Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο16! Γεννητούρια Τέλος!!!!


Recommended Posts

KALHSPERA KORITSAKIA!!!!!!!MARAKIA MOU SE KATALAVAINW APOLYTA...KAI EMENA O MIKROS OLES AYTES TIS MERES KANEI AKRIVWS TO IDIO...DEN XERW TI THELEI PRAGMATKA WRES WRES...MHPWS EXEI TIPOTA KOLIKOUS MWRE????YPOMONH TI ALLO NA KANOUME???KAI EMENA WRES WRES TA NEYRA MOU KANOUN PARTY!!!EINAI LOGIKO PISTEVW!!!!!

EMENA KORITSIA EXTHES ENW EFAGE STIS 10 KSYPNISE KSAFNIKA STIS 11:30 KAI DEN EIXE HSHXEIA SAN TO ELATIRIO PHGAINE KOUNAGE ME MANIA XERIA PODIA...GIA YPNO OUTE POU NA TO SKEFTETE..TELIKA META APO POLY KOPO KAI NEYRA TON PHRE O YPNOS STIS 2:30 THN NYXTA...TO TI TRAVIKSA...DEN LEGETE!!!!!!!!

TWRA TO PRWI EINAI POLY HSHXOS KSYPNISE PRIN LIGO POU TON EIXE PAREI O YPNOS STO RELAX TON TAISA KAI PALI NANI STO KREVATAKI TOU AYTH THN FORA O MAGAS!!!!!!!

ALITHEIA POSH WRA KANEI NA KATHONTE STO RELAX?????GIATI EMENA MONO EKEI HREMEI LIGO O MIKROS KAI KOIMATAI KIOLAS EKEI TA PRWINA!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

KORITSIA EMAS TA MALLIA MAS EINAI POLY PERIERGO XRWMA SAN KSANTHOKOKKINA......KAI TA MATIA MAS AKOMA EINAI EINAI AYTO TO SKOURO MPLE KAI SAN NA PRASINIZOUN MOU FENETE DEN MPORW NA KATALAVW AKOMA SIGOURA ALLA EIMAI POLY PERIERGH NA DW TI XRWMA THA EINAI!!!!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διόσα μου τέλεια η φώτο σας. Κουκλάκι ήταν και παραμένει. Πολύ χαριτωμένος :D

Εγώ είμαι πολύ κουρασμένη. Ξεκίνησα τα ιδιαίτερα μου το απόγευμα. Δεν έβαλα πολλές ώρες. Σε δύο εβδομάδες τελειώνει και ή άδεια μητρότητας.

Για να σας πω τι έγινε το πρωί να γελάσετε :lol::lol:

Το πρωί ξύπνησε όπως πάντα πολύ πεινασμένος. Το ΄βαζω να του αλλάξω πάνα και αυτός είχε τα χέρια του στο στόμα και τα έτρωγε απ την πείνα του. Του βγάζω το πανί και αποφασίζει να κάνει πιπί του και βάζει ως στόχο τι;;;;;;; το πρόσωπο του. Ξαφνικά αυτός οταν είδε κάτι να πέφτει στο πρόσωπο βγάζει τα χεράκια απ το στοματάκι και είπε να δοκιμάσει... :?:?:? Δοκίμασε που λέτε για κάτι δευτερόλεπτα, συνειδητοποίησε ότι , δεν είναι τσάι ούτε γαλατάκι, πήρε μια έκφραση τρόμου και έβαλε τα κλάματα.

Εγώ πέθανα στα γέλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!Πρωινη σημερα!Ηρθε ο γιατρος για να παρει αιμα της μικρης για κατι εξετασεις.Καηκε η καρδια μου που το τρυπησε το κοριτσακι μου... :( Ηθελα να κλαιω ετσι που εκανε το κακομοιρακι. :(

Τωρα ειπε θα ερθει η κουνιαδα μου για καφε και εγω ειμαι τυφλα στην νυστα...Η μικρη κοιμαται.Ηταν ευκαιρια να κοιμηθω και εγω αλλα...

Συμπεθερα μου τι επαθες;Ειναι γκρινιαρης ο Στεφανακος;Μηπως ποναει καπου;Σε καταλαβαινω απολυτα γιατι και εγω χανω συχνα την υπομονη μου και δεν ειμαι καλα...Μονο υπομονη μπορουμε να κανουμε,τιποτ'αλλο...Σου στελνω μια αγκαλιτσα!

Χριστινακι τελειο το σλινγκ!Ο μπεμπακος εχει φοβερο μαλλι,κοκκινο σαν και το δικο σου!

Κρυσταλλενη,πολυ γελασα με τον μπεμπη! :lol:

Μιχαελα τι γλυκια η μικρουλα σου!Κουκλιτσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHMERA MANOULES!!!!!!!!!EDW EIMASTE KAI EMEIS O MPEMPIS APO TIS 5 POU EFAGE DEN ELEGE NA KOIMITHEI ME TIPOTA...PRIN KANENA TETARTO TON PHRE O YPNOS KLASIKA MESA STO RELAX TOU!!!!!!!!!!MA TI APOLAYSH KAI AYTH!!!!!

NIKAKI PONESE TO KORITSAKI MAS MWRE???????AX....KRIMA EINAI MWRE TA MIKROULIA...

TO MALLAKI TOU MPEMPI EINAI POLY PERIERGO THN MIA FENETE KOKKINOPO THN ALLI XANTHO!!NA DW STO TELOS TI XRWMA THA EINAI EIMAI POLY PERIERGH...OPWS KAI GIA TA MATAKIA TOU....EINAI AKOMA SAN MPLE SKOURO....POTE STATHEROPOIHTE ARAGE?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κούκλες??? Καλά μου είσαστε???

