Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο16! Γεννητούρια Τέλος!!!!


Recommended Posts

γκρινια βρε παιδια σημερα,πολυ γκρινια.με εχει ξεκανει.

Εχθες κοιμηθηκαμε στις 5 το πρωι.μετα φυσικα ξεραθηκε,αφου πηγαμε και για καφε στην παραλια να φανταστειτε.απο τα απογευμα μεχρι πριν λιγο τα ιδια.

εντομεταξυ εχει παρα πολλα σαλια.η πεθερα μου μου ειπε οτι ο αντρας μου εβγαλε το πρωτο του δοντι 3 μηνων.λετε να παιζει κατι τετοιο και να ετοιμαζομαστε για δοντακι απο τωρα;το εχετε ξαναακουσει αυτο;ειναι μονο 2μηνων το νινι μου.

Αυριο το πρωι θα παω στο ικα για εξετασεις γιατι ζαλιζομαι αυτες τις μερες.απο την κουραση θαειναι ,αλλα ας δω αιματοκριτη και σιδηρο για καλο και κακο.

καλο βραδυ κοριτσια και ονειρα γλυκα,εαν κοιμηθειτε!!! [smilie=sleepy2.gif][smilie=sleepy2.gif][smilie=sleepy2.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τι κάνουν οι μάνούλες???? :D Εμείς γυρισαμε στο σπιτι μας και περιμένουμε σε καμιά ώρα και τον μπαμπά μας!! Ο μικρός είχε απιστευτη γκρινια απο το απογευμα και δεν ήξερα τι να τον κάνω!! Ευτυχως κοιμήθηκε τώρα...Χθες μετά απο πολύ καιρό με ξενύχτησε..επειδη όλη μέρα κοιμόταν, το βράδυ είχε κέφια...απο τις 2 που ξύπνησε κοιμήθηκε στις 6!! Οποτε απο ότι καταλαβαίνετε είμαι ξενυχτησμένη και πτώμα!!

Πιπίτσα μου μίλα με ένα συμβουλο θηλασμού θα σε βοηθήσει πολύ...και γιατι δεν αγοράζεις ένα θηλαστρο να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο????

ΓΙελιζ μου προχθες μας έδωσε ο αδερφος μου το γυμναστηριο και ακομα δεν τον εχω βάλει...Αυριο λεω να το δοκιμάσω και θα σου πω...Νομίζω όμως ότι θα το χαρεί πιο πολύ σε κανένα μήνα που θα καταλαβαινει πιο πολύ!!

Τόνια μου κι εσείς γκρίνια???Για τα σάλια που λες ,εχουμε κι εμείς πολλά και μου φάνηκε πολύ περίεργο..Αφου κάνει και φουσκαλίτσες με τα σάλια του!!! :lol::lol::lol::lol:

Καλό βράδυ σε όλες και θα τα πούμε αύριο!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κούκλες και καλή εβδομάδαα!!

Πιπίτσα εγώ θα έλεγα να το ξανασκεφτείς για τη σύμβουλο θηλασμού... έχω διαβάσει πολλές περιπτώσεις που είχαν θεματάκια και μόλις μίλησαν με σύμβουλο τα έλυσαν όλα... και πολύ εύκολα κιόλας...

Τόνια λές να βγάζει δοντάκι ρε συ? Πώ πώ!! Είναι νωρίς όντως αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Εγώ είχα βγάλει 3,5 μηνών..

Μαράκι και ο δικός μου όταν δεν πνίγεται με το σάλιο του κάνει φουσκαλίτσες !!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια..........τι μου κανετε ξενυχτησμενες μου :D:D:D κ εμεις χθες ειχαμε ενα δυωρο απο τις 3 μεχρι τις 5 που ειμασταν πεινασμενες κ δεν ελεγε να αφησει το βυζι...μα για πολυ φαι :shock::shock::shock: δυο ωρες...κ οταν πια στις 5 κοιμηθηκε...στις 6 ξαναξυπνησε κ ψαχνοταν παλι....τωρα φαγαμε κ περνουμε τον πρωινο μας υπνακο...θα παω κ εγω να κανω καμια δουλιτσα,ευτυχως φαγητο εχουμε απο χθες...κοκκινιστο,θα κανω κ μια μακαροναδα κ ειμαστε οκ.

