Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν8


Recommended Posts

καλα, το οτι τοσα χρονια χρησιμοποιουσαν κατι κ τωρα λενε να το αποφυγεις, δεν ειναι απαραιτητα περιεργο.. η επιστημη εχει προχωρησει!

παλιοτερα εδιναν φρουτοκρεμα απο 3 μηνων!! δε μας εβαζαν σε καθισματακια αυτοκινητου, κ τι παθαμε?? (αυτο το ατρανταχτο επιχειρημα!! :lol::lol::lol: )

κ ειδικα στα θεματα διατροφης.. εχουν αλλαξει οι εποχες, η περιεκτικοτητα των τροφιμων σε χημικα κ φυτοφαρμακα ειναι πολυ μεγαλυτερη σημερα.. η μολυνση του αερα ειναι πολυ μεγαλυτερη κ τωρα πλεον οι περισσοτεροι μενουμε σε πολεις..

σιγουρα υπαρχουν αυτοι που εκμεταλλευονται τις καταστασεις αλλα κ παλι νομιζω οτι καλο ειναι να εξελισσομαστε κ εμεις.

αγγελικουλα ευχομαι να ειναι πολυ καλη η παιδιατρος σου!

εμεις ενδοεπικοινωνια ειχαμε, αλλα δε μπορω να σας πω οτι τη βρηκα ιδιαιτερα χρησιμη.. οταν εκλαιγε ο αναστασης τον ακουγε ολη η οικοδομη!! :lol::lol::lol: μονο ακτινοβολια μας εδινε!!

ε αννα μαρια οχι κ τοοοοοοοσο μεταχειρισμενο καροτσι, ημαρτον!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 931
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λενα, εσυ τελικα εισαι δασκαλα!!!χαχα!!η υγρη πουδρα παλι τι ειναι??βασικα εγω ειμαι εντελως ασχετη και αγορασα μια πουδρα να βρισκεται και καποιος μου ειπε οτι μονο στα κοριτσακια βαζουν πουδρα οχι στα αγορακια!δεν το ηξερα,σορυ!καλα, οταν αλλαζεις το μωρο απλα καθαριζεις το δερμα με νερο και σαπουνακι, σκουπιζεις και κατευθειαν πανα?δεν θελει κατι εστω για προληψη συγκαματος??την υγρη πουδρα που την χρησημοποιουμε? κι αυτο το σπαθολαδο, ειναι ειναι για εκδορες και σκισιματα να υποθεσω, σαν καταπραυντικο? για το συγκαμα τι να παρω?

Η sudocream ειναι πολυ παστα και δυσκολα καθαριζει λενε αλλα ολες ειναι ικανοποιημενες..

Αννα μαρια, καλυτερα αγορασε δικο δου καροτσακι!αμα περασαν δυο παιδια απο πανω του, φαντασου...και θα εχεις και υποχρεωση μετα..και η αποψη μου ειναι αν δεν σου καθεται κατι σε αυτην την κουμπαρια, μην το ψαχνεις και πολυ... Καλυτερα να μην προχωρησεις γιατι μετα θα το μετανιωσεις.. Εχω προσεξει οτι κι εμενα αν δεν μου κατσει κατι η καποιος απο την αρχη, οσο και να προσπαθω να ειναι ολα καλα κατι γινεται και στο τελος επαληθευομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όντως, παλιά κάνανε διάφορα που πλέον θεωρούνται απαράδεκτα. Π.χ. η μάνα μου, μου έλεγε ότι μόλις βγήκαν τα διάφορα ζαμπονάκια σε κονσέρβα (σβαν και τέτοια), στον κόσμο άρεσαν και τα τρώγανε πολύ, γιατί κανείς δεν ήξερε πόσο βλαβερά είναι και τι βάζουν μέσα.