Εγώ εδώ κλασσικά…. αγκαλιά με το θήλαστρο και κουνάω και τον μπεμπάκο στο ρηλαξάκι!!!!! Αχ το έρμο….. τι πρόβλημα κι αυτό με τα κακάκια!!!! Κυριακή δεν είχε κάνει καθόλου κι είχε όλη μέρα γκρίνια…. εχθές έκανε το μεσημέρι….. αφού πρώτα πέρασε όλο το πρωινό σχεδόν κολλημένος επάνω μου…. ενίοτε θήλαζε κιόλας…. είχε βρει την αγκαλιά της μαμάς παρηγοριά το μανάρι μου!!!!! Περίμενα πως θα κάνει κι άλλα…. από τη νύχτα ξανάρχισε γκρίνια…. τον ταϊσαμε το πρωί (βυζί δεν ήθελε ούτε κατά διάνοια!!!!) αλλά προτού τον ταίσουμε τον έβαλα ξάπλα μπρούμυτα στα πόδια μου του χάιδευα πλατούλα κι ηρέμησε λιγάκι…..

Ίσως να περνάει κολικούς ο μικρούλης μου….. ή απλώς έχουμε έντονη δυσκοιλιότητα…. δεν ξέρω…. η Παιδίατρος μας είπε να περιμένουμε λιγάκι να στρώσουνε τα πράγματα από τον 2ο μήνα και μετά…. ούτε χαμομήλια ούτε κανένα άλλο κολπάκι (Μαράκι το θυμάμαι το κολπάκι με το θερμόμετρο αλλά δε μπορώ να κάνω κάτι αν δεν μου το συστήσει κι η Παιδίατρος μου….. ΟΚ???? Μη με παρεξηγείς φιλενάδα!!!!) κι ότι είναι ψιλοαργά πια για κολικούς…. τι να πω….

Ουφφφφ……

Κατά τ΄άλλα….. ας τα λέμε καλά….. ψιλοαρπαχτήκαμε με τον καλό μου χθες σχετικά με το θηλασμό…. από τη μία η Παιδίατρος λέει να τον ταΐζουμε κάθε 3ωρο περίπου κι όχι αργότερα από 5ωρο όταν κοιμάται…. από την άλλη έχω τον άντρα μου να μου λέει κάθε 1,5-2 ώρες να βάζω το νινί στο στήθος….. έτσι σε άσχετη στιγμή…. ναι μόνο που τσαντίζεται ο μπέμπης τότε….. μα θα τον βάλω να θηλάσει αν δεν πεινάει??? Τελικά…. για να μην χαλάσουμε τις καρδιές μας γυρίζει και μου λέει “κάνε ότι νομίζεις εσύ σωστό” πάλι καλά που το κατάλαβε!!!!! Αμάν πια!!!!! Όχι τίποτε άλλο…. κάθε φορά που θ΄ακουμπήσω το νινί στο στήθος θα πρέπει ν΄αρμεχτώ μετά αφού ερεθίζει τους αδένες!!!!! Με ρωτάς αν μπορώ συνέχεια??? Άσε που πονάωωωωω……..

Το Σάββατο κανόνισε να πάμε Σαλαμίνα στα πεθερικά…. εμένα βέβαια δε με ρώτησε….. δε βαριέσαι…. λεπτομέρειες….. δεν έχω πρόβλημα ΟΚ….. αλλά προτιμώ το σπίτι μου στη φάση που είμαι τώρα ρε γμτ!!!! Πήγαμε προχθές στους θείους μου & κουβαλούσαμε θήλαστρο….. θερμαντήρα…. το ψυγειάκι με τα μπιμπεράκια…. τα νεύρα μου τσατάλια…. θέλω την ησυχία μου στο σπίτι μου!!!! Πειράζει???

Καλά σας έπρηξα πρωινιάτικα η πολυλογού!!!!! Σήμερα θα τηλεφωνήσω στον Γιατρό μου να κανονίσουμε το PAP-TEST…. λογικά εντός της εβδομάδος!!!! Ααααααχ…. το μαναράκι μου αποκοιμήθηκε!!!!! Να ξεμπερδέψω κι εγώ με το θήλαστρο κι ελπίζω να προλάβω να την πέσω λιγάκι!!!! Κι αν μου ξυπνήσει ωστόσο…. θα τον πάρω αγκαλίτσα & θα ξαπλώσουμε μαζί στο κρεβάτι!!!!! Κουτουλάωωωωω……..

Chrystalleni μου….. και μόνο που φαντάζομαι τη σκηνή γελάω πολύ!!!!!

Τιτινάκι μου….. γύρω στο 6μηνο ξέρω κατασταλάζει το χρώμα των ματιών….. κι εμάς σκούρο μπλε είναι…. αλλά θαρρώ όλα τα νινάκια τέτοιο χρώμα έχουν…..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιπιτσα μπορεις οταν τον βλεπεις να ζοριζεται να του ανοιγεις την πανα και να του λυγιζεις τα ποδαρακια,να του κανεις ποδηλατακι.Βοηθαει να κανουν κακακια,εμενα τουλαχιστον την βοηθαει πολυ! ;) Επισης το χαμομηλακι βοηθαει πολυ,γιατι δεν σε αφηνει να του δωσεις; :?

Αν εχει αερια,μπορει να εχει και κολικους.Οι κολικοι αρχιζουν την 3η εβδομαδα περιπου και διαρκουν μεχρι τον 3ο μηνα!Ετσι μου ειπε ο παιδιατρος,δεν το λεω εγω.Ποσο ειναι το μωρακι σου και σου ειπε πως ειναι αργα για κολικους; :roll: Εγω οταν την επιασαν μια φορα,της εδωσα σταγονιτσες που μου ειπε ο γιατρος και ανακουφιστηκε.Ειναι φυτικες,τελειως ακινδυνες.Κριμα να τυραννιεται ετσι,δωσε του κατι... :roll: Πες στην γιατρο,μεχρι τον 2ο μηνα θα βασανιζεται το μωρο;Αν ειναι δυνατον...