αααα την τεταρτη θα βγω στην αγορα....επιτελους πρεπει να ψωνισω για τον γαμο....κ ειμαι κ πολυ χαρουμενη κ ανεβασμενη.....εχασα οοοοολα τα κιλα που ειχα βαλει...στο συνολο 10.οταν βγηκα απο το νοσοκομειο ειχα χασει τα 7 κ στις δυο αυτες εβδομαδες εχασα κ τα υπολοιπα...yesssssssss :D:D:D κ η κοιλια μου επανηλθε...απο την πρωτη μερα φορουσα κ ενα λαστεξ κ εκανε φοβερη δουλεια....ακομα κ τωρα οταν το φοραω κ η κοιλια μου ειναι πλακα...με βλεπω με αφαρμοστη τουαλετα στο γαμο :D:D:D αν καταφερω να χασω αλλα 3 περιπου θα ειμαι σουπερ...κ νομιζω πως αν συνεχισω να θηλαζω δεν θα αργισει να συμβει ;););)

αυτο που λεγατε για τα λοχεια...εμενα ειναι μερες που δεν εχω τιποτα κ αλλες κατι λιγα...μαλλον τελειωνουν ή οπως ειπε κ η γιεληζ ειναι απο τον θηλασμο.

μαρακι κ χριστινα περαστικουλια στα μικρα σας....το γαμ@το ειναι που τα βλεπεις να πονανε κ δεν μπορεις να κανεις κ πολλα.εμας η μπεμπα μας εχει ωρες ωρες καποια ανυσηχια αλλα οτα αεριζεται ηρεμει...ευτυχως γινεται γρηγορα κ δεν ταλαιπωρειται...καπου ειχα ακουσει οτι τα αγορακια ταλαιπωρουνται πιο πολυ απο κολικους παρα τα κοριτσακια...κ τωρα που το σκεφτομαι ολες οι γνωστες μου με κοριτσακια δεν ειχαν...τυχαιο? ισως κ ναι.

πιπιτσα κ εμενα η δικια μου κοιμαται την ωρα που θηλαζει γιαυτο κ κανουμε κ 1 κ 2 ωρες μεχρι να φαμε...εγω συνηθως την αρχιζω να τρωει...μολις δω οτι αποκοιμιεται την σηκωνω να ρευτει...μετα την ξαναβαζω να φαει...μολις την παρει παλι ο υπνος την αφηνω κατω κ την αλλαζω...μια φιλη μου οταν κοιμοταν εκανε το εξης...της εβγαζε τα ρουχα κ ξυπνουσε για τα καλα....δοκιμασε το...εεεε μην το κρυωσουμε το μπεμπε,μετα τυλιξετο με μια πανα για να φαει ;););)

χθες που εψαχνα βρηκα καποια πολυ ενδιαφερονται πραγματα για το θηλασμο,την αντληση κ γενικα γυρω απο το ολο θεμα...σου βαζω το λινκ,εχει πολλα αρθρα...διαβασε τα θα σε βοηθησουν αρκετα.

http://thilasmos.wordpress.com/category ... %BF%CF%8D/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μιχαέλα!!

Μια χαρά με τα κιλά! Μπράβο που τα έχασες όλα!! Καλά ψώνια λοιπόν!! :) :)

Και εγώ έχω χάσει όλα της εγκυμοσύνης αλλά μου μένουν τα άλλα που είχα βάλει πρίν μείνω έγκυος... απο 1η Οκτωβρίου (πρώτα ο θεός) ξεκινάω πάλι πρόγραμμα διατροφής στο φούλ, γιατί μέχρι τώρα δεν το πήρα ζεστά :lol::lol::lol::lol: όλο και κανένα παγωτάκι -γλυκάκι τρώω. Ε μετά θα έχω όοολο το χειμώνα να τα χάσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααααααα καλα οχι οτι κανω διαιτα.....γιαυτο κ χαρηκα που εφυγαν ετσι γρηγορα....οσο για τα γλυκα...ασε τα εχω ταραξει...τραβαει πολυ γλυκο...αρκει να σου πω οτι την μερα που βγηκα απο το νοσοκομειο κ μεσα σε δυο μερες ειχα φαει ενα ολοκληρο τσουρεκι με ενα κουτι μερεντα...μονη μου μεσα σε δυο μερες :shock::shock::shock: οτι γλυκο δεν εφαγα πριν λογω καουρας...τωρα τα χτυπαω αλυπητα :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια! Τι κάνετε?? Εγώ δεν κοιμήθηκα πολύ...πάλι!! Οχι πως ήταν ξύπνιος ο μικρός...ίσα ίσα στις 5 ξύπνησε...αλλά στον ύπνο του μούγκριζε και κάθε τόσο τον έλεγχα!! Αυτος όμως κοιμόταν!! :D:D

Εχω πολλές δουλειές να κάνω στο σπιτι, ορεξη μηδέν, υπνηλία πολύ...κι αν με αφήσει ο Στεφανάκος μου!!