Όσο για το πώς μεγάλωναν τα παιδιά, πολλά πράγματα έχουν αλλάξει. Π.χ. εμάς μας έβαζαν πάπλωμα από την πρώτη στιγμή αν ήταν χειμώνας, και η μάνα μου επέμενε να πλύνει το παλιό μας παπλωματάκι και να μου το δώσει για να το χρησιμοποιήσω από όταν φέρω το μωρό στο σπίτι. Ή δεν ήξεραν ότι δεν πρέπει να μη δίνουν αλάτι και ζάχαρη μέχρι τον πρώτο χρόνο. Και χίλια δυο άλλα... Καθισματάκια αυτοκινήτου, ούτε γι' αστείο...

Και το χειρότερο είναι ότι οι μεγαλύτεροι νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα και νομίζουν ότι μπορούν να δίνουν συμβουλές και έχουν πάντα δίκιο.

Π.χ. όταν ήταν μωρό η μεγαλύτερη ανηψιά του άντρα μου, σε κάποια φάση, έβγαλε κάποια εξανθήματα και είχε διάρροια. Μόλις της βάζανε την πάνα, τη γέμιζε. Και τι λέει η πεθερά στη μάνα της μικρής; "Όταν της φτιάξεις το γάλα, να της το φτιάξεις με τσάι, όχι με νερό, και θα της περάσουν όλα". Ευτυχώς τους έκοψε και πήγαν το μωρό στο γιατρό, γιατί ήταν αλλεργία ή μόλυνση νομίζω.

Μετά, έλεγε η μάνα της μικρής στην πεθερά ότι διάβασε ότι πρέπει να βρέχουμε μια γάζα και να την περνάμε απ' τα ούλα του μωρού, για να καθαρίζονται από υπολείμματα γάλακτος, μικρόβια, κ.λπ. Δεν ξέρω αν αυτό ισχύει τελικά, γιατί διάβασα διάφορα, αλλά ποια ήταν η απάντηση της πεθεράς; "Τι να καθαρίσεις, το γάλα τα καθαρίζει όλα, τα κατεβάζει όλα κάτω".

Καλά, βέβαια, η πεθερά μου είναι και ειδική περίπτωση!!!

Αγγελική, κι εγώ έτσι, όποτε δε μου κάτσει κάποιος απ' την αρχή, έχω δίκιο στο τέλος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια, τα δεδομενα αλλαζουν... Οκ σιγουρα οι μαναδες μας και οι θειες εχουν περισσοτερη πειρα απο εμας αλλα...η επιστημη προχωραει και τα πραγματα αλλαζουν ...πχ, πριν δυο τρια χρονια γεννησε μια φιλη μου και οπως συζητουσαμε με "καποια" για παιδιατρους αναφερω οτι στην γεννα ειχε τον ταδε παιδιατρο ..και τι πεταγεται και λεει?..ειχε παιδιατρο μεσα στην γεννα?γιατι?τι ειχε?ειχε προβλημα το μωρο,δεν εξηγηται αλλιως?της εξηγω οτι ετσι συνηθιζεται να γινεται.. Και τι λεει?!σιγα, δεν ξερουμε εμεις?τρια παιδια γεννησαμε και μεγαλωσαμε...και σε κοιτανε λες και κατεβηκες απο τον αρη!!!ο καθενα λεει τα δικα του, ειδικα οι παλιες...οχι βαλε σφηνα, οχι μην βαλεις, οχι βαλε το μωρο για υπνο μπρουμητα, οχι βαλε το ετσι..κι αν πεις κι εσυ η παιδιατρος μου ειπε να κανουμε ετσι θα σου πουν οτι αυτες ξερουν καλυτερα....ο ´ τι του φανει του λωλωστεφανη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχαχα αγγελικουλα εχω μια υποψια οτι υποννοεις οτι μιλαω δασκαλιστικα??? :lol::lol::lol::lol:

κοιτα, την υγρη πουδρα την εχουν "απαγορευσει" επειδη μπορει να την εισπνευσει το μωρο κ μακροχρονια να δημιουργηθουν προβληματα με το αναπνευστικο του. συμφωνα με το επιχειρημα ομως οτι εγω δεν επαθα τιποτα, δεν το αμφισβητω, αλλα σιγουρα υπαρχουν παιδακια που επαθαν, ετσι πιστευω!

