3-6 κι άλλα τόσα 6-9.Εχουμε όμως και παντελονακια μπλουζες και τετοια μακρυμανικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

για τις πανες που λεγατε κοριτσια πριν...δοκιμαστε τις πανες του μασουτη εχουν 5 ευρω κ κατι λεπτα οι 35 πανες κ ειναι σουπερ!!!!μαλακες λεπτες δεν μυρζουν κ δεν ειχα ως τωρα ουτε μια διαρροη κ ουτε μια κοκκινιλα κ ειναι νομιζω αρκετα καλυτερες απο του λιντλ ξεκινανε απο το νουμερο 3 επισης χρησημοποιω κ τα μωρομαντηλα του μασουτη 1 ευρω κ κατι ψηλα 72τεμαχεια κ εχω μεινει πολυ ευχαριστημενη πολυ οικονομικα κ η ποιοτητα σουπερ!!!

τα μωρακια σας ειναι κουκλια!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpainw sta grhgora giati ksupnhse k me koitaei

maraki baftish exoume 30 oktobriou

apo panes tou foraw ta pampers 3-6 alla an den to sfhksw kala exoume diarroes sto plai..ennoeite pws tou afhnw na pairnei aera

ema edw sthn kozanh exei psuxra k etsi tou forao makrimanika k epishs twn eksi mhnwn logw upsous..autaaa

filia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maraki m emeis logo ipsous den mas kanoun ta 0-3....kai epeidi ta epiasa apo to prenatal pou einai pio mikra ta sizes...

poso ipsos exete?

ego eipa oti analoga me ti periodo tha pigaino na tis agorazo oti xreiazetai giati lipamai na min ta forei...

xtes piga sto marasil kai tis pira...einai teleia ta rouxa tous:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!Τι κανετε;Μπηκα να πω ενα γεια πριν παω για τον μεσημεριανο μου υπνο.Η μικρη μολις κοιμηθηκε.

Βαφτισια ακουω!Εμεις μαλλον του χρονου τετοιο καιρο θα κανουμε γαμο και βαφτιση μαζι.Εχουμε παντρευτει πολιτικα.

Και εγω το βραδυ της φοραω μακρυμανικο με πατουσακι.Το πρωι κοντομανικο,μονο σημερα της εβαλα μακρυ γιατι φυσαει.Απο νουμερα,εμεις ειμαστε μινιον!Φοραμε ακομα newborn...Και απο Πρεναταλ και απο Μαδερκερ,για νεογεννητα φοραμε...Το 0-3 ειναι τεραστιο!Θελω να της ψωνισω ρουχαλακια,δεν εχει καθολου χειμωνιατικα.Ολοι μου εφεραν μεγαλα νουμερα και δεν της κανουν!Ειναι για αργοτερα.Για τωρα δεν εχω τιποτα.Θελω να της παρω 2-3 παντελονακια,τζηνακι αν βρω και μπλουζακια και ενα μπουφαν ή φορμα εξοδου.

Παω για νανι.Κουραστηκα,απο το πρωι κανω δουλειες...Το απογευμα περιμενω 2 φιλες μου να ερθουν να δουν την μπεμπα.Χθες ηρθε και η πεθερα μου με την θεια μου...Μου εσπασε τα νευρα η πεθερα-κλασσικα αλλα τεσπα...Πως μου την δινει οταν ολοι νομιζουν πως ξερουν το παιδι μου καλυτερα απο μενα! :evil:

Σας φιλω!Θα μπω το βραδακι αν προλαβω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερα τι κανεις? Η νυφη μου? Συμφωνώ απολυτα με αυτο που λες..λες κι εμεις που είμαστε οι μανες τους και ειμαστε 24 ωρες το 24ωρο μαζι τους δεν ξερουμε τα παιδιά μας :twisted::twisted::twisted:

Εγώ ξεπατώθηκα στις δουλειες αλλα τωρα χαλαρωσα που τα έκανα όλα..Μου εκανε και το σιδερο η μαμα μου κι ολα σουπερ! Μόνο το ντουλάπι με τα ρουχα μου θελω τωρα να συγυρισω κι όλα οκ!!!!

Πήγαμε κι ενδοιάμεσα στο ΙΚΕΑ και φαγαμε και πήρα κι αποθηκευτικά κουτιά για τα παιχνιδια του Στεφανάκου μου...

Πολλές ησυχίες σημερα...πού τριγυρνατε??

Η Πιπίτσα που είχε το θέμα με το στηθος τι έγινε?Περιμένουμε νέα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!!! Χάθηκα χθές και σήμερα... χθές είχα κόσμο και σήμερα είχα τη μαμά μου εδώ και κάναμε ψώνια μέσω ιντερνετ για δωράκια (γεννητούρια και γενέθλια) μαζεύτηκαν πολλά και κάποια στιγμή πρέπει να πάμε να ευχηθούμε για να τελειώνουμε! Ευτυχώς βρήκαμε πολύ ωραία πραγματάκια και κάναμε και οι 2 τα ψώνια μας χωρίς να κουνηθούμε απο το σπίτι! Τελικά μεγάλη ευκολία οι ονλινε αγορές!! :lol::lol:

Νικόλ μου σε ευχαριστώ... αν τον πονέσει ο γιατρός θα σας ενημερώσω για να αρχίσετε το κυνηγητό!!! :lol::lol: Τέλεια η φωτό του μπέμπη σου με το μπουρνούζι!!! Είναι κούκλος!!

Πιπίτσα μου για τις φουσκάλες στο στήθος δεν ξέρω τι μπορεί να είναι μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω! Δεν παίρνεις ένα τηλ τον γιατρό σου? Περαστικά σου καλή μου!! (ελπίζω μέχρι τώρα να έχουν ήδη εξαφανιστεί!)

Chrystalleni μου έχουν το ίδιο ύψος τα μωράκια μας ε? Ωραία! Όσο για το βάρος εμείς είμαστε λίγο πιο φαγανοί μάλλον... (είχε το παιδί να μοιάσει!! ) :lol::lol::lol:

Μαράκι μου ευχαριστούμε, θα του κάνουν τοπική αναισθησία, λογικά δεν θα πονέσει!