Γιελιζ μου καλημέρα!! Για τις φουσκαλιτσες με το σάλιο, δεν περίμενα να ακούσω και κάτι άλλο...αφου οι γιοι μας κάνουν τα ίδια!! :lol::lol::lol::lol:

Τι ωραία φώτο έβαλες στο προφίλ??Κούκλος ο Κερέμ...

Μιχαέλα μου καλημέρα! Μπράβο για τα κιλά!!

Εγω ξεκινησα την εγκυμοσύνη 54 κιλά κι είχα φτάσει 66!Τώρα είμαι 57!! Αρα αλλα 3 εχω ακόμα...αν και θέλω να πάω στα 51 αρα αλλα 6 ακόμα! Μες στην βδομάδα θα το παρω αποφαση και θα αρχισω τη διαιτα που έκανα πριν το γάμο...αν και νομίζω ότι θα χάσω τα κιλά όταν γυρισω στη δουλειά!

Οι άλλες πού είστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μαράκι... μούγκριζε ο Στεφανάκος ε? Άσε τις δουλειές και κοιμήσου όταν κοιμάται... τις κάνεις μετά όταν ξυπνήσεις.

Εντελώς τα ίδια κάνουν όμως τα καμάρια μας!!

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!! :D:D:D:D:D Και ο Στεφανάκος είναι ένας κούκλος!!! Όλα τα μωράκια μας είναι κουκλάκια καλέ!! Είναι χθεσινή η φωτό... είπα να βάλω κάτι πιο πρόσφατο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααααααα ζηλεψα κ εγω :D:D .....κατσε να φορτωσω κ εγω καμια πιο προσφατη...κ ελπιζω να εχω καμια με τα ματακια ανοιχτα γιατι σε ολες κοιμομαστε :D:D:D

καλημερα μαρακι....δικιο εχει η γιεληζ,κοιμησου τωρα κ τις κανεις καποια στιγμη που θα εισαι πιο ξεκουραστη...εγω τωρα σκουπισα κ παω για σφουγγαρισμα,αφου φορτωσω φωτο ;););) οπως καταλαβατε τις κανω με το στανιο τις δουλειες.σημερα ειμαι χαλαρααααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστούμε κι εμείς!!!Αυτο λέω κι εγώ να κοιμηθω οταν κοιμάται και μετα οι δουλειες...μονο που μετα δεν με αφηνει να κανω δουλεια!! :lol::lol:

Κι εγω ψαχνω τη φωτο γραφικη μου να βγαλω πιο προσφατες και δεν την βρισκω!

Ο Κερεμ σου μου θυμιζει πολύ το δικό μου σε κάποιες φωτο!! Εχουν κι οι δδυο λιγα μαλλάκια!!

Μιχαελλα περιμενουμε φωτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι ακόμα και στα μαλλιά (που δεν έχουν) μοιάζουν!! :lol::lol::lol::lol: Εγώ πάντα ήθελα φαλακρό μωράκι!! :D:D:D:D Απορώ με τόση καούρα στην εγκυμοσύνη πώς αυτό το παιδί βγήκε χωρίς μαλλιά!! :lol::lol::lol:

Μιχαέλα κούκλα η κοράκλα σου!!! Φτού φτου!! Και έχει και μαλλιάα!!

Εγώ μόλις σκούπισα και σφουγγάρισα... και όσο σκούπιζα κοιμήθηκε και ο μικρός! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τζαααααααα να μα στε κ εμεις....το σφουγγαρισμα αναβαλεται...ξυπνησαμε κ παλι πεινασμενες...ρε κοριτσια οταν πειναει κ ψαχνεται κανει σαν λυσασμενο κουταβακι...σαν τα σκυλακια που τους κρατας ενα πανι κ εκεινα τον τραβανε με το στομα κ κουνανε περα δωθε το κεφαλι γκρρρρρρρρ... :lol::lol::lol::lol: ωραια περιγραφη η μανα :lol::lol::lol: τωρα ειμαστε παρεουλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol::lol::lol: Μιχαέλλα κι όμως αυτη ειναι η σωστη περιγραφη!! Κι εμενα τα ιδια κανει οταν πεινάει!!