την υγρη πουδρα εγω του την εβαζα αν εβλεπα λιγο κοκκινο το πωπουδακι του, οταν ερεθιζεται απο τον πολυ ιδρωτα, καλε φευγουν πολυ γρηγορα οι ερεθισμοι, δεν το περιμενα!!!

εμενα προσωπικα η σουντοκρεμ δε μαρεσει, ειναι σαν παστα, οπως το λες, κ δεν ξερω κ κατα ποσο ειναι καλο να την βαζεις επι μονιμου βασεως. ακριβως επειδη ποτε δεν καθαριζε καλα κ "μενει" πανω στο δερματακι.. τι να πω!εχω διαβασει οτι το ελαιολαδο κανει πολυ καλο σαν προληπτικο συγκαματος, τετοιο λεω να βαζω στον μπεμπη!

αννα μαρια κ εγω αυτο ηθελα να σου πω, αν δε σου καθεται καλα η κουμπαρια, τελος! κοψτου το απο τωρα! μα καλα, πως κ δεν ακουσαν την πεθερα σου??????????? :lol::lol::lol::lol: εντυπωση μου κανει!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

ναι καλε ο καθενας οτι του κατεβει λεει κ κανει...

εδω σε μιας φιλης το μωρο, οταν ηταν ασαραντιστο ακομα, πηγαν να του βαλουν μελι να γλειψει, για να γινει λεει γλυκο!! ακουσον ακουσον, ΜΕΛΙ!!!!!!!!!!!!! κ αλλα πολλα κανουν κ λενε οι μεγαλυτεροι κ αν τους πεις κ τιποτα παρεξηγουνται κιολας κ μουρμουρανε κ το κρατανε για χρονια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τσαααααααααααααααααααααα να'μαι κ παλι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

εδω σπιτι με τα μικρα μου,μολις εφυγε οαντρας μου για τη δουλεια του κ σε λιγο θα κοιμηθουμε!!!!!!!

αγγελικουλα μου οσο για τα μωρομαντηλα κ την κρεμα συγκαματος , εμενα τα μωρομαντηλα με εχουν βολεψει παρα πολυ. αφου την κορη μου ακομα κ τωρα που ειναι 3 1/2 με μωρομαντηλα την σκουπιζω οταν παει για κακακια της!!!!!!

κ την κρεμα την χρησιμοποιουσα προληπτικα!!!!! (οπως ειπαμε βεβαια η καθε μανουλα βολευεται με διαφορους τροπους, κ δεν υπαρ4χει κανενας νομος)!!!!! :D;);):D

αχ ειδες τι τελεια που ειναι να κλωτσανε τα μικρουλια μας ε??????αχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ

οσο για τα ζουζουνια μου η αννα μαρια μου ειναι πολυ χαρουμενη κ τον αγαπαει πολυ τον μπεμπη λεει (κ το πιστευω αυτο ), ερχεται τον φιλαει , τον χαιδευει , κ του μιλαει η γλυκουλα μου , κ περιμενει να βγει να τον δει .......!!!!!!!

τωρα ο αγγελος να σου πω την αληθεια δεν ξερω πως θα το παρει οταν θα δει το μωρο λαιβ!!χιχιχ

παντως τωρα ερχεται φωναζει μπεμπηηηηηηηηηη , μου σηκωνει τη μπλουζα , τον χαιδευει , κανει μα (φιλακι) κ μετα κατεβαζει τη μπλουζα, ετσι για να μην ξεχνιομαστε!!!!χαχα

αννα μαρια μου πω πω ειπαμε να χρησιμοποιουμε πραγματακια χρησιμοποιημενα αλλα αυτο απ'οτι λες παρα ειναι!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά, αυτό με το μέλι το έχω ξανακούσει, ότι το βάζουν στα χειλάκια του μωρού για να γίνει γλυκό και παθαίνουν τα κακόμοιρα αλλαντίαση!!!