Περαστικά σας για το εμβόλιο! Μπράβο τον Στεφανάκο μας που δεν ανέβασε πυρετούλη!!! Πάντα έτσι να ξεπερνάτε τους εμβολιασμούς!! Χωρίς καθόλου πυρετούλη!

Ούτε εμείς κάναμε πυρετο τελικά! Κοιμήθηκε λίγο παραπάνω αυτές τις μέρες και αυτό ήταν! Μακάρι όλα μας τα μωράκια να περννε έτσι τα εμβόλια!!

Πήγε 6045γρ ο Στεφανάκος??? Φτού φτού!!! Όλα τα αγοράκια μας είναι θρεφταράκια και τα κοριτσάκια μας στυλάκια!!!! :D:D:D

Χριστινάκι είστε κουκλιά μαμά και γιός!!!! Φτού φτού!!!! :D:D Να τα χιλιάσετε!!!!

Μαίρη μου καιρό είχες να φανείς... Με το καλό η βάφτιση!!! Μη χάνεσαι!! ;);)

Εύη μου μάλλον προσπαθεί να αυξήσει την παραγωγή σου η μικρή.... και ο δικός μου έτσι έκανε τη μία μέρα και την επόμενη έσταζε το στήθος! Άντε με το καλό να πάτε στο γιατρό και να μας πείς πόσο μεγαλώσατε!

Γιώργο μπράβο σου που αναλαμβάνεις τόσα πολλά και βοηθάς τη γυναίκα σου!!

Συμπεθερούλα μου!!! Μας έλειψες! Να σας ζήσουν και να χαίρεσαι τις ζουζούνες σου με τα ονοματάκια τους!! Περιμένουμε φωτό όταν μπορέσεις!!! Αλήθεια τη νύφη μου πώς τη λένε? Έλενα η Κλειώ? Χαίρομαι που η νύφη μου είναι πιστή και δεν έχει μάτια για άλλον!!! Αλλά και ο γαμπρός σου δεν πάει πίσω! Προχθές ήρθε μια υποψήφια νύφη (6,5 μηνών παρακαλώ!!) με τη μαμά της για να μας ευχηθούν και όλο έκανε ααααα και εεεε στον Κερεμ και όλο προσπαθούσε να τον πιάσει του έκανε διάφορα κολπάκια αλλά ο Κερεμ ΒΡΑΧΟΣ!!! καθόταν στην αγκαλιά του μπαμπά του και παρακολουθούσε τηλεόραση, ούτε μισό βλέμμα δεν της έριξε!! :lol::lol::lol: Πολύ καλά έκανες και μίλησες στη πεθερά σου!!!

Χριστινάκι και εσύ πονοκέφαλο ε? Περαστικά σου! Είχα και εγώ και ο άντρας μου χθές... μάλλον φταίει ο καιρός!

αερινή περαστικά και σεσένα!!! Εγώ μακρυμάνικο του φόρεσα κανα 2 φορές τις τελευταίες μέρες το βράδυ... τη μέρα ιδρώνει και γκρινιάζει οπότε δεν του φοράω.. μάλλον ζεσταίνεται...

Εμείς φοράμε για 6-9 μηνών κορμάκια και μας είναι μια χαρά (άνετα)... τα 3-6 μας είναι μικρά...

Μπορεί να παίζει ρόλο και το κόψιμο του κάθε ρούχου...

happy σε ευχαριστούμε πολύ για την πληροφορία... το είχα ξαναδιαβάσει- ακούσει κάπου αυτό για τα πάμπερς του μασούτη...Θα τα δοκιμάσω! Ευχαριστούμε επίσης για τα καλά σου λόγια για τα μωράκια μας!! Και εσένα η μπουμπού σου είναι μία κούκλα!!!! :D:D:D

Νίκη μου μη δίνεις σημασία στη πεθερά!! Για ρούχα δες εδώ http://www.johnlewis.com/ στέλνουν και Ελλάδα. Τα έξοδα αποστολής είναι 7,5 λίρες.

Μαράκι να στείλω και τα δικά μου ασιδέρωτα προς τα εκεί??? :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου μπηκα μια γρηγορα γιατι μολις ξυπνησε και θα κανει μπανακι και θα φαει να κοιμηθει να ξεκουρατσω και εγω...εμενα η μικρη το τελευταιο γευμα να το πω ετσι το κανει γυρω στις 8...και μετα ξανα καπου στις 1 η στις 3 τρωει..και ετσι κοιμαμαι και εγω καλα...και το βραδυ τρωει μονορουφι οχι οπως το πρωι και ετσι κοιμαμαι γρηγορα...Μπορει Γιελιζ μου δεν ξερω να σου πω παντος εκει που την προηγουμενη δομαδα εβγαζα 50 γρ γαλα τωρα βγαζω 80...καλο ειναι νομιζω...σας αφηνω..αρχισε να νιαουριζει....φιλακιαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια γεια σας!!!

Χαθηκα.Γινεται χαμος στο σπιτι.ο μπεμπης πολυ γκρινιαρης τις τελευταιες μερες.ουτε να κανω τσισα μου δεν προλαβαινω.

Εχθες καναμε και το 1ο μας εμβολιο και καταλαβαινετε....μουρμουριζει ο καημενος ολη την ημερα.

Τιτινα υπεροχο το μωρακι σου.

Πιπιτσα μην καθεσε και παρε τηλ. το γιατρο σου΄

Γιελιζ καλη φαση να ψωνιζεις απο το σπιτι.τακτοποιεις ολες σου τις υποχρεωσεις χωρις κοπο.

Απο ρουχαλακια εμεις φοραμε τα 3-6 αλλα για λιγο ακομα,γιατι ψηλωσαμε κι αλλο και πιεζονται τα μπαλακια του. :lol::lol::lol:

Εχθες φορεσαμε 1η φορα μακρυμανικο,αλλα σημερα το πρωι ειχε ζεστη και βαλαμε παλι κοντο μανικι.

Σημερα ψωνισαμε απο την Benetton μια ωραια φορμουλα για τον χειμωνα,ενα πιτζαμακι ολοσωμο και εγω πηρα 2 ωραια σουτιεν σε πολυ καλη τιμη.