ΚΟυκλα η μπεμπα σου, κι όπως λεει κι η Γιελιζ εχει μαλλάκια!!! :lol::lol::lol:

Γιελιζ εμεις ειχαμε ελαχιστα μαλλια, επεσαν και τώρα βγαζουμε νέα!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ τα δυο μου κοριτσια γεννηθηκαν με πολυυυυυ μαυρο μαλλι κ μαυρα ματια....η πρωτη μου εγινε γαλανοματα ξανθομαλλουσα...η μικρη θα δειξει ;);) τα ματακια μας τωρα φαινονται που γκριζαρουν αλλα μπορει κ απο το θηλασμο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως σε αυτή τη φωτό μοιάζει στη μεγάλη σου πολύ... ειδικά μάτια-φρύδια. Η οποία είναι ίδια εσύ οπότε και αυτό σε σένα θα μοιάσει!!! Τζάμπα χάρηκε ο άντρας σου! :lol::lol::lol::lol:

Πώ πω Μιχαέλα πολύ σωστή η περιγραφή!! Εγώ τον παρομοιάζω και με τυφλοπόντικα τον δικό μου καμιά φορά, όταν έχει τα μάτια κλειστά και κάνει πέρα δώθε το κεφάλι για να βρεί το μεμε!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Μαράκι και τα δικά μας μαλλάκια πέφτουν! (τα ελάχιστα που είχαμε) και βγάζουμε νέα... τα οποία είναι ξανθά... τα προηγούμενα ήταν καστανά... να δούμε τελικά τι χρώμα μαλλιά θα έχει αυτό το παιδί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα!Τι κανετε;Εμεις φαγαμε και τωρα παιζουμε στο κρεβατι και ακουμε μουσικη!

Χθες πηγαμε για τον πρωτο μας καφε με την μπεμπα.Δεν αντεχα αλλο μεσα!Μολις ειχε φαει και δεν πηρε χαμπαρι τιποτα!Κοιμοταν του καλου καιρου!Την εντυσα,την εβαλα στο καθισμα του αυτ/του,μετα στο καροτσι,χαμπααααρι δεν πηρε! :lol: Ηπιαμε τον καφε μας,καναμε και μια βολτα και γυρισαμε.Αλλαξε λιγο η διαθεση μου.

Συμπεθερα και εγω με 5 ωρες υπνο ειμαι αλλα αρχισα να το ψιλοσυνηθιζω.Οσο για τις δουλειες εχω και εγω πολλες αλλα βαριεμαι να τις κανω! :lol: Η μπεμπα μου και εμενα βρυχαται! :lol: Πολυ ομως! :lol:

Γιελιζ κουκλος ο Κερεμ!Και εμενα κανει φουσκαλιτσες στο στομα!Ολα τα ιδια κανουν τελικα!

Για τα κιλα που λετε,ειχα παρει συνολικα 10.Βγαινοντας απο την κλινικη ειχα χασει τα 5,5.Τωρα εχω χασει τα 7,5 αλλα θελω να χασω αλλα 4 τουλαχιστον για να νοιωθω οκ.Οσο για την κοιλια,ειναι πιτα απο την μερα που γεννησα! :shock: Ολοι μου λενε πως ειμαι σαν να μην γεννησα!Και απο ραγαδες,μονο μια μικρη χαμηλα στην κοιλια,τιποτα αλλο! :D

Θα σας βαλω και εγω καποια στιγμη να δειτε την μπεμπουλα!Ο μπαμπας μας δεν θελει να την δειχνουμε στο διαδυκτιο!Κολλημα! :lol: Εμεις εχουμε πολλα μαυρα σγουρα μαλλακια! :D Και ειμαστε κουκλες,κουκουβαααααα!χαχαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Νίκη μου!!