Εγώ χτες έλεγα στους γονείς μου για μπιμπερό, αποστείρωση και τέτοια, και μου λένε "ε, τι να πάρεις, αφού θα θηλάσεις. Άμα δε θα δίνεις και τσάι και τέτοια, μην παίρνεις...". Τους λέω ότι αν δεν καταφέρω να θηλάσω τι θα γίνει το μωρό; Και μου λένε "πάρε ένα κι αν δεν τα καταφέρεις να θηλάσεις, πας και παίρνεις κι άλλα". Δηλαδή θα τρέχουμε τελευταία στιγμή να πάρουμε μπιμπερό και αποστειρώσεις...

Αφήστε, με το καρότσι τα έχω πάρει... Εξηγώ στον άντρα μου ότι το καρότσι είναι επένδυση, θα το έχουμε και για τα επόμενα παιδιά και θα κάνουμε απόσβεση στα λεφτά που θα δώσουμε (που θα δώσω, για να μην ξεχνιόμαστε...). Αλλά αυτός επιμένει "τι έχουμε να χάσουμε αν το δούμε;". Την αξιοπρέπειά μας, θέλω να του πω, αλλά τέλος πάντων... Αφήστε που ποτέ δεν καταφέρνουμε να βρεθούμε μ' αυτούς. Την άλλη φορά μας είπαν να πάμε σπίτι τους για καφέ, μου λέει η κουμπάρα μου να βγούμε και της λέω ότι έχουμε κανονίσει, και μετά τους παίρνει ο άντρας μου τηλέφωνο για να πούμε ώρα, κ.λπ. και μας λένε "ααα, σήμερα δεν μπορούμε, θα πάμε Λευκωσία!!!". Και όταν πήγε ο άντρας μου Μυτιλήνη, του είπε αυτός να του πάρει ένα ούζο. Ο άλλος ο ηλίθιος του πήρε ούζο, του πήρε και λαδοτύρι, ενώ αυτοί πάνε 2-3 φορές το χρόνο Εύβοια στο χωριό του, και φέτος πήγαν και Βαρκελώνη και δε μας έχουν φέρει ποτέ κάτι. Όχι ότι τους ζητήσαμε, δηλαδή, αλλά όταν γύρισε ο άντρας μου και πήγε να του πάρει τα δώρα, αυτός δεν προθυμοποιήθηκε να του τα πληρώσει... Νομίζω όταν ζητάς απ' τον άλλο να σου φέρει κάτι, του το πληρώνεις, ή τουλάχιστον επιμένεις λίγο αν ο άλλος αρνηθεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε εδω ειστε και σας ψζχνω....πες τε στο παλιο οτι ανοιγουμε καινουργιο!!!Να σας γραψω οτι και στο αλλο και παω να φαω και επιστρεφω!!

Καλημερα κοριτσια, τι κανετε?

Πολυ κουραση χθες....βγηκαμε απο το πρωι με τους κουμπαρους μας,πηγαμε εδεσσα,ναουσα και κατσαμε στον Αγιο Νικολαο για φαγητο.Τωρα εγω τι εφαγα αλλη ιστορια,πεινασμενη γυρισα αλλα μου αρεσε η βολτα.

Να βλεπω ολους να τρωνε απο ολα και να θελω να τους χτυπησω...και φαγανε και παγωτο τα γαιδουρια!!! Τι να κανουμε η μανα κανει θυσιες.Πρεπει να παω στο ικα να γραψω ταινιες ζαχαρου,ευτυχως εχω μια γνωστη και ειπε θα με βοηθησει!!

Φιλια σε ολες και θα γυρισω να σας σχολιασω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενα μου, δεν εννοουσα οτι μιλας δασκαλιστικα,τωρα που το ξανασκεφτομαι, μια μεταδοτικοτητα την εχεις!!αυτο που θελω να πω ειναι οτι εχεις εμπεριστατωμενες αποψεις, φαινεται οτι εχεις ψαξει πολυ το καθετι..καλο αυτο.. Κι εγω προσπαθω να ενημερωνομαι για τα παντα που εχουν σχεση με το παιδακι που προκειτε να φερω στον κοσμο..δεν αφηνω ουτε κομμα χωρις να το μελετησω..οσο για τις κρεμες συγκαματος, θα σου πω το εξης, ειμαι ιατρικος επισκεπτης, βεβαια δεν εχω σπουδασει αυτο, και η ειδικοτητα μου ειναι οι παιδιαυροι, γυναικολογοι και παθολογοι..(γι αυτο δυσκολευτηκα να βρω παιδιατρο,επειδη τους ηξερα ολους). Εχω κανει αρκετες μελετες για τις κρεμες συγκαματος.. Η σουντοκριμ, ουσιαστικα προοριζεται για εγκαυματα.. Κι αν βαλεις κρεμα-παστα σε συγκαμενη περιοχη, την εβαψες, δεν φευγει με νερακι, πρεπει να τριψεις..η συνθεση τους ειναι τετοια που πρεπει να απωθει τα τσισακια και κακακια και να μην επιμολυνουν την περιοχη..