Πηγα και για αποτριχωση γιατι τα ποδια μου ειχαν βγακει μαλλι πια.αφου ντρεπομουνα τον αντρα μου.πρωτη φορα τις αφησα τοσο πολυ.

Παω να φαω κατι γιατι σελιγο θα ξυπνησει το παιδακι μου.

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου…. συγγνώμη που χάθηκα λιγάκι…. δεν είμαι και στα καλυτερότερά μου όμως…. αλλά φάση είναι και θα μου περάσει!!!! Πώς είσαστε φιλενάδες???? Πάλι σε άρμεγμα σας “μιλάω”…. καλά που έχω κι εσάς…. ξέρω πως κάποια πράγματα δεν τα περνάω μοναχή μου!!!!!

Εγώ καλά είμαι…. το παλεύω δλδ. για να είμαι ειλικρινής…. στα όριά μου είμαι να την πάθω την κατάθλιψη…. τα έχω παίξει με τα ξενύχτια… είναι στιγμές που αντί να γλυκομιλάω στο ζουζούνι μου του φωνάζω σαν να μου έχει κάνει κάτι (τι φταίει ο μικρουλάκος μου???) θέλω συνεχώς να κλαίω…. άστα…. χάλια…. αλλά θα περάσει…. πού θα πάει??? Σήμερα πάντως άρχισε να μου χαμογελάει κάθε φορά που τον αποκαλώ “κούκλο” μου (η ψωνάάάάρα!!!!!) και με ακούει όταν τον φωνάζω “μπέμπη” και ψάχνει να με βρει με τις ματάρες του!!!!!! Αχ……. τέτοια μου κάνει και λιώνωωωωω η έρμη!!!!!!! Ή που του δίνω την πιπίλα (κλαψουρίζει αμέσως μόλις του φύγει!!!) και μου κρατάει το χέρι… μην του φύγω???? Αχ…. ο λουκουμάς μου!!!!

Τα νέα μας….. τελευταία στιγμή αποφάσισα να το πάω σερί απόψε…. ο μικρούλης μου παιδεύεται μωρέ πολύ το γλυκό μου με τους παλιοκολικούς & δεν έλεγε με τίποτε να φάει…. ούτε να κοιμηθεί…. έκανε βέβαια αργά το βράδυ 1 πολύ βαρβάτη κένωση αλλά και πάλι δε φάνηκε ν΄ανακουφίστηκε για πολύ ώρα…. συνεχίσαμε το τάϊσμα & δεν έλεγε να κλείσει μάτι…. νιαούριζε με γκρίνια…. και παραπονάκι…. κι όλο αγκαλίτσα ήθελε….

Στην πλειοψηφία της η μέρα σήμερα είχε ταυτόχρονο τάϊσμα κι άρμεγμα…. αραχτοί κι οι 2 στο κρεβάτι…. ο μπεμπέκης μισοκαθιστός ανάμεσα στα πόδια μου τον ταΐζω με το μπιμπεράκι και το άλλο χέρι ασχολείται με το άρμεγμα…. τι να κάνω…. ούτε το 1 μπορώ να τραινάρω ούτε το άλλο…. το στήθος μου έτσι κι αργήσω να βγάλω το γάλα με πονάει!!!! Και δεν πρέπει για κανέναν λόγο να το καθυστερώ… ούτε το μαμ του μικρού βέβαια…. αυτό εξυπακούεται!!!!!

Κάποια στιγμή τον πήρε ο ύπνος επάνω μου και πάω να τον βάλω στην καλαθούνα του για να κοιμηθώ κι εγώ…. πρέπει να ήτανε κοντά 2…. έλα όμως που δεν πρόλαβα να βγω από το δωμάτιο… ξανά-μανά τα ίδια!!!! Τον ξαναπήρα δίπλα μου στον καναπέ όπου ξαναρμέχτηκα (για να μην ξεχνιόμαστε!!!) κι όταν είχα τελέψει λίγο πριν τις 3.30΄ (κι αφού είχε πέσει πολύύύύ γκρίνια & δε μπορούσα με τίποτε να τον κάνω καλά….. μέχρι και κάτω από τον απορροφητήρα πήγαμε αλλά δεεενννν…. ο άντρας μου χαμπάρι δεν πήρε!!!!) ξανακοιμήθηκε στον καναπέ δίπλα μου αλλά δεν ρίσκαρα να τον πάω μέσα για να ξαναξυπνήσει κι έτσι…. έμεινα ξάγρυπνη…. έπλυνα τα πιατάκια μου (σε δόσεις…. αφού κάθε 3 και λίγο ερχόμουν στο σαλόνι να δω πως όντως κοιμάται & δεν με γυρεύει!!!) σε λιγάκι θα βάλω κι ένα πλυντηριάκι (ως το μεσημέρι ελπίζω να προλάβω να το απλώσω!!!) και ξεκινάω και πάλι άρμεγμα…. έφτιαξα κι 1 φραπεδάκι πριν να με κρατήσει….. κάποια στιγμή έκλαιγα από τα νεύρα μου αλλά μου πέρασε….

Όσον αφορά στο στήθος μου (το ξέρω πως θα με κράξετε και δικαιολογημένα!!!!) δεν έχω μιλήσει ακόμη με την Παιδίατρο (μου είπε εξαρχής πως για όσο διάστημα θηλάζω & χρησιμοποιώ θήλαστρο αν υπάρξει το οποιοδήποτε θέμα με το στήθος να την ρωτάω τα πάντα) γιατί όόόόλο το πρωί κοιμόμασταν… για την ακρίβεια ξυπνάγαμε…. θηλάζαμε…. και ξανά νάνι…. έγινε αυτό 2-3 φορές… εεεε…. μετά δεν πρόλαβα…. αν το πιστεύετε…..