Τιτινακι ειναι κουκλοςςςςςςς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου! ΤΙ κάνετε??Εμεις συνηλθαμε λιγο απο χθες!!Ηρθαν ενισχυσεις χθες...η μαμα μου και με βοηθησε και με τις δουλειες του σπιτιου, ευτυχως δηλαδη γιατι το βραδυ ειχα κοσμο στο σπιτι. Ο Στεφανάκος μου έκανε 2 φορές κακάκια και ηρέμησε το καλό μου...Κοιμηθηκε απο τις 6 το απογευμα μεχρι τις 11:30 το βραδυ!!! Προσπαθησα να τον ξυπνησω κατα τις 9 για να κανουμε μπανιο και να φαει αλλά ματαια!!!! Φοβηθηκα οτι δενθα κοιμοταν μετα αλλα ευτυχως ηπιε το γαλατακι και κοιμηθηκε μεχρι τις 5!! Στο μεταξύ χθες μεταφεραμε το κρεβατακι του στο δωματιο μας γιατι δεν τον χωραει πια το καρυ κοτ και το ευχαριστηθηκε που ειχε απλα..ΤΟ πρωι ξυπνησε κατα τς 7 και για μιση ωρα επαιζε, γελουσε μονος του, εβγαζε φωνούλες...και εννοειται μαμα και μπαμπας ξετρελλαθηκαμε!!! :D:D:D:D

Ο γιατρος μου ειπε γυρω στον 7ο -8ο μηνα να τον βαλω στο δωματιο του μονο του γιατι λεει συμφωνα με ερευνες οταν φυγει νωρις το μωρο απο το δωματιο των γονιων μπορει να θεωρηθει υπευθυνο για το συνδρομοτ ου αιφνιδιου θανατου...Μου φανηκε λιγο υπερβολικο ειναι αληθεια...

Εσεις τι λετε??

Χριστινακι μου χαιρομαι που βοηθησε το τσαγακι το μικρο σου! Πραγματικά μαγκάκι ο γιος σου!Ειχα χθες ανοικτο τον υπολογιστη και ειδε η μαμα μου φωτο του γιου σου και ξετρελλαθηκε!!! :D:D:D

Συμπεθέρα μου γκρινιαζει ο γαμπρος σου αλλα νομιζω οτι το θεμα με τη δυσκιλιοτητα τον ταλαιπωρει..Το τσαγακι τον βοηθα πραγματικα και τον ξεδιψάει!!

Η νυφη μου τι κανει??Εχει ακομα κολικούς??

Πιπίτσα μου δεν σε παρεξηγω κοπελα μου, μην στεναχωριεσαι...ΝΑ ρωτας την παιδιατρο σου να σου δινει εναλλακτικες λυσεις γιατι ειναι κριμα να ταλαιπωρειται το παιδακι σου...Θα συμφωνησω με τη Νικη για τους κολικούς.. Για τον αντρα σου μην αγχωνεσαι, εσυ ξερεις καλυτερα τι θελει το παιδάκι σου..

Κι εμενα ο δικος μου όλο συμβουλες για το τι να κανω με το μωρο λες κι εγω που ειμαι 24 ωρες το 24ωρο μαζι του δεν ξερω...Χαζεψαν κι αυτοι !!! :lol::lol::lol:

Χρυσταλλένη μου ο Αντρεας σου δοκιμάζει νέα πραγματα ε????Πολύ γελιο εχουν!!! :lol::lol::lol::lol:

Υπομονη με τη δουλεια...σε καταλαβαινω, αλλα δεν εχουμε αλλη επιλογη, δυστυχως!

Οι άλλες τι κάνετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεριζω τις γλυκες Μανουλλες ,βρε βρε τι ομορφα μωρακια υπαρχουν εδωωωωωωωωωω!!!!! τι γλυκες φατσουλλες ειναι αυτες????????? :x:YMHUG:@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-

θα ηθελα να ενταχθω στην ομορφη παρεουλλα σας! παιδια εμεις σε 1 εβδομαδα θα ξεκινησουμε κρεμουλλες ! εχει μεγαλωσει τον λατρευω τοσο!!!!!!!γραφω λιγο βιαστικα γιατι εχω πολλη δουλεια ....

να ρωτησψ κατι παιδια ποτε θα ξεκινησουμε να τα βαζουμε να κοιμουντε στο κρεβατακι τους στο δωματιο τους?5ή 6 μηνων νομιζω? :?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα Γιώργο μου κ απο εδω, ευτυχώς που προλάβαμε κ μιλήσαμε...μόλις κλείσαμε ο μπέμπης έιχε πολύ γκρίνια...........τώρα τον ηρέμησα...............

εχει μεγαλώσει ο Χρυσοβαλάντης σας.........κραταει κ το μπουκάλι μόνος του ε!!!!!!!! :D:D ψυχούλα μου...........

ΣΑς φιλώ όλες δεν προλαβάινω να γραψω πολλα πάω να κάνω καμια δουλειά πριν ξυπνήσει..........πολύ βροχή στην Πάτρα κορίτσια ..τέλεια είναι.......δεν πήγα κ γραφείο γιατι ξέμεινα με το αυτοκίνητο...............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι νικολ μου τα ειπαμε καλα ειχε καιρο να μιλησουμε ;);) , βρεχει εκει κατω ε? αχχ τι καλα λατρευω πολυ αυτον τον καιρο .εδω κατω ειναι συννεφια αλλα εχειζεστη εξω.αχ ποτε θα χειμωνιασει? παιδια το απογευμα θα σας βαλω τα μπιμπεροπροσκλητηρια φωτο να τα δειτε. τα εχει φτιαξει η γυναικα μου απο μονη της . ηθελε κατι προτοτυπο λεει .κοριτσια , μαρακι, ντιοσακι μου, νικολ μου με το καλο 16 Οκτ 2011 βαπτιζουμε τον μικρο μας Χρυσοβαλαντη !!!! ειστε ολες καλεσμενες στην χαρα μας ! :):) βρε παιδια ποτε μεγαλωσαμε τοσο? :):)

ναι νικολ μου τοωρα του το δειχνω του λεω γαλα και το θελει να το πιασει του το δινω και το κραταει με τα χερακια του και πινει γαλατακι μονος του ! :!::!::!:

χριστινακι μου να το χαιρεσαι να σου ζησει !!!!ειναι κουκλος !!!! ολοιδιος εσυ ειναι!!! :lol: τι καλο μωρακι ειναι αυτο ??? :x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααα...βρικα επιτελους λιγο χρονο να μπω στο μαμμυ...ρε κοριτσια...δεν προλαβαινω...εσεις που εχετε 2 παιδακια εχετε χρονο??μιλαμε τρωω με το ζορι γιατι πρεπει και πεφτω οποτε μπορω για υπνο...δεν ειναι και η μανα μου πια εδω...και τρεχω να μαζεψω...να μαγειρεψω...να ταιζω και την μικρη φαγανα...αφηστε δε το αλλαγμα....μιλαμε πολυ αλλαγμα...εχτες ειχαμε και παιδιατρο..ειμαστε στα 2.500 κιλα...καλα εγω νομιζα οτι θα ειναι στα 3 τωρα μιας και ειδα οτι εχει κανει μαγουλακια και μπουτακια αλλα μου λεει η γιατρος οτι χανει τις 10 πρωτες μερες...να συνεχισω τον θηλασμο και οτι το μητρικο γαλα δεν παχαινει τα παιδια οπως το αλλο σε σκονη...πρεπει λεει περιπου να τρωει 48 γραμμαρια...εμενα τρωει 50-60 αναλογα την ορεξη της..εχει βρει και τον τροπο τωρα και σταματησε να μου τραβαματιζει τις θηλες και ειναι πολυ καλυτερα μιας και σε καθε θηλασμο επαιρνα μεγαλη ανασα πριν τη βαλω στο στιθος...το προβλημα ειναι οτι της αρεσει και το θελει και για πιπιλα..εγω δεν θελω και τις δινω πιπιλα την οποια κανει οτι της ερχεται αναγουλα και την φτυνει...εχτες εκανε εκβιαζμο...αρχισε να ουρλιαζει οποτε αναγκαστικα και την εβαλα...μολις την εβαλα κοιμηθικε...σκατοπαιδο...τοσο μικρο και ομως ξερει οτι αμα κλαψει θα πιασει....εσεις ολες καλα??δεν προλαβα να διαβασω τα νεα..εχω και κατι μπομπονιερες να φτιαξω...μολις τελειωσω ελπιζω να εχω παραπανω χρονο να μπαινω να τα λεμε...μπαινω στο facebook απο το κινητο οταν θηλαζω αλλα στο μαμμυ δεν με αφηνει να κανω συνδεση για να μπορω να γραψω...φιλακια σε ολα τα μωρακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτέλους ανοίγουμε το νέο μας ποστάκι με όλα τα μωράκια μας έξω απο τις κοιλίτσες πλέον!! :D:D:D

Θέλω να σας ευχαριστήσω όλες που όλους αυτούς τους μήνες είσασταν η καλύτερη παρέα! Μοιραστήκαμε τόσα πολλά... υπήρξατε φίλες αληθινές... και στα δύσκολα και στα εύκολα... Πραγματικά δεν ξέρω πώς θα περνούσαν αυτοί οι μήνες χωρίς εσάς!! Σας ευχαριστώ πολύ κοριτσάκια μου!! Να είστε πάντα καλά και εσείς και τα παιδάκια σας!!

Ένα υπέροχο ταξίδι τελείωσε... όμως ξεκινάει ένα άλλο ταξίδι ακόμα πιο όμορφο, αυτό της μητρότητας... και είμαι πολύ χαρούμενη που και σε αυτό το ταξίδι θα είμαι μαζί με τόσο υπέροχες μανούλες!! Και ο Κερεμ που θα έχει τόσο υπέροχα μωράκια για φίλους!! :D:D:D

Καλή μας αρχή λοιπόν! Με υγιέστατα και χαρούμενα μωρά και πάντα χαμογελαστές μανούλες!! :D:D:D

Γιελιζ μου με εχω συγκίνηθειμε αυτο που εγραψες !!! Καλοριζικο το νέο ποστ...παρεα με τα μωρακια μας αγκαλιτσα !!!ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΣΤΕΙΛΕΣ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΜΙΚΡΟΥς ΘΥΣΑΥΡΟΥΣ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΞΑΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΤΙΚΑ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ ! ΕΣΥ ΦΡΟΝΤΙΣΕΣ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΑΣ ΓΕΡΑ ΚΑΙ ΥΓΙΕΣ περασαμε πολλα ομως ειχαμε ο ενας τον αλλο και εγω θα ηθελα με την σειρα μου να πω ενα ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΕ ΣΕΝΑ ΝΤΙΟΣΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΔΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΑΣΤΑΝ ΟΛΕΣ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΧΑΡΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΑΠΑΓΟΗΤΕΥΣΕΙΣ ΜΟΥ!ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ ΟΛΟΙ !!!!!ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΠΑΙΔΙΑ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΣΑΣ ΧΑΡΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ ΥΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΕΣ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι……….

Αχ νιώθω κομμάτια βρε κορίτσια!!!!!

:oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:

Ούτε οι αμπούλες σιδήρου δεν με βοηθάνε πια!!!!!!

Όλη την ημέρα το νινί είναι κολλημένο πάνω μου….. όποτε του έρθει όρεξη θηλάζει κιόλας…. οπότε δεν ξέρω αν είναι χορτάτος τώρα ή όχι!!!!! Δε μπορώ να κάνω τίποτε (1 πλυντήριο που πρόλαβα κι έβαλα στα κλεφτά κυριολεκτικά στις 8 παρά το πρωί κι ακόμη δεν τα έχω απλώσει!!!!) για να φάω κάτι ούτε λόγος…. ευτυχώς έχω νεράκι δίπλα μου μονίμως…..

Κακάκια ακόμη δεν έχουμε κάνει….. τώρα τον ξαναθήλασα αλλά του έδωσα κι 60μλ. μπιμπεράκι δικό μου γάλα που το ήπιε πολύ ευχάριστα!!!!! Τώρα είναι γλαρωμένος….. μόλις αποκοιμηθεί θα φάω κάτι (δεν έχω μαγειρέψει…. είτε δημητριακά με γάλα θα φάω είτε καμιά χωριάτικη σαλατούλα!!!!) κι αμέσως μετά θα βγάλω πάλι γάλα με το θήλαστρο γιατί αν και θηλάζει συχνά-πυκνά ο μπέμπης δεν το αδειάζει προφανώς & πονάωωωω…. άμα προλάβω θ΄απλώσω και τη μπουγάδα μου!!!!