Το καλυτερο ειναι κατι σε ointment και προληπτικα!α, και να μην φρασσει το δερματακι του μωρου..

Αλλα λενα μου ολα αυτα εχουν οξειδιο του ξευδαργυρου (zink oxide) και διοξειδιο του τιτανιου(titanium dioxide).. Θα το σκεφτω αν θα βαλω τον πρωτο καιρο στο δερματακι του.. Το λαδακι ειναι η καλυτερη λυση αλλα τι λαδακι?καποιο που να μην εχει μεγαλη οξυτητα..και να μην προκαλεσει φαγουρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δηλ η σουντοκρεμ χρησιμοποιειται αποκλειστηκα κ μονο προληπτικα, αν καταλαβα καλα..

γιαυτο οταν του την ειχα βαλει που ειχε το συγκαμα δεν εκανε τιποτα ,ισα ισα χειροτερευε την κατασταση...

επισης εχω ακουσει (δεν το εχω παρει ουτε το εχω δει) οτι η μεντελα εχει ενα λαδακι για τα συγκαματα.. αλλα θα το ψαξω κ θα σου πω!

υγρη πουδραεχει η φισσαν, σε ροζ μπουκαλακι, μοιαζει με την κλασσικη, οσες φορες παντως του εχω βαλει σε συγκαμα του εχει περασει..

θαυματουργο ειναι ομως κ το σπαθολαδο!!! κανει θαυματα με τις πληγες στο στηθος κ με τα συγκαματα των μωρων1!! τωρα για το δευτερο πρεπει να εξοπλιστω, τωρα που το σκεφτομαι..

κοιτα, προσπαθω οσο μπορω να τα ψαχνω κ να ενημερωνομαι, αλλα σιγουρα κατι θα μου εχει ξεφυγει :lol::lol::lol::lol: αλλωστε για αυτο ειμαστε εδω, να ανταλλασουμε αποψεις, να μαθαινουμε καινουρια πραγματα.. δεν ειναι αναγκη να κανουμε ολες τα ιδια, ουτε να συμφωνουμε σε ολα, ετσι? ;)

πω πω αναστασια μαρτυριο πρεπει ναπερασες ε??? καημενο μου, εμενα τα σαλια θα ειχαν κανει καταρραχτη!!

αννα μαρια α πα πα πα!! κ τσιγκουνηδες? μακρια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπεριζω την ομορφη παρεαα :D

σας διαβαζα καμποση ωρα τωρααα..

οσο για τα μωρομαντηλα ακομα τα χρησιμοποιω στην κορη μου, το ποσα πακετα εχουμε αγρασει? ΔΕΝ ΛΕΓΕΤΑΙ! οταν ηταν νεογεννητο το νερακι οντως ηταν καλυτερο, καθως μεγαλωνει ομως τι θα το κανεις? καθε τρεις και λιγο κατω απο τον νηπτιρα? και μεχρι ποτε αυτο? εγω πιστευω πως ολες θα χρησιμοποιησετε μαντιλακια, θα το δειτε και στην πορεια!

υπνοσακο, ειχα παρει στον γιο μου μονο 1 μηνα γυρω στους 6 μηνες τον εβαλε μετα με τιποτα δεν το ηθελε, οταν εκανε κρυο επειδη ο νικητας παντα ξεσκεπαζεται του βαζα μακρυμανικο φανελακι απο μεσα και απο πανω μπυτζαμααα!Στην κατερινα δεν χρησιμοποιησα καθολου!