Έκανα που λέτε κάποια βασικά πράγματα που διάβασα ψάχνοντας στο διαδίκτυο & από δικές σας συμβουλές & πραγματικά ανακουφίστηκα πάρα πολύ…. ζεστά ντουζάκια… κομπρέσες με χαμομηλάκι πριν από κάθε άρμεγμα-θηλασμό…. καλό άδειασμα του στήθους… έβαζα το νινί συνεχώς στο στήθος έστω και για πιπίλα… κι όντως… από την πολύ πιπίλα μου έσκασε τις φουσκαλίτσες κι εξαφανίστηκε ο πόνος…. κι όχι μόνον αυτό αλλά αυξήθηκε κι άλλο η παραγωγή μου!!!! Το τι απόθεμα έχω στο ψυγείο δε λέγεται!!!! Την 1η φορά που αρμέχτηκα πέθανα στον πόνο… αλλά από τη στιγμή που μου έσκασε ο μικρός τις φουσκαλίτσες…. δεν ξαναπόνεσα καθόλου!!!! Πάει κι αυτό….

Αλλά είμαι πολύ στενοχωρημένη με το γιαβρί μου γμτ!!!! Δεν το θέλει με τίποτε το βυζί…. πέφτει πολύύύύ γκρίνια για να το αποφασίσει να θηλάσει…. και σύνολο αν θηλάσει 40΄την ημέρα…. που εδώ που τα λέμε και 10΄μόνο να θηλάσει party κάνω…. δεν κάνουμε δουλειά όμως έτσι…. θα μου κοπεί το γάλα…. και δε θέλω… το θήλαστρο πάντως θα το κρατήσω μέχρις ότου αποφασίσει να τρώει μόνον και πάντοτε βυζί… αλλά αυτό εξαρτάται σε μεγάλο βαθμό κι από μένα…. αν δεν είμαι στα καλά μου ή έχω νεύρα λόγω κούρασης-νύστας…. το καταλαβαίνει το σκατούλι και δεεεενννν…… τέλος πάντων…. όσο αντέξω… κοντεύω 1,5 μήνα που θηλάζω…. θα το παλέψω κι ότι γίνει…. με Σύμβουλο Θηλασμού δεν έχω μιλήσει ούτε ξέρω αν θα μιλήσω γιατί θα μου πει το κλασικό… όλη μέρα το νινί στο στήθος…. αμ το προσπαθώ μα δεεεενννννν…… δεν πειράζει…. ότι θέλει το νινί μου…. εκείνος αποφασίζει!!!!

Το Σάββατο θα πάμε τελικά Σαλαμίνα στα πεθερικά…. άντε πάλι να κουβαλάμε μαζί μας τα τσιμπλέκια…. ντρέπομαι που να πάρει!!!! Αλλά δε γίνεται να μένουμε και κλεισμένοι μέσα στο σπίτι…. αυτό που δεν θα έκανα με τίποτε είναι να θηλάσω δημοσίως…. σε 1 καφετέρια ή μπροστά σε άλλους…. το θεωρώ πολύ ιδιαίτερη & προσωπική στιγμή…. κι άκρως ιδιωτική βέβαια!!!!! Άσε που κι ο μικρός μου αφοσιώνεται καλύτερα στο βυζί όταν είμαστε τα 2 μας!!!!!

Το Σάββατο πριν τα πεθερικά θα περάσουμε κι από τη συννυφάδα μου….. η μικρή μας ανιψιά είχε τα 5α της Γενέθλια απόψε (1η φορά δεν πήγαμε…. είχε και παιδάκια και πολύ κόσμο οπότε άστο καλύτερα!!!!) επομένως θα τους δούμε το Σάββατο!!!! Μιλούσαμε στο τηλέφωνο προχθές με την Αθηνούλα & κάποια στιγμή λέει στη μαμά της “να της πεις πως αγαπάω πολύύύύύ τον ξάδελφο μου!!!!” εμένα με πήρανε τα ζουμιά μόλις την άκουσα την σκατούλα…. πώς περνάει όμως ο καιρός….. πότε ήτανε βρεφάκι η Αθηνά & φοβόμουν να την κρατήσω αγκαλιά ή να της αλλάξω πάνα και τώρα…. εκείνη πάει Νήπιο πλέον κι έχω στα χέρια μου το δικό μου μωράκι!!!!! Αααααααχχχχχ……..

Την Κυριακή μάλλον θα βρεθούμε με 1 φιλικό μας ζευγάρι που για χρόνια είχαμε χαθεί αλλά τους τηλεφώνησα εγώ την Παρασκευή που γιόρταζε η κοπέλα…. μιλούσαμε πόση ώρα σα να μη συνέβη καμιά παρεξήγηση ανάμεσα μας…. θα γνωρίσουμε και το αγοράκι τους…. την κορούλα τους την είχα δει βρέφος… αντίγραφο της φίλης μου…. ο γιος τους γεννήθηκε την ημέρα που έμαθα εγώ για το σπορί μας!!!! 9 Δεκεμβρίου!!!!! Ααααχχχχχ….. πάλι κουβάλημα τα τσιμπλέκια!!!!! Τα νεύρα μου!!!!!

Σε επόμενο άρμεγμα ελπίζω να προλάβω να σας διαβάσω και να σχολιάσω… μία ματιά που έριξα πάντως πριν δεν είδα πολύ κίνηση σήμερα….. εεεε…..

Καλημέρες!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας διάβασα το λοιπόν & λέω να σχολιάσω…..

Chrystalleni μου…. εγώ ½ ωρίτσα να τραινάρω το άρμεγμα τρελαίνομαι στους πόνους!!!! Άσε που δεν χρειάζεται να θυμάμαι πότε πρέπει ν΄αρμεχτώ…. νιώθω το στήθος μούσκεμα!!!!! Πόσο μάλλον εσύ που είχες πολλές ώρες!!!!! Όσο για το στήθος είχε 2 μεγάλες φουσκάλες…. μου έκανε εντύπωση αυτό για το κινέζικο…. είσαι τυχερή που σε βοηθάει η μαμά σου με τον Αντρέα σου…

Μπράβο βρε Μαράκι μου που δεν κάνατε πυρετούλη μετά το εμβολιάκι σας…. αχ… κι εγώ το σκέφτομαι που θα κάνουμε από βδομάδα…. ουφφφ… θα κοιτάξω να πάμε απόγευμα μαζί με τον μπαμπά μας… είναι στο αποπάνω δρόμο…. αλλά σκέφτομαι πως σε φάσεις που δε μπορώ να ηρεμήσω εγώ το νινί ο καλός μου τα καταφέρνει περίφημα!!!!! Άσε που μπορεί να μπήξω τα κλάματα…. ρεζίλι θα γίνω…. δε λέει…. ωραίος ο στολισμός που περιγράφεις…. και σ ευχαριστώ κοριτσάκι που ήθελες μάθεις νέα μου.....