Ευχαριστούμε πολύ!!! Είμαι σίγουρη ότι είναι κούκλα και η κόρη σου!! :D:D:D

Καλά έκανες που βγήκες βόλτα... αλλάζει κατευθείαν η διάθεση σου. Εμείς απο 10-15 ημερών βγαίναμε κάθε πρωί βόλτα. Και τώρα αν δεν βγούμε η πρωί η απόγευμα δεν ησυχάζουμε! :lol::lol::lol::lol:

Αχ δείτε ένα τυφλοποντικάκι που ψάχνει γαλατάκι... :lol::lol: [youtube:2kbnpxgw]yP4LhNcDuFQ[/youtube:2kbnpxgw]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιτσιαααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

τι μου κανετε;ολα καλα;εχω πολλες μερες να μπω κ ειπα σημερα να αξιωθω να μαθω τα νεακια σας.εμεις ειμαστε πολυ πολυ καλα.μεγαλωνουμε κ αρχισαμε να κανουμε κ τσαχπινιες,ολα καλα ευτυχως

δε με κουραζουν καθολου κ το βραδυ πλεον κοιμομαστς πολυ.αλλα δυστυχως δεν εχω κ πολυ χρονο να μπαινω γιατι οταν κοιμουνται κανω δουλιτσες κ οταν ξυπνουν κανουμε παιχνιδακια.ελπιζω να μου ειστε ολες πολυ καλα.φιλακια στα νινακια σας κ σε εσας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μου τι κάνεις?? Μπραβο στα κοριτσάκια σου που δεν ταλαιπωρούν τη μαμά!!

Συμπεθέρα μπράβο που βγηκες!! Αλλάζει πολύ η διάθεση εστω και μια βόλτα!! Κι ο γαμπρος σου βρυχαται...προσπαθει να κάνει το λιοντάρι μου φαίνεται!! :lol::lol::lol:

Εμας τα μαλλάκια μας ηταν ξανθα κ τωρα ειναι λιγο πιο σκουρα...τα ματακια μας αλλάζουν κ μου φαινεται οτι θα ειναι πρασινα! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου, σας διαβαζω πολυ ωρα μιας κ δεν μπήκα 2 μέρες..........Diosaki είναι απίστευτη η φωτο στο προφίλ σου.........πανέμορφοςςςςςςςςς......

και το βιντεακι πολύ καλό....τρελαίνομαι έτσι όπως κάνουν ...εμενα το βραδυ επειδή δεν μπορεί να πιάσει την θηλή κατευθείαν τσαντίζεται μωρεεεεεεεεεεε

Αχ ΜΑρακι πρασινομάτης λες να είναι? θα κάψει καρδιές...............

Αννούλα μου είσαι πολύ τυχερή που είναι ήσυχες..είναι κ 2........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου, σας διαβαζω πολυ ωρα μιας κ δεν μπήκα 2 μέρες..........Diosaki είναι απίστευτη η φωτο στο προφίλ σου.........πανέμορφοςςςςςςςςς......

και το βιντεακι πολύ καλό....τρελαίνομαι έτσι όπως κάνουν ...εμενα το βραδυ επειδή δεν μπορεί να πιάσει την θηλή κατευθείαν τσαντίζεται μωρεεεεεεεεεεε

Αχ ΜΑρακι πρασινομάτης λες να είναι? θα κάψει καρδιές...............

Αννούλα μου είσαι πολύ τυχερή που είναι ήσυχες..είναι κ 2........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πώ πώ Μαράκι καστανός με πράσινα μάτια!!!! ουρά θα κάνουν τα κορίτσια!!! :D:D:D:D

Νικόλ μου ευχαριστούμεεε!!! Εγώ τρελλαίνομαι για τη δικιά σου φωτό στο προφίλ!!! Δεν χορταίνω να τη βλέπω!!! Και ο δικός μου τσαντίζεται αν δεν του δώσω βυζί αμέσως μόλις πεινάσει!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικολ μου ευχαριστουμε!Κι ο δικός σου δεν πάει πίσω!

Μαλλον σκουρο πρασινο θα ειναι τα ματακια του..

Κοριτσια ντρεπομαι που το λεω αλλα εχουν σπασει τα νευρα μου...δεν μπορω να ακουω αλλο κλαμα..κλαιει γιατι πειναει, του δινω το γαλα σταματαει κ πάλι κλαιει! Ρευεται αλλά κ πάλι κλαμα...δεν ξερω τι αλλο ναα κανω!Κοιμαται, τον βαζω κρεβατι του ή στο ρηλαξ κ πάλι κλαμα!! :?:(:(:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...