αννα μαρια για την κουμπαρια δικιο εχεις, αμα δεν σου αρεσουν εσενα, μην το κανεις! και για το καροτσακι οντως ειναι μια επενδυση που δεν παει χαμενη, και στο επομενο παιδακι το χρησιμοποιεις ανετα, δεν φθειρεται!

η αγγελικη τα 'χει παιξει με τοσες κρεμες, λαδια,λαδακια χαχαχαχχαχα :lol: και που να δειτε μετα που κλαινε και για τα ουλα και εχουμε και κρεμουλα για τα ουλαα, που παντα την συχαινομουνααα! :lol::lol: ειναι μεγααααααααααααλο κεφαλαιο τα μωρααα! μ

κατι ενοχλησεις χαμηλα δεν λενε να με αφησουν απο το πρωι που ξυπνησααα! :roll::roll:

τα φιλια μου σε ολεεες ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενακι μου, δεν μου αρεσει να κανω δυσφημηση αλλα αποψη μου ειναι οτι η σουντοκριμ ειναι μια καλη κρεμα αλλα οχι για βρεφη!!!η εταιρια αυτη εχει καλο μαρκετιγκ..την εβαλαν σε ολα τα μαιευτηρια, ειναι φθηνη και εδωσαν πολλα δειγματακια..

Αν καποια την χρησημοποιησει για προληψη, το πιθανοτερο ειναι να μην συγκαει το μωρακι της αλλα θα δυσκολευεται πολυ στο καθαρισμα , θα προκαλεσει ερεθισμο στο δερματακι του το οποιο δεν θα ανπνεει και αν παθει συγκαμα , δεν προκειτε να κανει τιποτα..

Στον ανασταση δεν εκανε δουλεια γιατι εφραξε το δερμα του, και δεν μπορουσε η πληγη να αεριζεται για να επουλωθει..

Οσο για την μεντελα, ξερω οτι εχουν πολυ καλα προιοντα αλλα ..

Την φισαν δεν την φερνει καποιος εδω αν δεν κανω λαθος..

Πολλες μανουλες παντως θελουν αλοιφες με βαση το καστορελαιο..ειναι πολυ καλες λενε..

Αναστασακι μου, βολτιτσες,ε?!υπομονη κοριτσακι μου και ολες τα ιδια περναμε με αυτες τις στερησεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου μαρακι!!

καλα σιγουρα ιεναι κ πως βολευει την καθεμια.. εγω μονο οταν ημασταν εξω τον καθαριζα με μωρομαντηλα αλλα σπιτι τον επλενα μεχρι 2 χρονων! ;)

αχ καλε μεντελα εγραψα, βελεντα ηθελα να γραψω... :oops::?:?:?

http://www.pharmshop.gr/gr/ProductView. ... 475&cat=42

αυτο λεει οτι ειναι για το συγκαμα

αλλα μια φιλη παιρνει αυτο κ του βαζει στην πανα

http://www.pharmshop.gr/gr/ProductView. ... 484&cat=42

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι, τι κανεις?ξεκουρασου αν εχεις πονακια.. Κι εμενα με σπρωχνει πολυ προς τα κατω και προς τα πανω αλλα ακομα δεν ειναι η ωρα του...βρε μαρακι μου, εγω αυτα τα πραγματα τα ξερω καθαρα θεωρητικα!εσεις που ειστε ηδη μανουλες εχετε παρει μαστερ σε αυτα..

Οσο για την κρεμα για την οδοντοφυια, εχει δυο τρεις, αλλα δεν νομιζω να κανουν τιποτα.. Ασε που εχουν και ουσιες που προκαλουν εθισμο.. Εσυ δοκιμασες καποια στα παιδακια σου?

Λενακι μου, αυτη την εταιρια δεν την ξερω.. Θα μπω να δω τι εχει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ξερω αν υπαρχει καποια αλλη εταιρεια με υγρη πουδρα.. ισως εχει η προδερμ, αλλα δεν την πολυπροτιμω γενικα..