Nikol μου θα συμφωνήσω με το Μαράκι μας!!!! Ο μπέμπης σου είναι τέλειος!!!!! Το χαμόγελό του όλα τα λεφτά!!!!! Το ξέρω πως ο θηλασμός είναι ό,τι καλύτερο σε τέτοιες περιπτώσεις!!!!

Τιτινάκι οι φώτος τέλειες!!!! Σου μοιάζει πάάάάρα πολύ ο μπέμπης!!!! Έχουνε πολύ φάση τα νινάκια όταν τσαντίζονται!!!!! Χεχεχε!!!!! Εμένα τσαντίζεται πάρα πολύ όταν έχει γλαρώσει μετά το μαμ & τον πιάνει λόξυγκας!!!! Και δε μπορώ να κάνω και κάτι…. έχω δοκιμάσει θηλασμό… πιπίλα…. είναι αναλόγως τα κέφια του μπέμπη…. κι εγώ έχω πονοκεφάλους βρε κοριτσάκι…. σαν ημικρανία… χαπακώνομαι με ντεπονάκι βέβαια…. από την κούραση & τα ξενύχτια θα είναι φαντάζομαι….

Merykalaki μου κι εσείς μιλάτε για την Βάπτιση??? Μικρούλης θα είναι μωλέ στις 30 Οκτώβρη!!!! Μόνον εγώ δεν βιάζομαι καλέ??? Εγώ λέω να ξεκινήσω κάπου στις Γιορτές να ψάχνομαι…. σε συνεννόηση με τις Νονές μας βέβαια!!!! Θα ξεκινήσω με ψάξιμο για το θεματάκι μας (στρουμφάκι!!!!) σε διάφορα sites!!!!! Αυτά που έχουμε συνεννοηθεί με τις Κουμπάρες & συμφωνούνε μαζί μας είναι να κάνουμε τη Βάπτιση Μάϊο, στο Εκκλησάκι που παντρευτήκαμε & με τον Ιερέα που μας πάντρεψε (που μας έδωσε και την Ευχούλα του Σαραντισμού)

Αλήθεια…. πώς πάει με τα έξοδα κορίτσια ξέρετε??? Οι γονείς ασχολούνται με Προσκλητήρια-Μπομπονιέρες-Δώρο Κουμπάρας (τώρα που είναι 2 & μένουνε σε διαφορετικά σπίτια θα πρέπει φαντάζομαι να πάρουμε ξεχωριστά στην καθεμία!!!) Τα υπόλοιπα (Στολισμός Εκκλησίας-Αμοιβή Νεωκόρου-Αμοιβή Ιερέα-Καθαρισμός Εκκλησίας) είναι του Κουμπάρου??? Ξέρετε???

Αχ Εύη μου…. να είχα κι εγώ αυτό το κάθε 1-2 ώρες με θηλασμό!!!! Πόσο ευτυχής θα ήμουνα!!!! Ούτε θήλαστρα…. ούτε αποστειρώσεις…. μόνο μεμέ…. αλλάάά…. δε θέλει ο μικρούλης μου…. κρίμα… Βάπτιση με Γενέθλια μαζί είναι ωραίο!!!!

Γιώργη…. ο μικρός σου “μαθητής” είναι ΤΕΛΕΙΟΣ!!!!!! Πολύύύύύ γούτσου-γούτσου!!!!! Μπράβο σου που βοηθάς τη Μαριάννα σου!!!! Το μεγάλωμα του παιδιού είναι πάντοτε υπόθεση δύο!!!!

Σοφάκι!!!! Εδώ χανόμαστε εμείς με 1νινάκι… πόσο μάλλον εσύ με 2 καλή μου!!!! Τι κάνουνε οι Νεοφώτιστες τσούπρες σου??? Να σου ζήσουνε κιόλας!!!! Τα ονοματάκια τους μας τα έχεις πει??? Όσο για την πεθερά… ωραία της ξηγήθηκες!!!!

Aerini μου… εμείς ακόμη δε βάλαμε μακρυμάνικο…. βέβαια μετά την αποψινή μας βολτίτσα με το μάρσιπο αλλάξαμε γνώμη… από αύριο μακρυμάνικο σίγουρα… πιάσανε ψύχρες πια…. στο σπίτι τον έχω μόνο με την πάνα του…. εκτός αν έχω ανοίξει παντού (είναι διαμπερές το διαμέρισμα μας) οπότε του φοράω 1 κορμάκι καλοκαιρινό… ελπίζω να μην κάνω βλακείες & πουντιάσω τον μικρούλη μου…. η αλήθεια δεν ξέρω αν πράττω σωστά… φοράμε κι εμείς καλτσάκια έξω….

Σουλίτσα??? Πώς κι από τα μέρη μας καλή μου??? Πολύ χρηστικές οι πληροφορίες για τις πάνες!!!! Μασούτης κατά Αθήνα μεριά παίζει ή είναι μόνο Βόρεια Ελλάδα??? Φίλησε μου την κουκλάρα σου!!!

Έλα Νίκη μου μην ασχολείσαι με την πεθερά…. όόόλες… πεθερές & μαμάδες ξέρουνε ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!!! Κι εμείς βέβαια…. τίποτε!!!! Εννοείται!!!!! Είμαστε άχρηστες & δεν ξέρουμε τίποτε!!!! ΕΛΕΟΣ δλδ. πια!!!!! Ωραία και η ΓαμοΒάπτιση!!!! Με το καλό και τα δυό!!!!

Μπράβο Ντιοσάκι μου που την έχεις καταβρεί με τις ON-LINE αγορές…. την καλύτερη δουλειά κάνεις!!!!! Μπράβο και σε σας που δεν κάνατε πυρετούλη!!!!!