Τον Γυναικολόγο δεν τον πέτυχα ακόμη αλλά θα του πω αν είναι να πάω αύριο για το PAP-TEST… αίμα δεν έχω πλέον καθόλου μόνο κάποια καφέ…. όπως όταν έχουμε ωορρηξία αλλά δε νομίζω πως είναι πρόβλημα αυτό… θα του το πω βέβαια!!!! Κι έτσι…. θα πρέπει να έρθουνε τα πεθερικά να κρατήσουνε τον μπέμπη…. θα τους έχω και μπιμπεράκια έτοιμα με γαλατάκι μου…. μια χαρά πάντως τον κράτησε η πεθερά τις προάλλες…. μου τον άλλαξε κιόλας…. μου τον τάϊσε…. μια χαρά…..

Τιτινάκι μου μεγαλώσατε πολύύύύύ!!!!!!!!! Μπράβο!!!!!!

Νίκη μου…. να το δοκιμάσω αυτό το κολπάκι που λες…. και λογικά θα ξαναμιλήσω με την Παιδίατρο…. πονάει η ψυχή μου που το βλέπω να τυραννιέται έτσι…. κόντεψα να βάλω τα κλάματα πριν….. αέρια έχει κι έντονα μάλιστα…. ανακουφίζεται λιγάκι τότε αλλά μετά από λίγο πάλι τα ίδια!!!!! Κολικοί είναι μάλλον….. εεεεε…. ο μπεμπούκος είναι 46 ημερών σήμερα…. οι κολικοί δεν είναι μόνο τις νύχτες????

Μαράκι μου ευχαριστώ βρε….. το ήξερα πως δεν θα με παρεξηγούσες!!!! Ναι όντως…. τα νινάκια τρελαίνονται για άάάάάάπλες….. κι ο δικός μου ξετρελαίνεται!!!!!!

Newlife78 εσύ δεν είσαι Γιώργη??? Καλέέέέ….. πώς μεγάλωσε έτσι ο κούκλος σας ο Χρυσοβαλάντης??? Και κρατάει και το μπιμπερό του μόνος του???? Τι καλό αντράκι!!!!! Φτου-φτου!!!!!!!!

Γεια σου Nikol μου!!!!!!!! Θέλω κι εγώ βροχή….. άντε να δροσιστούμε λιγουλάκι!!!!!!

Ευάκι μου….. τα μωράκια μας μας κάνουνε ότι θέλουνε από κοιλιάς…. όχι τώρα που είναι βρεφάκια…. κι εμένα ο άτιμος όλο αγκαλίτσα θέλει….. κλαίει χωρίς προφανή λόγο & μόλις τον πάρεις αγκαλιά….. Παναγίτσα!!!! Τον έχουμε ήδη κακομάθει αλλά τι να κάνεις??? Να το αφήνεις να βαλαντώνει στο κλάμα για να μην κακομάθει??? Δε μπορώώώώώ!!!!!!

Αυτά….

Σας αφήνω……

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι ομορφη παρεουλα που εχετε εδω φρεσκομανουλες!!!!!

να σας ζησουν τα πανεμορφα μωρακια σας!!!!!!ειναι ενα κ ενα!!!!!!!!

pipitsazouzouna μου εγω θα σου δωσω μια φιλικη συμβουλη κ σε ολες σας!να εμπιστευεστε τους γιατρους σας αλλα περισσοτερο να εμπιστευεστε το ενστικτο σας!!!!!οι κολικοι δεν εχουν στανταρ ωραριο η μικρη μου τους ειχε συνηθως καθε απογευμα ευτυχως σε ενα μηνα τελος!!

η μπεμπα μου ηταν δυσκοιλια ανα τρεις μερες εκανε κακακια,τοτε για να την βοηθησω εβαζα λιγο σαπουνακι σε ενα θερμομετρο κ βουρ γεμιζε η πανα ηρεμουσε αυτη χαλαρωνα κ εγω που ανχωνομουν,δεν ειναι κακο το θερμομετρο...

μαρακι μου τα νευρα σου μπορε να ειναι σπασμενα τωρα,ειναι απο την κουραση των πρωτων ημερων παιρνε μια βαθεια ανασα κ χαλαρωνε,σε καταλαβαινω απολυτα,εμενα ειχε κολικους κ εκλεγε ασταματητα κοντεψα να παρω τα βουνα την μαλωσα κιολας κανα δυο φορες :oops::oops::oops: τι καταλαβαινει μια σταλια νινακι?καθε φορα που ερχεσε στα ορια σου να σκεφτεσε οτι ειναι μικρο κ σε εχει αναγκη μα πανω απο ολα βαθειες ανασες :D:lol:

κισκα μου εγω δεν συμφωνο με τον παιδιατρο πιστευω οτι δεν εχει σημασια το γαλα αλλα το μωρο!!!το καθε μωρο εχει τον δικο του σωματοτυπο,η μπεμπα μου πινει ξενο κ ειναι στεκα η ανιψια μου θηλαζει κ ειναι μισελιν φουσκιτσα ολο διπλες!!!

ολα τα μωρακια χανουν αλλα μετα περνουν φορα!!!!!!!καμμια σχεση απολυτος δεν παιζει το γαλα ρολο!

καλο κουραγιο!!!!!!!!!

ααα!!!πιπιτσα μην του δινεις σημασια του αντρας σου κ ο δικος μου τα ιδια κανει ακομη κ τωρα!!!!ταισε την ντυστηνα ξεντυσε την οχι εχει ζεστη οχι κρυωνει ουφ!!!!!!με εχει τρελανει ολα τα ξερουν!!!!

κ παλι να σας ζησουν να χαιρεστε την καθε τους στιγμη!!!μεγαλωνουν τοσο γρηγορα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωργο μου ειναι σωστο αντρακι ο γιοκας σου...με το καλο η βαφτιση!

Happy ευχαριστουμε για τα καλά σου λόγια, να χαιρεσαι το ομορφο σου κοριτσακι...

Οσο για μενα, δεν εχω παραπονο με τον μπεμπη μου κι εχω πολυ υπομονη, απλά χθες ημουν τοσο κουρασμενη κι ενιωθα κι ασχημα που δεν μπορουσα να τον βοηθησω!!!