για τις κρεμες οδοντοφυιας εχω ακουσει (δεν ξερω κατα ποσο ισχυει ομως) οτι προκαλουν προσωρινη μονο ανακουφιση, η επιδραση περναει γρηγορα, προκαλουν εξαρτηση κ σκληραινουν τα ουλα με αποτελεσμα να αργει να βγει το δοντι κ να ποναει πιο πολυ το παιδι!

αχ εγραψα τον ανασταση σε ενα προγραμμα δραστηριοτητων για παιδακια!!! πολυ χαρηκα καλε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενα μου, αυτη την εταιρια δεν την ξερω..το πρωτο φαινεται καλο αλλα ειμαι λιγο επιφυλακτικη με το μελισσοκερι για βρεφακια..το δευτερο ειναι πιο καλο αλλα τσουζει λιγο η τιμη του.. Καλα ειναι λαδακι και ειναι σε σωλιναριο??αυτα τα βρισκεις και στα φαρμακεια η μονο στο ιντερνετ?

Τι προγραμΜα ειναι αυτο?θα μαθει κι αλλα ζογκλερικα το πουλακι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατι το λες αυτο για το μελισσοκερι? τι ξερεις? μολογα τα ολα!! :lol::lol::lol:

τα εχουν κ τα φαρμακεια!

ειναι προγραμμα μια φορα την εβδομαδα απο μια ωρα, με δραστηριοτητες με παραμυθια μουσικη κ εικαστικα. τωρα δεν ξερω τι θα κανει ο αναστασης :lol::lol::lol::lol::lol:

κ σκεφτομαστε να τον παει ο μπαμπας του κ κολυμβητηριο.. θα δουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μπηκα μια στα γρηγορα πριν παω για νανι!!!!!χιχιχ

λοιπον εγω κ στα δυο μου παιδια απο την αρχη τη σουντοκρεμ χρησιμοποιουσα απλα κ μονο για προληψη, κ εχω μεινει πολυ ευχαριστημενη!!!!! ο αγγελος που μου ειχε συγκαει μια φορα (η αννουλα μου δεν μου ειχε συγκαει ποτε δοξα το θεο) ,η παιδιατρος μου ειχε πει κ τοθυ εβαζα ελαιολαδο.

οσο για τα δοντακια αγγελικουλα μου στον αγγελο επισης (καθως το αννακι μου κ παλι δεν ειχε προβλημα η πριγκιπισσα μου) του εβαζα (ακομα πριν κανα μηνα μια φορα ειχε χρειαστει) την μουντισολ.

πιστευω πως δεν κανει κατι το ιδιαιτερο,απλα ανακουφιζει λιγο απο τον πονο!!!!!

οπως λες πολυ σωστα αγγελικη μου η καθε μανουλα στην πραξη βλεπει τι την βολευει κ τι οχι, κ οχι οι θεωριες!!!!!!!! ;););):D:D:D:YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::x:x:-*:-*:-*

μαρακι μου φιλεναδιτσα μου ξεκουρασου γλυκουλα μου!!!!!!!!αν εχεις πονους ξεκουρασου κ μην κανεις τιποτα!!!!!!!!πολλα πολλα φιλακια!!!!! :YMHUG::YMHUG::x:x:x:x:-*:-*:-*:-*

αναστασια μου αχχχχχχχ κοριτσακι μου θα ηταν λιγο δυσκολο το χθεσινο,ε????? να σου πω την μαυρη μου αληθεια εγω δεν θα αντιστεκομουν ,θα τα ειχα κατασπαραξει οοοοοοοοοολα!!!!!! :oops::oops::oops::roll::roll:

θα τα πουμε μετα κοριτσΑακια μου!!!!!!!!!!

καλο μεσσημερι....!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

την mundisal βαζαμε,μια σε ροζ σωληναριο.. εγω την ειχα χρησιμοποιησει γιατι εκλαιγε σπαρακτικα και μου την συστησε ο παιδιατρος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου,πως ειστε?εγω αφηστε τι επαθα,οταν ξυπνησαμε με τα παιδια ειπαμε να κατεβουμε λιγο κατω στη μαμα μου. ε κοριτσια μου επεσα στη σκαλα!!!ειχα κ τον αγγελο,η αννουλα ηταν μπροστα.δεν θυμαμαι πως επεσα γλιστρησα , παραπατησα ....!κατεβηκα 3 - 4 σκαλια με τον κωλο.γυρισα κ το ποδι μου στο γονατο για να σταματησω... τρανταχτηκα ολοκληρη!!!!