Τόνια μου έχουμε κι εμείς αυτό το μπανάκι…. αλλά μας έχουνε δώσει κι άλλο και μάλλον θα το προτιμήσουμε… ακόμη στα χέρια τον πλένουμε τον μπουμπούκο αλλά λέμε σιγά-σιγά να ξεκινήσουμε στο μπανάκι…. μήπως το ευχαριστιέται κι ο μικρός καλύτερα μωρέ…. εμείς φοράμε και 0-3 και 3-6…. ανάλογα το κόψιμο….

Αυτάάάάά!!!!!! Ξύπνησε ο καλός μου κι ετοιμάστηκε κι έφυγε για τη δουλειά…. ξύπνησε κι ο μπέμπης κι άρχισε τα νιαουρίσματα…. Μέχρι να ζεσταθεί το γαλατάκι μας ξανακοιμήθηκε….. ΟΥΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!! Τι να κάνω τώρα???? Αναγκαστικά θα τον πιέσω να φάει τώρα…. μην πάει χαμένο…. κρίμα είναι…. άσε που έχει πολλές ώρες να φάει…. αποκλείεται να μην πεινάει!!!! Κι έπειτα…. ξανά νανάκια… θα την πέσω κι εγώ…. έστω και 1-2 ωρίτσες…. να σηκωθώ μετά να κάνω τις δουλειές μου….

Σας φιλώ!!!!!

Και πάλι καλημέρες!!!!!!!!

Ουπς!!!!!! Νιαουρίζει!!!!!!!!!! Πάμε για μααααμμμμμμ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε? Εμείς καλά είμαστε..Ο Στεφανακος μου κοιμηθηκε στις 8:30 χθες και στις 11 με το ζορι μισοκοιμησμένο του έδωσα το γάλα του και κοιμηθηκε μεχρι τις 6.Στις 6 ηπιε πάλι το γαλατακι του και κοιμηθηκε μεχρι τις 8! Σουπερ ο κουκλος μου!! :D:D:D

Γιελιζ με γεια οι αγορές!! Μακαρι τα μωράκια μας σε όλα τα εμβόλια να είναι έτσι!!Για το σιδερωμα , στείλε, θα τα αναλάβει η μαμά μου!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Τονια περαστικα στην γκρίνια σας!! :lol: Τα εμβολια τα αναστατώνουν αλλα τι να κάνουμε, είναι για το καλο τους!

Εύη μου μπράβο της μπεμπας που σε αφήνει και κοιμάσαι!!

Πιπίτσα μου γλυκιά!!!Ηρ'έμησε, χαλάρωσε λίγο και δέξου λιγη βοηθεια γιατι αν εσύ δεν είσαι καλά θα αναστατώνεται και το μωράκι σου..Προσπαθησε να κοιμηθεις, να έχεις αντοχές..Μην αφήνεις να σε παίρνει απο κάτω.Για τα πράγματα που πρέπει να κουβαλήσεις γιατι ντρέπεσαι?/ Για το μωράκι σου είναι..δεν είναι τσάντα καλυντικών!! :lol::lol:

Ολες μας οταν ειναι να πάμε κάπου κουβαλάμε ένα σωρο, έχρι να μεγαλώσουν λιγο τα παιδάκια μας...

Μπράβο για το στηθος που έιναι καλύτερα..Και θέλω να χαμογελάς...το παιδάκι σου σε χρειάζεται!! Τωρα που θα πας στην πεθερα, ριξτο στον ύπνο...δενείναι ντροπή!

Να χαίρεστε και το ανηψάκι σας!

Οι αλλες κοιμάστε ακομα ή σας τρεχουν τα μικρά σας??/ :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια σας

Πιπίτσα μου πόσων μηνών είναι το μωράκι σου τώρα;;; Μπερδεύτηκα κάθε πόση ώρα τρώει το αγγελόυδι σου;;

Μαράκι μου φαίνεται καλή φάση αυτό με τη διακόσμηση, φαίνεται να αξίζει το κόπο.

Να σας ρωτήσω ρε κορίτσια πέφτουν και εσάς παρα πολύ τα μαλλιά σας ή μόνο εμένα. Είνα τρομερό πόσο μαλλι χάνω κάθε μέρα.

Σας βάζω φωτογραφιούλες πιο πρόσφατες απ τον Ανδρέα μου.

χχχχ

post-12668-13873937792296_thumb.jpg

post-12668-13873937794137_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσταλλένη μου καλημερα! Τι κουκλος ειναι ο γιος σου!!!!!!!Εχει κ μαλλάκια...οχι σαν το δικο μου!

Και τα δικά μου μαλλιά πέφτουν πολύ!! Ξεχνώ να πάρω και τις βιταμίνες μου...Μου είπε ο κομμωτής μου να πάρω τις βιταμίνες τις solgar που είναι για τα μαλλιά και θα δω διαφορα..Δοκίμασε τις!

Κεραστικά για τη βάφτιση αποφασίσατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!Τι κανετε;Εγω νυσταζω,κλασσικα...Η μικρη εφαγε στις 2 την νυχτα και μετα ξαναξυπνησε στις 5...μετα μουγκριζε και δεν καταφερα να ξανακοιμηθω.Ηταν μεταξυ υπνου και ξυπνιου.Και εγω ξυπνια....Στις 9 ξαναεφαγε.Τωρα μουρμουριζει στο ρηλαξ.

Συμπεθερα μου μια χαρα ο Στεφανακος!Και με το εμβολιο και με τον υπνο.Τα μαλλακια σας θα ξαναβγουν,ειναι κουκλος ο γαμπρος μου ακομα και καραφλος! :lol:

Κρυσταλλενη κουκλος ο μικρος σου!

Νικολ φοβερη φατσουλα ο μικρος με το μπουρνουζι!