Πιπίτσα μου προσπαθησε να τρως για να εχεις αντοχες!

Νικολ μου φιλια στον παιδαρο σου!

Ειμαι με το Στεφανακο μου αγκαλια τωρα...το μεσημερι ξαπλωσαμε στο κρεβατι κι οι δυο μασ κ κοιμηθηκαμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια μου!! Τι κάνετε?

Εμείς σήμερα είχαμε επισκέψεις και δεν πρόλαβα να μπώ... μετά φάγαμε κοιμηθήκαμε και λίγο (ο Κερεμ και ο άντρας μου κοιμούνται ακόμα) έχει και έναν μουντό καιρό...σαν να δρόσισε λίγο, για να δούμε θα ρίξει καμιά βροχούλα να δροσίσει για τα καλά?

Πάω να σας διαβάσω και να σχολιάσω ότι προλάβω πρίν ξυπνήσει ο μικρός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα πιπιτσα μου ναι εγω ειμαι ο γιώργος!!!! ;);) ειδες το αντρακι μας του δινω το μπιμπερο του λεω γαλα και το παιρνει και το βαζει στο στοματακι του και πινει μονο του :lol::lol:

σας γραφω τα λογια απο το προσκλητηριο βαπτισης του μικρου μας :

Η μαμά και ο μπαμπάς μου

ήθελαν ένα μωρό

να γεμίσει το βασίλειο

του σπιτιού με... πανικό!

Έτσι ήρθα για να μείνω

πρίγκιπας εγώ σωστός

οι φωνές μου και τα γέλια

τους τρελλαίνουν δια παντός!

Ζήτησα μόνο μια χάρη

όνομα θέλω κι εγώ

και σαν πρίγκιπας που είμαι

θα το κάνουνε κι αυτό.

Ξέρω τι όνομα θα πάρω

και πολύ το αγαπώ

Χρυσοβαλάντη θα με λένε

μα μην πείτε πως σας το’πα εγώ!!!

Πρίγκιψ Χρυσοβαλάντης... ;);)

προσπαθω να βαλω και φοτο αλλα δεν με αφηνει :|:?::?: μου γραφει : Το αρχείο δεν μπορεί να φορτωθεί προς ./forum-neo/files/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις άκουσε τα πλήκρα ξύπνησε (χάκερ θα γίνει αυτό το παιδί!!! :lol::lol::lol: ) Τον πήρα και τον έβαλα στο μαξιλάρι θηλασμού και πίνει γάλα και κοιμάται... και εγώ συνεχίζω το γράψιμο!! :D:D

Λοιπόν....

Μαράκι να μην ντρέπεσαι καθόλου να το λές, αυτό το συνεχόμενο κλάμα και εμένα σαν κινέζικο βασανιστήριο μου φαίνεται... εγώ όταν κλαίει έτσι τον πάω στον απορροφητήρα η τον βάζω στο σλίνγκ και σκουπίζουμε με την ηλεκτρική!!! :lol::lol::lol: σταματάει πάντα!

Χριστινάκι είναι τέλειο μουτράκι ο γιόκας σου!!!! ΤΡΕΛΛΑΑΑ!!! Δεν χορταίνω να τον βλέπω!!! Και το σλίνγκ σας τέλειο!!

Chrystalleni μου ακόμα γελάω!!! Ώρες ώρες κανουν τααα απίστευτα!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Νίκη μου σας τρυπήσανε πρωί πρωί??? :(:(:(:( Περαστικά σας...

Χριστνάκι είχα διαβάσει κάπου ότι τα χρώματα (μαλλιά-μάτια) των μωρών σταθεροποιούνται μετά τους 6 μήνες γιατί μέχρι τότε δεν έχουν μελανίνη.

Πιπίτσα όλοι οι άντρες πιστεύω τα ίδια κάνουν.. και ο δικός μου όλο συμβουλές είναι... προχθές του είπα να πάει σε καμιά σχολή να γίνει μαία για να τον πληρώνουν κιόλας να μην χαραμίζεται τζάμπα εδώ!! και το βούλωσε! :lol::lol::lol::lol::lol: Αλλά δεν το κάνουν για κακό... έτσι νιώθουν και αυτοί ότι συμμετέχουν με τον τρόπο τους... Ο δικός μου κάθεται με τις ώρες και ψάχνει στο ιντερνετ για διάφορα θέματα που μας απασχολούν κατα καιρούς... με τόσα που έχει διαβάσει για τον θηλασμό σε λίγο θα γίνει σύμβουλος θηλασμού!!! :lol::lol::lol::lol: Τέσπα προσπάθησε να το διασκεδάζεις... Πολύ αποτελεσματικό για τα κακάκια αυτό που λέει η Νίκη (ποδήλατο με τα ποδαράκια) επίσης καλό κολπάκι είναι και αυτό: ακουμπάμε δεξί χεράκι με αριστερό ποδαράκι πάνω απο την κοιλίτσα και αριστερό χεράκι με δεξί ποδαράκι... ο δικός μου όποτε του το κάνω ξεκαρδίζεται στα γέλια και κάνει και τα πριτς προύτς του! :lol::lol::lol:

Και εμάς η γιατρός μας δεν μας έδωσε τίποτα για τους κολικούς... ούτε τσαί ούτε σιροπάκι... το μόνο που μου είπε να κάνω ήταν να πίνω εγώ χαμομηλάκι για να βοηθάει και τον μικρό... και τελικά είχε αποτέλεσμα... περάσαμε πολύ ελαφριά τους κολικούς...

Μαράκι πολύ καλά κοιμήθηκε ο Στεφανάκος σου, μπράβο!! Είχε ζόρι μάλλον με τα κακάκια του η ψυχούλα μου γιαυτό γκρίνιαζε! Άρχισατε και τα πρωινά γελάκια και τις χαρούλες εε? ΤΕΛΕΙΑΑΑ!!! Αυτό που λές για το σύνδρομο του αιφν.θανάτου το είχα διαβάσει και εγώ κάπου...ότι είναι καλό το μωρό να κοιμάται στο ίδιο δωμάτιο με τους γονείς (ακόμα και στο ίδιο κρεβάτι).... το είχα δει νομίζω όταν googlαρα το co-sleeping & co - bedding...