πω πω φοβηθηκα πολυ κ εγω κ τα παιδια,κλαιγαμε κ οι τρεις...!

ευτυχως τον ακουω τον μικρουλη μου!!

αχ τι ηταν αυτο?......!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Ηλιανακι αμαν βρε κοριτσι μου.Σημερα μαλλον το εχει η ημερα κι εγω επεσα αλλα ευτυχως με τα γονατα,γλίστρησε η παντοφλα μου σαν σαπουνι σε μια λαμαρινα.Δεν το λεω στον αντρα γιατι αλλο απο το σπιτι δεν θα με αφησει να κουνηθω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσιαααααααααααααααααα.......Ηλιάννα και Αναστασία ΠΡΟΣΟΧΗ....!!!!!!!....αυτός ο φόβος με τις σκάλες υπάρχει και σε μένα γιατί δεν έχουμε ασανσέρ στην οικοδομή, μένουμε στον 2ο όροφο και έχουμε πολλές σκάλες....τις κατεβαίνω σαν την κλώσσα από τον φόβο μου..!!!!.....σας φιλώ γλυκά..:)

Άννα Μαρία μου και εγώ τα πήρα προχθές με την πεθερα μου....γυρνάει και μου λέει..:- Μην τα πάρετε όλα τώρα, αφήστε να σας πάρει κάτι και ο κόσμος.....και της απαντούμε μαζί με τον άντρα μου...:-Καλά θα περιμένουμε εμείς πότε και αν θα μας ΄φερει ο καθένας αυτά που θα χρειαζόμαστε στην αρχή για το μωρό.???..... :evil::evil::evil: .....αν είναι δυνατον........θα γεννήσουμε πρώτα ο Θεός χειμώνα και δεν θα μπορούμε να πάμε πουθενά....τί θα κάνω εγώ τότε...θα στέλνω τον άντρα μου και την μητέρα μου να πάρουν αποστειρωτή και μπιμπερό και ότι ακόμη πιστεύω ότι θα χρειαστώ γιατί δεν θα μου τα φέρνουν οι άλλοι..!!!.....εεε βρε παιδιά...δεν γίνονται αυτά...!!!.....στο κάτω κάτω εμείς θέλουμε να είμαστε ήσυχοι και ήρεμοι από τώρα ότι κατά κάποιο τρόπο έχουμε οργανωθεί σε ένα βαθμό......και μην ξεχνάμε ότι αν μας φέρουν και κάτι που τυγχάνει να έχουμε ήδη πάρει ή το θεωρούμε περιττό πηγαίνουμε και το αλλάζουμε..!!!!...εεεεε......το μακρύ και το κοντό του καθενόςςς!!!!!.....

Για τις κρέμες συγκάματος και εγώ δεν έχω την καλύτερη ιδέα....μάλλον στην αρχή εκτός από νεράκι θα βάζω πούδρα... :roll::roll::roll::roll:

σας φιλώ γλυκά..;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κουκλιτσες....... Καλε ηλιαννα μου τι επαθες πωπωπω και ΕΣΥ βρε αναστασακι μου αμάν κορίτσια προσοχή Παναγία μου μην παθετε τίποτα..... Ποιος σας ματιασε???

Τώρα γύρισα απο το πρωί χιχιχι στην Μαμα για καφέ μετα πήγαμε καρφουρ με τον αδελφουλι και τη νύφη μου και μετα στην Μαμα όλοι για φαΐ και τώρα καθομια λιγάκι και μετα θα πάμε στο Σπιτι του αδελφού μου για να κάτσουμε και να κάνουμε σουβλάκια να φάμε.....

Το ευακι τίποτα ε?μου μυρίζει ΜΙλΑ η υπόθεση εσάς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...