Πιπιτσα μου περαστικα!Θα σου πω την γνωμη μου και ελπιζω να μην με παρεξηγησεις...Με ολο το θαρρος...Πιστευω πως ο παιδιατρος δεν σου εχει δωσει σωστη καθοδηγηση με τον θηλασμο...Οταν δινεις μπουκαλι,ειναι λογικο να μην θελει μετα το στηθος το μωρο.Αυτο που κανεις θα σε οδηγησει σε αποθηλασμο...Τα εκανες λιγο αναποδα τα πραγματα.Με αποκλειστικο θηλασμο ξεκιναμε και σιγα σιγα δινουμε μπουκαλι και οχι το αντιστροφο.Δεν γινεται διαφορετικα.Τουλαχιστον αυτο ξερω και εχω διαβασει ψαχνοντας για τον θηλασμο.Και αυτο μου ειπε ο παιδιατρος μας.Να μην δωσω μπουκαλι μεχρι να εδραιωθει η γαλουχια!

Γιατι δινεις μπουκαλι αφου εχεις τοσο γαλα;Δεν το εχω καταλαβει αυτο... :roll: Καλο θα ηταν να μιλησεις με εναν συμβουλο θηλασμου αν πραγματικα θελεις να θηλασεις.Θα σε βοηθησει πολυ.

Μηπως ο φραπες που πινεις πειραζει το μωρο;Ο γιατρος μου ειπε εναν καφε την ημερα αλλα οχι φραπε,μονο ελληνικο.Για δες,μηπως του φερνει υπερενταση... ;) Δοκιμασε να μην πιεις μια μερα να δεις πως θα παει.

Για τους κολικους,δεν του δινεις σταγονιτσες;Ρωτησες τον παιδιατρο;Κριμα να ταλαιπωρειται το μωρουλι...

Την φαση που περνας με τα κλαματα την περασα και εγω.Κανε λιγη υπομονη και θα περασει.Σου βγαινει ολη η κουραση,ειναι λογικο. :YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κούκλες!! Τι κάνετε??? Ξυπνήσαμε και εμείς πρίν απο λίγο και ήρθαμε να σας βρούμε!!

Χρυσταλλένη μου καλημερα! Τι κουκλος ειναι ο γιος σου!!!!!!!Εχει κ μαλλάκια...οχι σαν το δικο μου!

Ακριβώς το ίδιο ετοιμαζόμουν να πώ και εγώ!! :lol::lol:

Χρυσταλλένη μου είναι πανέμορφος ο γιόκας σου!!! Φτού φτού!! Ματάρες!! Και ΝΑΙ έχει και μαλλιά!!! Όχι σαν κάποια άλλα μωρά που ξέρω!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Πιπίτσα μου συμφωνώ με όσα λέει το Μαράκι και η Νίκη για τον θηλασμό! Πραγματικά στεναχωριέμαι που ταλαιπωρείσαι τόσο πολύ... σου το είχα ξαναπεί για σύμβουλο θηλασμού και πιστεύω ότι πρέπει να επικοινωνήσεις με μία... όχι μόνο απο το τηλέφωνο αλλά αν γίνεται να έρθει και στο σπίτι σου... είμαι σίγουρη ότι θα σου δείξει κόλπα που εμείς ούτε καν φανταζόμαστε να εφαρμόσουμε... Είναι κρίμα να έχεις τόσο γάλα και να μην μπορείς να το χαρείς... Εύχομαι πολύ σύντομα να ξεφορτωθείς θήλαστρα και μπιμπερό!! :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Εμένα τα μαλλιά μου δεν πέφτουν ακόμα... μάλλον επειδή παίρνω σίδηρο.

Μαράκι μόλις μάζεψα μια απλώστρα ρούχα του Κερεμ!! Σας τα στλένω!!! :lol::lol::lol:

Νίκη μουρμουρίζει η μικρή ε? Μήπως θέλει κουβεντούλα?? :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερα ευτυχως αρχισαν να βγαινουν τα μαλλάκια μας και γινόμαστε ακόμα πιο κούκλοι!! :lol::lol: Και στη νυφη μου αρεσει η κουβέντα??? Ειναι κι οι δυο κουτσομποληδες μου φαινεται!

Σημερα ολο γκρινιαζει γιατι δεν θελει να πεφτει ή να καθεται, αλλα να κανουμε βολτες και να κοιτάει γυρω γύρω!! :roll::lol:

Γιελιζ κι εγω τώρα θα απλωσω μια κουπα ρουχα του Στεφανου...στειλτα και μαλλον το απογευμα θα παω στη μαμα μου!! :lol::lol::lol::lol: Προλαβαινουν να ερθουν?? :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ καλημερα!Σ'ευχαριστω για το λινκ που μου εβαλες προχθες!Θα παραγγελιω εχει πολυ ωραια πραγματα!

Η μικρη μου ηθελε να κοιμηθει και δεν μπορουσε γι'αυτο μουρμουριζε...Ακουσαμε τραγουδακια,χορεψαμε και τελικα την πηρα αγκαλιτσα και κοιμηθηκε.Ηταν ξυπνια απο τις 5 το πρωι!

Και εγω παιρνω σιδηρο και δεν μου πεφτουν τα μαλλια ακομα...

Στο μεταξυ πρεπει να παω να αλλαξω κατι δωρα και δεν εχω καθολου χρονο!Ολοι μου φερνουν για 6-9 μηνων! :evil: Και ειναι χειμωνιατικα!Δεν προκειται να τα φορεσει,ειναι πολυ μικροσωμη.Ουτ την ανοιξη θα της κανουν!Στην αρχη δεν αλλαζα τιποτα,εχω αρκετα που μου εφεραν για 6 μηνων.Τωρα ομως τι να τα κανω;Δεν εχω καθολου ρουχα εξοδου για τωρα.Πρεπει να καταφερω να παω να τα αλλαξω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθέρα εγώ είμαι καλυμμένη για ρούχα του χειμωνα...κατι εσωρουχάκια θέλω μονο και φτανει..

Εδω εμένα μου έφερνασν καλοκαιρινα για 6 μηνων!! :shock::shock::shock: εννοειται πηγα και τα αλλαξα ολα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν προλαβαίνουν λέει!! Ούυυ αμα είναι να μου τα σιδερώσετε πετώντας θα τα φέρω!!! :lol::lol::lol::lol::lol: Δεν μπορείς να φανταστείς πόοοοσο βαριέμαι να βάλω σίδερο τώρα!! ΄

Όταν θέλει και ο δικός μου βόλτες τον βάζω στο καρότσι με το πορτ μπεμπέ και κάνουμε βόλτες μέσα στο σπίτι και μετά απο λίγο τον παίρνει ο ύπνος...΄

Νίκη μου είναι πολύ καλή σελίδα και όπως μου είπε η φίλη μου έχει πολύ ποιοτικά πράγματα!! Εγώ παρήγγειλα κάμποσα απο εκεί... θα δούμε μόλις έρθουν πώς είναι.