Γιώργο μου με συγκίνησες! Τα δύσκολα περάσανε και επιτέλους κρατάμε τα μωράκια μας στην αγκαλιά μας! Το μόνο που μας μένει τώρα είναι να τα ΑΠΟΛΑΥΣΟΥΜΕ!!! Να είσαι πάντα καλά και εσύ και η Μαριάννα σου και το μωράκι σας!! Να τον χαρείτε όπως επιθυμείτε! Με το καλό η βάπτιση σας!!! Ευχαριστούμε πολύ για την πρόσκληση!!! Αν είμασταν κοντά δεν θα την έχανα με τίποτα!!!

Πιπίτσα συμφωνώ με όσα είπε η happy εμπιστεύσου και το ένστικτό σου λίγο... ;);)

Νικόλ μου :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

happy μου σε ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σου λόγια και για τις συμβουλές, πίστεψε με κάθε συμβουλή απο μια πιο έμπειρη μαμα(έστω και με μερικούς μήνες διαφορά) έχει μεγάλη αξία!! Η κορούλα σου είναι μια κούκλα!!! Να τη χαίρεσαι και να τη δείς όπως επιθυμείς!! :D:D:D

Εύη μου αυτό που λές ισχύει... τα μωράκια τις πρώτες μέρες χάνουν κιλάκια και πρέπει στις 10 μέρες να έχουν ανακτήσει το βάρος γέννησης! Οπότε μια χαρά είναι η μπουμπού σου...

Γιώργο τέλειο το ποιηματάκι σας!!!! Πολύ μου άρεσε!!! Και ο γιόκας σου είναι ένας κούκλος!!!! φτού φτού!!

Έκανε κακάκια ο δικός μου πρέπει να γέμισε την πάνα για τα καλά!!! Πάω να τον αλλάξω και αν έχει όρεξη ο μπαμπάς μας να πάμε καμιά βόλτα... αλλιώς θα τα πούμε... αν είστε εδώ!

Φιλάκιαααααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα παιδακια μικρα κ μεγαλα.........δεν τα καταφερα απο χθες να μπω ουτε κ σημερις κ λεω ας κανω μια βολτα πριν αραξω να σας διαβασω.......μου ηρθαν απαντησεις απο την εξεταση που κανανε στην μπεμπα....εχουμε ελλειψη του ενζημου G6PD κατι...ο παιδιατρος μου ειπε πως δεν ειναι κατι φοβερο κ θα επαναλαβουμε την εξεταση οταν γινει 6 μηνων...μεχρι τοτε αποφευγουμε την ναφθαλινη κ τα κουκια που ετσι κ αλλιως δεν εχουμε καμια επαφη με κανενα απο τα δυο

απο το απογευμα ψιλοχαλαστηκα λιγο γιατι αρπαχτηκα με την μαμα μου για την μεγαλη μου κορη...εγω ειχα ξαπλωσει κ αυτη το απογευμα βγηκε με το μπαμπα της βολτα...δεν τους πηρα χαμπαρι που εφυγαν.οταν λοιπον ηρθε η μαμα μου με ρωτησε αν εφαγε κατι η μικρη πριν φυγει (η αιωνια ανησυχια της...το φαγητο).κ επειδη εγω κοιμομουν κ δεν της εφτιαξα κατι να φαει μου αρχισε τον εξαψαλμο...οτι δεν το προσεχω...οτι εχω κ αλλο παιδι...κ αλλα τετοια νοστιμα πραγματα.μαλωνουμε το βραδακι κ με τον αντρα μου για την μικρη παλι...μου λεει κ αυτος πανω στα λογια οτι δεν πρεπει να κανω ετσι το παιδι(δηλ. να το μαλωνω για χαζα)...κ τι με θες εμενα....μπηκα για μπανιο κ αρχισα να κλαιω...με πιασαν οι ερωτησεις του τυπου...ειμαι καλη μανα?οντως παραταω το παιδι μου?τι δεν κανω σωστα? :(:(:(:(

τωρα ειμαι λιγο καλυτερα αλλα διαθεση...μηδεν :(:(:(

εμεις σημερα δεν καναμε κακα ολη μερα κ λιγο πριν την ετοιμασω για μπανιο μας περιελουσε...μεχρι πανω την πλατης ηταν γεματη σκατ@ :o:o:o ευτυχως που δεν μου τα εκανε μας στην νυχτα.

η αληθεια ειναι οτι το τσαγακι πολυ παιδιατροι το απαγορευουν...ειναι θεμα γιατρου...αλλα αν βοηθαει γιατι οχι...εμεις περνουμε μονο τις σταγονες πριν απο καθε γευμα...μπηκαμε στην τριτη εβδομαδα κ προς το παρον ειμαστε καλα...την καταλαβαινω ομως καποιες στιγμες που δυσανασχετει αλλα οταν αεριζεται ή κανει κακα,ηρεμει.

αυτο με το ξενο γαλα ευη που σου ειπε ο παιδιατρος δεν εχει να κανει...της κολλητης μου η μικρη που θηλαζε μεχρι τον 1ο χρονο ηταν φουσκα κ η δικια μου με το ξενο,τσεργα...παιζουν πολλα ρολο.κ εμενα η μπεμπα μονο με το στηθος ηρεμει...εδω κ τρεις μερες τρωει ακαταπαυστα κ δεν ξεκολλαμε απο πανω...την καταλαβαινω που τρωει ομως κ δεν παιζει...καποιες φορες με γαργαλαεικ με την γλωσιτσα της.κ εμεις δεν περνουμε πιπιλα,αναγουλιαζει...κ δοκιμασα κ ολες τις μαρκες.ισως αργοτερα.

δεν θυμαμαι αλλα.....σας καληνυχτω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια κοριτσάκια μου!!!!!!!

Είμαι ξαγρυπνισμένη πιαααα.... δεν ξέρω καν αν θα πέσω για ύπνο........

Είχαμε πολύ δύσκολο βράδυ..... ο μπεμπάκος μου ταλαιπωρήθηκε πολύ το καμάρι μου.... φτάσανε στιγμές που είχε κοκκινήσει το μουτράκι του από το κλάμα!!!!!! Παραπονιάρικο κλάμα το παιδάκι μου!!!!!

:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Το απογευματάκι πήγαμε με τον μικρούλη δίπλα στον απορροφητήρα κι ηρέμησε από τους λυγμούς του αμέσως το πουλάκι μου!!!!! Στο μεταξύ όμως εμένα με είχε πάρει πολύ από κάτω κι άρχισα να κλαίω κι εγώ με λυγμούς..... γιατί δεν άντεχα να τον βλέπω να υποφέρει έτσι!!!!!

Αργότερα μίλησα με την Παιδίατρο μας.... είπε να του δώσω να πιει χαμομηλάκι κι απόψε κι αύριο.... κι αν ως Πεμπτη απόγευμα δεν είχε ανακουφιστεί το νινί να την ξαναπάρω τηλέφωνο τότε να μου πει τί άλλο να κάνουμε!!!!!! Δεν τους γλυτώσαμε τελικά τους κολικούς.......

:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Πίναμε χαμομηλάκι ως τις 8.30΄το βράδυ περίπου και κατά τις 11 παρά πέσανε με τον μπαμπά του για νανάκια..... 1.30΄ ξύπνησε πεινασμένος του ζεστάναμε γαλατάκι & έμεινα εγω ξύπνια να τον ταϊσω..... προτού τελέψουμε είχε κάνει κακάκια (μποχάάάάκια!!!!!!!!)

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ανακουφίστηκε πολύ το καλό μου!!!!!! Τώρα έχει κουρνιάσει στην αγκαλιά μου & προσπαθώ να τον κοιμίσω..... αμ που δεν κοιμάται το σκατούλι!!!!!! Παρά ακούει την φωνη μου που του γλυκομιλάω και μου σκάει χαμογελάκια!!!!!!! Μα πώς να μην τον φάω τον λουκουμάκο μου μετά?????

Κι ακόμη δεν έχω ετοιμάσει τη σαλάτα του καλού μου για τη δουλειά..... αχ.... καλά λέω.... μάλλον θα μείνω ξύπνια....... χαλάλι του όμως..... δε με νοιάζει.... το πολύ-πολύ να κοιμάμαι αύριο όλη μέρα!!!!! Σιγά....

Τελικά το ΣΚ θα έρθουνε τα πεθερικά εδώ.... μπας και μπορέσουμε να ξεκουραστούμε λιγάκι!!!!!! Να κοιμηθούμε λίγο παραπάνω...... όσον αφορά στο PAP-TEST θα πάω από βδομάδα.... αύριο ο Γιατρός μου έχει πολλά ραντεβού και μία καισαρική.... Πέμπτη δεν έχει καθόλου συγκοινωνίες (πρωτότυπο!!!!!!!) Παρασκευή δεν θα είναι εκεί.... επομένως από βδομάδα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου.Τι κανετε?Εμεις ειμαστε ωολυ ηρεμοι απο χθες...σημερα εκανε μπολικα κακακια τα οποια μας εφτασαν μεχρι την κοιλια και τωρα προσπαθει να κοιμηθει στην αγκαλια μου..ο γλυκος μου!

Πιπιτσα μου ειδες που τελικά τον βοηθησε το τσαγακι?

Μιχαελλα μου πώς ςεισαι κοριτσι μου?Μην ακουω χαζα, εισαι καταπληκτικη μανουλα. Μην αφηνεις κανένα να σε κάνει να αμφιβάλλεις!

Γιελιζ μου χάκερ ο Κερεμ??? :lol::lol::lol::lol:

Αντε ξυπνηστε να κάνουμε παρεούλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Τι ωραία το σπορακι γιγαντώνεται!!! 😍😍😍😍😍😍. Με το καλό υγιέστατο να είναι πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Καλά έκανες και πήγες να το δείς! Ούτε εγώ θα άντεχα και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής ήθελα να το γράψω κιόλας... Με τα άσχημα γεγονότα των προηγούμενων ημερών επιρρεαστηκα πολύ όσο και αν προσπάθησα να είμαι αισιόδοξη.. και την Παρασκευή που μας πέρασε δεν άντεξα και πήγα να το δω και εγώ μόνο που αυτή τη φορά ήταν ακίνητο και πέρασα αστραπιαία 2 μικρά εγκεφαλικά μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός ότι το βλέπουμε να κοιμάται και μάλιστα με το δάχτυλο στο στόμα!!! 😅😅😅 Εκεί που είσαι δεν κάνουν την Papp-A μαζί με την αυχενική; Κανονικά λένε πρέπει να γίνεται ταυτόχρονα ή έστω 1-2 μέρες διαφορά για να συμβαδίζουν οι μετρήσεις χρονικά.. 
    • Δυστυχώς εδώ μου είπαν ότι είναι επικίνδυνο να το γυρίσει ο γιατρός.. για να δούμε σε δύο βδομάδες που θα πάμε πώς θα μάστε και θα ξαναρωτήσω..γτ κι εγώ αυτό έχω ακούσει! Ότι υπάρχει τρόπος..
    • Δλδ κι εσένα σε ένα σημείο πετρώνει δηλαδή στνήθως η κοιλιά σου ασχέτως με το πού είναι το μωρό; Με βοηθάς πολύ να καταλάβω!
    • Ευχαριστω πολυ Ελισσαβετ μου για τις ευχες!!!❣️❣️❣️ Μακαρι να πανε ολα καλα αυτη τη φορα κ να ερθει/ουν τ@ θαυματακι@ μας γερ@ στην αγκαλια μας!!!!🙏🥹✨️🧿 Κ να γεμισει η ομαδα μας απο δακρυα ευτυχιας κ τελειομηνες εγκυμοσυνες!!🙏🙏🙏🌈
    • Με το καλο ολα Λευκη μου!!!! Ευχομαι καθε υπερηχος ν σε κανει κ πιο ευτυχισμενη!!!✨️🤰🙏❤️🧿 Ειδα ανοιξες κ το θεματακι για μωρακια κ συγκινηθηκα!!!🥹 Ολα με το καλο κ με Υγεια!!!   
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...