Υπνόσακο θα πάρετε- πήρατε κορίτσια? Ο δικός μου δεν κάθεται με τίποτα σκεπασμένος!! :lol::lol:

Εμάς όλα τα ρούχα που μας έφεραν είναι καλοκαιρινά! Εκτός απο 3- 4 άτομα δικά μας που έφεραν χειμωνιάτικα... όλα τα υπόλοιπα χειμωνιάτικα θα τα παραγγείλω απο Μ&S κσι μερικά τα παρήγγειλα απο την σελίδα που έβαλα, γιατί εδώ οι τιμές είναι φωτιά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ αντε περιμενω!!! :lol::lol::lol::lol:

Τον πήρε ο ύπνος τώρα..να δούμε για πόσο..τουλαχιστον να προλαβω να φαω!! :D

Μολις με πήραν ότι γέννησε η ξαδέρφη μου ου είναι στην Αγγλια!!Ακόμα ένα αγοράκι στην οικογένεια!! :D

Γιελιζ πώς θα παραγγείλεις απο Μ&ς?Ερχονται Ελλάδα?? Εγω τα εγραψα να μου τα φερει η κοπέλα που σας έλεγα!

Υπνοσακο δεν πήρα αλλά βρήκα κατι φορμάκια στο mothercare που είναι σαν κουβερτούλα, και κρατουν τα μωράκια ζεστα! Τα εχει μια φιλη μου απο το γιο της και θα μου τα δώσει.

Κι εμενα σπρωχνει τα σεντονια να μην εχει τιποτα πάνω του!! :lol::lol:

Τελικά θα παω στη μαμα μου γιατι φτιάχνει κολοκυθοπιτάκια!!!!!μμμμμμμμμμμμμμμ :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι να σας ζήσει ο αγόραρος!!! Πάντα γερός και τυχερός να είναι!!! Καλή λοχεία στη ξαδέρφη σου!!

Εγώ θα τα παραγγείλω και θα τα στείλουν στη φίλη μου που είναι στο Λονδίνο και αυτή θα μου τα στείλει εδώ. Ελλάδα δυστυχώς δεν στέλνουν.

Πώ πώ κολοκυθοπιτάκιααα!! Ακόμα ένας λόγος να έρθω εκεί πετώντας!! :lol::lol::lol::lol:

Μόλις κοιμήθηκε και ο Κερεμ! Πάω να κάνω λίγο σίδερο...

θα είμαι ονλινε και θα σας διαβάζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστούμε Γιελιζ!! Πολλά αγοράκια πάντως γεννιούνται αυτη την περίοδο!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αντε έλα να γνωριστει κι ο Κερεμ με τον Στεφανο!! :D

Εμενα πάλι μολις ξύπνησε και τον ακούω που πιπιλάει ολόκληρο το χέρι του...και πολλά σάλια...ουφ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααα εδω και εμεις..για οσο προλλαβω γιατι οπου να ειναι θα φαει...Πιπιτσα μου πολυ παιδεμα...και θηλαζεις και βγαζεις...πωπωωω...εμεις γενικα δεν εχουμε ιδιαιτερα προβληματα..το μονο που εχει ειναι αμα την πιασει λοξυγγας η αμα κανει κακα..χανει τον υπνο της και μετα θελει να κοιμηθει και δεν μπορει και τραβαει μαλλια μαγουλα και τετοια...αλλα γενικα δεν την ακους..Νικη μου και εμενα μουγκριζει..και αμα θελει να κοιμηθει κανει "σαν φαλαινα"που λεει και ο αντρας μου..χιχιχ...ξερετε οταν η φαλαινα βγαζει το νερο απο την τρυπα...καπως ετσι..πολυ γελιο...εμενα δεν πολυ θελει μπουκαλι...αλλα μια -2 φορες την βδομαδα της δινω γιατι βγαζω με το θηλαστρο γιατι οπως σας εχω πει κανω μπανιο και τη Μιλα και το Χριστοφορο και μετα τα παιζω..δεν μπορω να θηλασω..οποτε κανω ετσι..ομως δεν της αρεσει η πιπιλα..και για να ναουριστει θελει πιπιλισμα...τελικα αφου δει οτι δεν παιρνει στιθος παιρνει πιπιλα για λιιιγο ομως..και μετα τη φτυνει..χιχι..την αλλη βδομαδα παμε γιατροοο...τι αλλα??εμμμ...δεν θυμαμαι τι αλλα διαβασα..αα Πηνελοπη μου απλα υπομονη..στο Χριστοφορο ειχα παθει καταθλυψει και πηρα χαπια και τετοια...αυτη τη φορα ειμαι πααρα πολυ καλα..ηξερα τι με περιμενει..πλεον ανγχος δεν υπαρχει οπως στο πρωτο παιδι που δεν κοιμομουνα και καθομουνα ξυπνια ολη νυχτα για να δω αν αναπνεει...μολις κοιμηθει κοιμαμαι..ξερω οτι ειναι μια χαρα..μολις την ακουσω να μουγκριζει ξερω οτι ξυπνησε...δεν πεθαινω στις δουλειες..ειμαι ηδη κουρασμενη απο το θηλασμο οποτε δεν χρειαζεται πολλα πολλα το μαγειρεμα που ειναι βασικο και λιγο απο τα αλλα...ειλικρινα ειμαι μιααα χαρα//πιο καλα απο οταν ημουνα εγκυος μιας ημουνα σαν αρρωστη οσο ημουνα εγκυος...γεννησα και ηρεμισα...χιχιχ..απο ρουχα ακομα 0 φοραμε...και ειναι τεραστιο χιχιχ...αυτα ...αρχιζει να μουγκριζει..ωρα για φαιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...